GEMENGD NIEUWS. UIT DE PERS. 377e Staatsloterij. Laatste Berichten. Ingezonden stukken. terwijl dhr. Job. v. d. Dries werd herbe noemd. Verder werd besloten bij de a. s. ver kiezingen voor de Tweede Kamer, de Christelijke Kegeering krachtig te steunen, en in eene later te houden vergadering den eandidaat der anti-revolutionairen over te nemen. HEINKENSZAND. Vrijdag 1.1. liet een weachte ingezetene alhier eene uitdeeling van 67 H.L. steenkolen doen aan de armen van alle godsdienstige gezindten. De milde geefster zal daarvoor, begrij pelijker wijze, de achting en den dank inoogsten van alle ingezetenen dezer ge meente. SCHORE. Zondagavond viel de heer M. in 't Anker, door de duisternis misleid, van de vaste brug der spoorbrug aan het station Vlake in het kanaal. Door spoedige hulp van de brugwachters M. "Willemstein en M. Meigaard werd de drenkeling, die reeds bewusteloos was, gered. Gelukkig keerden de levensgeesten spoedig terug en werd hij per rijtuig van den heer G. Luik huiswaarts gebracht, alwaar bleek dat uit zijn valies, dat in het water was geraakt, eene som van f 700 verloren was gegaan, toebehoorende aan zijn zwager, dhr. Kloosterman, ambte naar der posterijen en telegrafie te Dordrecht. In aansluiting hierop wordt ons gemeld, dat de f700 op den berm van het kanaal zijn gevonden door Mozes Willemstein, die het bedrag aan den rechthebbende heeft ter hand gesteld. HANSWEERT. Tot ontvanger dei- directe belastingen alhier is benoemd de heer H. J. Tichelman, ontvanger te Tholen. KRABBENDIJKE Vrijdagavond gingen de paarden van den landbouwer W uit de Mairepolder, alhier op hol. Zij waren aangespannen voor een wagen beladen met steenkool, waarvan er negen zakken werden afgeworpen. Een eind verder kreeg men de paarden in bedwang. Het geval liep zonder per soonlijke ongelukken af. KRABBENDIJKE. Of de staking der mijnwerkers hier ook gevoeld wordt? De steenkolen worden thans (afgehaald aan het pakhuis) voor fl,20 per mud verkocht. RILLAND. In de Donderdagavond al hier gehouden landbouwvergadering, door 16 leden bijgewoond, zijn de heeren C. G. Harison en J. Vogelaar met 15 en 11 stem men als bestuurslid herkozen. Zij lieten die keuze zich welgevallende eerste na eenigen aandrang. Ter tafel kwam een concept adres aan den minister van waterstaat om verbetering van de los- en ladingplaats en den parallel weg nabij het station. Dit werd na een paar kleine wijzigingen goedgekeurd en zal door de commissie van redactie op een audiëntie den minister worden overhandigd. HONTENISSE. Behalve de heer mr. G. van Deinse wordt van liberale zijde ook als eandidaat voor de Tweede Kamer ge noemd de heer J. N. Elenbaas, lid van de Prov. Staten en burgemeester van Krab- bendijke. Dank zij het premiestelsel, vermindert in onze provincie het aantal zeehonden zeer. Naar men meldt, zijn door gebr. Van der Klooster te Burghsluis (Schouwen) het af- geloopen jaar 109 exemplaren bemachtigd. 28 werden levend naar het buitenland ver zonden. Door het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen werden Zaterdag te Bergen-op-Zoom, ten overstaan van den notaris J. C. L. Schermer aldaar, in het openbaar verpacht de navolgende perceelen a. De Iersche oesterbank, 32«, 545, 139, 217a, 2175 en 2285, voor f2557; 5. Ooster-Schelde, de weervisscherij A (volgens de voorwaarden van 29 Dec. 1903) 320, 463, 520, 534, 553, 606 en 612, 492 (Vlei van Ouwerkerk), 626, 627, 628, 629, 630, 631, 632, 633, 634, 635, 636 en 637 (Mastgat,) 643 en 644 (Bakkersgat), voor f 2924 c. Grevelingen, 163, 167, en 168 (Oude plaat) volgens de voorwaarden van 27 Mei 1902) voor f22. Een charmante juffrouw. Zij kwam geregeld aan huis bij een onzer be kende kunstschilders. Hoe zij daar gekomen was vermeldt de geschiedenis niet, maar wel, dat zij er behoorlijk uitzag en een zeker air van voornaamheid en deftigheid bezat, dat haar als geknipt maakte om, wanneer de jonge schilder gezelschap had, waaronder dames, de honneurs waar te nemen. Op zulke avonden kweet zij zich uitste kend van hare taak, plaatste zich niet op den voorgrond, toonde zich bescheiden, kortom, ieder vond haar een allerliefste jonge dame, die blijk gaf, eene uitstekende opvoeding te hebben genoten, hetgeen af tc leiden viel uit de gemakkelijke wijze, waarop zij zich in voornaam gezelschap wjst te bewegen. En zoo kwam het, dat zij langzamerhand ook geïnviteerd werd door de vrienden, die haar op de soirees luj den jongen kunstschilder aantroffen. Zoo kwam zij in de voorname kringen van Amsterdam. s Avonds werd zij geregeld afgehaald per rijtuig door Pa. Pa bleef steeds in het rijtuig zitten, want, ziet u, Ma was een weinig beneden haar stand getrouwd. En zoo zag niemand ooit Pa. Deze charmante jonge dame was niet alleen schoon van uiterlijk, maar ook goed van inborst. Zij had haar armen, deed haar liefdewerk. Maar waar de nood zoo groot was, daar schoten hare zwakke krachten natuurlijk dikwijls tekort. Om haar te steunen, schonken twee dames haar ge leidelijk f 1000 voor haar armen. Het lieve kind was tot tranen toe bewogen. Dezer dagen kwam een bloemist bij onzen kunst schilder met een rekening van f 100: „Van uwe verloofde". „Maar ik ben niet verloofd". „Juffrouw W. is toch uw verloofde?" En nu bleek weldra, dat juffrouw W., de charmante jonge dame, de dochter is van een huisknecht en haar rol zoo goed heeft gespeeld, dat velen er de dupe van zijn geworden. Men meldt uit Amsterdam: Vrijdagnacht is in de drukkerij der firma J. Ij. O. Kotting en Zn. aan de Lijnbaans gracht alhier ingebroken. De brandkast werd geforceerd, maar specie was daarin niet aanwezig. De levensverzekeringspo lissen van het personeel werden meege nomen. Verder stal men een bedrag aan geld f 100 ii f 120 uit de z.g. kleine kas. Een zoo goed als nieuwe fiets liet men staan. Te Haarlem waar de vorige week inde 5de kl. van de 377ste Staatsloterij de 100.000 viel, is nu ook de f50.000 geval len, terwijl er in de 4de klasse ook reeds de f25.000 was getrokken. De burgemeester van Dantumaaeel zond Dinsdag den veldwachter J. te Zwaagwest- einde met een boodschap betreffende de armenverzorging naar den aldaar wonenden armmeester. Deze was van huis. Zijn vrouw, die de boodschap aannam, scheen daarmee weinig ingenomen, althans zij haalde een ketel met kokend water uit huis en stortte den veldwachter den inhoud in zijn gezicht. De man werd zoodanig gewond, dat heelkundige hulp moest wor den ingeroepen. De kippenkoopman S. uit den Ham ging met een wagen beladen met een paar manden met kippen, konijnen en eieren langs het Almelosche kanaal naar de markt te Almelo. Bij het passeeren van een anderen wagen, kwam hij te dicht bij den kant van het water en doordat het paard schrikte, viel de wagen met het paard onderstboven in het kanaal en zakte door het ijs. De koopman S. kwam onder den wagen terecht. Door den schipper G., die toevallig in de buurt was, werd hij onge deerd onder den wagen heengehaald en ook het paard werd gered. De kippen en konijnen waren echter op'één kip na ver dronken, en de eieren waren alle gebroken. Vrijdagmiddag is op het stationsempla cement te Winterswijk een Duitsch remmer tusschen de buffers van twee wagons ge raakt en verpletterd. Men meldt uit Wageningen van 27 dezer Een paar jaar geleden vervoegde zich bij de politie alhier zekere J. T., die uit het signalement van een te Rotterdam verdronken persoon meende te herkennen zijn broeder Marinus. Men reisde naar P^otterdam, maar vond daar het lijk reeds begraven, wegens vergevorderden staat van ontbinding, doch daar het signalement be antwoordde aan Marinus' uiterlijk en T. ook uiterlijk de kleeren herkende als eigendom zijns broeders, was alle twijfel opgeheven en werd de overlijdensacte op gemaakt. T. nam ook het op zijn broeder verzekerd bedrag in ontvangst. Wie be schrijft echter de schrik en verrassing die zich van de familie meester maakte, toen gisteren de doodgewaande plotseling bij zijn broeder biunenkwam. Te Hilversum is Zondagavond circa half negen een felle brand uitgebroken in de Leeuwenstraat, bij den melkboer Deysel, waar niemand thuis was. De woning brandde geheel uit en de belendende perceelen kregen veel waterschade. Alles is verzekerd, doch laag. De 9 jarige v. d. H. te Leeuwen, ge meente Wamel, is bij het naar school gaan door het ijs gezakt en verdronken, en te Hoogwoud (N.-H.) is het 4-jarige dochtertje van J. B. op dezelfde manier verongelukt. Uit den Haag meldt men: Naar wij vernemen, hebben de psych iaters, dr. Reeling Brouwer en dr. Rosen- stein, die door den rechter-commissaris be last waren met een onderzoek naar de geestvermogens van Marinus Brouwers, den dader van den moord in de Scheve- ningsche Boschjes, hun rapport aan dien magistraat uitgebracht, en moet daarin als hunne conclusie vermeld staan, dat zij Brouwers toei'ekenbaar achten voor de door hem gepleegde daad. Zaterdagavond te 11 uur heeft te Haar lem in de Leidschestraat een droevig on geluk plaats gehadeen commensaal van de weduwe Frans, die daar met drie kin deren woont, heeft n.l. die weduwe bij ongeluk doodgeschoten. De commensaal, H. v. d. Veldt genaamd, en pas 24 jaar oud, was reeds eenige jaren als commensaal in het gezin opgenomen en gedroeg zich geheel en al als een oudere broeder der kinderen, waarvoor hij alles over had, terwijl hij vrouw Frans veelal haar taak verlichtte door haar behulpzaam te zijn. Zaterdagavond, terwijl het gezin en een buurvrouw bijeen zaten, kwam v. d. V. thuis met een zeer oud geweer, dat hij uit gekheid aanlegde op de 14-jarige dochter, die daarvan zoo verschrikte, dat de moeder haar vermaande toch niet zoo bang te zijn. Dat ding was toch niet ge laden. Maar plotseling ging een schot af, dat vrouw Frans in het voorhoofd trof. Zij viel dadelijk dood neer. Van der Veldt vloog met de kinderen, luid jammerende de straat op, en holde op zijn kousen naar het hulpbureau van politie waar hij vertelde wat er gebeurd was. Hij werd aangehouden en ter beschikking der justitie gesteld. Vandaag heeft de rechter-commissaris hem, de kinderen, de buurvrouw en den verkooper van het ge weer gehoord. Het lijk van de verslagen vrouw is naar het gasthuis gebracht ter schouwing. Het jongste kind was dien dag juist 7 jaar. De dader staat gunstig bekend. In den omtrek van Breda woont een hoofd der school, die reeds geruimen tijd last heeft van steenpuisten. Een zijner dorpelingen gaf hem den raad twee aard appelen weg te halen en die in zijn zak te dragen. Genezing zou zeker volgen, maar, meester moest er vooral aan denken, dat het „gestolen" aardappelen moesten zijn. Van zijn eigen provisie mocht hij niet gebruiken. Wat kan zoo'n meester nog veel doen op zoo'n dorpje! Nabij Maafssen is een 23-jarige remmer, G. de J. genaamd, wonende te Utrecht, van den trein uit Amsterdam gevallen en zwaar verwond. Hij is met denzelfden trein naar Utrecht overgebracht en bij aan komst onmiddellijk in het ziekenhuis op genomen. Men meldt uit Hoorn: Te Oud-Zevenaar viel het 3-jarig kind van II. in een kokenden varkenspot, met hot ongelukkige gevolg, dat het na een hevig lijden aan de brandwonden bezweek. De timmerlieden, die aan de Hoornsche boot een reparatie moest verrichten en daarin bleven overnachten, zijn 's nachts bijna gestikt door de ontwikkeling van kolendamp, wijl de kachel niet goed was afgesloten. Men slaagde er in ze allen bij te brengen. De anarchist Kloosterman verkocht te Zaandam op de markt .pepermuntjes tegen 3 cent per stuk, en gaf dan als emballage toe een geschriftje, getiteld: „de commissaris van Meerenberg". Zijn debiet was vrij groot, maar na eenigen tijd werd hij door de politie weder van de markt verwijderd en onder grooten toeloop naar het bureau overgebracht alwaar weder proces-verbaal tegen hem is opge maakt. Uit de „Politische Blatter": Een Duitscher schrijft „Aus Rusland" De fabrieksarbeiders vertelden, dat de Japanners den vrede hadden aangeboden onder voorwaarde, dat men hun zou too- nen 2 boeren, die niet uitgehongerd zijn, 2 popen, die geen dronkaards zijn en 2 Joden, die nooit mishandeld werden. Wijl de Russen deze voorwaarden niet vervul len konden, moest de strijd worden voort gezet. Is dat niet teekenend?" Te Southampton heeft men een hond gedresseerd voor het inzamelen van geld ten behoeve van een weeshuis. Eiken dag gaat het dier met een spaarpot op zijn rug naar het spoorwegstation, waar hij de aan komst van de treinen afwacht. In een jaar tijds heeft de hond ongeveer f 15C0 op gehaald. Brutale dieven. Een brutale bandictenstreek is Donderdagavond ge pleegd in de Gulden Vlieslaan, te Brussel, in een groot huis, bewoond door mevr. de wed. Legrand. Het huis staat onder bewaking van den huisbewaarder Dechamps, die de kelder verdieping bewoont met zijne vrouw en zijnen zoon, een 20-jarigen jongeling, welke sedert eenige dagen ziekelijk is. De champs heeft de gewoonte, des nachts te waken, doch eiken avond, voor zijn dienst begint, neemt hij eenige uren rust. Dit was Donderdag weer het geval. Er werd gebeld en vrouw Dechamps ging open doen en zag drie mannen die zegden Wij zijn agenten van den veiligheids dienst; gij zijt beschuldigd, uwen bakker met valsch geld betaald te hebben, en wij komen een onderzoek doen. Toen de vrouw verzet toonde tegen die beschuldiging, greep een der mannen haar bij de keel en duwde haar verder de gang in, dreigende haar te dooden, indien zij om hulp durfde roepen. Terzelfder lijd kwamen ook do anderen binnen en sloten de zware koetspoort. Alle drie zetten nu maskers op. Maar dit. tooneel had eenig gerucht ver oorzaakt, zoodat de aandacht van den zoop gaande was gemaakt. Deze snelde toe, doch de bandieten, die allen van revolvers voorzienwaren, bedreigden hem met hunne wapens en met caoulchoucstokken die zij bij zich hadden. Zij grepen hem vast en bonden hem in een nevengelegen kamer aan eenen stoel. Eindelijk was ook vader Dechamps, door liet gerucht gewekt, binnen gekomen en deze werd nu op zijne beurt gebonden en onschadelijk gemaakt. De dieven trokken de dekens van het bed en wikkelden daar in de ongelukkigen, die van vrees en van kou sidderden. Terwijl een der bandieten nu do gebon- denen bleef bewaken, ontstaken de ande ren de bougies, gingen er mee naar boven en, als mannen van het vak en die vol komen het huis kenden, openden zij de deur van mevr. Legrand's slaapkamer, vonden daar do brandkast en poogden die te openen; maar dit lukte niet. De derde zeide nu tol Dechamps en zijn zoon Ik zal een paar uren afwezig blijven; ziet dat gij u stil houdt of 'tis met u gedaan. En een oogenblik nadien hoorde men de zware poort toeslaan en de ongelukkigen bleven onder bewaking der twee anderen, die bij het licht dei- bougies de kranten gingen zitten lezen. Middelerwijl was vader Dechamps er in geslaagd, onder de dekens' die hem bedekten, na lange en pijnlijke pogingen, zijne handen los te worstelen uit de koorden, die hem aan den stoel vasthecht ten. Dan kon hij ook zijne boeien los maken. Hel was hoog tijd. want de twee uren, die de derde bandiet noodig had voor het halen van gereedschap, waren bijna verloopen. Daar sprong Dechamps eensklan op en, do deken wegwerpend, greep hij eene niet ontstoken lamp van de schouw en sloeg die op bet. hoofd van een der bandieten in stukken. De slag moot, goed raak geweest zijn, want hij vluchtte huilend de kamer uit, zonder zich nog om zijnen makker te bekommeren. Met oenen sprong was Dechamps nu bij zijne vrouw, wier koorden hij doorsneed en die dadelijk daarop het straatvenster opende en uil. alle macht om hulp riep. Zij reikte door het venster aan twee voor bijgangers den sleutel der koetspoort toe, andere voorbijgangers voogden zich bij hen en, eens binnen, wilden de ter hulp gesnelde burgers do gaskraan in de gang ontsteken. Daar stond eensklaps een zonderling wezen voor hen. Een der verraste dieven was het, die, opgesprongen zijnde, in de gangen der kelderverdieping verdoold was en nu eindelijk langs een andere deur in de gang uitkwam, met een revolver in de eene, een blaker in de andere Ijand. Het zien van de revolver deed eenige per sonen aarzelen, doch de vrouw Volkaerts, eene moedige, sterke vrouw, snelde hem tegemoet en, eer hij er zich aan verwach ten kon, had zij hem zulk oen geweldigen vuistslag in het aangezicht gegeven, dat hij revolver en kaars liet vallen en zelf bijna ten gronde rolde. En nu grepen twintig handen tegelijk hem vast. Man en vrouw Dechamps maakten nu hunnen zoon, die nog altijd gebonden zat, ook van zijnen stoel los. Agenten kwamen middelerwijl toe en namen den verrasten dief gevangen. Zij tasten hem af en vonden in zijn bezit nog een tweede revolver, eene reikaart voor Oostende, een bewijskaartje van noerzetling eener valies in de Noord stalie, een fleschje chloroform, oen mas ker, een spons en verder dievenge- reedchap. Het is geen twijfel of de dieven behooren tot eene bende, die hare vertakkingen buiten het land heeft. Nieuwe veroordeeling van de zelfstandige Christen-democratie. Ook de. patriarch van Venetië, wiens vriendschap met den Paus algemeen be kend is, heeft op zijne beurt de zelfstan dige Christen-democratie openlijk veroor deeld. Z.Em. zeide o.a.„Ofschoon to Venetië van dien kant geen direct gevaar dreigt, acht ik mij verplicht, mij herin nerend, hoe de vijand onkruid zaaide tus schen de tarwe, met de kardinaal-bis schoppen van Verona en van Padua, met den bisschop van Vicenza en met den Paus te verklaren, dat ik de leer van de zelfstandige Christen-democratie ver oordeel en afkeur; ik verklaar, dat zij onder geen enkel opzicht deel uitmaken kan van onze Katholieke vereenigingen ik beschouw eenieder, die dergelijke denk beelden verdedigt of er aanhangers voor tracht te winnen, als een aanstoker van oproer; ik verbied ton strengste aan alle mijne dierbare diocesanen, mede te wer ken tot de vorming van zelfstandige Christen-democratische kringen of op wel ke wijze ook deel te nemen aan hare actie. Dringend beveel ik alle mijne diocesanen ,aan, dat zij zich toch niet laten meeslee- pen door de valsche en hoogmoedige stellingen van de zelfstandige Christen democratie en hel gezelschap te schuwen van hen, die er voor ijveren; ik doe eeng beroep op den ijver van al mijne pastoors, voor het geval, dat in hunne parochie zich deze verderflijke kiemen mochten open baren. „Do zelfstandige Christen-democratie zegt liet welzijn des volks te beoogen, op stoffelijk en politiek gebied, zonder van Paus of bisschoppen afhankelijk te willen zijn. Veroordee.lt deze slechte theorie zich- zclve niet? Hoe toch wil een werk goed en waarlijk Christelijk wezen, als het vol bracht wordt tegen den wil der wettige overheid in? De wijze, waarop de Chris ten-democratie geregeld moet worden waar het do zuiver sociale kwesties be treft, heeft Leo XIII roemrijker gedach tenis in zijne encyclieken vastgesteld, evenals onze veelbeminde Pius X in zijn „Motu proprio". „Wie een getrouw zoon der Kerk wil wezen, kan niet handelen legen hunne voorschriften." „De kranige, eerIijke, oude m a n". Geknipt uit de hoofdkolommen van „Het Vaderland". „De Residentiebode" onze Katholieke collega, drukt heden aan het hoofd zijner kolommen de volgende mystieke triomf kreet: 1905. „Cecidit Combes. Hostis Christi!" (Christus' vijand, Combes, is ge vallen). Wij zouden echter onzen collega wel willen vragen, of hij er zoo zeker van is, dat het heengaan van Combes, ook de val van Combes beduidt? De kranige, eerlijke oude man, die met zooveel goede trouw, en met zoo'n totaal gemis aan alle lagere eerzucht, de Republiek verdedigde tegen de aanslagen van het clericale na tionalisme is h'eelemaal niet gevallen, in den gewonen zin des woords. Tot op het laatste oogenblik heeft hij een meerder heid behouden, en thans verlaat hij met opgeheven hoofd, kalm en waardig, zijn Ministerzetel, niet omdat zijn politiek niet meer de uitdrukking is van de meerderheid des volks, doch uitsluitend, omdat hem door verraders onder de parlementsleden zijner eigen partij, het verder regeeren bijna tot eene onmogelijkheid wordt ge maakt." Dat met Combes het regeeringssysteem- Combes niet zal vallen, dachten wij ook maar al te zeer en daarom jubelen wij niet. Maar die „kranige, eerlijke, oude man" met zijn weergalooze „goede trouw", die louter op verdediging van de bedreigde Republiek bedacht was, is een to ver makelijk phantasiebeeld van deze liberale redactie dan dat wij onzen lezers dit staal tje van anti-clericale „goede trouw" zou den onthouden. Trekking van 30 Januari 1905. 5e klasse. 9e lijst. Prijzen van f10001627 3683 8463 10093 14197 14823 f 400: 2417 8268 8847 19334 f 200: 1051 5295 12165 19613 f ICO: 1903 2906 2972 5820 8482 14164 15499 15423 15622 18299 18347 19469 20719. f 70: 343 589 2587 6829 10089 10081 10179 10131 14362 15804 19058 Nieten 199 275 211 268 266 592 744 733 1724 2597 5856 5896 5871 5837 5878 5873 6752 6767 6816 6824 6855 6822 10082 10097 10125 10178 10216 10215 14371 15803 19055 Van 2830 lanuari 1905, MIDDELBURG. Bevallen L. Meulblok geb. Wisse, z. N. de Bruijne geb. Boone, z. Geboren: een onechte dochter, moeder 24 j Overleden: P. F. v. Lindink, man van N. Coirdron, 77 j. A. O. J. van Bijle- velt, 3 m. z. E. v. Strien, ongeh. d. 77 j. B. de Brandt, 15 j. d. J. de Her der, 2Vs m. z. Levenloos een zoon van G. v. Nederveen en A. de Vries. (buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Ovezand, 28 Jan. 1905. Mijnheer de Redacteur 1 Het zij mij vergund een enkel woord in het midden te brengen, naar aanleiding van de briefkaart, in uw vorig nummer zoo treffend juist weergegeven. Een feit is het, dat vele ouders in deze streken in hun plicht te kort schieten, om hun kinderen behoorlijk schoolonderwijs te laten genieten. Ik zou u een school kunnen noemen, waar de leerlingen der hoogste klas van 1 April tot 31 December 1904 niet minder dan 5663 schooltijden ver zuimden van de 12982, dus ruim 43 pet! Neemt men nu aan, dat al de 38 leer lingen gebruik maakten van de 6 weken verlof, om bij den landbouw behulpzaam te zijn, dan blijven er toch nog 3383 ver zuimde schoolt, of 26 pet. Komen de ouders van die verzuimers voor de commissie tot wering van schoolverzuim, dan is het ge woonlijk Oct. of Nov. geworden, en de arbeid voor de kleinen is dan toch gedaan of zoo goed als gedaan. Waarlijk, het is te ergDe ouders moesten toch beter het belang hunner kinderen inzien. Men hoeft niet bevreesd te zijn, dat de kleinen te „geleerd" zullen worden, want op 12- of hoogstens 13-jarigen leeftijd houdt alle studie onverbiddelijk op, daar van her- halingsonderwijs weinig of geen gebruik

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3