GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. UIT DE PERS. Marktberichten. Correspondentie. Aanbestedingen. Afloop aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. BURGERLIJKE STAND 378sfe Staatsloterij. Laatste Berichten. een ingezetene van hier door een motorfiets omvergereden Wijl de berijder de snelheid zijner machine eenigszins verminderd had, omdat een paar met paarden bespannen wagens in de nabijheid stonden, bekwamen bestuurder en aangeredene slechts eemge lichte kwetsuren. KRABBENDIJKE. Dinsdagvoormiddag had alhier bij het lossen der goederen uit trein 1489 een remmer het ongeluk om met zijn linkerhand beklemd te raken, waarvan 2 vingeren zwaar gekneusd wer den Nadat een voorloopig verband was aangelegd is hij terug naar Rosendaal zijne standpaats vertrokken 'S-HEERENHOEK. Uit goeie bron vernemen wij, dat hier ouder hooge goed keuringder geestelijkheid, ijverige pogingen worden in 'twerk gesteld, om de R. K. Kiesvereeiiiging in frisschen bloei te doen herleven. Een zeer verblijdend teeken, voorwaar en wij hopen, dat de zegen Gods op die pogingen ten volle moge nederdalen. IERSEKE. Dinsdagmiddag omstreeks half een uur ontdekten voorbijgangers dat de schaapskooi van den heer D. van Stee aan de Damstraat in brand stond Rappe handen waren spoedig gereed om de circa 200 schapen naar buiten te drijven enden brand in zijn aanvang te blusschen. Men vermoedt onvoorzichtigheid of het spelen met lucifers van 'schoolkinderen. ZIERIKZEE. De heer mr. J C. van der Lek de Clercq, sedert 30 September 1890 lid der Staten van Zeeland voor het dis trict Zierikzee, heeft roet 1 Mei a. s. als zoodanig ontslag genomen. TERNEUZEN. De uitslag der herstem ming voor onze jongste verkiezing van een lid voor den gemeenteraad is in dit blad reeds gemeld. Een kleine toelichting, Dat de gekozene met meer dan honderd stemmen meerderheid, het peil van ont wikkeling van onzen gemeenteraad, dat toch al niet bijster hoog staat, zal verhoogen, wordt door niemand hier beweerd of ver wacht. Ook niet door de liberale partij, die hem kandideerde. Deze meende hem nu niet voorbij te mogen gaan, wijl hij zich bij eene antirevolutionaire vacature als tegencandidaat reeds had geleend. Van den gevallen antirev. candidaat, zou, ware hij gekozen, hetzelfde kunnen worden gezegd. Dus wat kennis en bekwaamheid bij deze twee candidaten betreft, was het z.g. lood om oud ijzer. De antirev. candidaat had echter nog dit in oogen der meeste kiezers tegen zich, dat zijne partij bewezen heeft, eenmaal de meerderheid in den Raad bezittende, te mogen besturen, inzonderheid de politie verordening zoo te mogen wijzigen, alsof de gansche gemeentelijke bevolking daar uit Calvinisten bestond. Vandaar dat zij de meerderheid in den Raad weder spoedig verloor. Vandaar ook, dat de katholieke kiezers, op eene enkele uitzondering na, bij deze verkiezing deels thuis bleven, deels blanco of van onwaarde stemden, deels nog liever aan den gekozene hun stem gaven. TERNEUZEN. Aan de universiteit te Amsterdam is afgelegd het doctoraal examen iö de geneeskunde door den heer D. C. J. Rompu, alhier. KOUDE KERKE. Maandagnacht, om streeks twee uur, brak bij den landbouwer C. Lorier, wonend op 't Zand, een hevige brand uit. De drie vlak naast elkaar staande hooischelven op het achtererf der boerderij stonden in laaie. Aanstonds was de brandspuit van 't Zand ter plaatse, terwijl een half uur daarna die van Koudekerke aankwam. Met vereende krachten wist men de ge- bonwen voor het vuur te beveiligen. Tegen acht uren was men de vlammen meester. Eerst om half twaalf echter kon de spuit van Koudekerke inrukken, terwijl die van 't Zand nog geruimen tijd bleef om het opnieuw uitbreken van het smeulend vuur te voorkomen en de rookende massa nat te houden De politie heeft ernstige vermoedens dat hierbij laffe baldadigheid in 't spel is. Met ingang van 1 Mei a.s. zijn in Zee land verplaatst de kommiezen 3e klasse bij 's Rijks belastingen, B. Klop, van Zuid- dorpe en J. Roebeling, van Oostburg, bei den naar IJzendijke; J, J. A. de Groote, van Rijsbergen, en J. W. P. van Nieuwen- hoven, van Oudenbosch, beiden naar Phi lippine; K. de Mooij, van Oudenbosch naar Kauter; P. Crone, van Nijmegen naar Hulst; en L. O. van Splunter, van Bres- kens naar Kanter J. C, Prins van Lobit, Breskens. Behalve laatstgenoemde, allen tijdelijk. Maandagavond half tien heeft in Den Haag een brutale inbraak plaats gehad in het huis van een vleeschhouwer in de Zoutmanstraat, die lijdelijk afwezig was. Met een valschen sleutel zijn de dieven (het waren er twee) naar binnengekomen. Een aantal meubelen, waaronder een schrijfbureau en een linnenkast, zijn door hen vernield of beschadigd, doch geld of iets van geldswaarde werd door hen niet gevonden, daar dit niet in huis aanwezig was. Terwijl zij met hun inbrekerswerk bezig waren, werden zij door de politie verrast. Zij vluchtten aan den achterkant uit het huis, doch een der dieven werd ge arresteerd. Bij deze arrestatie moest dooi de recherche met den revolver geschoten worden om den inbreker te overmannen. De vleeschhouwer lijdt geen schade daar hij tegen de gevolgen van inbraak ver zekerd is. Maandagmiddag is te Steenwijk in een boerenherberg in het naburige Giethoorn een treurig looneel afgespeeld. De jager K. uit Steenwijkerwold, een weduwnaar, ontmoette er zijn meisje, dat hem voor een paar dagen had afgeschreven. Na een hef tige woordenwisseling loste K. op het meisje twee schoten, waardoor ze ernstig in de borst getroffen werd. Daarop trok hij zijn mes en bracht zichzelf daarmee aan den hals zulk een wonde toe, dat hij weldra overleed. Volgens den geneeskun dige, die onmiddellijk ontboden werd, is de toestand van het meisje niet zonder gevaar. Te Bennekom wilde vrouw S schoon maakster uit Wageningen, van de tram, die 7.35 naar Ede vertrekt, springen vóór dat deze geheel stilstond. Zij werd 25 meter meegesleurd en kreeg toen een rijtuig van de tram over haar heen, waardoor zij on- middelijk dood was. De 20-jarige D., zoon van den stations chef te Langeweg, werkzaam op het atelier der Staatsspoor te Tilburg is gisterenavond bij het omhoogdraaien van een locomotief door een der stangen die de machine in beweging brengen gegrepen en geheel ver pletterd. Mark Twain vertelde aan een vriend over zijn jeugd. Hij bekende in die geluk kige dagen zeer lui geweest te zijn. Op een morgen, aldus verhaalde hij, nam mijn vader mij mee in den tuin en wees mij een bloembed aan, waarin vreeselijk veel onkruid stond. Ik moest dat bed gaan wieden. Dat leek me een taai werkje; och, och, er stond zooveel onkruid in. Daarom zei ik: Vader, zou ik er maar niet liever de bloemen uithalen? Dan hebt u een mooi onkruidbed Een Iersch koopman, die een mooie baritonstem had, waarvan hij zeil niet de koelste bewonderaar was, heeft de vorige week, toen hij naar zijn laatste rustplaats werd gebracht, bij den lijkdienst in de kerk zijn eigen requiem gezongen. Naast de katafalk stond namelijk een groote fono graaf, waarin hij eenige weken voor zijn dood den treurzang gezongen had. De componist Pietro Mascagni en zijn vrouw hebben op een eigenaardige wijze hun horloges versierd. Er ligt een Itali- aansehe zilveren munt overheen, waarin zes gaatjes geboord zijn, en daarin zijn de melktandjes van hun zoontje en hun dochtertje bevestigd. „Andere menschen", aldus liet de beroemde componist zich uit tegenover een interviewer, „versieren hun horloge met edelsteenenvoor mij zijn deze tandjes kostbaarder dan alle juweelen ter wereld". Een dokter werd midden in een drukke straat aangehouden door een ingebeelde zieke dame, die hem telkens en telkens voor niets lastig viel. De dokter, die wat kort aangebonden was, luisterde ongedul dig naar het verhaal van de ziekte-symp- thomen, en brak haar rede toen plotseling af met het bevel de oogen te sluiten en de tong ver uit te steken. De dame deed het, en toen ze na een paar seconden de oogen weer opende, bemerkte ze, dat de dokter weg was en dat ze midden op straat voor gek had gestaan. Zaterdag j 1. overleed te Utrecht na een langdurige ziekte de Eerw. pater Cheru- binus O. S. A. (de heer J. P. van Dijk) sedert 1889 kapelaan der St. Augustinus- kerk aldaar, te voren ongeveer tien jaren kapelaan aan de St. Augustinuskerk te Amsterdam. Hij werd in 1851 te Utrecht geboren en 1878 priester gewijd. De Eerw. zuster Genevieve in het St. Annagesticht te Delft, bij oud en jong algemeen bekend en geëerd, herdacht Zaterdag den dag, waarop zij vóór 50 jaren in de klooster-orde trad. De viering van dit heugelijk gouden jubilé wordt, wegens den H. Vastentijd, verschoven tot later. In het St. Willibrordusgesticht te 's-Gra- venhage is in den ouderdom van 37 jaar overleden de Eerw. zuster Rosalina (in de wereld mej. C. E. Kersemakers, geb. te Puiffelijk bij Druten.) De ontslapene, sinds 15 jaar te 's-Gravenhage werkzaam, was directrice der kweekschool voor onder wijzeressen aldaar, welke inrichting veel aan haar kunde en ijver dankt. Do „Nederlander" schrijft: De overheid moet overal, waar dit verlangd wordt, zorgen voor goed openbaar onderwijs. Zij moet ook, waar door particulieren de taak der Overheid wordt overgenomen, bil lijkheidshalve aan dezen vergoeden wat haar daardoor wordt uitgespaard. Ziedaar twee naast elkander staande verplichtingen. Maar als de tweede verplichting wordt nageleefd, ontstaat de mogelijkheid, dat niemand meer openbaar onderwijs ver langt, tengevolge waarvan de Overheid dal onderwijs niet meer verstrekken k a n. Dat gaat niet aan, zeggen „N. CL" en „N. Rott. Ct." op die wijze verkracht gij de grondwet. Als deze zegt, dat de open bare school steeds voorwerp van zorg voor de Overheid moei zijn, dan o n d e r s te 1 t zij dat die er ook is. Indien tengevolge van het naleven van de andere verplich ting, waarvan boven sprake is, de open bare school verdwijnt, dan moet men die verplichting eenvoudig niet nakomen. Of men hun al tegenwerpt, dat de grond wet niet bedoelt, dat er openbaar onder wijs moet zijn ook als niemand het be geert, dat zij niet eischl: dat er een open bare school zijn zal, maar alleen dat deze, waar zij verlangd wordt, goed moet zijn het baat niet. Zonderling. Laat ons een ander geval stellen. Een van de eerste plichten der Over heid is, te zorgen voor de verdediging van de vrijheid, het leven en het vermogen der burgers. Wien ook maar één cent ont houden, één uur lang de vrijheid ontno men wordt, kan hulp zoeken en vindt die bij den staat. Maar eilacie! Diezelfde staaf ontneemt als hij het noodig acht, hem zijn geld; ja, in sommige gevallen zijn vrijheid, zelfs zijn leven. Hoe is 't mogelijk, zouden „N. Ct." en „N. Rott. Ct." moeten uitroepen! Welk oen verwaarloozing van de eerste, de oudste, de overal en altijd geldige ver plichting der overheid om te waken voor de vrijheid, het leven, het rustig bezit der burgerij. Ja maar... valt bescheidenlijk iemand hun in de redehet. eene heeft met het andere niets te maken. De staat waakt als beschermer der rechtsorde, voor de rechtsgoederen der burgers; waar echter de burger zelf zijn recht verwerkt heeft of moet bijdragen tof instandhou ding van den openbaren dienst, daar mag hij die goederen geheel of gedeeltelijk weg nemen. Och wat! zeggen bedoelde bladen. Dat is pure sofisterij. Voor den burger is „het effect" immers hetzelfde, of de dief, dan wel of de overheid hem zijn geld afneemt. Moet de staat zorgen, dat een burger in veiligheid zijn geld bezitten kan, dan mag hij hem het niet afnemen, want dan ver waarloost hij zijn allereersten plicht. De verplichting om te straffen of belasting te heffen moet hij dan maar niet langer naleven. Wat zeggen de lezers van die bladen 'van zulk een logica'? Niet kieskeurig. Het „Centrum" schrijft: Men herinnert, zich wat voor enkele dagen mr. A. mededeelde omtrent een „vrijzinnige" brochure, getiteld: De man der Kleine Luyden". Een geschrift waaruit o. a. werd aangehaald deze zin: „Gij zult misschien lachen, als ge dit lezen zult, vrome Nederlandsche Calvi nisten, die danst om uw g o u d e n k a 1 f, dat linyper heet, gij zult misschien spotten en vroolijk zijn, maar ik zeg u, dat. we u geeselen zullen, dat ge buk ken zult voor ons, wanneer dan ook, dat we de Kuype r-vereering, die z w e e r die een groot deel van ons volksleven verpest, daaruit zullen snijden, dat wij hetlogge beest dei- Calvinistische politiek zullen prikkelen en striemen met onze actie, tot de con servatieve buffel brullend van pijn wegvlucht. Wij, vrijzinnigen, in wie thans beter en geestdriftiger dan ooit het besef van de hoogheid onzer beginse len is ontwaakt, en die gloeiend van actie voor u slaan, wij zullen u onze vuist duwen onder de bleeke n en zen". En waarin alle gemeenschap met Chris tus aan onzen premier ex cathedra werd ontzegd. Men herinnert zich dat! Welnu, thans lezen we in het „Handels blad" aangaande de Zaterdagavond ge houden vergadering der kiesvereeniging „Ouder-Amstel", aangesloten aan de Lib. Unie, district Hilversum: „Onder meer werd nog besloten, onder de kiezers in de gemeente te versprei den de brochure„De man der Kleine Luijden". Eenige lieeren stelden vrijwil lig een bedrag voor deze zaak dispo nibel, ten einde de kas, waarvan dit jaar veel zal worden gevergd, niet te zeer te bezwaren". Eenige heeren. YTrijzinnige heeren natuurlijk. Maar geen kieskeurige heeren. GOES, 18 April 1905. De aanvoer van granen was gering, in de prijzen kwam geen verandering. Gerst was niet verhandeld. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,- 7,20 R°gge- 5,— - 5,10 Wintergerst per 100 K°- Zomergerst - Haver - 7, - 7,40 Bruineboonen - 10,- 10,50 Paardenboonen - Koolzaad- - Groene Erwten - 7,- 7,30 Kroonerwten - 7,15 - 7,40 Karwijzaad - - Versche Boter f 1,05, f 1,20 per KG., mid- denprijs f0,57, part. f Eieren f 2,80 a f 3.30 per 100, middenprijs f 0,775 part. f0,85. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. ROTTERDAM, 18 April 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd: 2824 runderen, 997 vette, 845 nuch tere kalveren, 129 schapen, 573 varkens en 238 biggen. Runderen hoogste prijs 76, laagste 48 cent; kalveren hoogste 104, laagste 66 cent; schapen hoogste 56, laagste 50 cent; varkens hoogste 50, laagste 42 cent; alles per kilogram. St. te Krabbendijke. Inzending van den burgelijken stand is onnoodig. Donderdag 20 April. MIDDELBU RG, door het pold erbestu ur Walcheren half twee het bouwen van nieuwe duiker- en onderhoudswerken, 4 wa tergangen, in 5 perceelen. Donderdag 27 April. 'S-HEERENHOEK, bij B. de Jonge 2 uur, voor dhr. I. B. Werri het bouwen eener nieuwe graanschuur. Aanwijzing 20 April. Bestek f2.bij dhr. A. Ie Clercq, Kruiningen. Vrijdag 5 Mei. BREDA, bureau sectie-Ingenieur dei- Mij tot Expl. van S. S. 2 uur herstelling en vernieuwing gebouwen enz., behoorende tot de lijnen VlissingenBoxtel; Roosen daalBelgische grens; Tilburg-Belgisehe grens met zijlijnen naar Goirle. Bestek fl.en de voorwaarden fO,25. Aanwij zing 26, 27 en 28 April. HULST. De uitslag van de levering van 55200 K.G. chili aan den R. K. Boe renbond van O. Z. VI. is als volgt: J. Kostense, Kruiningen f 12.92; Mpij. tot verkoop van Hulpmeststoffen Dordrecht f 13.47J. van Arenthals, Walsoorden f 12.75; J. F. Adriaansens, Walsoorden f 12.67-'P. G. Adriaansens Bergen op Zoom f12.715; J. Meyer, Zaamslag f 12.85: W. Adriaansens, Groenendijk f 12.77; E. P. Staal, St. Jansteen f 13.—. Aan den minsten gegund. 'S-HEERENHOEK. Voor de levering van 104000 K.G. chili-salpeter te Ovezand is Dinsdag 1.1. door 6 handelaars inge schreven. Laagste inschrijver aan wie de levering werd opgedragen was dhr. P. de Koster te 's Gravenpolder h f 12,65 per 100 KG. Donderdag 20 April WOLFERTSDIJK, door not. Pilaar, 10 uur, bouwland. ÓUD-SABBINGE, bij Roose, door not. Pilaar half twee, 1,4770 H.A. bouwland voor Wed. Valkier, Zuiderlandpolder. KRUININGEN, door deurwaarders Holl- mann Verhoek, boereninspan, half 11 bij L. Kloosterman als: zwarte ruin 2 jaar, bruin veulendragend 4 jaar, zwarte merrie 5 jaar, zwart veulendragend 7 jaar, 7 kalf-melkkoeien, kalfvaars, 6 vaar zen, 3 halfjarige ossen, 3 aanhoudkalvers, drachtige zeug, 4 meslpulloopers, 60 kip pen, Utrechtsch wagentje, 2 menwagens op ijzeren assen, lamoenkar op ijzeren as, 2 Sacksploegen, 2 vijl'balks ijzeren eggen, melkontroomer Fram no. 2 met Victoria- karn enz. Dinsdag 25 April. GOES, verpachten of in erfpacht geven van 2929 cA. weiland te Waarde, door het Burg. Armbestuur van Goes. Biljetten bij dhr. A. Dekker tot 4 uur. YVoendag 26 April. HANSWEERT, door not. Pilaar, 10 uur, koffiehuis en tuin. BIGGEKERKE, 1 uur bij Melse door not. v. Nimwegen, 4 melkkoeien, vare koe vaars van 10 maanden, schaap met lam, meren, melkgeit, 2 lonpvarkens, 20 kippen, landbouwgereedschap, melkgerei, huisraad. HANSWEERT, door not. Pilaar, half 3 koffiehuis en tuin, resp. 76 en 366 c.A. Donderdag 27 April. VLISSINGEN, 8 uur door not. Bosch bij Bos een smederij met bovenwoning, Korte Noordhout F 28 groot 74 cA. Te zien 25, 26, 27 April 101 uur. 's GRAVENPOLDER, bij mej. Vroonland voor L. Ivole door not. Overman 10 uur het hoefje La Favonte 1,4110 H.A. 's GRAVENPOLDER, bij Verbeek 1 uur door not. Overman huizen. OUDELANDE door not. v. d. Kloes voor de kinr. Hannewijk bij v. d. Pijl 12 uur paarden en rijtuigen. Vrijdag 28 April. GOES, door not. Pilaar en Liebert in de Prins v. Oranje 10 uur meubelen en boeken van wijlen Mr. P. v. d. Meer Mohr. ELLEWOUTSDIJK, 10 uur bij Nortier door derw. Hollmann en Verhoek, meu bels. Bij Platschorre inboedel. En bij erven Vroegop, meubels. GOES, 10 uur, van erven \V. Karelse, groot 17,9094 H.A. NIEUWDORP, bij Modderkreeke, door not. Pilaar, hofstede. ARNEMUIDEN, 10 uur bij D. Davidse door not. Hosang 1 bruine ruin 17 jaar, 2 zwarte merries 2 en 11 jaar, 3 vos mer ries 1, 6 en 2 jaar, 1 vos veulendragend 7 jaar, 1 bruine merrie 2 jaar, 1 vos jaar ling hengst, 10 melkkoeien, 4 stuks vet vee, 100 kippen, 18 eenden, tilbury, markt wagen op veeren, menwagen met ijzeren assen, 2 driewielskarren, 1 wale ploeg, c.oksploeg, maaimachine Albion, meubelen waaronder eikenhouten kabinet. Dinsdag 2 Mei. VLISSINGEN, inspan door not. de Maret TAK, 10 uur, bij Jan Louwerse. VLISSINGEN, 10 uur door not. Bosch de werktuigen uit de smederij Korte Noord straat. Te zien 28 en 29 April 1012 en 25 uur. GOES, door deurw. Hollmann en Ver hoek in de Prins van Oranje 10 uur ven dutie van meubelen, horloges, geëmail leerde goederen enz. Van 17—19 April 1905. GOES. Geboren 19, Marinus, z. v. Pieter Zandee en Marrigje Giltay. Van 15—19 April 1905. VLISSINGEN. Ondertrouwd G. Geerts, jm. 26 j. met C. de Voogd, jd. 21 j. Bevallen C. L. Blonde geb. Vervieuw, z. A. M. Poelaert geb. Germonpré, z. C. Jansen geb Van Loon, d. I. J. Izebouw geb. Hutelison, z. L. YVeijer- mans geb. Theune, d. M. Naerebout geb. de Rijke, z P. Poppe geb. Moer land, d. L. S. Baljé geb Debrae, d. Y. van der Meer geb. Kluwer, z. A. de Hamer geb. van der Wiele, z. M. de Nood geb. Batns, d. Overleden: C. Maters, z. 6 m. Van 1719 April. MIDDELBURG. OndertrouwdE Tange, 23 j. jm. en M. Davidse, 24 j. jd. BevallenL. A. W. Stegenga, geb. Ber tram, d.J. Hubregtse, geb. Bongers, z.J. B. W Hioolen geb. Mac. Leod, d.T. Davidse geb. Ooppoolse, z. A. de Regt geb. Huissoon, z.O. P.M. Malgo geb. Fanoy, d.M. A. van Itter- sum geb, Van Laer z.A. Dingemanse geb. Pouwer, d. Trekking van 18 April. 3e klasse. Prijzen van f1500; 15553 f1000: 10355 16452 f 400: 7107 f 200: 9172 17107 2068 7562 8573 9429 12185 13438 14155 42 39 1287 1765 1779 1736 1817 2204 3716 3712 5171 6241 6250 6265 6224 6203 6317 6405 7189 7167 7187 7209 9386 9388 9391 11837 11835 16725 16709 16744 17152 17188 17175 Trekking van 19 April. 3e klasse. Prijzen van f25000: 16583 f 5000 16950 f 2000: 14024 f 1000 5805 13424 f 400 10530 f 200 9033 11958 f 100: 9995 14778 f 45 61 1094 1785 1721 1824 1822 1804 3748 3720 3737 5186 5154 5297 5229 6308 7227 7214 9397 16712 16739 17196 's GRAVENHAGE. Benoemd tol dijkgraaf van het waterschap Slavenisse dhr. L. Dorst; tot gezworenen dhrn. A. van der Slikke en C. Steendijk Jr., allen te Sta- venisse; tot dijkgraaf van den Bontepolder dhr. K. Dees Gzn. te Terneuzen; tot be stuurslid der waterkeering van het cala- miteuze waterschap Scherpenisse dhr. Ch. Hartog te Scherpenisse; tot dijkgraaf van den Johanna Mariapolder dhr. A. Bierens Jr. te St. Annaland en van den Pieters- polder dhr. V. Cortvriendt te Hoek. ZUIDDORPE. De zaak omtrent den moord voor eenige weken gepleegd op Petronella Coppieters wordt door de justi tie nog steeds nauwkeurig onderzocht. Zoo is zij hier bij verschillende winkeliers ge weest om het mes te toonen, waarmede de moord is gepleegd, en te onderzoeken of het soms in Zuiddorpe kon gekocht zijn. Geen der winkeliers herkende het echter. BOSCHKAPELLE. Wegens aanstaand vertrek van den heer A. v. Delden komt hier de betrekking van gemeente-arts va cant. Naar wij vernemen moeten er reeds een tweetal candidaten zijn. MIDDELBURG. Akte-examens L. O. Ge slaagd: L. du Plussé, J. P. Rozendaal, A. Hoek, A. W. F. Sprink, P. J. H. Gree- ven, T. de Graaf allen Middelburg'; D. J. Duinhouwer Scherpenisse; G. Goote Vlissingen. Uitslag der door B. en W. van Werael- dinge den 19 April 1905 gehoudene aan besteding van het verbouwen van een gedeelte der vroegere school op het dorp te Wemeldinge tot bewaarschool. Ingekomen 10 biljetten. Ingeschreven door de heeren: H. Kosten, Wemeldinge f 1795; Jacs. Heijnsdijk, Goes f1663; Joh. C. Hariot, Vlissingen f1825; Adr. Luijk, Goes f 2188W. v. d. Linde, Kat- tendijke f1900; Jacs. de Burgraaf, We meldinge f1790; Jacs. Ooppoolse, 's Heer- Hendrikskinderen f 1967. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3