Landbouw en Veeteelt. Ingezonden stukken. RECHTZAKEN. KERKNIEUWS. BURGERLUKE STAND. Marktberichten. Afloop aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. Laatste Berichten. um", ten lomst uit- ferder on- Ichte ant- nu alsje- |bben hier Iramen en met je |comst van het huis ld met den nsterdam), It goud en Idsmid No- Bkastsloten (ia Kramer een groot Ifirma L. J. [gelang vail goederen fin worden 1 vermissen, |en, en na neling ook bevindt, agenaar en bewaring zestal ging vaarts van Is, wraar ze [opgesloten, en vvaarde- lekstraat is herinneren lel verschil- lievenbende lij de politie de wonin- Jlepöt, waren Fdan gearres- yie vrouwen en, dan valt lien, dat de listen bijeen 11 e n". Naar kg van „Het P. al boterlje ^t Volksdag- troebel wa- dus op het publiceeren oneenigheid er Tak, zeer lil erkennen, [inente vraag j dat in ver- I noemen hier Utrecht en lam nu niet pr S. I). A. P. vriendschap- fractiën be- Ikunnen aan- en die der pe marechaus- hosschen nabij I, zekeren Jan- phen strooper, |de vervolging Hendriks uit joopers keerde narechaussees terugschoten, i. Zij konden 'angen nemen, a zijn woning erklaarde dat zelf een schot en nog in het hij met een •echt gearres- essayeur aan van diefstal luimeesters en Bank ingele- ;erde dokter I" telling te kun- genadig afge- zal in 8.of 10 ijn en andere lanwezig". warmte druk ten dokter, olijk, „ik dank e van een zeer heen te gaan, ter, of hij soms vertrekkenden e terugkeeren, hoofd. ijk naar huis", n is 't het best, ■pp weg begeef. Iheb ik al zoo I, en ik kan hem [it daar zie ik kerktoren van oor de ontvan- rde hij zich om nde minuut uit Verwonderd na- in. dt vervolgd.) verde pasmunt. In zijn bureau is voor eene som van f575 aan afgesleten kwart jes in beslag genomen. Vermist wordt aan afgesleten geld voor een som tusschen de f500 en f 1000. Gistermorgen had er in de zeepfabriek van de firma Albers, te Zutphen, een treu rig ongeval plaats. Terwijl twee knechts bezig waren loog in den ketel te dragen, en een grooten pot vol loog op een hoogte te zetten, had een der knechts J. K„ het ongeluk uit te glijden, met het gevolg dat de inhoud van den pot over zijn lichaam heen liep. Ernstig verbrand aan hoofd, rug en gezicht werd hij opgenomen en direct werd dr. Holleman ontboden om hem te onderzoeken. Men vreest voor het'behoud zijner oogen. Te Meeden (Gr.) heeft zich een milicien een stukje van den vinger afgehakt, om zoodoende vrij van den dienst te komen. In een slopje te Breda woonde de pakjes drager Antonissen, die sinds Zondag der afgeloopen week niet door de buren was gezien. Vrijdag keek iemand door het eenige raampje naar binnen en zag twee beenen uit de bedstede hangen. De politie werd gewaarschuwd, de deur opengesto ken 'en toen vond men het lijk van A., die omgekomen was van gebrek. Aldus zegt de „N. R. C." en de „G. C." bevatte ook een berichtje in denzelfden geest. De man zooals wij uit vertrouwbare bron vernemen liceft niet den dood ge vonden uit gebrek, maar wel uit overmatig gebruik van sterken drank. Dat is een heel ander gebrek I Maandagavond te 1'2 uur vonden een paar heeren op de Keizersgracht te Eind hoven, bij hun naar huis gaan een spoor wegarbeider, bewusteloos liggende en ba dende in zijn bloed. De rijkspolitie werd onmiddellijk gewaarschuwd, en de gewon de in de maréchausséeskazerne binnen gebracht. Daar bleek de man eene diepe snede aan den hals, eene aan den linker bovenarm 'en eene aan den pols te hebben. Een arts was spoedig aanwezig en op last werd de door bloedverlies uitgeputte man naar '(Liefdehuis overgebracht. De getroffene is de 23-jarige W. uit Stratum, los arbeider aan het spoor alhier. Als vermoedelijke dader is gearresteerd de 19-jarige v. B. alhier, die eerst Zondag uit het huis van bewaring was ontslagen, waar hij wegens eene bekeuring een paar dagen tvas opgesloten. Toen Maandagochtend te Rhenen de voerman der Ned. Fourage Mij. met paard en kar den spooroverweg bij het station wilde oversteken, kwam juist de sneltrein uit Amsterdam, die het paard greep en onmiddellijk doodde. De koetsier kwam er zonder letsel af. Zaterdagmorgen passeerde op den straat weg tusschen Amersfoort en Zeist een automobiel, die nabij de pyramide van Austerlitz stil hield. De straatwegwerkers, op eenigen afstand bezig zijnde, bemerk ten dat er een heer uitging, die naast den weg iets neerlei en er toen door werd gereden. Nieuwsgierig wat dit mocht zijn, gingen zij derwaarts, en zagen toen een jong kind liggen. Aan elk der handjes was een bankbiljet van duizend bevestigd. Het wichtje is bij een wegwerker opge- Juni poëzie. Het orgaan der Rotter- damsche jonge vrijzinnigen bevat een krijgslied, vrij naar Da Costa, waarvan wij hier het eerste en de beide laatste coupletten afdrukken: Zij zullen ons niet hebben, Met al hun vroom geschreeuw; Zij zullen ons niet hebben, De Christ'nen dezer eeuwl Wij staan als fiere Heid'nen In wat ons samen bindt; „Zij zullen haar niet hebben: De schoone ziel van 'tkind". Al loeien Bijbel-teksten Als stormen langs ons strand; Zij zullen ons niet hebben, 't Zwart volk van Nederland. Wat de groote zanger wel van dezen namaak zou zeggen? Waarschijnlijk, dat de „geest der eeuw" thans meer dan ooit de belijders tot waakzaamheid en toenadering noopt. Waf hebben de laatste proeven geleerd omtrent het gebruik van Chlllsalpefer op het aardappelland? Ik geloof niet dat er één gewas is, dat op meer verschillende wijzen bemest wordt, dan de aardappelenaardappelmest (gemengd) Peru-Guano, stalmest, ammo niak, superphosphaat, superphosphaat met Chilisalpeter, en het een of andere kali? zout, ziedaar de verschillende, of liever de voornaamste meststoffen, die zooal op de aardappelen gebruikt worden. Ik wil aan geen enkele dezer meststoffen afbreuk doen Het is best mogelijk, dat op zekere gronden een bepaalde meststof, om de een ot andere ons verborgen oorzaak, het best voldoet, maar dat belet niet, dat we toch wel op enkele dier meststoffen om eenige voor de hand liggende redenen cri- tiek mogen uitoefenen en dat we in geen geval blind mogen zijn voor de talrijke uitkomsten van de verschillende proefvel den, die alle op dezelfde uitkomsten wijzen. In sommige streken misschien wel in de meeste is het de gewoonte, de aardappels met niet anders dan stalmest te bemesten. Ik geloof niet, dat op een enkele boerderij de hoeveelheid stalmest die men maken kan, zoo groot is, dat men genoeg stalmest op den grond kan brengen om de grootst mogelijke opbrengst te ver krijgen, en is dit wel zóó, geeft men inder daad zooveel stalmest als noodig is, (stal mest of compast) dan lijdt daaronder de smaak der aardappelen zoodanig, dat deze absoluut niet als eetaardappelen gebruikt kunnen worden. Doch waarom zou men de aardappelen met enkel stalmest willen ver bouwen, als half stalmest en half kunst mest beter resultaten geven wat de op brengst aangaat? De landbouwleeraar van Friesland schrijft naar aanleiding van bemestings- proeven op aardappelen, gehouden op een hoogen zandgrond, die in goeden bemes tingstoestand verkeerde, en waarbij half stalmest en half kunstmest (welke laatste bestond uit 480 K.G. K'fniet, 380 K.G. thomasslakken en 125 K.G. chilisalpeter) alsook heel kunstmest (het dubbele van het vorige) vergeleken werden de volgende woorden: „aangezien men meestal stal mest te kort komt, kan hel gebruik van kunstmest niet warm genoeg aanbevolen worden,,. Op middelmatig zwaren klei grond werd vergeleken een volledige be mesting van 400 K.G. chilisalpeter, 600 K.G. superphosphaat en 280 K.G. zwavel zure Kalimagnesia met 800 K.G. opgeloste Peru-Guano en ook met 800 K.G. ammo- niak-superphosphaat, waarbij de hoogste opbrengst verkregen werd door het met de genoemde volledige scheikundige mest stoffen bemeste perceel, namelijk 590 gul den per hectare. Uit deze en tal van andere proefvelden blijkt, dat het gebruik van chilisalpeter in vereeniging met kali en phosphorzuur- bemesting zeer rendeerend is, hetzij dat deze meststoffen alleen, hetzij half aan half met stalmest gegeven worden. Vooral de laatste methode, half stalmest half kunstmest, waarbij dan 200 K.G. chilisal peter per hectare kan gegeven worden, acht ik, met het oog op de verkregen resultaten der proefvelden de beste. Jan van der Mark. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur. Vergun me een plaatsje in uw veel gelezen blad, naar aanleiding van de inge zonden stukken dd. 20 dezer. In „de Baanbreker" van 18 Maart 1.1. wordt 'n lapjeskoopman beschuldigd van de mede-oprichter te zijn van de vereeni ging „Majella"; dat. is een onwaarheid, integendeel, verscheidene malen heeft hij getracht de aftredende leden te bewegen om zich met de leden der „Joseph vereerii- ging" te verzoenen, hopende, dat binnen kort de vereeniging eene andere wending zou nemen; doch de personen, die hun ontslag hadden genomen, dreven hun zaak door, zoodat in de maand November 1904 „Majella" wezenlijk werd geboren. Dat de lapjeskoopman zich terugtrok om de „Josephvereeniging" jaarlijks te steunen, is niet daarom, dat hij geen lid van het bestuur kon worden, neen, de handelswijze van de „Josephvereeniging" tegenover hem was verregaand ondank baar. Ik wenschte alleen, dat het bestuur der „St. Josephvereeniging" wat netter optrad, zich niet inliet met zustervereenigingen, waar alle buitengewone en bijdragende leden gerust met de werkende leden samen mogen vereenigd zijn; daar is geen af gunst, daar is geen wanorde, daar worden de belangen der vereeniging besproken, en na afloop is men plezierig, elkander ver makende bezig. U dank zeggende voor de verleende plaatsruimte, teeken ik, een Lid van „Majella" te Goes. Te kwader trouw. In „de Baanbreker" Nr. 23 komt een berichtje voor getiteld „Kerk en Mammon". Er wordt medegedeeld dat in een werk mansgezin in de Noordstraat te Hontenisse eene tante was overleden en het R. K. Kerkbestuur de begrafenis weigerde of vertraagde, daar „de lieden bjj den dag leven en geen cent kunnen overleggen". De doode bleef 5 dagen boven aarde staan. De pastoor van Hontenisse kon inmiddels wel eene tweede klas uitvaart doen. Aldus „de Baanbreker", wiens naam, zooals ik in hetzelfde nummer lees, nog niet in Uwe courant heeft gestaan. Ik hoop, geachte Redactie, dat U voor mij eene uitzondering zult maken, teneinde de kwade trouw van „de Baanbreker" aan het licht te brengen. Wij achten het eigenlijk tijds- en krachts verspilling op het bovenstaande in te gaan, te meer daar we overtuigd zijn dat we hier te doen hebben met een zeermin tendenzbericht- je. Na de Kamerverkiezingen zal de laaie lief deband der Goesche Heeren voor den werk man, wel wederom voor eenigen tijd onder de asch schuil gaan. Thans is het voor hen hoofdzaak, het Katholicisme ibij den werkman verdacht' te maken en daarvoor is alles goed. Alleen om het perfide van dien zooge- naamden baanbreker aan te toonen, de ware toedracht der zaak. De vrouw in kwestie genoot kost en inwoning bij familie in de Noordstraat. Zij bezat een kapitaaltje van f 1000 A f 1200. Na haar dood wilde de familie de begrafeniskosten schuiven op de kap van het gemeentelijk armbestuur te Hontenisse, dat terecht bezwaar maakte, daar van het armlastig zijn van genoemde vrouw niets gebleken was. Inmiddels was in de R K. Kerk te Hontenisse, twee dagen na het overlijden alles gereed gemaakt voor de begrafenis maar men kwam niet, en toen tegen den vijfden dag de lijkstoet grafwaarts ging, en de kerkelijke plechtigheden waren ge ëindigd, en Eggermont bij den pastoor kwam om te vragen hoeveel hij vooi; be grafenisrechten moest betalen, toen was het antwoordNiets, geheel en al gratis Waar blijft nu den Mammon? De Kerk met haar Christelijke naastenliefde in prak tijk kunnen zij vinden. Zou „de Baanbreker" nu ook zoo eerlijk zijn, om na deze inlichting een rectificatie te geven Of zou het gaan als bij de roode zusjes: Laster maar raak, er blijft wel iets van hangen! En dan durven schrijven: „(dat Uw) geheel streven er op gericht is, een samenleving te verkrijgen, waar meer rust en betere orde zal heerschen!" Maar zorg dan toch eerst dat ge betere inlich tingen inwint. Zend dan uwe circulaires waarin inlichtingen worden gevraagd „om trent plaatselijke kwesties in gemeenteraad, kerk en school", niet naar lieden die door eigen schuld eenige sporten zijn afgedaald van den maatschappelijken ladder en die door eigen schuld hunne positie'niet konden handhaven. Want wij kennen uwe voor naamste propagandisten in het Noorde lijk deel van het land van Hulst. Ie. Helaas, een priester, in verzet tegen het Kerkelijk gezag, wiens naam tot zijne oneer te lezen staat! in Uw blad 2e. een hoofd der school, met flink salaris, maar door eigen schuld in het krijt geraakt, wien de eerste winkelier de beste een deurwaarder kan thuiszenden3e. een landbouwer, ook door eigen schuld aan de meet, doch op de been gehouden door vriendjes, aan wien hij zich als een gewillig werktuig moet overleveren. Misschien hier of daar nog een obscure handlanger, dien wij nog niet kennen. Dat U de verdere vriendjes alhier niet moet vertrouwen, blijkt wel uit het feit, dat zij en „Baanbreker" en „Het Volk" en „de Eendracht" en „de Groote Vraag" overleveren aan een" waren vriend van den werkman, die alles deponeert op zekere plaats waarvan de Redactie van „de Baan breker" ook wel gebruik maakt. Baanbreker, breek baan, maar eerlijk. Spreek niet meer van „Katholieken achter klap", en „schunnig gedoe". Indien de pastoor van Hontenisse „de Baanbreker" mocht aanklagen wegens laster en eerrooverij, neme hjj Mr. G. Sannes, om hem in rechten te vertegen woordigen A. V. Kantongerecht Goes. In de zitting van 20 Maart 1905 zijn vervallen verklaard de verzetten tegen de verstekvonnissen dd. 5 November 1904, waarbij J. P. en Ph P. te Yerseke wegens het visschen zonder acte en vergunning werden veroordeeld respectievelijk tot 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. net en paling of f0,50 en fl s. 2 maal 1 d. h en 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h. verb, verkl. bevel uitl. net of f 1 b. s. 1 d h. De Hooge Raad handhaafde de veroor deeling van H. V. G., arbeider te 's Hee- renhoek, tot 2 jaar gevangenisstraf wegens wederspannigheid in vereeniging Wij herinneren onzen lezers, dat volgens een officieuze mededeeling van het H. Officie in den „Osservatore Romano", ZH. de Paus dispensatie heeft verleend der onthoudingswet (voor den eenen, vollen maaltijd) op Zaterdag 25 Maart a.s., het feest van Maria-Boodschap. Deze dispensatie geldt voor geheel de katholieke wereld. Een der beide eerw. Zusters, wien Woens dag 15 Maart te Delft het reeds gemelde ongeluk overkwam, is Zaterdagavond 6 uur na het ontvangen der laatste H. Sacramenten in den ouderdom van bjjna 42 jaren overleden. Den Weleerw. heer Kuypers, rector van het St. Willibrordus-gesticht te 's Graven- hage, zijn de laatste HH. Sacramenten toegediend. Van 20 tot 22 Maart. GOES. Overleden20, Johannes Stout- jesdijk, 83 j., weduwn. van Johanna Maria van Noort. MIDDELBURG. Ondertrouwd L. Jan sen, 20 j. jm. en L. K. C. Langui, 18 j. jd-K Geense, wednr., 41 j. en J. Verrijzer wede., 36 j. GetrouwdM. Cohen, 26 j., jm. en R. de Vries, 22 j., jd.D. C. Bouwense, 26 j., jm. en M. Strijd, 22 j., jd. Bevallen: S. M. v. d. Bosch, geb. de Witte, z.S. F. Boasson, geb. Spanjaard, d.L. Joziasse geb. Joosse, d.P. Gillissen, geb Kouijzer, z.P. Gabriëlse, geb. Joosse, z.K. Balleur, geb. de Jonge, z.G. Hendrikse geb. Schuit, z.N. Louwerse. geb. Pieterse, d. Overleden: A. Boucirie, 61 j.; W. Krijger wede. van P. Corré, 74 j.A. J. Bos man van K. J. Kuijpers, 51 j T. Arnaud wed. van P. Bostelaar, 76 j. Van 1822 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: M. J. Wille- boer, geb. Stoutjesdijb, d.O. Schroevers, geb. de Nooijer, z.M. Theune, geb. Lievense, d.J. C. Schout, geb. van Vlaanderen, d. Overleden P. Blaas, wedr. van M. A. C. van Offenbeek, 83 j.; J. A. deRuijsscher man van C. Hage, 66 j. GOES, 21 Maart 1905. De aanvoer was iets minder dan vorige weken. Bruineboonen en gerst waren duur der te verkoopen. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 7,50 - 7,40 Rogge- 5,— - 5,10 Wintergerst per 100 K° - 8,- 8,50 Zomergerst - 7,75 - 8,25 Haver - 7,— - 7,50 Bruineboonen - 11,- 12, Paardenboonen - Koolzaad- - Groene Erwten - 7,- 7,40 Kroonerwten - 7,25 - 7,50 Karwijzaad - - Versche Boter f 0,90 Af 1,10 per KG., mid- denprijs f0,51, part. f Eieren f2,80 A f3,per 100, middenprijs f0,725, part. f De aanvoer van boter en eieren was ruim. ROTTERDAM, 21 Maart 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2173 runderen, 452 vette, 952 nuch tere kalveren, 68 schapen, 646 varkens en 169 biggen. Runderen hoogste prijs 70, laagste 44 cent; kalveren hoogste 103, laagste 80 cent; schapen hoogste 60, laagste 40 cent; varkens hoogste 50, laagste 44 cent; alles per kilogram. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland te Middelburg werd heden aanbesteedlo. het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren. Raming f9900. 2o. het voortzetten van de herstelling der boordvoorziening van het kanaal door Zuid-Beveland. Raming f5000. 3o. de herstelling der boordvoorziening van den zijtak naar Arnemuiden, behoorende tot het kanaal door Walcheren. Raming f5100. 4o. de voorziening der boorden van het kanaal van Ter Neuzen Raming f2500. Minste inschrijver eerste perceel de heer J. Jansen te Terneuzen voor f9065. Tweede perceel de heer J. Roskam Cz. te Dordrecht voor f 4964. Derde perceel de heer J. Jansen te Ter- neuzen voor f4745. Vierde perceel de heer A. Tholens Dz., te Terneuzen voor f2150. GOES. Voor de levering van tarwebrood en vleesch over het 2e kwartaal 1905 aan het weeshuis. De levering werd gegund voor rund vleesch ad. f0,92; kalfsvleesch ad. fl.20 en varkensvleesch ad. f0,6614 aan L. Melse. Brood ad. f 0.09 H aan Chr. Cappon. Alles per kilo. Idem voor het gasthuis rundvleesch ad. f 0,98 en kalfsvleesch ad. f 1.20 aan H. J. van Hove, en varkensvleesch ad. f 0,6514 aan J. Dierx bij loting. Brood ad f 0,09'4 aan Ch. Cappon. GOES. Door de deurwaarders Hollmann en Verhoek, werden Dinsdag, voor de heeren Daverveldt en de Clerq te Rosen- daal op het Slot Ostende alhier geveild: 10 zevenbergsche veulens van 1 tot 2 jaren oud. Zij brachten op, 102, 113, 130, 140, 155, 162, 167, 172 en 220 gulden. Slechts een werd opgehouden op f 130. Ook kwam nog een zevenjarig paard onder den hamer wat voor f204 verkocht werd. Gisteren werd ten overstaan van notaris van de Venne te Kortrijk publiek verkocht Koop 1, 2 en 3. Een hofstede in de gemeente Terneuzen en Axel groot 29,8482 HA. voor 114909,83 franken aan L. de Koeijer te Terneuzen. Koop 4. 10,4390 H.A. bouwland aldaar voor 41208,40 franken aan Wed. J. Sluipen te Terneuzen. Koop 5. 11,4040 H.A. bouwland aldaa voor 45017,77 franken aan P. Dieleman te Axel. Koop 6, 7, 9 en 10. Eene hofstede in de gemeente Rilland groot 58,1354 H.A. voor 186888 franken aan gebr. Krijger te Krabbendijke. Koop 8. 2,8440 H.A. bouwland aldaar voor 12480 franken aan J. A. Colpaert te Rilland. Koop 11. 4.7750 H.A. bouwland aldaar voor 17160 franken aan J. A. Colpaert te Rilland en C. C. Wabeke te Krabbendijke. Donderdag 23 Maart. NISSE, half 11 bij Boonman door deurw. Hollmann en Verhoek, nieuwe houtwaren, 15 kevis, kruiwagens, 12 loopvarkens, beestenpeen. MIDDELBURG 8 uur in de Verge noeging door not. Hosang en Hioolen, een hofsteetje van wijlen J. Minderhoud achter Aagtekerke 1,2680 H.A. Vrijdag 24 Maart. •s GRAVENPOLDER, half 11 bij Wou- tersen, 30 loopvarkens door deurw. Holl mann en Verhoek. SEROOSKERKE, bij S. dePagtervoor den curator mr. Dieleman door not Hioolen 1 uur meubelen en inspan. KRABBENDIJKE, 12 uur, bij P. Nieu- wenhuijse door not. Pilaar 80 lamschapen met lammers, 22 jarige beiten enz. schaap hond. Maandag 27 Maart. 's GRAVENPOLDER, door not. Over man het huis van P. Mireau. KWADEN DAMME, door not. Houwer bij de Jonge nieuwe houtwaren, meubelen, boogkabinetten, zwarte merrie. Dinsdag 28 Maart. GOES, afbraak 2 uur, de R. K. Pastorie door not. v. Campen. Donderdag 30 Maart. BAARLAND, 2 uur, bij Traas voor de Geref. kerk, door not. v. d. Kloes, de pas torie met tuin 7 Are. 's Maandags te zien. Vrijdag 31 Maart. BORSSELE, door deurw. Hollmann en Verhoek houtwaren. TWEEDE KAMER. De beraadslagingen over het ontwerp wijziging in de lager onderwijswet zijn begonnen. De heer Roessingh protesteerde tegen de beschuldiging, dat de openbare school vijandig tegen den godsdienst is, ja moet zijn. De heer Van Foreest bestreed eveneens het ontwerp, waarvan geloofs haat volgens hem, gevolg zal zijn. Dhr. Schaper, hoewel willende tegemoet komen aan de wenschen van hen die bijzonder onderwijs willen, verklaarde zich tegen het ontwerp, omdat er geen waarborgen zijn voor deugdelijkheid van het onder wijs. Ook dhr. v. Karnebeek wenschte Staats steun en Staatscontrole op het bizonder onderwijs. Dhr. De Visser ontkende, dat de biz. school de kinderen in groepen scheidt naar dogmatische verschillen en verdedigde uit oogpunt van rechtvaardig heid het ontwerp, dat echter behoort te worden opgevolgd door algeheele onder- wijsherziening; dhr. Bos keurde de onder- wijs-politiek der regeering af. MIDDELBUBG. Het aantal kiezers be draagt thans voor de Tweede Kamer 2824, Prov Staten 2793 en gemeenteraad 2351. MIDDELBURG. De persoon, die zich on langs op het postkantoor te Vlissingen schuldig maakte aan verduistering van postzegels, thans gedetineerd te Middel burg, is bij beschikking der rechtbank alhier- buiten vervolging gesteld en is zijn in vrijheidstelling bevolen, met last, dat hij in een krankzinnigengesticht zal wor den geplaatst voor een tijd, den proeftijd van een jaar niet te boven gaande. VLISSINGEN._Bij een officieele proef tocht heeft de torpedoboot G I, gebouwd op de Schelde alhier, 25 mijl per uur ge- loopen of één mijl meer dan gecontrac teerd was. ROTTERDAM. H. M. de Koningin en Prins Hendrik zullen 28 Maart deze stad bezoeken. De tapijtfabriek van de firma Stevense onder Kralingen bezichtigen, be zoek brengen op het stoomschip „Pots dam" van de Holland-Amerikalijn en tocht jes maken langs de Maas, tot bezichtiging van de havenwerken. 378ste Staatsloterij. Trekking van 20 Maart. Prijzen van f 400: 16517 f 100: 5381 7012 9097 12269 12600 15255 15493 Prijzen van f 20 48 40 69 1714 1728 1719 1706 1849 1819 1821 2233 2239 2210 2213 3729 5221 5298 6210 6269 6402 7144 7162 7250 11847 16733 16736 17164 17185 Trekking van 21 Maart. Prijzen van f5000: 14764 f2000 3769 f1500: 19649 19778 f 1000 2182 11755 f 400: 10184 12377 19467 f 200: 14031 f 100351 1594 4057 4494 18153 Prijzen van f 20 24 1742 1732 2205 5176 5289 5292 6274 6296 6307 6410 7156 7164 7242 7248 11857 12<29 16716 Trekking van 22 Maart. Prijzen van f 20000 1872 f 1000: 2221 14458 16356 f 400: 1705 f 200 2490 6867 12346 19533 f 100 5166 7960 f 20 27 49 1722 1829 2212 2206 2237 5232 5248 6270 6314 6325 7152 7175 7210 7240 12325 16722 16729

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3