1 Dames- en Heeren Ri wielen 8ING en ONDERDEELEI W. F. Ph. DE VALK, Rijwielhersteller, Kafh Terhuurders-Assurantie. „IN DE GOUDEN LIER" No. 28, J. THEOD. PILAAR, Goes, A AKT FBONTÜ MUZIEK ADVERTEHTIËN, Heebemkleedihg waar mm. g p. A. DE LIG NV, goes, g H£T Net en Goedkoop H RUK WERK Oosterbaan k le Cointre, ROSIER, SEISOEN 190 5. ONTVANGEN: de nieuwste modellen E o in verschillende prijzen. anloor en Magazijnen op 't terrein der voormalige Bierbrouwerij „De Gans". ra Vastenbrief. FEUILLETON. Anne Dieu-lo-Veut. wifto gordijnen vat) 40 cent den me ter liingen voor do breede ramen met hun kleine ruitjes. Toen het meisje eindelijk aan het kleine vriendelijke kamertje kwam, dat de vrouw des huizes tot boudoir zou dienen, bleef ze staan. Hieraan had ze de meeste zorg besteed en gezelliger hoekje was er dan ook in het huis niet te vinden. Eens klaps kwam er een waas voor haar oogen en een onderdrukte snik steeg op uit haar borst. Wat ben ik dom geweest, dacht zij bij zich zelfen haar ontroering niet meer meester, liep ze naar een der blauw-witte voetkussens, liet zich op de knieën val len en ontlastte haar bedrukt gemoed in een stroom van tranen. Intusschen was flruno teruggekeerd, vond mevr. Uingley ingeslapen en trad het huis binnen. Eerst hoorde hij boven schreden, daar na werd het stil. Hij trad de huiskamer binnen en wachtte daar. Zijn gezicht, dat gewoonlijk een min of meer strenge uitdrukking had, toonde dezen avond de sporen van hevige innerlijke opgewonden heid. Hij keek op zijn horloge en zag, dat de trein over anderhalf uur vertrok. A'a. eenigen tijd hoorde hij iemand op de trap en een oogenblik later trad Julia binnen. Ze keken elkaar aan, maar het meisje sloeg terstond de oogen neer. Rust wat uit, Julia, sprak hij; je ziet bleekzeker heb je je in de laatste da gen te veel vermoeid. En hoe netjes is alles in orde. Ik weet niet, hoe je te danken. Het meisje bleef in den donkersten hoek van het vertrek staan en sprak geen woord. Je vond hel werk hier nog al prettig, niet waar, Julia? O ja. Ze keerde hem den rug toe, als om nog iets in de kast te veranderen. Zijn scherp oor had echter den ongewonen klank van haar stem reeds bemerkt en hij begon weer: Je hebt er toch geen spijt van? Wel neen. Nu kan men uit twee zulke korte ant woorden wel niet hooren, hoe iemand gestemd is, maar wanneer men een half uur geschreid heeft en zelfs dan nog zijn tranen met geweld moet inhouden, is hel eenvoudig onmogelijk, zelfs deze vier woordjes op natuurlijken loon uit te spreken. Bruno hoorde dan ook terstond, dat ze geschreid had. En zonderling, een straal van vreugde verlichtte zijn gelaat. Kom eens bij mij zitten, Julia, sprak hij. Laten we liever naar huis gaan, Bruno. Ik ben erg moe en heb hoofdpijn. lil twee stappen was hij bij haar en greep haar hand. Kom eens hier, kind. Tante slaapt bui ten en ik had graag het huis nog eens met je doorloopen, inaar als je moe ben, laten we dan hier maar een oogenblik praten. Zij kon dat verzoek niet afslaan. Hij legde de kussens goed, maakte een plaats je, waar het licht der ondergaande zon op haar viel en ging tegenover haar zit ten. Onbarmhartig staarde hij het meisje aan, tot zij het lioofd afwendde en in de kussens verborg. Heb je erge hoofdpijn? vroeg hij. Jij, die anders nooit hoofdpijn hebt? Ja, kind, je had ook niet zooveel moeten doen voor je ouden vriend. En denk je nu, dat mijn vrouw hier gelukkig zal zijn? Zou ze het hier eenige jaren kunnen uithou den, tot ik haar wat meer kan bieden? Zij durfde hem niet aanzien en wist ook overigens precies, hoe hij er uitzag, als hij zoo sprak. Altijd had ze hem bewon derd als den fiinksten man, dien ze kende, en zo waren ook sedert lang vrienden geweest. Eerst sinds kort scheen het haar toe, alsof zijn huwelijk haar verdriet zou veroorzaken, en thans wist zij het. Weer steeg een beklemmend gevoel in haar opzij voelde, dat ze op het punt stond in tranen uit te barsten, en met een wanhopige poging tot zelfbeheersching sprong ze op. Ik weet, dat je nu heel gelukkig bent, zeide ze, en daar ben ik heel blij om. Maar heusch, ik ben vanavond niet in de rechte stemming: bij zoo'n hoofdpijn denkt men niet aan anderen. Ze wilde langs hem heen gaan, maar Rruno trad haar in den weg en fluisterde haar toe: Zeg, Julia, ben je wel zeker, dat het hoofdpijn is? Zou het misschien liefdesmart kunnen wezen? Maar Bruno, riep zij verontwaardigd, line krijg je dal in je hoofd Omdat gij het meisje huwt, dat ge liefhebt? Hoe dikwijls heb ik je zelf niet aangeraden te trouwen. Meen je, dat ik dat alles zou gedaan hebben, als ik je had willen lmwen Zij beproefde hem uitdagend aan te zien, maar het gelukte haar niet. Een hoogroode kleur bedekte haar wangen en als een kind, dat kwaad gedaan heeft, boog zij het hoofd. Bruno vatte haar hand en sprakJu lia, herinner je je nog, wat je laatst ge zegd hebt? Hat de man, dien je zoudt liefhebben, altijd je portret hij zich moest dragen? Toen vroeg je mij naar dat van mijn vrouw en ik had het niet. Maar een ander droeg ik toen wel in mijn porte feuille, en dat vergeet ik nooit hij me te steken. Kijk maar. Hij haalde oen klein étui te voorschijn en nam daaruit een fotografie, die zij vefsclirikf, als dc harp ericpmle. Hp.fc was een oud portret, dat zij hem jaren gele den gegeven had, toen ze naar het pen sionaal ging. Neen, voegde hij er terstond bij, toen hij de verontwaardiging in haar oogen zag lichten, ik bon Eleanor Langham niet ontrouw, want die hostaal, in het geheel niet. Met een gedempten kreet verborg zij het hoofd in de kussens. Een oogenblik was hot stil in de kamertoen deed Hruno, zelf doodsbleek hij de gedachte aan den hoogen inzet van zijn spel, een laatste poging. Dit kleine huis is voor u bestemd, Julia. Als gij het niet met mij wilt deelen, wordt het weer verkocht. Het was een waag stuk van mij, en ik heb dikwijls gevreesd, dat gij het me niet zoudt willen ver geven. Maar ik kon de hoop niet geheel laten varen, dat je, na deze woning zelf te hebben ingericht, misschien zoudt ge voelen, dat het leven met een man, die nog fortuin maken moet, zoo onaange naam niet is, wanneer je hem maar har telijk liefhebt. En ik dacht, dat je mis schien meer om mij gaf, dan je zelf wel wist. Haar hoofd lag zoo diep in de kussens, dal alleen de blonde lokken te zien waren, en haar stem klonk nog dof, toen ze vroeg En het portret dan? Bruno's gezicht werd op eens verhel derd, en rustig antwoordde hij: Die had ik geleend van mijn vriend Dennison. Ik heb het meisje zelf nooit gezien en mag haar wel excuus vragen, dat ik zonder verlof van haar portret gebruik gemaakt heb. Ze is nu al lang gehuwd en woont ver weg. Zeg Julia, kun je mij vergeven? Zou je in een klein huisje, waar liefde woont, met mij wil len leven? Het duurde lang, eer hij antwoord kreeg. Maar eindelijk keerde Julia haar be- schreid en toch van vreugde stralend ge laat naar hem toe, strekte haar hand uit en, toen hij die jubelend vatte, riep ze uit: O Bruno, stoute man! Ik ben zoo blij, dat er geen Eleanor Langham bestaat, want ik heb zoo'n hekel aan haar gehad. Zoo, liefste? lachte hij. Nu, om je de waarheid te zeggen, ik ook. Landbouw en Veeteelt. V OOR J A ARSPREMIEKEURIN GEN IN ZEELAND. Twee bewaringspremiën van 4 f750. voor dekhengsten zijn toegekend aanFac totum en Nestor (le Gon, beiden van F. Koopman Cz. te Zierikzee. Zeven onderhoudsbijdragen van f 400 zijn toegekend aan Keizer II van Frans van (oeve te Axel, Fox van Pieter Lancriet, te Lapscheure, Corton van W. Kooman te Zierikzee, Consul van H F. Aernaudts, te Sluis, Fleuret van Wed. Jos Daelman, te Westdorpe, Joubert van Joh. de Feyter Pz te Zaamslag en Marnix van M. Oobbaut, Oultre. Acht kleine premiën van f 200, voor dek hengsten van 7 jaar en ouder, vielen ten deel aan: Gerfant van P. de Muijnk te rft. Kruis, Goliath van Joh. de FeijterPz. te Zaamslag, Lion Beige II van Ph. J van Dixhoorn te Axel, Emir ex Leon van C. A. H. Waghtho te Tholen, Bara II van wed. Jos. Daelman te Westdorpe, Bram- bourg van A. Moggré te Schoondijke, Leon III van C. L. Dorst te Stavenisse en Cher bourg van W. Poppe te Middelburg. Aanhoudsbijdragen van f 100 voor mer- riën, geboren in 1003, werden toegekend aan: Nelly van B. C Ysebaert te Axel, Lady van wed. Jos. Daelman te West dorpe, Sjora van Ph. Dixhoorn te Axel, Mina van L. Bierens te Kamperland, Emma van G. van Waes te Westdorpe, Mirache van wed. Bonte te St. Kruis, Fanny van P. B. de Backerse te St Kruis. Nelly van J. A. Stols te St. Philipsland, Marie van Jan de Feyter Lz. te Axel, Cato van J. J. de Bruin te Yerseke, Blanchette van Kon. Emmapolder te Hulst (F. Hombach), Cato van H. F. Aernaudts te Sluis, Marie van A. Nijssen te Goes, Trine van Kon. Emuiapolder te Hulst (F. Hombach), Ma rianne van Ph J. van Dixhoorn te Axel, Janet van Frederikapolder te Goes (W. Kakebeeke Emma van P Vogelaar te St. Philipsland, Madam van wed E. van Hootegem te Kruiningen, Trui van L. Koopman Pz. te Nieuwerkerk, Lies van F. Koopman Cz te Zierikzee, Rabi van J. J. Haverbeeke te IJzendijke, Isa van jhr. J. v. Vredenburch te Tholen, Bertha van L. Stallaert te Hontenisse, Edie van L. J. Dorst te Stavenisse, Bertha van A. de Rijke Lz. te Oud-Vosmeer en Marie van H. Romeijn te Ouwerkerk. De hengsten en merriën zijn in iedere afdeeling geplaatst in de volgorde van het aantal verkregen punten. De hengst Nestor de Son is gestation- neerd in Tholen. Don Lorenzo Perosi. Perosi is te Tortano, den 20en December 1872 ge boren Aanvankelijk was hij kapelmeester aan de St. Marcus te Venetië. Zijn orato ria voornamelijk hebben Don Lorenzo be roemd gemaakt. La Transf gutation de Opwekking van Gazarus; Christus' opstanding en nu „II Liudizzio Universale: Het laatste Oordeel", zyn tot heden de meest bekende scheppin gen van zijn hand. De „Tel beschrijft zijn persoon als volgt De beroemde abbé bezit een vriendelijk, jeugdig zeer geestig uiterlijk. Zijn gestalte, iets beneden het middelmatige, nog ver kleind door een ideetje „enbonpointwas weggedokeu in een lange, zwartlaken over jas met dikken, breeden astrakau-kraag, welke hem om de ooren reikte. De gelaatstint is warm zuidelijk, den Italiaan duidelijk verradend. Een kleine fijn besneden neus siert het gevulde ge laat, dat buitengewoon uitdrukkingsvol is door de koolzwarte, beweeglijke oogen, waaruit opmerkingsgave en menschenkennis flikkeren en schitteren. De zwarte, dichte haardos was gedekt door een zwarten flam bard met bijna rechten rand. Slechts een klein, zilveren kruisje, verscholen op de borst hangend, nu en dan even zichtbaar, wanneer een lichaamswendig den jasover- stag zag deed wijken, verried den gezalfde, den priester. Men seint uit 'sGravenhage aan de „Tel." Perosi's oratorium „II Giudizzio Univer sale", had bij de eerste opvoering onder leiding van Perosi groot succes De zaal was stampvol. Tegenwoordig waren o. m. de tijdelijke nuntius Mgr. Giovanni, de Italiaansche ge zant, chevalier Tugini, en verscheidene hooggeplaatste geestelijken. Perosi werd bij zijn verschijnen op het podium een ovatie gebracht door het ge mengd koor, het orkest en het publiek. Het driehonderd zangeressen en zangers sterke koor, omringende 't Italiaansche opera orkest, versterkt tot 80 executanten, maakte, van af het podium gezien, een imposanten indruk. Na uitvoering van het orkest-nummer „Mosé Kuy", werd Perosi, onder toejui chingen, een reuzenkraus, namens dames en heeren van bet koor overhandigd. Het oratorium verwekte groote impres sie en schonk algemeene voldoening De soli werden o. a. gezongen door de dames Ocbiolius en Bert Cecchini, van de Italiaansche opera. ONTVANGEN - - - - J i>k Miq wsri. m:i:itt:v hutin. - HEERENKLEEDING NAAR MAAT - - ONDER LEIDING VAN BEKWAME COUPEURS, - g FIJNE COUPK EN AFW KRK1NG GEGARANDEERD. g A R l S voor is GOES—MIDDELBURG. Ten mijnen kantore verzekert men zich tegen geldelijke nadeelen eener gerech telijke ontruiming van een kwaadwillig huurder, voor een jaarlijksehe premie per huurder van f0,50 of 1 pCt der jaarlijksehe huur minstens fO,75, met vergoeding van achterstallige huur. Deurw. b d. Arr.-Rechtbank te Middelburg. DINSDAGS te Goes te spreken ten huize van den heer J. PLAZIER, a/d. Turfkade. Agenten: voor Oostelijk Zuid-BevelandPh. MAAS, Kruiningen Westelijk C. A. VAN 'T VEER, Oudeland e. cc O O e GO 2 -o_ CD X o to <23 <23 AGENT: - GOES - ce> co 30 03 Fabrikant van: Patent Varkensvoeder Krachtvoeder voor Rundvee Ochtendvoer voor Pluimvee f 3.62 per baaltje van 50 Kilo, „4.75 50 per 50 Kilo f 6. 25 3.25 10 1.40 Handel in: Lijnkoek - Lijnmeel - Katoenzaadmeel - Vleesehmeel, Grondnotenmeel enz. enz. Hulpmeststoffen. Landbouwkalk. Handel in BOUWMATERIALEN. Vraagt Prijscouranten. voor de beroemde „WINSELMANN" naaimachine. Deze wordt door elke richting met vertrouwen als een prima werkende machine aanbevolen. Plaatst dus in de kamer een „WINSELMANN" naaimachine. Hoofdagent voor Zeeland: DEN HERDER. Goes. Groothandel in Steenkolen van het R. W. Kohlen Syndicaat. „'Nieuwe Zeeiiwsrhc Courant" Mm J. GEira, Een en ander dit blad betreffende te wat aangaat de Redactie a. d. Re Abonnementsprijs: per 3 maanden Voor het buitenland verhoogd Afzonderlijke nommers (bij voo Zij, die zich tegen het 2e kwar taal, I APRIL a.e., wenschen te abonneeren, ontvangen de deze maand ver- sohijnende Nos gratis. DE ADMINISTRATIE. Aujustinus Josephus Calller, door de genade Gods en de gunst van den apostolisehen stoel Bisschop van Haarlem, aan de Geestelijkheid en de Geloovigen van ons Bisdom zaligheid in den Heer. In zjjn brief aan de Romeinen noemt de Apostel Paulus de H. Kerk een lichaam. „Gelijk wij aan één lichaam vele leden „hebben, zoo zijn wij velen één lichaam „in Christus en elk afzonderlijk leden de „één van den ander." Die vergelijking werkt de Apostel in zijn eersten brief aan de Corinthers breeder uit met deze woorden: „Even als het lichaam één is „en vele leden heeft, maar alle leden van „het lichaam, hoewel vele, toch één li- „chaam zijn, evenzoo is ook Christus. „Want in eenen Geest zijn wij allen tot „één lichaam gedoopt. Het oog nu kan „niet zeggen tot de hand: „ik heb uwen „dienst niet noodig" of wederom hot „hoofd tot de voeten: „gij zijt mij niet „noodzakelijk". God heeft het lichaam zóó „samengevoegd, dat de leden voor olkan- „der gelijkelijk zorg dragen. En als één „lid iets lijdt dan lijden al de leden mede. j »Gij zijt nu te zamen het lichaam van „Christus en ieder afzonderlek leden daar van". Hoe schoon B. G. worden ons hier voor oogen gesteld niet slechts het hooge voor recht, dat ons in het lidmaatschap der H. Kerk werd geschonken, maar ook de plichten, die aan dat voorrecht zijn ver bonden. Het lichaam, waartoe wij als kin deren der H. Kerk behooren, wordt door Een verhaal uit de XVIIe eeuw. 26) De oude rob had eerbied voor dien rijken heer, niet alleen omdat hij hem eene ronde som geld op voorhand gegeven had, maar nog omdat hij met zooveel kennis over de zee en liet varen wist te spreken. ,,'t Moet ook een varensgast zijn!" dacht Wybauw, en hij oogde den blonden man in de schemering na, toen deze de witte duinen opklauterde om naar de herberg in de Kerkstraat terug te keeren. Op het zanderige duinpad stond eens klaps de man met dc roode veer voor den blonden heer. „Taurell" was de verwonderde uitroep van den kaptein. „Reeds terug van uwe zending naar Oostende?" „Zooals ge ziet, kaptein." „Ik heb eens even de pink, de tuigaadje en den zeerob, die ons naar de fransche kust moet brengen, in oogenschouw ge nomen. Dat belooft. Uwe keus is voor treffelijk de boot is sterk, het tuigaadje in orde en met dien zeerob' zou ik re gelrecht naar de Indien durven over steken." „IVanneer vertrekken wij, kaptein?" „Dezen avond. En uwe reis naar Oostende „Is naar wensch afgeloopen. Nabestaan- n van Hoorn waren er juist wel

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 6