GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Laatste Berichten. Openbare Verkoopingen. oor het verbod van het verkoopen van terken drank en bier op den openbaren weg. 's HEERENHOEK. Waren in den loop der vorige week de kath. kiezers der pa rochie 'sHeerenhoek en omstreken ter vergadering uitgenoodigd, met het doel eene nieuwe kath. par. kiesvereemging op Ie richten, zoo kwamen er gisteren een zestigtal in de zaal van den heer v d. Bulck bijeen, waar de Zeer Eerw. heei pastoor, de leiding der bijeenkomst op zich nam. Nadat Z.Eerw. de vergadering had ge opend en de aanwezigen welkom had ge- heeten, begon hij uiteen te leggen de macht en de kracht van den priester. Zoowel in het openhaar als in het bijzonder leven. Gaat en onderwijst alle volken", sprak Christus en hierdoor 'werd den priester de plicht opgelegd. 0111 zijne geloovigen voor te lichten, te onderwijzen, niet alleen in het privaat-, inaar oök in het publiek leven. En met. het oog op den aanstaanden strijd, welke er alom gestreden wordt, tusschen geloof en ongeloof, meende Z.Eerw. zijne parochianen te moeten bijeen roepen, te moeten vereenigen, 0111 door deze vereeniging sterk te zijn legen den vijand. Wil onze vijand God en geloof uit den Staat, wij prijken met de leus: „God wil het" in onze vaan. En meer tot het doel der bijeenkomst naderende, wees hij op de noodzakelijk heid voor 's Heerenhoek van een R. Kath. Parochiale kiesvereemging, met het oog op de gemeenten Rorsele, Ovezande, 'sHeer Arendskerke, Heinkenszand, wijl dan de daar wonende parochianen zich eveneens kunnen aansluiten. Nogmaals spoorde hij de kiezers aan, om toch allen zich aan te sluiten bij de kiesvereemging, om door vereenigde krach ten te toonen, dat „Eendracht maakt Macht". Nu dankte de heer Roelofs den Zeer Eerw. heer pastoor, voor zijne eerste be moeiingen inzake het oprichten der R. K. parochiale kiesvereemging en wees verder op de aanstaande verkiezingen, welke niet anders zijn, dan een strijd van vóór of tegen den Christus. Hij toonde aan, wal er van den Staat te wachten is, waar de socialisten regeeren, getuige Frankrijk en moedigde de kiezers aan, om zich pal te zetten tegen den vijand, door zich aan te sluiten in eene R. Kath. Par. kiesvereemging. Daarna gaven zich een zestigtal kie zers als leden aan, waaruit als definitief bestuur zijn gekozen de heeren A. Roelofs, H. van 't Westeinde en J. Geus, die onder ling hunne functie's zullen verdeelen en als mede-bestuursleden kozen, de heeren D. v. d. Dries en Jac. Martens. KRABBENDIJKE. Verg. gemeenteraad 1 Mei. Tegenwoordig alle leden. Notulen onveranderd goedgekeurd. In bespreking komt het voorstel om met het aanschaf- van van een lijkwagen te wachten tot de gemeente daarvoor een bergplaats heeft. De heeren Welleman en Vogelaar bejam meren dat deze zoo noodige aanschaffing hierop moet uitgesteld worden, en geven in overweging om het huisje op de be graafplaats te vergrooten, of achter de speelplaats der openbare school een berg plaats te maken. Daarna zegt de voorzitter dat het oorspronkelijke plan was, om in den tuinj van den hoofdonderwijzer Lijbaart een woning te bouwen voor den veld wachter, en daarbij een bergplaats voor den lijkwagen enz. Daar het voornemen bestaat dit een volgend jaar uittevoeren, wordt het voorstel met algemeene stem men aangenomen. Het voorstel om door de gemeente een weegbrug aan de haven te plaatsen, werd door den heer Vogelaar bestreden, die meent dat. dit meer een particulier dan een gemeente belang is, on het misschien een schadepost voor de gemeente kon zijn, daar de levering aan de haven zeer wis selvallig is. De heer Welleman is voor gemeente exploitatie en meent dat de ge meenschap niet afhankelijk moet zijn van eenige particulieren. Het voorstel werd met 5 tegen 2 (Vo gelaar en Nieuwenhuize) stemmen aange nomen. Een ander voorstel hiermede in betrek king staande om inplaats van f8000, de som van f 9000 te leenen werd eveneens met 5 tegen 2 stemmen (dezelfde) aan genomen. Daarna werd na de gewone rondvraag de vergadering gesloten. In Maas en Waal zijn de aardappelen, welke reeds boven den grond stonden, to taal bevroren. Hierdoor is groote schade berokkend aan vele aardappelboeren, voor al tusschen Wamel en Druten, waar men zich met het. oog op de naburige markten van Tiel en Nijmegen, op deze vroege aardappelsoort toelegt. Een vrouw te Brielle die waschgoed uit wilde spoelen, ontdekte tot haar ont steltenis in de sloot een kindje. Het bleek een driejarig knaapje te zijn, dat vermoede lijk al spelende te water was geraakt. Terstond werden alle pogingen in het werk gesteld om het leven weder op te wekken, doch dit mocht niet gelukken. In het Hbl, komt de volgende adver tentie voor: „Verongelukt kunstschilder zoekt voor zich en zijn vrouw betrekking bijv. als huisbewaarders; is tevens bekwaam huis schilder. Spoed gevvenscht." Hoe 't tegenwoordig nog in Ierland toe gaat, blijkt uit 't volgende verhaal. Woens dag moest op het eiland Dursey, een 25 K.M. den Atlantischen Oceaan in, dicht bij Castletown Berehaven, een oude man van zijn hoeve gezet worden. Hij had al in geen vier jaar pacht betaald. Twee honderd konstabels gingen 's ochtends vroeg aan boord van een vegeeringsboot op weg. Toen zij hij het eiland kwamen, vonden zij de geheele bevolking, bestaande uit 35 gezinnen, op de landingsplaats. Man nen, vrouwen en kinderen trachtten de politie het landen te beletten door een hagelbui van steenen op hen te laten val len, en misschien was hun loeleg ook gelukt, als er niet een dertig politieagen ten in een hooi het, eiland omgevaren waren en de bevolking in den rug vielen. Toen ontstond er een verwoed gevecht, waarbij de politie met den stok en zelfs met de bajonet op het geweer te werk ging. Met vele kwetsuren moest de bevol king afdruipen, en de politie, in volle sterkte geland, zette den ouden pachter uit zijn huis. Vrijdagochtend zijn door het inademen van vergiftige gassen twintig meisjes van een school te Berlijn flauw gevallen. Woensdag, den laatsten dag van de Paaschvacantie, had de concierge van de school de lokalen verwarmd, waarbij, door een mankement aan de centrale ver warming, gassen in enkele der lokalen gedrongen moeten zijn. Toen het onderwijs weer begon, was er een sterke gaslucht, die door liet. openen der ramen niet weg genomen werd. Het hoofd der school, die zichzelf onwel begon te voelen, liet de kinders naar buiten gaantoen de meisjes in de frissche lucht kwamen, vielen er twintig van haar flauw. Zij werden door een dokter bijgebracht en gingen vervol gens onder geleide naar huis. Een acht jarig meisje is onderweg opnieuw flauw gevallen; de dokter vindt, haar toestand zeer bedenkelijk. Te Wilkesbare in Pennsylvania heeft een ernstig mijnongeluk plaats gehad. De kabel van een mijnlift brak zoodat de lift viel en tegen den vloer van de mijn werd ver pletterd. De tien mijnwerkers, die zich in de lift bevonden, werden allen gedood. Een b r u t aa 1 stukje. Een juwelier Maugui, te Marseille, werd dezer dagen te 5 uur gewekt, door hevig geklop op de deur en de woorden: Doe open, in naam der wet. Verbaasd sprong hij uit het bed, kleedde zich snel aan en ging open doen. Voor hem stond een man met driekleurigen sjerp, die verklaarde commissaris van politie t.e zijn; zijn secretaris vergezelde hem. De commissaris begon terstond Mau gui te ondervragen, hem beschuldigende gestolen diamanten te helen. De koopman protesteerde, zeggende dat hij geen dia manten verkocht en hij geen andere in huis had dan de juweelen zijner vrouw. De commissaris eischte daarop, dat men hem die zou overhandigen, benevens het geld dat in kas was, 1500 fr., spaargeld. Alles werd in teen groote enveloppe gedaan en verzegeld. De commissaris borg alles in een groote portefeuille en zeide: „Goed, kom dan maar om acht uren op het bureel van den veiligheidsdienst. En hij ging heen met zijnen secretaris na echter de echtge- nooten Maugui in hunne eigen woning achter slot gezet te hebben. De juwelier, van zijne verbazing be komen, riep de huren, die de deur openden en hem aanrieden terstond naar het bu reau te gaan. Daar gekomen vernam hij, dat er geen klacht tegen hem was inge diend en hij het slachtoffer moest ge worden zijn van een behendigen dief. Uit New-York wordt gemeld, dat de geld- koning Carnegie weer eenige millioentjes heeft beschikbaar gesteld als fonds voor op hun ouden dag gekomen onbemiddelde professoren van universiteiten en hooge- scholen. Er wordt bij uitgerekend, dat het totaal der door Carnegie geschonken gif ten voor verschillende doeleinden, thans bedraagt de som van 121.352.000 dollars ofwel in ronde cijfers bijna 400 millioen gulden. Miss Alice Roosevelt, de dochter van den president der Ver. Staten is verloofd en heeft door de keuze van haar aanstaan den echtgenoot, getoond, evengoed demo- cratisch-republikeinsgezind Ie zijn, als haar vader. Want. afwijkend van een oogenschijnlijk steeds toenemende ge woonte, zal zij geen Engelschen lord of graaf tot man krijgen, maar een echten Yankee, een, die slechts als praedicaat kan voeren: „self-made". De uitverkorene van miss Alice is de heer Beveridge, lid van den Amerikaan- schen Senaat. Toen hij 12 jaar oud was, moest hij zijn eigen brood verdienen; twee jaar liep hij achter den ploeg, op zijn veertiende jaar werd hij daglooner bij een spoorweg maatschappij, koetsier, toen hij 15 was. Daarna volgde hij het onderwijs aan een volksschool, studeerde in de rechten en schiep zich een positie als lid van een advocaten-firma. Nog een ander Amerikaansch huwelijk verdient de aandacht. De millionair Car negie heeft aan zijn talrijke vrienden en bekenden mededeeling gedaan van het huwelijk van zijn nicht met den heer James Hever. En zonder er doekjes om te winden heeft hij, aan wie hij het weten wil, mede gedeeld, dat zijn aangehuwde neef koet sier hij hem geweest is. De vroegere mees ter legt in het openbaar omtrent zijn aan staanden neef de gunstigste getuigenissen af: fatsoenlijk, eerlijk, bekwaam. De man is weduwnaar en heeft, drie kinderen. De bruid is pas 24 jaar. Carnegie doet alle praatjes verstommen met de verklaring: „Ik heb liever een braaf, oppassend man als echtgenoot van mijn nicht, dan een armen, onbeduidenden hertog Tweeërlei maat. De heer mr Troelstra die op het congres der S. D. A. P. bij de behandeling van een zeer gewichtige partij-quaestie van het woord afzag, omdat hij geen tijd wilde verknoeien, heeft on langs in de Tweede Kamer zijn „schade" weer eens flink ingehaald. Daar schijnt het er niet op aan te komen, of men den tijd verbeuzelt Ziehier wat de Kameroverzicht-schrijver van het „Handelsblad" over Troelstra's optreden in die zitting zegt En voorts weidde spreker lang en langdradig uit over de algemeene quaes- tie der staatsinmenging in het onderwijs. Daar deze quaestie bij de algemeene beschouwingen, toen de heer Troelstra afwezig was, reeds is behandeld, werd de spreker hierbij herhaaldelijk in de rede gevallen. Als de heer Troelstra er voor wil zorgen, dat ook voor hem en de zijnen het verwijt van obstructiezucht even onverdiend blijft als het tot nu toe jegens de gansche linkerzijde was, dan moge hij zich van redevoeringen als die van hedenmorgen onthouden. Spaarzaam met den tijd wanneer men over partij zaken spreektlang en lang dradig wanneer men de lands-zaken be handelt, het is werkelijk een fraaie manier De heer Troelstra heeft op het congres getoond, dat hij zich beperken kan, zelfs ge heel van het woord afzien. Maar in de Tweede Kamer praat hij er maar op los, zonder zich zelfs aan de ver maningen van den voorzitter te storen. Moet men zulke partij-mannen herkiezen als volkvertegenwoordigers? S p o 11 e r n ij. Wij lezen in den anti-rev. „Rotterdam mer" Het, is de groote grief der vrijzinnigen tegen de Christelijke partijen, dat deze overal „den godsdienst bij halen". Bleef de godsdienst beperkt tot de bin nenkamer, dan had bijna geen vrijzinnige ook maar iets aan te merken. Zoo doet men het voorkomen. Handhaaft men evenwel van vrijzinnige zijde zelf wat men van anderen zoo gaarne wenscht? Geen denken aan. Zie maar eens, wat nu voorkomt in de „Oprechte Haarlemsche Courant". In dat orgaan wordt getreurd over de achtereenvolgende regenachtige Zondagen. Maar dan in dezen trant: „Driewerf jammer, dat dit voorjaars seizoen zooveel bittere teleurstelling bracht, dat. er een vloek scheen te liggen op die Zondagen, met alle recht „bollen- dag" geheeten, die de bewonderaars der hyacintenvelden door koude, wind en regen zagen thuisblijven en de betrokken neringdoenden zoo bekocht lieten zitten met hunne allesbehalve frisch te con- serveeren waar. Zou dr. Kuyper die wraak hebben afgebeden van zijn Heere, Heere, om vooral de kasteleins gevoelig te straf fen voor hunne agitatie tegen de beruchte Drankwet?" Wat zegt. men van zoo'n stukske? Natuurlijk moest, overeenkomstig de vrijzinnige mode, dr. Kuyper er ook hij worden te pas gebracht, want die heeft eigenlijk alles op zijn geweien. Het stukske zelf echter bewijst zonne klaar, hoe de eisch, dat van God den Heere buiten het huiselijk terrein niet zal worden gesproken, neerkomt op eene algeheele wegcijfering van God uit het publieke leven. Ja ten slotte op niets anders dan op spotternij. Uit China wordt gemeld dat onze land genoot Mgr. Ephren Giesen O. F. M. be noemd is tot mandarijn le klas. Pater Giesen vertrok in 1893 naar de missie van Zuid-Chansi. In 1902 verhief de kerkelijke overheid den nog jeugdigen missionaris tot apostolisch vicaris van Zuid-Chan-Tong. Nu heeft ook door deze hooge onderscheiding de Chmeesche regeering-de groote verdien sten van Mgr. Giesen erkend. Een telegram uit Shanghai aan de orde van de Buitenlandsche Missiën, bericht, dat vier van hun missionarissen te Pethang in Thibet vermoord zijn, tegelijk met talrijke Christenen. Vrijdag is te Rome overleden Z.E. kar dinaal Andrea Ajuti. Z.E werd geboren te Rome den 17den Juni 1849 en tot kardinaal benoemd in het Consistorie van 22 Juni 1903. Hij maakte zijne eerste studies op het Romeinsch Seminarium en behaalde er den graad van doctor in de theologie. Na de priesterwijding ontvangen te hebben, kwam hij in de secretarie van de Propaganda Fide, afdeeling der zaken van den Ooster- sehen ritus, vervolgens als secretaris van den tegenwoordigen kardinaal Agliardi, toen deze als apostolisch legaat naar Indië gezon den werd om daar de katholieke hiërarchie te herstellen. Zijne diplomatieke carrière begon hij als raadsheer van de nuntiatuur te Lissabon, werd in 1887 als nuntius met den titel van aartsbisschop van Acrida naar München gestuurd en keerde in die kwa liteit naar de vorige standplaats terug. Z. H. de Paus heeft benoemd tot bisschop van Lahore (Oost-Indië), pater Eabianus (ADtonius Eestermans), van Meerle, Capu- cijn, Missionaris in dit diocees gedurende vele jaren. Lijst van onbestelbare brieven enz- over de 2e helft der maand April 1905. POSTKANTOOR GOES en de daaronder behoorende Hulpkantoren Briefkaarten. Sir Jack, R'dam. A. Borus, Vreeswijk. Geweig. Briefk. C. v Maris, Texel. Van 28 April tot 1 Mei. GOBS. 1ste huw afk. 30, PieterSimonse, 26 j. jm. te Wolphaarsdijk en Francina Westplate 28 j. jd. Kattendijke onlangs te Goes; 30, Johannis Schipper, 23j. jm. 's-Heer-Arendskerke en Paulina Vermeulen 23 j. jd. Goes. Geboren29, Anna Carolina Hubertina, d. v. Johannes Carolus Hubertus Hollmann en Anna Plaat1 Mei, Dina, d. v. Hendrik de Kok en Janna Pieternella Boogert1, Maria Elisabeth, d. v. Jo hannes de Dreu en Pieternella Lena West dorp. Overleden: 29, Johanna Catharina Hoe- lands, 82 j. laatst weduwe van Gijsbregt Goosen; 29, Catharina Christina, 2 j. d. v. Jacobus Walrave en Geertruida Blondel. MIDDELBURG. Bevallen: J. de Vos geb. Felius, d. M. Coone geb. Ver meulen, (tweel.) z.S. Rolak geb. Braa- sem, (tweel.) z Overleden: J. Angelink van Rentergem, 62 j, wednr. van C. J. A. Goethals M. E. M. Kasse, 73 j. d. Over de maand April 1905. HEINKENSZAND Gehuwd 27, Willem Westdorp, 26 j. jm. en Adriana Rijk, 29 j. jd. 27, Anthonie van de Reepe, 33 j. jm. en Cornelia Beenhakker, 28j. jd. 27, Pieter Janse, 25 j. jm en Johanna Timmerman, 34 j. jd. 27, Bastiaan Rijk, 23 j. jm. en Anthonia van den Dries, 30 j. jd. Geboren: 2, Cornelis Marinus. z. v. Jo hannis Nijsse en Maria Leijs. 2, Adriaan Johannis, z. v, Pieter Pieters en Maria Petronilla Hazen. 19, Maatje, d. v. Jaco bus de Vos en Adriana Zuidweg. 21, Dirk je, d. v. Johannis van Baaien en Maria Adriana de Schipper 21, Adriaan, z. v. Pieter van den Dorpel en Magdalena van den Ende 27, Cornelis z. v. Jan Janse en Cat harina Koens. Overleden: 8, Cornelis van Gessel, 2 j. z. v. Leendert, en van Sara Koens 10, Johanna Boonman, 28 j. ongeh. Rotterdam, 1 Mei 1905. Buitenlandsche granen vast; Meel zeer stil, prima f 10.75 a f 11.50; le kwal. f 10.— a f 10.50; Tarwe*) f9.— af9.60; Rogge f5.10 a f 5.50; N. Wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst f 0.a f 0. Chevalier*) f0.a f0.— Haver*) f0. a f 0.—Witte Boonen f 0.a f 0. N. Bruine Boonen f 10.40 a f 10.90 Erwten f0.a f0.Kookerwten f6.75 a f7.25; Kroonerwten f 0.a f 0.Kanariezaad f 13.a f 15.Karwijzaad f 13'/2 a f 133/4 Lijnzaad, f 0afO.Maïs f113 A f114; Stoomend f114 a £113. Per 100 kilo. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe f2.50 a f 2.60; Bonte f2 50 a f2.65; Zeeuwsche Poters f 0.a f 0.1 lak- keesehe blauwe f0.a f 0.Gelder- sche blauwe f2.30 a f2.50; Poters fl.30 a f 1.10; Watte f0.— a f 0.— heimers f 1.75 a f 1 95. Paarels f 0, A f 0.Brielsche Kralen f 3.20 A f 3.50. Tamelijke aanvoer, veel vraag. Zeeuwsche Eieren f3.30 a f350. Vrijdag 5 Mei. BREDA, bureau sectie-Ingenieur der Mij tot Expl. van S. S. 2 uur herstelling en vernieuwing gebouwen enz., behoorende tot de lijnen VlissingenBoxtel; Roosen daalBelgische grens Tilburg-Belgische grens met zijlijnen naar Goirie. Bestek f 1.en de voorwaarden f0,25. Aanwij zing 26, 27 en 28 April. Vrijdag werden voor de Erfgenamen van W. Karelse G. de Regt te Nieuwedorp ten overstaan van notaris Pilaar publiek verkocht le. De hofstede bestaande in woonhuis, schuur, varkenshok, vetstal, erf, boomgaard en weiland, in de gem. 's Heer-Arendskerke, nabij Nieuwedorp, groot 1.40.60 H A aan Abr. de Leeuw te Nieuwedorp voor f 4200 den hoop; 2e. Weiland,aldaar, groot 1.47.30 H.A. aan Abr. Deurwaarder, te Colijnsplaat voor f 2724.773e. Bouwland, aid., groot 2.51.90 H.A. aan G. M. P. Otte te Nieuwedorp voor f4381.65; 4e. id. aid., groot 0.87.50 H.A. aan J. J. Cornelisse aid. voor f1490,52 ;5e. id., aid., groot 2.43.60 H.A. Jb. Wiskerke Cornz. aid. voor f4091.19; 6e. id., aid., groot 1.88.50 H.A. aan Wed. Mars. Otte en Adr. Otte aid. voor f 3007.50; 7e. id., aid., groot 1.42.50 H A. aan L. Goedegebure aid. voor f 2359.058e. id., aid., groot 1.28.50 H.A. aan W. Blanken- burgh aid. voor f2145.78; 9e. id., aid., groot 1.18.10 H.A. aan Leuntje Cornelisse aid. voor f 1983.4510e. id., aid., groot I.05.60 H A. aan Mars. Wiskerke Jacsz. aid. voor f180138; lie. id., aid., groot 1.21.60 H A. aan Albertus Sandee aid. voor f2056 81: 12e. id., aid., groot 1.15.25 H.A. aan Adr. v. Antwerpen aid. voor f 1924.52. 212 per 41 aren 68 centiaren. Middelburg Akte-examens L. 0. Geslaagd de dames L. E C. van As; M. S. BalF. E. Engelvaart, allen te Tholen J. S. van ier Have te Zierikzee; J. J.Dor- maar te Goes; H. J. van Elsackerte Krab- bendijke en B. Huibregtse te Ierseke. MIDDELBURG. Voor het Maastrichtsch Bierhuis op den Dam alhier ontstond gisterenavond een vechtpartij tusschen twee personen, waarbij de een den ander bloedig verwondde. De zaak is bij de po litie in onderzoek. MIDDELBURG. De politie heeft proces verbaal opgemaakt tegen een bierhuis- houder die zonder vergunning sterken drank heeft getapt. MIDDELBURG. De 15-jarige zoon van den landbouwer A. Butler te Ritthem, die den 7 Maart is gearresteerd, in verband met de bekende vergiftiging aldaar, aan welk feit de jongen later bekend heeft zich te hebben schuldig gemaakt, is heden op vrije voeten gelaten. 's HEER ARENDSKERKE. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Maandag den 1 Mei 1905. Tegenwoordig 9 leden en de secretaris. Afwezig met ken nisgeving de heer Elenbaas. Eén vaca ture. Voorzitter de Burgemeester. Na ope ning der vergadering worden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Daarna wordt een voorstel van B. en W. tot onderhandsche aanbesteding van den aan te leggen keiweg naar de haven van den Zuid-Kraaijert-polder met algemee ne stemmen aangenomen. Vervolgens wordt aan den heer J. P. J. Kruijs Voorberge op diens verzoek met ingang van 1 Juni a.s. eervol ontslag ver leend als onderwijzer aan de openbare lagere school te Ouddorp, terwijl ten slotte worden onderzocht en in orde be vonden de door den heer J. J. de Jager in gezonden geloofsbrieven, waarna tot diens toelating als raadslid wordt besloten. OVEZAND. Geboren6, Aalbrecht, z. v. Cornelis Ars en Seraphina Constantia Wiskerke. Overleden26, Een levenloos geboren kind, van Joannes Martens en Catharina Bos. DRIEWEGEN. Overleden: 26, Neeltje Stroosnijder, 75 j. weduwe v. Pieter Moer man. NISSE. Geboren 16, Cornelia Christina, d. v Marinus van Liere en Maatje de Jager 27, Neeltje, d. v. Johannes Bosman en Jaeomina Huissoon. Woensdag 3 Mei NIEUWD0RP, 9 uur door not. Pilaar hof stede wed. Karelse, inspan als: 6 paarden, 6 melkkoeien, kalt'vaars, runderen, 5 kal vers, 2 vette varkens, zeug met biggen, 3 loopvarkens, 80 kippen, 10 eenden, 2 honden met hokken, landbouwwerktuigen, brandhout, mest, inboedel enz. Vrijdag 5 Mei. IERSEKE haven 10 uur .door dcurw. Hollmann Verhoek, Amerik. greenen le kwal. houtwaren. Zaterdag 6 Mei. HOEDEKENSKERKE 10 uur haven door deurw. Hollmann Verhoek le kwal. houtwaren. Maandag 8 Mei. WAARDE haven door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur le kwal. houtwaren. Dinsdag 9 Mei. GOES 2 uur bij Den Hond door deurw. Hollmann Verhoek, de statieschuit „Vrouw Maria" 45 ton met inventaris. Woensdag 10 Mei. WESTKAPELLE door not. v. Nimwegen 10 uur de hofstede A. Jobse 7,8209 Il.A. 'sHEER ABTSKERKE. Openbare ver pachting van 8.58.11 H.A. Bouw- en Wei land, te 's Heer Abtskerke en Nisse, ten verzoeke van het R. K. Kerkbestuur te Goes, door not. v. Campen, 2 uur, bij Jan Konings. RILLAND 11 uur en KRABBENDIJKE half 3 door deurw Hollmann &Verhoek houtwaren. Donderdag 11 Mei. GOES hij Tas door deurw. Hollmann Verhoek 10 uur le kwal. Amerik. greenen houtwaren.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3