GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. Ingezonden stukken. KERKNIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Laalsle Berichlem Marktberichten. Afloop aanbestedingen. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. r liet aangename het zoo nuttige wordt be vorderd en zonder twijfel door hunne ge regelde wekelijksehe samenkomsten onder leiding van den Eerwaarden Heer Kapelaan indrukken zullen opdoen die hun ten goede zal komen in het maatschappelijk leven. Moge deze in onze dagen zoo nuttige ver- eeniging steeds in bloei toenemen. MIDDELBURG. In de Concert- en Gehoorzaal alhier zal van 18 25 April een tentoonstelling worden gehouden van reclame-biljetten. MIDDELBURG. Te Ritthem heeft zich een geval van vermoedelijke vergiftiging voorgedaan. Maandagmorgen beklaagde zich bij den burgemeester dier gemeente de landbouwer B. uit den Schorepolder, dat Zondagavond hij cn zijn geheele gezin, tezamen 11 per sonen, jong en oud, ongesteld waren ge worden na en, naar hij vermeende, tenge volge van het gebruik van brood, dat Vrijdag ten zijnen huize gebakkon was van meel, gemalen bij den molenaar van Nieuw- en St Joosland van aan B. toebe- hoorende tarwe. Bij de zieken deden zich hoofdpijn, brakingen enz. voor. Een nil Maandagmor gen te hulp geroepen geneesheer verklaar de dat deze ziekteverschijnselen het ge volg van vergiftiging zouden kunnen zijn, hoewel hij dat niet met beslistheid ver klaarde. In de trog werd wel een stof gevonden, blauwer dan het meel, doch wat dit was, kon nog niet worden vastgesteld. Het resteerende halve brood, dat niet goed gaar gebakken schijnt te zijn geweest, het meel en een deel der uitbraakselen zijn in beslag genomen, terwijl do jus titie een onderzoek heeft ingesteld. De zieken zijn intusschen allen reeds weder hersteld. Of zich inderdaad in het meel eenige vergiftige stof heeft bevonden, en zoo ja, hoe deze daarin gekomen dan wel of misschien de tarwe bedorven is ge weest, of,wel dat er eenige andere reden voor de plotselinge algemeonc ziektever schijnselen is, zal de justitie wel uitmaken. In verband met het bovenstaande kan worden medegedeeld, dat de justitie van hier zich, vergezeld van don heer J. C. van der Harst als scheikundige, naar Nieuw- en St. Joosland heeft begeven. MIDDELBURG. Naar het huis van be waring is overgebracht een boerenknecht uit de gemeente Zuidzande, verdacht van in September bij den landbouwer Ris- seeuwde Bruijn aldaar opzettelijk brand te hebben gesticht, waardoor twee schuren benevens eenige stapels graan in de asch werden gelegd. VLISSINGEN. Gisterenavond is alhier gearriveerd het Duitsche Rijkspostschip „Markgraf", kapitein Ganhe, komende van Zuid-Afrika via Las Palmas en vertrok na ontscheping van een 30-tal passagiers, goe deren en mail naar Hamburg. VLISSINGEN. Hedennacht gearriveerd het Nederlandsche stoomschip „Lerfos", komende van Drontheim met een lading planken voor de Vennootschap „Houthan del" te Middelburg. VLISSINGEN. De Russische driemast- schoener „Imperator", welke te Middelburg een lading greenheart heeft gelost, zal van daar naar Methil vertrekken om een lading steenkolen in te nemen naar Cadiz. VLISSINGEN. Zaterdag werd de nieuwe inspecteur bij het Belgisch loodswezen alhier, de heer H. Bouckaert, in tegenwoordigheid van verschillende hoogere en lagere ambte naren bij het loodswezen, plechtig als zoo danig geïnstalleerd. De installatie ging gepaard met enkele toespraken. VLISSINGEN. Een goede verbetering zal worden aangebracht aan den Oprit Dit nieuwe stadsgedeelte, van de Verlengde Coosje Buskenstraat, aansluiting gevende naar de Noordzee-boulevard, zal nl. geheel met klinkers worden bestraat. De tegen woordige bestrating was daar dan ook allertreurigst. IERSEKE, 2 Maart. Van 23 Februari tot 2 Maart werden van hier verzonden 780,000 leverbare oesters, tegen de vol gende prijzen imperiales fr. 95100, 80 —82 K.G. fr. 75-80, 68—70 K.G. fr. 50 —55, 58—60 K.G. fr. 35-40, 48—50 K.G. fr. 18—20, 40—42 fr. 8—12. VLAKE. Dezer dagen lag in het kanaal door Zuid-Beveland alhier een mossel- schipper zóó dicht bij de spoorbrug, dat bij met zijn gaffel een ruit insloeg van een waggon van een daar passeerenden sneltrein SCHORE. Vrijdag is gevankelijk naar liet huis van bewaring te Middelburg over gebracht C. B bierhuishouder, verdacht van afpersing met bedreiging. KRABBENDIJKE. Op de uitnoodiging van hier verzonden aan den ZeerEerw. heer Donders, kapelaan te Boxtel, (zie no. 22 dezer courant) is als antwoord ontvangen dat, hoe gaarne hij zulks ook zou doen, het hem toch onmogelijk is voor Paschen er aan te voldoen, doch na Paschen stelt ZEerw. zich beschikbaar om als spreker op te treden voor de afd. Goes en Om streken, waarvan door genoemde afd. gebruik zal worden gemaakt. AXEL. In deze gemeente is een com missie gevormd met het doel te trachten een ambachtsschool op te richten. De bur gemeester, de heer D. J. Oggel, heeft het eere-voorzitterschap aanvaard. Uit Terneuzen meldt, men: Zaterdagmorgen, is door de Engelsche stoomboot „Golfer bij het binnenkomen in de haven alhier midscheeps aangevaren de uitvarende hoogaars H 32. Deze kwam onder het stoomschip, bleef in de schroef hangen en is na daaruit te zijn losgemaakt, gezonken De opvarende schipper Fr. d' Hont en zijn knecht, van Hontenisse, zijn gered. De zoo goed als middendoor gevaren hoogaars is in de gemeentehaven gebracht. Van een verkooping in Tholen per fiets met zijn zoon terugkeerende, is mr.de W., uit Bergen op Zoom, ernstig met een sehop aan het hoofd verwond door den timmermansknecht S. Deze werd bij ongeluk door den zoon van de W. aangereden, waarop handtaste lijkheden volgden; toen mr. de W. zich hierin wilde mengen, werd hij door S. zoodanig op het hoofd geslagen, dat hij bewusteloos, neerzonk, waarna hij in de nabijzijnde hoogere burgerschool werd ge dragen, waar vlug twee geneesheeren ver verschenen, om het eerste verband te leggen. Naar wij vernemen, is zijn toestand zeer ernstig. Blijkens mededeeling in de „Kampioen" zijn onlangs door den A. N. W. B. de na volgende wegwijzers verzonden om te wor den geplaatst op de hieronder omschreven in deze provincie In de gemeente's Heer Abtskerke: waar de weg Nisse's Heer Abtskerke aansluit aan den weg 's Gravenpolder's Heer Abts kerkeGoes. In de gemeente Nissewaar de weg van Ovezande uitkomt op den grintweg Nisse 'a Heer Abtskerke. In de gemeente Cortgeneop de split sing der wegen OortgeneColijnsplaat Wissekerke. In de gemeente Zuiddorpebij het Wa terhuis en bij het „Sterretje" aan de Bel gische grens. In de gemeente Neuzen: op den Pro vincialen weg Neuzen Axel, bij den zijweg naar Zaamslag, voorbij het gehucht Drie wegen. Voorts zullen er nog worden geplaatst een te Biezelingen op de splitsing der wegen's Gravenpolder—EversdijkBie- zelingeSchore en voorts een te Stavenisse op den hoek- van den kerkweg en den grindweg naar St. Maartensdijk. Omtrent den moord te Oudeburgsche Sluis bij Zuiddorpe meldt men nader Het lijk der vermoorde vrouw is Woens dagnamiddag naar Wachtebeke overge bracht en daar begraven. Het onderzoek heeft bewezen, dat hier wel degelijk aan misdaad moet gedacht worden. Het hoofd hing slechts met een klein gedeelte aan den romp vast. Het lichaam was met een deken gedekt. De vrouw, die in de wan deling „de toovenares" genoemd werd ging volgens het volksgeloof met de zwarte kunst om en bezat veel geld. Zij had veel last van de kinderen en zelfs van groote menschen, die haar bespotten en op alle mogelijke wijze hinderden; iets, waarvoor zij zich reeds bij de politie beklaagd had Men denkt, dat de dader op den ge heimen schat is afgekomen. Er zijn zware vermoedens gerezen tegen een veekoopman, tegen wien wel een bevel van inhechtenis neming zal uitgevaardigd worden. De burgemeester van Sint-Maartensdijk, N. P., en drie getuigen moeten Zaterdag verschijnen voor den officier van justitie bij de arr.-rechtbank te Zierikzee. De dag vaarding is een gevolg van de verduiste ringen, die door N. P. zouden zijn gepleegd. „N. R. C." Verplaatst bij de directe belastingen met ingang van 1 dezer: A. J. W. Korff, kommies 2e klasse, van Sluijs naarlJzen- dijke, en J. Swagemakers, van IJzen- dijke naar Noorbeekde commies 3e klas P. W. Holzenspies van Noorbeek naar Sluis. En met 15 dezer de hoofdkommies F. H. Smidt, van Ommen naar Oostburg. Te Alteveer, gemeente Onstwedde, is de groote turfstrooiselfabriek van de heeren van Russen en Huizing afgebrand. Boven dien zijn er groote voorraden turf verloren gegaan Te Sneek is uit 't Zomerrak opgevischt het lijk van den 38 jarigen schippersknecht St. PIvan Amsterdam, die den vorigeu nacht dronken aan boord ging en toen zeer waarschijnlijk van de loopplank is gevallen. Een jongmensch, Post genaamd, had het ongeluk op den weg naar Groesbeek tus- twee karren bekneld te raken. Getranspor teerd naar het ziekenhuis te Cranenburg, bezweek hij aldaar aan de gevolgen. Zaterdagochtend wilde de voerman Van Woerkum te Oosterbout zijn paard uit den stal halen. Hij kreeg echter zulk een hevigen slag van het beest, dat hij aan de bekomen kneuzingen is overleden. De vrouw van eenen werkman te Ross bach wierp gisteren in eenen aanval van waanzin hare drie kinderen, 1 tot 5 jaar oud, van eene rots in de Sieg en sproDg er dan achter. Alle vier verdronken. Mevr. Leiand Stanford, de weduwe van den stichter der Leiand Stanford Jr. uni versiteit te Palo Alto in Californië, is te Honoloeloe op Hawaii plotseling overleden. Het blijkt nu, dat zij door een dienst meisje met strychnine vergiftigd is. Vrijdag is op de veiling bij Christie te Londen iets zeer verrassends gebeurd. Een waterkan uit bergkristal werd ter veiling opgezet. „Vijftig pond" werd geroepen en men begon te lachen, omdat men 'dit bod voor een grap hield. Maar binnen twee minuten was 1000 pond geboden en de hamer viel eerst bij 43000 pond (107,500 fr.) De kan, die onder waardeloos porselein was ontdekt, was afkomstig uit de 16e eeuwzij was van geribd kristal, had den vorm van een peer, was 6 1/4 inches hoog en met gedreven zilver."gemonteerd. De Berlijnsche expiditeurs en andere bij het goederenverkeer betrokken firma's lijden eiken dag honderdduizenden marken schade, doordat de handel op Rusland als verlamd is. Aan de Russische grens komen er uit Duitschland niet meer dan vier of vijf colli per dag aan. Een der laalsle nachten is to Haar lem ingebroken in het kantoor der Maat schappij tot verkoop van petroleum Do Automaat, op het terrein van do Phoenix, en wederom na vernieling van een glas ruit. Op de schandelijkste wijze is in het kantoor huisgehouden. Met een paarde- schaar zijn lessenaars en kasten vernield, hoeken en papieren lagen dooreen gegooid op den vloer, en het kantoor zelf is in den rechten zin van het woord leegge plunderd. De lampen zijn van de zoldering getrokken, nadat men de olie in een vaatje had lalen loopen, de kachel is verdwenen, en daarbij bellen, koperen kranen, een fietslantaarn en pomp, een schuier, een pet, een presse-papierkortom alles, doch vooral koper, bleek van hun gading. Geld was niet op het kantoor aanwezig. Te Landsmeer is do timmerman II. A. uit zijn vaartuig in De Breek geslagen en verdronken. Hij laat oen vrouw en 2 kinderen na. Men schrijft uit Berlijn: De bouwondernemer Joint uil het na burige Fürstenwald, die onlangs te Ber lijn een looper van do Duitsche Bank heeft willen berooven, heeft zich ontpopt als eigenaar van 34 huizen, op welke alle echter zooveel hypotheek ligt, dat er tot nu veel meer dan een millioen mark passief is vastgesteld, dat dezer dagen ten deele zou worden opgeëischt. John ging tot nu in Fürstenwald voor zeer rijk door. Socialistische mildheid. De „Peuple", het socialistisch Belgisch orgaan, in handen der millionair-proleta- riërs opende een inschrijving voor de stakers in het Belgisch mijngebied. Leerrijk, hoogst leerrijk is de eerste lijst. Zij sluit met 850 franken. Om die armoe dige 420 gulden ongeveer bijeen te krijgen, heeft het Hoofdbestuur bijgedragen 500 franken (feitelijk uit de kas der arbeiders); Van der Velde gaf 25 gulden, zeker een groot offer voor iemand, die millioenen bezit; de rijke Furnémont en Hcndrickx volgden dit voorbeeld. Waar de kopstuk ken zoo diep in de beurs tasten, behoeft niet naar de bijdrage der mindere groot heden gevraagd. De eerste lijst, welke alloos als een waardig begin, als een prikkel voor de andere bijdragen pleegt beschouwd te wor den, geeft 420 armelijke guldentjes, of ruim een halven cent per hoofd voor de 60.000 stakers. Leve de socialistische kapitalisten! Zij deelen ten minste eerlijk op en toonen dat de socialistische mildheid onuitput telijk is, in alle landen („Mb.") Om van te griezelen. De „Middelburgsclie Courant" van Za terdag bevat enkele zeer nijdige „kleine prikjes". Een dezer artikeltjes is getiteld „Satan". Om van te griezelen I Maar het ding begint met zijn helsche majesteit en eindigt met vader Cats! „En desalniettemin wat dient er meer gezeid". „Dr. Kuyper sprak van Chris tenen en heidenen. Nu mooi was dat niet, fijn gevoeld ook niet en C h r i s t e 1 ij k was het nog minder", dus schrijft het blad. Is het om „den vader der leugentaal" in herinnering te brengen, wiens naam dit driestarretje der „Middelburgsche" tot ti tel strekt, dat het blad zijnen lezers voor de zooveelste maal die tegenstelling „Christenen en heidenen" te bewonderen geeft? Wij kunnen van deze tegenstelling zeg gen, dat zij is „eene ergerlijke onwaarheid, een heel dom' en vulgair lasterpraatje, het weerleggen niet meer waard. Die weerlegging is trouwens al heel lang en veel malen gegeven". Toch aarzelt de „Middelburger" niet, ze andermaal ter sprake te brengen. Meent hare redactie daardoor de stelling nader aan te dringen, in hetzelfde artikeltje op gezet: „dat een heiden in deugd en zielen adel dikwerf uitblinkt boven lal van vro me Christelijke huichelaars"? Dan mag de schrijver, aangenomen, dat hij zich onder de „heidenen" rangschikt, wel spoedig zijne wegen beteren en de waarheid meer recht doen wedervaren. Of laat hij dat liever aan „de vrome Christelijke huichelaars" over? („Mb.") Mijnheer de Redacteur, Beleefd verzoek ik u een plaatsje in uw veel gelezen blad. Zondag jl.. was ik op familiebezoek te Hansweert. Al heel spoedig liep ons gesprek over de a.s. verkiezing, en daar kreeg ik te hooren, dat aldaar nog geen R. K. Kies- vereeniging bestond wat mij zeer verbaasde. Verder in ons gesprek hoorde ik dat, als er maar eens een paar de handen aan den ploeg wilden slaan, er dan wel vlug een tot stand zoude komen. Het doel van mijn schrijven is ditWelke R. K. personen van Hansweert willen hier eens de eerste zijn, om de kiezers op te roepen tot eene vergadering om daarna eene kiesvereeniging tot stand te brengen. Zeer zeker zijn er toeh personen genoeg, die met een klein beetje moeite en ijver eene kiesvereeniging kunnen stichten. Neemt maar een voorbeeld aan de omliggende dorpen. Ik hoop M. d. R. dat dit mijn schrijven de slapenden en tragen van Hansweert op moge wekken, dat zij allen als een man opstaan en voor hunne partij uitkomen, van alle zijden wordt er propaganda gemaakt, waarom zij dan niet? En hiermede M. de R. eindig ik, in de hoop, dat Hansweert spoedig een bloei ende kiesvereeniging moge hebben, en dat bij de a.s. verkiezing een ieder zijn plicht vervulle. U, M. de R. bij voorbaat dank zeggende voor de verlangde plaatsruimte teeken ik met de meeste achting, St Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft als geestelijk adviseur van de R. K. Ver- eeniging van Spoorweg-personeel van Goes en omstreken (onder patronaat van den II. Willibrordus), benoemd: den Woleerw. Hear G. C. J. van Leeuwen, Kapelaan te Goes. Dispensatie op O. L. V. Bood schap. De „Osservatore Ilomano" be vat het volgende bericht, aan het blad gezonden door Mgr. den assessor der con gregatie van het H. Officie: „Men verzoekt ons mede te deelen, met uitnoodiging aan de Katholieke bladen, om van het bericht melding te maken, dat Z. H. de Paus, op voorstel van Hunne Eminenties do kardinalen, die de congre gatie van het. H. Officie vormen, welwil lend heeft toegestaan de geloovigen van geheel de Katholieke wereld to dispen seeren van de kerkelijke wet van onthou ding hij den éénigen maaltijd op Zater dag 25 Maart, op welken datum de feest dag valt van O. L. Vr. Boodschap." Het blijft dus vastendag, maar bij den vollen maaltijd (dus slechts eenmaal) mag vleesch en vet gebruikt worden op Zater dag 25 Maart a.s. Van 26 Maart. GOES. Ondertrouwd2, Jan Kornelis Verhoek, 30 j., jm. en Anna Apolonia Scheele, 27 j., jd. Getrouwd 2, Jan Johannes Snoep, 21 j., jm. te Goes en Jobina Janse, 26 j.jd. te Goes, onlangs te Rilland-Bath. Overleden2, Cornelis Aarnout Schrijver, 31 j., gehuwd met Anna Adriana van de Vijver 5, Maria van Paassen, 32 j., ongehuwd. 36 Maart. MIDDELBURG. Ondertrouwd B. J.C. Rijnders 23 j. jm. en F. C. Gunning 23 j. jd OverledenH. van Nederveen, man van W. G. Heudrikse 77 j.J. C. Hubregtse 9 m. d. Levenloos aangegeveneen zoon van W. J. Sies en S. Tazelaar. Over de maand Febr, 1905. HEINKENSZAND. Geboren, 12, Sara. d. v. Laurus Boonman en Magd. Boonman 16, Jaeomina Adriana, d. v. Laurus Boonman en Adriana Pieters 23, Cornelis, z. v. Willem Mallekoote en Jacoba IJzer man 24, Dirk Cornelis, z. v. Geerard de Leeuw en Sara Nieuwenhuijse 27, Basti- aan, z. v. Jan Koens en Jaeomina Kopmels 27, Geeraard, z. v. Benjamin Paauwe en Jannetje Westerweele. MIDDELBURG. Hedenmiddag heeft de motorboot „Wilhelmina" haar eerste reis naar Veere gedaan en is hiermede de motor- dienst MiddelburgVeere officieel geopend De eerste reis werd door enkele autoriteiten medegemaakt. Rotterdam, 6 Maart 1905, Buitenlandsche granen vast; Meel prijsh. prima f 11.25 a f 11.75; le kwal. f 10.50 a f 11.— Tarwe*) f8.25 a f9.25: Rogge f 5.10 a f 5.40; N. Wintergerst f 7 70 a f8.Zomergerst*) f7.a f7.50 Chevalier*) f8.10 a f9..Haver*) f7.20 a f7.60; Witte Boonen f 17.— a f 17.75 N. Bruine Boonen f 9.- a f 10.50 Erwten f6.75 a f7.25; Kookerwten f7.a f7.25 Kroonerwten f 7.20 a f 7.50Kanariezaad f13.a f15.Karwijzaad f 13.50 a f 13.75. Lijnzaad, f 7 50 a f 8.50. Maïs. f 114 a f115. Per 100 kilo. Aardappelen: Zeenwsche blauwe f2.25 a f 2.40; Bonte f2.25 a f 2.40; flakkeesche blauwe f0.a f 0.Gel- dersohe blauwe f 2.10 af Brielsche Kralen f3.20 f3 50; Poters f 1.15 a f 1.30; Watte f 0.— af 0.— Eigen heimers f 2.a f 1.80. Veel aanvoer, veel vraag. Zeeuwsehe Eieren f3.70 a f3.50. GOES. Door het R. K. parochiaal kerk bestuur is het bouwen van een nieuwe kerk c. s. gegund aan den minsten in schrijver, den heer Jac. van Groenendaal te Hilversum, voor f97.950. Donderdag 9 Maart. VLISSINGEN, door het bestuur van den stoomtram Walcheren kantoor De Ruyter- straat voor de lijn Middelburg (Vlissingen) Domburg 2 uur het maken van de kunst werken id. van de aardenbaan, het leveren van den ballast, het leggen der sporen en wissels en het maken der gebouwen en andere werken. Bestekken ter inzage en verkrijgbaar ten kantore voor resp. f 0. 4.en f 4.50. Woensdag 22 Maart. MIDDELBURG, Gebouw Provinciaal bestuur 11 u.: a. voortzetten van de her stelling der boordvoorziening van het kanaal door Walcheren; raming 9900; b. idem kanaal door Zuid-Bevelandraming ƒ5000; c. voorzieniening der boorden van het kanaal van Neuzen raming ƒ2500;. d. herstelling der boordvoorzienining van den zijtak van Arnemuiden, behoorende tot het kanaal door Walcheren; raming 5100. Inl. hoofding.- dir. Bekaar, Middelburg, en bovendien voor: a. arr. ingen. Druijvesteijn en opz. Vroeg, beiden Vlissingenb. arr. ing. Van Vlissingen te Goes en opz. Koo reman te Hansweert; c. arr. ing. Nelemans te Neuzen en opzs. De Masier te Neuzen en Bloemkolk te Sas van Gent; d. arr. ing. Druijvesteijn te Vlissingen en opz. Kok te Middelburg. Dinsdag 7 Maart. KORTRIJK, 1 uur door not. v. d. Venne de hofstede Vinkenisse Rilland in pacht bij Jan Vogelaar a f 3944 per jaar, groot 61 H. En 4,7760 H. bouwl. verpacht k f376 aan M. A. Vette. Toewijzing 21 Maart. Woensdag 8 Maart. MIDDELBURG. Schuttershof, 10 uur, en Donderdag om 1 uur, door not. Hioolen voor Polak en Gobetz meubelen, manufac turen, goud en zilver, brandhout. Kijkdag 7 Maart. Donderdag 9 Maart. OVEZANDE. Kapitalen Boereninspan, voor de Erven de Wed. M. Rentmeester- de Baar, door notaris W. van Campen te Goes, als: 1 bruine merrie 11 jaar, 1 zwart veulendragend 10 jaar, 1 bruine schimmel 3 jaar, 2 vos merriën 2 en 1 jaar, 7 melk koeien, 9 vaarzen, 5 aanhoudkalveren, 2 zeugen, 10 biggen, karnhond met hok, 140 kippen en hanen, 2 menwagens, driewiels- kar, tilbury, sliersleeper, rolsleeper, rolblok, enz melkontroomer (colibri), 4 mestplanken, 5 evies, inboedel. IERSEKE, door deurw. Hollmann en Verhoek 10 uvr aan de loods van Scheele pannen, zeeften, visehmanden, bascule, ge wichten, enz. En om half 1 bij v. Stelle diens inboedelen om half 3 in de Oester- beurs 50000 oesters van 34 kilo60000 van 24 kilo25000 kleingoed en 5000 aan geslagen pannen. Vrijdag 10 Maart. OUDELANDE, Boereninspan door not. van der Kloes, voor W. de Jager 10 uur als6 paarden 1 veulendragend, 1 melkkoe, 1 os, aanhoudkalf, zeugen, 40 kippen, tent wagen, menwagen, drielingswagen, driewiels- kar, langwagen, landbouwgereedschappen, harnas, mest, hooi, peen, stal- en zolderge reedschap, huisraad, varkensvleesch enz. WOLFERTSDIJK, voor dhr. Kolman, 10 uur, door deurw. Hollmann en Verhoek afbraak. ZAND, in Pax door not. Loeff 11 uur, een rentenierswoning en tuin 355 cA. 119 cA. bouwterrein; 193 gA. id. 158 cA. aan den straatweg naar Middelburg, enz. Maandag 13 Maart. VLAKE, door not. Pilaar bij v. Maldegem 10 uur veulendragende merrie, 6 baatge- vende meikoeien, springstier. HEINKENSZAND, bij Bruinooge, door deurw, Hollmann en Verhoek, 10 uur, ponny, kar op veeren, ploeg, landbouwge reedschappen, geiten, eenden, kippen, biggen, mestputloopers, meubels, naaimachine, enz. Dinsdag 14 Maart. GOES, in de Prins door not Pilaar de smederij van wijlen Van der Weert. GOES, 12 uur bij v. d. Does, Oostsingel, door deurw. Hollmann en Verhoek, 2 bruine ruinpaarden 8 en 4 jaar, bruine merrie 9 jaar, kalf koe, loopvarkens, 2 wagens op ijzeren assen, sacksploeg, eenpaardsploeg, eenpaardstuig. VLISSINGEN, door not de Maret Tak, 8 uur bij Bos, een heerenhuis Pottekade een winkelhuis apotheek Kerkstraat en een steenen windkorenmolen Kaaskade, resp. 180, 43 en 95 cA.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3