BUITENLAND. BINNENLAND. Van onze Eilanden. plaatsen van „Vooruit" op een presse a blanc. Dit werk moet volgens hel tarief van het typografen-syndicaal betaald wor den met 40 centimes. V. kreeg maar 23 centimes, zoodat de socialistische patroon op het weekloon van dien arbeider frs. 0.18 won. Deze jonge man had, doordat hij geen marquer bij zich had, op een goeden dag een werk verknoeid, dat „Vooruit" 3 of 4 francs kostle. Daarom werd hij op de keien gezet. Tevergeefs kwam hij de ge nade der hoofdbestuurders inroepen, en al was hij aangesloten bij alle kassen van de socialistische bank, 't mocht niet baten. Dan nog, op de drukkerij van „Vooruit" wordt mei veel meer halfwassen en leer lingen gewerkt, als het reglement, van hel syndicaat veroorlooft. Reeds lang heeft het syndicaat hierop aanmerkingen ge maakt, maar „Vooruit" wil er niet van hooien. Dat het syndicaat strijdt legen de patroons opperbest hoor! Maar tegen „Vooruit"? hou maar. Ja, de socialisten, dat is je ware, werk lieden 1 Met zulke gegevens voor oogen als resultaat der socialistische arbeidsbeta- ling, moet onwillekeurig gedacht worden aan het failliet der roode partij. RUSLAND. Van een Iveizershart. Bij de beschouwing der jammerlijke en diep-treurige toestanden, die het Tsaren-rijk in bloedige beroering brengen, past een blik naar dengene, die iu naam de hand haver en uitvoerder is van het meest onbe perkte gezag, maar die in werkelijkheid door hofintrigues, bureaucratie en groot- vorstenkliek in zijn alleenheerschappij be perkter is dan een constitutioneel vorst. Dit moge hem tot schuldontlasting strekken. Wat moet in deze tijden den Tsaar aller Russen de kroon zwaar op het hoofd drukken. De jammerlijke oorlog in het Oosten heeft hem dagen van zorg en kommer, en nachten van onrust gebracht. De ziel-ont- zettende krijgstooneelen in het Oosten, het geheimzinnige Doggersbank-incident, de verplichte overgave van het met heldenmoed verdedigde Port-Arthur hebben hem wonden geslagen. En op het minst gelegene en weinig verwacht oogenblik trilt en wankelt Rus- lands troon op zijn aloude fundeeringen en is de Tsaar met zijn huisgezin zijn paleis ontvlucht. Midden in dien poel van rampen treft den Tsaar een andere diepe smart. Ook zijn vaderlijk hart bloedt. De Tsarewitch, de jonge Troonopvolger, wiens geboorte met zooveel angstvallige vreugde werd tegemoet gezien, en met jubelkreten werd begroetde hope van Rusland, boven wiens wieg de vreugde kanonschoten dreunden en daverden hij ligt met longontsteking doodziek op het krankenbed. Ook een Keizershart kan breken. De purperen en hermelijnen vorstenkleedij houdt niet zelden in zijn rpke plooien ver borgen een hart, honderdmaal rampzaliger dan dat van een gewoon sterveling. DE TROEBELEN. Ofschoon er een klein weinig kalmte in de gemoederen is gekomen, blijft de stemming der arbeiders nog zeer onrust barend. De Daily Mail verneemt uit Ilelsingfors Duizenden werklieden betoogden hier gis teravond door met roode vlaggen door de stad te loopen. Zij sloegen in verschil lende café's de vensters in, in het hotel Kamp en de brouwerij te Sinebrychof. Jonge mannen zijn voornamelijk verant woordelijk voor de ongeregeldheden. De politie kwam een beetje laat tusschenbei- den; zij nam tegen middernacht vijftig per sonen gevangen. De „Daily Telegraph" verneemt uit Pe tersburg: Op groote schaal worden er nu in stilte overal menschen gevangen geno men, o. a. de leiders der liberale beweging. Allen worden naar de Peter-en-Paul-ves- ting gezonden. Witte, hierover door een hunner familieleden aangesproken, gaf zijn verbazing te kennen en beloofde er over aan Mirski te schrijven, maar aangezien deze Zaterdag op bevel van den tsaar zijn heele macht overdroeg aan Trepof, het beruchte vroegere hoofd de politie te Moskou, die feitelijk, op raad van groot vorst Sergius, tot dictator is benoemd, heeft hij niet het minste in te brengen. Ifet staat trouwens vast, dat zoowel Witte als Mirski geheel buiten de jongste ge beurtenissen in Petersburg staan. (Japon is nog niet gevangen, ondanks de ijverigste pogingen der politie. Som migen beweren dat hij naar Moskou is ontkomen om daar de werkieden beweging aan te voeren. Waarschijnijk schuilt hij echter ergens dichter in de buurt. In Petersburg slapen de werklui niet meer thuis, om niet 's nachts te worden opge licht. In het geheim blijft Gapon zich ech ter ijverig roeren, zooals blijkt uit de vele en heftige manifesten die hij lot de werk lieden richt. Daarin wordt gesproken van den beestaehtigen tsaar, en van zijn mi nisters als jakhalzen, tegen wie Gapon nu een verdelgingsoorlog predikt. Ilij ont heft ;de soldaten van hun eed aan den tsaar en zegent alle medestanders voor de vrij heid. Het Russische Telegraaf-agentschap meldt het volgende: Gisterochtend om zes uur zijn te Lilian als werklieden verkleede personen binnen gedrongen in het telefoonkantoor, waar zij de ambtenaren die dienst hadden, dreigden neer te schietenzij beschadigden ver volgens de geleidingen De verwachte werk staking is begonnen in de ijzerdraad trek- kerij De werklui trokken naar het spoor wegstation, zij drongen met geweld in de fabrieken door en lieten daar het werk stilstaan. In eenige fabrieken werden de vensters vernield. De winkels zijn geslo ten. De telegrafen zijn beschadigd. Van middag hielden de fabrikanten op de beurs een bijeenkomst. Uit Saratof verneemt men dat de werk staking zich uitbreidt. In alle drukkerijen en werkplaatsen wordt gestaakt. Ook het personeel van den Rjazan Oeralspoorweg staakt. Morgen zullen er geen kranten ver schijnen. De orde is niet verstoord. Het Telegraaf-agentschap verneemt Troepen trekken door de stad Libau, maai er zijn geen botsingen voorgevallen. Een gendarme, die aan een leider van een bende een vlag ontrukken wilde, is dood geschoten. De oproermakers bestaan meest uit opgeschoten jongens, wier optochten een belachelijk schouwspel vormen. De werklieden nemen er geen deel aan. Zij zijn bereid, het werk te hervatten. De lading van de schepen die in de haven liggen, is gestaakt. Om de bevolking en de fabrikanten gerust te stellen worden 's nachts op vele plaatsen wachtposten op gesteld. De telegrafen zijn hersteld, met het herstel van de telefonen is men bijna klaar. De „Daily Telegraph" verneemt uit St. Petersburg, dat de aanhoudingen op groo te schaal van bekende liberalen doorgaan. De gevangenissen zijn reeds vol evenals de hospitalen. Tot de gevangenen behoort Maxim Gorki. Gapon heeft nieuwe brieven aan ver schillende klassen der maatschappij ge richt, waarin hij zijn vroegere houding, aanhankelijkheid aan den tsaar prijs geeft en er op aandringt, dat allen zich zullen vereenigen om wraak te nemen op den bloeddorstigen tsaar en diens doorluchtig addergebroedsel, zijn gevloekte ministers en plunderaars. Andere bladen zeggen, dat Gorki ont snapt is naar Riga. De 1,Daily Telegraph" .verneemt uit St. Petersburg, dat de regeering troepen uil de provincie samentrekt om zoo noodig legen Moskou te laten oprukken. De correspondent der „Daily Mail" te St. Petersburg geeft bijzonderheden over de gebeurtenissen inKolpin, waar de troe pen een gelijk bloedbad hebben aangericht als te St. Petersburg, telkens de stakers, van wie sommigen geweren hadden, uit- eenjagend en neerschietend. Massa's doo- den lagen op den grond. Ten slotte horstel den de troepen de rust na de stakers om singeld te hebben. Volgens de laatste telegrammen uit St. Petersburg, is de tsaar nog te Tsarskoje Selo, maar ligt hij ziek te bed. De kleine troonopvolger zou ook erg ziek zijn, long ontsteking. In de straten te Moskou is het nu rustig. Het gebied van den opstand breidt zich echter uit. Of morgen de couranten zul len verschijnen is nog niet zeker Bij het herstel der orde in de Pjatnitskaja-straal vielen eenige schoten, waarvan de daders niet bekend werden. De stakers werden met zweepen, riemen en schoten ver strooid. In de schouwburgen is het rustig, maar niet veel publiek. De straten zijn ledig; overal wordt gepatrouilleerd. In de heden gehouden vergadering van advoca ten is besloten niet te pleiten, behalve in bijzonder gewichtige zaken. De hospi talen hebben geen gewonden opgenomen. „De Standard" verneemt uil Moskou: Feitelijk heeft hier het militaire bewind bet burgelijke vervangen. Troepen bezetten de hoofdstraten, die naar het centrum lei den. De politie verhindert alle verkeer met do buitenwijken, ook het telefonische. Troepen bewaken de voornaamste gebou wen. De hoogeschool kan haar anderhal- ve-eeuwfeest niet vieren. Er is hier geld voor de St. Petersburgsche slachtoffers ingezameld en reeds opgezonden. Er heeft te St. Petersburg een zitting plaats gehad van de rechtbank, waar het geding zou worden behandeld tegen de moordenaars van twee rijke dames. Jn den loop der behandeling van hel strafproces verklaarde de verdediger, dal hij tengevol ge van de opwindende gebeurtenissen van de afgeloopen dagen niet. in staat was de verdediging rustig en zakelijk te voeren. Nauwelijks had de verdediger gesproken of de voorzitter van de gezworenen stond op enl .verklaarde namens de gezworenen, dat deze om dezelfde reden niet in slaat waren onbevooroordeeld recht te spreken. De voorzitter van de rechtbank hief toen de zitting op. De arbeiders van de spoorwegwerkplaat- sen te Saratof hebben zich bij de staking aangesloten. De gouverneur heeft elke sa menscholing in de straten verboden en bekend gemaakt, dat de gewapende macht zou optreden als er tegen het verbod ge handeld werd. De algemeene werkstaking te Reval is uitgebroken. De Daily Telegraph verneemt uit St. Petersburg: Er zijn hier berichten ontvangen, maar niet gecontroleerd, die zeggen, dat de brand in de rijkswerkplaat sen tot staan is gebracht, maar dat de stad op verschillende plaatsen in brand staat en de bewoners in allerijl vluchten. Particuliere telegrammen bevestigen de berichten, volgens welke Sewastópol op vele plaatsen in brand staat. Te Riga is de algemeene werkstaking afgekondigd. Alle arbeiders hebben zich een van zin verklaard met die te Peters burg. Soldaten, die opgeroepen zijn om zich te voegen onder hun vaandel, hebben ruiten van vensters en van straatlantaarns inge gooid. De politie maakte gebruik van de wapenen en verstrooide de rustverstoorders. Naar alle richtingen zijn patrouilles uitge zonden. Er heeft bij het station van Toekoem een botsing plaat i gehad tusschen werk lieden en soldaten. Er zijn 30 dooden en gewonden. Twee soldaten en een onderchef der districtspolitie Bilef zijn zeer zwaar gewond. De werkstakers trekken bij troepen de stad door, om de fabrieken tot sluiten te dwingen. De werkstaking is algemeen. De bladen verschijnen niet. Des namiddags om 4 uur verzamelden zich in de Pjadnitskajastraat te Moskou 3000 arbeiders. De bevelhebber der mili tairen gaf hun order, uiteen te gaan, maar te vergeefs. De kozakken vuurden, ver scheiden personen zijn gewond, 's Avonds was de rust hersteld. DE OORLOG. Dat Koeropatkin's mannen nog niet van den waren staat van zaken in het vader land op de hoogte zijn, mag men wel als zeker aannemen, maar de Japanners zullen wel zorgen, dat hun tegenstanders een niet al te rooskleurige voorstelling krijgen van wat er ginds voorvalt Welken invloed zal dat op de troepen hebben? De oorlog is nu eenmaal niet populair en Koeropatkin's scharen bevatten massa's mannen, die let terlijk naar de treinen zijn gesleurd of overtuigd zijn, dat hun achtergebleven be trekkingen thuis van gebrek omkomen. Wanneer zulke lieden zoo kort na den val van Port Arthur van de beweging, die Ruslandnu teistert, hooren, dan wordt bijna de hopelooze taak der veldheeren in Mantsjoerije zeker niet weinig nog ver zwaard. Dat is een moreel gevaar, dat voor het geweldige leger in Oost-Azië oprijst door de revolutionaire beweging in Rusland. Maar er is nog een ander, een materieel kwaad, dat er uit dreigt voort te komen. Op twee wijzen kunnen de leiders der be weging in Rusland het leger ginds in groot gevaar brengen. In de eerste plaats door de staking vooral in de arsenalen en verschillende fabrieken, die de Oost-Azia tische troepen van krijgsvoorraad en hon derdlei andere behoeften voorzien, te doen voortduren. Voor 't oogenblik is er natuur lijk nog wel wat voorraad, maar bij een geweldig verbruik als op het oorlogsterrein voor zoovele duizenden en duizenden zal, vooral na een nieuwen slag, de nood gauw aan den man komen. In de tweede plaats bestaat jijde mogelijkheid, dat de^ leiders zullen trachten en er in te slagen het spoor wegpersoneel te bewegen mee te doen, hetzij op de Russische spoorwegen alleen, of ook op de Siberische lijnen. Dat zou gelijk staan met een hongerdood vooFKoe- ropatkin, die geheel van den spoorweg afhangt, een spoorweg," waarover de reis twintig dagen duurt van Petersburg naar Moekden J Er zijn eenige berichten gekomen over Rozjestwenski's smaldeel. Volgens een Franseh blad zou de admiraal in een telegram aan het marinebestuur te Peters burg verzekerd hebben dat zijn schepen in een uitnemenden toestand verkeeren en de geest onder zijn manschappen niets te wenschen overlaathij wilde dus de reis voortzetten, maar uit Petersburg kreeg hij ten antwoord, dat hij wachten moest op nieuwe bevelen. Een telegram uit Majoenga zegt dat Rozjestwenski aan een journalist verklaard heeft, heel goed te weten dat zich Japansche schepen in zijn omtrek be vonden, zelfs aan de oostkust van Mada gaskar had hij verdachte schepen bemerkt hij geloofde echter niet dat Togo de fout zou begaan, hem zoo ver van zijn basis aan te vallen. Een uitgewekene heeft te Port Arthur een afschrift meegebracht van generaal Stoessel's laatste proclamatie aan het garnizoen van Port Arthur. Het stuk is van 2 Januari gedagteekend, en luidt „Het is nu duidelijk dat verdere tegen stand niets zou zijn dan een eiken dag vernieuwde moord. Het is de plicht van iederen bevelhebber, nuttelooze opoffering van menschenlevens te voorkomen. Het is niet hard, te sterven voor zijn vaderland maar ik moet dapper genoeg zijn om mij over te geven." Stoessel's laatste daad toen hij uit Port Arthur vertrok was, dat hij nederknielde, een kort gebed opzeide en den grond kuste. DUITSCHLAND. Als gevolg van de staking der kolenmijn werkers in het Ruhrgebied, waardoor thans geen waggonladingen Duitsche steenkolen hierheen komen, zijn thans reeds 301)00 ton Engelsche kolen naar de Rotterdamscke haven onderweg of reeds ten deele gear riveerd, om van hior per scheepsgelegenheid of waggonlading naar Duitschland te wor den doorgevoerd. Bovendien brengen ook de wekelijksche beurtbooten op Engeland, die anders niets dan stukgoederen medevoeren, thans hoe veelheden steenkolen mede. MACEDONIË. Uit Salonica wordt bericht gezonden over nieuwe gruwelen, in Macedonië gepleegd. Eene Grieksch-Tnrksche bende uit 30 personen bestaande, drong het dorp Har ven tze binnen, maakte zich van 20 landlieden meester en voerde die naar eene afgelegen plaats. Daar werden de gevangenen op een rij geplaatst en begon men ze te beschieten. Tien werden gedood, vijf gewond de overigen konden gelukkig ontkomen. Te Salonica komen meerdere verzoeken in om bescherming tegen de uitspattingen van zulke benden. De berichten uit Monastir zijn al evenmin geruststellend. Patriarchisten en exarchisten bereiden zich even ijverig voor tot den strijd, die buiten allen twijfel met nieuwe heftigheid losbarsten zal, zoodra de omstan digheden gunstig zijn. Over het algemeen wordt de toestand in Macedonië onrustbarend genoemd. Het Nederlandsche stoomschip Wilhel- mina, dat met kolen voor Wladiwostok geladen, door de Japanners werd opge bracht, is verbeurd verklaard. Aan de Voss. Ztg, wordt uit Schwerin gemeld,j dat prins Hendrik der Nederlan den bij het schaatsenrijden gevallen is en aan het achterhoofd gewond werd, zoodat hij Dinsdag het bed moest houden Het ongeval, aan prins Hendrik over komen, is onbeduidend. De Prins moest Dinsdag wegens lichte hersenschudding te bed blijven, maar voelde zich weldra beter zoadat hij, na nog eenige bezoeken te Schwerin afgelegd te hebben, vandaag naar Dresden vertrokken is, waar zijn moeder haar verjaardag viert. B r i e 11 e. Dinsdag had in het district Brielle de verkiezing plaats voor een lid der Tweede Kamer, welke in de gegeven omstandigheden onze bizondere aandacht vraagt. Zooals men weet, gold het de vervulling der vacature-G oekoop (lib.) De uitslag was als volgt Aantal kiezers GGD6, Aantal uitgebrachte geldige stemmen 51)62. Volstrekte meerderheid 2532. Herstemming tusschen den heer A. llood- huijzen (lib), die 2518 en den heer H. Ch. Vegtel (antir.) die 2254 stemmen kreeg. De heer L. M. Hermans (soc.-dem.) had 290 stemmen. In 1901, toen het aantal kiezers 5505 bedroeg, werden bij de eerste stemming uitgebracht 4510 geldige stemmen. Daarvan kregen de heeren mr. Goekoop (lib.) 1979, Vegtel (antir.) 1936 en Hermans (soc.-dem.) 595 st. Bij (de herstemming werden toen 4827 geldige stemmen uitgebracht. Mr. Goekoop werd toen gekozen, met 2442 stemmen, 2385 op den heer Vegtel. De conclusie, uit deze cijfers te trekken, ligt voor de hand. Dat de liberaal ditmaal een grooteren voorsprong verkreeg op zijn anti-revolution- nairen mededinger dan in 1901, is eenvoudig hieraan toe te schrijven, dat velen, die toen de eerste maal op den sociaal-democraat stemden, thans terstond den liberaal ver kozen. Voor de anti-clericale concentratie geldt deze uitslag dan ook in zekeren zin als een bevestiging, al behoeven de regeerings- partijen, die geenszins in kracht achteruit gingen zich daardoor niet te laten ontmoe digen.. Maar voor de oud-liberalen, die den sec. retaris der Liberale Unie op het kussen moeten brengen, zal men denke aan het gemopper der „Nieuwe Ct" dit resultaat toch wel een schaduwzijde hebben. En met nog meer recht mag worden be twijfeld, of de socialisten, die ruim de helft van hun steramen-tal verloren, terwijl bet kiezerscorps zich uitbreidde, met dezen uit slag bijster ingenomen zullen zijn. Of gaat ook bij hen, ondanks al hun ge- snoef op een eigen zelfstandige positie, de anti-clericale concentratie boven alles GOES. "Woensdagavond hield het Mus- schengilde in het slot Oostende haar jaar vergadering. Uit de lijst van den Secretaris bleek dat waren ingeleverd 1552 musschen, 710 eitjes, 215 ratten, 42 mollen en 5 zw. kraaien tot musschen herleid maakt dit een totaal van 2431 stuks. De drie hoogste inbrengers werden, als ouder gewoonte, met een onderscheiding vereerd. De le. J. Westdorp, die 500 stuks inbracht, ont ving een stoelA. Heijnsdijk met 175 stuks, een petroleumstel en P. Schrijver Sr. met 134 stuks 2 stoven. Het ledental be draagt 57, hetzelfde aantal dan vorige jaren. Eenigen bedankten en eenigen kwamen er bij. Hiervan waren er 52 aanwezig. De Voorzitter, J. Zandee bedankte en in diens plaats werd gekozen J. Korstanje. De Penningmeester, J. de Dreu, die aan de beurt van aftreding was, werd herkozen. Men bleef na de vergadering nog eenigen tijd gezellig bijeen. Er werd een tombola gehouden, waaruit ieder een prijsje won. Daarna amuseerde men zich met een spel letje en ten langen laatste vereenigde men zich aan een gemeenschappelijke tafel. GOES. Wij maken de leden onzer R.K Kiesvereeniging en hen, die nog als lid- wenschen toe te treden er opmerkzaam op, dat morgenavond 8 uur in het Slot Oostende eene algemeene vergadering zal worden gehouden, in welke het reglement (moet worden vastgesteld en een definitief bestuur benoemd. Dat ieder dus op zijn post zij j MIDDELBURG. Door het zeer groote gebruik van postzegels op de Engelsche bookmakerskantoren is de opbrengst hiervan geleidelijk verhoogd. Zooals misschien be kend is, worden de 'postkantoren geclassi ficeerd naar de opbrengst der verkochte postzegels. Middelburg was tot nu toe een 3e klasse-kantoor. In het afgeloopen jaar echter bedroegen de ontvangsten van post zegels f164000 of f4000 meer," dan ver- eischt wordt voor 2e klasse kantoor te zijn Met 1 April wordt dan ook het kantoor in die klasse gerangschikt en staat het dus gelijk met Arnhem, Haarlem, Leiden, Nijmegen, Tilburg enz. Het voornaamste hiervan' is evenwel dat behalve de directeuren, ook de assistenten, brievenbestellers en kantoorknechten, hun jaarwedde verhoogd zullen zien worden, welke verhooging, ook al moet het kantoor jater worden teruggesteld, van kracht blijft. HEINKENSZAND. In de gisteren (Don derdag) gehouden raadsvergadering waren alle leden tegenwoordig. Medegedeeld werd, dat de boeken en kas van den gemeente ontvanger opgenomen en in orde bevonden waren. In kas was f 1584.86' De verordening op het hefien van ver gunningsrechten werd gewijzigd naar aan leiding van de door Ged. Staten geopperde bedenkingen. Op de reclame tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag door Remijn werd afwijzend beschikt. Van het waterschap 's-Heer Arendskerke was ingekomen een voorstel tot het in onderhoud en beheer over te nemen van de gemeente van de in 1905 en 1906 te verharden wegen, zulks na de totstand koming van deze verharding. Besloten werd het voorstel aan te nemen. HEINKENSZAND. Dezer dagen werd de wed. M. Weststrate alhier door een tot nog toe onbekend gebleven wielrijder aan gereden. Aan armen en beenen gekneusd, viel (zij bewusteloos neer. Gelukkig was het inroepen van geneeskundige hulp overbodig ZIERIKZEE. Op de internationale ten toonstelling van „Avicultura" te 's-Graven- hage is o. a. bekroond de heer M. C. van der Vliet alhier en wel met een eersten prijs voor porceleinsabelpoot krielhen, een dito voor een wit sabelpoot krielhen en met een tweeden prijs voor een wit sabelpoot krielhaan. WISSENKERKE. De heer C. D. van Noppen, bekend anti-revolutionair strijder, lidder in de orde van ('ranje-Nassau en gemeente-ontvanger alhier, is Donderdag avond plotseling overleden, oud 35 jaren. Dinsdagavond werd in de omgeving van de hofstede „Hooghuis", nabij Rustwat, een bierwagen door de van Hulst komende stoomtram aangereden. Het paard bleef op slag dood. De voerman was ongedeerd. De bierwagen werd erg beschadigd en van een der wagens van de tram werden eenige ruiten verbrijzeld. In de week van 18 tot en met 24 Jan. zijn in de provincie Zeeland voorge komen een geval van typhus te Scher- penisse, een van roodvonk te Rilland-Bath en tien gevallen van diphteritus, en wel 2 te Goes, 3 te Graauw, 1 te Hontenisse, 2 te Hulst, 1 te St. Maartensdijk en 1 te Oostburg. VLISSTNGEN. Gisterenavond keerde alhier uit zee terug en ankerde alhier ter reede het Duitsche stoomschip „Athen" komende van Antwerpen en bestemd naar Narvik met averij aan de machine. Het s s. blijft op de reede geankerd ter wijl het beschadigde deel uit de machine is genomen en alhier aan de Koninklijke Maat schappij „De Schelde" wordt gerepareerd. Zooeven vernemen wij, dat de stuurman van bovengenoemd s s. hedenmorgen plot seling ziek is geworden. De Heer Dr. de Koning is zooeven'naar boord gegaan, teneinde geneeskundige hulp te verleenen. VLISSINGEN. In eene gisteren (Don derdagavond) gehouden vergadering, is bier definitief een afdeeling van den Chr. Nat. Werkmansbond opgericht en een bestuur gekozen. VLISSINGEN. De heer mr. J. van den Hoek, geboren alhier, is aan de Hoogeschool te Leiden bevorderd tot doctor in destaats- wetenschap met academisch proefschrift, getiteld „Verzekering tegen de geldelijke gevolgen van werkloosheid". VLISSINGEN. Tot brievenbesteller al hier, is met ingang van 1 Februari, benoemd J. A. Hollaert, thans hulpbesteller te Eindhoven. SCHORE. In een gehouden vergadering van het „Groene Kruis" alhier, werd tot bestuurslid herkozen de heer J.G. van Nieuwenhuize en gekozen in plaats van den heer P. Jan.se, (overleden) de keer P. Molhoek. HANS WEERT. Vooreen 50-tal hoorders trad in het Evangelisatie-lokaal op de heer Nahuize, lid van het hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werkmansbond. Na de rede meldden zich 16 leden aan, waaruit een bestuur zal worden gekozen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2