GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. 378sfe Staatsloterij. Laafsfe Berichten. Openbare Verkoopingen. van (hans ont- zwaar it in spoor- aande g uit- mej. ieven- van neeste drie- or het ïegen- orven, com- ichen- le met „Nooit post en het- esteld. lingen niging P. P. didaat zoodat kath. itstond d zwa- ;enieen jp een eon rden vol- lilie te lar het arrondissements-rechtbank hij verstek 6 jaren opzending naar een opvoedingsge sticht geëischt, maar de uitspraak is nog niet gevallen, naar men zegt omdat hij eerst door twee deskundigen moet onder zocht worden naar zijn toerekenbaarheid. Onlangs had hij weer wat nieuws uit gevonden. Ilij had zich met groene verf een baard gemaakt en verder over het gezicht zwarte strepen gegeven, zoodat hij er als een getatoeëerde uitzag. Maandag kon men hem achtervolgd over straat zien hollen, met de zakken vol gestolen koeken. Het is te hopen, dat er spoedig een eind aan dezen toestand komt, want vooral voor neringdoenden, die door de uitoefe ning hunner zaak hun deur niet kunnen sluiten, is hij zeer lastig. In de Oostenburgervoorstraat te Am sterdam hebben twee kinderen van 4 en 2 jaar, die alleen thuis waren gelaten met lucifers gespeeld, waardoor hun kleertjes in brand geraakten, en zij ernstige brand wonden bekwamen. In de Utrechtsche dwarstraat goot een 9-jarig meisje petro leum in het brandend fornuis, waardoor haar kleeding vlam vatte. Het kind vluchtte de straat op en werd door een voorbij ganger in het water der Reguliersgracht gedompeld. Haar toestand is echter zorg wekkend. De knecht van een te Millingen voor anker liggenden graanschipper kreeg Zater dag het blok van de fokkenmast zoo on gelukkig tegen 't hoofd, dat hij spoedig ineenzakte en overleed. Vrijdagmiddag raakte te Doetinchem een 62-jarigen man uit Hummeloo bekneld tusschen een huis en een zwaren wagen, die bij het passeeren van een boerenwagen op het trotto r liep De man is Zondag ochtend na hevig lijden overleden. Op de brug over het Hollandsclie Diep is Maandagmiddag de leerling-machinist van trein 5 naar Kozendaal, terwijl hij op een tender der machine stond, zoodanig met een der verbindingsstijlen der brug in aanraking gekomen, dat hij zwaar ge wond te Zevenbergen moest worden ach tergelaten. Het bloed vloeide hem uit mond en ooren, en het duurde dan ook geruimen tijd eer hij eenigszins tot be wustzijn kwam. Ctisteren had aan het station Naarden- Bussum een ongeluk plaats, dat goed afliep, maar schromelijke gevolgen had kunnen hebben. Om elf uur passeerde een goederentrein. Juist bij het vooruitgaan van het station stortten zes groote zware balken cederhout van den trein. Ze werden geslingerd over beide stel rails en een op het perron, waar gelnkkig niemand was. De balken konden dadelijk weggeruimd worden. Maar indien een sneltrein juist ware voorbijgesnord, zou er van dien snel trein niet veel terecht zijn gekomen. Ge lukkig ook was, dat de balken uit den goederentrein vielen op een plaats waar ze dadelijk ontdekt en weggeruimd konden worden. Men meldt uit Zutphen Op de markt alhier schrikte gisterochtend het paard van den huzaar L. voor eene scharenslijp. De rijder viel achterover op de straatkeien en het paard kwam gedeel telijk cp hem te liggen. Ernstig aan het hoofd gewond, werd L. eene apotheek binnengedragen en vandaar per draagbaar naar de militaire ziekenkamer vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De schilder P. Jansen viel gisteren te Gouda door mis te stappen van een hooge ladder. Hij werd zwaar gekneusd met ge broken ledematen opgenomen en naar het gasthuis gebracht. Men vreest voor zijn leven. De lieer C. Dubbelman te Hooge Zwa- luwe, is Zondag 101 jaar oud geworden. Hij is in 't geheel niet gebrekkig en geniet nog een goede gezondheid. Te Denver, in Colorado, heeft een in woner in een aanval van krankzinnigheid door moorden en brandstichtingen onder de bevolking een vreeselijkeangst gewekt. Hij had een proces gevoerd tegen zijn buurman en had daarin de nederlaag geleden. Dat had hij, meenende in 't recht te zijn, zich zoo aangetrokken, dat hij ten slotte krankzinnig werd. Vervuld van niets dan dorst naar wraak, wapende hij zich met een buks en drong het huis van zijn buurman binnen. Deze trachtte te ontvluchten, doch hij werd, eer hij daartoe komen kon, doodge schoten. Daarna schot de moordenaar de vrouw dood. Een der buren kwam aanloopen, ook deze werd doodelijk getroffen. De vrouw van den krankzinnige was getuige van het tooneeldoor den lievigen schrik kreeg zij een aanval van beroerte en bleef op de plaats dood. De moordenaar werd steeds woester. Hij stak het huis van den buurman iD brand, waarbij diens kinderen omkwamen. De krankzinnige vluchtte intusschen in zijn huis, barricadeerde zich daar en wachtte af, wat komen zou. Toen hij vijf politie agenten met een inspecteur op zijn huis zag afkomen, begon hij opnieuw te schieten en verwondde twee der mannen. Eerst nadat de krankzinnige zelf gewond was, gelukte het de politie het huis binnen te dringen. Haak. Het beginselloos politiek gekon kel tusschen de liberalen als voorbereiding tot den verkiezingsstrijd in Juni a. s. wordt alsdus afdoende door „Het Volk" op de kaak gesteld: „Nu komt vooreerst aan 't konkelejn, geen eind. De beginselen zijn weg, en 'L spel begint. Geen politieke kleur geeft meer den doorslag, maar men bekent of verzaakt op de kleuren van een kaartspel. Geen overtuiging meer, alles is kans. En als straks het spel uit is, gooien ze winst en verlies bijeen: we hebben maar voor de leus gespeeld, en we hooren loeh bij elkaar. Dan worden alle grieven vergeten, alle districten verdeeld, en komt de zuiver anli-clericale politiek, zooals we die zoo vaak hebben gekend, een politiek zonder eigen beginsel, een politiek die alleen weet wat ze niet wil. Dan wordt om het oude beeld te gebruiken, de boog gespannen voor den strijd, gespanen voor den gehoop- ten buit. Voor dien schotel afgestane linzen heb ben de vrijzinnege-democraten hun demo cratisch recht van spreken verkocht en zich vastgelegd aan een blonco-artikel in het vierde jaar, als de vrienden eerst wat benoemingen hebben kunnen doen, en de ministers-pensioenen verdiend zijn, zoodat niemand schade lijdt van zijn overtuiging. Alle karakters verdwijnt en er blijft niets over dan politieke berekening. Komt er nog iets' van vrijz.-dem, candi- daten tegen liberalen, dan zal het meer schijn dan wezen zijn, vertooning in districten waar men den uitslag vooraf kent. En toch zal zulk een optreden wor den aangekondigd als principieel democra tisch, en de weekbladen van de jonge partij, die geen dagblad rijk kon worden, al kunen hare leden het dubbel en dwars betalen, zullen er op stoffen, dat hun partij nog wel degelijk bestaat. Maar dat is een onwaarheid, want ze hebben hun grond wetsherziening voor algemeen kiesrecht, die het kenteeken van hun bestaan was, geofferd aan de vriendschap van Borge- sius. Zij zijn politiek dood als pieren, en in de districten waar zij en andere libe ralen strijd zullen voeren, kijken ze elkaar grimmig aan, maar onder tafel geven ze elkaar de hand". Behoudens de moraal van „Het Volk", die geen andere is dan de mr. Kakodorus- beweging, dat de sociaal-democratie hel geneesmiddel voor alle sociale kwalen van alle arbeiders bezit immers het zegt: „de sociaal-democratie draagt de be langen van alle arbeiders in den politieken strijd, omdat zij zuiver staat op het stand punt. der machtontwikkeling", kan voor zeker wat het hierboven zegt geheel in overeenstemming worden geacht met onze eigen wijze van beoordeeling van dit er barmelijk politiek gescharrel. Men meene intusschen niet, dat het or gaan der „S. D. A. P." daarmee zijn sche-- pen achter zich heeft verbrand; m. a. w. dat zijn besluit nu voorgoed vaststaat, om onder geen voorwaarde aan dat ge konkel tegen de christelijke partijen mee te doen. Als bij de herstemmingen eenig voordeel in ruilhandel met het liberale allegaartje gelegen is, zijn we er nog aller minst zeker van, dat het zijn waarschu wende stem zal doen hooren, daarop niet in te gaan, maar het „zuivere standpunt" te blijven innemen. Een vreemde wereld. Heeft de dichter van onderstaande elegie gelijk of niet? Geen lamp geeft thans meer licht genoeg, Geen brandkast is meer dicht genoeg, Geen woning is meer mooi genoeg, Geen kellner krijgt meer fooi genoeg, Geen spoortrein gaat meer gauw genoeg, Geen taille is meer nauw genoeg, Geen geldbeurs is meer vol genoeg, Geen uitgaansdag meer dol genoeg, Geen mode is meer dwaas genoeg, Geen knecht is thans meer baas genoeg, Geen onderwijs neutraal genoeg, Geen kind is meer brutaal genoeg, Geen werkman krijgt meer loon genoeg, Geen reclame maakt vertoon genoeg, Geen bruid heeft meer fortuin genoeg, Geen kluchtspel is meer schuin genoeg, Geen dienstmeid is meer chiek genoeg, Geen clown is meer komiek genoeg. Geen winkel is meer fraai genoeg, Geen orgel maakt lawaai genoeg. Geen sportman is meer wild genoog, Geen aalmoes is meer mild genoeg, Geen meisje is thans geleerd genoeg, Geen vrouw geëmancipeerd genoeg, Geen dagblad heeft meer stof genoeg, Geen straattaal is meer grof genoeg. 't Is 't onvolmaakte op deez' aard, Dal. zooveel slof tot mopp'ren baart. („De Banier".) Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Vlaardingen den Weleerw. heer P. II. Wijtenburg en lot kapelaan te Leidschendam den Weleerw. heer C. P. M. van Erven Dorens. Naar wij vernemen, is eergisteren op het Seminarie Warmond de theologant J. Neef jes, die in Augustus a. s. priester zou worden gewijd, overleden. De „Tijd" schrijft over Mgr. Schweit zer nog: Mgr. Schweitzer had bij zijn leven als zijn uitdrukkelijken wil le kennen gegeven, dat geen bloemenhulde bij zijn lijkbaar mocht gebracht worden. Toch zijn er nog talrijke bloemstukken aan de pastorie aan geboden, die echter alle aan de voeten der beeltenis van de Onbevlekte Maagd zijn neergelegd, voor wie de overledene een grenslooze vereering bezat. Wij kunnen vermelden dat zich reeds een commissie constitueert, ten einde door bijdragen van parochianen, vrienden en vereerders, .op het kerkhof een monument te stichten, deken Schweitzer waardig. Van 35 April. GOES. Geboren 4, Louis Johannes, z.v. Adriaan Heijnsdijk en Johanna Versé; David, z. v. David Goedegebuur en Apollo- nia HollestellePieternella Johanna, d.v. Willem Ventevogel en Wilheimina Janson 5, Frederik, z. v. Johannes Boogaard en Marculina Does. Overleden3, Levenloos kind van het vrouwelijk geslacht van Adriaan van Luijk en Sara Melieste. Van 35 April. MIDDELBUHG. OndertrouwdL. P. J. de Does, 29 j. jm. en C. A. Koole, 29 j. jd. Bevallen: F. M. Bliek, geb.Bakker, d. S E. de Schrijver, geb de Bakker, d. E. Wijtman, geb. Brand, d. Overleden: P. Braam, 48 j. jd.N. Reijers, 11 maanden, d. Van 15 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd T. van der Loos, 21 j. jm en N. Tuijtel, 24 j, jd. BevallenM. van der Burgh, geb. van Huizen, d.L. Pieterse, geb. van Hui zen, d.J. Janisse, geb. Wegeling, d 0. den Hollander, geb. Wielemaker, d. M. van Hoorn, geb. ten Pierik, d.M. D. Antierens, geb. Vroome, z.; N. Gunter, geb. Meulmeester, z. Overleden T. J. van Drielen, wed. van P. Willemse, 79 j.P. van der Stad, wed. van A, Woerdeman, 54 j. Gedurende de maand Maart 1905. HEINKENSZAND. Geboren: 1, Pieter nella, d. v. Dingenis de Korte en Maria Pieternella Kusse; 3, Jacoba Johanna, d.v. Jozias de Regt en Clazina Meeuwse 5, Johanna, d. v. Johannes Rijk en Johanna Boonman22, Jan, z. v. Jaco bus de Koster en Pieternella de Jonge; 25, Cornells, z. v. Adriaan Traas en Dina Zuidhof. Overleden12, Cornells Polderdijk, 3 rnnd. z. v Johannes en Cornelia Steen bakker; 24, Gilles Oosthoek, 74 j. on gehuwd. Gedurende de maanden Februari en Maart. 'S-HEER-ABTSKERKE. Gehuwd: 2 Feb. Izaak Reijerse, jm. te Kloetinge en Anna Weststrate, jd. 's Heer-Abtskerke. Overleden: 30 Maart, Maarten Verhagen, 34 j. Gedurende de maand Maart 1905. OVEZAND. Gehuwd: 3, Cornelis van Sabben, 22 j. jm. te 's Heer-Arendskerke, en Johanna Moerdijk, 21 j. jd. Ovezand. Geboren6, Wilheimina Cornelia, d. v. Jan de Vries en Johanna Wilheimina Luuring; 28, Maria Geertruida, d. v. Engel Rentmeester en Anna Cornelia Ver beek. Overleden10, Anna Maria de Roos, 64 j. wed. Johannis Ars; 22, Maatje Bek, 80 j. wed. Laurus van den Ende. Gedurende de maand Maart 1905. DRIEWEGEN. Geboren 25, Catharina, d. v. Abraham Goetheer en Maria van Wijngen27, Abraham, z v. Jacob de Muijnck en Maria Westveer. Overleden5, Willem Lamper, 76 j. man van Johanna van der Giesen; 20, Neeltje den Herder, 83 j. laatst weduwe van Joost van Houte. Gedurende de maand Maart 1905. NISSE. Geboren: 11, Petrus, z. v. Jaco bus Boonman en Johanna Priem; 18, Adriana Cornelia, d. v. Marinus Cornelis de Schipper en Helena Bustraan. GOES, 4 April 1905. De aanvoer van granen was gering. Bruine boonen moesten lager worden ver kocht. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 6,90 - 7,20 Rogge- 5,— - 5,20 Wintergerst per 100 K° - 8,- 8,50 Zomergerst - 7,75 - 8,20 Haver - 7,— - 7,40 Bruineboonen- 10,- 10,50 Paardenboonen - - Koolzaad- - Groene Erwten - 7,- 7,40 Kroonerwten - 7,25 - 7,50 Karwijzaad - - Versche Boter f 0,92 if 1,02 per KG., rnid- denprijs f0,48, part. f ,52"' Eieren f2,60 a f3.per 100, midden prijs fO,70 a f0, De aanvoer van boter en eieren was ruim. ROTTERDAM, 4 April 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2764 runderen, 632 vette, 827 nuch tere kalveren, 106 schapen, 520 varkens en 189 biggen. Runderen hoogste prijs 70 laagste 48 cent; kalveren hoogste 100, laagste 78 centschapen hoogste 64, laagste 40 cent; varkens hoogste 50, laagste 44 cent; alles per kilogram. Trekking van 4 April. 2e klasse f 2000012017 f f f f f Prijzen van 2000: 17173 1000: 1593 10142 200: 779 5761 18351 100: 1068 7105 11219 17180 30: 67 1080 1259 1279 1716 1741 1803 1827 1833 2248 3744 6232 6237 7203 11842 11843 11849 11853 16727 16719 17161 Trekking van 5 April. Prijzen van: 2e klasse. f1500 2924 f10003309 9371 f 4007473 f 100: 10082 16522 f 30: 46 31 1264 1255 1263 1707 1712 1735 1747 1775 1755 1807 2241 3731 5187 5182 5188 5180 5181 5265 5287 5299 5294 6288 6287 6298 6309 6304 7146 7180 7201 7202 7217 9392 11850 16724 16754 17189 TWEEDE KAMER. O n d e r w ij s n o v e 11 e. Minister Kuy- per verdedigde in een uitvoerige rede het ontwerp als volkomen in overeenstemming met de grondwet, die de keuze tusschen openbaar en bijzonder onderwijs overlaat aan het goeddunken der vrije maatschap pij. Zelfs indien alle ouders bijzonder onderwijs voor hun kinderen wenschten en er geen openbare scholen waren, zou dit grondwettig zijn. Nooit is er strijd ge weest tegen de inrichting der openbare school maar tegen de richting dier school. Uitdrukkelijk verklaarde de minister zich tegen pressie van materieelen aard. Voor oneerlijke concurrentie met de openbare school, behoeft geen vrees te beslaan. De toelating van kostelooze leerlingen is bij het openbaar onderwijs zevenmaal groo- ter dan bij het bijzonder onderwijs. Let tende op het buitenland is van eenigo meerdere kleine schooltjes geen gevaar te duchten voor de volksontwikkeling. Doel van het ontwerp is, de -schijnvrijheid om te zotten in ware vrijheid, hetgeen de eenheid der natie zal bevorderen. Minister Harte ontkende, dat aan de indiening van het ontwerp de tot standko- ming der tarief wet had moeten vooralgaan, hetgeen dhr. Borgesius aan de regeering als plicht had voorgehouden. Ware dit wel zoo, dan heeft dhr. Borgesius zich zelf in 1901 aan jammerlijk plichtsver zuim schuldig gemaakt, want ook toen ont braken bij de indiening van het ontwerp de middelen. Daarna vingen de replieken aan. PETERSBURG. De cholera dreigt ern stig. De stad Tiver is officieel besmet verklaard. CALCUTTA. Gisteren heeft een hevige aardbeving groote verwoesting aangericht in Noordelijk Voor-Indië. Van Agra in het Zuiden tot Simla in het Noorden. De schade is vooral groot in Labore, Missouri en Agra. De inwoners van Labore ijlden met panischen schrik uit de instortende huizen. Men vreest dat talrijke slachtoffers onder de puinhoopen zijn gedood. Ook Delhi en Simlr hebben zwaar geleden. In de districten Dibradoen en Raipoer zijn groote verwoes tingen aangericht. Te Dharmsala zijn de inboorlingenwijken geheel weggevaagd. De bevolking is onder de puinhoopen bedolven. VLISSINGEN. Aan den keersluis is hedenmiddag een werkman bij het lossen van balken voor de tramwerken zoodanig door een balk aan het hoofd getroffen, dat hij bewusteloos werd weggedragen, en ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. VLISSINGEN. De zeelichter „Scheep vaart" is heden van New-Caste vertrokken met een lading kolen voor de Gasfabriek alhier. Donderdag 6 April. MIDDELBURG, 8 uur in de Verge noeging door not. v. Nimwegen een huis m. grond Laugeviele K212, gr.l A.; een huis, loods en tuin Heerengracht 22 groot 650 cA. SCHORE, in Ruimzicht voor v. d. Voorde door not. Pilaar 11 uur het houten paviljoen- jacht Cornelia 56 M3 met want, roeiboot enz. En een huis, schuur en erfpachtsrecht 670 c A. Vrijdag 7 April. BIGGEKERKE, 10 uur, KOUDEKER- KE 1 uur, door not. Struve nieuwe hout waren. SEROOSKERKE, 2 uur in de Linde boom, door not. Hosang een huis, schuur en tuin 165 cA.6560 cA. bouwl. en sprink 5540 c.A. bouwl. RITTHEM, 10 uur, bij de Voogd, door not. Hosang 1835 c.A. moesland 2740 en 3880 c.A bouwl. en 1.1230 c.A. weiland. Zaterdag 8 April. MELISKERKE, lOuur, ZOUTELANDE 1 uur door not. Struve nieuwe houtwaren. Dinsdag 11 April. OOSTKAPELLE, 10 uur, SEROOS KERKE 1 uur, door not. Struve, nieuw hout GOES, in het Slot, door not. Pilaar, een huis, schuur, tuin, hoveniering en erfpachts recht van 54 cA., uitweg Oostsingel, totaal 3750 cA. 8 uur. GOES half 8, voor A. Feij, door not. Mulock Houwer op het Slot een winkelhuis, Sint Adriaanstraat. Aanvaarden 8 Mei. NIEUW en ST.-JOOSLAND bij v. d. Welle half 2 door not. Hosang meubelen waaronder een antiek kruiskabinettuin gereedschappen, porselein. Kijkdag 10 April 9—10 en 14. Woensdag 12 April. AAGTEKERKE, 10 uur, DOMBURG, 1 uur op de werf bij Bakker door not. Struve nieuwe houtwaren. BRIGDAMME, half 12 door not. Hosang bij Mennes, lo. een huis en tuin, Veersche weg S 8, groot 276 cA.. 2o. 1,1750 H.A. weiland in St. Laurens, 3o. 2,5030 H.A. id. in Vrouwepolder. Te zien 11 April 1012 en 2—4 uur. OUD-SABBINGE, bij wed. Korstanje voor Tange door not. Pilaar een huis 141 c.A. En om 12 uur meubelen, veeren bed, eikenhouten kabinet. 'S-HEERENHOEK, 11 uur bij v. d. Bulck voor Smolders door not. v. Campen een winkelhuis 230 c.A. Donderdag 13 April. MIDDELBURG, 8 uur, in de Vergenoe ging door not. Struve een heerenhuis Tramsingel 97, schuurtje en tuin 246 cA. En een winkelhuis Gravenstraat met tuin 132 cA. Te zien 12 en 13 April 10—12 en 24 uur. Vrijdag 14 April OOSTKAPELLE, 10 uur door not. Hi- oolen bij W. Dourleijn, 1 zwarte ruin 10 jaar, 4 melkkoeien, 2 kalfdragende vaarzen, 1 tweejarige, 2 anderhalfjarige en 2 jarige vaarzen, 4 kweekkalvers, 2 schapen met lammeren, 2 vette varkens, 150 kippen en hanen, karnhond met hok, tweepaards ros molen met tussehenbeweging, dorschmachine voor hand- en paardenkracht, enz. Zaterdag 15 April. DOMBURG in de Roode Leeuw 11 uur door not. Hosang een winkelhuis met tuin Ooststraat A 4 groot 263 cA. Maandag 17 April. GAPINGE, inspan van wijlen wed. J. Theune, 9 uur. door not. Hosang. MELISKERKE, bij Matthijsse 10 uur door not. v. Nimwegen de hofstede van wed. Dekker, 15,4680 H. En 2 pere. wei land en sprink in Zoutelande. VEERE, inspan van wijlen wed. J. Theu ne 10 uur door not. Hosang en meubelen. Dinsdag 18 April. MELISKERKE, 9 uur, door not. Loeft inspan bij WESTKAPELLE, 10 uur in de Zwaluw door not. Hioolen een winkelhuis Zuid straat 1419 woningen Ketelstraat en dijk en 5,9270 H.A. bouwl. hier en in Zoute lande. Woensdag 19 April. KOUDEKERKE, 10 uur door not. Loeff inspan bij Jan de Kroo 1 bruine merrie 5 jaar, 1 zwart veulendragend 5 jaar, 4 melkkoeien, 2 kalfvaarzen, 5 vaarzen, kweekkalf, schaap met lammeren, 2 mest- putloopers, hond met hok, 35 kippen en hanen, 4 eenden, veerenwagen, menwa- gen met toebehooren, driewielskar, 2 koks- ploegen, 5 eggen in soort, paardenwant, landbouwers-, hand-, stal-, zolder-, melk en kantgereedschap, huisraad. VLISSINGEN 8 uur in de Oude Vriend schap door not. De Maret Tak een winkel huis Glacisstraaat O 413 en 2 huizen Lange Nieuwstraat. H 261 en Lange Groe- newoud H 8. Te zien 18 en 19 April 10 12 en 25 uur. OOSTKAPELLE, 10 uur, door not. Ho sang inspan bij wijlen S. Maljaars als: 1 blauwe merrie 6 jaar, 1 bruine ruin 6 jaar, 4 melkkoeien, 1 kweekkalf, 3 vaar zen, 4 schapen met lammers, 2 menwa- gens, driewielskar, tentwagen, 2 ploegen, maaimaehine (Albion), landbouw-, melk en zoldergereedschappen. Woensdag 19 April. 's GRAVENPOLDER, door not. Pilaar en Overman, 10 uur, inboedel. Donderdag 20 April WOLFERTSDIJK, door not. Pilaar, 10 uur, bouwland. OUD-SABBINGE, bij Roose, door not. Pilaar half twee, 1,4770 H.A. bouwland voor Wed. Valkier, Zuiderlandpolder. KRUININGEN, door deurwaarders Holl- mann Verhoek, boereninspan, half 11 bij L. Kloosterman alszwarte ruin 2 jaar, bruin veulendragend 4 jaar, zwarte merrie 5 jaar, zwart veulendragend 7 jaar, 7 kalf-melkkoeien, kalfvaars, 6 vaar zen, 3 halfjarige ossen, 3 aanhoudkalvers, drachtige zeug, 4 mesfputloopers, 60 kip pen, Utrechtsch wagentje, 2 menwagens op ijzeren assen, lamoenkar op ijzeren as, 2 Sacksploegen, 2 vijfbalks ijzeren eggen, melkontroomer Fram no. 2 met Victoria- karn enz. Woendag 26 April. HANSWEERT, door not. Pilaar, lOuur, koffiehuis en tuin. BIGGEKERKE, 1 uur bjj Melse door not. v. Nimwegen, 4 melkkoeien, vare koe, vaars van 10 maanden, schaap met lam meren, melkgeit, 2 loopvarkens, 20 kippen, landbouwgereedschap, melkgerei, huisraad. Donderdag 27 April. VLISSINGEN, 8 uur door not. Bosch bij Bos een smederij met bovenwoning, Korte Noordhout F 28 groot 74 cA. Te zien 25, 26, 27 April 101 uur. 's GRAVENPOLDER, bij mej. Vroonland voor L. Kole door not. Overman 10 uur het hoefje La Favonte 1,4110 H.A.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3