HOFSTEDE Boereninspan. BOERENINSPAN, „Nieuwe Zeeuwsche Courant" het restant van diens INSPAN, Openbare Verkooping. eenige hui Door vertrek naar elders! tiendvrije Bouw- en Weilanden, „Nooit Gedacht", UIT DE PERS. RECHTZAKEN. ONDERWIJS- KERKNIEUWS. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. flDVERTENTIËN. EILAND TEXEL. op Dinsdag 28 Februari 11)05, PUBLIEK VERHUREN, „R UIM Z1C H T", Openbare Verkooping Donderdag 23 februari 1905, Op (le hofstede geen stalling. DONDERDAG 23 FEBRUARI 1905, derde Knecht, TE KOOP. Dienstbode Wasch, Een Huis te koop Sedert Zondag jl. is de marechaussee S. Jvan de brigade Vlachtwedde (Gr.), spoorloos verdwenen. Hij moest Maandag naar zijn nieuwe standplaats Zuidhorn vertrekken. Men vermoedt dat hij de wijk naar Duitschland heeft genomen. Woensdagmiddag is ter hoogte van Larenstein, te Velp, geschoten op den trein die ongeveer half zes van Arnhem aldaar aankomt. De kogel doorboorde een raampje van een le klasse rijtuig en vloog rakelings langs het hoofd van een heer, die echter geen letsel bekwam Te Wageningen had op de gasfabriek een ernstige ontploffiing plaats. Onder den vloer van het machinegebouw had zich een hoeveelheid gas verzameld, dat, vlam vattende, met een vreeselijken slag ont plofte. De voormuur stortte in, de ramen en kozijnen, benevens de deur werden er geheel uitgedrukt,^ de zolder met het dak een eind opgetild. In het aangrenzend schaftlokaal en in de badkamer werden de ramen endeuren eveneens vernield, terwijl van de omliggende gebouwen de ruiten werden verbrijzeld. Persoonlijke on gelukken kwamen niet voor: de schade is aanzienlijk. Men meldt uit Amsterdam: V. d. Merk, de vermoedelijke dader van den moord in de Tweede Jan v. d. Hey- denstraat, is dood gevonden in zijn cel, opgehangen aan zijn halsdas, gebonden aan een tralie van het venster. In verband met de verdwijning van den burgemeester van Gouderak, G., vertoefden te Geuda de commissaris der Koningin met de justitie uit Rotterdam, vergezeld van den commissaris vanjpolitie te Gouda. De justitie is den voortvluchtige op het spoor. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Het 3-jarig meisje te Gouda, dat in een onbewaakt oogenblik in een wasckkuip met kokend water viel, is overleden. Welk een taai leven een kat heeft, kan weer eens uit het volgende blijken. Een bewoonster van de Breedstraat te Utrecht, mej. K., vermiste sedert ongeveer vijf weken geleden haar poes. Na eenige dagen was hot dier nog niet teruggekeerd, het was en bleef weg. Alle hoop op terug keer van poeslief was dooi- de bedroefde juffrouw dan ook al lang opgegeven. O, wonder 1 wat gebeurde evenwel. In de aangrenzende woning van wijlen ds. Verhoeff werd het catechiseervertrek, na langen tijd eens weder geopend en wie kwam te voorschijn? Het was de vermiste poes in levenden lijve, maar na deze hon ger- en dorstkuur toch sterk vermagerd en wat omvang aangaat wel tot op de helft gereduceerd. Veel vleesch zat er niet meer aanhet was in waarheid vel over been. Mej. K. was desniettemin wat blij met haar herwonnen schat. Leeuwen tooi. Men schrijft aan hel „Ilbl." Dezer dagen kregen wij onder onze oogen eeno vrij aardige reclame-circulaire van een hofleverancier in een bedrijf, dat aanspraak maakt onder do kunstnijverheid te worden gerangschikt. De circulaire ver toonde clan ook „stijl". Ook liet koninklijk wapen is daardoor aangetast, en zoo vin den wij de leeuwen als wapenhouders uit gedost als volgt: Op den kop, die een open gezicht vertoont, een wollen baret met knoopje in het midden; de tong hangt uil den bek, zoodat de eene leeuw een pijp, de andere oen sigaar schijnt te rooken. Hel. voornaamste tooisel is een zeskant slabbetje, terwijl de aehterpooten gestoken zijn in een geruite broek, hebbende deze merkwaardigheid dat het eene been strak omspannen wordt, derwijl het ander in een pofbroek schijnt gestoken. Houten klompen met dezelfde ruitjes voltooien de kleeding. Do leeuw in het wapen ziet er nog veel gekker uit. Wij meenen hierop te moeten wijzen, daar in deze de vervaardiger der circulaire geen onwetende is, maar blijkbaar het bewustzijn niet tol hem is doorgedrongen, dat, als men het koninklijk wapen voeren mag, men daarom nog niet gerechtigd is er een caricatuur van te maken. Opgedraaide wenkbrauwen misschien? In het feuilleton van een weekblad voor politiek, kunst en letteren, vindt do „N. R. Ct." het volgende fraais: .Donker haar kroesde om de slapen. Een mooi opgedraaid snorretje sierde de bovenlip en d aaronder keken een paar donkere oogen zwaarmoedig de wereld in. De meid komt binnen: Mijnheer er is collecte „voor stalhouder Willem Driesen." Mijnheer, daarvan niets begrijpende, [in formeert nader, en wat blijkt nucollecte voor Stadhouder Willem Drie. Te zwaar. Verleden week^is er in „Het Volk" een heete strijd gevoerd over de kwestie, of er naast „Het Volk" niet een ander soci alistisch propagandablad moet worden op gericht. Sommige woordvoerders van de S. D. A. P. te Amsterdam zijn van meening, dat daaraan dringende behoefte bestaat. Er moet geregelde propaganda-lectuur zijn. „Het Volk" is te zwaar, ziet u, het kan daarin niet voorzien, want het gaat b o- ven het bevattingsvermogen van een groot gedeelte der ar beiders. Als het niet zwart op wit stond, zouden wij het niet kunnen gelooven. „Het Volk" te zwaar!! maar het weet toch ons inziens den arbeider in zoo duidelijke en bevat telijke woorden op te zweepen en aan te hitsen; het kan niet duidelijker. „Het Volk!" te zwaar, niet bevattelijk genoeg!! Maar hemel, wat voor hersens moeten dan zijne lezers hebben? Hé, we meenden toch altijd, dat de socialistische werklie den vormden het denkend deel der arbeidersmassa, dat zij bovendien zich zelf bewust waren. De hoofdmannen denken er blijkbaar .anders over. Zij kun nen het dan ook weten. („Vlies bnr".) De rechtbank te 's Gravenhage veroor deelde den metselaar V. D., wegens mis handeling met doodelijken afloop van den kastelein Van B. op de Grootemarkt alhier tot 5 jaar gevangenisstraf. Het gerechtshof te 's Gravenhage, op nieuw rechtdoende, heeft gehandhaafd de gevangenisstraf van negen maanden, op gelegd aan P. V., landbouwer te Kapelle, wegens wederspannigheid in het jachtveld. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens overtreding in rijks belastingen C. M., arbeider te Ellewouts- dijk en M. V., eveneens arbeider te Elle- woutsdijk, ieder tot 1 dag gevangenisstraf. Ter griffie der rechtbank te Middelburg is door H. J. B., 44 jaar, tapper te Vlis- singen, hooger beroep aangeteekend in een tegen hem op 10 Februari door ge noemde rechtbank gewezen vonnis, waarbij hij ter zake van het belemmeren van handelingen door een ambtenaar en weder rechtelijke vrijheidsberooving werd ver oordeeld tot twee maanden gevangenisstraf Vanwege het O. M. was slechts 14 dagen gevangenisstraf geëischt. Het eerste Oudersnummer van „de Katholieke Onderwijzer" is verschenen met eene oplage van 150 000 exemplaren. We zullen pogingen in het werk stellen om het daarheen te leiden, dat die Ouders- nummers ook in Zeeland in ruime mate verspreid worden. De Zeereerw. Pater Smeets, Redempto rist, geboortig uit Roozendaal, thans in het klooster van het Zand te Roermond, zal de volgende maand als missionaris naar Brazilië vertrekken. De Zeereerw. pater J. D. A. Janssen, prior der St. Dominicuskerk te Utrecht, vierde eergisteren zijnliM/s-jarigpriesterfeest Namens de mannen-congregratie, waarvan pater Janssens directeur is, werd hem een paars kasuifel aangeboden. Ook verder ontving de jubilaris vele blijken van vriendschap. Op de Oosterbegraafplaats, ruim twintig minuten wandelens van de grens van Am sterdam, werden heden de lijken der ver moorde vrouw v. d. Merk en haar kind begraven. Honderden mannen en vrouwen uit de kleine burgerij waren tegenwoor dig. Vele vrouwen schreiden en snikten luid. Ds. Karssen, predikant bij de Geref. Kerk, sprak woorden van troost. In twee volgkoetsen waren familieleden der ver moorde vrouw en haar zesjarig jongske uit het eerste huwelijk der vrouw gezeten. Allen waren onder den indruk. PETERSBURG. Op weg naar het Krem- Iin-paleis te Moskou is een bom geworpen onder het rijtuig van grootvorst Sergius die gedood werd. Het rijtuig is verbrijzeld. De daders waarvan een ernstig gewond is en ook verscheiden studenten werden gear resteerd. Bij kon. besluit zijn benoemd tot ont vanger der directe belastingen, invoerrech ten en accijnzen te Wijck station (Meersen) dhr. P. Larose, thans te Hulst, en tot ont vanger dierzelfde middelen te Breskens dhr G. Schepers, thans te Horst. Van 15—17 Febr. 1905. GOES. Ondertrouwd 15, Cornelis Adri- aan Jan Johannes van der Linden, 31 j.,jm. te Den Helder en Adriana Zandee, 30 j., jd. Getrouwd: 16, Johannes Jacobus Koene, 27 j., jm. en Leonia Philomena Herman, 31 J-. jd- Geboren 16, Pieter Cornelis, z. v. Willem Marinus Luijks en Margaretha Nagelkerke. 16-17 Pebr. MIDDELBURG. OndertrouwdK. Wisse j. jm. en J. Dommisse 20 j. jd.C. P. Snijders 22 j. jm. en E. joosse 19 j. jd-J. Dijke 25 j. jm. en J. P. Steutel 32 j- jd- Getrouwd: H. J. Woldendorp 29 j.jm. en J. Wielemaker 22 j. jd, BevallenM. A. Boshoff, geb. van Daa- len d. OverledenJ. Spierens, wed. van J. M. Hegberg, 67 j. Van 10—17 Febr 1905. IERSEKE. Geboren 12 Laurina Eli zabeth, d. v. Willem Bom en Pieternella Suzanna van IJsseldijk; 13, Elizabeth Jacoba, d. v. Nicolaas Verschuure en Pieter nella van Iwaarden 16, Jacobus Pieter, z. v. Jacobus Daniëlse en Jannetje Ver schuure. MIDDELBURG, 16 Febr. 1905. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren de aanvoer van alle granen en peulvruchten gering. Prijzen bleven van alle artikelen onveranderd, met uitzonde ring van witteboonen, waarvoor weder hooger prijzen werden betaald. De noteering is als volgt nieuwe Walch. tarwe f 7.a f 7.10; rogge en winter- gerst niet aangebodenzomergerst 10 ct. hooger en tot 4.85 gekochthaver f 3,25 a f3,50; Walch. witteboonen werden van f 17,50 a f 18,gekochtronde biuine- boonen 10,lange dito f 10,a f 10,50 paardeboonen f 6,60 tuinboonen f6,50 a f—kroonerwten f7,af7,10 Boter f0.575 a f0.623 per halve kilo. Eieren f 3.60 per 100 stuks. HEINKENSZAND. Woensdag j.l.werd alhier aanbesteed het bouwen van eene nieuwe R. K. pastorieingeschreven werd door 12 personen loopende over bedragen van f 13500 tot 16389. Dit laatste bedrag was ingeschreven door dhr. W. de Beste te Goes, terwijl het eerste bedrag f 13500 was ingeschreven door dhr. Engelbert te Kwadendamme wien het werk voorloopig werd toegewezen. Zaterdag 18 Febr. HEINKENSZAND, in café Looij half 4 bouwen villa voor not. v. Cleef. Inl. architect Mudde. Bestek bij Oosterbaan en le Cointre te Goes. Woensdag 22 Febr. GOES, 11 uur in de Prins door het be stuur van de Breede Watering levering 2629 M3 grint .en vervoer 2464 M3 van de 2629 Ms grint. Bestek bij Kleeuwens. KRABBENDIJKE, Gemeentehuis 12 u. maken nieuwe suatie-spuisluis met spuikom en wachtsluis enz. in achter en voor den zeedijk van den Karelpolder, bij de haven van Krabbendijke. Aanw. 15 Febr. Inl. gemeente-bestuur. Donderdag 2 Maart. GOES. Aanbesteding van Nieuwe Kerk en Pastorie alhier, door architecten Gebrs. Margry en Snickers, Schiekade W.Z., hoek Schiestraat, te Rotterdam. Vrijdag 24 Januari. IERSEKE, inspannen door not Houwer 9 uur Zanddijk als 1 bruine veulendra- gende merrie 7 jaar, 6 bruine merriën 5, 8, 18, 13, 3 en 1 jaar, 3 zwarte merriën 6, 6 en 3 jaar, 1 zeem vos veulendragend paard 4 jaar, 1 bruine ruin 2 jaar, 1 bruine hengst 1 jaar, 1 donkerbruine 2 jaar, 10 melkkoeien, 9 vaarzen, 1 vette os, 2 spring- stieren, 3 jaarling ossen, 9 jaarling vaarzen, 9 aanhoudkalvers, drachtige zeug, 7 mest- putloopers, 100 kippen, 5 menwagens, 3 driewielskarren, 2 kiekenrennen, kapwagen, tilbury, landbouw-, melk-, karngereedschap- pen, balans-centrifuge met Victoriakarn no. 21 enz. Woensdag 1 Maart. BORSELE, door not. Overman, voor erven de Winter, inspan. OOSTKAPELLE, door not Hosang hof stede S. Maljaars. WEMELDINGE, bij M. de Schipper Kanaal, door not. Houwer 10 uur 1 vos ruinpaard 14 jaar, 1 zwarte merrie 11 jaar, kapwagen, menwagen met ijzeren assen, andere landbouwwerktuigen, hooi, stroo, beestenpeën. Ter voldoening aan art. 38 van het Wet boek van Koophandel, wordt bekend gemaakt het bestaan van de te Goes gevestigde Naamlooze Vennootschap Katholiek Orgaan voor de Zeeuwsche Eilanden, opgericht blijkens akte, den 30 Januari 1905, ten overstaan van den ondergetee- kenden Notaris te Goes verledenop het ontwerp waarvan de Koninklijke bewilliging is verleend bij besluit van den 19 Jan. 1905 no. 29, en van welke akte en van een uittreksel van voormeld Koninklijk besluit, voor zooveel aangaat de bewilliging op het ontwerp dier akte, afschriften zijn geplaatst n de Nederlandsche Staatscourant van den 14 Februari 1905 no. 38. W. VAN CAMPEN, Notaris. Met deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan allen, die hulp verleenden bij het noodlottig voorval van 8 Febr. 1.1. P. THEWES. De rentmeester J. E. WINKLER te Texel zal, als gemachtigde van den Hoog- WelGeboren Heer Baron Goffinet en mede- eigenaren, 's middags 12 uur, in het hotel „De Zwaan'' aan den Burg op Texel, voor drie of vier jaren: DE ZEER VRUCHTBARE met daarbij behoorende Arbeiderswoningen, gunstig gelegen aan den Grintweg in den polder Eijerland op Texel, groot 124 Hec taren Wei-, Hooi- en Bouwland. Aanvaarding 20 Maart 1905. Inlichtingen geeft de verhuurder. VAN EEN De deurwaarders HOLL- MANN VERHOEK, te ÈSte/' Goes, zullen des voormiddags om 10 uur, ten verzoeke van den heer mr. JAQUES DE WITT HAMER, advocaat en procureur te Goes, als curator in het faillissement van P. van Hootegem, op de door hem bewoonde hof stede te Kruiningen, VERKOOPEN: Merriepaard 3 jaar, veulendragend Paard 10 jaar, Melkkoe, 10 prachtige Ossen, 2 drachtige Zeugen, 1 Zeug, Tilbury, Utrechtsch wagentje, 3 Menwagens, ijzeren Rolblok, een rechtstroo-Dorschkast met Rosmolen en toebehooren, Snij-, Wind- en Moesmolen, Driewielskar, Zeeuwsche- en Saksche Ploegen, Eggen, Sleepbord, Bas cule met Gewichten, Voerbakken, Zwingen, Dorschzeil, Zeeften, Schoppen, Mesthaken, Vorken, Griepen, Ladders, Victoriakarn, Fornuis, Gaas, Emmers, goed Harnasse- ment, Hooi, Stroo, Beestenpeeën, Kippen, Haan en hetgeen meer zal worden geveild. Betaaldag 1 September 1905. De Notaris L. A. PAARDE- KOOPER OVERMAN, geves tigd te 's Gravenpolder, zal op des voormiddags te half elf uren, ten ver zoeke van den heer M. SMITS, op de Hofstede „Kwistenburg" te 's Graven polder, in het OPENBAAR VERKOOPEN: bestaande uit: 1 zwart veulendragend Paard, ou<^ jaar; {Jsgslte: J twee-jarig bruin Paard. 5 Melk- en Kalfkoeien 6 Jaarlingen en Kalvers. Voorts: 1 Tilbury, Menwagen, Klaver wagentje, Driewielskar, Vorken en Rijven, Melk-ontroomer,Victoria-karn, Roomtonnen, Botergelte en Emmers. Verder: diverse Zolder- en Huishoudelijke Artikelen; be nevens een partij Lucernhooi, Kanthooi, Roggestroo, Tarwestroo, Haverstroo, Erw- tenstroo, Mest uit den mestput, enz. enz. Met 1 MAART gevraagd een bij de Wed. ED. VAN HOOTEGEM, Kruiningen. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN gevestigd te 's- Graven- po 1 d e r, zal op Woensdag den 1 Maart 1905, des voormiddags te 9 uren, op de hofstede, bewoond door de Wed. L. de Winter, in den polder van Borsselen, nabij het dorp 's-Heerenhoek, in het openbaar verkoopen: EEN KAPILALEN bestaande in: 8 Paarden, als: 1 bruin Paard, veulendragend, oud 4 jaren, 1 bruine dito, oud 6 jaren, 1 Ruinpaard. oud 11 jaren, 1 biuin Merriepaard, oud 12 jaren, 1 zwart Ruinpaard, oud 15 jaren, 1 zwart Ruin paard, oud 16 jaren, 1 ros Ruinpaard, oud 3 jaren, 1 bruin Merriepaard, oud 2 jaren 33 stuks Hoornvee, als 10 baatgevende Melkkoeien en Vaarzen, 1 vare Koe, 2 21/3- jarige Vaarzen, 1 2 (yjarige Os, 3 2-jarige Vaarzen, 2 2-jarige Ossen, 2 l1/.,-jarige Ossen, 1 11/„-jarige Vaars, 5 1-jarige Vaar zen, 3 1-jarige Ossen, 3 Kalvers, 1 vet Varken, 3 drachtige Zeugen, 1 Mestput- looper, Karnhond met Hok, 100 Kippen en Hanen. Voorts: 3 Menwagens op ijzeren assen, Drie wielskar, 2 Sacksploegen, Cocksploeg, 3 Zeeuwsche Ploegen, 2 dito Waalploegen, 8 Eggen in soort, Zaaimachine, 2 Sleepers, 3 Sleepeggen, Rolblok, Molbord, Wind- en Stroomolen, Geeselsteen en Paard, Krui wagen, Zaaddorschzeil, Stal- en Zolderge reedschappen, 6 Mestplanken, een partij Zwingen, Harnassement, Melkontroomer, (Colibrie) en verder Melkgerei, benevens eene partij Mangels, en hetgeen meer te voorschijn zal worden gebracht. Op de hofstede g e e n stalling. De zoo goed als nieuwe met moderne WONING, BLOEM-, MOES- en FRUITTUIN, gelegenheid tot melkverkoop in de stad en per. tram, waarbij onder nadere goedkeuring van H.H. Verpachters kan volgen: 85 Gemeten beste in goeden staat zijnde tegen zeer geringe pachtsom. Te aanvaarden September of eerder. AdresEigenaar en bewoner A. LEEUW Bz., Zierikzee. Gevraagd jin een eenvoudig burgergezin met twee[kinderen een nette, bekwame iijMm Wasch aan huis. Loon f80, Brieven metjgetuigschriften zoo mogelijk a.[_h. Bur. v.'d. Blad. Gevraagd iemand die een wasch van een klein burgerge zin bij zich aan] huis wascht. Aanbiedingen onder motto „Wasch" a. h. Bur. v. d. Blad. op stad bet beste gedeelte der te UHH»i:i.HI KG. Franco brieven Colporteur van dit blad B 78 Oude Kerkstraat, Middelburg. isSMR"* Ondergeteekende verklaart gaarne dat Wasch- en Wring- machine en de Cilindermangel, haar geleverd door dhr. L. DE BRUIJNE, Dam, Middel burg, ten zeerste uitmunten door ge makkelijke werking en stevige constructie en beveelt daarom genoemde leveranciers ten zeerste bij het publiek aan. Mej. C. C. DE WOLF— Linnenbrink, Bouwen Ewoutstraat 241, Middelburg.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3