BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. spijt van het „Volksblad" en ook zeer tot ons leedwezen op dit oogenblik meer geld noodig is. De „Middelburgsche Courant" wie het clericale spook ontelbare nachtmerries moet bezorgen, had hare lezers den raad ge geven bij de gemeenteraadsverkiezing te stemmen op den socialist, eerder dan op den anti-revolutionnair. Het advies heeft echter niet mogen hel pen en mr. D i e 1 e ra a n werd gekozen. Die uitslag ontlokt aan het blad de volgende ontboezeming: „Zoolang vele liberalen niet te be wegen zijn op een aanhanger der S. D. A. P te stemmen, zal het moeilijk blij ven een werkman, als hij tot die partij behoort, in den raad te brengen." Het clericale „gevaar" schijnt het blad zwaarder op de maag te liggen dan het socialistische. Liever Turksch dan Paapsch 1 Intusschen mag er wel eens op gewezen worden, dat het blad sterke socialistische tendenzen vertoont, eene eigenschap, die het gemeen heeft met meer dan een zich noemend vrijzinrng-demoeraat. OORLOG. Het gros van het terugtrekkende Rus sische leger staal nu ongeveer halverwege Moekden en Charbin, en naar 't schijnt is het voorloopig beveiligd tegen een over rompeling in het groot. Koengsjoeling, waar voorloopig het hoofdkwartier van het Russische leger ge vestigd is, heeft een belangrijk spoorweg station, en is een basis voor den verple gingsdienst. Er is nu een groot kamp opge slagen; aan alle zijden om het stadje heen. lederen dag komen er nog meer troepen aan. De uit Moekden terugtrekkende troe pen zetten den tocht naar het noorden voort, en de versche troepen die uit Europa komen, worden naar het zuiden gezon den, om de afgematte achterhoede af te lossen. Men hoort telkens kanongebulder op de Russische rechterflank. Naar de Times verneemt trekken er drie Russische legers ten Z. van Tsjangtsjoeng, op 160 K.M. ten N. van Tiëling, samen. De Russen erkennen, dat zij tot halver wege Charbin teruggetrokken zijn, maar zij verzekeren, dat zij verder eiken duim gronds aan de Japanners betwisten zullen. Het Telegraafagentschap maakt bet vol gend telegram uit Sipingai openbaarDe terugtocht der Russen naar het noorden heeft onder de vreedzame bevolking, die op een overwinning van het Russisch? leger had gehoopt en nu met vrouwen en kinderen in de bergen vlucht, een pa niek verwekt. Bij den doortocht der Russen door Chineesche steden sluiten de bewo ners hun deuren, maar zij trekken met hun feestelijk getooide vrouwen en kinde ren de Japanners tegemoet. De Japanners gaan door met hun harde behandeling der Chineezen, en passen straffen toe zooals vroeger in Feng-wang-tsjeng, Liaojang en Jinkou. Zelfs de Chineezen, die enkel ver dacht worden, dat de Russen in eenige vriendschappelijke betrekking lol hen staan, worden gemarteld. Naar het noor den gevluchte Chineezen zijn gefolterd. Een tolk is terechtgesteld; kooplieden, die Russisch geld bezitten, worden de handen afgehakt. Zelfs ambtenaren, die lot de Russen voor dienstzaken in betrekking stonden, worden niet ontzien. De eerste gouverneur van Liaojang, Sjan, wordt te Verwonderd streek hij met de hand over zijn hoofd en oogenwant hij bevond zich niet meer in de woonkamer, maar in de daar naast liggende slaapkamer, waar men hem met zijn kleeren aan te bed had gelegd. Hoe hij daar gekomen was, kon hij zich niet verklaren, en vol verbazing luisterde hij naar het verwarde geluid van vreemde stemmen, die uit de aangrenzende kamer tot hem doordrong. Het zilveren zakhorloge van zijn vader hing nog boven het bed en een blik op wijzerplaat zeide hem, dat het reeds ver in den namiddag was. Toen hij opstond, had hij een gevoel, alsof zijn ledematen waren gebroken en zijn hoofd uit elkaar zou barsten. In weerwil daarvan kon hij het niet langer op zijn legerstede uithou den. Hij stond op en ging naar de glazen deur, waarvan het bovengedeelte van een gordijn voorzien was, en hem toestond, in de huiskamer te kijken. Hij zag daar een aantal mannen, van welke hem eenige als inwoners van Rothhaide bekend waren, en hij zag ook een ouden heer met gouden bril, dien hij altijd „mijnheer de gezond heidsraad" had liooren noemen. Deze laatste was het, die op dat oogenblik sprak, en hij deed zoo weinig moeite zijn stem in te houden, dat Bernard hem heel goed kon verstaan. ,,IIet is zonder twijfel een aanval van delirium tremens, waarbij waar schijnlijk nog een zware typheuzo koorts komt", zei hij, „en men kan wel met vrij groote zekerheid de diagnose op een doo- delijken afloop bepalen. Bij het ongewoon sterke gestel van den man is wel is waar de mogelijkheid van een tijdelijke herstel ling niet met volstrekte zekerheid uitge- Hai-tsjeng gevangen gehoudende Iweede, Tsjeng, is gefolterd en naai' Port Arthur verbannen. Zijn familie is eveneens gemar teld, en zijn bediende terechtgesteld. De Chineesche kolonel Dsjao is te Jinkou ter dood gebracht. Allerlei correspondenten seinen weer uit Petersburg dat de kansen op vrede ver beteren. Die van de Daily News zegt dat de groote mogendheden, op initiatief van China, aan willen dringen op eindiging van den oorlog. De Peti! Parisien zegl Het wordt bevestigd dat liet voortzetten van den oorlog meer te beschouwen is als een middel om pressie te oefenen, dan als de uitvoering van een militair plan. Men beschouwt de totstandkoming van den vrede te Tsarkoje Selo niel meer onmoge lijk. In den laatsten lijd verklaarden zich verscheidene leden voor hel staken van de vijandelijkheden. Men begint zelfs te zeggen dat Frankrijk binnenkort Rusland over de vredesvoorstellen die hol aan Ja pan wil voorleggen, zal polsen. RUSLAND. De boerenbeweging in Rusland houdt aan. Op sommige plaatsen gaat het erg toe. Te Dwinsk zijn zes landgoederen ge plunderd en is alle vee doodgemaakt. De gouverneur maakte een eind aan de uitspattingen met behulp der militaire macht. Een 500 personen, mannen en vrouwen, werden gearresteerd. Er is aan gebouwen en in de bosschen een geweldige schade aangericht Te Riga en te Mitau hebben duizenden arbeiders vergaderd en betoogd. De ge wapende macht verstrooide deze bijeen komsten. Bij Riga viel het volk een trein aan, waarin waren gezeten leden van het Peterburgsche hof van justitie met hun voorzitter. Niemand werd gekwetst. Onbekende personen te Warschau hebben een bom op een patrouille geworpen. Vier soldaten, 2 politieagenten en een gendarme zijn zwaar gewond. Een gendarme en een postbeambte, die toevallig voorbijkwamen, kregen kwetsuren. In de omliggende huizen werden de ruiten verbrijzeld. De daders ontkwamen. Op bericht, dat op den straatweg nabij het landgoed Lanenti, in het gouvernement Warschau, 140 boeren met vrouwen en kinderen waren verzameld, begaf zich het hoofd der landelijke politie met een com pagnie soldaten daarheen en liet schieten op de menschen, ofschoon dezen zich rustig gedroegen. Twee personen werden gedood en vijftig verwond, daarvan 20 zwaar. Van de gewonden stierven er zeven op weg naar het hospitaal. F R A N K R IJ K. Enkele Fran3che prelaten hebben opnieuw hunne meening uitgesproken, over hetgeen de scheiding aan Frankrijk brengen zal. De bisschop van Grenoble, pas uit Rome weergekeerd, verklaarde, dat, zoo de wet op de scheiding aangenomen werd gelijk, ze daar ligt, de geestelijkheid er zich niet aan onderwerpen kan, hoe groot haar eer bied voor het gezag ook zij. Wij zullen weerstaan, op gevaar af van gevangenis straf en ballingschap. De rechten van het geweten zullen wij verdedigen, en de gees telijkheid zal bewijzen, dat zij de grootte harer taak begrijpt. Wat den H. Vader betreft, hij hoopt nog immer, dat de wijsheid en het staat kundige doorzicht zullen dwingen tot vrede en eenheid. Maar is eenmaal de zaak be slist, dan zal hij zeggen, wat hij zeggen moetdoch slechts dan, als zijn uur ge komen is. Rekenen onze vijanden op ver deeldheid in onze rangen, dan bedriegen zij zich. De leiding, door Rome gegeven, zal aller richtsnoer wezen. ITALIË. Veroordeeling van de „P a t- r i a". Kardinaal Manara, aartsbisschop sloten, hoewel het met het uog op zijn legenwoordigen toestand wel bijna een wonder zou mogen heeten. Op den aanval van razernij is een toestand van zoo'n buitengewone zwakte ingetreden, dat hij nauwelijks in staat zal zijn ons nog eens zooveel te stellen te geven, als in de laat ste uren. Er behoeft, huiten de verpleegster niemand voor zijn oppassing achter te blijven. In 't ergste geval is er toch altijd nog dat jonge mensch, die toch wel eens eindelijk uit zijn schijndooden slaap ont waken zal!" Ook al ware hem het verband der ge beurtenissen nog niet volkomen begrijpe lijk, zoo begreep Bernard den zin van deze verschrikkelijke taal, die op niemand anders dan op zijn vader kon slaan, maar al te goed. Hij opende de deur en ging naar de mannen toe, die bij zijn onverwacht verschijnen verlegen blikken met elkan der wisselden,,. „Wat is er met mijn vader gebeurd?" vroeg hij. „Is hij werkelijk zóo ziek?" „Ja, mijn vriend, dat is hij, helaas!" antwoordde de gezondheidsraad. „Gij zuil nu gelegenheid hebben, door een (rouwe en voorbeeldige verzorging uw kinderlijke liefde voor hem te toonen, want hij zal er niet zoo spoedig aan mogen denken, van zijn ziekbed op te staan". „Maar hoe is 't mogelijk, dat dit zoo spoedig gebeurde? Ik zag hem toch dezen morgen nog sterk en kalm voor me". De dokter kuchte en trok aan zijn gou den bril. „Uw vader verliet in een aanval van koorts het huis", zeide hij na een kleine aarzeling, „en op de markt ver ergerde zijn toestand dermate, dat deze wakkere mannen hem hierheen moesten van Ancona de „Patria" verschijnt te Ancona, zooals men weet, heeft in aller duidelijkste bewoordingen, die wij hier zullen weergeven, het blad veroordeeld. „Diep er over bedroefd, dat het dagblad de „Patria", dat zijn oprichting dankt aan de hulp en den steun van de geestelijk heid en den H. Stoel, in de laatste dagen een weg heeft ingeslagen, niet overeen komstig met de voorschriften van de over heid, die bevoegd is te oordeelen over de wijze van werken der Katholieke sociale actie; Ziende, dat in No. 55 van dat dagblad, naar aanleiding van het Pauselijk schrijven, zeer oneerbiedige commentaren zijn opge nomen, die aan den H. Vader een onmete lijke droefheid veroorzaakt hebben Ziende, dat de leiders van dat blad, uitgenoodigd om hun kinderlijke en volle onderwerping aan te bieden, dit niet ge daan hebben Verklaar ik, gehoorzamend aan de voor schriften van den H. Vader, in Zijn naam en op Zijn gezag le. Dat het abonnement op de „Patria" en het lezen van die courant op zonde verboden is. 2e. Dat het aan geestelijken op straf van suspentie „ipso facto" verboden is het blad te redigeeren of er aan mede te werken. HONGARIJE. In de universiteit van Budapest hebben de Katholieke studenten een groote demon stratie gehouden, om in de gerechtzalen de kruisen, die sedert eenige jaren afge nomen zijn, weer te doen ophangen. Een deputatie van 400 4 500 studenten begaf zich naar den rector, om zijn tusschenkomst te verzoeken. De rector antwoordde, dat hij, als priester, natuurlijk gaarne bij den senaat der academie alle pogingen in het werk zal stellen, om de vervulling van dien wensch te verkrijgen. De deputatie werd op de binnenplaats van de academie door de kreten van honderden liberale studenten ontvangen. De Katholieken hieven het Hongaarsche volkslied aan, de liberalen de Kossuth-hymne. Met moeite werden onlusten voorkomen. De „Politisehe Correspondenz" ..te Weenen verschijnend en van vele diplo matieke relaties voorzien", teekent de „Nieuwe Crt." aan schrijft over het aftreden van minister Van Lynden „Dit aftreden moet uitsluitend gezocht wor den in persoonlijke beweegredenen van ge noemden functionaris. De in vele buiten- landsche kringen geopperde vraag of in de buitenlandsche politiek van Nederland mis schien het oogenblik is aangebroken waarop een verandering aan het hoofd van dit departement wensckelijk was, kan hiermede ontkennend worden beantwoord. De "koers van het Haagsche Kabinet met betrekking tot de internationale aangelegen heden, waaronder ook de politiek der regee ring in Nederlandsch-Indië is te rekenen, die door de nieuwe gedaantewisseling van den toestand in Oost-Azië van grootere be- teekenis is geworden, zal ook voortaan in dezelfde richting blijven als tot dusver gevolgd. Bovendien schijnt iedere verstrekkende verandering in het systeem van het tegen woordig Kabinet, dat zooals bekend ge vormd is uit een coalitie van de katholieke partij met de orthodoxe protestanten, thans uitgesloten, daar in dezen zomer de nieuwe verkiezingen plaats hebben en eerst de uitslag daarvan beslissend zal zijn op even- tueele wijzigingen in de samenstelling van het Kabinet en eventueele principieele ver anderingen in de tot dusver gevoerde poli tiek." Eerst wanneer de verkiezingen zijn afge- loopen, zal de vraag omtrent eventueele brengen. Nu ligt hij boven in de kamer, die ons de luchligste voorkwam, on een verpleegster is bij hem. U echter brachten we zooeven in die kamer, omdat ge met geen mogelijkheid wakker lè krijgen waart". Bernard aarzelde niet langer, naar het bed van zijn vader te loopen, die nu geheel en al het voorkomen van een ster vende had. Zijn gelaatstrekkon waren vaalbleek en slap, en zijn oogen vast ge sloten. Van tijd tot lijd bewogen zich zijn lippen, maar de telkens afgebroken woor den waren nauwelijks verstaanbaar. Op zijn telkens herhaalde vragen kreeg hij geen antwoord, en toen hij zich over den lijder heenboog, hoorde hij slechts het on verslaanbare: „God heeft het gewild... God heeft het gewild 1" In doffe neerslachtigheid ging Bernard naast het bed zitten. De ontsteltenis en opgewondenheid der laatste 24 uren, had den hem te zeer geschokt, dan dal hij nu reeds zich een juist begrip van zijn treurigen toestand kon vormen. En hoe vreemd het ook moge zijn, dat juist in hel allerhoogste ongeluk vaak een schijnbaar onbeduidende omstandigheid de gedachte vasthoudt en van het grootste leed afleidt, dat toch. veel nader ligt, zoo gevoelde hij ook in dit uur de brandendste smart niet over de ziekte van zijn vader en over de treurige vooruitzichten, die zich voor zijn eigen toekomst openden, maar veel meer over de vernietiging van een hoop, die hem gestaald en staande gehouden had hij zijn afmattende» nachte lijken tocht. (Wordt vervolgd.) reconstructie van het kabinet ernstig ter sprake kunnen komen. Alle beschouwingen en voorspellingen, welke daarover thans reeds „ten beste" werden gegeven, zijn belachelijk. Even belachelijk als de manier, waarop men het aftreden van den heer Van Lynden tot een „affaire" van buitengewone beteekenis tracht op te blazen. In bijvoegsels der „St. Ct." no. 70 zijn opgenomen a. De Statuten van de Oost- en West- Souburgsche werkliedenvereeniging „De Vooruitgang." b. De statuten der vereeniging sociëteit „De Eendracht" te Neuzen. c. Een wijziging in de statuten der „Zeevaartschool" te Vlissingen. GOES. De twaalfjarige S. P., die voor een tijd geleden van uit Dordrecht onder het vaderlijke gezag alhier teruggebracht is, is vanaf gisteren spoorloos verdwenen. GOES. Bij de Rijksnormaallessen alhier zijn toegelaten: tot de voorbereidende klasse zeven leerlingentot de eerste kl. II van de 13 candidaten, nl. de mannelijke J. de Bel en D. M. Sandee, Wolfaartsdijk, M. G. v. d. Ende en M. A. Potter, Goes, Chr. C. Hoornick, *s-Heerenhoek, en J. Kakebeeke, 's-Heer-Arendskerkeen de vrouwelijke: P. H. Plansoen, M. G. Sandee en H. Prins, Ierseke, en tot de tweede klassede mannelijke candidaat J. A. Swen- ne, Wissekerke. GOES. De heer G. Leignes Bakhoven alhier, is bevorderd tot scheikundig inge nieur aan de polytechnische school te Zürich. GOES. De heer G. Panhuizen, opzichter van weg en werken bij de Staatsspoor te Geldermalsen wordt met Mei a. s. naar hier verplaatst. GOES. Geruimen tijd gisterenavond scheen de gasfabriek niet in voldoende toevoer te voorzien, waardoor onze plaats „op half licht" werd gezet. MIDDELBURG. Hier ter plaatse zal, naar verluidt, over eenigen tijd opgevoerd worden het te Leiden verboden tooneelstuk van Heyermans, Allerzielen, een stuk, waarover we reeds vroeger in ons blad schreven en dat voor eiken katholiek een grievende ergernis is. Al zal het te Middelburg vermoedelijk weinig baten, zou het toch goed zijn, wanneer de katholieken van Middelburg bij den burgemeester tegen die opvoering protest aanteekenden. Laten daartoe de besturen van alle katholieke vereenigingen daar ter plaatse bij den burgemeester indienen een rekest, strek kende om de opvoering trachten te voor komen. En laten zij, zoo noodig, steun zoeken bij de anti-revolutionnairen. MIDDELBURG. Door de politie alhier werd aangehouden een koopman, die ge signaleerd was in het „Alg. Politieblad" tot het ondergaan van een straf van drie dagen hechtenis. Door het betalen der boete heeft hij zich aan die straf ont trokken. VLISSINGEN. Bij kon. besluit is, met ingang van den lsten April a s., benoemd tot lichtwachter-machinist aan boord van 's rijks lichtschip „Schouwenbank" de heer JC. Trippelsee, eerste machinist aan boord van een particulier stoomvaartuig. VLISSINGEN. Tot boekhouder bij de Staatsspoor alhier, in plaats van den heer A. van Vreeswijk die naar Breda vertrekt, is met ingang van 1 April benoemd de heer W. J. Beekkerk van Ruth te Zutfen. VLISSINGEN. Aan de firma R. Andriesse alhier is opgedragen het leveren van de uniformen ten behoeve van de equipage van de provinciale stoombootdienst op de Westerschelde. VLISSINGEN. De hoofdmachinist der marine, dhr. F. v. d. Ben alhier, gedetacheerd aan boord van het lichtschip „Schouwer- bank" wordt met ingang van 1 April over geplaatst naar het lichtschip „Maas" met standplaats Rotterdam. VLISSINGEN. Op de Kon. Maatsch. „De Schelde" alhier is thans volop werk. Een mailboot staat op stapel voor de ..Rott Lloyd" en een nieuwe moet weer gebouwd worden. Een onderzeesche torpedoboot en een plezierjacht zijn in aanbouw. I)e ma chine-afdeeling zit overkropt in het werk en ook in de ketelmakerij zijn belangrijke orders onderhanden. Er zijn dan ook op het oogenblik tusschen de 1200 en 1400 man aan den arbeid. 's HEERENHOEK. Openbare vergade ring van den gemeenteraad gehouden den 22 Maart j 1. AfwezigF. B. Thomaes wegens ongesteldheid, met kennisgeving. De notulen der vorige vergadering werden gelezen en zonder verandering gearresteerd. Ingekomen stukken, waaronder de goed keuring Ged. Staten op de verordening der woningwet. Het beredeneerd uitvoerig verslag der gemeente, alsmede het verslag der C. tot W. van Schoolverzuim over 1904. Welke voor kennisgeving werden aangenomen. Door den Voorzitter werd verslag gegeven over de opname der kas van den gemeente ontvanger, die in orde is bevonden. Tot gemeente-geneesheer werd herbenoemd de heer H. van I waarden, arts te 's Heer- Arendskerke en tot keurmeester van gestor ven en uit nood geslachte dieren, de heer A. Verdonk te Heinkenszand, en als lid voor de C. tot W. van Schoolverzuim, (vacature de heer M. ten Broek) de heer J. Parree. De rekening van Nieuwjaar- en Kerst- korenbedeeling 1904 werd goedgekeurd. Daarna werd het kohier van den Hoof- delijken Omslag 1905, in gesloten verga dering opgemaakt, en de vergadering weder geopend zijnde, vastgesteld tot een bedrag van f2572.65. HEINKENSZAND. Bij de raadsverga dering dezer gemeente van Woensdag 1.1. waren alle leden tegenwoordig. Het kohier van den Hoofdelij ken Omslag voor 1905 werd vastgesteld op een bedrag van f 3981.61 en dat der hondenbelasting tot een bedrag van f 122. Het voorstel van het Waterschap „de buitenpolder van Nisse" om den weg over den Slopplaatschen dijk vanaf den Zuid- zakschen dijk tot de grens met 's Heer- Abtskerke over eene lengte van 200 M. voor eigen rekening te verharden werd met algemeene stemmen aangenomen. IERSEKE. Op de kiezerslijst voor 1905 "6 komen voor: 581 kiezers voor de 2e Kamer, 578 voor de Prov. Staten en 538 voor den Raad. Er zijn dit jaar 51 kiezers voor de 2e Kamer meer dan verleden jaar. HANSWEERT. Bij het inloopen der haven alhier is de tjalk Onderneming, schip per Van IJsseldijk, met gerst naar Schie dam, in aanvaring gekomen met de pas vlot gekomen sleepboot „Eigen Hulp." Schip en boot beide kregen belangrijke averij. SCHORE. Uit de 9 onderwijzers die zich hebben aangemeld om in aanmerking te komen voor eene benoeming tot hoofd dei- school alhier is door B. en W. een voor dracht opgemaakt bestaande uit de heeren S. de Visser, te Vlissingen J. M. A Auge- stein, te Tubbergen; G. W. Kieviet, te Zweiloo en J. J. J Sandee, onderwijzer te Brakel. SAS VAN GENT. Woensdag zijn bij de kanaalwerken drie timmerlieden van een tien meter hoogen steiger gevallen. Een hunner kon huiswaarts keeren. De beide anderen werden ernstig gekwetst Op het werk verleenden twee genees- heeren hulp. De andere werklieden zeggen, dat de slechte bouw van den steiger de oorzaak van het ongeluk is. Een zware poutril viel ook naar beneden, gelukkig zonder iemand te treffen. De beide gekwetsten wonen te Sas van Gent, de derde werkman woont te Neuzen. In de week van 15 tot en met 21 Maart zijn in Zeeland voorgekomen 5 gevallen van roodvonk en wel te Rilland-Bath en 11 gevallen van diphtheritis, nl. 1 in Goes, 2 in Hulst, 1 in Middelburg, Neuzen, Nieuw en St. Joosland, Oosterland, Tholen en Zuid- dorpe en 2 in Sluis. Gisterenmorgen is te Alkmaar eeD werk man van de Alkmaarsche Glazenwasscherij van een steile ladder met het hoofd op de straat gevallen. Deerlijk verminkt werd hij opgenomen en onmiddellijk naar het stedelijk ziekenhuis vervoerd. De man is spoedig overleden Te Bennebroek geraakte in een onbe waakt oogenblik het anderhalfjarig kindje van den landbouwer J. P. in de put achter de woning. Hoewel geneeskundige hulp spoedig ter plaatse was, mocht het niet gelukken het leven weer op te wekken Een treurig ongeluk had Dinsdagmiddag op de Maas te Ravensteiu plaats. Reeds vooraf door den veerman gewaarschuwd zijnde, met zoo'n lastig paard zich niet in de pont te begeven, moest W. M„ uit Ber- licum, van de Wichen-markt terugkeerende, toch overgezet worden. Midden op de Maas zijnde, begon het paard te slaan, snelde naar voren en stortte met zijn geleider in het water. Beiden verdronken, terwijl een broeder van W. M., aan de overzijde staande, dit alles moest aanschouwen. In de gemeente Schoterland overleed voor eenigen tijd eene alleenwonende vrouw. Zij leefde zeer zuinig en kon, zooals ze zei, van haar kapitaaltje net leven, meer niet. In de gemeentebelasting werd zij aange slagen voor f 100 inkomen, en van ver mogensbelasting was natuurlijk in het geheel geen sprake. Wat blijkt nu na haar overlijden? Dat de vrouw een kapitaal bezat van ongeveer f 100,000. Zelfs de naaste familiebetrekkin gen wisten hiervan niets. Terwijl de melkverkooper G. te Zwolle gisterenmiddag even afwezig was, ont vreemdde diens kostganger K. v. d. M., wien hij gevraagd had even op den winkel te willen letten, door middel van een valschen sleutel uit een kast in de binnen kamer circa f 165, waarmee hij er van door ging. Te circa halfacht werd hij dooi de politie nabij Kampen per fiets achter haald en gearresteerd. Hij was nog in het bezit van het gestolen geld. Door een ketelontploffing in de schoen fabrieken van de firma Grover te Broek

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2