BUITENLAND. Van onze Eilanden. lie heer v. Aartsen had ook in zijn dehat zich er op beroepen, dat het dooi den heer Ketelaar vermelde geval van den pastoor te Goes, die kinderen tot de H. Communie zou geweigerd hebben, wan neer ze op de openbare school gingen, niet was weerlegd. En nu zeide mr. Sy- hrandy, dat de Deken zelf verklaard heeft, dat dusdanig geval onder hem niet was voorgekomen. Aan den heer van O y e n werd toe gevoegd, dat zijn heele debaler-taktiek be rust op stoken en het openrijten van oude woorden; terwijl hij volstrekt niet ingaat op het gesprokene. Ook moet hij niet spreken van cameleontische politiek, want hij is zelf van kleur veranderd. Ons ministerie doet wèl veel voor de zedelijk heid door drankwet, verbieden van por nografische gravures en geschriften, door de propaganda voor het N. W. te fnuiken en door bescherming van het natuurlijk kind. Maar wanneer de heer van O yen het voor de zedelijkheid wil opnemen, moet hij zelf beginnen om trachten te beletten, dat. in de „Zeeuwsche Courant", met welke hij annex is, advertenties over N. M. voor komen. Wat de bewering van de cantine te Assen betreft, die noemde het. liberale „Handelsblad" zelf bespottelijk. Nadat nu aan de debaters gelegenheid was gegeven tot dupliek, waarop de heer Sybrandy nog antwoordde, werd de vergadering drie kwartier na midder nacht gesloten. RUSLAND. De man, die Zaterdag te Lodz een bom naar den commissaris van politie heeft geworpen, is Zondag aan de wonden, die hij zelf opliep hij die gelegenheid, over leden zonder weer tot bewustzijn te zijn gekomen. De gouverneur-generaal heeft den ver koop van revolvers verboden. De wapen smeden moeten hun geheelen voorraad in kisten hergen, deze verzegelen en aan de politie ter hand stellen. Te Warschau kwam het tot een botsing van een oploop van ongeveer een duizend Joden, die zich oogenschijnlijk naar het kerkhof begaven voor de begrafenis van een socialist, met de politie en de militaire macht. De menigte stortte zich onder hoerageroep op de troepen en vuurde re volverschoten op deze af. De troepen ant woordden met een salvo. Eén Jood werd doodgeschoten. OORLOG. De kortheid van generaal Linewitsj' le legrammen en de tegenstrijdige berichten van Russische correspondenten maken het buitengewoon moeilijk 0111 een juiste lezing te krijgen van wat er in Mansjoerije ge beurt. Enkele berichtgevers melden dat het leger op de Soengari terugtrekt, anderen dat het van plan is hij Sijsingkai slag te leveren. De man van het Nowoje Wremja seint geruchten over, volgens welke Japan ners door Mongolië trekken. Linewitsj meldt alleen een omtrekkende beweging- in het Oosten en gewaagt van een scher mutseling tusschen Madritof's verkenners en Japansche ruiterij ten Z. van Girin. Een gedeelte van de Japansche leger macht uit Kai-joeën heeft de Russen ver dreven uit Miën-hwa-tsji, en den 31en Maart bet. dorp en de hoogten ten noorden 'daarvan bezet. Elders is de toestand on veranderd. Uit Petersburg wordt aan de „Echo de Paris" gemeldElke hoop op vreedzame dergelijke gevoelens zich aan hen opdrin gen, zoo was toch geen van beiden in staat ze onder woorden te brengen. Zwij gend gingen ze over het ruime voorplein en betraden het groote, met glas overdekte magazijn, waar de gereed zijnde, geheel uitgeruste machines ten toon stonden. Hier begon de ingenieur zijne verklaringen en nu was het Elisabeth, alsof zijn stem zoo wel als zijn manier om zich uit te drukken haar even hekend voorkwam, als zijn ge laat. Zij kwamen hij een plaats, waar juist een aantal arbeiders met. het in elkander zetten van een voor een landbouwkundig doel bestemde machine bezig waren. Hier stelde Rodewald begrijpelijker wijze een bizonder belang in en toen de ingenieur zoo ter loops opmerkte, dat het hier een geheel nieuwe en voor de practijk zeer veel belovende constructie betrof, was hij niet meer tot. verder gaan te bewegen. „Ik wil niet van u vergen, Liesheth, dat ge u met mij in de bijzonderheden van dit ijzeren gevaarte zult verdiepen", zeide hij; „maar mij moet. ge daartoe een half uurtje verlof geven. De monteur zal me zonder twijfel verklaren, wat ik noodig heb te weten, en mijnheer de hoofd-ingenieur zal wel de vriendelijkheid hebben, u in- tusschen alleen te vergezellen". Elisabeth vond het werkelijk niet heel aangenaam en onderhoudend, hier te ver toeven; na een kleine aarzeling ging ze daarom op het voorstel van haar pleeg vader in. Maar ze had er reeds berouw over na de eerste vijf schreden, die ze aan de zijde van den ingenieur afgelegd had. Niet dat hij een poging gedaan had, van de om- schikking zou zijn opgegeven en de oorlog zal met nieuwe woede worden hervat. De „Times" ontkent nu haar eerst ver spreide berichten over vrede. Zij schrijft„De meening in Amerika is, dat een of ander hooggeplaatst Rus sische ambtenaar verantwoordelijk moet zijn voor hel verspreiden van berichten, die thans verklaard worden geen schaduw van eenigen grond te hebben. De „Novoie Vremia" verklaart, dat hel onmogelijk is om nu vrede te sluiten en zegt, dat Rusland den oorlog tot het uiterste moet voortzetten. Uit Kobe wordt aan de „Journal" ge- gemeld: Alle vreemdelingen, getuigen van den oorlog, zijn heden overtuigd, dat de vrede onvermijdelijk is. De Russische offi cieren zijn van meening, dat radikale her vormingen noodzakelijk zouden zijn om eene overwinning le behalen. DUITSCHLAND. Het veelbesproken keizerlijk bezoek aan Marokko behoort tot het verleden. Wat het geweest is? Een parade? 't Heeft er niet weinig van. Letten we op de moge lijke gevolgen, dan zouden we durven verzekeren, dat Duitschlands positie er niet op verbeterd is. Juist de laatste weken was er sprake van toenadering tusschen Frankrijk en Duitschland. De verwijdering is op het oogenblik grooter dan ooit. Wat voor Duitschland nog bedenkelijker isEngeland en Frankrijk zullen zich door dit incident nauwer aaneensluiten, zoodat voor het rijk van Wilhelm de poli tieke gezichteinder een dreigender aanzien neemt. Volgens de „Neue Frei Presse" (Weenen) zou 's keizers bedoeling vooral geweest zijn tegenover de Engelsch-Fransche overeen komst zijne verklaring te plaatsen, dat hij de souvereiniteit des sultans en de onaf hankelijkheid van Marokko wil gehandhaafd zien. Terecht schrijft de „Times" (Londen), dat Delcasse's rede in de Senaat de hou ding van Frankrijk tot Marokko in het helderste licht stelt. Indien de keizer in derdaad geen andere bedoeling heeft dan de behartiging der Duitsche handelsbelan gen, kan hij zich thans wel afvragen, of 't noodig was, daarvoor water naar de zee te dragen. In de „Daily Mail" wordt verklaard, dat Frankrijk bij deze kwestie op de algeheele symphathie van Engeland rekenen mag, terwijl de Daily Expres" de „Daily Chronicle" en de „Daily News" de hoop uitdrukken, „dat Engeland op eerlijke wij ze het gesloten contract zal naleven". Uit dit alles valt duidelijk op te maken, dat keizer Wilhelm en Von Biilow beide wat hard van stapel geloopen zijn. ITALIË. Uit Rome seint men aan de „Temps": Alfons XIII onderzocht voor eenigen tijd. hoe een bezoek aan Rome, waarbij hij zich én naar het Quirinaal én naar het Vaticaan zou begeven, zou worden opgenomen. Volgens berichten uit het Vaticaau moet nu de jonge koning van zijn plan afgezien hebben, daar zulk een bezoek den H. Stoel onaangenaam zou wezen en Pius X hem niet zou kunnen ontvangen. GUES. I11 de „St. Ct." no. 79 hrengl de minister van waterstaat ter kennis aan belanghebbenden, dat aan hel Rijksland bouwproefstation alhier met 1 Mei a. s. le vervullen is de betrekking van schei kundige. Jaarwedde f 1400 mot drie twee-jaar- lijksche verhoogingen van f 200. Zij, die voor deze betrekking wenschen in aanmerking le komen, gelieven zich, met overlegging hunner sollicitatiestuk ken en met opgave van hunnen leeftijd, standigheden partij te trekkenelke jonge dame zou integendeel gevonden hebben, dat hij in allen gevalle wel iets minder stijf en terughoudend had kunnen zijn. Maar het werd haar hij de meest gewone en onverschilligste verklaringen, die hij gaf, zoo zonderling beklemd en benauwd om het hart, en van de belangrijkste din gen, die hij haar liet zien, zag ze nauwe lijks de helft, omdat het haar uit. vrees, van nog eens zijn blik te ontmoeten aan moed ontbrak, de oogen van den grond te slaan. Consciëntieus voerde hij haar door alle afdeelingen van het etablissement, waar aan ook een ijzerpletterij van grootsche afmeting verboden was. Het werd Elisa beth bijna hang le moede te midden van dit woeste geraas'en gestamp der machines en te midden van deze rondom gloeiende ovens aan liet werkzijnde, reusachtig ge bouwde, zwartgebrande arbeiders, die de kolossale, vonken-spattende blokken wit gloeiend ijzer hanteerden, alsof het maar onschadelijke halen en vaten waren. Dat dreunende geruiscli om haar heen was zoo sterk, dat haar begeleider ervan moest afzien, zich verstaanbaar te maken, en éen keer voelde zo zich zelfs door zijn sterke hand tot haar schrik hij den arm gegrepen en ter zijde getrokken, omdat ze in het gevaar verkeerd had, door een der kleine wagens, waarop liet. verhitte metaal ver voerd werd, geschramd te worden. Verlicht en uit. volle horst schepte zij adem, toen ze weder in de open lucht kwamen. „Daar binnen is het verschrikkelijk I" zeide ze bijna onwillekeurig. „Hoe is het hij gezegeld, tot voornoemden minister ge richt, adres vóór of 15 April a. s. aan te melden hij den directeur van genoemd Rijkslandbouwproefslation. GOES. Bij de Rijksnormaallessen alhier zijn bevorderd van de eerste naar de tweede klasse Saartje Lavooy en Johanna Panny van Krabben- dijke, Anna van Paassen en Marinus B. v. d. Bliek van Goes, Sara Willemsen en Dirk J. Noordhoek van Geersdijk, Matthijs Taillie van Katlendijke en ('ornelis W. van Oeveren van Ierseke; niet bevorderd 2 vrouwelijke leerlingen, terwijl 1 vrouwe lijke leerling de school verliet de tweede kt. naar de derde klasse: Kriense Lokker van Wemeldinge, I'ieter M. v. d. Slikke van Hansweert, Johannes Hannewijk van Goes, Henriette L. Meijors van Nisse, Jannetje Waveijn van Kruinin- gen; niet bevorderd 1 mannelijke en 1 vrouwelijke candidaal, terwijl 1 leerling de school verliet; de denle kl. naar de vierde klasse: Dina P. Paul van 's Gravenpolder, Calharina J. Swenne van Wissenkerke, Johanna \V es- dorp van Ierseke, Wilhelmina J. M. Goor van Hoek, Leendert J. de Jongh van Goes, 11. J. Scheele en Johanna van Leus- sen, heide van Goes; niet. bevorderd zijn 5 vrouwelijke en 3 mannelijke kweeko- lingen. GOES. Maandagavond werden O. de G., en J. S. bekeurd, omdat zij zonder licht gevende lantaarn den openbaren weg in de voorstad bereden. GOES. De gebroeders J., die gemaks halve met een kar door het gedoelte plant soen bij de meelfabriek reden werden daarvoor bekeurd. MIDDELBURG. Vrijdag 14 dezer wordt het 40-jarig bestaan der R. H. B School alhier feestelijk herdacht. Van de leeraren die bij de oprichting benoemd werden is geen enkele meer aan deze schooi werk zaam. De oudste leeraar, de heer F. G. de Liefde (Duitsche taal-en letterkunde) werd in 1866 als zoodanig benoemd en is dus 39 jaren aan deze inrichting verbonden. MIDDELBURG. Maandagmorgen bracht een paard, gespannen voor een boeren wagen, die gelost werd aan de loods bij het station alhier, heel wat consternatie teweeg. Schrikkend van den trein, rukte het, dier zich los en holde over de brug, door de stationstraat lol nabij de ijzer fabriek waar eenige werklieden ijzer los ten. Twee hunner werden omver gewor pen, waarhij een zich tamelijk bezeerde. Het paard liep terug, holde de Konings- brug over tol. aan de Heerenstraat, waar een kranige jonge man, die het dier eenige oogenblikkcn had nageloopen, het wist te grijpen en tot staan te brengen. MIDDELBURG. Gisterochtend waren aan den Achtersingel hij de Israëlietische begraafplaats alhier eenige jongens aan 't spelen, waarbij zij zich ook mot hel werpen van steunen vermaakten. Ongelukkig kreeg een passeerend knaap je van acht. jaar, V. d. B„ genaamd, een der steenon tegen voorhoofd, tengevolge waarvan het bewusteloos neerviel. Genees kundige hulp werd spoedig ingeroepen, doch het duurde nog een heele poos eer het kind weer bij kennis kwam. Thans is zijn toestand vrij redelijk. De knaap, die hem verwondde, K. R. genaamd, had een paar jaar geleden het ongeluk, dat. hem met een stok een oog werd uitgegooid. MIDDELBURG. In het kanaal is gister morgen gezonken een Scheveningsche visch- bom geladen met hout voor de Mij. de schelde te Vlissingen. De scheepvaart onder vindt geen belemmering VLISSINGEN. De Nederlandsche zee lichter „Scheepvaart I", kapitein Lesstui- mogelijk, dat die menschen dag aan dag het in zulk een plaats kunnen uithouden?" „Het is ongetwijfeld een hard bestaan; maar zij die dit werk doen, zijn toch juist onze beste en meest tevreden arbeiders. Ze krijgen een toereikend loon en zijn bijna allen zonder uitzondering huisvaders, die in het. stille geluk van den huiselijken haard loon en vergoeding vinden voor de moeilijkheden aan hun zwaar beroep ver bonden". Dat waren gewis heel onschuldige woor den maar Elisabeth gevoelde, dat het bloed haar naar de wangen steeg, en ze vond opeens, dat het toch eigenlijk niet te pas kwam, zoo alleen met een vreemden heer rond te dwalen. Het kleine zakhor loge van haar ceinture nemende, zeide ze, zonder hem aan te zien: „Ik durf u niet langer vermoeien, en het zal ook wel tijd wezen 0111 naar mijn papa terug te keeren 1" „Wilt ge ten minste nog niet een blik op een onzer stoomhamers werpen Er is op het oogenblik zijns gelijke niet in geheel Duitschland". Dat kon ze natuurlijk niet afslaan, en even daarna stonden ze voor het hoog hoven alles uitstekende ijzeren gevaarte. De hamer was wel op hel oogenblik niet in werking; maar de ingenieur gaf den ouden man, die met het in werking bren gen van den gevaarlijken kolos belast was, een wenk en wendde zich daarna tot Elisabeth. „Dank zij de vorderingen, die de tech niek in den laatsten tijd gemaakt heeft, zijn wij in staat het mechanisme van dezen 300 centenaars zwaren hamer telkens met ile gewensclile sterkte van den slag en ver, vertrok hedenmorgen van Newcastle 011 Tyne naar Vlissingen, met een lading steenkolen voor de gasfabriek. VLISSINGEN. Op de Ooster Schelde is de eerste elft gevangen. Zij werd ver kocht tegen den prijs van f2.a f2.25 per stuk. OUDELANDE. Alhier hebben zich ge vallen van pokken voorgedaan, waarvan een met doodelijken afloop. I11 verhand daarmede vestigen de ge zondheidscommissies te Middelburg en te Goes de aandacht op het nul van vacci natie 'en revaccinatie. Wij verwijzen naar een in dil nummer voorkomende desbetreffende advertentie. SCHORE. Maandag was het voor drie ingezetenen onzer gemeente een ware onge luksdag. Zoo geraakte de vrachtrijder G. Molhoek met paard en kar in de sloot, wat gelukkig goed afliep, daar het zoontje van F. v. K., die op de kar zat mede te water ging, maar er met den schrik en een nat pak afkwam. Dan de heer M. in 't Anker, die met paard en kar, door het schrikken van een automobiel, ook te water geraakte, maar er zonder schade afkwam. En einde lijk had het zoontje van M. Karelse het ongeluk een opgeschoven raam op de hand te krijgen, waardoor drie vingers ernstig gekwetst werden. („Z") RILLAND. Van den landbouwer Bonte in den Frederica-polder alhier gingen de paarden gespannen voor eene zaaimachine op hol. Na een tijd langs den dijk geloopen te hebben kwamen zij terecht tegen een schapenhok, waarvan twee planken gereden werden en de machine omkantelde. Na nog een eindje alzoo voortgehold te hebben kwamen zij tot staan. De knecht wist er bijtijds af te springen en kwam met den schrik vrij doch een der paarden had eene wonde aan een der achterpooten terwijl de machine nog al beschadigd werd. („Z") NISSE Maandagavond hield de werk liedenvereniging (afdeeling van de Chr. Nat. Werkmansbond) haar jaarvergadering. Uit het verslag van den secr. bleek, dat de vereeniging thans 21 leden telt, en het ziekenfonds 19. De finantiën stonden goed. Aan de beurt van aftreding warenL. de Blaeij voorz.A. de Blauwe pm. en G. Zonnevijlle 2de sec., welke alle werden herkozen. De aanwezigen werden getracteerd, eenige voordrachten werden gehouden en hiermee was deze avond ten einde. WEMELDINGE. Maandag werd de onlangs voltooide nieuwe openbare school ingewijd en in gebruik genomen. De Raad benevens enkele genoodigden waren daarbij tegen woordig. Door verschillende sprekers, als de bur gemeester, de eerste wethouder, een lid van den Raad, de aannemer en het hoofd der school werd een woord toepasselijk op de plechtigheid gesproken, en door de kinderen toepasselijke liederen gezongen. De beide schoolopzieners en de arehitect waren hoewel uitgenoodigd verhinderd bij de opening tegenwoordig te zijn. De kinderen tot deze school behoorende werden onthaald op chocolade en krenten brood. De school die er van buiten zeer een voudig uitziet maakte op alle aanwezigen een aangenamen indruk wat het inwendige betreft. Aan alle eischen der hygiëne is dan ook voldaan. HANSWEERT. In November 1.1. is door verschillende belanghebbenden te Wemel dinge, Vlake en Hansweert aan de directie der „Maatschappij lol Exploitatie van Staatsspoorwegen" in een adres verzocht om uitbreiding van het slationsemplace- ment te Vlake, dat door de toename van het vervoer van wagens te klein blijkt te worden. overeenkomstig de dikte van het te behan delen werkstuk met volkomen juistheid en zekerheid te bepalen. Het werktuig luistert zoo nauw, dat het mogelijk is, het neer komen van den hamer tot op een millime ter tegen te houden". Terwijl do oude werkman een oenvou- digen koperen hefboom neerdrukte, was de hoofd ingenieur dicht hij het aambeeld gekomen en had schijnbaar zonder erg zijn hand op het vlak ervan gelegd. In hetzelfde oogenblik plofte reeds de boven hem zwe vende hamer neer, en Elisabeth gaf oen luiden kreet van ontzetting, want ze kon niet. anders verwachten, dan dat de hand van den onvoorzichtige geheel verpletterd zou worden. Doodsbleek leunde ze tegen den muur, en ook toen ze zag, dat, hij zijn hand ongedeerd onder den onmiddellijk daarboven slaanhlijvenden hamer wegtrok, was ze door schrik buiten staat ook maar een enkel woord uit le brengen. De be werker van haar ontroering evenwel, kwam met een trouwhartig smeekende uitdrukking in zijn eerlijk gelaat naar haar toe. „Ik smeek 11 om vergiffenis, Elisabeth I" zeide hij met gedempte stem. „Hebt ge dan werkelijk om mijnentwil oen oogenblik vrees gevoeld?" Nog vreemder dan de omstandigheid, dat hij haar plotseling bij haar voornaam aansprak, was het feit, dat de jonge dame over zulk een vrijpostigheid nóch verba zing, nóch verontwaardiging toonde. 111 hetzelfde oogenblik, toen ze den ingenieur in een naar haar meening zoo vree- selijk gevaar had gezien, had zij hem met de snelheid van een fel neerschietenden Door de eerste onderleekenares van het adres, een firma te Vlake, is thans van den Directeur-Generaal bericht ont vangen dat tegen uitbreiding geen bezwaar bestaat, doch dat in verband mot in onderzoek zijnde wijzigingen aan de spoor wegbrug, en daarmede in verhand staande sporenwijziging deze zaak nog eenig uit stel zal moeten lijden. Blijkbaar wordt met die wijzigingen aan de spoorwegbrug enz. bedoeld het maken van 'een tweede doorvaartopening te Vlake. OVEZAND. Zaterdag heeft het mej. Verhage op haar zilveren jubilé als brieven- gaardster alhier, niet aan bewijzen van deelneming ontbroken. Uit de meeste woningen waaide de vaderlandsche drie kleur. Door hare hulpvaardigheid voor het publiek bleek zij in die mate de genegen heid der ingezetenen te hebben verworven, dat haar op den feestdag door eene com missie uit naam der ingezetenen geschen ken waaronder een prachtige pendule met coupes, werden aangeboden. Ons actieve muziekgezelschap „Nooit Gedacht" was des avonds op haar post en bracht de jubilaresse eene serenade; het geen door haar zeer op prijs werd gesteld. HONTENISSE, Door alle 16 afdeelingen van de centrale katholieke kiesvereeniging in het. district Hontenisse is de heer 1'. F. Fruijtier, aftredend lid, opnieuw candidaal gesteld voor de Tweede Kamer, zoodat. deze de candidaal is voor de centrale kath. kiesvereeniging in het district. De anti-revolutionairen zullen, zooals hekend, deze candidatuur steunen. ZIERIKZEE. Op grond dat hij geacht wordt onmisbaar te zijn, hetzij voor het gezin, waartoe hij behoort of waarin hij is opgenomen, hetzij voor de personen, in wier levensonderhoud hij voorziet, is aan A. C. Bolle van de lichting 1899 alhier, ingelijfd Dij liet 3e reg. inf., tot 11 Maart 1907 ontheffing van den werkclijken dienst hij de militie verleend. TERNEUZEN. Maandagavond ontstond alhier een groot relletje. Een Iweetal zwa gers, die reeds meermalen handgemeen zijn geweest, daagden elkaar uit op een afgelegen plaats, waarheen zij door een steeels groeiend aantal personen werden gevolgd, 't Schijnt, dat er nog geen vol doende strijdlust bestond, want de kampi oenen keerden weer naar de bebouwde streken terug. Inmiddels was de politie gewaarschuwd, dat ongelukken te wachten stonden. De politie loog naar het terrein van die gebeurtenis en kon toen juist waarnemen dat de strijd losbarstte; gesloten vuisten kwamen in aanraking met neuzen en wangen en er vloeide bloed. Beide zwagers werden in arrest genomen, wat hij den een niet zonder moeite kon geschieden, daar familie en vrienden dit trachtten te verhinderen. Een en ander hield geruimen tijd veel nieuwsgierigen bijeen. TERNEUZEN. De voordracht ter benoe ming van een onderwijzer aan school A alhier, bestaat uit de heeren C'. Roldanus te Vlissingen, J. Louwerse te Oost- en West-Souburg en Th. A. Overtveld te Schoondijke. OSSENISSE. Sedert geruimen tijd wor den deze en omliggende gemeenten ver ontrust door een jongentje van hier, die de gewoonte heeft van in de huizen en winkels alles weg le nemen wal hij van zijn gading vindt. Kan hij ongemerkt in een herberg geraken, dan drinkt en rookt hij op zijn gemak zoo lang tot. hij dronken neervalt. Hij komt zoo zacht binnen, dat wanneer men met. den rug naar de deur staat niet eens bemerkt, dat deze geopend wordt. Daarenboven heeft, hij nu en dan de zoogenaamde vallende ziekte. Of men hem goed of slecht behandelt., schijnt hem vrijwel onverschillig. Eenige weken geleden werd door de bliksemstraal ook herkend. Terwijl haar hart nog altijd onstuimig klopte, zeide ze met eenig verwijt in haar stem: „Dat hadt ge niet mogen doen, Ber nard Dit mechanisme is bewonderings- waardig; maar wanneer hel nu eens niet geluisterd had, wat vreeselijk ongeluk zou u dan overkomen zijn 1" De oogen van Bernard schoten vuur en met trots hief Dij het hoofd op. „Ik-zelf heb den hamer gemonteerd", antwoordde hij, „en ik zou wel een bekla genswaardig ingenieur moeten zijn, wan neer ik niet zooveel vertrouwen kon stel len in mijn eigen werkMaar geef me uw arm, juffrouw Elisabeth! Ge zijl blijkbaar ontsteld, en ik doe me de bitterste verwij ten, u zonder noodzakelijkheid zulle een schrik aangejaagd le hebben". Wel nimmer kon een herkenning onder vreemder omstandigheden hebben plaats gegrepen. Een half uur lang waren ze naast elkander voortgegaan en hadden als twee menschen, die elkaar voor de eerste maal in hun leven ontmoeten, over de on verschilligste en meest afgetrokken onder werpen gesproken; daarna was op een oogenblik, dat elke plotselinge opwelling van een vroolijke verrassing onmogelijk maakte, de herkenning gevolgd, en nu, terwijl ze onder het. voortgaan tot een duidelijk inzicht van hun toestand geraak ten, maakten zich een verlegenheid en verwarring van hen meester, die de een zoowel als den ander den mond sloot en onmeedoogend elk woord terughield, dat als uit het diepst van hun hart hen op de lippen brandde. (Wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2