BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. Maar nu bedreigt ook een woeste zee ons dierbaar land, liet is een zee van ongeloof en zedebederf. Laai nu ook ieder op zijn posl zijn en den vijand uit alle macht bestrijden, gedachtig aan onze spreuk Luctor et emergo. RUSLAND. Het blijft rustig in heel Rusland en de toestand blijft stationair. Staking is op vele plaatsen nog aan de orde van den dag, terwijl er hier en daar een nieuwe uitbreekt, zooals op den spoorweg Moskou- Ivief-Woronesj. Te Kazan hebben de druk kers het werk neergelegd, en zoo meer. In Moskou is daarentegen de universiteit weer geopend en heeft men de studenten toegestaan een vergadering te houden 0111 te beraadslagen of zij weer aan 't werk zullen gaan. De colleges zouden Maandag a.s. hervat worden. Intusschen komt er een ander element ten tooneele. Nadat stakers met roode vlaggen hebben gezwaaid of op andere wijze hebben betoogd; nadat oproerlingen hebben aangevallen en geplunderd; nadat pseudo-samenzweerders en echte zijn ont maskerd nadat vrouwen meedoogenloos zijn gegeeseld, komt de wrekende gerech tigheid of wat zich onder haar mom als zoodanig voordoet. Te Warschau hebben, alsof er nog geen levens genoeg verwoest zijn, de eerste terechtstellingen plaats ge- bad. In de citadel le Warschau zijn veertig lietoogers opgehangen. In de meeste fabrieken te Warschau wordt weer gewerkt. De chef van politie beeft een proclamatie gericht aan de werk lieden, waarin hij zegt dat zij den afloop der beraadslagingen, van regeeringswege lot verbetering van hun toestand gehou den, moeten afwachten; in deze zaak stelt de Keizer evenzeer belang als in de be hoeften van andere klassen der samen leving. Wat de eischen betreft, ten aan zien waarvan de werklieden rechtstreeks met hun werkgevers kunnen onderhande len, deze kunnen slechts ingewilligd wor den als de rust hersteld en het werk her vat is. De overheid zal met de meeste strengheid optreden tegen de werklieden die de hervatting van den arbeid willen verhinderen. DE OORLOG. Reuter seint uit het Russische hoofd kwartier: De Japanners bombardeerden den Poetilofberg met achtduimskanonnen, die projectielen van 250 pond wierpen. l)it bewijst, dat de belegeringskanonnen van Port Arthur in de Japansche linies zijn opgesteld. De bevelhebbers van het Russische centrum worden daardoor voor een nieuwen toestand geplaatst. Een ambtelijk telegram van de Sja-ho meldt, dat do Japansche artillerie den 14en ('hoensoenmoepaotzoe bombardeerde en het dorp in brand school. De vijandelijke artillerie antwoordde. Een afdeeling Rus sische artillerie viel Waitoeo-sjan aan op 14 en 15 dezer. Beide aanvallen werden afgeslagen. Vijfhonderd man Russische cavalerie rukten in den morgen van den löen op naar Santaitzoe van uit Sjengtsai- men, drie mijl noordwest van Sütaitzee. Een andere strijdmacht rukte den 14en zuideljjk op langs den rechteroever van de Hoenlio. Een er op afgezonden Ja- pansch detachement verdreef den vijand, die in noordelijke richting terugtrok, ach terna gezet door de Japanners, die hem cenige verliezen toebrachten. De slerkle des vijands was ongeveer tien escadrons cavalerie met artillerie. De Russen hebben de krijgsverrichtin gen met hun ruiterij op groote schaal her vat. Omstreeks 50 K.M. ien westen van Liaojang zijn 9000 kozakken, met artillerie, gezien. Hun doel schijnt, den Japanschen westelijken vleugel om le trekken. Een nader bericht uit Tokio meldt dat de nieuwe omtrekkende beweging van de Russische ruil er ij begonnen is ten W. van Tsjilaitsoe. Een afdeeling trok naar Laohoensji, tegelijkertijd naderde een an dere afdeeling Tacha, dal 21 K.M. ten Z.W. van Tsjilaitsoe en 46 K.M. ten W. van Liaojang ligt. Later rukte de gezamen lijke strijdmacht met artillerie 1G00 M. stroomafwaarts van Tacha op de rivier aan en maakte 's avonds om zes uur aan stalten om die over te trekken. Bij Heikoe- lai worden nieuwe verdedigingswerken ge maakt. De Russen beschieten nog altijd bet centrum van Ojama's stelling. Het Telegraafagentsohap verneemt uit officieele bron, dat de Russische gezant le Peking den Hen dezer seinde, dat de Japanners door vervolgingen particuliere personen te Port Arthur dwingen de stad te verlaten 0111 hun eigendom in bezit te kunnen nemen. De Russische regeering beval daarop haar vertegenwoordiger te Parijs door bemiddeling der Fransche re geering bij Japan nadrukkelijk protest aan te teekenen. DUITSCHLAND. De „Reichsanzeiger" constateert, dat de werkstaking in het Roergebied in 't al gemeen als afgeloopen kan worden be schouwd. Nadat, eergistermorgen aan de ochtend ploeg nog slechts 217G man ontbraken in de mijnstreek Ratibor, waren er gisteren in 't geheel niet meer dan 2636 stakers. In bet Roergebied is bel werk vrij alge meen hervat. De leiders raden na de zede lijke overwinning, door de arbeiders be haald, geduchte versterking der organi saties en der weerstandskassen, maar vooral strenge discipline, opdal de be sluiten der besturen in hol vervolg stipt worden nagekomen. De mijnbezitters in Brunswijk hebben de loonen verhoogd voor sommige ar beiders zelfs met 10 pet. De rijkskanselier heeft op bel telegram der Siebener-Commission geantwoord ,,Met genoegen heb ik gezien, dat de pogingen 0111 een einde te maken aan de staking met haar verderfelijke gevol gen geslaagd mogen hopten. Ik heb den minister van handel verzocht, de wen- schen, in uw telegram vervat, zooveel mogelijk te bevredigen." BELGIË. De minister van arbeid Francotte heeft 14 afgevaardigden van de mijnwerkers ont vangen, onder welke verscheiden kamer leden waren. Het oud-kamerlid Cavrot zet te voor den minister den toestand uiteen, maar deze gaf ten antwoord, dat de regee ring niet tusschenbeide kon komen in een strijd, dien de mijnwerkers hadden aange vangen uit een gevoel van internationale solidariteit en meteen om verhooging van loon te verwerven. Wat de andere grieven betrof, zeide de minister, dal deze grooten- deels opgeheven zouden worden, als de wetsontwerpen, die de regeering bij de volksvertegenwoordiging aanhangig bad gemaakt, wet zouden zijn geworden. De minister beloofde, dat hij een wetsbepaling in hel leven zou trachten te roepen, voor schrijvende, dat loonkwesties aan het oor deel van de raden van nijverheid en arbeid zouden worden onderworpen. Bij beschikking van den minister van bin- nenlandsche zaken, is bepaald, dat de com- missiën, in 1905 belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 56, onder a, van voorschreven wet, zullen zitting houden voor de arrondissementen in Zee land, te Middelburg, en zijn in die commissie benoemd voor Middelburga. tot lid en voorzitter de schoolopziener in het district Goesb. tot ledende) schoolopzieners in het district Middelburg en de arrondisse menten 's-Gravenhage II, Vlissingen, Zie- rikzee en Tholenc. tot leden-plaatsver vangers de schoolopzieners in de arrondis sementen Middelburg, Neuzen, Hulst en Goes. Rijksmiddelen. In de maand Januari hebben de middelen opgebracht f 10.389 943 tegen f9.444.276 in 1904. Voor ongeveer de helft is deze vermeerdering toe te schrijven aan de hoogere opbrengst der successierechten. Voor het overige varieerde de opbrengst der andere onderdeelen, die evenwel ge- zamelijk ruim 5*ton"meer opbrachten. GOES. I11 de gemeenteraadsvergadering van Donderdag, onder voorzitterschap van dhr. burgemeester, waren de heeren Don- ner, Dekker, Janssen en llisch met kennis geving alwezig. Ingekomen zijn o. a. een verslag van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim over 1904; en een voorstel- v. d. Leeuw-Kakebeeke 0111 op school A een klas in te voegen met een schoolgeld van 40 centzulks ter ontlasting van school B; en een verzoek van (I. Hooze 0111 eervol ontslag legen 1 April bij hel lager onderwijs, wegens benoeming te Vlissingen. Dit laatste wordt verleend. B. en W. worden gemachtigd de gewone op roepingen te doen. Het voorstel van R. en W. 0111 voor waardelijk in le willigen het verzoek der firma Wed. Kakebceke 0111 grond in erf pacht, aan het terrein der Meelfabriek lokt discussie uit. De heer Temporman juicht het toe dat B. en W. blijkens 't rap port 11a 't advies der financieele commissie zoo omgekeerd zijn. Spr. heeft bezwaar tegen de 4 hoeken. De financieele commis sie denkt niet dat de firma alleen verfraai ing bedoelt, maar alleen geschikt en pro ductief bouwterrein tracht te bekomen. Maar waar de firma een belangrijke strook wil afstaan, is hier kans op een wandelweg die in de toekomst wel eens noodig zou kunnen blijken. Er is daar loch veel passage. Er kunnen nog wonin gen bij komen, enz. Op den Oostsingel verbroeden wij en hier zouden wij juist andersom gaan werken. De fin. commissie wil den ruil gesloten hebben voor denzelf den prijs als die, waarvoor de firma wil teruggeven aan de gemeente. De heer v. d. Bout zal wegens het uit gebreid menu van deze vergadering, do ampele schriftelijke voorbereiding en hel ontbreken van nieuwe gezichtspunten 111 het gesprokene niet breed meer op de quaestie ingaan. Het bezwaar der hoe ken acht spr. teruggebracht lot. do quaestie van een hoek. Immers die door heg en muur, en de insprong van 't oude kantoor hinderen niet. Dien in de Nieuwstraal willen II. en W. wegmaken. Vergelijking met den Ooslsingel gaat niet op; dat is een rijweg, daar is 't een wandelweg. Nooit zal 'tdaar een rijweg worden, wegens de gesteldheid van het terrein. De heer Fransen v. d. Putte zal wegens familierelatie met een der aanvra gers niet stemmen over de zaak, loch wil bij in 't belang der gemeente er wel wat over zeggen. De quaestie der hoeken acht spr. niet. zoo belangrijk als die van de verbreeding van den weg. Begrijpelijk is dat adressante daarop gekomen is na de vingerwijzing van B. en W. Er is in den Raad gejeremieerd over een jaarlijks ver lies van f 4,81, maar spr. meent dat dit verlies opgewogen wordt door de verbree- ding daar ter plaatse. In de toekomst kun nen wij niet zien. Maar op dit oogenblik is er verfraaiing mogelijk, en dat is ook van belang. Die gelegenheid komt nooit weer voor. Laat de Raad in deze een eenigszins breed standpunt innemen. 11e heer T e 111 p e r m a 11 licht nog eens toe hoe indertijd do meelfabriek zoo voor uitgesprongen is, wij moeten den ouden toestand zien terug te krijgen. Van de gevangenis rechtuit op het terrein der fabriek, zoo krijgt men den koristen groo- ten toegangsweg van uil de stad; noodza kelijke afbreking der kotten in den Waai- hoek kon die toekomst verhaasten. Hel voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen Kakebceke, Temperman en v. d. Leeuw. Voor Duvekot, Hollman, de AVitl Hamer en v. d. Bout. (Pilaar en Fransen v. d. Putte onthouden zich van stemmen wegens bloedverwantschap met een der adres santen). Daarop wordt definitief vastgesteld de bouwverordening en de rooilijn voor te bouwen perceelen aan Ouden Singel en Oostsingel. Goedgekeurd wordt de reke ning over 1904 der gasfabriek groot f 11G.705.316; en de begrooting f39858.47; terwijl de gasprijs bepaald wordt op 7 cent. De heer v. d. Bout merkt nog op dat 't verschil uitgaven en ontvangsten '1 batig slot over 1903 f 4100 is, doch in 1904 maar f 1300 bedraagt. Met 't oog op meer dere aflossing en rentebetaling in 1905 kon er niet in getreden worden het saldo een te ruime bestemming te geven. De wijziging der heffingsverordening van 't vergunningsrecht, overeenkomstig advies van gedeputeerde staten wordt goedgekeurd. De rekening der gildefond- sen over 1904 wordt goedgekeurd op een bedrag van f G76, na een opmerking van den heer Hollman in betrekking lol den oorsprong dier fondsen en hunne bestem ming: inschrijving op hel Grootboek, waar over de voorzitter persoonlijke inlichtingen toezegt. Goedgekeurd worden achtereenvolgens verlenging der concessie tot heffing van sas- en havengelden; benevens een af- en overschrijving van posten op de begrooting 1904; betaling uit den post voor onvoor ziene uitgaven 1904 en een wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbe stuur 1904. De heer Fransen v. d. Putte en de voorzitter lichten bij dit laatste punt den beer Temperman in omtrent den post ver lichting lokaal avondschool ambachtslieden, welke post van f150 gebleken is te zijn overschreden, schoon niet zooveel als 't vo rig jaar. De beer Temperman dringt er ook op aan om met de uitgaven voor bet plant soen zuinig om te springen. Hij heeft ge stemd voor een stadstuinman wijl dit voor- deeliger zou zijn voor de gemeente, maar nu begint Spr. te vreezen dat dit niet 't geval is. De Voorzitter merkt op dat de meerdere uitgaven, nu aan de orde, niets te maken hebben met den tuinmanhet is een overschreden rekening van 't vorige jaar van Okké in betrekking tot liet boo- menvervoer, gevolg der droogte en 't meerder noodige grindzand. De heer Temperman spreekt den wensch uit dat de voorzitter er ook eens over zal gaan denken iets voor te stellen dat meer in 't voordeel der gemeente is. De rekening en verantwoording der schut terij ontvang f 574,40 uitgaaf f 260 35 goed slot f314,05, wordt goedgekeurd. De wijziging der verordening betrekkelijk de straten en stegen eveneens, zoodat het rij den met fietsen geweerd wordt overal waar 't rijden met voertuigen is verbodenop voorstel van den beer Hollmann wordt dit verbod ook uitgestrekt tot het drijven van hoornvee. De volgende puntenaanbieding van het verslag, bedoeld bij Art. 52 der Woning wet missive van het bestuur van bet Waterschap „de Breede Watering bewes ten Ierseke'', betreffende bet in onderhoud nemen van gemeentewegen aanvraag voor teruggaaf van Hoofdelijken Omslag en Schoolgelden passeeren zonder aanmerking den hamer. Daarna wordt bet 2e sup pletoir kohier v. d. Hoofdei. Omslag, dienst 1904, op f 119,311 3 vastgesteld. De aanslag in den H. O. van W. van Campen werd gehandhaafd. Bij de rondvraag zegt de lieer Temperman dat bij den jongsten brand politie en brand weer zich vlug en flink van liun taak ge kweten hebben de brandweer kon onmo gelijk vlugger optreden, doch werd zeer belemmerd door het publiek. Spr. acht een wijziging in de verordening noodzakelijk teneinde in 't vervolg bij brand de straat te kunnen schoonhouden. De heer v. d. Leen w geeft in over weging sommige brandweermannen van roode banden te voorzien in plaats van witte, en ontslagen brandweerlieden aan te wijzen om de politie bij dergelijke gelegenheden te assisteeren. De heer Fransen v. d. Putte acht 't gewenscht dat een andere avond wordt gekozen voor de raadsvergaderingen, opdat zoo weinig mogelijk absentiën als heden en de vorige vergadering gezien werden, voor kwamen. Wat denken B.enW. van Dinsdag? Enkele leden betuigen hun instemming, één ander lid zegt Dinsdags niet te kunnen, enz. GOES. De paardenslachter L B., alhier werd door de politie alhier betrapt met den verkoop van paardenvleesch, dat te voren door den keurmeester niet was gekeurd geworden. GOES. Een logeergast in een logement te Wissenkerke ontvreemdde ten nadeele van een mede-logeergast vijf brillen, welke brillen door de politie alhier zijn in beslag genomen. GOES. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de R. K. Leesbibliotheek verlegd is naar de R. K. Par. Meisjesschool, waar men zich voor het terugbezorgen en balen der boeken gelieve te vervoegen: ingang Wijngaardstraat. GOES. De „St. Ct." no. 40 bevat de wet, houdende naturalisatie van Danker van 't Westeinde, particulier, wonende alhier. GOES. Het aantal nieuwe aangiften voor de kiezerslijst dezer gemeente bedraagt 116, te verdeelen als volgt Elders aangeslagen2. Aanslag v. d. grondbel. over 1904. wegens onroerende goederen eener onverdeelde nalatenschap 4. Huurkiezers41. Loonkiezers38. Inwonende zoons16. Spaarbankkiezers3. Examenkiezers12. Totaal 116. G OES. In de plaats van den heer W. Duve kot, die onlangs is overleden, werd gisteren tot bestuurslid der Chr. School alhier gekozen de heer Jb. Visser. Bij het Bestuur is van de heeren Huizinga en Renes eene aanvrage om eervol ontslag ingekomen als onderwijzers aan genoemde school. GOES. Door de Bataafsche brandver zekering-maatschappij. gevestigd te 's Gra- venhage, werd met een begeleidend schrijven alsook voor bun flink optreden bij den brand van den beer P. Tbewis alhier, aan de manschappen der spuiten f25 toege zonden. MIDDELBURG. Burg. en Weth. stellen den gemeenteraad voor naar aanleiding van het rapport der commissie van financiën om art. 9 van de verordening tfp het pen- sionneeren en op wachtgeld stellen van gemeente-ambtenaren en bedienden als volgt te lezenHet wachtgeld wordt verleend voor vier jaar, ingaande op het tijdstip waarop het genot van de jaarwedde of be looning eindigt. Het wachtgeld bedraagt a. bij een diensttijd van 10 jaren of hooger jaarlijks '7, van het bedrag, hetwelk ge rekend wordt laatstelijk als jaarwedde of belooning te zijn genoten; b. bij een dienst tijd van minder dan 10 jaar, het eerste jaar -j.en elk der drie volgende jaren ii van het bedrag, hetwelk gerekend wordt laatstelijk als jaarwedde of belooning te zijn genoten. De raad heeft de bevoegdheid over, na verloop van voorschreven vierjarig tijdvak, het genot van wachtgeld telkens voor zoodanigen termijn en tot zoodanig bedrag te verlengen, als hij zal goedvinden MIDDELBURG. B. en W. stellen den gemeenteraad voor afwijzend te beschikken op het adres van de afdeeling Middelburg der vereeniging „Vergunning" houdende verzoek te trachten voor deze gemeente vrijstelling te verkrijgen van bet bepaalde bij art. 43, 1ste lid der drankwet (toelating van personen onder de 16 jaren.) MIDDELBURG. Het aantal kiezers, dat zich alhier aangaf om op de kiezerslijsten te worden geplaatst is 485 VLISSINGEN. Het lichtschip „Schou- wenbank", liggende in de Noordzee, zal binnenkort geruimen tijd buiten dienst wor den gesteld 0111 aan de werf der kon inaatscb. „de Schelde" de noodige voorzieningen te ondergaan. VLTSSINGEN. I11 verschillende bladen werd eenigen tijd geleden gemeld dat de booten van de „Deutsche Ost Afrika-Linie" op hun terugreis van Zuid-Afrika in bet vervolg niet meer onze haven zouden aan doen, doch naar Antwerpen zouden door- stoomen. Wij kunnen evenwel melden dat omtrent een verandering in de route nog niets definitief is besloten en de booten voorloopig onze haven zullen blijven aandoen ter ontscheping van passagiers, goederen en mail. VLISSINGEN. Zondag 5 Maart zal alhier een lezing worden gehouden, door den beer B. L. J. Maal uit Leiden, om bet Bijzonder R. K. Onderwijs te verde digen, tegen de schriften, en beweging der Openbare Onderwijzers, terwijl de Heer W. C. Mentink zal spreken over den R. K. Volksbond. VLISSINGEN. Het Duitsche stoomschip „Sommerfeld" van Hamburg naar Antwer pen bestemd zit op de Ooster nabij Brou wershaven aan den grond. Sleepbooten zijn ter assistentie derwaarts vertrokken. WOLFAARTSDIJK. Bij den landbou wer Hensdijk alhier, zijn drie beste paarden aan lendentyphus gestorven en men vreest dat een vierde zal volgen. Door den veearts wordt vermoed, dat de voeding de oorzaak is. OVEZAND. Door de jongelieden, die den dezen winter alhier gehouden cursus voor voorbereidend militair onderricht hebben gevolgd, werd Woensdagavond deel genomen aan eene prijsschieting, waarvoor door het gemeentebestuur van Ovezand 9 prijzen en door den Burgemeester dier ge meente 1 prijs waren beschikbaar gesteld. Deze prijzen vielen ten deel aan do navol gende jongelieden In de oudste klasse: le prijs rookstel, Jan Maat Mz 101 punten2e prijs inkstel, Paulus Raas 87 p.3e prijs kistje sigaren, A. Wissekerke 84 p. 4e prijs tabaksdoos, J. Vermue 83 p.5e prijs sigarenpijp, P. Boonman 80 p. In de tweede klassele prijs sigarenkoker, A. de Winter 100 p.2e prijs porteraonnaie, Smulders 95 p.; 3e prijs tabakspijp, Jan Boonman 91 p.4e prijs knipmes, P. Drij- dijk 83 p 5e prijs tabakspijp, P. Rijk 75 p. Deze prijsschieting zal er zeker veel toe bijdragen, dat een volgenden winter weer een genoegzaam aantal jongelieden zich zullen opgeven tot bet volgen van een nieuwen cursus. KWADENDAMME. De R. K. Par. kiesvereeniging alhier heeft Zondagmiddag haar beslag gekregen. Een aanzienlijk aantal parochianen waren in het schoolge bouw vereenigd en de Zeereerw. beer Pastoor sprak de vergaderden toe. Zijn Eerw. gaf zijne tevredenheid te kennen over de goede opkomst, wat getuigde van belangstelling. Maar ook zijne belangstel ling in de oprichting eener R. K. Kies vereeniging was niet minder groot en daarom trad hij met veel genoegen voor zijne mannen op. Hij stelde het groote belang eener goed werkende kiesvereeni ging duidelijk voor oogen, schetste in het kort het gewichtige van de aanstaande verkiezingen, wekte de leden op van hun kiesrecht gebruik te maken en spoorde hen, die in de termen vielen om aan de verkiezing deel te kunnen nemen, aan, bet daartoe noodige te doen. Volgen ook wij bet voorbeeld ons door de verschillende partijen in het land gegeven en maken wij gebruik van de ruime vrijgevigheid in zake stemrecht bij de kieswet bepaald. Zijn wij volgaarne bereid onee plichten ten op zichte van het vaderland te vervullen, laten wij dan ook een goed gebruik maken van de rechten ons door de regeering gegeven. Fin hiermede mannen, eindig ik, om u in de gelegenheid te stellen bet werk, wat nog te verrichten is, verder af te werken. Nu werd bet reglement zooals dat door het voorloopig bestuur opgemaakt was voorgelezen, waar het noodig geoordeeld werd nader toegelicht en besproken. Hierna ging men over tot bet kiezen van een be stuur waartoe door de vergaderden werden aangewezen de volgende personenC. Remijn, A Franse, J. Keijzer, P. de Jonge Jz., M. Chamuleau en J. Impens. Deze zullen volgens de bepalingen in het reg lement de functiën onder elkander verdeelen en de rooster van aftreding vaststellen. Daar het reeds laat geworden was, werd dit tot eene bestuursvergadering op Zondag 19 dezer uitgesteld eu deze vergadering gesloten. Hopen wij dat deze vereeniging lange jaren moge blijven bestaan eudenu getoonde belangstelling nog moge ver meerderen. ARNEMUI DEN. Door den heer C. Boone alhier is bij het gemeentebestuur aldaar ingediend een aanvraag om concessie tot bet plaatsen van een weegbrug op de los plaats voor schepen. Door de aandeelhouders van de bestaande weegbrug werd dezer dagen, 111 de plaats van den heer C. Boone, de heer F. C. Sehoonenboom aangesteld. BERGEN OP ZOOM. De heer Mr. E. Goinpertz zal voor „Geloof en Wetenschap" op 24 dezer een rede houden over de moderne strafrechtstheorie getoetst aan de leer van het Christendom. BERGEN OP ZOOM. Door den beer v. B., is op z'11 hoeve een pot gevonden, inhoudende twee honderd nog in zeer goeden staat zijnde Zeeuwsche zilverstukken dag teekenende uit het begin der 17e en 18e eeuw. In de provincie Zeeland zijn in de week' van 8 tot en met 14 Februari voorgekomen 1 geval van typhus en febris typboidea te Bruinisse, 4 gevallen van roodvonk, te Kort- g.ine, Kruiningen, Schore en Yerseke en 8 gevallen van diphtheritis 3 te Goes en 1 te Aardenburg, Heinkenszand, Hontenisse, Schoondijke en Oost- en West-Souburg. Aan het station te Hoorn zijn gister avond den controleur v. H. door een trein beide beenen afgeredenzijn toestand is hopeloos. Men meldt uit Schiedam Gisteravond is de 21-jarige Leliveld met een fiets in de haven gereden en ver dronken. Pogingen om zijn lijk te vinden worden door den sterken sluisgang zeer bemoeilijkt. Woensdag is gevankelijk naar Haarlem gebracht A. T., die ten nadeele van P. de Wid, te Zandvoort een taschje gestolen had, waarin f260 aan geld, benevens een gouden horloge en een aandeel in een geldleening ad f 100 waren. Het taschje, in het duin begraven, is met den onge- repten inbond, teruggevonden.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2