EUWS. UIT DE PERS. Ingebonden stukken. RECHTZAKEN. Geluk Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop aanbestedingen Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. ADV ERTENTIËN. Ned. R. K. Volksbond, Groote Vergadering Finale Uitverkoop ONTVANGEN: de nieuwste Vitrages afgepaste Gordijnen. aan het op- htergebleven. tener nieuwe jngte, worden erdere aan gaat, dat ver epen werden tan dat eene heeft. ouden verga- waarin met v. d. Werff, ijd aan het den hoofde- ïog gewijzigd ld bij art 1. de begrooling, wenken van aangenomen in de meu- met 28 Fe- Dorgekomen (i wel een in ■g, Goes, Holl and en Vlis- tien uur werd aangetroffen enaamd en te Hij was met boodschappen :ii z.g. opstoot- l het oog ver- iijn zusje niet tot hij einde- :wam. Vrijdag komst van den ven, naar zijne gebracht. de machine, te Almelo haar Java) moeten arbeiders zijn (bepaalden tijd Béntheim een sschen de buf- ijk gedood. Purmerend, was ond vergezelde Concertgebouw >nds thuis kwam vas van het Con- m gerend, naar hond op deTol- enmaal aan den dig het op drie gen Purmerend. eester zijn hond uur was het de laatste jaren genomen en het verbazend in last men heeft in zoogenaamde nemen. De kans behooren bestaat de mededeeling ino was gevallen. ;edeeld dat de erzonden uit R. uet een voertuig jannen naar het T., om de piano Dat instrument kinderpianotje, kwartje waarde het dorre duin ine plaatsje, dat chicdenis zullen zegd hen zullen ofdpersonen zijn de herberg, in 'geslapt, in eene kamer in een donker heen wel beslo- Reisgoed had zij •gen van Taurel, pink gedragen, d lag om in zee 'Pe in was de baljuw aspoorten ander- buiging voor de Vertigneul Inzake het vermoedelijk vermoorde meis je onder Berg-en-dal is nog geen licht opgegaan. De vrouw en de keliner van een hotelhouder uit Nijmegen zijn door de Kleefsche justitie gehoord, doch zonder resultaat. De bij het lijk gevonden wandel stok draagt een monogram een dooreenge- strengelde I en C. Te Nieuwpoort (Z-H) is iemand overleden, die, behalve zijn overig vrij groot kapitaal, zijn erfgenamen f 14,000 nalaat, welke som in gouden tientjes aanwezig was. In den raad eener plattelandsgemeeate in Noord-Brabant kwam de aanleg eener telefoonlijn aan de orde. Er werd gespro ken, hoeveel dit de gemeente elk jaar zou kosten. Een derf leden,vroeg] „of voor dat ding veel steenkolen noodig waren?" In Berlijn heeft een 18-jarig dienst meisje haar 32-jarige meesteres, de vrouw van een koopman, met een keukenmes verscheidene wonden toegebracht. Vervol gens trachtte zij zich zelf met een mes van kant te maken. Het meisje had wel i eens iets gestolen en scheen te vreezen, dat zij deswege kennis zou maken met de justitie. Beiden zijn gevaarlijk gewond, de meesteres aan het achterhoofd, en het dienstmeisje aan den hals. De dokters hopen evenwel beiden in het leven te kunnen houden. De „Opr. Haarl. Crt." maakt melding van een eigenaardige kiezerskweekerij in het Schoterkwartier, behoorende tot het district Beverwijk. Bij de wet op de personeele belasting is de gemeente Schoten in de 7e klasse en de gemeente Haarlem in de 3e klasse ge rangschikt. Om tegemoet te komen aan de belastingplichtigen in Schoten, die aanzien lijk meer belasting moeten botalen dan bewoners van gelijke perceeien in Haarlem, wordt het verschil tusschen de aanslagen van weinig bemiddelden, krachtens mach tiging van den minister van financiën, als oninvorderbaar voorgedragen. Daar dus het stedelijk gedeelte van Schoten niet bij de wet in de 3e klasse is gerangschikt, blijft het bedrag der aanslagen, berekend naar de 7e klasse, wettelijk verschuldigd, hoe wel voor dat meerdere niet wordt vervolgd. De personen die van deze gunstige be schikking van den minister van financiën profiteeren, komen echter niet op de kie zerslijst, daar het bedrag, waarvoor zij in de 7e klasse zijn aangeslagen, niet is voldaan. Nu heeft een bekend persoon een bedrag van f5000 beschikbaar gesteld ten bate eener kiesvereeniging om daarvan de aan slagen der personeele belasting in de 7e klasse te voldoen Men vermoedt, dat hier door ongeveer 400 personen dit jaar kiezer gemaakt zullen worden. De uitslag der verkiezing kan hierdoor een verrassing worden ook voor den heer Passtoors, die reeds door de R. K. en anti revolutionairen candidaat is gesteld. fort lag de pink iw, een visscber zat in het kleine de zuidwester, duidden aan dat uit te varen, oude zeerob niet een kompas was hij was een van er spraken; van kend zijn als in gekleed had zijne en rijk heer, en oeven bezocht en avonds in zee ybauw weldag ijk. ordt vervolgd.) Mijnheer de Redacteur, Gelieve het onderstaande in uw geëerd blad op te nemen. Aan de Katholieken van Vlissingen 1 Zondag a. s. om 8 uur zal er in de zaal Stofkoper door de Afdeeling Vlissingen van den Ned. R. K. Volksbond eene groote vergadering gehouden worden, die voor alle Katholieken toegankelijk zal zijn. Twee sprekers zullen daar optreden, ten eerste de heer M e n t i n k, voorzitter van den R. K. Volksbond in het bisdom Breda, met het onderwerp „Eenheid en een dra c b t". Het doel dezer lezing zal vooral zijn, propaganda te maken voor de Afd. Zoovele bondsleden begrijpen het doel van den R. K. Volksbond nog niet, en komen nooit ter vergaderingzij vooral hebben een opwekking noodig. Hoevele Katholieke werklieden zijn er hier echter ook, die niet eens aangesloten zijn 1 De laatsten moeten bondsleden worden, de eersten moeten echter trouwe bondsleden worden. De tweede spreker zal de heer Maal uit Leiden zijn, zijn onderwerp is: „Het R. KB ij z o n d e r O n d e r w ij s". Het doel dezer lezing zal vooral zijn, ons bij zonder onderwijs te verdedigen tegen de aanvallen der openbare onderwijzers. Dui zenden brochures zijn toch door hen ver spreid hunne sprekers zijn overal opgetre den, ten einde het bijzonder onderwijs maar af te breken, en in een bespottelijk dag licht te stellen. Hunne argumenten te ontzenuwen, het goed recht van onze Kat holieke School aan te toonen, dit vooral zal het doel van onzen spreker zijn. Daarom, Katholieken van Vlissingen, komt allen op ter vergadering. Niemand mag hier ontbreken, vooral de bonds leden niet. Zij moeten door hunne opkomst toonen, dat hunne organisatie hun lief is, zij moeten een voorbeeld zijn voor de anderen. Hoogachtend, Namens het Bestuur, J. v. Rosendaal. 's Heerenhoek, 4 Maart, 1905. sS Geachte Redactie, In uw veelgelezen blad van 28 Fe bruari j.l. las ik een bericht uit Ovezande over de R. K. Kiesvereeniging aldaar, en onwillekeurig kwam mij de wensch op de lippen: „O, konde er toch van -onze ge meente ook een zoo'n veelbeteekenend bericht geplubiceord worden 1" Ik zeg veelbeteekenend, want Ovezande bezit een R. K. Kiesvereeniging, die haar naam met eere draagt. Een Kiesveree niging die mee weet te leven met haar tijd, mee strijdt in den strijd onzer dagen en die, hopen wij, ook de eer zal ge nieten, mee te triumfeeren. Wat mij 't meest nog 't water aan de tanden bracht, was het feit, dat Ovezan- de's Kiesvereeniging de hooge eer geniet, haar Zeereerw. heer pastoor Mohr als eere- voorzitter in hun midden te hebben. Mijn overtuiging, geachte Redactie, laat ik 'thier weer recht uit zeggen, is, dat bij de oprichting van een R. K. Kiesver eeniging de geestelijkheid niet mag wor den over 't hoofd gezien, on m. i. is dan ook een geestelijk adviseur in onze da gen onmisbaar in zulk een college. „De geestelijkheid in de kerk en wij hier de baas!" zooals wel eens gezegd wordt, zie, dat is de laai van den moder nen tijdgeest, en niet de taal van de kin deren der H. R. Kerk! U geachte Redactie bij voorbaat dan kend, hoogachtend Jan Rechtuit. Arrondissemeuts-Rechtbank te Middelburg. MIDDELBURG. De rechtbank alhier heeft heden (Vrijdag) A. F., 34 jaar, land bouwer en koopman te Koudekerke, gede tineerd te Middelburg, wegens overtreding van art. 346 van het Wetboek van Straf recht, veroordeeld tot een jaar gevange nisstraf, met imnindering brenging der doorgebrachte hechtenis Verder werden wegens diefstal van vee een 27-jarige slager uit Assebrouck en een 37-jarige werkman uit Oostkamp ieder ver oordeeld tot een gevangenisstraf van één jaar. Genoemde peisonen zijn beiden ge detineerd daar zij vrij kort geleden door de rechtbank te Middelburg, eveneens wegens diefstal van vee, ieder tot 3 jaar gevangenisstraf werden veroordeeld. MIDDELBURG. De slagersknecht Th. verdacht van den diefstal ten huize van mej. Sprenger alhier is naar het huis van bewaring overgebracht en zijn vrouw werd gearresteerd op grond van verdacht te zijn van medeplichtigheid van dezen diefstal. Donderdagmiddag zijn beiden door den rechter van instructie in verboor genomen, doch moeten zij ontkend hebben iets van den diefstal af te weten. N. G... weduwe K. C., herbergierster te Kattendijke, appellant van het Kantonge recht te Goes, beklaagd van overtreding der drankwet, werd heden door de recht bank te Middelburg vrijgesproken. Misschien speelt bij het lezen van dit opschrift een weemoedig of spottend lachje om de lippen van sommige lezeressen. Ge luk. nu ja. En toch geeft dat woord weer datgene, waarnaar ieder menschenhart verlangt en streeft, waarnaar het zoolang smachten zal, totdat het is voldaan. Maar als het geluk in ons moeitevol leven zoo zelden ons deel wordt, als het, ondanks alle inspanning toch niet te verkrijgen is, ten minste niet in die mate, als wij ons voorstelden, worden wij moedeloos. Wij denken, dat het voor ons te ver ligt en wij gaan naar dingen en genoegens streven, waarmede het, naar wij meenen, wel onfeilbaar verbonden is Wanneer het geluk als een lichte kleine fee voor ons zou staan, zou het medelijdend zijn hoofd schudden over zulke valsche ideeën onder de menschen, daar het ze toch allen gelukkig wil maken, zelfs zij, die door zorgen, smart en nood gekweld worden. Geeft aardsch bezit ons dan geen geluk In zooverre het al onze wenschen en nood wendigheden ten volle bevredigt en het middel tot weldoen geeft, ja. Maar dan nog slechts ten deele, want het gewend raken aan die vervulling onzer wenschen, doet een gevoel van leegte over ons komen, een verlangen, dat meer wil als goed en geld. In onze ziel hebben wij krachten, ver mogens, talenten, die ontwikkeld kunnen worden. Dat zijn de ware, echte gaven van het geluk, daarmede kunnen wij het verkrijgen. Slechts een goede ontwikkeling van onze geestelijke en lichamelijke vermogens in harmonisch verband met de omstandighe den, waarin wij leven, kan ons een duren- den gelukstoestand geven. Geld, eer en genoegen kunnen geen geluk geven, maar het is in ons zelf, in ons diepste wezen gelegen. Met het verlangen naar geluk is daar tevens het vermogen en de kracht aanwezig het te krijgen. Wij hebben het slechts te zien en vast te houden, wanneer het ons voorbijgaat, zoo dicht, dat wij het vatten kunnen, wanneer het ons aanziet met zijn oogen, vragend: wilt gij mij nu niet, en gij hebt toch altijd naar mij ver langd en gesmacht Maar het draagt een eenvoudig kleed, het komt te voet in plaats van in een praalwagen en daarom her kennen zij het niet, die dwaze menschen. Zij klagen over treurige toestanden in hun leven, die hun krachten verslappen, hun vermogens verlammen, maar zij denken er niet aan, dat het de inwendige ontevreden heid is, die hen deprimeert, dat er in iederen stand moeilijkheden zijn, die overwonnen of verdragen moeten worden. Zij zien niet, dat het geluk naast hen staat, reeds lang, met een ernstigen blik, en wijst op alles, wat zij zouden moeten verliezen, voordat zij waarachtig ongelukkig zouden ziju. Zoolang één menschenhart nog warm voor ons klopt en wij nog in een paar liefdevol blikkende oogen kunnen kijken, zoolang wij nog den trouwen druk mogen voelen eener lieve hand, kan het ware, echte geluk ons deel zijn. TWEEDE KAMER. Het debat over het wetsontwerp ter pen- sionneering van bijzondere onderwijzers, wordt voortgezet. De heer Goeman Borge- sius aanvaardde de wet, mits er zekerheid zij dat de bestaande deelgerechtigden van het pensioenfonds niet de dupe worden van do opneming eener nieuwe categorie van gepensioniieerde personen. De heer Bos verklaarde mede te gaan met liet ont werp in het belang van de vrijmaking der onderwijzers. De heer Staalman ver klaarde te zullen tegen stemmen, tenzij de regeering aantoont dal het ontwerp niet strijdig is met het anti-revolutionair beginsel. Spreker was n.l. van oordeel, dat de vrijheid van het bijzonder onder wijs in het gedrang komt. De lieeren Van Wijnbergen en De Waal Malefijt ver dedigden het ontwerp. De minister Kuyper verklaarde beslist niet te kunnen medewerken om in dit ontwerp nog andere personen voor pensi oen in aanmerking te brengen; de vakon derwijzers komen zoo spoedig mogelijk aan de beurt. Waarborg tegen schade voor de oorspronkelijke rechthebbenden wil do minister geven. A.s. Donderdag eindstemming over de Hooger-Onderwijswet. LONDEN. De „Daily Telegraph" ver neemt: Moekden is geheel afgesneden. De bezetting door de Japanners wordt morgen verwacht. Rapporten van de Shaho melden dat de Japansclie linkervleugel eveneens vooruit gerukt is en de Russische stel ling bezetten. De Japansche rechtervleu gel, die voorwaarts rukte, bezorgde den Russen een verlies van drieduizend man. Het Japansche leger is voorzien van dui zenden handgranaten, waarmede zij de versterkingen aan de Shaho van vijanden zuiveren. SACHETOEN, 3 Maart. De Petersburg- sche agentuur meldtHardnekkige ge vechten hebben plaats. Den geheelen dag zetten de Japanners het bombardement op de beide flanken en het centrum van ons leger voort. Het Rayon Putilowheuvel kreeg minstens 2500 bommen uit het be- legeringsveld-geschut, die ons overstelpen. Tegen den avond rukten de Japanners voort tegen den rechtervleugel, waar de ver bitterde strijd voortduurt. PETERSBURG. Een Oekase is versche nen waarbij het volk wordt opgeroepen zich om den troon te scharen teneinde den binnenlandschen vijand te keeren. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. P. J. Snijders jm. 23 j. en J. Kooman jd. 23 j.M. Cohen jm. 26 j en R. de Vries jd- 22 j. GetrouwdK. Wisse jm. 22 j., en J. Domisse jd. 20 j. Bevallen L. Caljouw-Franse d.P. Leijnse-de Lange d.M. de Kam-Melsez. Overleden K. Sloover 5 w. z.A. H- Batus 6 w. z. Van 24 Febr. tot 3 Maart. IERSEKE. Geboren: 24, Anna Maria, d. v. Christiaan Sonke en Johanna Scheele 25, Jacoba Maria, d. v. Paulus Sanderse en Johanna Ruissen 28, Maria Sara, d. v. Anthonie de Munek en Jozina v. d. Endt 1, M. Elizabeth Johanna, d. v. Aar- nout Wisse en Cornelia de Dreu. Over de maand Febr. 1905. KRABBENDIJKE. Geboren: 2. Jacob, z. v. Kornelis van den Berge en Wilhel- mina Oele 15, Maatje Adriana, d. v. Jan van Luijk en Tona Josina Witte 16, Cornelia Catharina, d. v. Christiaan Louwiesse wonende te Garfield en Wilhel- mina Dieleman wonende te Krabbendijke 18, Maatje en Catharina, (tweelingen) d v. Adriaan Lindenbergh en Maria Kamerling. Overleden7, Geertruida de Hamer, 87 j. Wed van Marinus Houtekamer 9, Dina Meeuwsen, 72 j. geh. m. Karei Iloogerheide 24, Catharina Lindenbergh, 6 d. en 25, Maatje Lindenbergh 7 d. dochters v. Adriaan Lindenbergh en Maria Kamerling. RILLAND-BATH. Huwelijksafkondi ging. 5, Wenselaar Kampwart, 22 j. jm. en Maria Elizabeth Neve 19 j. jd. 12, Pieter Nieuwenhuijse, 23 j. jm.' en Maatje Elizabeth Blok, 23 j. jd. 19, Jan Jo hannes Snoep, 21 j. jm. en Jobina Janse, 26 j. jd. 26, Kornelis Oele, 28 j. jm. en Pieternella Schipper, 27 j. jd. Jacob Imanse, 28 j. jm. en Maria Vermerris 25 j. jd. Gehuwd: Pieter Nieuwenhuijse, 23 j. jm. en Maatje Elizabeth Blok, 23 j. jd. Geboren: Jacobus Marinus Jan Bruiju- zeel, z. v. Pieter Bruijnzeel en Jaeomina Blok. Overleden 9, Cornells Dronkers 34 j. geh. met Adriana Brouwer. OVEZAND. Gehuwd17, Johannes Rentmeester 33 j. jm. en Maria Priem, 29 j. jd. beiden Ovezand24, Marinus Vermue, 23 j. jm. Heinkenszand en Cor nelia Rijk, 27 j. jd. Ovezand. Overleden 7, Jozina van den Dries, 2 m.24, Maria de Bie, 14 j. DRIEWEGEN. Geboren 10, Jaeomina, d/v. Jacob van Oosten en Leuntje Spruijt; 15, Jacoba, d/v. Pieter Maat en Maria Bosman; 22, Marinus Jan, z/v. Cor nells Mol en Adriana Smallegange. NISSE. Geboren: 11, CornelisJacobus, z.v. Johannes Jansen en Maria van Maris 18, Izaak, z.v. Adriaan de Blauwe en Maria Melio. Overleden: 11, Leendert Boonman, 22 j. on geh. Gehuwd1, Gerardus Franoiscus Hen- drikus Luwema, 19 j. jm. en Elizabeth Dronkers, 25 j. jd. MIDDELBURG, 2 Maart. 1905. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren niet groot. Tarwe en zomergerst werden het meest gepresenteerd van andere artikelen was het aanbod ge ring. Verandering in de prijzen is er niet op te geven, uitgenomen tarwe, waarvoor boven vorige weekprijs werd betaald. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe f 7.10 k f 7.25; rogge en winter- gerst niet aangebodenzomergerst f 4.85 a f 4.95haver f 3,75Walch. witte- boonen f 17,50 a 18,ronde bruine- boonen f 10,lange dito f 10,50 f 10,50 paardeboonen f 6,75 tuinboonen f 6,50 k f kroonerwten f 7,25 A f 7 40, voor den zaai daarboven. Boter f 0.53 a 0.59 per halve kilo. Eieren f 3.10 per 100 stuks. VLISSINGEN, 3 Maart. 1905. Boter f 1,20 a f 1,15 per kilo. Eieren f3.40 a f3,60 per 104 stuks. GOES. Gisteren werd door het R. K. Kerkbestuur op 't Slot Oostende aanbesteed het bouwen van een R. K. Kerk en Pastorie der H. Maria Magdalena alhier. Inschrijvers waren de heeren: W. J. van de Weert Zn., Goes f 133.385 W. F. Weyers, Tilburg -108 200 Gebr. Dissing, Gouda -100.990 M. Buitendijk en A. Foudrain, Goes - 122.000 L. Raaijmakers, Wouw -114.500 Jan Lindenberg Cz., Wemeldinge - 114 500 P. Dronkers, Kapelle -128.400 J. B. Koch, Hansweerd -127.500 P. L. van Miert, Middelburg - 127.979 W. de Beste, Goes - 133 500 Joh. W. van der Schoot, Tilburg - 107.000 Joh. W. Koeken, Tilburg -102 790 M. Bakkeren, Prinsenhage - 102.360 Jac. van Groenendael, Hilversum - 97.950 Hoogste inschrijving f133.500. Laagste - 97.950. De gunning volgt met 2 dagen. Door het bestuur van het Waterschap 's Heer Arendskerke is op Vrijdag 3 Maart 1905 aanbesteed Perc. 1. de levering van 1082 M3 grind (541 M3 van 27 cM. en 541 M3 van l'/a4 cM.) waarvan 812 M3 te leveren voor 1 Mei 1905 en 270 M3 voor 1 Aug. 1905, alles vrij op den haven aan de Zuid- Kraaijert. Perc. 2. de levering van 850 M3 grind (425 M3 van 27 cM. en 425 M:' van l/ n4 cM.) te leveren voor of op 15 Juli 19l>5, vrij op den wal te Goes. Perc. 3. het leggen van 5355 Meter lengte grindweg met bijkomende werken in Heinkenszand en 's Heer Arendskerke te beginnen met Westdijk te Heinkenszand. Perc. 4. het vervoeren van 1082 M:' grind van den Zuid-Kraaijert naar Heinkenszand, waarvan 812 M3 voor 15 Mei en 270 M:' voor 1 Sept. en het vervoeren van 850 M3 grind van Goes naar 'sHeer Arendskerke en gedeeltelijk naar Stellepolder, gemeente Heinkenszand, voor 15 Aug. 1905. De 4 pers. in massa gegund aan A Goe- degebure te Nieuwdorp voor de som van f9255. In onderdeelen was ingeschreven voor f9259. Vrijdag 3 Maart. HEINKENSZAND, 2 uur, bij Alleme- kinders door het waterschap 's-Heer-Arends kerke levering 1082 M3 grind voor 1 Mei en 1 Aug., vrij haven Zuid-Kraaijertpolder idem 850 M3 voor 15 Juli vrij wal Goes; het leggen van 5355 M. grindweghet vervoer van 1082 M:' grind van den Zuid- Kraaijert naar Heinkenszand, waarvan 812 vóór 15 Mei en 270 voor 1 Sept. en het vervoer van 850 M3 grind van Goes naar 'sHeer-Arendskerke en gedeeltelijk naar Stellepolder voor 15 Aug. Inl. dhr. J Braamse dijkgraaf. Maandag 6 Maart. KRUININGEN, hotel Korenbeurs, 3 uur levering 2050 M3. grind voor 't waterschap Kruiningen. Inl. dhr S. B. Blok. Donderdag 9 Maart. VLISSINGEN, door het bestuur van den stoomtram Walcheren kantoor De Ruyter- straat voor de lijn Middelburg (Vlissingen) Domburg 2 uur het maken van de kunst werken id. van de aardenbaan, het leveren van den ballast, het leggen der sporen en wissels en het maken der gebouwen en andere werken. Bestekken ter inzage en verkrijgbaar ten kantore voor resp. f 6. f 4.en 4.50. Vrijdag 3 Maart, 's GRAVENPOLDER, inspan door not. Overman 10 en 1 uur. 's HEERENHOEK, houtwaren, varkens en inboedel door deurw. Hollmann en Ver hoek 11 uur. Dinsdag 7 Maart. KORTRIJK, 1 uur door not. v. d. Venne de hofstede Vinkenisse Rilland in pacht bij Jan Vogelaar a f3944 per jaar, groot 61 H. En 4,7760 H. bouwl. verpacht a f376 aan M. A. Vette. Toewijzing 21 Maart. Donderdag 9 Maart. OVEZANDE. Kapitalen Boereninspan, voor de Erven de Wed. M. Rentmeester de Baar, door notaris W. van Campen te Goes, als: 1 bruine merrie 11 jaar, 1 zwart veulendragend 10 jaar, 1 bruine schimmel 3 jaar, 2 vos merriën 2 en 1 jaar, 7 melk koeien, 9 vaarzen, 5 aanhoudkalveren, 2 zeugen, 10 biggen, karnhond met hok, 140 kippen en hanen, 2 menwagens, driewiels- kar, tilbury, sliersleeper, rolsleeper, rolblok, enz melkontroomer (colibri), 4 mestplanken, 5 evies, inboedel. Vrijdag 10 Maart. OUDELANDE, Boereninspan door not. van der Kloes, voor W. de Jager 10 uur als6 paarden 1 veulendragend, 1 melkkoe, 1 os, aanhoudkalf, zeugen, 40 kippen, tent wagen, menwagen, drielingswagen, driewiels- kar, langwagen, landbouwgereedschappen, harnas, mest, hooi, peen, stal- en zolderge reedschap, huisraad, varkensvleesch enz. WOLFERTSDIJK, voor 10 uur, door deurw. Hollmann en Verhoek afbraak. Dinsdag 14 Maart. GOES, in de Prins door not. Pilaar de smederij van wijlen VLISSINGEN, cafe Bos, door not Tak een heerenhuis Pottekade H 55. En een winkelhuis apotheek Kerkstraat F. 32, resp. 180 en 43 cA. Te zien van 1012 en van 25 uur 13 en 14 Maart. Woensdag 15 Maart. KOUDEKERKE, bij Roose door not. Loeff 9 uur een rentenierswoning, tuin, enz. A 62 groot 453 c.A En 36,9754 H.A. bouw-, weiland en sprink. Kijkdag 13 Maart. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden mijn bediende, CORNELIS SCHRIJVER, die mij gedurende eenige jaren zeer trouw en eerlijk heeft gediend. Zijn nagedachtenis zal bij ons steeds in eere blijven. W. J. M. BITTER en familie. Goes, 2 Maart 1905. Afdeeling VLISSINGEN. op Zondag 5 Maart, des avonds te 8 uren, in de zaal STOFKOPER. Sprekers: 1. De heer ME NT INK, voorzitter van den Ned. R. K. Volksbond in het bisdom, Breda. Onderwerp: Eenheid en eendracht. 2. De heer MAAL, R. K. onderwijzer te Leiden. Onderwerp: Het R. K. Bijzonder Onderwijs. Toegankelijk voor alle Katholieken. wegens opheffing der zaak van Parapluies en Wandelstokken. Wed. DENEVERS. GOES. en

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3