GEMENGD NIEUWS. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. BURGERLUKE STAND, Marktberichten. Ingezonden stukken. Laatste Berichten. 378ste Staalsloterij. Openbare Verkoopingen. VLISSINGEN. Tijdens hel hevig onwe- der dat Vrijdagavond boven onze streek woédde, bevond zich op den Vlissmgsehen weg tusschen Abeele en Souburg een heer, die op zijn rijwiel was gezeten. Omstreeks lialfacht trof een bliksem straal de zich aan dat voertuig bevindende acyteleen lantaarn en verbrijzelde het glas C1 ^'wielrijder was tijdelijk verblind en moest bij een der omwonenden onderdak zoeken. Hij had eenigen tijd een waas voor de oogen en had last van hoofdpijn. Overi gens kwam hij met den schrik vrij. VLISSINGEN. De Koninklijke Neder- landsehe postroute Londen—Queensboro- Vlissingen zal met den aanst. zomerdienst, wat hare aansluitingen betreft, opnieuw eene belangrijke verbetering ondergaan. Met ingang van 1 Mei a. s. zal namelijk op de dagboot, die te 6.30 nam. te Vlis- singen arriveert, een slaapwagen Vlissingen Berlijn correspondeeren, terwijl ook in den terugkeerenden trein, die 10 20 voorin, te Vlissingen aankomt, en op de dagboot naar Londen correspondeert, een slaapwagen BerlijnVlissingen aanwezig zal zijn Met ingang van den zomerdienst 1904 werd een tweede doorgaande wagen Vlis singenWeenen en terug ingelegd, aan sluitende op de nachtbooten. Voor dien tijd was er alleen een Weener rijtuig in de treinen, correspondeerende op de dag booten Voorts werd in den loop des vorigen jaars een slaapwagen VlissingenHamburg in dienst gesteld. En thans zullen ook de reizigers van en naar Londen over Vlissingen naar en van Berlijn en tusschen gelegen plaatsen van een fraai ingerichten „sleeping car" gebruik kunnen maken. HEINKENSZAND. Door het bestuur der schietvereenigidg „Nimrod" alhier, is besloten op 8 Juli a. s. bij gelegenheid der kermis, een schietwedstrijd te geven en zijn de zustervereenigingen van omliggende gemeenten bereids tot deelneming uitge- noodigd. IERSEKE. Van 6—13 April werden van hier verzonden 420.000 leverbare oesters, zoodat de vermindering der vraag nog niet sterk in het oog valt. De prijzen waren als volgt.:. Imperialen fr. 95100, 8082 kg. fr. 70—80, 68—70 kg. fr. 50—55, 58—60 kg. fr. 35—40, 48—50 kg. fr. 18—20, 40—42 kg. fr. 8—10. Zaaigoed van 5560 kg. werd verhan deld tegen 13 en 14 gld., van 45 kg. tegen 7 en 8 gulden. COLIJNSPLAAT. In den nacht van Don derdag op Vrijdag werd het echtpaar D. d. L. alhier gewekt door prikkelende dam pen, die het slaapvertrek vulden. De vrouw, het eerst het bed verlatende, vond bij de kamerdeur een pot met bran dende zwavel staan. Deze deur was goed gesloten en aan de gangzijde bovendien nog behangen met eenige lappen, tot vol komen afsluiting. Blijkbaar was het de be doeling om de mensehen te laten stikken. Daar de voor- en achterdeur nog ge grendeld bleken te zijn, veronderstelt men, dat de dader zich heeft laten insluiten en door een raam is vertrokken. Daar D. d. L. er warmpjes in zit, be hoeft men niet te vragen, wat de drijfveer was. Men is den dader nog niet op het spoor. KRABBENDIJKE. In de gemeente raadsvergadering van Zaterdag was afwezig de heer Van Nieuwenhuijze (voorz. de burgemeester.) Medegedeeld werd dat de geldleening groot f 8000, voor de werken aan de haven, geplaatst is bij de Maatschappij voor Ge- meente-crediet tegen 4% a pari. Op verzoek van Ged. Staten wordt een kleine wijziging in de verordening op het heffen van vergunningsrechten gebracht. Aan dhr. J. C. de Hamer «ordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid der oom. tot wering van schoolverzuim in zijn plaats gekozen J. de Koning met 4 stem men tegen mej. S. Hendrikse 2 stemmen Voorts wordt besloten medewerking te verleenen tot het verharden v. d. Noord weg ten Noorden van den spoorweg, en een gedeelte van den berm van den Noor- dijk, en 31 M:i grind op dien weg te leveren, als de bierbij betrokken land bouwers het vervoer hiervan op zich nemen. Verder werd de verordening op de vleesch- keuring nog gewijzigd en vooral voor den invoer van uit nood geslacht vee verscherpt. Bij de gewone rondvraag vestigde de heer Welleman de aandacht op onze brandweer, en zou gaarne zien dat iedere brandweer man een instructie en reglement kreeg, daar gebleken was dat er bij den laatsten brand te weinig orde was, en het nuttig zou zijn, dat bij jaarlijkscbe proefneming der spuiten meer oefening plaats had. De i voorzitter zou deze zaak overwegen en in een volgende verg. ter sprake brengen. Daarna werd de verg gesloten. OVEZAND. Op de voorjaarsmarkt alhier op heden waren aangevoerd 33 stuks hoorn- k vee en 1 paard. De handel was traag. WEMELDINGE. Openbare vergadering van den gemeenteraad op Zaterdag 15 April 1905. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de burgemeester. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering wor den na lezing onveranderd goedgekeurd. Hierna geschiedt mededeeling van de ingekomen stukken. Op een verzoekschrift van D. Schipper om ontheffing van schoolgeld wordt gunstig beschikt. De mededeeling dat het primitief kohier van schoolgeld over 1905 is goedgekeurd wordt voor kennisgeving aangenomen De bouwverordening en de gewijzigde ligger der wegen en voetpaden zijn in nadere wijziging higekomen, de voorzitter zegt dat B. en W. in deze vergadering geen nieuw voorstel zullen doen. Op een verzoekschrift van J. Tiel om ontheffing van hoofdelijken omslag wordt gunstig beschikt. De voorzitter deelt mede dat de school zal worden verzekerd voor een bedrag van f9000 en de meubelen van f2000 tegen een premie van f0.70 per mille. In behandeling komt het in de vorige vergadering aangehouden voorstel van den voorzitter tot beperking van het sluitingsuur der dranklocalen op Zondag. Na breedvoerige discussie wordt het voorstel met 4 tegen 3 stemmen verworpen. Verder worden vastgesteld de verorde ning betreffende de bewaarschool en de instructie van het personeel. Het primitief kohier hondenbelasting over 1905 wordt vastgesteld met 47 aanslagen tot een bedrag van f91. Op een voorstel van B. en W. tot den bouw van een nieuw gemeentehuis en den verkoop van het oude wordt geen defini tieve beslissing genomen en besloten nog eerst andere plannen in overweging te nemen en wel in hoofdzaak de inrichting der oude bewaarschool. Op verzoek van den voorzitter wordt nog in behandeling genomen een voorstel van B. en W. tot vergrooting van de docterswoning volgens overgelegd plan. Hierop wordt door den Raad ingegaan en besloten een rentelooze geldleening aan te gaan met den docter ten bedrage van f850 a f900, af te lossen in 10 jaar. Verder worden tot leden van het stem bureau benoemd de beide wethouders en als plaatsvervangers aangewezen alle leden van den Raad in rang van zittingsjaren. Na eenige toelichting wordt de algemeene politie-verordening gewijzigd vastgesteld. Hierna wordt de vergadering na eenige bespreking omtrent huur telegraafkantoor en verkoop oude bewaarschool gesloten. BOSCHKAPELLE. De landbouwer P. v. d. W. alhier zag een haan met den kop in een houtmijt zitten en 't lichaam geheel er buiten. Hij meende dat 't beest zich klem gewrongen had, wilde het lostrekken doch bracht slechts een onthoofden haan mede. Het bleek nu, dat een of ander roofdier zich van den haan had meester gemaakt maar dat het den roover niet gelukt was zijne prooi iD de mijt te trekken. Deze werd nu uiteengehaald waarbij een kolossale bunzing eensklaps het bunzing pad wilde kiezen, doch door een gereed- staanden schutter werd geveld. HULST. In het land van Hulst wordt de laatste twee, drie weken een drukke handel in paarden gedreven. Twee-, drie jarige werkpaarden worden tegen f 450 k f 550 met graagte opgekocht door Belgische facteurs voor Duitsche rekening. Daar schijnt groot gebrek aan boven genoemde paarden te heerschen, daar van de laatste groote paardenmarkt te Gent 30 wagens ledig naar Duitschland moesten worden terug gezonden, welke aldaar door Duitsche kooplieden waren aangevraagd. OSSENISSE. Vrijdagnamiddag reed de postbode P. Hermans van hier, met zijn fiets op die van den rijks-veearts Kooiman van Hontenisse. Het voorwiel van laatst genoemde werd geheel verbogen. Beide rijders maten met hun lichaam de straat- steenen. De postbode kreeg tengevolge van den val een gezwel aan bet hoofd, terwijl de rijksveearts de schouder bezeerde. Te Zaamslag bad Donderdag de land bouwersknecht J. de K. het ongeluk dat, toen hij dreigde te vallen en hij zijn riek verzette, hij dien boven op zijn voet kreeg, waardoor de riek door de voetzool heen drong. Hevig bloedend moest hij per as naar een geneeskundige vervoerd worüeD, waar hem een verband werd aangelegd. Te Axel geraakte op de hofstede van den landbouwer J. de P. een kar, met paard en twee personen in een put met water. Gelukkig kwam juist de slager BI. voorbij, die zich terstond te water begaf en de beide drenkelingen redde. Een hunner, een arbeider, was geheel bewusteloos, doch kwam eenigen tijd later weer bij de ander kwam er met den schrik en een nat pak af. Het paard bleef ongedeerd. Men schrijft ons uit Oostelijk Zeeuwsch- VI aanderen De groote hoeveelheid water welke de laatste weken is gevallen, heeft veel schade veroorzaakt evenals de nachtvorsten. Vooral de vroegbloeiende fruitboomen als peren, kersen, abrikozen enz., hebben veel te lijden gehad. Bovendien is het land thans overal zoo nat, dat nog niet met de werkzaam heden kan worden begonnen. De pas ge pote aardappelen liggen als het ware te drijven. Het is dan ook te hopen dat wij spoedig zonnig weer mogen krijgen, want niet alleen de landbouwer ondervindt veel schade, doch ook de veldarbeiders, daar deze tijdelijk om bovengenoemde redenen niet kunnen werken. De Kleine Eligensteeg te Utrecht was in groote beroering over een dubbeltje. Mottige Mie had n. 1. een dubhellje gevonden en dit was gezien door Lange Na, die met. versche hokking ventte, en bij kris en kras beweerde dat het „dubbie" van haar was. Aan dien kant heb ik hef verloren, schreeuwde zij. Je liegt het, was het antwoord, ik heb het juist aan den anderen kant gevonden, en op haar zak slaande, zegt ze: hier zil. het dubbie in en jij en jon heele bok king-familie zijn niet knap genoeg om het er uit te halen. „Houd het, houd het! voor mijn part, met gestolen geld heb je toch geen geluk". 'tWas of er met dat woord gestolen, een vuurpijl door de steeg ging, uit elke deur kwam een vrouwspersoon, die Mottige Mie aanhitste, dat ze op Na wijzend het bewijzen moest, dat het „dubbie" ge stolen was. „Het kan mij niet scholen", schreeuwde Mie, „ik heb het „dubbie" gevonden, en ik houd het ook". Lange Na trok met een lang uitgerekt: „Mooie versche bokking I" af, en Mie had haar hand in den zak, die beschermen moest liet zilveren geldstukje, dat zij ge vonden had. In het Binnengasthuis te Amsterdam is opgenomen een 50 jarige vrouw, die niet wel bij het hoofcl is, en zich in een onbe waakt oogenblik met petroleum overgoten en in brand "gestoken had. Een buurman doofde de vlammen. Er heeft zich te Hilversum bij den heer J. E. Bosz, scheikundige op den Loos- drechtschen Weg, een vrij duister geval voorgedaan. Een drietal heeren hebben zich aan de villa van genoemden heer vervoegd, en zijn, nadat de dienstmaagd open gedaan had en medegedeeld, dat de heer Bosz niet thuis was, de woning binnengedrongen en hebben de brandkast geopend, papieren enz. en ook een rijwiel medegenomen. Genoemde heeren waren Kettenich, zich noemende eigenaar van villa en alles, Kamphuis, vroe ger compagnon van den heer Bosz en Hartmann, aldaar. De politie is van het geval in kennis gesteld en is een onderzoek begonnen. Wat dit alles vreemder nog doet voor komen, is, dat eenigen tijd geleden bij den heer Bosz een zeer brutale inbraak met aanranding plaats had. De heer Bosz werd toen gekneveld gevonden en tot nog toe is die inbraak niet opgelost, maar is men meer en meer gaan betwijfelen de waarheid der aanranding. "Vrijdagmiddag te ongeveer half twee had in de Hinthamerstraat te 's Hertogenbosch een ongeval met een automobiel plaats, dat gelukkig goed is afgeloopen. In veel te snelle vaart kwam een auto aanrijden, die een kinderwagen aanreed. De wagen werd omver geworpen, terwijl de twee inzittende kinderen onder hot paard van een voor een café staande boerenkar terecht kwamen. De kinderen bleken, na dat zij onder 't paard waren weggetrokken, wonder hoven wonder totaal geen letsel bekomen te hebben. De meid werd tegen den grond gereden en bewusteloos in een woning binnengedragen. De heer D. Laan, den 7en dezer te Wor- merveer overleden, heeft voor meer dan f 300.000 vermaakt aan verschillende stich tingen. Zaterdagmiddag viel te Velp een heer, die aan toevallen leed, op de hoogte van de Ommershofsche laan van de paarden tram. Een jongmensch, die hem wilde grijpen, sloeg voorover op de straat. Diens moeder, haar zoon willende helpen, sloeg eveneens tegen den grond. De beide mannen, waarvan de eerste zijn gezicht erg ontveld had, werden in een nabijzijnd café binnen gedragen de moeder kreeg op straat een zenuwtoeval, terwijl een meisje dat alles zag gebeuren flauw viel. De consternatie was groot, maar dank zij vele gedienstige ban den en veel water, konden allen na een half uur geheel gekalmeerd stadwaarts keeren. Midden onder de voorstelling, welke Woensdagavond plaats had in den Stads schouwburg te Innsbrück, klonk plotseling een luid gegil. De 28-jarige prinses Matbilde van Saksen-Coburg, die in een der loges zat, werd plotseling overvallen door hart- krampen. Zij werd weggedragen onder groote ontsteltenis van het publiek. Een inderhaast ontboden geneesheer achtte den toestand der prinses zeer ernstig. De Vereeniging tot samenstelling van Nod. Bedevaarten zal hare 17e bedevaart naar Lourdes dit jaar houden van 22 tot 30 Mei. Thans is besloten, dat de reis kosten mot f 2,50 worden verhoogd voor de pelgrims, die zich na 1 Mei aanmelden en dat de inschrijvingslijs ten den 7en Mei onherroepelijk worden gesloten. Namens het bestuur: Mgr. J. A. van Rooij, pastoor te SI:. Willebrord te Rotter dam, voorzitter; Charles Hollman, Maas tricht, secretaris. De operatie, welke de Hoogeerw. pater Martin, generaal der Jesuieten, ondergaan heeft, geeft hoop op een algeheel herstel. Anderhalf uur heeft zij geduurd. Toen de hooge lijder tot bewustzijn kwam, ver klaarde hij, dat hij zich zeer goed gevoelde en bad daarop het Te Deum. De afzetting van den arm zal den voortgang der lcwaal stuiten, meldt een telegram, dat do „t'roix" uil Rome ontving. In de Vrijdag te Utrecht gehouden openbare terechtzitting van den Centralen Raad van Beroep (Ongevallenverzekering) werd uitspraak gedaan in het hooger be roep van de Rijksverzekeringbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waarbij is verklaard dat E.H. te Vlissingen, ter zake van een hem over komen ongeval aanspraak heeft op vergoe ding der kosten van een breukband. De beslissing der Bank, waarbij dit geweigerd is, werd vernietigd. De Centrale Raad ver nietigde deze uitspraak en bevestigde de beslissing van de Bank, uit overweging dat niet is gebleken dat de breuken zijn ver oorzaakt door het ongeval. Van 15—17 April 1905. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. Hol- lestelle, 28 j. jm. en O. Marits, 21 j. jd Bevallen: J. Murk, geb. Geljon, d.; J. A. Joosse, geb. Visser, z. Levenloos aangegeveneen dochter van P. Geldof en D. Marijs. Overleden J. S Fisscher, wed. van L. W van Puffelen, 90 j. K. B. Steenland, 22 j. jm. H. J. Heblij, man van E. M. Hanenberg, 75 j.S. Ludikhuijzen, wednr. van J. Aarnoutse, 75 j. GOES. Ie huwel. afkondiging: 16, Wil lem Hengeveld, 26 j. jm. te Goes en Anna Cornelia Paul, 22 j. jd. te's Gravenpolder; Henri Jacobus de Graaff, 30 j. jm. te Goes en Catharina Huijbregtse, 22 j. jd. te Middelburg. Geboren 15, Geertruida Johannes Maria, d. v. Cornells Ferdinandus de Poorter en Cornelia Johanna Kien; Neeltje Mar- grietha, d. v. Jan Rijn en Jacoba op 't Hof. Van 1215 April 1905. VLISSINGEN. Ondertrouwd: J. van Boven, 20 j. jm. en A. M. Fastenau, 20j. jd. Bevallen A. Berting geb. Schenck, d. E. de Smit geb. Mondeel, z.O. M. Plasse geb. Vergragt, d.H F. W. van Hoorn geb. Kemeling, z. OverledenM. S. J. Depaep, 5 j. d. W. Koning, man van H. Claré, 77 j. Rotterdam, 17 April 1905. Buitenlandsche granen stilMeel zeer stil, prima f 10.75 a f 11.50; le kwal. f 10.a f10 50; Tarwe*) f8.90 af9.40; Rogge f 5.20 a f 5.50; N. Wintergerst f 0.a f 0.Zomergerst*) f 0.a f 0. Chevalier*) f0.a f0.Haver*) f7.50 a f7.80; Witte Boonen f 15.a f 17. N. Bruine Boonen f9.25 a f 10.40; Erwten f 6 50 a f6.75; Kookerwten f6.75 a f7.25; Kroonerwten fO.— a f0.Kanariezaad f 13.a f 15.Karwijzaad f 138/8 a fl35/s Lijnzaad, f 0afO.Maïs fill A fillJ/2Stoomend fill ï/g. Per 100 kilo. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe f2.10 a f 2.30; Bonte f2.10 a f2.30; Zeeuwsche Poters f0.k f0.Ilak- keesche blauwe f 0.a f 0.Gelder- sche blauwe fl.90 a f2.10; Poters fl.10 a f0.80; Watte f0.a f 0.Eigen heimers f 1.10 a f 1.30. Puarels f 0,— a f0.Brielsche Kralen f3.20 a f3.50. Zeeuwsche Eieren f3.30 a f350. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) VOOR DE lupus-li;ders. Mijnheer de Redacteur. Nu onder het geestdriftig initiatief van ds. J. de Visser alhier een Dames-comité is gevormd tot het bijeenzamelen van gelden voor de Nederlandsche Ver eeniging tot. hulp a a n Lupus- 1 ij d e r s, zij me een enkel woord gegund tot nadere opheldering. Ik zal niet uitweiden over de gruwelen der Lupus maar met dankbaarheid con- stateeren, dat ruim vijf- en twintig dames zich bereid verklaarden de ongelukkige, meest geheel onvermogende lijders ter hulp te komen, nu de zegeningen eener nieuwe behandelingsmethode hun deel kunnen worden, indien voldoende gelden worden bijeengebracht. Mogen wij dit laatste betwijfelen? Neen. Waar de wetenschappelijke onmacht van ons is weggenomen, zal financieele on macht ons niet kunnen blijven drukken! Waar onze lijders kunnen genezen niet alleen, maar zelfs zonder pijn en zonder zeer mismakende littoekens, daar is het onze absolute plicht, te zorgen dat onze lupus-lijders niet langer Iroosteloos rond gaan. De Ned. Vereeniging tot hulp aan Lupuslijders gaat van Amsterdam uit over ons land en stelt zich uitsluitend ten doel kapitaal bij een te brengen om de lupus-behandeling mogelijk te maken. Zij steunt noch exploi teert. dus eenige bepaalde inrichting. Elke inrichting, waar goed werk wordt geleverd, is haar welkom. Ten slotte nog een OPWEKKEND WOORD TOT ALLE ZEEUWSCHE DOKTOREN. Collega's, helpt ons in ons streven! In ieder dorp, in iedere stad loopen lupus lijders rond, wier verder levenslot voor een goed doel in uw hand ligt. Maakt in uw kring propaganda, brengt gelden bijeen, 't zij dan met of zonder hulp van commissies, en laat uw patiënten genieten van do nieuwe hulp, die Finsen hun schonk, gelijk gij zult genieten van hunne genezing. Met mijn hartelijken dank, mijnheer de redacteur, en gaarne tot inlichtingen bereid, Dr. D. SCHOUTE, Correspondent voor Zeeland der Ned. Vereeniging tot hulp aan Lupuslijders. Middelburg, 9 April 1905. MIDDELBURG. In de heden alhier ge houden vergadering van het hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw-Maatschappij, werd de rekening over 1904 voorloopig goedgekeurd. Tot keurmeesters-veeartsen voor de tentoonstelling te Cortgene werden benoemd do heeren D. G. de Vries te Clingo, voor paarden dhr. P. H. J. Gasille te Ellemeet. Als onderwerpen ter bespre king op de algemeene vergadering te Cort gene te houden werden opgegeven pacht-, tiend- en jachtrecht door dhr. Vorsterman van Oyen te behandelen. Van de heide-maatschappij is aanbieding gedaan een verhandeling te geven over het droogleggen en draineeren van lande rijen. De zuivelconsulent zal de ingediende ongevallen-verzekering voor landbouw be spreken, terwijl de heer Hissink uit Goes de voedermeel-enquête behandelt. Als dagen van de tentoonstelling in Cortgene werden aangewezen 6, 7 en 8 Juni. Het dagëlijksch bestuur heeft steun verleend met het oog op het algemeen belang, aan een adres der afdeeling „Kruiningen" om verbetering van de los- en laadplaats aan het station te Kruiningen. Bij de rondvraag werd gevraagd of met het oog op den grooten aanvoer van peen op 's Heer Arendskerke niet kan worden verzocht uitbreiding van de los- en laad plaats aldaar, waarop door een der leden werd medegedeeld, dat de directie der staatsspoor voornemens is, zoo mogelijk nog dit jaar de losplaats aldaar belangrijk te vergrooten, doch zal een mogelijk te circuleeren adres aan de directie dei- staatsspoor door het hoofdbestuur worden gesteund. Nog werd aangedrongen om maatregelen te nemen tegen bedriegerijen bij de leve ring van kunstmest, Dr. Hissink gaf eenige wenken; hij gelooft niet, dat wettelijk aan die bezwaren kan worden tegemoet ge komen. Trekking van 17 April. 3e klasse f1500: 16534 f 1000 2508 f 400: 453 f 200: 12784 f 100 1053 16532 66 1731 5280 6295 11832 f 45 Priizen van 3145 1336 8868 11393 12924 1281 1265 1288 1693 1838 1810 1811 2235 5279 5206 5222 5271 6311 7165 7213 7236 17159 17186 Dinsdag 18 April. MELISKERKE, 9 uur, door not. Loeft inspan bij WESTKAPELLE, 10 uur in de Zwaluw door not. Hioolen een winkelhuis Zuid straat 141; 9 woningen Ketelstraat en dijk; en 5,9270 H.A. bouwi. hier en in Zoute- lande. Woensdag 19 April. KOUDEKERKE, 10 uur door not. Loeli inspan hij Jan de Kroo 1 bruine merrie 5 jaar, 1 zwart veulendragend 5 jaar, 4- melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 5 vaarzen, kweekkalf, schaap met lammeren, 2 mest- putloopers, hond met hok, 35 kippen en hanen, 4 eenden, veerenwagen, menwa- gen met toebehooren, driewielskar, 2 koks- ploegen, 5 eggen in soort, paardenwant, landbouwers-, hand-, stal-, zolder-, melk en kantgereedschap, huisraad. VLISSINGEN 8 uur in de Oude Vriend schap door not. De Maret Tak een winkel huis Glacisstraaat O 413 en 2 huizen Lange Nieuwslraat H 261 en Lange Groe- newoud H 8. Te zien 18 en 19 April 10 12 en 25 uur. OOSTKAPELLE, 10 uur, door not. Ho- sang inspan bij wijlen S. Maljaars als: 1 blauwe merrie 6 jaar, 1 bruine ruin 6 jaar, 4 melkkoeien, 1 kweekkalf, 3 vaar zen, 4 schapen met lammers, 2 menwa- gens, driewielskar, tentwagen, 2 ploegen, maaimachine (Albion), landhouw-, melk en zoldergereedschappen. 's GRAVENPOLDER, door not. Pilaar en Overman, 10 uur, inboedel. ABEELE, 2 uur, in Bellevue, door not. Verhuist een huis, werkplaats en tuin Oude Vlissingsche weg A 235) Te zien 18 April 1012 en 24 uur. En 19 April 102 uur. Donderdag 20 April WOLFERTSDIJK, door not. Pilaar, 10 uur, bouwland. OUD-SABBINGE, bij Roose, door i ot Pilaar half twee, 1,4770 H.A. bouwland voor Wed. Valkier, Zuiderlandpolder.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3