GEMENGD NIEUWS. Ingezonden stukken, UIT DE PERS. Muziek. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. Marktberichten. Afloop aanbestedingen Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. tredend katholieke lid den heer P. F. Fruij- tier, reeds bij eerste stemming te steunen. In Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen wordt den laatsten tijd een drukke handel in stroo gedreven voor goed soort wordt tot f23 betaald, tegen f 15 k f 16 in gewone jaren. Algemeen wordt verwacht, dat de tegenwoordige prijs niet zal dalen, aange zien dit jaar minder graan en meer bieten en aardappels geteeld worden dan in an dere jaren. Men meldt uit Amsterdam: Een vrouw is in het Vondelspark door een paard, dat op hol was geslagen en bereden werd door een officier, omverge reden. Do vrouw die uit mond en ooren bloedde, is het naar het Wilhelminagast- huis vervoerd en aldaar opgenomen. Volgens een ooggetuige is bij zeer on stuimig hoog water de haven te Scheve- ningen binnengekomen de bomschuit SCH. 67, in weerwil dat van een der licht torens voor gevaar van tegen de hoofden te varen uit alle macht gewaarschuwd werd. De bom, welke met snelle vaart door de branding kwam aanzeilen, de bemanning had 't stormpak aan met den zuidwester op is op 't kantje af door de hoofden geraakt, daar doordien de zei len te laat werden gereefd, een botsing bijna onvermijdelijk scheen. Het geval liep gelukkig af en eindigde met de behouden aankomst in de binnenhaven. De vele om standers op de hoofden verkeerden in ake lige spanning, want men dacht niet min der dan dat de schuit tegen het haven hoofd te pletter ging. Omtrent den doodslag te Utrecht wordt nog gemeld dat de beide broeders, wonende in de Gogsche steeg, reeds sedert geruimen tijd met elkaar in onmin leefden. De directe oorzaak hiervan was een derde bewoner van genoemde steeg, zekere B., wiens pa troon een anoniemen brief had ontvangen, waarin allerlei lasterpraatjes van B. ver teld werden. Dit had tengevolge dat de broeders W. elkaar beschuldigden de af zender van dit schrijven te zijn, hetgeen natuurlijk wrok verwekte, die lot een steeds meer gespannen toestand aanlei ding gaf. Door verschillende onbeteeke- nende voorvallen werd het vuurtje gere geld aangewakkerd, totdat het Zondag ein delijk tot een uitbarsting kwam. Th. W. had den middag doorgebracht bij B. en daar goed de jeneverflesch aan gesproken. Toen hij naar huis ging, ont moette hij zijn vrouw die C. J. W. uit- noodigde, in minder fijne bewoordingen, om buiten te komen. C. kwam inderdaad buiten en vroeg of zijn broer hem moest hebben, waarop Th. een stoffer uit een bloembakje greep en daarmee op C. los sloeg. De mishandelde strompelde naar binnen. Toen de politie kwam vond zij hem dood op den grond liggen. Th. werd in zijn woning gearresteerd. Het lijk, dat geen uiterlijke teekenen van geweld droeg, werd naar het zieken huis ter schouwing overgebracht. Men meldt uit Tiel Tengevolge van een aanval van epi lepsie is gisteren in het Haaftensche veld G. v. O. in een sloot geraakt, met het ongelukkig gevolg, dat hij verdronk. Hij laat een vrouw met drie kinderen na. Te Hilversum is een vierjarig knaapje in de Bussumerstraat door een wagen, met steenen beladen, door een ongelukkig toeval overreden. Deerlijk gekneusd is het naar de ziekenverpleging vervoerd en daar overleden. Gistermiddag brak er te Rijswijk (Be tuwe) brand uit in de kolossale boeren- huizinge van de wed. van Ooi. De ge- heele boerderij, stallen en hooibergen in cluis, .zijn uitgebrand, alleen het muur werk is staande gebleven. Van den vee stapel kwamen twee kalveren en 'n aantal kippen om. Tegen den avond brak er te Ravens- waay brand uit in de niet minder groote boerderij, bewoond door den heer van Om meren. De reusachtige bergplaatsen, nog grootendeels met veldproducten opgepropt, gingen in vlammen op. De geheele vee stapel werd gered. Verzekering dekt van beide branden de schade. Dicht bij Aalst heeft een baanwachter op de rails drie ijzeren buizen gevonden, die met elkander verbonden waren door een staaldraad. De buizen bleken een zeer gevaarlijke ontplofbare stof te bevatten. Men schijnt hier te doen te hebben met een aanslag op den sneltrein Brussel Ostende die gelukkig bijtijds verhin derd is. Eene commissie tot wering van school verzuim in de gemeente Schoterland in formeerde naar de redenen voor het ge regeld verzuim van een 12-jarig meisje. Het antwoord luidde: „dat het meisje als..huishoudster diende." Een leuke Voetbaldag. Het is een Zaterdagavond; morgen hebben we match te N. Daar mijn bullen netjes in orde zijn behoef ik dus niet vroeg op te staan en kan zoo lang mogelijk blijven maffen. Mijn zuster Phine gaat ook uit (niet matchen). Wij hebben namelijk te P. een oudoom wonen die om bijzondere redenen af en toe door een onzer wordt bezocht, een z. g. corvée. Daar de oude man nog al een zwak heeft voor een fijn glaasje, hebben we de gewoonte bij zoo'n bezoek doorgaans een paar flesschen oude cognac mede te nemen. Phine nu moet zich ook deze moeite getroosten en had het zaakje in een net koffertje laten pakken, niet ongelijk aan mijn voetbalkofifer. We drinken vroeg koffie en Phine gaat 't eerst wegde meid brengt haar naar den trein. Terwijl ik het Sportblad nog wat na snuffel is het spoedig ook mijn tijd en 'k ga weg. Alles gaat goedmet de andere lui van 't elftal in den trein vliegt de tijd om en we zijn er. In de kleedkamer'k zal me gaan ver- kleeden, steek den sleutel in 't gaatje, draai, maar jawel, geen beweging. Nog en nog eens geprobeerd, 't gaat niet. Dan maar kapot. Met behulp van een grooten spijker uit den muur breek^ik het'*" slot er na weinig moeite af. Open het koffertje en ontwaar inplaats van mijn voetbalplunje de consumptie voor oom. De rest laat zich begrijpen. Na de match met een paar anderen die niet direct naar huis gingen was er van~j't zaakje spoedig niets meer over dan de leege flesschen. 'k Kom 's avonds thuis met een neder laag van ons elftal, een vernield koffertje, een eksteroog van een geleende te nauwe schoen en tot slot een op mij wachtende hoogst verontwaardigde zuster. Maar ik had toch lol gehad. (Spbl.) In de Grosze Frankfurterstrasse te Ber lijn is Zondagnamiddag ingebroken in den grooten goudsmidwinkel van Georg Grlin- baum. Er moet voor minstens 35.000 mark aan juweelen en gouden voorwerpen zijn gestolen. De diefstal werd eerst. Maan dagochtend ontdekt. De inbrekers bleken in den winkel gekomen te zijn door een gat, dat zij in den zolder en het plafond hadden gemaakt. Zondagnamiddag onge veer 5 uur hebben menschen twee man nen uit den winkel zien komen. De eene droeg een handtasch, die openging en waaruit eenige gouden horloges op de straat vielen. Dat had men wel wat vreemd gevonden, maar omdat het klaarlichte dag was en de beide mannen in alle kalmte de horloges opraapten, had men er in 't geheel niet aan gedacht, dat het wel inbrekers konden zijn. Dezer dagen was Bridgetown in New- Jersey, getuige van een vreeselijk tooneel. Toen daar een wegens moord ter dood veroordeelde werd opgehangen, brak de strop om zijn nek, waardoor het lichaam van den gehangene twaalf voet diep naar omlaag stortte. Ten aanschouwe van circa 2000 personen, lag hij op den grond en kromp ineen van pijn. Het publiek werd woedend bij dien aanblik en eischte, dat de terechtstelling zou worden nagelaten. De rechter echter wilde, dat de moorde naar zijne straf zou ondergaan, en hij overhandigde derhalve den beulsknechten op het schavot hel stuk touw. Nu wilde de menigte den rechter lynchen, wat door een sterke afdeeling van politie werd ver hinderd. De scherprechter en zijn helpers trokken het touw door een opening der galg en heschen het lichaam omhoog, tot dat, !een geneesheer verklaarde, dat de dood was ingetreden. Een dame te New-York die f 1250 bood voor een wijsvinger van een rechterhand is geslaagd in den aankoop. Een gehuwde vrouw, wier man twee vingers mist van de rechterhand zonder dat hij er last van ondervindt, heeft haar rechter-wijsvinger verkocht aan de koopster die dit handdeel mist. De operatie der vingerwisseling van persoon op persoon heeft te New-York plaats gehad, maar eerst na drie weken zal kunnen worden geconstateerd of zij gelukt, want de dames zijn al dien tijd onafscheidelijk aan elkaar verbonden; bei der rechterhanden zijn saamgevoegd tot dat het aangroei-proces is voleindigd. (buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Wat wil „Hef Oudersnummer Wanneer de geachte Redactie mij een klein plaatsje in hare kolommen wil af staan, wil ik den lezers van „De Nieuwe Zeeuwsche Courant", bovenstaande vraag trachten te beantwoorden. Ik voel me hiertoe verplicht om twee redenen. Vooreerst om het groote nut en de be langrijkheid der zaak zelve en ten tweede door de wijze, waarop over Het Ouders nummer hier op 't platteland geoordeeld wordt, door hen, die 't reeds uit onze handen ontvingen. Vele lezers toch zagen er eene al te groote verheerlijking in van de bijzondere R.-K. onderwijzers. Sommigen, waarvan ik er één sprak, vielen vooral over het schoone woord van Mgr. Andr. Jansen: „Naast het Priesterambt is er geen gewichtiger dan dat van den onderwijzer." Dat was te veel eer, dat was overdre ven. En toch, waarde medelezers, dit woord bevat de volle waarheid. Deze waar heid, in 't volle licht te stellen, zou voor heden te veel plaatsruimte vragen. Wil do geachte Redactie mij echter in de ge legenheid stellen, dan wil ik dit te gelege- nertijd zeer daarne doen. Anderen zeiden weer, ja, 'tzijn allemaal woorden van de onderwijzers zelf, zij willen zich eens laten hooren en eens toonen, wat voor mannen 't eigenlijk wel zijnNeen, geachte lozers, dat is 'tdoel niet. Als u door ons, hoogst gewaardeerd R.-K. orgaan, „Het Oudersnummer" wordt aangeboden, leest dan slechts het eerste artikeltje „Kennismaking" en ge zult met 't eigenlijke doel en streven van 't blaadje op de hoogte zijn. Wat dan wil „Het Oudersnummer?" Ge weet allen, welk een strijd er in onze dagen gevoerd wordt om de school, dus ook om het kind. In tal van brochures en dagbladen, is de school het onderwerp van den dag. Alle voorstanders van de neutrale school, d. i. van de openbare, zijn tot de tanden toe gewapend, opge staan om de aloude voorrechten van dit troetelkind te behouden, ja, zijn zoover gekomen, dat zij het onderwijs der Katho lieke scholen smaden en het bij 'tvolk in een verkeerd licht zetten. Maar die voorstanders, die zoo schetteren over de voortreffelijkheid der openbare school, over dat onderwijs zonder God, zij weten heel goed, dat, „wie het kind heeft, heeft de toekomst 1" en daar is het vooral om te doen. De Katholieke school toch wil de jeugd, naast, laat ik liever zeggen tegelijk met het onderwijs in nuttige en gepaste, voor 't leven noodzakelijke kundigheden, ook echt godsdienstige en zedelijke begrippen inprenten, wil dus kin deren vormen, die op rijperen leeftijd zul len pal staan in hun beginsel, pal in 't geloof aan God, mannen, die weten dat geen Staat, geen maatschappij kan bestaan zonder God of godsdienst. En juist het tegendeel willen de liberalen en socialisten. Wordt er derhalve in 't vijandelijk kamp geschreeuwd, dan mogen wij toch ook wel eens onze stem verheffen, dan mogen ook wij toch wel eens opkomen voor ons goed recht! Welnu, dat wil „Het Ouders nummer." Het wil echter nog meer. En het is een zeer gewichtig doel, dat „Het Ouders nummer" hier tracht le bereiken. Het wil n.l. U, ouders, opwekken en aansporen tot samenwerking met de on derwijzers, waaraan ge gedurende zoovele jaren uwe kinderen toevertrouwt. Hoe vaak, helaas, komt 'tniet voor, dat onverstandige ouders, in 't bijzijn hunner kinderen, zich ongunstig, ja, soms grof brutaal uitlaten, over 't hoofd der school of zijn onderwijzers. Weten zij dan niet, dat zij door die manier van handelen, alle gevoel van achting voor den onder wijzer uit het kinderhart wegnemen Weten zij dan niet, dat zij afbreken, wat de onderwijzer opbouwt? Nog erger, wat treurig genoeg, ook ge beurt, als ouders hun kinderen tegen den onderwijzer opzetten. O, ouders, leest en herleest toch „Het Oudersnummer", dat u zal worden toe gezonden, want weet, en weest er van overtuigd, dat de onderwijzer, wat hij in 't privaat leven in uw oog ook moge schij nen, toch de man is, die 'tgoed met uw kinderen meent, dat h ij het is, die uw kroost wijst en voortdurend wijst op de offers, welke vader en moeder zich voor hun kinderen getroosten, om ze zoodoende op te wekken tot dankbaarheid, tot liefde jegens u. Maar als gij dan hiervan overtuigd zijt, onthoudt dan ook den onder wijzer uw steun, uw belangstelling niet en tracht door uw ouderlijk gezag zijn gezag te schragen. Ziet, ouders, d i t is in 't kort gezegd de bedoeling van „Het Oudersnummer" „Het heil uwer kinderen!" A. Roelofs. 's Heerenhoek, 14 Febr. 1905. Op ons verzoek om toezending van exemplaren van „Het Oudersnummer", werd ons bericht, dat de voorraad op was, zoodat wij tot ons leedwezen niet in de gelegenheid zijn dit nummer te ver spreiden. Bij het verschijnen van een vol gend „Oudersnummer" hopen we het beter te treffen. R e d. Nog niet goed, nooit goed! Het agitatie-comité tegen het arbeidscontract heeft weer een uitspraak gedaan over het gewijzigde ontwerp van minister Loeff. Zij luidde natuurlijk veroordeelend. Want van deze Regeering kan niets goeds komen en wat uit den boezem der bourgeois-partij voor den werkman gedaan wordt, is nu eenmaal volstrekt verwer pelijk. Ofschoon van vrijzinnig-democratische zijde het gewijzigde ontwerp in verschil lende organen werd geprezen, ofschoon zelfs partijgenoot Schaper, eerlijker dan zijn vrienden, niettegenstaande de luide protesten hunnerzijds, openlijk bekende, dat na de wijziging het ontwerp veel goeds bevat, werd door de afgevaardigden van het comité een motie aangenomen, waarin verklaard wordt, „dat dit ontwerp, tot wet verheven, de belangen der vakvereeniging en dus die der Nederlandsche arbeiders" zal schaden. Intussehen is het gebeurde weer typee rend voor de Sociaal-Democratische Arbei ders-Partij. Zij toch heeft door toedoen van leider Tak de zaak doorgedreven. Reeds vroeger hebben verschillende organisaties zich van het comité afgeschei den, o. a. de Bond van Handels- en Kan toorbedienden, welke laatste uitdrukkelijk als motief voor zijn handelwijze aangaf, dat de agitatoren zich op een bevooroor deeld standpunt plaatsten en geen eerlijke critiek oefenden. Op de vergadering zelf is de afgevaar digde van het Werklieden-Verbond heen gegaan, omdat hij hetzelfde moest ervaren. De S. D. A. P. staat nu vrijwel alleen met haar motie. Waar anderen de handen ineen slaan, om de noodige sociale hervormingen tot stand te brengen, zondert zij zich af, blijft zij alleen ontevredenheid kweeken, onrust stoken. Daar moet zij van groeien, zij kan er niet buiten. Dit jongste staaltje toont het weer over duidelijk aan. (Msb.) Don Lorenzo Perosi, de bekende Italia- aansche componist van gewijde muziek en leider van de Sixtijnsche kapel te Rome, die te 's Gravenhage en te Rotterdam en Amsterdam zijn oratorium „Het Laatste Oordeel" komt leiden, wordt voor of op den 23 dezer maand in de Residentie ver wacht. De Zeereerw. heer Alph. M. G. de Weert, pastoor te Riel (N -Br.is Vrijdagavond overleden. Hij was sedert 1894 pastoor. Zaterdagavond heeft de Zeereerw. pater A. Melis, pastoor der St. Josephskerk te Delft, de laatste H. Sacramenten ontvangen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Voor de bovengenoemde rechtbank had zich gisteren te verantwoorden A. F., land bouwer en veehouder,, wonende te 't Zand, gemeente Koudekerke, thans in hechtenis alhier, wegens verduistering van vee, be- hoorende tot zijn faillieten boedel. Het O. M. vorderde schuldigverklaring van beklaagde en zijne veroordeeling tot 1 jaar gevangenisstraf, onder aftrek der preventieve hechtenis. Voorts zijn veroordeeld wegens: mishandelingP. F. d. R27 j., land bouwersknecht, Boschkapelle, tot 14 d., en M. D., 28 j., boerenknecht, Zaamslag, tot 1 m. gev.straf. overtreding der drankwetE. C., 22 j., dienstbode, Vlissingen, tot f 10 b. s. 10 d. h. overtreding gemeente - verordening te Vlissingen W. A. K., 48 j., bierhuishouder, Vlissingen, tot 2maal f5 b. s. 2maal 1 d. h. verduistering: L. v. E36 j., werkman, Middelburg, tot 2 m. gev.strafen diefstalO. J. B., 30 j., sjouwerman, Middelburg, tot 14 d. gev.straf. GOES, 21 Febr. 1905. Bij voldoenden aanvoer van granen waren genoteerde prijzen gemakkelijk te bedingen. Oude Tarwe f a f Nieuwe Tarwe - 6,60 - 7, Rogge- 5,— - 5,10 Wintergerst per 100 K° - 7,25 - 7,70 Zomergerst - 7,- 7,50 Haver - 6,50 - 7,20 Bruineboonen - 9,50 - 9,75 Paardenboonen - Koolzaad- Groene Erwten - 6,75 - 7, Kroonerwten - 6,80 - 7, Karwijzaad - - Versche Boter f 0,95f 1,04 per KG., mid- denprijs f0,50, part. f 0,55. Eieren f 2,60 f 3,per 100, middenprijs f0,70 part. De aanvoer van boter en eieren was ruim. GOES. Heden werd in „de Prins van Oranje" door het bestuur der Breede Wa tering bewesten Ierseke, aanbesteed: de levering van 2629 M3 grind in één perceel2 biljetten van de heeren C. T. de Waal, Werkendam, ad f5048 en W. Borsje, Papendrecht, ad f5020. Voorts het vervoeren van grind, le perceel 359 M3 3 biljetten van de heeren: J. Korstanje. Goes, ad f279.75, 0. Karelse, idem, ad f267 en A. Paarde- kooper, Kloetinge, ad f260; 2e perceel 336 Ms 4 biljetten van de heeren: D. van Hoorn, Ierseke, ad f149, Johs. Leendertse, Wemeldinge, ad f130, J. op 't Hof Cz., Kapelle, ad f 127.50 en M. de Koeijer, Ierseke, ad. f77, 3e perceel 523 M3 5 biljetten 1 onwaarde van de heeren C. de Zeeuw, Wemeldinge, ad f575, J. Sinke c. s., Kruiningen, ad f296, M. de Koeijer, Ierseke, ad f261 en J. op 't Hof, Kapelle, ad f259; 4e perceel 741 M3 6 biljetten 1 onwaarde van de heeren: Joh. Leendertse, Wemel dinge, ad f891, J. op 't Hof, Kapelle, ad f813, C. Verboom, Ierseke, ad f755, O. Trimpe, Kloetinge, ad f649 en M. de Koeijer, Ierseke, ad f 648 5e perceel 305 M:! 4 biljetten 1 onwaarde van de heerenJoh. Leendertse, Wemel dinge, ad f 318, C. Karelse, Goes, ad f 233 en M. Snoeck, 's Heer Abtskerke,ad f219.50; 6e perceel 200 Ma 6 biljetten van de heeren: C. de Zeeuw, Wemeldinge, ad f240, Joh. Leendertse, Wemeldinge, ad f207, J. Sinke c. s., Kruiningen, ad f174, J. op 't Hof, Kapelle, ad f169, M. de Koeijer, Ierseke, ad f148 en C. Verboom, Ierseke, ad f 130. Den laagsten inschrijver voor de levering werd, zoowel als den laagste inschrijvers voor het vervoer een en ander gegund. TWEEDE KAMER. H o o g e r-0 nderwijswet. Ondanks bedenkingen van den minister, is met 62 tegen 12 stemmen op voorstel van den heer Van Kol overeenkomstig den door dr. Bos aangegeven zin bepaald, dat bij algemeenen bestuursmaatregel het aantal afdeelingen aan de technische hoogeschool kan worden uitgebreid. De regeering nam over het amendement Lohman c.s., be palende, dat aan de bijzondere gymnasia in den loop van een zesjarigen cursus in alle vakken minstens evenveel uren onderwijs moet worden gegeven als vol gens het leerplan voor de openbare gym nasia, behoudens 4 uur per week voor godsdienstonderwijs. De minister verklaar de zich tegenover dr. Bos bereid, zoo noodig ook voor de openbare gymnasia eenige speelruimte ten aanzien van het leerplan toe te staan. Morgen voortzetting. DEN HAAG. Aan het liberale blad „Land en Volk" wordt uit Batavia ge seind, dat de secretaris van het departe ment van Marine, Immink en echtgenoote, heiden in een vlaag van zwaarmoedigheid, zich van het leven beroofd hebben. MIDDELBURG. Burg. en Weth. hebben de verkiezing van een lid van den gemeen teraad, in het Me district, vacature- I). Wisboom Verstegen, bepaald op Dins dag 7 Maart. SCHORE. Door de Mij. tot Expl. van Staats-Spoorwegen, is een eervolle ver melding met een gratificatie van f 10 toe gekend aan dhr. Mozes Willemstein, be ambte S.S. te Vlake, wegens betoonde ac tiviteit en eerlijkheid. TOKIO. De Japansche regecring gelast te den onmiddellijken aanbouw van 25 torpedojagers. Het eskader onder Kami- moera is gesignaleerd nabij den Indischen Oceaan. Men gelooft dat een belangrijk zeegevecht aanstaande is. Van 18—22 Febr. 1905. VLISSINGEN. Bevallen M. P. v. Beek, geb. Wijkhuizen, d. E S. Timmerman, geb. Calcouw, d. L. Bosschaart, geb. Óevaal, z. (levenloos.) Overleden A. Wolf, z. 13 m. J. F. Kusse, ongeh. d. 33 j. L. J. Mosselman, vrouw van T. Bakker, 50 j. Zaterdag 25 Febr. GOES, op 't Slot door dhr. le Clercq het bouwen eener graanschuur en varkensstal in den Jacobpolder (Sloe), pachter v. Nieu- wenhuijze. Aanwijzing 9 uur. Inl. dhr. le Clercq, Kruiningen. Donderdag 23 Febr. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging, door not. Hosang huizenKorendijk P. 81, Bogardstraat D. 61, Heerengracht M. 30, Veersche Singel S. 80, tuingrond daar achter, huis en schuur aldaar S. 46, huis, loods en tuin Wagenaarstraat E. 283, huis Lange Breestraat O. 150, winkelhuis Vlissingsche Wagenplein P. 7, resp. groot 82, 50, 405, 148, 196, 110, 182, 230 en 77 cA. Vrijdag 24 Februari. IERSEKE, inspannen door not Houwer 9 uur Zanddijk als 1 bruine veulendra- gende merrie 7 jaar, 6 bruine merriën 5, 8, 18, 13, 3 en 1 jaar, 3 zwarte merriën 6, 6 en 3 jaar, 1 zeemvos veulendragend paard 4 jaar, 1 bruine ruin 2 jaar, 1 bruine hengst 1 jaar, 1 donkerbruine 2 jaar, 10 melkkoeien, 9 vaarzen, 1 vette os, 2 spring- stieren, 3 jaarling ossen, 9 jaarling vaarzen, 9 aanhoudkalvers, drachtige zeug, 7 mest- putloopers, 100 kippen, 5 menwagens, 3 driewielskarren,2 kiekenrennen, kapwagen, tilbury, landbouw-, melk-, karngereedschap- pen, balans-centrifuge met Victoriakarn no. 21 enz. NIEUW- en St. JOOSLAND. Op hof stede Reigersberg door not. v. Nimwegen bij dhr. Kodde inspan, als3 zwarte mer ries 18, 16 en 2 jaar; 4 bruine ruinpaarden 12, 8, 3 en 2 jaar; 1 zwart liere veulen- dragende en 1 vos liere dito merrie 12 en 9 jaar; 1 bonte merrie 8 jaar; 1 vos merrie (N. P. S.) 5 jaar; 2 bruine merries 4 en 1 jaar; hoornvee, Utrechtsch wagentje, 4 menwagens met toebehooren, lemoenkar, driewielskar, hittenwagen, zaaimachine, 3 koksploegen, 2 Zeeuwsche ploegen met Koksonderstellen, 1 Zeeuwsche, 2 Waalsche, 1 tweevoors-, 1 ijzeren Waalsche ploeg, Paardentuig, landbouw-, melkgereedschap- pen, hooi, mangels, mutsaard, meubels, huisraad, enz. Woensdag 1 Maart. BORSELE, 10 uur, door not. Overman, voor erven de Winter, inspan. WEMELDINGE, bij M. de Schipper Kanaal, door not. Houwer 10 uur 1 vos

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3