Aanbesteding. Het bouwen van een Pastorie. J zeer slork aan de Imster, en legde de lm haar andermaal findelijk gaf hij een Ird daar en dewijl Jiigheid zelve was, edig begrepen, toen niets gezegd, nog pben. UIT DE PERS. Laatste en Telegraphische Berichten. KERKNIEUWS. Ingezonden stukken. RECHTZAKEN. 377e Staatsloterij. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. Afloop Verkoopingen. Openbare Verkoopingen. ADVERTENTIE N. WOENSDAG 15 FEBRUARI 1905, aan te besteden: ntezaken be ad van Bergen op ine stemmen eene iven- en liggelden >n. besluit is be ling echter in wer- hten enkele leden ■ing van dit kon- at ze bij de stems e verordening wat zooals ze nu word. M C. t men hier werd de treu- dat schipper S. ïoomlogger Oranje- in de Noordzee a verdronken. De tn 14 kinderen na Iks 11 uur bemerk- Jhe visschers, varen- 'aal tegenover de ahaam van een te die vermoedelijk aanwezige krib in Is. Het mocht den in haar aan wal te |ij bewusteloos was, haar werd toege it zij weldra weder ivenwel op te geven tboden geneesheer iet Canisius-zieken- |scbelijk, waarheen vervoerd. Later de 18-jarige H S., Inder de gemeente Ingeluk plaats. De jrkte dat er stroopers een terrein, waar opgedragen. Hij zijn zeventigjari- waren met revol- |k werden de heeren lichtbak werkten, lekt. Beek schoot, I genaderd was, zijn I doch met het ge- ■eantwoord werd en pehot hagel vlak in k borst kreeg. Zijn loor geraakt en de Hieven gearresteerd, Lit Frientrop en de lerum. |erd bij fouilleering revolver, terwijl tuigen werden in Phausen een rijtuig |n trachtten dit hier hand te doen. De tij te Venlo twee denkelijk ook van pit Veendam is van gekomen. Hij was ■ien hij ruim f5Ü0 In wilde dit bedrag [alen en vroeg tee- [Toen dit gebeurd 1 en verklaarde, dat J nadat hij hem f 50 Ize zaak is aangifte Irsen te Oldenzaal wegens dronken- I bewaring brengen. I echter met messen |e veldwachter zijn waarschuwing een Jbt te hebben, trof Ihot K. H. in den lorboorde vervolgens Laren daardoor ge- Ite den veldwachter lte krijgen, waarna pskundige werd ver- Inhvoord op mijne Kcfluisterd hebben." oor om naar het Itijkbaar zeer onbe- luisteren; doch de 1 niet onder de too- Lrica toeschreel: hij I-genomen plan, met ten te doen kennen, liande, scheen hem Ilaten. Jle die mij eens met I?" zeide Dorica. Irachtigheid varen I misnoegd de schou- lidermaal aan den Irouwenldeeren, die Ier kwam, een kroes (wordt vervolgd.) Gisterenavond te ruim 9 nur ontving de politie te Dordrecht telefonisch bericht, dat aan den 's-Gravendeelschen dijk een onbekend manspersoon dood langs den weg was gevonden. Onmiddellijk begaf een in specteur zich met een paar agenten daar heen en werd ook de geneesheer der politie gewaarschuwd. Bij onderzoek bleek dat bedoelde persoon menschlievend was opge nomen in de woning van A. v. d. W. baas der creosoteerfabriek van den heer Corn. Gips aldaar. De onbekende lag geheel stijf, zonder dat er de minste beweging in hem was te krijgen, in een kamertje, maar opeens scheen er leven in hem te komen en begon hij woest om zich heen te slaan en te bijten, terwijl hij een deurstijl vernielde. Toen de politie kwam, lag hij weer dood stil als tevoren. De geneesheer der politie maakte zich echter hoegenaamd niet onge rust en verklaarde, dat de verschijnselen slechts waren voorgewend. De man bleek dat goed verstaan te hebben, want toen de politie hem daarna eens hartelijk toesprak, koos hij de wijste partij, rees overeind en stapte tusschen twee agenten naar het bureau. Daar bleek hij te zijn J. P. K., Belgisch varensgezel, volgens zijn beweren op weg van Botterdam naar België. Aan gezien hij slechts één cent in zijn bezit had, werd hem nachtverblijf verstrekt en werd hij heden, als vreemdeling zonder middelen van bestaan, in de richting van België op transport gesteld om over de grens te worden gezet. Wel opmerkelijk is, dat de man ook een Belgische courant bij zich droeg, waaruit bleek dat hij ook in zijn vaderland dergelijke stelletjes heeft uitge haald, blijkbaar om medelijden op te wekken. Dat het in onzen tijd niet altijd even gemakkelijk is een candidatuur voor het lidmaatschap der Tweede Kamer te aan vaarden, blijkt nit het volgende: Een niet onbekend staatsman werd dezer dagen door den secretaris eener kiesver- eeniging gepolst over de aanneming eener eventueele candidatuur. De secretaris voegde er echter aan toe, dat het district 28 plaatsen telt, en dat men er op stond dat de candidaat in al die plaatsen een of meermalen voor de kiezers optrad. Dat de gevraagde voor de eer der candi- daatstelling bedankte, behoeft ons zeker niet te verwonderen. Gisteravond geraakte te Amsterdam de 8-jarige Bertus Boos in de Brouwersgracht te water. Zijn 11-jarig broertje Herman, ziende dat hij reeds in zinkenden toestand verkeerde, sprong gekleed te water en mocht het genoegen smaken zijn broer behouden aan wal te brengen. Een meisje dat in de gemeente Neeroe- teren in eene schuur werkte, waar men het graan dorschte met de machine, werd met hare kleederen door een riem mede- gesleept en zoo erg gekwetst, dat zij eenige oogenblikken later den geest gaf. Een harer broeders was, een jaar geleden, van een fruitboom gevallen en op den slag gedood. Maandagmorgen hebben de echtgenooten Bouckaert-De Wulf, van Drongen, hun kindje, omtrent 10 maanden oud, in zijn wiegje dood gevonden. Naar men zegt, zou de kat op het wichtje hebben liggen slapen en alzoo verstikking hebben ver oorzaakt. Door de politie te Botterdam is beslag gelegd op het lijk van een tienjarig meisje uit de Zuidenwindenstraat, die in het zie kenhuis bezweken is tengevolge van hersen vliesontsteking. Volgens medescholieren eener Diaconieschool zou het meisje door een onderwijzer zijn mishandeld. De onder- wijzer heeft bij liet verhoor beslist ontkend. Door het laten branden van een vulkachel is de stoomdrukkerij van Gebroeders Jansen aan de Looiersgracht te Amsterdam, ge deeltelijk door een zwaren binnenbrand verwoest. Daar gevaar dreigde voor een groot complex van fabrieken en pakhuizen stonden vijf stoomspuiten klaar maar be hoefden geen dienst te doen. De ongelukkige bakkersknecht T. B. uit Winschoten, die bij het aanmaken van liet vuur in den oven hevige brandwonden ont ving, is in het academisch ziekenhuis te Groningen overleden. De 53-jarige boerenknecht J. H. liep op Zondag 22 Jannari weg uit het huis van zijn vader onder Veenendaal. Men wist niet waar hij was gebleven, doch een paar dagen later is hij ontdekt op den zolder van den landbouwer J. V. onder Amerongen, geheel verzwakt, voorover liggend op de planken. Al dien tijd was hij zonder eten gebleven. De reden van deze zonderlinge handelswijze is onbekend. Te Haarlem is aangehouden een klerk der Algemeene Bekenkamer, die obligatiën had verduisterd. Een deel was nog in zijn bezit. Hij is overgeleverd aan de justitie in den Haag. Een aardige ontmoeting had jonkvrouwe Boddaert, de oprichtster van het „Tehuis voor schoolgaande kinderen, die geen on derkomen hebben", te Amsterdam. Een paar kleine jongens bellen aan haar woning en gaan binnen; zij moeten „de freule" spreken, zeggen zij. Flink, zonder eenig ?f0?j van verlegenheid, komen zij jonkvr. Boddaert vertellen, dat er bij een mevrouw op de Keizersgracht een opvoering heeft plaats gehad van het sprookje „Sneeuw witje" door kinderen, en dat daarbij is opgehaald een bedrag van f30, met be stemming voor de tehuizen der vereeniging, waarvan jonkvrouwe Boddaert presidente is. En zij hebben het geld meegebracht; of de freule het maar wil aannemen. Naar de Matin" mededeelt, zafde heer Yan Kol wegens beleediging van'den tsaar vervolgd worden en wel naar aanleiding het door hem gesprokene op een meeting in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam, toen hij den tsaar „een ellen deling" moet genoemd hebben. Toen de Münchener hoftooneelspaelster Beubke dezer dagen de laatste toebereid- sels voor haar rol maakte, werd haar door dienstman een pakje gebracht. De tooneelspeelster maakte het open, en er kroop een adder uit. Nadat de dame gillend uit haar garderobe was gevlucht, werd het dier door de tooneelknechten onschadelijk gemaakt. Men heeft nog niet kunnen uit- visschen, wie de afzender van het pakje was. Een vijftal wegwerkers, die op den spoor lijn Parijs—Orleans bij Etampes bezig waren met de verbetering van den weg, zijn ver rast door een sneltrein. Drie van hen werden op de plaats gedood. De beiden anderen werden zoo verschrikkelijk verminkt dat men er aan wanhoopt hen te redden. Op het gehucht „Amerika" te Couillet, is Zondagavond in een danszaal een ge vecht ontstaan tusschen jongelingen van Couillet en van Marcinelle. Een van Marcinelle zocht met iedereen twist en verklaarde dat hij niet bang was voor al de jongens van Couillet te samen. Een „Amerikaan", Ursrner Deregge, dit gehoord hebbende, haalde een revolver te voorschijn en loste twee schoten in de richting van den twistzoeker. Deze werd niet getroffen, doch de kogels troffen twee jongelingen, Louis Vincart en Arthur Til- let, die een weinig verder stonden te spre ken. Vincart, die een kogel in de borst kreeg,' is in wanhopigen toestand naar zijne woning gebracht. De schuldige is aangehouden en opge sloten. In het kantoor van mi. Haffin, notaris te Parijs, zijn voor een millioen titels aan toonder gestolen. De gewone zaakgelastigde van een cliënt, wiens eerlijkheid boven verdenking staat, had een pak titels ter waarde van 4 millioen in het kantoor neergelegd, 's Avonds bij het opmaken van den inven taris ontbrak er een millioen. Nasporingen waren tot nog toe zonder resultaat. Een dief heeft zich onlangs verraden door een broeksknoop. Het kwam zoo Een rijke Engelsehm met name Powell, werd dezer dagen toen hij zich in een groot hotel te Parijs naar zijn kamer begaf, op de trap bijna omver geloopen door een man, die haastig de trap afkwam. Bij het binnentreden van het vertrek vond Powell alles overhoop; een dief was aan 't werk geweest en had alles meegenomen wat van zijn gading was. Op den grond lag een knoop. Powell als echt Engelschman eenigszins als detec tive aangelegd, raapte het voorwerp op en stak het in zijn vestzak. En toen hij twee dagen later op den boulevard wandelde, ontmoette hij den man, die tegen hem aangeloopen was, en op wien hij terstond verdenking had gehad. Powell deed hem aanhouden en nu bleek, dat de man precies dezelfde knoopen aan zijn broek had als de gevondene. De man werd terstond ingerekend en zal eerstdaags terechtstaan. Logica van en voor „het den kend deel" der natie. Ie stelling: Het is verkeerd, dat „van het specifiek Christelijk karakter dezer meerderheid" (waarschijnlijk dermeerderheid in de Tweede Kamer) „in het „Staatsblad" nog niets te bespeuren viel." 2e stelling Het is verkeerd, dat „de Hooger Onder wijswet, de Schoolwet, de Tariefwet, de Postwet en de Vaccinewet kenmerkend zijn voor de richting die aan het bewind is Dat wordt door een Zeeuwsoh liberaal blad zijn lezers op een en dezelfde bladzijde te slikken gegeven Maar alloh 1 boven in den hoek van dit blad stond no. 11. En de spraakverwaring is nu al gemeen, gelijk die van Babel, zou de Maas bode zeggen. MIDDELBUBG. Benoemd tot notaris alhier, H. B. Struwe, candidaat-notaris te Amersfoort. Dinsdag had de plechtige begrafenis plaats van den hoogerw. heer mgr. E. van Boom, in leven Kanunnik van de Kathe drale Kerk te Boermond. De stoet werd geopend door de jongens van de ambachtschool St. Josef, de stich ting van den overledene. Na hen volgde een lange rij van geestelijken, waaronder verschillende oud-medeprofessoren en leden van het hoogwaardig Kapittel. Achter de lijkbaar volgden verschillende autoriteiten der stad en eene lange rij belangstellenden. De plechtige Mis van Bequiem werd opgedragen door Z. D. H. Mgr. Drehmanns, geassisteerd door de Hoogeerw. Heeren Kanunniken Mgr. Notermans en Mgr. Sevriens en Dr. Mannens. Het zangkoor voerde eene gregoriaansche Mis van Bequiem uit. De Zeereerw. Zeergel. heer L. Schrijnen hield een treffende lijkrede. Na de laatste absoute bleef het stoffeljjk overschot in de Kathedraal tot het na den middag naar Venlo werd overgebracht, om daar te worden ter aarde besteld. (buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Geachte Bedaetie. Mag ondergeteekende door middel van uvv blad eenige oogenblikken de aandacht uwer lezers vragen voor de B. K. Mili tairen-vereeniging „St. Mauritius" gevestigd te Vlissingen in het Vincentius-gebouw „Prinsenboschje" K. 295 In het begin der volgende maand breekt de dag aan, door zoovele ouders met angst en bezorgdheid tegemoet gezien, de dag, waarop hun zonen ter vervulling van hun militieplicht moeten opgaan. Niet zonder reden die groote bezorgd heid. De ouders weten immers maar al te goed, welke gevaren voor godsdienst en deugd hun jeugdigen zoon in de garni zoensplaats bedreigen. Daarom is het voor de ouders en niet het minst voor de betrok ken miliciens van het hoogste belang, dat er in de garnizoensstad eon B. K. Mili- tairen-vereeniging bestaat, welke den godsdienst en de deugd van den jeugdigen milicien in bescherming neemt. Mogen de dienstplichtige jongelingen allen zich aanstonds als leden aanmelden en ijverige bezoekers worden der B. K. Militairen-vereeniging, door welke zij voor zooveel onheil behoed en hun zooveel zegen ten deel valt. Ook van den kant der ouders meent het bestuur der vereeniging met recht te mogen verwachten, dat zij hun zonen krachtig daartoe zullen aansporen. Tevens willen wij de ouders wijzen op de goede gewoonte om het overvloedig zakgeld aan het bestuur der vereeniging in bewaring te laten geven, een gewoonte, waardoor de jongeling voor veel ellende bewaard worden, en welke hem tennauwste aan de vereeniging verbindt. Beleefd dankzeggend voor de verleende plaatsruimte verblijf ik met de meeste hoogachting, Uw dienaar H. PlETERSE, Kapelaan-Directeur. Vlissingen, 3 Februari 1903. 's-H eerenhoek, 4 Feb. '05. Geachte Bedaetie. In het verslag van den gemeenteraad, opgenomen in uw blad, d.d. 21 Januari, j.l. komt voor ..Door een ingezetene was een verzoek schrift ingediend, teneinde een lantaarn te verkrijgen op den Molendijk, waartoe werd besloten!" Er werd dus in den gemeente raad besloten, den Molendijk van een lan taarn te voorzien. Bravowij gaan vooruit, zoo juichte men! Maar wat gebeurt? In plaats dat -de Molendijk nu een lantaarn rijker werd, wat iedereen verwacht had, wordt de lantaarn, die midden op den dijk stond en dus den weg voor een groot deel van licht voorzag, weggenomen en op den hoek gezet, volgens des verzoekers wensch. Wat het licht betreft is men er dus niet op vooruitgegaan. Integendeel, bijna den ganschen dijk is hierdoor in duisternis ge huld, zeer ten nadeele van de bewoners, die toch ook gaarne licht hebben voor hun centen. U, geachte Bedaetie, bijvoorbaat dan kend voor de verleende plaatsruimte teeken ik met de meeste hoogachting, Uw dw. dnr. Gilles. Door P. H. T., kantoorbediende te Vlis singen, gedetineerd te Middelburg, is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg, waarbij hij ter zake van diefstal van Engelsche bankbil jetten op het bookmakerskantoor der firma Topping en Spindler te Vlissingen, werd veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. De rechtbank te Middelburg heeft heden (Vrijdag) O. W., 28 jaar, slager te Middel burg, ter zake van mishandeling van den rijksveearts, J. Kraamer te Koudekerke, tot 2 maanden gevangenisstraf veroordeeld; twee 12-jarige knapen te Terneuzen werden wegens diefstal ieder veroordeeld tot 14 dagen gevangenisstraf en een winkeljuf frouw zag zich voor eenzelfde feit 1 maand gevangenisstraf opgelegd. Het O. M. bij het gerechtshof te 's-Gra- venhage eischte bevestiging van het vonnis der Middelburgsche rechtbank, waarbij een landbouwer te Kapelle veroordeeld was tot 4 maanden gevangenisstraf wegens verzet tegen den rijksveldwachter in het jachtveld te Kapelle, alwaar de beklaagde op stroo- perij werd betrapt. Mr. Jacobse Boudewijnse, advocaat te Middelburg, vroeg vrijspraak. Heden stond voor de rechtbank te Mid delburg in hooger beroep terecht, J. J. v. d. P., 62 jaar, directeur van de stoom zagerij „La Vitess" te Goes. Door den kantonrechter aldaar was beklaagde, we gens overtreding der veiligheidswet ver oordeeld tot 2 geldboeten van f 5 ieder en vrijgesproken van twee andere hem ten laste gelegde feiten. Het O. M. eisehte veroordeeling tot f5 boete voor alle vier de hem ten laste gelegde overtredingen. Uitspraak 10 Februari. Trekking van 2 Februari 1905. 5e klasse. 12e lijst. Prijzen van f5000: 15704 f1000 1926 3888 f 400 2085 3647 5726 7566 9581 14773 16051 f 200: 1399 1578 2581 7946 16606 f 100: 326 2595 5405 8819 9966 10550 13031 14000 14370 15131 15173 15714 19819 f 70 757 1713 10135 10187 Nieten 205 243 320 341 324 594 770 787 762 1727 2609 5805 5840 5917 5919 5902 5918 6757 10010 10079 10176 10146 10129 14375 14367 15819 GOES. Geboren 1, Albertina Johanna d. v. Laurus Verbeemen en Johanna Jozepha Augusta Dingens2, Cornelia Maria d. v. v. Adrianus Franciscus Plompe en Theodora de Leeuw. Overleden: 1, Josina Suzanna van der Schraaf 68 j. weduwe van Anthonij Paasse 3, Elizabeth Jacoba Melse, 27 j. echtge- noote van Jacobus Jacob Kooman. 2—3 Febr. MIDDELBUBG. Ondertrouwd: H. J. Woldendorp, 29 j. jm. en J. Wielemaker, 22 j. jd. Getrouwd: P. J. Maas 33 j jm. en M W. Flipse 23 j. jd. BevallenC. M. v. Gelderenden Exter d.N. Huijsse—Klap, z.J. P. J. Badder—Nuijs, z. Overleden: M. Borgo, wed. P. Helle mans, 32 j.; A. C. L. Kuijpers, wed. H. F. Cornelus 84 j S. G. S. Bomijn, ongeh. d. 22 j. 1-31 Jan. IEBSEKE. GeborenNeeltje Dina, d. v. Marinus Scheele en Adriana van Stee. Overleden Leendert Martinus 't Gilde, j. weduwnaar van Anthonia van der Hoofd; Catharina Tannetje, 3 j. d. v. Gommet Zuidweg en Maria Komejan. 131 Jan. BILLAND BATH. Geboren: 1, Jo hannes Marinus, z. v. Cornelis Christiaan Moerland en Maria Walraven; 9, Jacob Johannes, z. v. Adriaan de Wilde en Tanneke Willemsen26, Jacobus, z. v. Johannes van Koeveringe en Wilhelmina Hirdes. Overleden: 20, Michiel Brant, 80 j. weduwnaar van Adriana Magielsen. Over de maand Januari 1905. 's-HEEBENHOEK. Geboren: 5, Pieter, z. v. Eliza van Dalen en Max-tina Pieter- nella Boonman. Overleden19, Elizabeth, 5 m., d. v. Jan Gerardus Spruit en Willemina de Leeuw; 25, Pieter, 3 w., z. v. Eliza van Dalen en Martina Pieternella Boonman. MIDDELBUBG, 2 Febr. 1905. Ter graanmarkt van heden was uit Walcheren de aanvoer van granen en peul vruchten tamelijk, uitgenomen witteboonen, waarvan het aanbod gering was en die tot hooge prijzen werden gekocht. De prijzen van andere artikelen bleven onveranderd. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe f 6.80 a f 7.rogge en wintergerst niet ter veilzomergerst f 4.60 a f4,75; haver f3,25 h f3,50; Walch. witteboonen f 16,a f 16,50; ronde brui- neboonen f 10,lange dito f 10,a f 10,50 paardeboonen f 6,60 tuinboonen f6,60 a f6,75; kroonerwten f7,a f7.10. Boter f 1.a f 1.10 per kilo. Eieren f 4.50 per 100 stuks. VLISSINGEN 3 Februari. Boter f 1.15 a f 1.10 per halve kilo. Eieren f5.20 per 104 stuks. GOES. Door B. en W. is voor de a. s. kermis gegund plaats Stoomfiets aan wed. J. Schildmeijer te Edam, voor f250. Bios coop aan A. Wegkarap te Apeldoorn voor f 100 met inbegrip van het stoomgelden danstent F. de Smet, te Boermond voor f210,59. No. 1 en 3 moeten nog daarbij het staangeld betalen. OUDELANDE. Woensdag is door not. Overman verkocht een huis en tuin 74 cA. van wijlen JjW 'd. Velde, aan dhr. A. v. d. Velde alhier, voor f820, en de onkosten. NIEUW- EN SINT JOOSLAND. Door de landbouwvereeniging alhier werd Woens dag aanbesteed: de levering van plm. 42.000 K.G. ammoniak superphosphaat en 24.000 K.G. Chilisalpeter. Aannemers werden voorammoniak super phosphaat de heer P. G. Adriaansens te Bergen op Zoom, voor f 7.24 per 100 K.G. en voor Chili salpeter de beer J. Kostense te Kruiningen, voor f 12.91 per 100 K.G. Zaterdag 4 Febr. WESTKAPELLE, 2 uur in het koffie- huis door not. Hioolen lo. een huis en tuin in 'tHout 460 groot 285 cA. 2o 2720 cA. bouwl. Hoogeweg. 3o. 7860 cA. id. Poppekerkscheweg. 4o. 1,2820 H. id. in Domburg. Het huis te zien 3 Feb. 912 en 14 uur en 4 Febr. 912 uur. Dinsdag 7 Fe'or. GOES, door not. Pilaar in de Prins 8 uur voor erven dhr. W. Duvekot 3 woon huizen Westsingel 94,75 en 72 o.A. En 2 woonhuizen en tuin 's-Heer Hendrikskin- derendijk samen 758 cA. En een winkel huis Lange Kerkstraat van H. J. v. Biet Woensdag 8 Febr. WEMELDINGE, half 2 bij Korstanje voor erven Duvekot door not. Pilaar 4,6973 H.A. bouw- en weiland in de Buijssen. Donderdag 9 Febr. MIDDELBUBG, door not. Hioolen en Verstegen 8 uur in de Vergenoeging een huis Molenwater N. 51. Te zien 8 en 9 Febr. 10—12 en 2—4 uur. Dinsdag 14 Febr. VLISSINGEN, door not. De MaretTak 8 uur in de „Oude Vriendschap", 5 huizen Hobeinstraat O 250, 249, 248, 247 en Bouwen Ewoutstraat O 65, groot resp. 69, 49, 63, 61 en 90 cA. Kijkdag 1012 en 25 uur 13 en 14 Febr. Woensdag 15 Februari. KWADENDAMME, lO'/a uur door Not. van Campen a. Boomgaard, Weiland en Zijkantweg in Brikshoofd b. Bouwland in den grooten Beinoutspolderc. Bouwland in Siguitspolderd. Weiland in den polder van Hoedekenskerke e. Weiland in Sinouts- kerke. Alles tiendvrij. 's GRAVENPOLDER, verpachting bouw en weiland door not. Overman. Dinsdag 21 Febr. BOBSELE, inspan door deurw. Hollmann en Verhoek. Donderdag 23 Februari. 's GBAVENPOLDEB, inspan door not. Overman. Vrijdag 24 Februari. IEBSEKE, inspannen door not Houwer. NIEUW- en ST. JOOSLAND, op hof stede Reigersberg door not. v. Nimwegen bij dhr. Kodde inspan als3 zwarte merries 18, 16 en 2 jaar; 4 bruine ruinpaarden 12, 8, 3 en 2 jaar; 1 zwart Here veulen- dragende en 1 vos liere dito merrie 12 en 9 jaar1 bonte merrie 8 jaar1 vos merrie (N. P. S.) 5 jaar; 2 bruine merries 4 en 1 jaar hoornvee, Utrecbtsch wagentje, 4 menwagens met toebehooren, lemoenkar, driewielskar, hittenwagen, zaaimachine, 3 Koksploegen, 2 Zeeuwsche ploegen met Koksonderstellen, 1 Zeeuwsche, 2 Waalsche, 1 tweevoora-, 1 ijzeren Waalsche ploeg, Paardentuig, landbouw-, melkgereedschap- pen, hooi, mangels, mustaard, meubels, huisraad, enz. Woensdag 1 Maart. BORSELE, door not. Overman, voor erven de Winter, inspan. NIEUW- EN ST. JOOSLAND, op hof stede Reigersberg door not. v. Nimwegen bij dhr. Kodde inspan. Donderdag 2 Maart. KRUININGEN, boereninspan door not. Prins Vrijdag 3 Maart. 's GRAVENPOLDER, inspan door not. Overman. Donderdag 9 Maart. OVEZANDE. Kapitalen Boereninspan, voor de Erven de Wed. M. Rentmeester de Baar, door notaris W. van Campen te Goes. Het R. K. Kerkbestuur van de Paro chie wan den H. Blasius te HEINKENS- ZAND wenscht op des namiddags te 4 uren, Dag van aanwijzing en plaats van aan besteding zijn in het bestek vermeld. Bestek en teekeningen verkrijgbaar tegen franco aanvrage ad f 1.50, van Woensdag 1 Februari a. s. af, ten kantore van C. P. W. DESSING, Architect, GOUDA.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3