f BUITENLAND, Van onze Eilanden. RECHTZAKEN Onderwijs BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Correspondentie. Laatste Berichten. Afloop Verkoopingen. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. pressie voor schoolgaan op de Chr. school niet bestond, integendeel dat de predikant tegen de Chr. school was en liever de kin deren op de openb. school zag en dat de ouders zijns ondanks toch hunne kinderen op de Chr. school deden. Meerdere staats lieden, o. a Goeman Borgesius zijn later onze scholen gunstiger gezind geworden. De tegenstelling van den heer Kiene, zegt spr., bevat weinig idiëels gegrond als zij is in het stoffelijke alleen, in het histo risch materialisme, en verzakend geheel en al de geestelijke volksbelangen. In zake de stakingswetten legt spr. nog eens uit, dat enkel en alleen de artikelen van „Het Volk" en de overmoed der spoor wegarbeiders de staking hebben veroor zaakt. Oudegeest zei dat in zijn blad van 2 Febr. Inzake het militairisme is er voor de soc. dem. keuze tusschen het standpunt-Van der Zwaag ,.geen man en geen cent1' en dat van v. Koleen volksleger; ook dient Scha per, als hij naar de grenzen gaat om zijn land te verdedigen, goed gewapend te zijn en niet bijv. met een proppenschieter. En wat de sociale wetten van dit kabinet betreft, geen betere sociale wet dan de lager onderwijswetwant het is een onrecht dat nog zoo menige rijke voor zijn kind op de openbare school minder betaalt dan menige werkman voor zijn kind op de chr. school. (Applaus). De heer Kiene noemde de ont werpen Ziekteverzekering enz., paradepaar den dat is niet zoo; een jaar geleden en langer waren zij reeds ingediend. Parade paarden waren wel het Zuiderzee-ontwerp van den vorigen lib. min. van waterstaat Lely,! en diens onbekookte voorstel ouder- domspensionneering, een paar dagen pas voor de verkiezingen ingediend. Waarom gaf de regeering maar f 8000 voor de uitvoering der woningwet Omdat zij wachten moet op aanvragen van gemeentebesturen. De heer v. Oyen heeft hier een verhaaltje op- gedischt over een amanuensis en een officier die „van hooger hand" gedwongen werd zijn kinderen te laten doopen. Het laatste klinkt ongeloofelijk maar zoo 't waar is, dan zal 't wel niet de regeering maar misschien een kapitein of zoo iets geweest zijn die gedwongen heeft en spr. betwist dat die doopsdwang van de regeering is uitgegaan. Maar het eerste verhaal van dhr. v. Oyen is onjuist. Het is niet een amanuensis, maar een onderbibliothecaris en de benoemde was door dr. Bos, vrijzinnig democra tisch Kamerlid warm aanbevolen bij den minister. Zegt dat voort! Wat dhr. v- Oyen aanvoerde ter verde diging van art. 80 lag geheel buiten die quaestie. Eti wat de verhouding tegenover de arbeiders betreft, bij een werkstaking is onder 't liberale ministerie op de boot- w erkers geschoten, doch dat geschiedde bij de staking tijdens het bewind van dr. Kuy- per niet. Zelfs een bekend socialist, Henri Polak, had dr. Kuyper geprezen voor zijne poging om bij een staking in de diamant slijperijen als bemiddelaar op te treden. Met eene vurige opwekking om bij de aanstaande Juni-verkiezingen de Regeering te steunen, eindigde spreker zijne boeiende rede, die, met geestige toespelingen gekruid, onder groote belangstelling werd aangehoord. De voorzitter sloot met dank aan spreker en debaters te middernacht de vergadering, nadat de heer de Wilde was voorgegaan in gebed. Voor de beginselen der chr. par tijen was het een leerrijke dag die velen heugen zal en vruchten dragen. DE OORLOG. Koeropatkin meldt in twee telegrammen van 11 dezer: De onafgebroken gevechten van vele dagen achtereen hebben ons 50.000 gewonden gekost. De terugtocht van Moekden was buitengewoon moeilijk. De achterhoede trok wel in volmaakte orde en hield op de afgesproken plaatsen halt, maar de voortbeweging van de treinen op den mandarijnenweg was, ten gevolge van de kannonnade die de Japanners onder hielden moeilijk. Onze marsch giDg door een gebied dat geen wegen had. Daar de streek tusschen Tiëling en Moekden door rivieren met steile oevers doorsneden is, moeesten de voertuigen telkens stil houden en wachten tot de beurt om over te rijden aan hen kwam. Dit veroorzaakte vertraging. De vijand heeft aanmerkelijke versterkin gen ontvangen. Het ontslag nemen van Koerapatkin is nog niet bevestigd wel woidt bevestigd, dat de toorn van den tsaar op Koeropat kin steeds heviger wordt. Hij geeft hem de schuld van alles. De correspondent van de Daily Chroni cle heeft van een hooggeplaatste vernomen, dat er kort gele len heftige tooneelen tusschen den tsaar en de ministers zijn voorgevallen. De tsaar verweet de ministers zeer boos, dat de ministers hem de waarheid onthielden. Reuter's correspondent in Koeroki's leger seint, dd. 18 dezer: Vermoedelijk is het meerendeel der Russen te Tiëling aange komen. Hun achterhoede en de voorhoede der oprukkende Japanners zijn herhaalde lijk met elkaar in botsing gekomen. De Russen moeten versterkingen hebben ge kregen uit Tiëling. Misschien zijn de Russen van plan naar Charbin terug te trekken maar zij hebben tusschen Tiëling en Charbin geen levensbehoeften, en die zijn noodig om het leger onderweg op de been te houden! GOES. Uit den winkel van den slager K. alhier, werd gisteravond de toonbank lade met ongeveer f20 ontvreemd. Alhoewel de dader nog onbekend is, vermeent de politie de schuldigen op 't spoor te zijn. De ontvreemde lade werd later terug gevonden in de nabijheid van den Westwal. De vermoedelijke dader is door de politie opgespoord, en is genaamd Karei Snijder wonende te Vlissingen, die verdacht wordt eenzelfde misdrijf te Middelburg te hebben Zie Laatste Berichten. GOES. De jeugdige Maarten Steketee is weder begonnen met zijn nachtelijke ex- peditiën. Heden maakte hij het den inge zetenen lastig met zijn geschreeuw. Door de politie werd tegen hem proces-verbaal opgemaakt. GOES. Onze welbekende 0. van Heeze is gisterenavond laat weder bezig geweest op een beestachtige wijze. Alvorens het huisraad vernield en buiten geworpen te hebben, sloeg hij aan de straatzijde de glasruiten stuk, waardoor hij zich ernstig verwondde, getuige de bloedsporen die voor de woning liggen, waarna hij vrouw en kinderen buiten wierp, aan wie in het politiebureau onderstand werd verleend. GOES. Door den Kerkeraad der Ned- Herv. Kerk alhier is thans definitief be sloten het houden der eenden- kippenmarkt enz, na 11 April a.s. niet meer toe te staan. GOES. In de soeiteit V. O. V. gaf Dins dagavond het Goesehe Mannenkoor een zeer verdienstelijke uitvoering. Wij zeggen zeer verdienstelijk want niet minder dan „scenen aus der Fritjhof-Sage". van Max Bruch voor koor, sopraan solo en de heer Dr. H. van der Kamp te Middelburg de baritonsolo Mej. Goemans zong zeer verdien stelijk, maar ook de heer van der Kamp die zich hier meermalen liet hooren, had met zijn mooie gloedvolle stem groot succes, Nog tweemaal liet deze zanger zich hoor en in Normannenzug ook van Max Bruch en Lauderkenning van Edv. Grieg. De koren voldeden ook uitstekend, en gaven bewijs van ernstigen studie. Het accompagnement was aan zeer goede handen toevertrouwd. De heer A. A. Noske te Mid- burg die, die taak vervulde schijnt daar voor uitstekend berekend. De heer Lies toonde èn als directeur èn als accompagna- teur degelijke leiding en groote vaardig heid, want voor de vier laatste drink liederen, had hij piano muziek bemerkt, d e met het gezang een verrasend effect gaf. Het publiek waardeerde zeer wat ten gehoore gebracht werd en de opkomst was goed maar had toch nog meer be langstelling verdiend. MIDDELBURG. De heer Herman Snij ders is gisterenavond door de vrijzinnig- democratische kiesvereeniging voorloopig eandidaat gesteld voor de Tweede Kamer. MIDDELBURG. De gearresteerde jon geling A. B. uit Ritthem heeft volledig bekend. Hij moet het plan hebben gehad zijn vader te vergiftigen en daarom had hij arsenicum in het meel, dat voor het bakken van brood bestemd was, gemengd. Het geldt hierbij een treurig huiselijk drama. Naar verluidt wordt, hadden in het be trokken gezin herhaaldelijk oneenigheden tusschen de leden ervan plaats, die soms zeer hoog liepen en eindelijk den zoon tot zijn daad leidden. VLISSINGEN. Voor de dagmailboot „Deutschland" moeten nieuwe ketels ge maakt worden, welke ter vervaardiging zijn opgedragen aan de Kon. Mij. „De Schelde" alhier. VLISSINGEN. Bij de aanvaring van de Eng. stoomboot „Orial" door de Duitsche viermaster „Christina" zijn de eerste en tweede stuurman door een gelukkig toeval behouden gebleven. Bij de botsing tusschen beide schepen kwam de „Christina" met haar voorsteven juist tusschen de hutten van beide officieren, die ten deele werden ingedrukt. Van de stuurlui, die te kooi lagen, werd de eerste aan de hand gewond. De wanden der hutten werden zoo saamgedrukt dat de officieren in den letterlijken zin van het woord uit hun hut moesten gebroken worden, wat ruim twee uur vereischte. VLISSINGEN Door de „Rotterdamsche Lloijd" is aan de Koninklijke Maatschappij „De Schelde" opgedragen de bouw van een derde nieuwe mailboot, type „Ophir". VLISSINGEN. De Belgische loodschoener „no. 14" is Dinsdagmiddag uit zee op de haven gekomen met weggewaaid schoenerzeil. VLISSINGEN. Maandag keerde alhier uit zee terug en ankerde ter rede het Engelsche stoomschip „Monmouthshire" gezagvoerder French, met sein voor medi sche hulp. Door een Belgische loodssloep, schipper Elias, werd daarop des middags van boord gehaald en aan wal gebracht een Japannee- sche matroos, die aan boord van het dek in het ruim was gevallen en zwaie inwen dige kneuzingen had bekomen. Per brancard werd de man, die slechts weinig teeken van leven gaf, onder politie toezicht naar het gasthuis vervoerd. VLISSINGEN. Bij de aanvaring tusschen het s. s, „Orial" en het 4 m. schip „Chris tina", op Zaterdag 1.1. heeft het s.s. „Orial" een anker met 130 vadem ketting, en een anker met 60 vadem ketting verloren. VLISSINGEN. De Chineesche matroos van het s. s. „Monmouth Chine", welke Maandag 1.1. zwaar gewond alhier werd geland, is gisterenmiddag alhier in het gasthuis overleden. HANSWEERT. De pogingen alhier aan gewend om tot de oprichting eener R. K. Kiesvereeniging te komen, zijn nog niet geslaagd. Laten de katholieken van Hans- weert nu toch eindelijk het hooge nut van een kiesvereeniging inzien. NISSE. Dinsdag 14 Maart werd het eind-examen der landbouwcursus alhier gehouden, in tegenwoordigheic vs- br. Kakebeeke, Rijkslandbouwleeraar te Goes, de commissie van toezicht en veel belang stellenden. De uitslag was, dat alle (9) leerlingen zijn geslaagd, t.w., J. Nieuwenhuise Az. L. Nieuwenhuise Az., C. Wattel, G. M. de Vrieze, J. Dronkers, G. Hoebeke, Joost Pauwe, Joh. van Liere en Jacob Moerland. De beide onderwijzers L. B. van der Slikke van Oudelande en P. Meijers alhier ontvingen een rooktafeltje van de leerlingen ten geschenke. IERSEKE. In de raadsvergadering van 14 dezer waar afwezig waren de heeren Hartoog en Polderman werd allereerst met algemeene stemmen vastgesteld de verorde ning bedoeld in art. 1 der woningwet. Tevens werd een besluit genomen om aan heeren Ged. Staten te verzoeken (voor den tijd van 5 jaren) om vrijstelling van de verplichting tot 't vaststellen van voorschrif ten voor de hechtheid van fundamenten, muren, vloeren, trappen, zolderingen en daken ten aanzien van bestaande woningen zulks in verband met art. 54 der nu vast gestelde verordening. Op een verzoek van dhr. M. de Korte en 57 anderen (d d. Augustus 1904) om aan stelling van een keurmeester voor vleesch en visch, wordt op voorstel van het dag- bestuur geantwoord, dat het goede doel van dit verzoek als nog niet is te bereiken, aangezien een vakman als keurmeester de gemeente te veel zou kosten en een keur meester die de zaken niet kundig is, niet zou voldoen aan de te stellen eischen. Het kohier der hondenbelasting voor 1905 werd vastgesteld op 58 honden tot een bedrag van f174. Bij de rondvraag wenscht de heer Sauer den voorzitter geluk met zijne herbenoeming tot burgemeester. Spreker heeft Z.Ë.Achtb. gekend als raadslid, als wethouder en nu de laatste 6 jaar ook als burgemeester. Steeds op kalme, nette wijze wist u den goeden toon altijd te bewaren, aldus spreker. Van harte wensch ik UEd. geluk met uwe herbenoe ming en van harte hoop ik, dat het u moge gegeven zijn nog vele jaren de gemeente te mogen dienen. De heer de Schipper deelt mede, dat het Burg. armbestuur wederom werklieden heeft disponibel gesteld om gemeentewegen in orde te brengen, wat door den voorzitter dankbaar wordt geaccepteerd. De heer Muller geeft in overweging om te voorkomen dat, wanneer aan de lage kaai zand wordt gelost, dit zand niet in de kaai terug valt. Wat z. i. kan geschieden door zeilen te spannen of luiken te leggen tusschen de zandschuiten en den wal. „Hoe zit het met ons stratenplan?" vraagt de heer Westdorp en de voorzitter zegt„geduld man, binnen kort krijgt de raad een voorstel." De heer Cuperij geeft in overweging de woningverordening te doen drukken en daarna aan ieder raadslid een ex. te verstrek ken. Ook zag spreker gaarne meer veror deningen in zijn bezit, o a. de verordening op de heffing Hoofd. Omslag en schoolgeld. Verder zegt spreker, er op te moeten wijzen dat het riool onder langs den haven- dijk niet goed ligt. Dit kan ook niet; voor den aanleg heeft spreker er al op gewezen. Evenwel, de gemeente-opzichter zeide toen dat het wel kon. Thans is het gebleken dat spreker gelijk had door toen te beweren dat het niet kon. Hedenmiddag nam spreker een kijkje en zag toen dat in de buizen water stond. Dit mag niet. De voorzitter zal ook eens gaan zien en zoo noodig verbeteringen doen aanbrengen. Ten slotte spreekt de voorzitter een woord van dank aan den heer Gauer voor de hem toegezwaaiden lof. Toch is hij van meening dat dien lof ook toekomt aan heeren raads leden, den heer secretaris en het secretarie- personeel, die altijd hem dienden van voor lichting en hulp. Sluiting. Raad van beroep (ongevallen ver z e k e r i n g) t e Middelburg. In de Maandag gehouden openbare terecht zitting van bovengenoemden Raad, had de uitspraak plaats in de zaak van de Naam- looze venootschap de Ongevallenverzekering maatschappij Fatum, gevestigd te 's Gra- venhage, tegen het bestuur der Rijksver zekeringsbank en tegen J. F. weduwe E. S., Vlissingen, partij van rechtswege, waarbij, met vernietiging der beslissing van het bestuur der Bank d. d. 16 Dec. 1904 en herziening der beslissing d. d. 29 Juni 1903, werd verklaard dat de weduwe S. verder geen recht heeft op de haar bij die be slissing toegekende rente. Verder werd vernietigd de beslissing van het Bestuur der Rijksverzekeringsbank en aan A. R., Z a a m s 1 a g een rente toege kend ten bedrage van f 43V2, zijnde 52l/2 van zijn dagloon. De raad was op grond van de verklaringen der getuigen-deskundigen en van eigen waarneming, alsook in aanmerking nemende dat de toestand van den klager is achter uitgegaan, van oordeel dat klager op 28 November 75°/0 geschiktheid tot werken miste. Voorts werden niet ontvankelijk verklaard de beroepen, ingesteld door R. V., K o e- wacht, J. de V., Vlissingen, en M. J. N. Tholen. De twee eersten op grond dat deze den voor beroep gestelden termijn van eene maand hadden laten voorbijgaan en hun beroep te laat hadden ingesteld en de laatste omdat deze, toen hem het ongeval trof, niet in een verzekeringsplichtig be drijf was werkzaam. De reünie van oud-leerlingen en onder wijzers aan rijks-normaallessen te Tholen, te houden bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan der rijks-normaallessen, is nu be paald op Dinsdag 25 April. Ten twaalf uren zullen de reünisten door het gemeentebestuur van Tholen op het gemeentehuis aldaar ontvangen worden. De feestrede zal gehouden worden door den heer J. W. Slager van Sint Annaland. De feestelijkheden zullen besloten worden met een diner in het Hof van Holland en te 8 uren een concert van het fanfaren- gezelschap Concordia. Van 13 tot 15 Maart. GOES. Geboren 14, Tannetje Helena, d. v. Jan Anthonie van Boven en Sentina Reijnoudt. Van 14—16 Maart 1905. MIDDELBURG. Bevallen P. de Wagter, geb. Dourleijn, d. C. M. Burgs, geb. v. Gorp z. C. Barentaen, geb. Wouters z. G. W. de Klerk, geb. Overweel d. Z. Boon, geb. Sturm d. A. de Ridder, geb. Koster, d. OverledenS. H. Kooman, wed. M. Tazelaar, 61 j. Van 11 tot 15 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: J. Jobse, geb. Verbeek, d. J. Guillaume, geb. Stroo, z. M van Nes, geb. Gijsbers, z. D. M. F. Broucke, geb. Brackx, z. A. Elias, geb. de Werker, z. M. G. Milot, geb. Gillissen Verhage, d. K. Rijnberg, geb. Hendrikse, z. I. J Ratelband, geb. de Vos, z. V. H. Verhaegbe, geb. Mus, z. (levenl.) OverledenK. Krijger, wed. van L. de Keijzer, 70 j. L. de Ridder, z., 11 j. - A. C. Bosselaar, z2 m. GOES, 14 Maart 1905. Bij levendige vraag naar alle artikelen, met uitzondering van erwten, ruimde de aanvoer vlug op. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 6,90 - 7,40 Rogge 5,— - 5,10 Wintergerst per 100 K° - 7,70 - 8, Zomergerst - 7,20 - 7,75 Haver - 7,— - 7,50 Bruineboonen - 10,- 10,75 Paardenboonen - - Koolzaad- - Groene Erwten - 6,75 - 7,10 Kroonerwten - 7,- 7,25 Karwijzaad - - Versche Boter fl,a f 1,15 per KG., mid- denprijs f0,58, part. f Eieren f 2,80 f 3,20 per 100, middenprijs f 0,77s, part. f 0,85. De aanvoer van boter en eieren was ruim. VLISSINGEN, 14 Maart. Boter f 1.20 a f 1.15 per kilo. Eieren f3.60 a f3.50 per 104 stuks. ROTTERDAM, 14 Maart 1905. Ter veemarkt van heden(Dinsd.) waren aan gevoerd 1620runderen,440 vette, 835 nuch tere kalveren, 52 schapen, 432 varkens en 149 biggen. Runderen hoogste prijs 70, laagste 48 centkalveren hoogste 103, laagste 80 centschapen hoogste 64, laagste 40 cent; varkens hoogste 52, laagste 44 cent; alles per kilogram. Wegens te groote ruimte, die het verslag van de lezing des heeren de Wilde vergde, moeten verschillende nieuwsberichten uit vallen. Tweede Kamer. Bij de verdere behandeling der onder wijzerspensioenwetten verklaarde minister Kuijper onaannemelijk het amendement van Idsinga om het stelsel van verplichte pensioneering uit het ontwerp te nemen. Wordt het amendement niettemin aange nomen, dan moet de beraadslaging ge schorst worden en zal de regeering wel bereid zijn een ander ontwerp in overwe ging te nemen, maar niet volgens het stelsel van Idsinga. De heer van Idsinga hand haafde het amendement, waarvoor hij steun vond bij de heeren Staalman, Schokking, v. d. Vlugt en Goeman Borgesius, die tevens afkeurden 's ministers wijze van af straffing van den heer v. Idsinga, die door hem aan de rechterzijde was afgebeeld als afzakkende naar den liberalen hoek. Deze sprekers, opmerkende dat het ont werp een gunstig onthaal had gevonden aan de linkerzijde, spraken als hun mee ning uit, dat hetzelfde verwijt op de re geering toepasselijk is. Bovendien betoogde de heer v. d. Vlugt dat de minister door deze afstraffing weder blijk had gegeven dat de regeering op den verkeerden weg is, tengevolge der dooreenmenging van godsdienst en staatsrecht. De heer Lohman bestreed het amendement. Het amendement v. Idsinga is daarop verworpen met 64 tegen 21 stemmen. GOES. Op last van den commissaris van politie alhier werd de verm. dader der dief stal bij Korstanje, ineen logement te B.o. Z. door den majoor der gemeente-polite aldaar gearresteerd, doch onder voorgeven van een jas aan te zullen doen, ontvluchtte de ver dachte achter uit de woning. Een woord van lof aan den Comm. v. P. te Goes mag hier niet ontbreken voor zijn tactvol optreden, doch jammer dat de politie uit B. o. Z. niet actiever was. MIDDELBURG. Een logementhoudster, wonende in de Vlissingschestraat, heeft bij de politie aangifte gedaan, dat haar toon banklade is gelicht, vermoedelijk door een logé. De politie heeft onmiddellijk een streng onderzoek ingesteld en reeds zjjn verschillende personen door den commis saris van politie in verhoor genomen. AMSTERDAM. In verband met den moord op de weduwe Cerlijn alhier, zijn in een klein straatje drie personen, de gebroeders Wagenaar en zekere de Haan, gearresteerd. Bij het opbreken van don vloer en na afscheuring van het behangsel vond de politie vele inbrekerswerktuigen, ook tal rijke gouden horloges en ringen vermoede lijk afkomstig van inbraken, onlangs ge pleegd bij de juweliers Noack, Amstel- straat, en firma Citroen, Galerij. Of de gearresteerden schuldig staan aan den moord is nog onzeker. LONDEN. De avondbladen vernemen uit Tjeling, dat de Japanners heden de ver sterkingen buiten deze stad aanvielen en teruggeslagen werden, waarschijnlijk met. groote verliezen. Openbare verkooping op Woensdag 15 Maart, ten overstaan van den notaris W. van Campen te Goes, ten verzoeke der R.K. Kerk te Goes, in de gemeente Borssele. Bouwland, le, 2e en 3e perceel, groot 2.04 heet. aanP. Faes te 's-Heerenhoek a f 13654e perceel, groot 0.59.00 heet., aan H. Faes te 's-Hee renhoek k f 13285e perceel, groot 0.47.50 heet. aan denzelfden, k f 13356e perceel, 0.59.80 heet. aan J. Nuiten te 's-Heerenhoek k f 13417e perceel, 0.75.heet. aan A. de Winter, k f 13478e perceel, 0.82.70 heet. aan D. Boonman Dz. te Ovezande k f 1351 9e perceel, 0.85.80 heet. aan denzelfden, f1353; 10e perceel, 0.87.20 heet. aan B. Kopmels te Borssele, a f 1369, alles per heet., onverminderd de onkosten. Woensdag 22 Maart. MIDDELBURG, Gebouw Provinciaal bestuur 11 u.: a. voortzetten van de her stelling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren; raming ƒ9900; b. idem kanaal door Zuid-Bevelandraming ƒ5000; c. voorzieniening der boorden van het kanaal van Neuzen raming ƒ2500; d. herstelling der boordvoorzienining van den zijtak van Arnemuiden, behoorende tot het kanaa. door Walcheren; raming 5100. Inl hoofding.- dir. Bekaar, Middelburg, en bovendien voor: a. arr. ingen. Druijvesteijn en opz. Vroeg, beiden Vlissingen b. arr. ing. Van Vlissingen te Goes en opz. Koo reman te Hansweert; c. arr. ing. Nelemans te Neuzen en opzs. De Masier te Neuzen en Bloemkolk te Sas van Gentd. arr. ing. Druijvesteijn te Vlissingen en opz. Kok te Middelburg. Donderdag 16 Maart. MIDDELBURG, 2 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst een steenen wind korenmolen 580 eA. Ouden Vlissingschenw. MIDDELBURG, 8 uur, in de Verge noeging door not. Hosang een huis met tuin en bouwterrein 1547 cA. Spanjaard straat, een winkelhuis Giststraat 152 cA. En een huis, zijnde bakkerij Vlissingsch Wagenplein P 9 groot 103 cA. Te zien Woensdag en Donderdag. WOLFERTSDIJK, door not. Overman bij wed. Overbeeke inspan, als12 paarden 115 jaar, 10 melkkoeien, 24 vaarzen en ossen, 7 aanhoudkalvers, 5 loopvarkens, biggen, 40 kippen, Utrechtsch wagentje, tilbury, 4 menwagens met ijzeren assen, lemoenkar, rolsleper, 2 veldsleden, 2sleep- borden, 15 eggen in soort, 2 deere ploegen, 2 saksploegen, veebascule met gewichten, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen, Victoriakarn, huishoudelijke artikelen, enz. WEMELDINGE, half 1 bij Bustraan door not. Mulock Houwer, veeren bed met toebehooren, linnenkast, penantkast, wasch- tafèl, 2 trapjes, karpetten, ledikanten, ge maakte kleederen, hoeden, petten, kriel kippen met haan, enz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3