UIT DE PERS. KERKNIEUWS. Ingezonden stukken. BURGERLIJKE STAND. Laatste Berichten. Marktberichten. Afloop aanbestedingen. Aanbestedingen. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. lijk zal de bekeurde deze grap niet een paar dagen hechtenis of een paar gulden boeten. Maandagnacht verdronk te 's-Hertogen- bosch een onbekende carnavalsgast. Aldaar is bericht ontvangen van het verdrinken te Maastricht van den machinist der stoomboot Nederlanden. Maandagavond wilde de tramkoetsier J. B, uit Wildervank, eeuige jongens, die achter op den tramwagen waren geklommen, verwijderen en had daarbij het ongeluk te vallen, met het gevolg dat een zijner beenen door de tram werd verbrijzeld. Bij een dokter in huis gedragen, werd door dezen het eerste verband gelegd, waarna de man met de tram naar huis werd vervoerd. Te Leerdam is Zaterdagavond aange houden en naar Tiel getransporteerd een persoon, wiens uitlatingen in den trein het vermoeden wekten dat hij niet vreemd zon zijn aan den moord, bij den Duivelsberg gepleegd, althans daarvan meer wist. De aangehoudene sprak in een logement te Asperen Duitsch en gaf daar op Jansen te keeten. Daar zijn signalement beantwoordde aan dat van den vermoede! ij ken dader van den moord, werd rijkspolitie ontboden, tot wie hij zeide geen Duitsch te kennen. Hij vertelde eerst van zijn meisje, dat plotseling overleden was, en later zeide hij dat hij met zijne vrouw in onmin leefde. Ook zeide hij dat de baas van de gasfabriek te Leerdam hem werk had beloofd, wat bleek gelogen te zijn. Te Leerdam gaf hij op te heet en P. J. Cuypers en te Venlo woonachtig te zijn. Hij is ter confrontatie naar Nijmegen ver voerd. In verband met den moord op den Duivelsberg gepleegd, en de aanhouding te Leerdam van den van dien moord ver dachten persoon, verneomt de N. Arnh. Ct. nog: Door den brigade-commandant der mare chaussee te Maastricht was de aandacht gevestigd op een zekeren Jean Cleve, een Hollander uit Heerle in Limburg, die in verschillende opzichten overeenkwam met het signalement van den vermoedelijken dader. Men denke ook aan de initialen in den stok, die in de nabijheid van het lijk is gevonden „J C.". Door den brigadier der marechaussee te Groesbeek is daarna Zater dag in gezelschap van den hotelhouder Mulder uit Nijmegen, bij wien de vermoe delijke dader en het vermoorde meisje hadden gelogeerd, een onderzoek te Heerle ingesteld. Het bleek toen, dat Cleve een bakkers knecht thans verbleef te Visé, een Belgisch grensplaatsje. De hotelhouder kon echter den man niet pertinent terugkennen. Daar hij hem slechts weinig gezien had, is hetzelfde geprobeerd met den kellner van Mulder die hem eenige dagen had bediend. Deze heeft den man pertinent herkend als den persoon die eenige dagen voor den moord met het vermoorde meisje in het hotel Mulder had gelogeerd. Ook alle andere omstandigheden kwamen met de gegevens overeen. De man sprak Limburgsch dialect, dit is een mengelmoes van gebroken Duitsch en Vlaamsch. Geble ken is ook, dat hij eenige dagen en ook den dag van den moord afwezig is geweest en zijn alibi niet kan bewijzen. Ook is op den dag van den moord te Nijmegen aan het station een kaartje afgegeven naar Visé. Zeer waarschijnlijk is hier dus de hand gelegd op den waren schuldige. Veelbelovende jeugd. „ProJu- ventute" te Amsterdam kreeg dezer dagen bezoek van eene moeder, die er over klaagde, dat haar zoon 's nachts aan het zwerven was, en, naar zij stellig meende, zich ook aan diefstal schuldig maakte. Kon die jongen maar elders onder streng toezicht geplaatst worden, waarvoor „Pro Juventuta" zorgt, wanneer jeugdige mis dadigers een vonnis hebben. De politie werd in den arm genomen, om de gangen van dien knaap na te gaan, en weldra bleek, dat men hier stond tegen over een bende straatdieven, die zoowel 's nachts als overdag aan 't stelen zijn. De bende bestaat uit 9 jongens van 8 tot 13 jaar. De oudste is het hoofd der bende, noemt zich dan ook de „president". Voor zoover zij niet aan het stelen zijn, wordt door hen de nacht in zandbakken aan den walkant doorgebracht; zij leggen zich daar te ruste op een stuk gestolen tapijt; als't koud is wordt voor een cent vuur gehaald en wat gestolen hout ter verwarming aan het branden gemaakt. Doch de slaap duurt slechts kort; de bende verspreidt zich en gaat op diefstal uit, zelfs niet schromend hier of daar eene glasruit te verbrijzelen, wat zij zeer behendig en bijna geruisch- loos doen, door de bonten muts voor het glas te plaatsen. Zij stelen dan meestal etens- en snoepwaren, als blikken biscuits, chocolade, worsten, enz. Doch ook andere zaken zijn van hun gading, als kleeding- stukken en andere artikelen, die dan naar den lommerd worden gebracht „Het hoofd een zeer schrandere en voor zijn doen wel-ontwikkelde knaap, had zelfs de verregaande brutaliteit, 's nachts gestolen waren overdag in een gehuurde kar den volgenden dag rond te venten, wat een politieagent wat verdacht vond. Deze gelastte den jongen op de plaats te blijven staan, om zelf bij den valschelijk genoemden vader, die ziek heette te zijn, een onderzoek in te stellendoch de vader werd natuurlijk niet gevonden en de jongen was gevlogen. De jongste, Pukkie genoemd, een 8-jarig kereltje, vlug als 'n kat, moet vooral ook overdag dienst doen. Zijn oudere makkers wijzen hem een geschikt geval; hij sluipt dan een kelder binnen en kaapt behendig 'teen of ander weg. Ben strijkster was aan het strijken met een koperen strijkijzer. Zij haalt een nieuw stukje goed, en in een ommezien was het heete strijkijzer geroofd, waarbij de kleuter zijn handen nog brandde. Zij werden allen een dag en nacht aan een politiebureau gehouden, waar zij deels met naïeveteit, deels met onbeschaamdheid en voor een deel ook met zekere glorie eerlijk en oprecht al hun wandaden ver telden. Zij zongen er overigens in de arresta tielokalen lustig op los. De bestolenen werken niet mede, om de jongens aan de justitie over te leveren, daar het tijdverlies en de soeza voor hen niet opweegt tegen de betrekkelijk geringe schade De deugnieten werden dan ook losgelaten, en reeds den volgenden ochtend ving het stelen weer aan. Onder voorbehoud deelen wij het bericht van de „Petit Bleu" mede, dat de kezier van Korea tot liet Katholicisme is bekeerd. Een vreeselijke brand heeft Zaterdag nacht gewoed in het klein-seminarie, rue des Augustins te Reims. In eenige oogen- blikken stonden de twee verdiepingen, de kapel en de slaapzalen in brand. De seminaristen, in hun slaap verrast, vluchtten half gekleed. Om 3 uur stonden al de belendende en bijbehoorende gebou wen in lichtelaaie, zoodat men voor de naburige huizen vreesde. De brandweerlieden en de troepen be streden het vuur, geholpen door de bevolking. Om 5 uur was men den brand meester. De schade is aanzienlijk. De brand is ontstaan tengevolge van het verwarmingstoestel in refter en slaapzaal. Aan het groote station te Munchen zijn Zaterdagavond ijdt een postrijtuig drie postzakken met een waarde van ongeveer 15.000 mk. gestolen. Te Londen maakt zekere Ulham, een Duitscher zonder handen grooten opgang. Hij verbaasde de Londenaars niet weinig door zoo kranig mogelijk met een vurig tweespan door Londen te rijden. In den eenen voet hield hij de leidsels en in den anderen voet een lustig klappende zweep. Op de lijn ClevelandPittsburg zijn twee treinen op elkaar geloopen. Van de zeer talrijke passagiers, die op wegwaren naar Washington om daar de installatie van president Roosevelt bij te wonen, werden er 9 gedood en 18 gewond. Een locomotief en drie wagens raakten in brand. Studenten van Cambridge heb ben met den burgemeester der stad wreed aardig den spot gedreven. Donderdagmid dag kreeg de waardige man een telegram uit Londen, geteekend Ilenry Lucas, het bezoek ven den sultan van Zanzibar aan kondigende tegen half vijf, met verzoek hem de stad te laten zien. De burgemees ter seinde terug, dat hij den sultan ont vangen zou. Een tweede telegram meldde de komst tegen kwart voor zes. De bur gemeester, zijn ambtsketen om, was aan 't station, met den secretaris der stad. Vier Oosterlingen in wuifende mantels en tulbands op het hoofd kwamen uit den trein, vergezeld van Henry Lucas, den tolk. Deze legde den burgemeester uit, dat de sultan op het laatste oogenblik verhinderd was, en prins Moekasa Ali, zijn oom, gezonden had, mitsgaders drie heeren van zijn gevolg. Het gezelschap ging in een paar rijtuigen, die de burge meester klaar had staan, en nu werden snel eenige bezienswaardigheden afgere den. Men ging naar een bazaar, die in den Gildenhal werd gehouden (de prins kocht niets), daarna naar verschillende gebouwen van de hoogeschool, waar de Afrikaners hun bewondering toonden dooi de handen op te heffen en geluiden te slaken. Spreken met elkaar deden ze haast niet.; zij maakten veel gebaren. De be volking toonde ook veel belangstelling. Eindelijk reed men naar het station terug. Plotseling drongen de Afrikaners dooi de menigte heen, sprongen in een paar hansoms en lieten zich wegrijden. Van den prins en zijn gevolg werd niets meer vernomen. Het waren verkleeile stu denten. De sultan van Zanzibar was in- tusschen bij den Koning op het Bucking- hampaleis op gehoor, waar hij waarschijn lijk zijn grieven legen den Engelschen re gent inbracht. Theorie en p r ao tij k. Overal zijn de socialisten dezelfden, overal komen zij telkens met ziehzelven in tegenspraak en bewijzen ze, hoe groot het onderscheid is tusschen theorie en practijk. Zoo weer in Duitschland. In de begrootings-commissie van den Rijksdag verklaarden de conservatief Kar- dorff en de Centrums-man Gröber, dat de legerlasten veel te hoog opgevoerd werden; jaarlijks besteedt men millioenen voor de groote legeroefeningen, terwijl de politieke toestand het besteden dier enor me sommen geenszins wettigt. En wat zei de soeialistiche leider Be- hel, nadat conservatief en Katholiek al dus het ongemotiveerd verhoogen dei- krijgslasten openlijk afkeurden? „Naar mijne meening," zeide hij, „zijn de groote manoeuvres onontbeerlijk; neen, zij zijn volstrekt noodzakelijk. Men be hoorde ze op nog grooter schaal te houden." Waarom de minister van oorlog, Von Einem, zoo hartelijk Bebel bedankte voor dien onverwaclitcn steun, en de overige leden der commissie ironisch juichten en klapten? Om het militairisme van den socialis- tischen anti-militairist Bebel, den krijgs god offers brengend, en de theorie van liet socialisme aldus voor de zooveelste maal verloochenend. („Mb.") De Zeereerw. heer H. A. de Kruj'ff, pastoor te Rijswijk, heeft gisteren den linkerarm gebroken. Het ongeluk is ver oorzaakt doordat de arm bekneld geraakte tusschen de deur van de catechismuskamer, die door den wind met kracht werd dicht geduwd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Den Helder den Weleerw. heer P. R. den Boer en tot ka pelaan te Groenendijk den Weleerw. heer H. J. Vonk, die assistent was te Aar- landerveen. (buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Gelieve het volgende in uw geëerd blad op te nemen, bij voorbaat mijn dank. Zoo pas is bij „Fntura" te Leiden een brochure verschenen, getiteld,.M a a k t front voor de Bijzondere School," waarin op een degelijke wijze het nood zakelijke van goed onderwijs wordt aange toond, en de grieven weerlegd worden, die tegen het Bijzonder Onderwijs geuit zijn in de brochure „Maakt front voor de Openbare Schoo 1". Ieder Ka tholiek dient dit te lezen. Deze brochure, groot 48 bladzijden, is verkrijgbaar voor 5 cent, franco per post 7 cent aan de volgende adressen, J. v. Rosendaal, L. Gr. Wond, G. 27. Vlissingen. en Joh. Buissing, Coosje Buskenstraat. Vlissingen. Van 6 tot 8 Maart. GOES. Geboren7, Maria, d. v. Jo hannes Bruel en Maria Maat. MIDDELBURG. OndertrouwdD. C. Bouwense jm. 26 j. en M. Strijd, jd. 26 j. Getrouwd: G. A. Klinge, jm25 j. en M. E. A. Tamson, jd27 j. Bevallen M. P. Joosse, geb. Tilroe d. J. F. Joukes, geb. v. d. Putte d. N. M. W. Dronkers, geb. Zandvoort, d. Overledeu: D. Bos, wed. H. Rijnders, 83 j. Van 4 tot 8 Maart. VLISSINGEN. OndertrouwdH. van Zandvoord, 25 j., jm. en L Hoeksema, 21 j-> ld- Bevallen J. M. Wessel, geb. Schroevers, d. A. Bruijsschaart, geb Meijaard, z. M. E. Brans, geb. Darina, d. J. de Willigen, geb. Adamse, z. B. Vos, geb. Lievense, z. -R. J. Vermeesch, geb. Proost, z. A. W. Luitwieler, geb. Bink horst, d. P. Koole, geb. de Voogd, d. J. Meulmeester, geb. de Nooijer, d. OverledenP. Suvaal, vrouw van J W. Ratelband, 70 j. Van 1 tot 28 Februari. 's-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 14, Cornells de Kooning, 32 j., jm. teOvezand en Maria Menheere, 32 j., jd.16, Marinus Zuidijk, 35 j., jm. en Geertruida de Kunder, 26 j wed. van David Gerardus Harinck 23, Pieter Hollestelle, 22 j.,jm. teKloetinge en Alriana Mulder, 23 j., jd. Geboren: 1, Joris, z. v. Cornells Schipper en Klazina KaaistekerPieternella, d. v. Pieter Zweedijk en Hendrika Paauwe Elizabeth, d. v. Willem de Jonge en Maria Raas2, Hendrika, d. v. Steven van de Guchte en Leuntje in 't Anker10, Dina, d. v. Oornelis de Boot en Helena IJzerman 11, Jozina Cornelia, d. v Cornells Magnus en Digna Geus13, Jan, z. v. Hubrecht Murre en Hendrika Westerweele; 21, Kaatje Jannetje, d. v. Jacobus van Hekke en Elisabeth van WeeleAdriaan, z. v. Pieter Boonman en Apolonia de Winter 23, Pieter, z. v. Paulus Weststrate en Johanna Maria Korstanje 25, Jacob Jan, z. v. Adriaan van der Maale en Anna Sanderse28, Johanna, d. v. Aalbregt Remijn en Jobje Vroonland. Overleden'8, Gilles de Jager, 80 j., weduwn. van Johanna Adriana de Jonge; 11, Geerard Goedheer, 3 m., z. v. Jacob en Maria SchipperDina de Boot, 1 d d. v. Oornelis en Helena IJzermanJacob Beenhakker, 58 j., echtgenoot van Maatje de Ruiter18, Dina Caboordt, 67 j wed. van Johannis Baaijens22, Johanna van der Plasse, 32 j., echtg. van Jan van den Dries. MIDDELBURG. De gemeenteraad alhier heeft aangenomen met eenige kleine wüzi- gingen het ontwerp-bouwverordening. MIDDELBURG Hedenmiddag ontstond een schoorsteenbrandje in een huis in de Heerenstraat alhier. Men slaagde er even wel in den brand in den beginne te blus- sehen. AMSTERDAM. ,,IIet Handelsblad" ver neemt uit Batavia: De expeditie naar 't Sneeuwgebergte op Nieuvv-Guinea is te Soerabaija teruggekeerd. De kapitein De Rochemont lijdt zwaar aan beri beri, ook de andere leden der expeditie zijn door die ziekte aangetast, liet resultaat van den tocht is nihil. TWEEDE KAMER. Na een geheelen dag van replieken, waarbij de minister Kuyper voor onmo gelijk had verklaard de vakonderwijzers thans reeds in het pensioenstelsel op te nemen, is het algemeen debat over de onderwijzers-pensioenwetten geëindigd. Vrijdag behandeling Staats-geldleening. GOES, 7 Maart 1905. Er was een levendige vraag van alle artikelentarwe, gerst en bruine boonen werden 20 cent hooger verkocht. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 6,90 - 7,40 Kogge- 5,— - 5,10 Wintergerst per 100 K° - 7,70 - 7,20 Zomergerst - 7,20 - 7,70 Haver - 6,75 - 7,25 Bruineboonen - 9,75 - 10,25 Paardenboonen Koolzaad- - Groene Erwten - 6,75 - 7,10 Kroonerwten - 7,- 7,25 Karwijzaad - - Versche Boter f 1,05f 1,20 per KG., mid- denprijs f0,56, part. f Eieren f 2,70 a f 3,50 per 100, middenprijs f 0,773 part. f3,60. De aanvoer van boter en eieren was tamelijk. VLISSINGEN, 7 Maart. Boter f 1.25 f 1.15 per halve kilo. Eieren f3.50 f3.20 per 104 stuks. ROTTERDAM, 7 Maart 1905. Ter veemarkt van beden(Dinsd.) waren aan gevoerd 2057 runderen, 365 vette, 765 nuch tere kalveren, 73 schapen, 559 varkens en biggen. Runderen hoogste prijs 70, laagste 48 cent; kalveren hoogste 110, laagste 80 cent; schapen hoogste 60, laagste 40 cent; varkens hoogste 48, laagste 40 cent; alles per kilogram. GOES. In de Prins van Oranej werd Dins dagmiddag door de besturen van de Noord en West-Kraaiertpolder aanbesteed: do levering op keur en vrij op den wal van 365 M3 Pruisische grind van 2 lol 7 cM. en 350 M3. van een tof 4 cM. aan te voeren aan de haven van' den Schengepolder. 4 biljetten werden ingeleverd van de heeren: W. Borsje, Papendrecht ad. f2.40; W. Wiskerke, Nieuwdorp ad. f2.38; G. F. de Waal, Dordrecht ad. f 2.16 en A. Prins, Sliedrecht ad. f 2.12 alles per M3. Voorts werd door het bestuur van den West-Kraaiertpolder nog 640 M.3. van de grootte van boven voornoemd van ieder de helft aanbesteed; aan te voeren aan den Zuid-Kraaiertpolder. En door het be stuur van den Noord-Kraaiertpolder van 1050 M3. ook van de grootte hoven vooi- noemd en ook van ieder de helft aan besteed te leveren mede aan den Zuid- Kraaiertpolder. Hiervoor werden drie biljetten ingele verd van de heeren W. Borsje, Papendrecht ad. f2.15; W. Wiskerke, Nieuwdorp ad. f 2,12 en A. Prins Sliedrecht ad. f 1.98. Alles per M3. De heer Prins werd voor het lsle en voor de 2 volgende perceelen gecombineerd aannemer. HEINKENSZAND. Het bouwen eener villa voor den heer P. van Cleei, notaris alhier, is nu definitief gegund aan den heer Harriot te Vlissingen, die daarvoor op 18 Febr. j.l. bij publieke besteding de laagste inschrijver was. HEINKENSZAND. Heden (Dinsdag) middag is alhier aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan Clarespad voor den heer A. J. Hoorweg arts te Heinkenszand. Slechts 3 inschrijvingsbiljetten waren inge komen n 1. van A. Hubregtse, J. Mol en J. Dekker, allen te Heinkenszand, die res pectievelijk hadden ingeschreven f 5737, f 5312 en f 4985. Het werk is gegund aan den heer JDekker. Donderdag 9 Maart. VLISSINGEN, door het bestuur van den stoomtram Walcheren kantoor De Ruyter- straat voor de lijn Middelburg (Vlissingen) Domburg 2 uur het maken van de kunst werken id. van de aardenbaan, het leveren van den ballast, het leggen der sporen on wissels en het maken der gebouwen en andere werken. Bestekken ter inzage en verkrijgbaar ten kantore voor resp. f 6. f 4.en f 4.50. Woensdag 22 Maart. MIDDELBURG, Gebouw Provinciaal bestuur 11 u.: a. voortzetten van de her stelling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren; raming 9900; b. idem kanaal door Zuid-Bevelandraming ƒ5000; c. voorzieniening der boorden van het kanaal van Neuzen raming ƒ2500; d. herstelling der boordvoorzienining van den zijtak van Arnemuiden, behoorende tot het kanaa door Walcheren; raming 5100. InT hoofding.- dir. Bekaar, Middelburg, en bovendien voor: a. arr. ingen. Druijvesteijn en opz. Vroeg, beiden Vlissingenb. arr. ing. Van Vlissingen te Goes en opz. Koo reman te Hansweert; c. arr. ing. Nelemans te Neuzen en opzs. De Masier te Neuzen en Bloemkolk te Sas van Gentd. arr. ing. Druijvesteijn te Vlissingen en opz. Kok te Middelburg. KORTRIJK. Gisteren werd ten overstaan van notaris van der Venne als volgt inge zet voor de hofstede gelegen onder Rilland, perceel 6, f56100; perc. 7, f 2400perc. 8, f4350perc. 9, f 21450; perc. 10, f 220; perc. 11, f8250. Totaal f 92770. 21 Maart a. s. zekere toewijzing. Vrijdag 10 Maart. OUDELANDE, Boereninspan door not. van der Kloes, voor W. de Jager 10 uur als: 6 paarden 1 veulendragend, 1 melkkoe, 1 os, aanhoudkalf, zeugen, 40 kippen, tent wagen, menwagen, drielingswagen, driewiels- kar, langwagen, landbouwgereedschappen, harnas, mest, hooi, peen, stal- en zolderge reedschap, huisraad, varkensvleesch enz. WOLFERTSDIJK, voor dhr. Kolman, 10 uur, door deurw. Hollmann en Verhoek afbraak. ZAND, in Pax door not. Loeff 11 uur, een rentenierswoning en tuin 355 cA. 119 cA. bouwterrein; 193 eA. id. 158 cA. aan den straatweg naar Middelburg, enz. Maandag 13 Maart. VLAKE, door not. Pilaar bij v. Maldegem 10 uur veulendragende merrie, 6 baatge- vende meikoeien, springstier. HEINKENSZAND, bij Bruinooge, door deurw. Hollmann en Verhoek, 10 uur, ponny, kar op veeren, ploeg, landbouwge reedschappen, geiten, eenden, kippen,biggen, mestputloopers, meubels, naaimachine, enz. Dinsdag 14 Maart. GOES, in de Prins door not. Pilaar de smederij van wijlen Van der Weert. GOES, 12 uur bij v. d. Does, Oostsingel, door deurw. Hollmann en Verhoek, 2 bruine ruinpaarden 8 en 4 jaar, bruine merrie 9 jaar, kalf koe, loopvarkens, 2 wagens op ijzeren assen, sacksploeg, eenpaardsploeg, eenpaardstuig. VLISSINGEN, door not de Maret Tak, 8 uur bij Bos, een heerenhuis Pottekade een winkelhuis apotheek Kerkstraat en een steenen wind korenmolen Kaaskade, resp. 180, 43 en 95 cA. MELISKERKE, bij Matthijsse door not. mr. Loeff, 10 uur, 4155 en 4525 cA. bouw land; 8630, 8980 en 10650 cA. weiland. Daarna 3 perc. bouwland (1.2020 H.A.) onder Zoutelande bij het hofje van Jan v. Sparrentak. Woensdag 15 Maart. VLISSINGEN, door not. Bosch inboedel van mevr. Hilsebos 10 uur. Inl. S. M. Polak. 's-HEERENHOEK, bij Clarijs 11 uur door nob. v. Campen, voor het R. K. Kerk bestuur te Goes bouwland in den polder Borssele. lo.3o. 205,4 H.A. en 4o.lOo. 437 cA. KOUDEKERKE, bij Roose door not. Loeff 9 uur een rentenierswoning, tuin, enz. A 62 groot 453 c.A En 36,9754 H.A. bouw-, weiland en sprink. Kijkdag 13 Maart. Donderdag 16 Maart. MIDDELBURG, 2 uur in de Vergenoe ging door not. Verhulst een steenen wind korenmolen 580 cA. Ouden Vlissingschenw. MIDDELBURG, 8 uur, in de Verge noeging door not Hosang een huis met tuin en bouwterrein 1547 cA. Spanjaard straat, een winkelhuis Giststraat 152 cA. En een huis, zijnde bakkerij Vlissingsch Wagenplein P 9 groot 103 cA. Te zien Woensdag en Donderdag. WOLFERTSDIJK, door not. Overman bij wed. Overbeeke inspan, als 12 paarden 115 jaar, 10 melkkoeien, 24 vaarzen en ossen, 7 aanhoudkalvers, 5 loopvarkens, biggen, 40 kippen, Utrechtseh wagentje, tilbury, 4 menwagens met ijzeren assen, lemoenkar, rolsleper, 2 veldsleden, 2sleep- borden, 15 eggen in soort, 2 deere ploegen, 2 saksploegen, veebascule met gewichten, landbouw-, melk- en zoldergereedschappen, Victoriakarn, huishoudelijke artikelen, enz. WEMELDINGE, half 1 bij Bustraan door not. Mulock Houwer, veeren bed met toebehooren, linnenkast, penantkast, wasch- tafel, 2 trapjes, karpetten, ledikanten, ge maakte kleederen, hoeden, petten, kriel kippen met haan, enz. Vrijdag 17 Maart. BORSSELE, 9 uur door not. v. d Kloes inspan. NIEUW- EN St. JOOSLAND, in de Roode Leeuw, door not. Hosang 10 uur, 18 huizen en tuinen. Kijkdag 14 en 15 Maart 10—12 en 2—4 uur. Woensdag 22 Maart. SEROOSKERKE, bij wijlen JanVreke. 10 uur door not. Hosang1 zwarte merrie 11, 1 bruine 7 jaar, 2 melkkoeien, 1 vette stier, 2 vette varkens, 3 menwagens, le moenkar, rijtuig met patentassen, 2 ijzeren ploegen, 8 mud aardappelen, hooi, stroo, mangels, kaf put, mestput, paardenwant, landbouw- en melkgereedschappen, jacht geweer, herberginventaris. OUIJELANDE, half 11 bij Jacob Traas, door deurw. Hollmann en Verhoek drieling wagen, kapwagen, ploeg, 2 eggen, sleeper, grindbak met ketting, voerladder en pon- gerboom, arreslee, langewagen, hooi, peen, os, varkens.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3