BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. BURGERLIJKE STAND. KERKNIE Marktberic Afloop Verkoo Laatste Beri kan heuschelijk al weder niet begrijpen, dat uwe landbouwers deze zoo brood- noodige sociale actie langs hun kant laten gaan en er niet door zijn opgewekt, om samenwerkend in een Boerenbond met ver eende krachten hunne mede-landbouwers bij hun streven te steunen. Ook direct, komt een Boerenbond den boeien en zijn belangen ten goede. Men ziet het, waar een Boerenbond is opgericht, komt daarnaast spoedig een Boerenleenbank tot stand. De midden- of winkelstand zoekt en vindt zijn heil en voordeel in eigen crediet- banken. Waarom zou de boerenstand het ook niet doen? Het ontbreekt dezen im mers ten eenenmale aan geschikte crediet- instellingcn. Het gevolg hiervan is, dal de boer maar al te vaak 't slachtoffer wordt van den woeker, die zich in verschillende vormen openbaart: o. a. in te hooge rente; in nadeelige voorwaarden omtrent aflos sing; in dwang of gedwongen winkelne ring; in 't leveren van landbouwartikelen of werktuigen op crediet, waarbij woeker- procenten van 15 of 20 pet. lang geen zeldzaamheden zijn. Daarenboven weet de geldschieter of leverancier het wel zoo aan te leggen, dat de schuld nooit geheel wordt afgelost en hij den schuldenaar onder den duim houdt. Tegenwoordig is de boer, die leent en door zijn schuld- eischer niet geplukt wordt, haast een witte raaf. (,W°rdt vervolgd). OORLOG. LONDEN, 22 April. De drie oorlogs schepen in Wladiwostok zijn hersteld en stoomen veelvuldig in en uit de haven. Zij doen dat echter met groole omzichtig heid, omdat zij vreezen voor een onder- zeeschen aanval. MANILLA, 22 April. De Japansche con sul alhier heeft een telegram ontvangen met het bericht, dal Togo's voornaamste eskader len Zuiden van Formosa bijeen zal komen. Volgens berichten uit Mantsjoerije, zijn de wegen daar op het oogenblik in zulk een slechten toestand, dat. men belangrijke krijgsverrichtingen voorshands onmogelijk acht. Tusschen Girin en Goentsjoeling zijn een Japansch luitenant en een onderofficier, die als Chineezen verkleed waren, door de Russen gevat en als spionnen doodge schoten. De Mikado heeft beschikt, dal alle man schappen wier diensttijd in de volgende maand zou geëindigd zijn, hij het territo riale leger in dienst moeten blijven. Zij zullen zoo lang onder de wapenen blijven als noodig is. Het territoriale leger moet de noodige bezettingstroepen voor Japan zelf leveren. Te Tokio is bericht ontvangen, dat Rus sische troepen bijeengetrokken worden bij de Posjet-baai, aan de noordoostelijke grens van Korea. Men gelooft echter niet, dat deze troepen bestemd zijn voor een nieuwen inval op Koreaansch gebiedvermoedelijk moeten zij dienen om een aanval der Japanners op Wladiwostok te belemmeren. Te Petersburg is uit Sodsiadian, dd. 20 dezer, bericht ontvangen, dat de be weging der Japanners naar het. Oosten lot staan is gekomen op een linie, zich uitstrekkende over Patsialsoe, Toeaugoe en Oefanloe. Dagelijks kwamen er voor de Russen versterkingen aan. Het „Petit Journal" verneemt uit Peters burg, dat de krijgsraad generaal Stoessel van alle verantwoordelijkheid voor den val van Port Arthur heeft vrijgesproken, maar scherp oordeelt de krijgsraad over admi raal Alexejef en generaal Koeropatkin (als minister van oorlog) wegens den geheel onvoldoenden staat van verdediging, waar in de vesting bij hel uitbreken van den oorlog verkeerde. TSING-TAU, 25 April. De Duitsclie kruiser Sperber heeft, den 22sten dezer in de straat *an Formosa Japansche oorlogsschepen gezien, die een ander zwaar gehavend schip noordwaarts sleepten. LONDEN, 25 April. De „Daily Tele graph" verneemt uit. Tokio dat. Japan een krachtig protest heeft gericht tot China, in verband met de oogenschijnlijke aanstalten tot. een vlucht, welke de Russische kruiser Askold maakt. LONDEN, 25 April. Hays-Hammond, een bekend mijn-ingenieur, heeft te Philadel phia een opzienbarende rede gehouden, ten betooge dat Japan's zegepralen Enge land en Noord-Amerika moesten doen samengaan. Zij dienden samen een krach tige vloot in Oost-Azië te hebben, want Japan zou Amerika's grootste mededinger worden. Hammond vestigde nog de aan dacht op een toespraak, die de voorzitter van het Japansche Hoogerhuis onlangs had gehouden, waarbij hij verklaarde, dat Japan alle Aziaten moest bijstaan die het. Europeaansclie juk wilden afschudden. TOKIO, 25 April. Naai- gemeld wordt zijn 8000 man Russische troepen de Toe- men overgetrokken en in Noord-Korea binnengedrongen TSJ1F0E, 25 April. Uil Korea komt heden het bericht, dat. Togo den 20en met het grootste gedeelte van zijn vloot in de baai van Masampo was. RUSLAND. Een gerucht, dat de wegens moord op grootvorst Sergius ter dood veroordeelde man niet de ware moordenaar is, wint veld. Men verwacht vernietiging van het vonnis, althans opschorting der terecht stelling. MOSKOU, 24 April. Er staken hier 20,000 bakkersgezellen. De prijs van het brood stijgt hoog. De armen zijn er slecht aan toe. Men neemt maatregelen om brood te krijgen uil de naburige steden en uit Petersburg. PETERSBURG, 24 April. Hel. Telegraaf- agentschap meldtEen keizerlijk oekas van den 23en gelast Boelygin tijdelijke commissies te benoemen in streken, waar de hoerenbeweging zich vertoond heeft. Hun taak is, uit te maken wie aan de on lusten hebben deelgenomen en welke scha de er is aangericht.; voorts de bijdrage be palen, die alle leden van de dorpsgemeen ten welke bij de onlusten betrokken zijn, tot vergoeding van de schade moeten op brengen, door verknoping desnoods van al hun eigendom. Uok schijnt het plan te zijn om van staatswege geld te leenen aan de grondbezitters, die schade hebben geleden, om daaruit do vernielde gebou wen en verdere schade te herstellen. Te Petersburg is ontdekt, dat er een som van ruim 160,000 gulden verdwenen is, die de intendance bestemd had, om er brood voor de troepen voor te koopen. De officier die zich aan de verduistering heeft schuldig gemaakt, is gevlucht. ITALIË. Up Paasch-Zaterdag werd onder anderen door Z. H. den Paus in particuliere audiëntie ontvangen de bekende Ameri- kaansche industrieel Pierpont Morgan, wie op zijn verzoek ook werd veroorloofd in gezelschap van den dienstdoenden kamer heer een bezoek te brengen aan de Borgia- zalen. In Juni zal een consistori gehouden worden, waarin, naar men zegl, naast eenige andere bisschoppen ook Mgr. Braga, bisschop van Petropolis (Brazilië) benoemd zal worden. Op den Gotthardspoor is Zaterdag ook het goederenverkeer in zijn geheeleu om vang hervat. 's-GRAVENHAGE, De nieuwbenoemde minister van buitenlandsche zaken, jhr.mr. Van Weede, begaf zich zaterdagochtend naar het Loo om in banden van H M de Koningin den eed af te leggen. 's GRAVENHAGE. De minister van bin- nenlandsche zaken, dr. Kuyper, is giste ren van zijn verblijf in Brussel in de residentie teruggekeerd. De nieuwbenoemde diplomatieke ver tegenwoordiger van Servië bij ons hof, de heer Mavrocordato, wordt binnenkort in hel Hotel des hides hier ter stede ver wacht. Bij de opening van de wereld-tentoon stelling te Luik zal de Nederlandsche af- deeling van schoone kunsten gereed zijn. Door de zorgen van den heer Wilm. Steelink, die als lid der Nederlandsche Commissie afgevaardigd werd, om de werkzaamheden in de Nederlandsche af- deeling te leiden, zijn onder bijstand van de heeren Haverman uit Den Haag, en Gorter uit Amsterdam, de kunstwerken geplaatst.. De afdeeling vult eene groote en twee kleine zalen, van welke laatste er eene ingenomen wordt door teekeningen en etsen. De anti-rev. kiesvereeniging te Broek op Langedijk heelt in het district Alkmaar candidaat. gesteld den heer .1. 11. Blum te Vlissingen. Naar aan het „Hdbl." werd medege deeld, is het. plan der katholieken le Helder, om tegenover de candidaluur- Staalman met, een eigen candidaat uit te komen. Het „Vaderland" meldt In ons nummer van den 15en dezer schreven wijVoorzoover bekend, behoort jhr. van Weede niet tot de anti-rev. partij, maar tot de conservatief-liberalen. Men doet ons opmerken, dal de heer van Weede protectionist is, dus niet bij de manifest-liberalen kan worden inge deeld. CHARLES BOISSEVAIN. Gisteren vierde dhr. Charles B o i s- sevain zijn feest. Veertig jaren is hij journalist, veertig jaren verbonden aan het „Handelsblad", 's Middags kwamen een groot aantal vrienden en journalisten in een der lokalen van het redactiebureau bijeen om den heer Boissevain te com plimenteeren. Dhr. D. A. van Waalwijk bracht hulde aan den jubilaris namens de lezers van het „Handelsblad" en bood den jubilaris een album aan met 1500 hand teekeningen van lezers van het „Han delsblad", die hem tevens een som ter hand stelde, om daarvan naar eigen keuze een aandenken aan te schaffen. Nog meerdere personen brachten den heer Bois sevain hulde namens verschillende corpo ration. Aan de hoofden van scholen werd dezer dagen opgaaf verzocht van stotteraars, lis pelaars en andere spraakgebrekkigen in de school aanwezig. GOES. De heer H. C. Ittmann, candidaat- notaris alhier, is geslaagd voor surnumerair der registratie en domeinen GOES. Dinsdag 25 April hield de werk- liedenvereeniging „Eigen Hulp" haar ge wone driemaandelijksche vergadering des avonds ten 8 ure in De Prins van Oranje. Uit het verslag van den Penningmeester bleek, dat er was ontvangen: aan contri butie f 308.50, aan intrest f 70.54, contri butiebegunstigers en buitengew. leden f 61.50 entrees nieuwe leden f 1.50, boeten f 10.83, samen f 452.87. Aan 25 leden werd ei uitkeoring ge geven tot een bedrag van f 445. aan een wed van een overleden lid f 30. aan 't Groene Kruis f30.aan drukwerk 1904 f 41 33'-i geneesheer(keuring) nieuwe leden f 3.bodeloon f 23 samen f 572.3334 zoodat er meer is uitgegeven dan ontvan gen f 119 46"^. Saldo vorig kwartaal was f3302.38 I zoodat er in kas is de som van f3182.92. MIDDELBURG. De tuinbouwvereeniging „Walcheren" alhier ontving van de Konin gin, de Koningin-moeder en Prins Hendrik ieder een zilveren medaille voor hare a. s. tentoonstelling. Omtrent de bestemming dezer medailles zal nader door de tentoon stellingscommissie worden beslist. MIDDELBURG. Tot politieagenten, 3e klas, alhier zijn aangesteldA. Keuning te Dieren en W. Poot to Schiedam, eerst genoemde heeft de respectable lengte van 2.05 M. MIDDELBURG. Dhr. M. I. Meeuwse is benoemd tot buitengewoon opzichter bij het 'maken van een beschermingsplaat met voet en afdekking legen den zeemuur be zuiden den Canipveerschen Toren te Voerc. VLISSINGEN. Het s.s. Koningin Regen tes, van die' stoomvaartmaatschappij „Zee land", vertrok heden naar Rotterdam om te dokken. Het Eng. ss. Rosemounl, van Hamburg naar Cardiff, is Maandagmiddag met ver lies van schroef op de haven gesleept. Ifr. Ms kanonneerboot Bulgia vertrok gisterenmorgen tol het houden van een oefeningslochl. VLISSINGEN. De hoofdmachiiiist van de marine, B. Eenhoorn, die gedetacheerd is aan boord van het lichtschip „Schou- wenbank" zal, nu dit vaartuig tijdelijk buiten dienst is gesteld, thans tijdelijk ge detacheerd worden aan boord van hel lichtschip „Noord-Hinder". VLISSINGEN. Aan boord van de mail boot „Prins Hendrik" ontstond Zondag twist tusschen een machinist en een olie man. De machinist werd bloedig verwond en stelde de politic met het gebeurde in kennis. De olieman legen wien proces- verhaal is opgemaakt, werd bovendien nog uit den dienst ontslagen. De man is ge huwd en vader van een groot aantal kin deren. VLISSINGEN. Men schrijft ons Naar we vernemen, zal door de Leo- vereeniging" op Maandag 8 Mei a s. een Zanguitvoering gegeven worden Ofschoon deze uitvoering hoofdzakelijk gegeven wordt voor heeren donateurs en kunstminnende leden, zal er toch voor het publiek gelegenheid bestaan, deze uitvoering bij te wonen. Afgaande op hetgeen dat deze jeugdige vereeniging reeds ten gehoore bracht, twij felen we niet of liefhebbers van goede muziek zullen deze uitvoering gaan bijwonen. Wij wenschen den ijverigen directeur, de heer André J. Geijsen en zijne ver eeniging een goed succes toe en hopen, dat het publiek in groote getale deze uit voering zal bijwonen, en dat deze uitvoering er toe moge bijdragen dat de financieele toestand der kas zoodanig is dat het bestuur gevolg kan geven aan hare plannen. Daar, naar wij ook vernomen hebben, door het bestuur pogingen worden aangewend om in October a s. te kunnen doen uitvoeren het groote werk „Ave Maris Stella" (Leven der H. Moeder Gods Voor solo en gemengd koor en levende beeldengroepen, van Joseph Smalohr. Dit nieuwe werk is kort geleden uit gevoerd te Nijmegen en 's Gravenhage. En afgaande op de verslagen in de ver schillende bladen over deze uitvoeringen, heeft dit werk zoowel voor de muziek als voor de levende beeldengroepen een over weldigenden indruk gemaakt. Laten we hopen dat het bestuur der „Leo-vereenigiug" door steun op finantieel gebied in staat gesteld worde dit werk te doen uitvoeren. Dan wacht ons later zeker een zeer hoog kunstgenot. VLISSINGEN. De matroos M. C. v. Dijk van de Provinciale Stoombootdienst op de Westerschelde (thans dienstdoende als stuur man in de plaats van J. Gazan, welke eenigen tijd geleden wegens ongeschiktheid gepensioneerd werd) wordt op 1 Mei a. s. definitief als stuurman aangesteld. VLISSINGEN. De hopper-zuiger „Dred ger", gebouwd bij de Kon. Maatschappij „de Schelde" alhier, op weg naar hare be stemming te Shanghai, is blijkens ontvangen bericht, op Donderdag 20 April te Algiers aangekomen. Er waren geen bijzonderheden en alles was wel aan boord. VLISSINGEN. De nachtmailboot „Konin gin Wilhelmina" is zaterdagmorgen alhier teruggekeerd, na te Rotterdam gedokt te hebben. VLISSINGEN. Het op den Banjerd ge strande Duitsche stoomschip „Lotte" zakt steeds dieper in het zand weg. Het schip zoowel als de lading zijn dan ook geheel verloren. VLTSSINGEN. De Engelsche driemast schoener, „Jubilee" van Terneuzen naar Londen, welke Zaterdag naar zee was ge zeild, is gisterenavond op de reede alhier teruggekeerd wegens tegenwind en op de reede van Rammekens ten anker gekomen. VLISSINGEN Vrijdagavond voer het Engelsche stoomschip „Sultan", met stuks goederen van Huil naar Antiverpen be stemd, vermoedelijk door verleiding van stroom, tegen het oude Westerhavenhoofd (Westzijde) en bleef daar ongeveer een uur zittenhet schip kwam toen, daar het opkomend water was, met eigen krachten vlot en zette de reis voort, vermoedelijk onbeschadigd Het uiterste gedeelte van den aanlegstei ger echter is nogal ernstig beschadigd. OVEZANDE. Tot postbode voor de bode loop Ovezande 's Gravenpolder is alhier benoemd dhr. E. Cousemaecker te Philip pine. WEMELDINGE. De klerk der posterijen en telegraphic 2e kt. dhr. J. Tiet alhier is overgeplaatst, naar Oss en is in zijn plaats benoemd de klerk 2e kt. dhr. M. J. Hopmans te Rotterdam. HEINKENSZAND. Een zoontje van den timmerman J. D. geraakte al spelende in eene vrij diepe sloot. J. S. die de plaats des onheils voorbijkwaam, hulpgeschrei hoo rende, schoot ijlings toe, en redde het knaapje van een wissen dood. 's HEERENHOEK. Volgens annonce in dit blad vernemen wij, dal de R. K. Kiesvereeniging alhier, nieuw leven zoekt. Gaarne wekken wij alle Katholieke kie zers in de parochie 's Heerenhoek op, deze vergadering bij Le wonen. NISSE. Een koetsier van Ivruiningen kwam met paard en kar waarin ook eenige kinderen zaten op Paaschmaandag alhier teveel in aanraking met een ander rijtuig, waardoor alles in de sloot terecht kwam. Een paar kinderen kregen schrammen aan het hoofd en van do kar waren de ruiten verbrijzeld. De koetsier was onder den invloed van sterken drank, aan hem is dan ook dit ongeluk te wijten. Z. IERSEKE. De vraag naar leverbare oesters van 13 20 April was, ongetwijfeld wegens de naderende feestdagen, bevredi gend en steeg tot. 470 000 stuks De prijzen waren als de laatste weken imperialen fr 95 100, 80 - 82 kg. fr. 70 80, 68 70 kg. fr. 50 55, 58 60 kg. fr. 35— 40, 4850 kg. fr. 18 20, 40- 42 Kg. fr. 8—10. Te Tholen werd ook door de aanstaande Paaschdagen de verzending nog ietwat levendiger, in hoofdzaak naar België. Plant- oesters werdeu ook nog een paar partijen afgeleverd. RILLAND-BATH. De sociteit van den Edelen Houdborg „Ons genoegen" alhier besloot op hare algemeene vergadering een Concours te geven op Hemelvaartsdag (1 Juni)voor alleZeeuwse.hezustervereeningen; de uitnoodiging daartoe zal eerstdaags ver zonden worden. RILLAND-BATH. Wegens de vele voor komende gevallen van mazelen is te Bath de school gesloten. In de Damespolder doet zich een geval van besmettelijke ziekte (typhus) voor. RILLAND-BATH. Als het weder wat gunstig worden mag zal de Völckerpolder in onze gemeente weldra een prachtig ge zicht opleveren. Over zijn geheele lengte circa 500 gemeten met koolzaad bezaaid, zal dit zaad weldra in bloei staan. Voor wandelaars en fietsrijders wel eens de moeite waard een kijkje te nemen. Met de bevol king in de 18 huisjes in dien polder ge bouwd, gaat het niet heel vlug. Behalve de vaste ambtenaren, zooals jachtopziener dijkbaas, enz zijn er slechts 3 a 4 andere bewoond. Eensdeels schrijft men dit toe aan het overal zich te ver af te bevinden, zooals kerk, school, enz anderdeels ook aan de duurte van de hum- der grond. Elk be woner toch in het Völekerdorp krijgt bij zijn huisje 70 roeden grond in huur, tegen 30 cent per roede, wat, de grond in aan merking genomen, zeker niet gering is. Aan weerszijden van het plein is nabij die huisjes een nette beplanting aangebracht. ZIERIKZEE. De rijtoer naar de bloem velden, eenige dagen geleden aangekondigd, tegen zaterdag j. 1. is ten deele mislukt. Niet meer dan vijf rijtuigen vertrokken Vrijdag morgen half negen uur van de Nobelpoort. Bovendien waren de plaatsen in de rijtuigen nog niet allen bezet, zoodat gerekend kan worden dat niet meer dan pl. m. 12 a 13 man den rijtoer medemaakten, COLIJNSPLAAT. Op het hulppostkan- koor alhier is Vrijdag een valsche gulden out vangen. Het randschrift ontbrak, terwijl klank en kleur veel verschillen met die van de echte guldens. TERNEUZEN. De combinatie tot recon structie der staalfabriek alhier schijnt niet gelukt te zijn, althans de definitieve open bare verkooping der in staat van faillissement verkeerende fabriek is aangekondigd tegen Woensdag 17 Mei a. s. in het verkooplo kaal der Notarissen ten overstaan van den notaris Mr. Albert Poelaert te Brussel. KOEWACHT. Zondag werd ten huize van den heer H. D. IJsebaert alhier de eerste algemeene Vergadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank alhier. De rekening en verantwoording van 1904 werd goedgekeurd. De jaarwedde van den kassier werd vastgesteld op 100 gulden 'sjaar, terwijl de rente der voorschotten van 4 op 4'A percent gebracht werd. Tot lid van den Raad van Toezicht werd her kozen de heer C. de Blieck, tot bestuurs lid de heer H. Bonte. SAS VAN GENT. Alhier is in den nacht van Zondag op Maandag een Btdgisclie deserteur, die herhaalde malen, als zon der middelen van bestaan, door de politie over de grenzen was gezel, in de woning gedrongen van een weduwe, die in het stedelijk armhuis gehuisvest is. Hij kwam door liet venster, waarvan hij eene ruil had ingeslagen. De weduwe is daarop den nacht gaan doorbrengen hij eene kennis, terwijl de deserteur van haar bed gebruik gemaakt heeft. Toen zij 's morgens eens ging zien vond zij haar schamel huishouden kort en klein geslagen en den vogel gevlogen. Terwijl een poosje, daarna de politie in de woning bezig was met een en ander op te nemen voor hel opmaken van proces-verbaal, kwam de deserteur daar op nieuw binnen, doende alsof hij van het zaakje niets afwist en maar eens uit „belangstelling" kwam zien. De brutale kerel werd natuurlijk ingerekend. IJZENDIJKE. Aan 9 leerlingen van den landbouwcursus alhier werd Zaterdag het diploma uitgereikt door den heer mr. P. C'. J. Hennequin. Aanwezig waren ook de heer I. G. J. Kakebeeke, benevens de leden der commis sie van toezicht en enkele belangstel lenden. P. Dellaerl dankte namens de leerlingen en bood den onderwijzer, den heer P. J. Roosendaal van Oranjepolder, als bewijs van erkentelijkheid van alle leerlingen het werli aan van Dr. Blink: „De geschiedenis van den landbouw in Nederland". BIERVLIET. Bij koninklijk besluit is op verzoek eervol ontslag verleend als dijk graaf van den Elisabethpolder, dhr. Z Haverbeke alhier. BIERVLIET. Bij den landbouwer 1'. Doens alhier zijn in een maand tijds drie koeien moeder geworden en alle drie van tweelingen. Ze verkeeren in goeden wel stand. Bovendien kwam één zijner paarden met twee veulens voor den dag. PHILIPPINE. Bij koninklijk besluit is op verzoek eervol ontslag verleend als Burge meester alhier dhr. A. J. ('ammaert. HULST. De „Stct". no. 94 bevat de statuten der vereenigingStamboek van het Zeeuwsch-Belgiscli trekpaard, (Studbook du eheval de trait Zélandais-Belge) alhier. Gedurende de maand Maart werden uit Zeeland verzonden door Bergen-op-Zoom 47,197 Kg, oesters en 34,542 Kg. mosselen door Krabbendijke 14,710 Kg. oesters en 100 Kg. mosselen doorKruiningenIerse- ke 270,503 Kg. oesters en 3700 Kg. mos selen door Vlake 52 022 K.G. oesters en 74 K.G. mosselen en door Bruinisse 18,400Kg. oesters en 600,200 Kg. mosselen Te Philippine werden aangevoerd 379,600 KG. mosselen. Met ingang van 7 Mei wordt de dienst tijd op Zon-en feestdagen van de telegraaf kantoren in de stations der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen te Middelburg, Arnemuiden, Krniningen en Rilland geregeld als volgt Zondagen van 7.30 9.30 voorin., 12 4 en 5.307,30 n.ra.feestdagen 7.30 voorin, tot 8.30 nam. In het begin der volgende maand zal, naar men verneemt, de stoomboot W als- oorden ten behoeve van den prov stoom boot dienst Walsoorden-Vlake in dienst wor den gesteld. (Zie vervolg Bijvoegsel.) Van 21 tot 26 April. GOES, le Huw. afkondiging: 23, Alber- tus Westdijk, 26 j. jm. te Goes Jacomina Rijk, 24 j. jd. te 's Heerenhoek. Gehuwd: 20, Cornells Maartense, 26 j„ jm. en Cornelia Stekelee, 28 j. jd. Geboren: 20, Johanna Jacomina, d. v. Servaas Geluk en Leuntje Jacomina West strale; 21, Anlonie, z, v. Judocus Kop- mols en Jannetje Johanna Oornelissen; - Johanna, d. v. Jacobus Gelok en Geer- truid van Fraassen; 24, Anna Petronella en Cornelia, dochters v. Johannes Pas- calis Smolders en Jannetje Bal; Johan Louis, z. v. Jacob Slager en Frederica Louisa Francina Goossen. Overleden: 21, Magrieta de Jonge, 60 j., gehuwd met Jacob van der Weele; 24, Jan, 8 j„ z. v. Hendrik Gunst en Susanna Kriekaard. MIDDELBURG. Ondertrouwd: P. Cam pers, 34 j. jm. en J. Minderhoud, 34 j. jd. P. Houmes, 25 j. jm. en S. Wille- boordse, 23 j. jd.; A. C. de Steur, 22 j. jm. en M. Corré, 2' Tornhoff, 22 j. jm. en A. 26 j. jd. Getrouwd: J. H. Mulo< jm. en J. A. de Haas, 2 j. de Does, 29 j. jm. e 29 j. jd. Bevallen M. V isse, g< M. A. S. van de Ven, Davidse, gel). Basti; Van 19 tot 26 VLISSINGEN. ünderlrc 23 j. jm. en P. de Poor J. Vos, 46 j. jm. en I'. jd.; A. Vader, 23 j. aanse, 21 j. jd.; B. jm. en G. W. 0. Isendoi Beekman, 23 j. jm. en jd.; D. Jensina, 30 Nagelkerke, 29 j. jd. Bevallen: P. L Huson, C. van Dijk, geb. Me K. Schot, gel). Luijmes, d. geb. Pol, d.; F. J. Ar rends, d.S. Carton, g d. tweel.T. J. Goedha Berg, d.; E. E. Andrie: z.; M. C. Pielerse van v z.; N. Feij, gel). Krair Vileijn, geb. Calcoen, d.; de Nooijer, d.; A. M. Bemest, z.N. Schets, d.; J. M. van der Broe - A. C. Desloover, geb. van Diereiidonck, geb. dt Overleden: P. Boogaari Dorleijn, ongeil, z. 64 j. vrouw van F. A. van D Uit de beste bron vern D. H. Mgr. A. J. Caliie Haarlem, op Vrijdag 28 naar Rome zal beginnen, gezeld door zijn secretari heer H. A. Th. van D Hoogeerw. kanunnik P. pastoor te Haarlem. Z. D. dagen vóór Pinksteren af Tot Kapelaan te Aarden de Weleerw. Heer A. va uit het Seminarie. GOES, 2 Er was heden geen h graanbeurs en daarom ge Oude Tarwe i Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst per 10O K° Zomergerst Haver Bruineboonen Paardenboonen Koolzaad Groene Erwten Kroonerwten Karwijzaad Versche Boter f 1,06, f 1, denprijs f0,56, part. f Eieren f 2,80 f 3.20 per f0,775 part. f De aanvoer van boter en eier HULST. Bij de gisteren huring van het oud postkan den heer Hombaeh gebode van f 300 per jaar, voor d< den raad in hare laatste zilt TWEEDE KAM O n d e r w ij s d e b a 1. Ai amendement-Van Wijnberg! den onderwijzer-weduwnaa de minderjarige kinderen h voor huishuur te geven. Verworpen het amend ei laar om voor (te salarisri gemeenten in klassen te mede het amendement-Ter rekening van den dienstt hooiden mede te tellen de onderwijzer doorgebracht. Een door dhr. Talma op steld amendement om vooi tjes de aanstelling eener tw facultatief te stellen wen onvoldoende bestreden doo die er levens bevoorrechtii zonder onderwijs door de ren van duchtte. De minis! amendement-Tydeman om heffing van de verplichting in vacaturen uitdrukkelijk het geval dal gebleken is bepaalden termijn ondanks eener behoorlijke jaarwedi wijskracht te krijgen was. Men schrijft ons De nieuwbenoemde bu gemeente Waterlandkerkji Hendrikse, wiens benoemin lieke gedeelte der bevolkii meerderheid in de gemeonk instemming is begroet, zal tig als zoodanig worden geï commissie is gevormd tot h van verschillende feestelijl dag, o. a. zal een optocht m] worden gehouden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2