BUITENLAND. Van onze Eilanden. het kabinet Roëll de uitbreiding van bot gemeentokiesrecht tot stand. Met één stem werd het herhalingson- derwijs in de leerplicht opgenomen. Met één stem verviel het verplicht her- halingsonderwijs. Met een stem deed de schoolvoeding en kleeding officieel haar intree. Met één stem werd de leerplichtwet aan genomen. Dit alles gebeurde in de Kamer. Maar ook daarbuiten zijn voorbeelden te over. Met één stem meerderheid werd de heer van tiilse te Sneek en Geertsema te Am sterdam gekozen. En zoo zou ik gerust nog wat kunnen doorgaan. Voelt ge nu goed uwe verantwoordelijkheid, als ge niet zorgt te doen wat gij maar kunt en wat uw dure plicht is'? Spreker betoogde voorts, dat men zich hij de stembus den Almachtigen God niet moet. schamen en dat Zijn woord ons tot richtsnoer moet strekken. Krachtig wekte spreker daarom op tot propaganda voor de Juni-verkieziugen. Een liberaal kabinet zal niet kunnen regeeren zonder steun der socialisten. Alle pogingen tol concentratie der gematigde partijen Ioopen op misluk king uit. Verder zei hijMet Kolkman, onze Katholieke afgevaardigde, zeg ik „Slechts twee kampen zijn mogelijkhet geloof en het ongeloof." De keus is niet moeilijk voor ons, die zien, hoe de socia listen den arbeiders niets geven. Wij be loven den arbeiders ook den hemel; van de aarde kunnen wij nu eenmaal geen rozenhof maken. Wie den arbeiders het geloof ontneemt, doet de grootste misdaad; hij ontneemt hem de kracht om het leed met gelatenheid te dragen. Eenmaal zal de juichkreet wederom klinken, die op Golgotha zijn oorsprong namChristus zal zegevieren. Hij is de redder! Hier wijdde de spreker eenigen tijd aan het nagaan van verschillende wetsont werpen, voornamelijk de schoolwet en deed daarbij flink uitkomen, wellce voor- deelen er voor ons gelegen zijn in het feit, dat de jeugd in de school Christelijk onderwijs zal mogen genieten. Daarna wees de secretaris, de heer R. Steijaert, de kiezers op hun plichten cu toonde aan, welke de vereischten zijn om kiezer te kunnen worden. Er werden 41 nieuwe kiezers aangenomen. Spr. spoorde de aanwezigen nog eens aan, al hel moge lijke te doen en alle krachten in te spannen voor de goede zaak. RUSLAND. De correspondent van „de Standard" te Moskou verwacht, dat de begrafenis van grootvorst Sergius daar heden zal plaats hebben binnen de muren van het Kreml. Het zal een hoogst eenvoudige en korte plechtigheid wezen. Keizer noch keizerin zal er bij zijnwel eenige groot vorsten. De moordenaar heeft een paspoort uit Witebsk, vermoedelijk is dat echter valsch. Men kan hem nog altijd niet thuisbrengen. Waarschijnlijk heeft hij alleen gehandeld. Er is nog gebleken, dat de moordenaar een vol geladen revolver met acht schoten bij zich had. De koetsier van den vermoorde leeft nog, en men hoopt hem in het leven te behouden. De vrouw van Sergius heeft hem tweemaal in het gasthuis bezocht. Van alle kanten komt tijding van een wijdvertakte oproerige beweging in het binnenland, waaraan ook de boeren deel nemen. Allerwege is er werkstaking van spoorwegpersoneel, telegrafisten en tele fonisten. Ook te Moskou staken de apothe kersbedienden. Veertien van de vijftig gepatenteerde apotheken zijn er gesloten, ofschoon de eigenaars de eischen der stakers onverwijld inwilligden. Ernstige berichten komen er uit den Kaukazus, ondanks de pogingen der over- volgde en zelfs schier eene uifnoodiging aan tafel van Zijne Excellentie heeft ont vangen. Wonderlijke zaak!" De markies stond als verpletterd. „En de bewijzen van dit alles?" „Ik heb de vrijheid genomen, heer mar kies, u te zeggen, dat men hier nog altijd op suspicie te werk gaatmaar alles drijft ons aan te denken,' dat wij juist zullen ingelicht zijn: die verre reistoch ten, die gewaande gevangenschap onder de roovers, dat plotseling vertrek „Bewijzen nog niet veel in mijn oog; doch gij hebt nu reden om voorloopig de hand op beiden te leggen, en graaf Raoul Dieu-le-Veut in de gelegenheid te stellen zijne dochter te zien, te spreken of, welke zijne voornemens ook zijn, deze uit te voeren." „Juist zoo." „Mag ik zijn edele hiervan bericht geven?" „Ik zie daarin geen beletsel." De markies verwijderde zich een oogen- blik en trad met de graaf Raoul ander maal binnen, wiens lange en achtbare ge stalte wel geschikt was om indruk te maken, zelfs op minder slaafsch onder worpen personen dan meester Renun- kel was. „Heer luitenant," zeide de graaf, „ik dank u voor de inlichtingen, welke mij de heer markies zoo even gebracht heeft. Ik zal mij naar Antwerpen hegeven. Wat aangaande den graaf de Vertigneul ge zegd is, kan echter slechts in de verbeel ding van sommige personen beslaan hoid om den toestand te verheimelijken. De „Daily Chronicle" verneemt uit Odessa, dat menscben die daar uit Tiflis en Batoem aankomen, vertellen van een bepaald oproer van de boeren in het Zuiden van den Kaukazus. De troepen kunnen het niet beteugelen. De correspondent van de „Daily Tele graph" te Petersburg heeft van een oog getuige gehoord, hoe het bericht van Sergius' dood te Tsarskoje Selo aankwam. Het hooge gezelschap zat aan de lunch, ter eere van prins Frederik Leopold van Pruisen. De tsaar werd plotseling doodsbleek en stamelde: Hoe is dat mogelijk! Alles is nu zoo rustig. De stakingen en de opwin ding van het volk zijn opgehouden. Wat willen ze dan toch? Een pijnlijke stilte volgde op die woorden. Daarna vertrokken de hooge gasten overhaast. De vermoorde schijnt geen held te zijn geweest. Toen hij aftrad als gouverneur- generaal van Moskou, ging hij wonen in het Resjkoechni-paleis. Zoodra echter de stakingsbeweging ook Moskou had aange tast, werd het Sergius te benauwd in dit buiten de stad gelegen paleis. In panischen angst vluchtte hij 's nachts met zijn vrouw naar het Kreml, waar men niet op zijn komst was voorbereid. In allerijl maakte men slaapkamers voor de hooge bezoekers klaar en zag toen, dat alles, wat Sergius had meegebracht, een groote doek was, waarin kostbaarheden. Den volgenden dag vernam heel Moskou van deze nachtelijke vlucht, die hem niet geholpen heeft. De „Daily Graphic'' verneemt uit Sewas- topol Er worden hier de verontrustendste be richten uit den Kaukasus ontvangen, maar de bladen mogen ze niet openbaar maken. Men vertelt vandaag op goed gezag, dat de toestand snel de gedaante en de afmetingen van een algemeenen opstand aanneemt. Er zijn twee garnizoenswapenmagazijnen ge plunderd. De staat van zaken boezemt ook de grootste bezorgdheid aan dej' admirali teit in. Het zeevolk is plotseling ontevreden geworden, weerspannig'jen tot een^gevaar- lijk punt muitziek zelfs. De „Standard" verneemt uit Moskou De revolutionaire propaganda was nooit zoo druk aan 't werk als thans. Er gaat ter nauwernood een dag voorbij zonder dat er proclamaties in de binnenplaatsen der ka zernes van de verschillende regimenten worden geworpen. In Polen, en wel in het plaatsje Nowi- rokicz, is weer eens' een bloedbad onder stakers aangericht. Bij een betooging van dezen vuurde de militaire macht er op los, met gevolg, dat 18 personen gedood werden. Van de bij de onlusten) aan de mijn Katliarina te Sosnowice gewonde arbeiders zijn er nog veertien bezweken het aantal slachtoffers klimt daardoor tot zestig Reuter seint uit Petersburg dat, wegens het groote aantal dreigbrieven die ten paleize ontvangen werden, de staat van beleg te Tsarskoje Selo is uitgeroepen. Het hoofd van de geheime politie heeft bijzon dere voorzorgsmaatregelen voor de veilig heid van de keizerlijke familie genomen, daar men beducht is voor een aanslag. Aan het hof van den Tsaar is men zijn hoofd kwijt. Sommige grootvorsten wagen zich niet meer buitenshuis. In de stad doet vrij openlijk een lijst van vogelvrij ver klaarden de ronde, welke geteekend is door 67 leden van het omwentelingscomité. Er staan de namen op van hen, die, zoo noodig, nog vermoord zullen worden. De correspondent van de „Daily Mail" te Petersburg verzekert dat de paniek in hooge sferen is toegenomen, doordat volgens hem zelfs bommen te Tsarskoje Selo zijn ontdekt. Vele hooggeplaatsten die bang zijn voor een bloedigen opstand en plunde ringen, bereiden zich voor op een vlucht naar het buitenland en brengen hunne zaken in orde. Maar de regeering doet alle moge lijke moeite, om dergelijke plannen te ver ijdelen, door capties te maken bij het ver- leenen van buitenlandsche paspoorten. eene dochter der üieu-le-Vent's kan zich niet verlagen de echlgenoote te zijn van een man, die een valsc.hen naam draagt." De luitenant stamelde eenige woorden van verontschuldiging; hij herhaalde, dat Zijne Excellentie de gouverneur die ge ruchten had ingewonnen, en zij ook uil Parijs herwaarts waren overgebriefd. „De Vertigneul," hervatte de graaf, „is geen valsche naamik, die de namen van den Fransehen adel hier, in hel hoofd, opgeteekend heb, kan u verzekeren, dat het geslacht der de Vertigneul's oen voor naam en hoogadelijk geslacht is." Meester Renunkel boog zich, ten toe ken dat hij die aanhaling niet betwistte. „Alzoo zullen wij onmiddellijk vertrek ken," zeide de oude man van toon ver anderende. „Morgen vroeg met de schuit, of langs Mechelen per koets of te paard," wierp de ambtenaar van den magistraat op. „Mij dunkt dat de zaak spoed eischt." „Ik moet echter den heer graaf opmer ken," liet er de markies op volgen, „dat de wegen slecht, en onveilig zijn en hel meer dan waarschijnlijk is, dat men, door onmiddellijk te vertrekken, weinig zou ge vorderd zijn. Overigens, wij kunnen bin nen weinige uren, voor het poort-uur ver trekken, indien de heer luitenant ons de toelating wil doen geworden." Zij zoo," zeide de graaf. „Ik dank den heer luitenant voorshands." „Die toelating zal u geworden, edele heer. Wij zijn gelukkig, in dit geval, een lichten dienst aan uwe genade te kunnen OORLOG. Koeropatki n meldde den 18den dezer aan den Tsaar: Do vijandelijke artillerie heeft den 16en dezer van het dorp Wan-tsjia-wo-poe uit, dat een halven kilometer ten Z.O. van Tsjan-ten-ho-nan aan de Hoen-ho, tegen over San-de-poe, ligt. onze loopgraven bij Tsjan-len-ho-nan beschoten, maar is door onze infanterie tol zwijgen gebracht. Twee Russische officieren werden gewond. Zondag seinde Koeropatkin nog: Tegen een afdeeling die bij den pas 15 K.M. ten Z.O. van Tsjin-heu-tsjung staat, heb ben de Japanners uit vier kanonnen hel vuur geopend. Reuter's correspondent le Petersburg seint Ondanks de ambtelijke tegenspraak heb ik uit een bron, die onder hooge patro nage staat, dal de tsaar niet alleen for meel over den vrede gesproken heeft, maar zelfs over de voorwaarden, waaronder Rusland bereid is vrede te sluiten. Men is 't nagenoeg over het volgende eens Korea komt onder suzereiniteit van Japan, het schiereiland van Liaotong met Port Arthur wordt aan Japan afgestaan; Wladi- wostok wordt een onzijdige haven onder het open-deurstelsel; de Chinecsche Oosterspoor komt onder onzijdig, interna tionaal beheer; Mantsjoerije tot Charbin toe wordt weer volkomen een deel van hot. Chineesche rijk. De moeilijkheid zit in de oorlogsschatting, waarop Japan blijft slaan. Maar men houdt de moeilijkheid niet voor onoverkomelijk, ofschoon het zeer wel mogelijk is, dat Rusland nog een slag waagt voor het een besluit neemt. Menschen, die hier 't meeste vertrouwen verdienen, beweren, dat wegens den bin- netilandschen toestand en de ontzettende moeilijkheid om den oorlog voort te zet ten, de vrede op de aangegeven voorwaar den betrekkelijk spoedig gesloten zal wor den, indien de kwestie van de oorlogs schatting geregeld kan worden. ENGELAND. De Doggershank-commissie heeft, in den loop der vorige week meer dan eens een vergadering met gesloten deuren gehou den. Volgens een bericht van Havas is de verwachting dat de commissie erkennen zal, dat admiraal Rozjeslwenski werke lijk reden had om aan gevaar le gelooven, en zijn g.ndrag zou derhalve geen afkeu ring verdienen. De commissie zou nota nemen van de verplichting tot schadever goeding, die Rusland op zich genomen had. UU1TSCHLAND. Het gemeentebestuur van Straatsburg heeft voor de noodlijdende familiën der mijnarbeiders 5000 Mark loegeslaan. Op de mijnen „Deutseher Kaiser" en „Westende" nabij Ruhrort zijn verschei den gevallen van onw illekeurig ontslag en andere maatregelen van weerwraak voor gekomen. Op eerstgenoemde mijn niet minder dan '200. De werkstaking in Silezië is ook naai de grensdistricten van Galicië (Oostenrijk- Hongarije) overgeslagen. F R A N K li IJ K. lil de nabijheid van het gezantschaps- gebouw van Mexico te Parijs is Zaterdag 1.1. een hom gesprongen. De dader, een 35-jarige Spanjaard, Garcia geheeten, is in hechtenis genomen. Kort geleden had hij met de Mexicaansche legatie moei lijkheden gehad. Op deze manier wilde hij de aandacht trekken. Eerst een paar dagen bevond hij zich te Parijs. Hij hom Lij den aanslag zijn hand nagenoeg veil .ren: drie vingers wer den afgerukt, de pink hangt er bij. In het koffertje van Garcia werden drie an dere bommen ontdekt. Ondanks het -stilzwijgen der politie is bekend geworden, dat daags te voren te gen den muur van het Elysée (paleis van bewijzen. Ik denk, mijne lieeron, dat mijne zending hier afgeloopen is. Uedele's die naar!" De luitenant van den commissaris was heen gegaanpas had hij de kamer ver laten, of de gemoedstoestand van graaf Raoul ontspande zich. De man van marmer of brons, wat hij zoo even nog scheen, zakte nu ineen als ware hij van pleister of sneeuw gemaakt; hij zeeg op een stoel neer, bedekte met opengespreide handen liet aangezicht en snikte luid „God, mijn God, moest een Dieu-le-Veul die vernedering, die schande nog bele ven! Zijne dochter zou de echtgenoote van een roover zijnik ben onteerd, ja, onteerd God straft mij op eene vreeselijke wijze 1" „Heer graaf, vergeet niet dat alles wat de luitenant van den commissaris gezegd heeft, slechts op veronderstelling berust." „Neen, neen, daar is een stem in mij en die stem bedriegt zich nooit; dat is een stem van hooger. Wat die man gezegd heeft, zal waarheid zijn. Die stoute hoe- kanier Lorenzillo moet, zooals ik zijde lings vernomen heb, heimelijk in Frankrijk zijn geweest, om zich te verantwoorden over een moord, door hein gepleegd. Daar heeft hij gewis, om zich te verbergen, den naam van de Vertigneul aangenomen. Wat hom in de Spaansche Nederlanden voert, weet ik nietMarkies, ik reken op ugij zult. mij op mijne vervolgings- reis vergezellen, nietwaar?" „Ik beken dat mijn toestand recht moeie- president Loubet) een andere bom ont dekt is. Hij was gevuld met revolverkogels, spijkers en groenkleurig kruit. 't Is enkel aan een gebrek in de samen stelling te wijten, dat de bom niet ge sprongen is. In sommige bladen wordt dit bericht tegengesproken. Het huwelijk van den Kroonprins met de Groothertogin Cecilia is bepaald op '24 Mei a.s. De uitzet der bruid zal een wonder van pracht wezen. Bij de voor naamste magazijnen te Parijs, Berlijn, Weenen en Londen zijn bestellingen gedaan. Voor het benoodigde kantwerk heeft men het Iersche fabrikaat gekozen. BELGIË. In België duurt de staking voort en blijft met talrijke aanslagen op de vrij heid van den arbeid gepaard gaan. Te (lillv heeft de politie hij verschillende werklieden huiszoeking gedaan, vermoe dend dynamiet te zullen vinden. Vooral in het bekken van Charleroi worden veel bommen gelegdin de laatste dagen ver oorzaakten de ontploffingen alleen materi- eele schade. Verschillende troepen werkstakers loe pen het platteland af en eischen van de boeren levensmiddelen. De socialistische afgevaardigde Van der Velde heeft op een meeting te Wasmes de voortzetting der slaking warm aanbevolen. I)e stakers beginnen zoogenaamde „mee tings noirs" te organiseeren, waar de sprekers zonder gezien te worden en zon der dal hun naam bekend wordt gemaakt, het arme volk ophitsen. De overheid neemt legen deze vergaderingen haar maatregelen. „Het Handelbl. van Antwerpen" meldt: Een plotselinge herneming heeft zich in al de mijnen van den Borinage voorgedaan. Het werk werd hervat te Frameries, door 255 lol 300 man; te Dour door 100 tot 200; te Boussu gedeeltelijke herneming; te Wasmes belangrijke herneming; te Ceus- mes is het personeel bijna volledig. Te Flenu zijn de werklieden van Ceus- mes en Jemappes ook teruggekeerd. Men denkt dat morgen in den Borinage de staking lot hel verledene zal behooren. Gedurende den afgeloopen naclit hebben ontploffingen plaats gehad te Dour en te Elouges. Zij richtten belangrijke schade aan. De stakers uit Charleroi zijn met om trent 950 man in getal verminderd. Alles blijft uiterst kalm. In een zeer belangrijke vergadering van Katholieke mijnwerkers in het centrale ko lenbekken is besloten den arbeid te her vatten,, op grond dat de staking volstrekt niet algemeen is, geen resultaten kan heb ben en de redenen lot staking sedert de hervatting van den arbeid in het Roer gebied hebben opgehouden te bestaan. De vergadering besloot verder alle katholieke mijnwerkers uit te noodigen deze gedrags lijn le volgen en zal, zoodra de omstan digheden het veroorloven, met de patroons onderhandelingen aanknoopen op vredelie- venden voet, om verbeteringen te bren gen in den toestand der arbeiders. GOES. Dinsdagmiddag werd in „de Prins van Oranje", onder voorzitterschap van den heer H. A. Haiiken, eene alge- meene vergadering gehouden der „Vei- Iingsvereeniging Zuid-Beveland. De voorzitter wees er op dat de belang stelling van af de oprichting zeer bevre digend blijkt te zijn. De Vereeniging, die 220 leden telt, heeft hel eerste jaar met veel moeilijkheden le kampen gehad, wat lijk is. Ik, de vroegere verloofde uwer dochter, het spoor der vluchtelingen vol gende dat heeft het uiterlijk van een gevoel van wraak jegens den man, van een gevoel jegens de vrouw „Ik begrijp u." „Ik zou mij, heer graaf, niet gaarne aan opspraak blootstellen." „Wie kent de vroegere betrekkingen lus- schen gravin Anne en u?" „Die betrekkingen waren in Frankrijk tamelijk ruchtbaar; de tijd heeft die wonde wel is waar eenigszins geheeld, doch het zonderlinge toeval van vandaag zal deze weer ongenadig openrijten. Ik wenschte buiten de zaak te blijven, heer graaf." „Ik begrijp, ja, ik begrijp!" „Van de andere zijde zou hel niet zeer menschlievend zijn, de zaak enkel van mijn slandpiint in te zien; ik heb u ver wittigd en mij in zekeren zin verantwoor delijk in de moeilijkheden gemaakt." „Niet waar, heer markies, gij zult een oud man, die grootelijks hulp noodig heeft, in deze rampzalige omstandigheden niet verlaten De toon der stem was schier smeekend en de edelman greep de hand van den markies, als was deze de eenige reddings plank. „Heer graaf Raoul, ik zal u verge zellen." Onze lozers zullen het liefst eene tweede beschrijving van eene reis tusschen de hofstad en do handelshaven, over het hoofd willen zien. de voorzitter in den breede aantoonde. Herinnerende dat het verslag spreekt van een tekort van f 370, toonde spreker aan dat de inventaris een waarde van pl.m. 1' 175 vertegenwoordigt en het druk werk dit jaar een f 70 a f 80 kostte, wat voor een volgend jaar niet noodig is. Het tekort zal alzoo hoogstens een f 100 be dragen. Met moed wordt het nieuwe jaar inge gaan, want ook in andere vereenigingen had men in den beginne veel moei lijkheden. In eene bestuursvergadering is, wegens het bedanken van den heer W. J. van den Bosch te Kapelle, als penningmeester ge kozen dhr. Joh. Pieterse te Wemeldinge. Als bestuurslid werd vervolgens de heer W. J. van den Bosch, die aan de beurt van aftreding was, met 40 stemmen her kozen. De rekening van den omzet bedroeg in ontvang en uitgaaf fll.5 79.255 en le verde eerst een batig saldo op van f 40.005. Door verschillende bijkomende omstan digheden is nog een tekort ontstaan van f84.27. Na discussie werd besloten met de vei ling voort te gaan. Het denkbeeld van sommigen om do leden te noodzaken hun goederen ter veiling te zenden, zal door het bestuur overwogen en op de volgende agenda ge bracht worden. De voorzitter deelt nog mede dat het tarief is gewijzigd, zoodat voor de kleine veiling, voor vruchten, die aanwezig zijn, 5 pet. zal worden berekend en voor de groote veiling, op monster, 3 pet. Vroeger was het voor beide 5 pet. l)e heer Fransen van de Putte dankte het bestuur voor alle moeite die het in 't eerste jaar heeft aangewend. (M. C.) GOES. Juffr. J. J. Dormaar alhier, slaagde gisteren voor de acte nuttige hand werken. MIDDELBURG. Aan de technische hoogeschool te Aken is geslaagd bij het examen voor scheikundig ingenieur jhr. R. J. Boddaert alhier. MIDDELBURG. De voordracht ter be noeming van een onderwijzeres aan de openbare school I bestaat uit de dames F. S. van "Wijckhuijse te Vlissingen, A. P. A. Janssen te Domburg en F. Baetens te Goes. 's HEERENHOEK. Een fietsonge- lukje met een aardigheidje. Maandag namiddag 5 uur, dus op klaar lichten dag komt een bakkersknecht per fiets van de Stoof (hier welbekend). Een haas, die blijkbaar goede dagen had be leefd, (hij woog meer dan acht pond) komt den weg opspringen en in aanraking met 's bakkers rijwiel. Langoor wordt overreden, de bakker tuimelt en bezeert den pols. Langoor zoo goed hij kan over de sloot, de bakker, tuk op dat lekkere boutje, hem na, worsteling van langoor met bak ker, bakker blijft baas en langoor gaat de broodzak in. Daarna zegevierende intocht van den bakker binnen 's Heeren- hoek. Iedereen vindt 't een aardig buiten kansje, behalve langoor, die er zijn huid aan moest geven. KWADENDAMME. Met ingang van 1 Maart a. s. zal het telephoonkantoor alhier voor het publiek worden opengesteld. HANSWEERT. In de plaats van den heer L. J. Florusse die vertrok, is tot directeur der bouwmaatschappij alhier be noemd de heer J. Luijk. De liberale Kiesvereenigingen te Oost burg, IJzendijke, Groede, Schoondijke, Biervliet en Terneuzen, alle in het kies district 0„stburg, hebben rnr. P. C. J. Hen- nequin te Aarden burg, met aandrang uit- genoodigd weer eene nieuwe candidatuur op zich te nemen. De antirev. kiesvereeniging te Kapelle (district Hontenisse) heeft besloten het af- XVI. Op hetkerkhof. Antwerpen, de weleer zoo bloeiende koopstad, had destijds geene schaduw meer van zijne vroegere beweging; doch eene edeler beweging, die tot de verheven- ste grootheid leidt, had zich in deze veste voorgedaan. De kunst had een straalkrans om haar gespreid, die haar een majestueus aan zien gaf in het oog der gansche wereld, eene tooverkracht welke de jeugd aan lokte, eene begoocheling welke do fier heid van den „sinjoor" ten toppunt klim men deed. De stad was als eene schoone uit eene tooververtelling, welke door de afgunst harer noorderburen tot de rust gedwongen werd, doch in die rust het stoffelijke latende varen, zich in het ideale een on- verwelkbaren roem had weten te verwer ven. Had zij geen vergankelijk goud meer in de hand, dan had zij eene gouden aureool om het hoofd, maar van goud, dat uit hooger sfeer was neergedaald en onvatbaar voor den gewonen sterveling. Aan de breede rivier was alles doodsch; in de straten, hoe schoon en levendig ook door de wijngaarden, die langs de bruine gevels en om de vergulde of ge kleurde uithangborden kransten, heerschte eene schier begijnhofachtige stilte. (VVordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2