BINNENLAND. Van onze Eilanden. matige van deze vragen, aangezien hij zieh als een in den oorlog krijgsgevangen burger beschouwde. Hij zou alleen als krijgsgevangene antwoorden. De voorzitter liet toen den beschuldigde wegbrengen. De zitting werd daarop voor korten tijd geschorst. Na de heropening verklaarden de advokaten, dat zij hun taak als ver dedigers slechts zullen voortzetten, wan neer de beschuldigde in de gerechtzaal teruggebracht wordt. De beschuldigde heelt zijn moeder en zuster verboden een ver zoek om genade in te dienen. FRANKR1J K. Admiraal Der Cuverville, de bekende katholieke Senator noodigt in de Katholieke Fransche bladen alle reeders, scheepskapi teins en eigenaars van handelsvaartuigen uit op den Goeden Vrijdag de oude Fran sche traditie in eere te houden en de vlaggen hunner schepen met rouwfloers L tooien, ook als protest tegen de Vrijmet.--- laars-Regeering, die deze godvruchtige woonte voor de oorlogsbodems heeft a schaft. Tevens deelt de admiraal mede, het propaganda-comité ter verspreiding r de devotie van den H. Michael, met go< keuring van Mgr. Richard, een inschrijving heeft geopend, ten einde op de basiliek van Mont Martre een beeld aan te brengen van den Aartsengel, dragende den standaard van het H. Hart. Dit zal, zegt hij, een antwoord zijn van de katholieken aan die genen, welke zich gereed maken hun hunne kerken te ontnemen, ten einde deze te profaneeren. ITALIË. Een nieuwe Encycliek. De „Osservatore Romano" bevatte, volgons een telegram uit Rome aan de „Univers", een encycliek van Pius X beginnende met de woorden„Acerbo nimis ac difficili tempore" en handelend over hel gods dienstonderwijs. Zij is gedateerd van 15 April. Onder andere oorzaken, die mede werken tot de godsdienst-crisis van onze dagen noemt Z. H. vooral de onwetend heid op godsdienstig gebied. Hel meest noodzakelijke en actueele is dus op het oogenblik het onderwijs in den godsdienst. In het eerste deel van de encycliek constateert de Paus het algemeene van die onwetendheid, welke niet alleen heerscht onder de lagere klassen, die in sommige gevallen te verontschuldigen zijn, maar ook en vooral onder de hoogere klassen, die ternauwernood denken aan hun God en Schepper, de Voorzienigheid en de wijsheid van hel Christelijk Geloof. Het gevolg van die onlwetendheid is zedenbederf en verval. In het tweede deel zet Z. H. uiteen, wie het godsdienstonderwijs moet geven. Dat zijn, zegt de Paus, alle leiders der zielen. Iedere priester is uil den aard van zijn werkkring en zijn wijding er toe gebonden, maar vooral de pastoors, die het Concilie van Trente verplicht „tot prediking en godsdienstonderwijs". In hel. derde deel worden bijzondere voorschriften gegeven in (i afdeelingen, handelend over het godsdienstonderwijs, dat iederen Zondag aan de kinderen moet worden gegeven, de bijzondere voorberei ding voor de Sacramenten der Biecht en het Vormsel, de zorgvuldige voorbereiding voor de eerste H. Communie, de canon nieke instelling in iedere parochie van Congregaties voor godsdienstonderwijs, de stichting in groote steden van godsdienst scholen voor de jeugd, die de openbare scholen bezoekt en eindelijk over het godsdienstonderwijs, dat Zondags gegeven moet worden en dat huilen de gewone prediking ook oen uiteenzetting van den catechismus moet omvatten. Om alle die plannen tot vervulling te brengen, besluit de II. Vader met de krach tige hulp van de bisschoppen in Ie roepen. Een herinneringsfeest. Een dezer dagen vierde het College van (le Propaganda den vijftigsten herinnerings dag aan een merkwaardig voorval uit het Pontificaat van Pius IX. Den 12en April 1855 kwam de Paus terug van een bezoek aan de catacombe van S. Alexander, die men voor eenige dagen ontdekt had, en hield zieh eenige verhinderde hen hierover in verdere bij zonderheden Le treden. De vrouw was spoedig bijgekomenmaar de knaap was buiten staal, ook maar een voet te ver zetten. Daarom nam Bernard hem een voudig op zijn armen, terwijl Rodewald de vrouw zoo goed mogelijk in het voort gaan ondersteunde. Natuurlijk gingen ze onder zulke omstandigheden sleehis zeer langzaam op de hoogte van den dijk voor waarts. De eersten der mannen, die hen in 't oog kregen, staarden de heide dood gewaanden aan als uit hel. graf verrezen spoken. Toen men zich echter overtuigd had, dat men hier werkelijk niet met boven natuurlijke verschijningen te doen ha gaf de vreugde zich in luide jubel-kreten lucht, zoodat Rodewald en Bernard moei hadden, zich aan de oprecht gemeen maar bijna al de stormachtige gelukv schen en andere huldebewijzen te i. trekken. Ofschoon ze zich dapper staande In den, waren toch heiden t.e doornat en Ie uitgeput, om langer hier in de open lucht bij het dijkwerk ie vertoevenHun legen woordigheid scheen bovendien minder dringend noodzakelijk dan te voren; want gedurende hun tocht was de bemoedigende ontdekking gedaan, dal de vloed tamelijk snel en gestadig viel. Hoewel het. gevaar nu nog niet als geheel geweken kon be oogenblikken o]) in de basiliek van S. Agnes buiten de muren, waar hij de leer lingen van het college van de Propaganda ontving. Hij was omringd van heel zijn hofhouding. Plotseling stortte de vloer van de zaal ineen, de hoofdbalk was gebroken, en alle aanwezigen vielen van een hoogte van 9 nieter naar beneden. Luide wan hoopskreten weerklonken. Kardinaal Anto- nelli, die aan een aanslag dacht, riep vallend: „Sluit de deuren". Men meende meerdere dood en le zullen vinden. Geluk kig vond men echter slechts zes gewonden, die binnen eenige dagen weder genezen waren. Pius IX was zittend in zijn armstoel langs een hulk naar beneden gegleden, daar was de stoel over hem heengevallen, en zoo werd hij voor het neerstortend puin bewaard. De Paus beschouwde die redding als een speciale gunst van S. Agnes. Hij restau reerde de basiliek en verfraaide haar. In de basiliek werd nu ter gedachtenis aan dit feit een plechtige Mis opgedragen door Mgr. Rubian, een vroegeren leerling van de Propaganda, die bij het ongeluk was tegenwoordig geweest. TURKIJE. Pit. Koumanovo wordt geseind, dat in het dorp Tabanoftye een troep Serviërs door de Turken omsingeld werd. Bij de inname en verwoesting van liet dorp wer den 4 Serviërs gedood en 7 gevangen ge nomen, ilie naar Koumanovo werden ge bracht. Een ongehoord wreed tooneel greep daar plaats. De kapitein van de Turksche troep, vvien verweten was, dat hij lijfs genade geschonken had, ging naar het ge meentehuis, waar de gebonden gevange nen allerlei beleedigingen van de fanatieke Muzelmannen doorstonden. Met een sabel houw doodde hij den eerste. Door dal voor beeld aangezet, wierpen de Turksche sol daten zich op de andere weerlooze ge vangenen en vermoordden ze in eenige oogenblikken. In heel de streek heerscht groote onrust, daar de Christenen buitensporigheden vreezen van de Albaneezen, die door de overheid worden aangemoedigd en aan gezet. Een bende van meer dan 500 Alba neezen sluipt rondom de ('hristendorpen in die streek. Zij rooven en plunderen naar hartelust. Naar wij vernemen, heeft prof. Spronck, hoogleeraar in de geneeskunde aan de Universiteit te Utrecht, behoorende tot de katholieke Staatspartij, zich voor een ka merzetel beschikbaar gesteld. Bij kon. besluit is benoemd tot plaats vervangend griffier bij den Raad van Be roep (Ongevallenverzekering) te Dordrecht mr. J. H. Mulock Houwer, advocaat en procureur aldaar. Invaliditeits- of ouderdoms- verzekering. Het wetsontwerp hou dende wettelijke verplichting van werk lieden, om zich en hunne weduwen te verzekeren legen geldelijke gevolgen van invaliditeit of ouderdom is ingediend. Aanspraak op invalidileitsrente wordt toegekend aan den verzekerde, die blij vend invalide wordt, d. i. niet langer in staat is, door arbeid in zijn onderhoud te voorzien. Bereikt nu een verzekerde den leeftijd van den ouderdom, dan is hij of niet langer of nog in staal, door arbeid in zijn onderhoud te voorzien. In het eerste geval heeft de verzekerde aanspraak op invalidileitsrente en in het stelsel van art. '29 van het ontwerp geen behoefte aan aanspraak op ouderdomsrente; in het tweede geval heeft hij belang bij zoo danige rente. Nu wordt in het ontwerp met de ver plichte verzekering tegen geldelijke gevol gen van invaliditeit gecombineerd de ouderdomsverzekering. D<' laatste kan niet facultatief zijn. Een verzekering, verplicht voor zooveel betreft sehouwd worden, zoo was het toch in elk geval ontzaglijk verminderd, en wat voor het. oogenblik van het grootste belang was de bijna uitgeputte arbeiders had den een nieuw en vaster vertrouwen in het welslagen van hun afmattend werk gekregen. Bernard wilde wel naar het huis van zijn dooden vader terugkeeren, maar Rode wald stemde dit niet toe. Hij stond er zoo nadrukkelijk op, dat de jonge man hem dadelijk naar Sandhofen zou ver gezellen, om zich daar allereerst van de vermoeienis der laatste uren te herstellen, dat Bernard het opgaf hem tegen te stre ven. Ook dreef zijn hart hem sterk naar het geliefde meisje heen, en de heerlijke zekerheid, ze nog heden in zijn armen le sluiten, bracht de bestraffende stem van zijn geweten, die hom gebrek aan eerbied jegens zijn dooden vader wilde verwijten, spoedig tot. zwijgen. Rodewald ging met een in hel oogloo- pende haast vooruit, toen ze in hun natte kleederen het heerenhuis van Sandhofen bereikten. Bernard zag, dal zijn hand sid derde, toen ze den kruk der deur greep, die naar het. woonvertrek leidde. Elisabeth zat aan tafel en met het voor hoofd onder haar hand gesteund, als was ze ingesluimerd. Bij het gerucht van de nader komende voetstappen stond zeeven- ouderdom, zou practische onoverkomelij ke moeilijkheden opleveren en het doel niet doen bereiken. In overeenstemming met het oordeel der Staatscommissie, zal de ouderdomsrente even hoog zijn als de invalidileitsrente. De regeling gaat dus hiervan uit, dat het bereiken van den leeftijd van 70 jaar een wettelijk vermoeden oplevert, dat (le. geschiktheid tol werken voor een gedeelte verloren is. Is bij het bereiken van dien leeftijd of wordt daarna de ouderdoms wachttijd vervuld, dan heeft de verzekerde al is hij nog in staat door arbeid in zijn onderhoud le voorzien, aanspraak op een ouderdomsrente, welke even hoog is als de invaliditeitsrente. Hel ontwerp verklaart den werkman, wien (1 oor het Rijk pensioen is verzekerd,- niet als verzekeringsplichtig en bepaalt, dat ook de werklieden, die door een pu bliekrechtelijk lichaam (daaronder niet be grepen het Rijk) verzekerd zijn, niet ver zekeringsplichtig. Ten slotte doel de Regeering uitkomen,- dat deze ontwerp regeling wel een zelf standig karakter draagt, maar toch in haar grondslagen hel Duitsche stelsel volgt. Het wetsontwerp was reeds een jaar geleden gereed, maar omwerking was noo- dig, zooals trouwens minister K u y p e r reeds heeft gezegd, doordat de sterftekan sen gunstiger zijn geworden en nieuwere gegevens werden verkregen omtrent de invaliditeit. Een woord van dank is hier op zijn plaats aan de Regeering, die er in geslaagd is, de beloften van haar voorgangers in een wetsontwerp om te zetten. Moge het haar gegeven zijn dit belangrijk wetsont werp tot wet verheven te zien Talloos velen zullen daarvan later de zoete vruchten plukken en de angstige onzekerheid van den werker over liet lot van hen, die hij zal nalaten, zal verdre ven zijn. En het oogenblik, dat. de kracht lol den arbeid hem begeeft, zal niet meer belee- kenenarmoede en ellende. GOES. Heden had aan de Ambachts school alhier, de uitreiking der diploma's plaats, na volbrachten leertijd. Alle eandi- daten slaagden bij het examen. Het diploma werd uitgereikt voor afd. Timmeren aanA. v. d. Burght, W. Bie- rens, Q. M. v. d. Linde, A. v. d. Bliek, J. C. Groenendijk, W. de Jonge, B. den Boer, W. A. v. d. Velde. Afdeeling Smeden, aan: A. Slabbekoorn, J. A. Kakebeeke, P. Kakebeeke, K. Log gers, A. Hootsmans, J. P. Schipper, W. Hijman, C. Polderman, 0. Botbijl, P. W. den Boer, J. F. van Hove. Voor de afd. SchilderenT. Caan en J. C. Bruggeman. Van de le tot de 2e klasse werden be vorderd, afd. TimmerenC. de Beste, J. Feleus, A. Wabeke, M. Verburg, J. v. d. Boomgaard, A den Herder, J. Kruysse, L. Groosman, P. W. Schipper. 1 niet me degedaan wegens ziekte, 2 trokken zich terug, terwijl 2 afgewezen werden, waar van 1 doordien hij pas in Augustus op school kwam. Afd. Smeden J. C. Maartense, J. Ver boom. C. Loggers, A. Snoep, L. Schipper en W. Smit. Afgewezen 1. Afd. Schilderen Z. de Hond, afgewezen 1, doordien liij pas in Sept. toegelaten werd. Van de 2e naar de 3e klasse werden bevorderd, afd. Timmeren L. J. Louwers, P. J. Koeijers, J. J. Dronkers, C. Witte, C. Blommaart, J. H. Nonnekes, L P. Kor- stanje, J. W. v. d. Weert, Th. Boddingins, C. C. van Damme, L. W. Dekker en A A. J. Welleman. Afgewezen 1. Afd. SmedenJ Noeijers, J. Melse, G. A. J. Legerstee en C. M. van Krieken. Afgewezen 1. Afd. SchilderenJ. F. Dominicus en J. Trimpe. Te half 2 ure werd het sein gegeven dat op een der bovenlokalen de diploma's zouden uitgereikt worden. De heer Ooomans, voorzitter, las de namen der geslaagden voor het overgangsexamen af en reikte daarna de diploma's uit, er bijvoegende wel spoedig op, en bij den aanblik van haar pleegvader gleed een zwakke glimp van vreugde over haar doodsbleek be- sehreid gelaat. Ze ging hem eenige stappen tegemoet, om hem te omarmen. Rodewald weerde echter zacht, hare liefkoozing af en zeide, terwijl hij zijwaarts ging om Ber nard, die nog op den drempel stond, te laten passeeren„Hier breng ik u uw verloofde, Liesheth! Ik kou me het genot niet ontzeggen, na al het zware werk van dezen dag te midden van mijne dierbare kinderen de smart, het leed en de rampen le vergeten, die we doorgestaan hebbent" Wel wist het verraste meisje in hel eerste oogenblik niet, wat deze woorden beteekenden, en hoe ze zich die verande ring van gezindheid moest, verklaren; maar ze was ook niet geneigd zich lang hier mede het hoofd te vermoeien. Ze zag den geliefde werkelijk voor zich; ze zag, dal hij in Rodewald's gezelschap was geko men en dat deze geen poging (leed, zich dreigend als de geest van een onverbidde lijke vergelding tusschen hen te plaatsen. Dat was voldoende, om haar uit den diep- sten afgrond van de grootste wanhoop tot den hemel van het grootste geluk op te voeren. In een luiden jubelkreet zijn naam uit roepende, wierp ze zich aan de horst, van den geliefden man, en ze sloeg hare armen dat de geslaagden met glans dien graad behaalden en hun morgen nog een souvenir wordt aangeboden het laatste jaarverslag der school met photograpliiên geïllustreerd Spreker hoopt dat de geslaagden met suc ces in de maatschappij mogen optreden dat zal een voldoening zijn voor de school en onderwijzers. Directeur en onderwijzers worden dank gebracht voor hunne toewijding, waardoor de goede naam der school in eere stijgt. Het Dagelijksch llestuur der gemeenteen dat van het armbestuur wordt dank ge bracht door den voorzitter. De heeren Wethouder van den Bout en A. Dekker brengen de eerste namens het gemeente bestuur, de andere namens het Burgerlijk Armbestuur dank aan Directeur en onder wijzers voor de degelijke wijze van onder wijs geven, op welke inrichting Goes trotsch mag zijn. De heer Dekker vindt het aangenaam dat ook mingegoeden ongehinderd van het onderwijs kunnen gebruik maken. Spreker wenschte wel dat er nog meer gebruik van gemaakt werd, want het is toch maar aangenaam als iemand uit dien stand een goed lid der maatschappij wordt en zich een goeden weg door het leven baant. Hiermede was de plechtigheid afge- loopen. De belangstelling was groot, ook in de tentoongestelde voorwerpen van timmer-, smeed en schilderkunst. Ook de teekeningen vondeu veel bekijks. GOES De koopman F. verwekte giste ren een volksoploop op de Groote Markt alhier. Zonder eenige reden schold hij den werkman T. nit voor dief, moordenaar, enz. Van een en ander is proces-verbaal opge maakt. MIDDELBURG. Ged. Staten van Zeeland hebben hun goedkeuring gehecht aan het besluit van den dijkraad van de calamiteuse polders Hoofdplaat en Thomaes, waarbij aan 5 personen, van 65 tot 80 jaren oud, die gedurende meer dan 30 jaren bij de polders werkzaam waren, met ingang van 1 Mei een geldelijke ondersteuning van f 150 per jaar wordt verleend. MIDDELBURG. Verplaatst de telefonis ten 0. J. Nuys van Middelburg naar Am sterdam en C. Versloot van Amsterdam naar Middelburg. VLISSINGEN. De commissie van toe zicht voor het middelbaar onderwijs alhier spreekt in liaar verslag over 1904 de ver wachting uit, dat de besturen van rijk, provincie en gemeente, door het toekennen van subsidie, de vereeniging Zeevaartschool in staat zullen stellen tot de verwezenlijking van hare plannen tot de oprichting van een cursus ter opleiding van machinisten voor de staats-examens. Deze cursus toch zal strekken ten bate van de Nederlandsche scheepvaart, de Zeeuwsche jongelieden en de gemeente Vlissingen. VLISSINGEN. Men schrijft ons: In de Woensdagmiddag gehouden zitting van den gemeenteraad werd mededeeling gedaan van een ingekomen schrijven van den Minister van Marine, waarbij wordt gemeld dat de in den Straat Messina op- gevischte en door de regeering aangekochte oud-Hollandsche kanonnen in bruikleen aan deze gemeente worden afgestaan, ter plaat sing bij het standbeeld van Michiel Adri- aanszoon de Ruyter. Vermits de daarbij behoorende rolpaarden moeten worden aangemaakt, zoo werd in het schrijven medegedeeld, kan aan het verzoek van het dagelijksch bestuur dezer gemeente om deze rolpaarden tevens te mogen ontvangen, niet worden voldaan, doch zullen door den directeur en com mandant te Willemsoord de noodige aan wijzingen worden verstrekt om deze te doen vervaardigen naar het model der rol paarden naar de eveneens uit Straat Mes sina afkomstige kanonnen, welke vóór het Kon. instituut van de marine te Willems oord zullen worden opgesteld. Indien de door de zorg van het gemeente bestuur alhier vervaardigde affuiten gereed zijn, zal de minister hiervan gaarne mede deeling ontvangen, teneinde de kanonnen daarna naar Vlissingen te kunnen doen overbrengen. zoo vast om zijn hals, als vreesde ze dat hij haar weder ontrukt zou kunnen worden, en als wilde ze hem nu nooit weder afstaan. Voor de bewoners van Rolhhaide was het vreeselijke gevaar van de overstroo- ming, ilie reeds in een zoo'n dreigende ge stalte zich vertoond had, gelukkig voorbij. Den volgenden middag eerst begreep men, aan welke oorzaken men het opvallend dalen van den vloed moest toeschrijven. Verder stroomafwaarts en nabij de uit monding, waar het. water in een uitgestrekt vlak moeras- en heideland niet bizonder groote schade kon aanrichten, had een dijkbreuk plaats gehad en daardoor aan de rivier een natuurlijke afstrooming ge opend, die (le hoog gelogen dorpen en lan derijen voor oen herhaling van liet toekom stig lol redde. De ingezetenen van Rolhhaide en zijn naaste omgeving hielden zich desniettegen staande overtuigd, dat ze slechts aan het vastberaden en krachtdadig optreden van den jongen ingenieur die gunstige wending te danken hadden; want zonder zijn even energieke als doelmatige bevelen zou het volgens hun meening niet mogelijk geweest zijn, den reeds half bezweken dam lang genoeg staande te houden. Toen men tot niet geringe verrassing vernam, dat de wakkere helper de zoon VLISSINGEN. Bij beschikking van den minister van Binnenlandsche Zaken is, niet ingang van 21 April a s., ingetrokken de benoeming van den schoolopziener in het arrondissement Vlissingen tot lid der commissie, in 1905 te Middelburg belast met het afnemen van de examens ter ver krijging van de akte van bekwaamheid bedoeld in art. 56, onder a, der wet op het lager onderwijs, en is in die commissie tot lid plaatsvervanger benoemd de school opziener in het district Middelburg. VLISSINGEN. Door den gemeenteraad is gedurende 10 jaar een subsidie toege staan groot f 50') voor den op te richten cursus voor machinisten aan de Zeevaart school. Tevens werd in beginsel besloten tot oprichting van een avondschool voor handwerkslieden in deze gemeente. Nog werd vastgesteld een ontwerp bouwveror dening voor deze gemeente. VLISSINGEN. Gisteren is bij aankomst der dagmailboot „Nederland" alhier de matroos R. per brandcard naar zijn woning vervoerd, i'e man had met zijn voet be klemd gezeten tusschen de stoom-wincL waardoor dit lichaamsdeel ernstig gekneusd was. VLISSINGEN. Het s.s. „Koningin Wil- helmina" van de Maatschappij „Zeeland" hetwelk wegens reparatie eenigen tijd uit de vaart is geweest, vertrok hedenmorgen naar Rotterdam, om aldaar te dokken. VLISSINGEN. Hedenmorgen is alhier gearriveerd het Russische s. s. „Graf Tol stoi" kapitein Wimbe, komende van Gent, teneinde alhier een lading cokes in te nemen voor Riga. VLISSINGEN. HetDeensches s. „Roma" hetwelk alhier aan de Koninklijke Maat schappij „de Schelde" van machine en ketels is voorzien, heeft gisteren met goed gevolg op de reede alhier geproefstoomd, en vertrok gisteravond naar Sunderland. VLISSINGEN. Van het op den Banjerd gestrande Duitsche stoomschip „Lotte" (zie ons vorig nummer) zijn vijf man in een sloep vermist. Thans is bericht ont vangen dat deze door een Ostender visch- bom zijn opgepikt en behouden te Ostende zijn binnengebracht. Wat het schip zelf betreft schijnt de positie steeds hachelijker te worden. VLISSINGEN. Volgens alhier ontvan gen bericht is het Engelsch stoomschip „Shieldrake" door aanvaring, op de Noord zee gezonken. Het alhier gestationeerd Zweedsche bergings-stoomschip „Belos" is derwaarts vertrokken tot het verleenen van assistentie. VLISSINGEN. Gistermiddag arriveerde alhier het Duitsche rijkspoststoomschip „Kron prinz", kapitein Stahl, komende van Zuid- en Oost-A frika (Snez-kanaaldienst) en vertrok na ontscheping van een 40-tal passagiers en mail naar Hamburg. VLISSINGEN. Het lichtschip „Schou- wenbank" is in het droogdok alhier opge nomen om schoongemaakt te worden, waarna het schip naar de werf der Kon. Maatsch. „de Schelde" wordt overgebracht tot het ondergaan van de noodige voor zieningen. VLISSINGEN. Bij beschikking van den minister van marine zijn met ingang van den len Mei a.s. benoemd tot zeeloods, de loodskweekeling le klasse J. P. C. Baart; tot loodskweekeling le klasse, die der 2e klasse H. Kuyper; tot loodskweekeling 2e klasse, de matrozen H. L. de Vries en P. Lems; tot loodssckipper 2e klasse, de sloeproeier C. Kooger. VI. 0. VLISSINGEN. Sneltrein 108 (Parijsclie sneltrein), zal, aanvangende 1 Mei tien minuten later (7.10 n.m.) van Roozendaal naar Amsterdam vertrekken, in verband waarmede de trein van 5.00 n.m (dan 4.30) van Vlissingen, thans te Rosendaal aan sluitende op trein 108, van daar naar Am sterdam afzonderlijk doorgevoerd zal worden. SEROOSKERKE. Maandagmiddag werd van den voorinaligen opzichter Milow ge weest was, trachtten ze allereerst door een algemeene deelname aan de begrafenis van zijn vader hun dankbaarheid te too- nen. Sedert langen tijd had men in Jiuth- haide niet zulk een talrijken lijkstoet ge zien, als die, welke den ontslagen spoor weg-ambtenaar op zijn laatsten weg naar het kleihe kerkhof als eeregeleide volgde. De eerste bij de met bloemen versierde lijkkist was natuurlijk Bernard, die zijn zwartgekleede jonge bruid aan den arm hield. Onmiddellijk achter hem volgde, het grijze, eerwaardige hoofd diep gebogen. Ilertha's vader, do eigenaar van Sand hofen. Hij had na langen strijd zijn dorst naar wraak overwonnen. Toen het stoffe lijk overschot van den opzichter in de groeve was neergelaten, was hij de eerste, die na den zoon van den afgestorvene naar het geopende graf toekwam. Driemaal wierp hij een handvol aarde op de lijkkist, en zonder dat een der om- staanders het vernomen had, murmelden daarbij zijn bevende lippen„Dat God u vergeve, zooals ik u vergeef!" Het geheim van de oorzaak der treinont sporing hij Ragosewo werd echter met den opzichter Stephan Milow voor altijd he graven. Einde. i -

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2