GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. Ingebonden stukken. KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. BURGERLIJKE STAND. 377e Staatsloterij. Correspondentie Laatste Berichten. Marktberichten. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Naar men uit Domburg meldt, heeft de heer J. H. Duyvis, arts, tegen 1 Mei ontslag gevraagd als gemeente-geneesheer aldaar en ook van Aagtekerke en West- kapelle. Men schrijft uit Z e e u w s c h - V1 a a n- deren: De lust tot landverhuizing naar Noord- Amerika, die lang heeft gesluimerd, is thans op eens ontwaakt, dank zij enkelen Cadzantenaren, die van uit het beloofde land een plezierreisje naar hun oud vader land hebben ondernomen en daar zooveel goeds van hun nieuw vaderland weten te vertellen, dat velen aan den drang om hun geluk daar ook eens te gaan beproeven niet kunnen weerstaan, niet omdat zij in den laatsten tijd in hunne behoeften niet weten te voorzien, zooals vóór jaren het geval was, maar omdat men hun voorspie gelt, dat ginds iets voor den ouden dag valt te besparen, vrouwen daar niet werken moeten en zich geheel aan hare huishou ding kunnen wijden, terwijl jonge meisjes als dienstboden gemakkelijk twintig dollars per maand kunnen verdienen en daaren boven meer kans hebben tot een huwelijk te worden aangezocht dan hier het geval is. Daardoor valt het te verklaren, dat de jongeren hun ouders er veelal toe aanzet ten de reis naar de nieuwe wereld te ondernemen. Een paar honderd inwoners zullen in den loop dezer maand via Antwerpen of Roosendaal scheep gaan, vergezeld van wederkeerende familieleden of vrienden, die beloven hen in het land van belofte op het goede pad te zetten, doch de scha duwzijden, die hen daar wachten, zorgvul dig verzwijgen. In de locale blaadjes kan men thans vijftien verkoopingen lezen van inboedels, die voor het meerendeel getui gen, dat bij de vertrekkenden eene zekere mate van welvaart heeft gelieerscht, welke de meesten hunner in hun nieuw vaderland waarschijnlijk niet zullen genieten, doch ontraden is bij die gelukzoekers den Mori aan schuren. De heer J. H. Blum uit Vlissingen zal te Axel en Terneuzen als spreker optreden met het onderwerp: Waarom tegen de liberalen gestreden wordt. De heer Blum moet er zich ook over hebben uitgelaten, dat hij het plicht acht, dat de anti-revolutionairen in het district Hontenisse reeds bij eerste stemming den heer Fruijtier zullen steunen. Hoe voorzichtig jonge' meisjes moeten zijn in onze verdorven maatschappij, bleek dezer dagen opnieuw en wel op zeer waar schuwende wijze. Een jeugdig dienstmeisje, in Den Haag, dat plotseling buiten haar schuld zonder betrekking was gekomen, werd door de goede zorgen van weldenkende dames in een te goeder naam en faam bekend staande inrichting onder dak gebracht, terwijl tevens voor haar een nieuwe dienst werd gezocht. Deze was spoedig gevonden en reeds den volgenden dag zou het meisje daarheen gaan. Zij kwam er evenwel niet en wat bleek bij onderzoek? Een agentes vau slecht be faamde huizen was er in geslaagd de in richting binnen te dringen en het ver trouwen te winnen van het meisje, dat met haar al naar Antwerpen was afgereisd. Natuurlijk werden terstond met behulp der politie en met medeweten der elders wonende ouders pogingen in 'twerk gesteld om het meisje van den dreigenden onder gang te redden. Te Watergraafsmeer is iemand gearres teerd op grond van fraude, door hem ge pleegd inzake een nalatenschap van een bejaarde tante, eenigen tijd geleden ten zijnen huize overleden. De overledene moet een aanzienlijke som gelds hebben nage laten, doch bij testament niets aan den gearresteerde hebben vermaakt, wat zij beloofd had wel te zullen doen. Men vermoedt dat de gearresteerde het geld heeft verduisterd. Aan hot station te Ohlenzaal is door do marechaussee aangehouden een Duit- sche dame, die met zich voerde circa f300 aan geld, een gouden ring met dia manten steen, beddegoed, manskieeren, regulateur enz., een en ander vermoede lijk geslolen Ie Amsterdam. De goederen zijn in beslag genomen en de persoon is op transport naar Amsterdam gesteld. Voor eenige jaren werd te Deutichem rle heer Reeling Brouwer vermoord, zon der dat men den dader in handen kreeg. De mogelijkheid bestaal thans, dat de justi tie den dader opspoort, nu een te Dinks- perloo wonende vrouw, vroeger bij den vermoorde werkzaam, mededeelingen hcefl verslrekf, die tol een hervatting van het onderzoek zullen leiden. De politie te Loosduinen heeft een bede laar aangehouden die bjj de boeren alles wegnam waf van zijn gading was, melk kannen, gereedschap, zelfs kaften. Zijn woning is ongelooflijk vervuild; hij sliep op wat vergaan slroo en leefde zonder vuur, zonder lamp. Men meldt uit Zaandam: Met de schaatsen nog aan de voeten is in de Ringvaart onder Wijde Wormer door visschers gevonden het lijk van C. van der Aarde, welke persoon, hier thuis- behoorende, sedert eenigen tijd werd ver mist. Een station verbrand. Het sta tion Soetermeer-Zegwaard is afgebrand. De treinenloop lusschen Den Haag en Gouda ondervond daardoor veel vertra ging. Acht jonge meisjes uil Peterwarden lie pen vergezeld door een soldaat, over het ijs van den Donau om naar Neusatz te gaan. Toen zij in hot midden van de rivier kwamen, brak het ijs en alle negen vielen in het water. Zes meisjes en de soldaat verdronken, Twee meisjes konden gered worden. Uit Bergen in Henegouwen wordt ge meld, dat men tegen Zondag de afkondi ging verwacht der algemeens mijnwerkers staking op het congres lo Charleroi. Bij die in Hel Ruhr-bekken zijn 48.000 leden betrokken der vereeniging van christelijke arbeiders. Deze vereeniging doet in een circulaire een dringend beroep op den sleun van allo welgezinden, ten bale der door de staking getroffen noodlijdende ge zinnen. Te Marseille heeft een diefstal plaats gehad, die getuigt van ondernemingsgeest. Er is 's nachts ingebroken in de goede renloodsen van het spoorwegstation, en daaruit hebben de dieven oen kudde schapen meegenomen, en niet een stuk of wat, maar 80 schapen. Die beesten moesten eerst over de spoorlijn worden gejaagd, en daarbij zijn er 20 achterge bleven, die door een trein werden over reden. Men vond 's morgens 11 (loode schapen en 9 gewonde. De overige 60 zijn nog steeds zoek. HET MAGERE PROGRAM. De „Standaard" driestart: Al is het program van de heeren Borgesius en Treub bestemd, om bij geen enkele candidaatstelling noch om bij één enkele herstemming effectieve beslissing te geven, toch dient er telkens de aandacht op te worden gevestigd. Het is zoo mager. Het heeft vier mooten. De eerste isHandhaving van het open baar onderwijs en verheffing van het on- derwijspeil. Neem nu aan, dat de heeren Borgesius en Treub c. s. bet winnen, wat is er dau aan de openbare school te handhaven? Niets. En stel dat ze het verliezen, evenmin iets. Als er stondGeen cent meer aan het bijzonder onderwijs, had er een program in gelegen. En zoo zal 'twel bedoeld zijn. Maar dat zeggen de heeren niet. Dan de Peilverheffing, Niet uitbreiden tot meer practisehe vak ken. Neen: Peilverheffing. Dus nog zwaar der examens, nog meer inpompen. Daarop volgt moot twee: Verzekerings wetten en armenwetten. Nu, de verzekeringswetten zullen niets nieuws zijn. Eer de stembus opengaat, liggen ze alle bij de Kamer. En dan een armenwet, die dan weer wordt als Borgesius' bekend ontwerp, met al de grieven er tegen. Van een arbeidswet geen woord. De derde moot wil, bet volksleger? Neen, defensie in de richting van het volks leger. Wat wil dit? De militiewet, die Borgesius zelf hielp tot stand brengen, weer intrekken Zoo ja, dan oordeelt hij zichzelf. Zoo niet, dan is het een wassen neus. Vierde moot is de financiëele paragraaf. Het tarief weg, leger en vloot inkrimpen, sterke progressie bij de directe belastingen, meer successiebelasting Daar zien we de heeren mee komen. Het land weerloos maken bij den gespannen toestand waarin we verkeeren, en de be lastingbetalers onder hooger cijns gezet. En dan komt het fameuze slot Het b 1 a n c o-artikel, waarmee de vrij zinnig-democraten gefopt zijn. Een artikel, dat niets zegt, en er toch niet komt. Is het niet vermakelijk? En op dit program staan dan nu ge- coaliseerd een vijftigtal kiesvereeuigingen van de Liberale Unie, en acht en veertig leden van den Vrijz. Dem. Bond. Een macht om te inponeeren 1 Feitelijk is lieel dit program dan ook niets dan een met water en melk bevlakt sasjinet. Het neemt wat tocht weg. Meer niet. En het eigenlijke program schuift er naastWij, liberalen, weer de baas in liet land, en daaromweg met het ministerie Nu do politieke actie weer begint.... Nu de politieke actie met het. oog op de stembus van Juni a.s. weer' krachtiger wordt, gaan de socialisten er op uit om de werklieden er op te wijzen: „alleen van het socialisme heeft de werk man heil te verwachten." En de uitspraak wordt dan uil den treure aangedikt en onderstreept op een wijze, dat de onnoozele werkman gaat denken van do socialisten moet je het toch eigen lijk maar hebben. We willen eens zien. Wie waren het in Duitschland, die tegen de ziekteverzekeringswet stemden, een wet, die oorzaak was, dat van 1884 lot 1900 ruim vijftien honderd millioen mark (f 900.000.000) bij ziekte werd uitgekeerd Antwoord: die tegenstemmers waren de socialisten. Wie waren het bij onze oostelijke na buren, die tegen de ongevallenverzekering stemden Alweer de zoogenaamde vrienden van den werkman, alias de socialisten. Het was toch bij deze wet, dat de werk gevers alleen meer dan zeven honderd millioen mark (f 420.000.000) als premie te betalen hadden, en in 1902 gemiddeld aan een ieder, die door een ongeval ge troffen werd, 128 mark werd uitgekeerd. Wij denken aan het gevleugelde socia listische woorddo sociale wonden moe ten open gehouden worden. En aan dat andere van Bebel, te Erfurt gesproken: Het gaat er ten slotte niet om, of wij het een of ander bereiken; voor ons is de hoofdzaak, dat wij bepaalde eischen stel len, die geen andere partij stellen kan." „Zóó zijn onze manieren," mogen de socialisten zeggenwij vinden die „.manie ren" gansch niet fraai. En de werkman is gewaarschuwd. (N. D. Crt.) (buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur, In een hij u ter stede verschijnend blad, las ik verleden week een artikeltje, waar in werd gezegd, dat er tegenwoordig hij de clericalen zoo weinig noodig is, om benoemd te worden. Dat was vroeger, onder liberalen, zoo geheel anders; toen werd immers geen enkele clericaal benoemd. Maar tegenwoordig 1 'tls dan ook in den laatsten tijd al te gek! Daar hebt ge nu b.v. mr. Aalberse: ontegenzeggelijk een ontwikkeld en knap man, maarniet bescheiden genoeg, ziet u; die laat nu zoo maar zijn naam gebruiken als een schild, niet om daar mede een hoogleeraarsstoel te Leiden te versieren, dat ware zoo erg niet maar voor een politieke propaganda-club binnen Utrecht, en dat nog ,wel zonder den liberalen om permissie te vragen. Waar moet dat heen? Waarom, zoo zou ik willen vragen, waarom nemen onze R.-K. Propaganda- clubs nu ook geen namen, zooals b.v. „prof. Bolland" Dat is toch een zeer ontwikkeld en zeer knap man: daar hadt ge wijlen Dl'. Schaep- man eens over moeten hooren! En anders zou hij ook nooit onder een liberaal mini sterie Hoogleeraar zijn geworden. En be scheiden nou, evenredig aan zijn knapheid! anders zou professor nooit zulk een benoeming hebben aangenomen! Maar tegenwoordig?'lis beden kelijk. Wat. ook bedenkelijk is voor het fatsoen van dat fiere liberale blad: in datzelfde arlikel, volgt een verkiezings-manoéuvre, zoo laag, zoo min, dat het schaamrood datzelfde blad moest kleuren tot achter de ooren. Bah Dankend, •Tule s. Zeeland, 6 Februari 1905. Mijnheer de Redacteur, Aan de Katholieken van Vlissingen. Het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging te Vlissingen, meent met het oog op den komenden stembusstrijd de Katholieken, die denken in een der termen van kiezer te vallen, er nogmaals dringend aan te moeten herinneren, dat de aangifte daar toe uiterlijk loopt tot 15 Februari. Voor hen, die misschien niet goed moch ten weten, hoe zij moeten handelen om op de kiezerslijst geplaatst te worden, zullen een paar leden van het bestuur op Zondag 12 Februari van 121.5 uur een zitting houden in het Vinc.-gebouw, om alle noodige inlichtingen to verschaffen. Het bestuur hoopt, dat van deze gele genheid een ruim gebruik zal gemaakt worden. Het Bestuur. Mijnheer do Redacteur, Aan de Landbouwers op Zuid-Beveland. Dat do „Nieuwe Zeeuwsche Courant" in den smaak valt, behoeft geen beloog, het bewijs is er in het groote getal abon- né's. Toch ontbreekt nog wat aan den inhoud van dit blad; en wel dit: De boerenkoopdagen, verkoopingen en verpachtingen, ontbreken -helaas maar al te veel in de advertentie-rubriek; enkele Kan men er in vinden, doch de lezers van dit blad, die geen andere plaatselijke bladen lezen, en die zijn er vele, voelen het maar al te goed, en daarom is hot. in uw belang, zoowel als in dat der verkoo- pers, dat voortaan voor verkoopingen of verpachtingen, de eigenaren bij de heeren Notarissen ook bedingen zulks te plaatsen in de „Nieuwe Zeeuwsche Courant". Waarom toch worden die advertenliën geplaatst in andere plaatselijke bladen, die door vele landbouwers niet gelezen wor den, en niet (laat ik het maar zeggen) in ons blad. Dus, Landbouwers, laat ieder op zijne hoede zijn, opdat onze eigene belangen gediend worden, en dan zal mijn schrijven eenig nut geslicht hebben. Uw dw. dn., C. R ij k, Landbouwer. K r u i n i n g e n, 6 Februari 1905. De aartsbisschop van Utrecht heeft tot geestelijk adviseur voor het comité der katholieke soc. actie te Utrecht benoemd den hoogeerw. beer B. A. Batenburg, plebaan. Het O. M. bij de Haagsche rechtbank eischte tegen den dader van den doodslag op den kastelein, gewoond hebbende op de Groote Markt te 's Gravenhage, 12 jaren gevangenisstraf. De officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg heeft ook hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der recht bank aldaai-, waarbij P. H. T., 20 jaar, kantoorbediende te Vlissingen, gedetineerd te Middelburg, terzake van diefstal in En- gelsche bankbiljetten op het bookmakers kantoor der firma Topping en Spindler te Vlissingen (meermalen gepleegd) werd ver oordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek van den tijd in voorloopige hechtenis doorgebracht. Van 3—6 Febr. 1905. GOES. Geboren 5, Marinus, z. v. Jo- hannis Zweedijk en Johanna Karelse. MIDDELBURG. Bevallen; A F. Spren- ger-Kolff d.A. Willems-Koole z.; H. Gleusen-Heijnsdijk d.; N. L. S. Ilaokenberg-Wieland d.N. Calleber- Prinse z. Overleden: J. J. Baale vrouw van O. Keij 66 j.H. C. Hackenberg ongeil, d. 76 j.; P. P. C. Boddaert wed. van J C. de Bruijn 90 j.M. C. Stein vrouw van A. Ie Due 82 j.;Z. Verhage wed van M. Koens 80 j.; J. F. J. Arcjuin wed van H. Meijns 91 j.P. van Goozen man van L. de Bree 42 j. 131 Jan. OVEZANDE. Geboren31, Sebastiaan, z. v. Jacobus Goense en Johanna Rijk. Overleden22, Dominique Schelfhaut, 90 j. wed. van Leopold Musschoot; 30, Johannes de Winter, 72 j. man van Maria Janse-Wagenaar, vroeger wedn. van Jaco- mina Hoondert. NISSE. Gehuwd5, Adolphe Geill, 37 j j.m. Nisse en Elizabeth Tak, 38 j, j.d. Ginneken. Geboren3, Jan, z. v. Pieter Luteijn en Jannetje Nieuvveukuijse. DRIEWEGEN. Geboren2, Johannes, z. v. Cornelis Remijn en Marianne Maria Bal; 20, Leuntje Johanna, d. v. Gilles van Oosten en Adriana Jozina Traas. Overleden16, Maatje de Kok, 66 j. ongeh. 'sHEER ABTSKERKE. Geboren: 22, Bastiaan, z. v. Cornelis Harinck en Macka- lina van Liere. 's-HEER ARENDSKERKE. Geboren 2, Barbara, d. v. Hubreckt Knopjes en Cor nelia van 'tWesteinde; 9, Pieter Cor nelis, z. v. Willem Gaanderse en Dina Karelse 15, Maria, d. v. Adriaan Fran- ciscus van Gorssel en Anthonia Vermeule; Bastiaan, z. v. Matthijs van Damme en Cornelia Geschiere 16, Maria Cornelia, d. v. Marinus Meulenberg en Anna Maria Mulder; 27, Jacomina, d. v. Adriaan Noels en Poulina Wagenaar 31, Jacob, z. v. Cybrand van den Broek en Suzanna Wests trate. Overleden; 4, Cornelis Magnus, 64 j., man v. Cornelia Dobbelaar8, Cornelis, 2 m.,z. v. Leendert Nieuwenhuijse en Catlia- fina Vermerris10, Jacoba, 1 j. d. v. Hendrik Louwerse en Janna Karelse 13, Johannis Willem Leendert, 3 j. z. v. Paulus de Schipper en Janna Pieternella Dronkers; 13, Grietje de Regt, 68 j, wed. v. Willem Karelse9, te Goes Maarten Verdonk, 71 j., man v. Jannetje Harinck 17, Gerard, 2 jz. v. Johannes Bosman en Leuntje Murie; Dirk, 9 m,, z. v. Paulus de Schipper en en Janna Pie ternella Dronkers20, Johanna Sara van Overbeeke, 81 j., wed. van Christiaan Steketee 28, Pliilippus Johannis, 1 m., z. v. Philippus Philipse en Maria Mol. Gehuwd 12, Johannes Goud, 28 j. jm. en Janna de Jonge, 21 j, jd.Wonter Sckalkoort 26 j. jm. en Maria Otte 19 j. jd. Trekking van 6 Februari 1905. 5e klasse. 13e lijst. Prijzen van f1500: 14102 20351 f100014123 400: 173 6612 8795 9382 11718 200 284 5888 6540 16935 100: 1733 5105 6666 12194 12907 14975 19001 19408 19899 70: 293 260 270 259 349 772 2593 5594 5886 6792 G768 10004 10085 10136 10122 10115 10114 10219 15842 19032 Nieten 289 235 264 244 296 777 771 1710 1720 2582 2602 5598 5848 5845 6755 G762 6847 6837 6830 6807 10077 101-71 10130 10107 10103 14384 14360 14357 15831 15820 15839 19060 2064G Th. B. St. te Krabbendijke. Ja, uw naam er onder te plaatsen verdient aanbeveling. RILLAND. Hedenmorgen 10 uur is bij de Zimmermanspolder een schip, geladen met steen, gezonken. Een gedeelte der lading is geborgen. Rotterdam, 6 Febr. 1905. Buitenlandsclie granen, vast; Meel kalm, prima f 11.50 a f 12.25; le kwal. f 10.40 a f 11.Tarwe*) f 8.15 a f 9. Rogge f 4.80 a f 5.20; N. Wintergerst*) f 7.40 a f 7.75Zomergerst f O.a f 0. Chevalier*) f8.40 af8.70; Haver*) f6.80 a f7.15; Witte Boonen f 0.a f 0. N. Bruine Boonen f9.af 10.Erwten f 6.50 a f 7.Kookerwten f 7.a f 7.25; Kroonerwten f7.a f7.50; Kanariezaad f13.a f15.Lijnzaad f0.a 0.- Karwijzaad f 13.25 a f 13.50; Mais fl.14 a f 1.15; Stoomend f 1.14 a f 0. Lijnzaad matige aanv. prijzen onveranderd. Per 100 kilo. Aardappelen: Zeeuwsche blauwe f2.20 a f 2.50; Bonte f2.15 a f 2.35; Elakkeesche blauwe f0.— a f 0.Gel- dersche blauwe f 2.10 a f 2.20Brielsche Kralen f3.20 a f3.50; Poters f 1.10 a f 1.30; Watte f O.a f 0.Eigen heimers f 1.70 a f 1.90; weinig aanvoer, weinig vraag. Ajuin: wegens te geringen aanvoer geen marktprijs gemaakt. Zeeuwsche Eieren: f5.a f5.20 Donderdag 9 Febr. OUDELANDE, 11 uur gemeentehuis door het bestuur van het waterschap Baarland het maken van een benedenwaartsche ver breeding der dijksverdediging aan de water- keering. Raming f805. Bestek bij dhr. Schouten, 's Gravenpolder en bij den amb tenaar te Baarland. Aanwijzing 6 Febr. 1011 uur bij den licktwachter. Dinsdag 14 Febr. GOES, 2 uur in de Prins door den Zuid- Kraaijertpolder half 2 levering op keur vrij wal voor 1 Juni 400 M3-Pruisische grint, 27 en 400 van 14 cM. En het vervoer van 800 M3 grint van de losplaats aan den Zuid-Kraaijertpolder naar den Zuid- Kraaijertschen weg en den Nieuwen West- Kraaijertschen dijk. Voorwaarden dhr. W. Kakebeeke. Donderdag 16 Febr. MIDDELBURG, door den polder Wal cheren half 2 het maken van een duins verdediging tusschen de strandpalen 39 en 42 op het Noorderstrand van de Oost watering. Aanwijzing 15 Febr. 2 uur. Zaterdag 18 Febr. HEINKENSZAND, in café Looij half 4 bouwen villa voor not. v. Cleef. Inl. architect Mudde. Bestek bij Oosterbaan en le Cointre te Goes. Woensdag 22 Febr. GOES, 11 uur in de Prins door het be stuur van de Breede Watering levering 2629 M3 grint en vervoer 2464 M3 van de 2629 M3 grint. Bestek bij Kleeuwens. KRABBENDIJKE, Gemeentehuis 12 u. maken nieuwe suatie-spuisluis met spuikom en wacktsluis enz. in achter en voor den zeedijk van den Ivarelpolder, bij de haven van Krabbendijke. Aanw. 15 Febr. Inl. gemeen te-bestuur. Dinsdag 7 Febr. GOES, door not. Pilaar in de Prins 8 uur voor erven dhr. W. Duvekot 3 woon huizen Westsingel 94,75 en 72 e.A. En 2 woonhuizen en tuin 's-Heer Hendrikskin- derendijk samen 758 cA. En een winkel huis Lange Kerkstraat van H. J. v. Riet Woensdag 8 Febr. WEMELDINGE, half 2 bij Korstanje voor erven Duvekot door not. Pilaar 4,6973 H.A. bouw- en weiland in de Ruijssen. Donderdag 9 Febr. MIDDELBURG, door not. Hioolen en Verstegen 8 uur in de Vergenoeging een huis Molenwater N.51.Tezien8en9Febr. 1012 en 24 uur. IERSEKE, bij E. de Jonge Zoute door deurw. Hollmaiin en Verhoek 21 Italiaan- sehe populieren, groen en droog hout, mis schien stroo, bijenkorven, groote loopvar kens, biggen, enz. 10 uur. Vrijdag 10 Febr. SEROOSKERKE, in het Wapen van Serooskerke door not. Hioolen 2 uur. lo. een huis, schuur, tuin, enz. Zoetendaalsche dreef 605 cA. 2o. twee woningen met tuin 503 cA. 3o. twee woningen en schuur 255 cA. 4o 4860 cA. weiland. 5o. tot 7o. 5830 cA. 5820 cA. en 16140 eA. bouwl. Te zien van 1012 en 14 uur 9 Febr. en 10 Feb. van 1011. NISSE, door not. Houwer 2 uur bij de Blaeij 3580 cA. bouwl. en 7280 oA. weil. Maandag 13 Feb. MIDDELBURG, boekverkooping door dhr. le Cointre. Kijkdag 9-11 Feb. 103 in Concordia. Bibliotheken o.a. van wijlen ds. Keulemans, J. H. Snijder, van Uije Pieterse, dr. Boom. KRUININGEN, half 12 op de hofstede Kaasgat voor dhr. Boone door not. Houwer 70 schapen met lammers, 2 rammen, 22 kweekbeiten, 10 ruige lammers, schaaps hond, hooi, stroo, enz.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3