Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. Uit het hoofdkwartier in Mantsjoerije wordt gemeld, dat de Russen aan de Sjaho met geschut blijven vuren en zich tegen over Liaotsjenpao en Heikoetai verschansen. „De jongste berichten uit Mantsjoerije maken slechts gewag van kleine schermut selingen op den Russischen rechtervleugel in den omtrek van Sandepoe. Overigens is de toestand onveranderd. ,,Het vriest 30 graden. „Men gelooft dat de Russen niet lang werkeloos zullen blijven, daar generaal Koeropatkin versterkingen heeft ontvangen. „De bezwaren bij het proviandeeren van de troepen zijn zeer ernstig." Wladiwostok kan nu overzee slechts be reikt worden, door de Tsoesjima- on ïsoe- garoe-sl raten, daar de Soja-straat feitelijk door ijs is versperd. Om de moeilijkhe den voor de vaart naar W'ladiwostok te vergrooten, kondigt de regeering aan, dal de vuurtorens in de nabijheid van de Tsoe- gara-straat slechts nu en dan zullen wor den aangestoken. De Japanners kruisen lie Tsoegaroe- en Tsoesjima-slraten met de groolsle waakzaamheid af en men ge looft, dat de blokkade van W'ladiwostok mi afdoende is. DUITSCIILAND. De staking in het Ruhr-gebied. De groote mijneigenaars hebben over de maand Januari '25 pCt., een zelfs 50 pCt. loonsverhooging aan de niet-stakenden uit betaald. Te Dortmund werden Dinsdag voor het eerst de stakingsgelden uitbetaald. De arbeiders, die het langst deel uitmaakten van de organisaties, kregen meer dan de andereu; dit verwekte ontevredenheid. Ver schillende gemeentebesturen hebben een verzoek van de stakers ontvangen, een bedrag uit te leenen tot ondersteuning dei- noodlijdenden, dat na de staking zal worden terugbetaald Uit Essen wordt bericht, dat op de ver gadering van vertegenwoordigers der mijnwerkers, aldaar te houden, over een voorstel zal worden gestemd om de staking op te heflen. Onder de arbeiders heerscht in breede kringen de mcening, dat op grond van het telegram van den rijkskan selier, voor eindiging der staking moet worden gestemd. Indien iu dezen zin een besluit valt, zullen morgen 40 a 50 groote vergaderingen in geheel het bekken plaats hebben waarin den werklieden dit besluit zal worden meegedeeld. ITALIË. Een aanslag? De president der Ka mer heeft dezer dagen eene waarschuwing ontvangen, die waarschijnlijk een zoute- looze grap moet genoemd. Er zou een aanslag gepleegd worden in de Kamer; enkele dynamietbommen be loofden wat afwisseling te brengen in de debatten. Aldus de waarschuwer. Ofschoon de voorzitter twijfelt aan de echtheid van den voorgenomen aanslag, heeft hij toch de noodige maatregelen ge troffen, om alle gevaar te voorkomen. Al de ondergrondsche gangen van Monte- Citorio zijn onderzocht; de toegangen tot het paleis worden door de politie bewaakt ENGELAND. Een der vreemde admiraals die deel uitmaakt van de commissie belast met het onderzoek in zake het Noordzee-incident heeft aan den Parjjschen vertegenwoordiger van Reuter verklaard dat de commissie volstrekt niet bereid was de getuigenver klaringen van de gehoorde Russen als vaststaande feiten aan te nemen, ofschoon de houding van deze getuigen een gunstigen indruk gemaakt heeft. De commissie meent werkelijk dat de Russen te goeder trouw zijn geweest, doch kan niet aannemen dat er torpedobooten aanwezig geweest zijn. De Engelsclien beweren dat de kanonade aanhield, nadat de Russen hun dwaling reeds hadden ingezien. Daarom meenen zij dat de Russen wel degelijk een verwijt treft. De Engelsclien verklaarden zich be reid in deze quaestie voldoening te nemen met schadevergoeding. GOES. Dit jaar zal het 50 jaar geleden zijn, dat de Hoogere Burgerschool alhier werd opgericht. Te dien einde werden de leerlingen der drie hoogste klassen Don derdagmiddag uitgenoodigd in één der lokalen bijeen te komen. Daar werd dooi den Directeur een voorloopig vastgesteld program uiteengezet, om den 15en April tot een feestdag te maken. Eene commissie uit de leerlingen werd benoemd, die in overleg met de leeraren het feest verder zal regelen. Besloten werd 0111 aan de oud-leerlingen en de ouders der leerlingen gedrukte cir culaires te zenden met verzoek om een bijdrage. Ook uit de oud-leerlingen zal een com missie worden benoemd. Waarschijnlijk zal een gecostumeerde optocht van versierde fietsen georganiseerd worden, waarna wed strijd met fietsen's namiddags matinee en 's avonds concert met een komediestukje of iets dergelijks. Of het voorloopig plan zal kunnen ver wezenlijkt worden, zal voornamelijk afhan gen van de bijdragen. GOES. Tot onderwijzer aan school F. te Vlissingen is benoemd de heer G Hooze alhier met 12 stemmen. GOES. Het schip „Excelsior," schipper W. Bolt, geladen met metselsteen voor iemand alhier, is door een stoomboot aan gevaren en gezonken in het Kattendijksch dok te Antwerpen. MIDDELBURG. De voordracht voor eerste onderwijzeres in de handwerken aan school K. alhier, vacature mej. De la Coer, bestaat uit de dames A. P. Beckers, J. A. Geijp en A. C. Marsie, allen te Mid delburg. VLISSINGEN. Aan het station alhier trok een „heusche" reus zeer de aandacht; het was de bekende kolos Constantijn, die met den trein uit Berlijn kwam en met de mailboot naar Engeland overstak. Deze buitengewoon gebouwde man heeft een lengte van niet minder dan 2.C8 meter. VLISSINGEN. Burg. en Weth. stellen den gemeenteraad wederom voor zij deden dit ook den 28 October 1904 de jaarwedde van den commissaris van politie, den heer J. C. Fanoij met f 20O te verlioogen en op f1800 te brengen. De meerderheid der commissie is tegen het voorstel. VLISSINGEN. Door den dikken mist was de verbinding tusschen Zeeuwsch- Vlaanderen gisteren, zooals vanzelf spreekt, weer slecht. Zoowel van en naar Ter-Neuzen als van en naar Breskens was na den middag de correspondentie verbroken. Des avonds kwam van Breskens nog een post- sloep aan. VLISSINGEN. Het voornemen bestaat een der nachten van de volgende week, in tegenwoordigheid van autoriteiten, op het stationsterrein alhier, een offieieele proef te nemen met een hydraulisch ge dreven stootblok. De voorloopige proef nemingen slaagden geheel naar wenscli. De proef wordt genomen met een trein, welke een vaart van 30 K.M. per uur rijdt. VLISSINGEN. Het Engelsche stoom schip „Retford" van Grimsby naar Ant werpen bestemd zit nabij Zoutelande aan den grond. Sleepbooten zijn ter assistentie vertrokken. VLISSINGEN. Tot gemeenteveldwach ter te Ambt Delden is benoemd H. de Weerdt, thans agent van politie alhier. VLISSINGEN. Door burg. en weth. alhier worden aan den raad voorgedragen voor onderwijzer met verplichte hoofdakte aan school B de heer A. de Priester, onder wijzer te Oostburg; en voor de benoeming van een onderwijzer aan school F. op het Eiland, de heeren G. Hooze, onderwijzer te Goes, E. A. Buijsse idem te Neuzen, en P. J. Quakkelaar, idem te Texel. WOLF AARTSDIJK. De gemeenteraad alhier bracht Woensdagmiddag op verzoek van Gedeputeerde Staten, in de verorde ning op de vergunningsrechten de wijziging aan om 50 pCt. reductie toe te staan voor alle vergunninghouders die niet tappen van Zaterdagavond tot Maandagmorgen. Tevens werd opnieuw vastgesteld de bouwveror dening, zooals vroeger reeds is geschied. 's GRA VENPOLDER. Voor een aan dachtig gehoor van circa 300 personen trad Donderdagavond de heer ds. v. d. Kamp uit Axel hier op uitnoodiging van het comité voor de verkiezingen op, met een rede over het Chr. Ministerie. De verschei dene argumenten tegen 't Ministerie werden aan een toets onderworpen, en de bekende argumenten voor het Ministerie nog eens duidelijk in 't licht gesteld. Een socialist trad in debat, hem werd 40 minuten toe gestaan. Hij werd door den spreker afdoend beantwoord. Voor de coalitie en de Chr Regeering was het een succesvolle avond. NISSE. Deze week had P. de P. alhier woonachtig, op reis zijnde, het ongeluk van zijn fiets te vallen, met het gevolg, dat hij zijn been brak. Per as werd hij huis waarts gebracht. Arts Geill verleeude heel kundige hulp. IERSEKE. In de Raadsvergadering al hier op 9 dezer werden voor kennisgeving aangenomen, de volgende stukkenVan heeren Ged. Staten, het goedgekeurde Supp. kohier op de hondenbelasting; Het kohier no. '2 der schoolgelden dienst 1904'05; het bericht dat hij Kon. Besluit het maximum aantal vergunningen, voor deze Gemeente is bepaald op 12; het be richt dat door hen is vastgesteld, de wij ziging van den legger der wegen en voet paden in deze gemeente. Dat zij de Reke ning dezer gemeente definitief hebben goedgekeurd, sluitende met een batig saldo van f 1393.55. Er bleek dal iu 8 gehouden vergade ringen 52 Leerplichtwet-overtreders moes ten gewaarschuwd worden voor de gevol gen van hun handelingen. De Weisovertredingen verminderen aan merkelijk volgens genoemd verslag. Van de 52 overtreders verschenen slechts 12. In 29 gevallen kon de commissie de oorzaak vaststellen. De commissie betreurt in haar verslag het feit dat in Jan. 1904 haar secretaris de Heer A. Th. Plasschaerl door den dood werd weggenomen. Voorts is ingekomen van de Nieuwjaars- commissie de Rekening en Verantwoording waaruil blijkt, dal onlvangen is f245.401/2 benevens 1201/, K.G. brood en 5 K.G. spek. Door de commissie werd uitgedeeld 222 K.G. brood. 225 K.G. spek en f 101 in contanten. Blijkens een proces-verbaal van kasop- nerning moest de Gemeente-Ontvanger in kas hebben en had hij ook f 3139.87. Van het Roomsch-Katholiek parochiaal kerkbestuur palroones „de heilige Anna", was ingekomen een verzoek om de uren waarop hegraven mag worden, in deze Gemeente, wat vroeger te bepalen; een en ander in verband met de moeilijkheid voor Familie, en dientdoenden geestelijke bij 'I hegraven van Katholieke ingezetenen. De Voorz. zegt, dal: het Dag. Best. het geheel eens is met hel kerkbestuur, en waar toch de herziening der betrekkelijke verordening aanstaande is, steil het I). B. voor: dit schrijven dat op oiigezegeld pa pier is gesteld voor kennisgeving aan (e nemen, terwijl hij de a.s. wijziging der verordening met dit schrijven rekening zal worden gehouden. Van het waterschap de Breede Wate ring bewesten Yerseke is ingekomen, een schrijven waarin medegedeeld wordt het besluit van Ingelanden om in onze Ge meelde te hegrindenden binnenberm van den Burenpolderdijk over een lengte van 324 M. en den Breeweg over een lengte van 608 M. Daarna worden een aantal artikels der Bouwverordening gewijzigd, en ten slolle wordt het voorstel van den Hoer Muller waarover in de vorige vergadering de stemmen staakten, mei 4 legen 3 slem- men aangenomen. Dil. voorstel betrof het verleenen van eene gratificatie ad f51 aan 2 secrelarie- beamhten. Bij de rondvraag zegt de heer Polder man vernomen te hebben, dat in de haven een viertal palen zijn geplaatst, die hin derlijk zijn voor 'I in- en uitvaren der schippers. De schippers op de haven zijn van meening, dat hier bevoorrechting in 'tspel is, aangezien die palen gezel zijn vlak hij de booten van den Wethouder v. Harmeien. Verschillende personen spraken hem (spreker) daarover met hel idee, dal dit in den Raad zou worden besproken. De voordracht voor gemeente-bouwmees ter te Neuzen bestaat uit de heeren J. J. Doorenbos te Gorinchem, D. H. Everse te Zalt-Bomrael, A. van Pagé te Zierikzee, A. C. Struyk te Neuzen en J. C. Roelands te Bergen op Zoom. In de week van 1 tot en met 7 Februari zijn in Zeeland voorgekomen 3 gevallen van roodvonk, 1 te Krabbendijke en 2 te Yerseke en 2 gevallen van diphtheritis, 1 te Hulst en 1 te O. W. Souburg. BERGEN OP ZOOM. Daar 't leven van „knor," „knor," tot aan zijn einde op rozen gaat, kan het natuurlijk geen hardhandig heid verdragen. Dat ondervond slager v. B. die hem ter slachtbank wou leiden. Alsof hij het in den neus kreeg, wat men met hem voor had! hij draaide zich om en keerde het schavot zijn hammen toe. De vol trekker van het vonnis, blijkbaar niet ge woon aan zulke weerspannigheid, pakte hem zonder handschoenen aan. Ongeluk kigerwijze kwam door een tegensparteling van den ter dood veroordeelde de hand des slagers in aanraking met 't mondje van den viervoeter die toevallig de tanden op elkander bracht en waartusschen een stuk duim bleef zitten. Dinsdagavond heeft een rechercheur van politie in den Haag aangehouden een keer die het bedrag van een postwissel geïnd had, staande op naam van een gelijknami- gen persoon. Door de post was bij bedoelden persoon een postwissel groot 64,000 frs. bezorgd, die echter bestemd was voor den naamge noot. Met dezen postwissel begaf hij zich naar het postkantoor ter uitbetaling, maar de postambtenaar maakte bezwaar dadelijk dit hooge bedrag uit te keeren, en ver langde een nadere legitimatie. De aanbieder verwijderde zich hierop, maar keerde eenigen tijd daarna weder terug in gezelschap van een anderen per soon, die verklaarde, dat degeeu, die uit betaling wensclite, dezelfde was als wiens naam op den wissel vermeld stond. Het bedrag werd daarop uitbetaald. Toen het bedrog denzelfden dag nog ontdekt werd, werd de houder van den postwissel aangehoudenvan het toege ëigende geld werd echter nog slechts on geveer vijftien honderd gulden op hem bevonden. Waar de rest van het geld gebleven is, zal het onderzoek der politie moeten uit maken. Omtrent de zaak van de bewuste cheque wordt nog het volgende vernomen. I)e aangehoudene VV., die de cheque verzilverde, is ter beschikking van de justi tie gesteld, en naar het huis van bewa ring overgebracht. 'tls niet onwaarschijnlijk, dat ook nog eenige andere personen hij deze zaak be trokken zijn. \Y. trachtte tegenover de politie de mo gelijkheid dat de cheque van 64.000 francs wel degelijk voor hem bestemd was, aan nemelijk te maken, door de bewering dal hij uitgebreide zaken ook in Duitschland deed. Veel geloof wordt daaraan echter niel gehecht, Ie minder, omdat \Y. er geen hoeken op nahield. Ten huize van een 54 jarige dame Ie Rotterdam, kwam gisterenavond een jon gen van 17 jaar, zoon van een stadswer ker, wonende op de Veemarkt, zich aan dienen als colporteur van een tijdschrift, met het verzoek of men genegen was in te teekenen. Terwijl dit verzoek aan de dame werd overgebracht, hoorde deze he neden aan de trap gestommel. Dit wekte haar argwaan: snel begaf zij zich naar heneden en zij betrapte den colporteur, terwijl hij bezig was de koperen traproeden te stelen die daarna overgegeven werden aan een anderen persoon, die huiten de deur op den uitkijk stond, oom van het veelbelovende jongemensch. De resolute vrouw greep den dief in zijn kraag, wierp de deur dicht en hield hem vast, tegelijker tijd een boodschap uitsturende om een agent van politie. De medeplichtige oom was inmiddels gevlucht. Bijna een kwar tier later kwam een politieagent opdagen, die den dief van de dame overnam. Ai dien tijd had de jongen heneden in het portaal een groot lawaai gemaakt en om hulp geschreeuwd, ten einde de aandacht der voorbijgangers le trekken, hetgeen hem in zooverre gelukte, dat eenige lieden zich vóór de deur verzamelden en daartegen begonnen te trappen om de bewoonster le noodzaken den knaap in vrijheid te laten. Al dit spektakel mocht echter niet haten; zij hield, trots alle geweld, den knaap sievig vast. Door den agent van politie is daarop de jongen naar het bureau in de Witte Withstraat gebracht, waar men in den binnenzak van zijn jas nog drie gestolen traproeden vond. Ook de gevluchte oom werd opgespoord eu naar hetzelfde poli tiebureau gebracht. De agent-brigadier J. Groenewold sur veilleerde Dinsdagavond in de Oranjeboom straat te Rotterdam. Terwijl hij zich daar eenige oogenblikken ophield, kwam op hem af de 21-jarige J. H. V., een jonkman, bij de poiitie welbekend. Dit jongemensch, dat veel misbruik van sterken drank maakte, verkeerde, hoewel ditmaal niet beschonken, in een zeer overspannen toe stand. Vlak bij den brigadier Groenewold, die hem niet kende, gekomen, haalde hij eensklaps, zonder dat er iets voorafgegaan was, een geladen revolver te voorschijn en loste een schot op den politieman, die on- middelijk zijn sabel trok en op hem insloeg. Hij vluchtte en loste onder liet loopen snel achter elkander nog drie schoten, die echter geen van allen doel troffen, en daarop joeg hij zich midden op de straat een kogel door het hoofd. Hij viel dood tegen de straat. Dit alles gebeurde in een paar minuten tijds. Het lijk van den jongen man werd naar het politiebureau overgebracht. Brigadier Groenewold ontdekte, toen hij op het politiebureau kwam, dat een kogel in den achterzak van zijn jas terecht ge komen was en daar op zijn notitiekoekje was afgestuit. Toen hij dit lioekj e te voor schijn haalde, viel de kogel er uit. Eeu. beweegreden tot deze poging om een agent van politie dood te schieten of te verwonden is niet bekend geworden de daad wordt echter toegeschreven aan den zenuwachtigen en overspannen toestand van den jonkman. Bij alle rampen, die Marken dezen win ter reeds troffen, is eene nieuwe gekomen. Tc ongeveer 10 uur, toen bijna alle be woners reeds in bed lagen, brak er brand uit in het hotel van De Jong in de haven- huurt. Op Marken zijn, zooals bekend is, de huizen van hout, enkele uitgezonderd. De Marker spuit vermocht bijna niets, en de motorboot uit Monnikendam verzuimde de spuit mede te nemen, waardoor aan het telefonisch verzoek om hulp cersl 's nachts ongeveer 1 uur kon gevolg ge geven worden. Er heerscht op het eiland eene ontzet tende verslagenheid. Dertien huizen brand den geheel af en anderen leden brand schade. De oorzaak is onbekend. Verzekerd wa ren slechts sommigen, en dan nog laag. Door de marechaussee is Dinsdag aan gehouden de Duitsche sergeant M. C. Kin- dermann. De man wekte door zijne vreemdsoortige vragen, o. a. omtrent de slraf op „Raubmord", argwaan op. Het bleek ten slotte dat ook met hem eene goede vangst gedaan was. Hij was n.l. uit de gevangenis te Düsseldorf ontvlucht, waar hij wegens valschheid in geschriften in voorarrest zat. Bij zijne ontvluchting had hij zich de handen stukgesneden, door dien hij le snel langs liet touw naar be neden gleed. Hij was in burgertenue ge kleed en had nog een bedrag van f 75 bij zich. De Duitsche politie is van deze aanhouding in kennis gesteld. Historisch. Gedurende de drukte van j.l. Zondag op het kerkhof ie Roer mond hoorden we een paar landsverdedi gers van gedachten wisselen over de be- teekenis van de Setters 11. i. P., die zij op zoo menig grafsteen hadden aange troffen. Eindelijk kwam men lot hel resul taat, dal het niels anders kon beduiden danrust in planken. Een eigenaardig geval van bloedvergif tiging. Een landbouwer in een grens- plaatsje nabij Boerlangc (Gr.) sneed zich in een vinger met een zakmesje, waar mede hij koii tevoren een zak Chili had losgesneden. Binnen enkele oogenblikken zwollen hand en arm op en de man was een paar uren later een lijk. Nabij hel station Mil is een haanwachter door een trein overreden. Het lijk lag in verschillende stukken over den weg ver spreid. Woensdagochtend is een 13-jarige jongen in de vleeschfabriek van den heer Hunink te Deventer van een 5 meter lioogen zol der op den beganen grond gevallen. Al- hoewei hij nog teekenen van leven gaf, is zijn toestand hoopeloos. De knecht van een schipper te 's-Gra- venland had de onvoorzichtigheid met een open wondje aan de hand zijn gewone werkzaamheden te verrichten Niet lang düurde het of hand en arm zwollen op, zoodat de ontboden geneesheer zijn opne ming in 't ziekenhuis noodig oordeelde. Het heeft echter niet meer mogen helpen, de man is tengevolge van bloedvergiftiging overleden. Waarschijnlijk door den zwaren mist is de dochter van den schipper van Well, lig gende in liet kanaal te Putten, bij het van boord gaan in het water geloopen en ver dronken. Gisterochtend werd in een hotel te Arnhem een 16-jarige Duitseher gearresteerd, die door zijn verteringen de aandacht trok, en bij onderzoek bleek uit Gotha gevlucht te zijn met een bedrag van 500 mark, aan zijn patroon toebehoorende. Men meldt uit den Haag Een persoon van Russische nationaliteit genaamd Roodkroeg of Rothkrug, 40jaren, sprekende de Duitsche en Engelsche taal, gekleed met donkere overjas, donkergrijs colbertcostuum en zwarten hoed, heeft zich op bedriegelijke wijze meester gemaakt van 113 stuks briljanten (tezamen 181 16 karaat) tot een bedrag van f 1733, ten nadeele van den makelaar in diamanten M. K., wonende aan de Blasiusstraat 44, te Am sterdam. Maandagavond is te Beek, bij Nijmegen, het bij het hotel ,,'t Spijker" gelegen, zoo. genaamde „Molenhuis" geheel afgebrand. Het huis was tijdelijk onbewoond, doch geheel gemeubeld. De oorzaak van den brand is onbekend; assurantie dekt de schade. Het „Molenhuis" is door den schilder Brouwer in eene schilderij, die nog onlangs te Nijmegen geëxposeerd werd, vereeuwigd. Te Rotterdam werden Woensdagmiddag twee agenten van politie gewaarschuwd dat er in de Schietbaanstraat een man oogenschijnlijk levenloos op de straat lag. Zich derwaarts begevende, troffen zij daar werkelijk den man aan, doch het gelukte hun, na ruim 20 minuten met hem bezig te zijn geweest, het bewustzijn op te wekken. Hij gaf op A. J. B. te heeten, gasfitter in dienst der gemeente te zijn, en hij ver klaarde werkzaam te zijn geweest in den kelder van het onbewoonde pand 35 in de Schietbaanstraat. Bij dat werk gelukte het hem niet om een afsluitdop op een gasbuis te krijgen, waardoor er een groote hoeveelheid gas ontsnapte. Voelende dat hij bewusteloos zou worden, had hij nog juist de kracht gehad om de straat te bereiken, waar hij bewusteloos ineenzakte. Eenwate r-g o r d ij n. In Londen heef 1 men een huis gebouwd, waarvan langs de kroonlijsten een breede horizontale huis loopt, die aan den benedenkant door ver scheidene gaatjes doorboord is, Deze buis kan in verbinding gesteld worden met een groot centraal waterreservoir onder sterke drukking. Wanneer nu in een naburig huis brand uitbreekt, dan opent men de kranen en het water stroomt langs de zijden van het gebouw. Die water-gordij nen zijn tengevolge der sterke drukking in slaal om de vlammen, die langs de muren zouden lekken, uit ie dooven. Te Praag wordt op het oogenblik een sensationeel proces behandeld; hel be treft namelijk het vermoorden eu beroo- ven van een bruidspaar, een paar dagen vóór den trouwdag. Bedoelde misdaad werd drie jaar ge leden gepleegd. Door ruzie onder do loden der moordenaarsbende is de zaak nu eerst aan het licht gekomen. Op de bank der beschuldigden namen plaats ile tuinman Bales, 43 jaar oud, zijn ongeveer 40 jaar oud zijnde vrouw, en zijn 21-jarige stiefdochter. Alle drie werden van dubbelen moord mei diefstal beschuldigd. Het is nu gebleken, dat Bales en zijne vrouw den moord gepleegd hebben om in het bezit van hel niel onaanzienlijk vermogen le komen. De misdaad Weef dus meer dan Iwee jaar verborgen. Na een zeer langdurig verhoor hebben zij ten slotte loeli hunne misdaden hekend. In den dierentuin te Chicago is de vorige week een ijsbeer dogdgevroren. Hel dier dier was daar al 23 jaar en was blijkbaar in zijn gevangenis zeer verweekelijkt. Een koude van 26 graden, die men in 'I laatst van (le vorige week le Chicago had, heefl (1e beer, trots zijn dikken pels en zijn goede voer, niel kunnen doorstaan. Op een morgen werd hij zoo slijf als een plank in zijn kooi gevonden. Men had juist besloten, hem een warmere plaats te geven.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2