Van onze Eilanden. GEMENGD NIEUWS. Laatste Berichten. BURGERLIJKE STAND. Marktberichten. fl.u. Over liet algemeen staat liet met den oeconomisclien toestand van Italië verre van rooskleurig. Daarom mag het springen der Bank „Gebroeders Eocoa te Charivari (bij Genua) eene harde beproeving, mis schien eene nationale ramp genoemd. De meesten die hunne spaarpenningen aan deze Bank toevertrouwden, waren kleine burgertjes of landlieden, die met hard zwoegen en werken eene kleinigheid wisten te besparen. Er is een passief van 16 millioen ter wijl het actief nauwelijks 9 millioen be draagt. Meer dan 5000 kleine luiden zijn getroffen door deze bankbreuk. Reeds zijn sommige treurige gevolgen dezer ramp te constateerenpogingen tot zelfmoord, plotselinge krankzinnigheid en dergelijke. Waarschijnlijk heeft deze zapk nog een vreemdsoortig verloop voor de rechtbank. Eenige dagen voor het springen dei- Bank stierf een der eigenaars, Domenico Rocca, wien eene schitterende begrafenis ten deel viel. Nu willen de loopende ge ruchten, dat familie en vrienden eene leege baar volgden; dat Domenico Rocca vóór de failliet-verklaring naar Amerika uitweek, terwijl zijne begrafenis gevierd werd. Een gerechtelijk onderzoek kan niet uitblijven. GOES. Door den Commissaris der Ko ningin is met 19 Januari benoemd tot lid van de gezondheidscommissie, welke haar zetel alhier heeft, de heer J. Weststrate, timmerman te 's Heer Arendskerke. GOES. No. 6 van de „Verslagen en Mededeelingen" van de afdeeling landbouw van het Dep. van Waterstaat, bevat de verslagen der rijks-landbouwproefstations over 1903. Wat het rijks-landbouwproefstation alhier betreft, ontleenen wij daaraan, dat in 1903 toename der controle valt waar te nemen tegen 2426 monsters in 1902, met 3843 afzonderlijke bepalingen, staan in 1903 2810 monsters met 4372 afzonderlijke be palingen. GOES. In de plaats van den heer C. Dek- Jrer, die voor zijne benoeming tot onder- nrand meester alhier heeft bedankt, is als zoodanig benoemd: de heer Janus de Jonge Jznte Goes. GOES. Door den rijks-veearts alhier werd j.l. Zaterdag een paard, afkomstig van den landbouwer P. alhier, en dat reeds in handen van handelaars overgegaan was, voor de consumptie afgekeurd en onder politie toezicht begraven. GOES. De flesschentrekkers en andere onsolide personen gaan onder allerlei ver mommingen en plaatsverandering door met hunne voor de leveranciers zeer gevaarlijke of finantieel nadeelige praktijken. Bij massa's worden door deze personen brieven, kaarten en andere drukwerken verzonden, en veeltijds met gedrukte hoof den, om de liclitgeloovigen des te eerder over te halen aan hunne bestellingen te voldoen, waarna al spoedig blijkt, zoo men daaraan voldaan heeft, te zijn bedrogen. Zij kunnen van alles gebruiken en abon- neeren zich gewoonlijk op kleine bladen, om daardoor met de kooplieden in kennis te komen. Om voor schade gevrijwaard te worden is het noodig met onbekenden geen han- delsrelatiën aan te knoopen, alvorens zich te hebben overtuigd met wien men te doen heeft, want duizende kooplieden zijn, zonder zich daaraan te hebben gestoord, in den val geloopen. GOES. Ter hoogte van de Moerdijk, is de Stoomboot „de vrachtzoeker" komende van Amsterdam naar hier, Zondagmorgen op een zandbank terecht gekomen. Door een breuk in de wand, liep het schip ge deeltelijk vol water, zoodat vele beurt goederen beschadigd zullen zijn. Zonder onheil hebben de opvarenden de boot kunnen verlaten. GOES. In de afloop aanbesteding, het bouwen van een boekdrukkerij en woonhuis voor den heer Ross, in ons vorig nommer vermeld, was ons een foutief cijfer opge geven. De laagste inschrijver, de heer A. Jacobs, had niet voor f 3380 ingeschre ven, maar voor f3680. Thans is het werk aan hem toegewezen. MIDDELBURG. Gisteren werden op de verschillende vesten reeds een vrij groot aantal schaatsenrijders opgemerkt Het ijs was wel goed wat de qualiteit betreft, doch het was hoogst onbetrouwbaar. Enkele personen hebben dan ook hun waaghalzerij met een nat pak moeten bekoopen. Op de vest bij de Langevielebrug zakte een militair midden in door het ijs en het kostte heel wat moeite hem te redden. Ook bij de Seisbrug zakte een man er door; men kon hem spoedig helpen, wijl het vlak aan de kant gebeurde. De banen van de ijsclub „Middelburg" werden des morgens 10 uur geopend. Het bleek al spoedig dat het ijs ook dan nog zeer zwak was. De baan werd dan ook, door het steeds toenemende aantal lief hebbers zoo dicht, dat het bestuur des middags 3 uur moest besluiten deze te sluiten; tot spijt van de honderden die van de geliefde ijssport profiteerden. VLISSINGEN. Nabij Walsoorden is ge strand het Nederlandsch stoomschip „Veght Stroom", komende van Antwerpen en be stemd naar Southampton. Een sleepboot is ter assistentie vertrokken VLISSINGEN. In een Zaterdagavond gehouden bijeenkomst is alhier een af deeling opgericht van den Chr. Nat. W erkmansbond. VLISSINGEN. Met ingang van 1 Februari is tot definitief conducteur der brievenmalen op de lijn Vlissingen—Breda benoemd de brievenbesteller J. Lagasse alhier. KWADEN DAMME. Benoemd tot onder wijzer aan de R. K. Par. School alhier de heer W. A. M. van den Broek te Rotterdam. 's HEER ABTSKERKE. De raad dezer gemeente heeft besloten, de rijweg over het dorpsplein te Sinoutskerke onder deze gemeente, te begrinten. OVEZANDE Eenigen tijd geleden werd aan de gemeentebesturen eene aanschrij ving gericht, dat in de magazijnen dei- Marine te Willemsoord aan.vezig waren 9 stuks gebruikte, doch in zeer goeden staat verkeerende, in de laatste jaren buiten gebruik gestelde scheepsbrandspuiten, De gemeenteraad besloot tot aankoop van een dier spuiten. Thans is bericht bij het ge meentebestuur alhier ingekomen, dat éen der spuiten van f 300 is toegewezen. Acht dier spuiten waren op eene waarde geschal van f300 per stuk, en éen op f250. OVEZANDE. Zaterdag hield het Mus- schengilde alhier de jaarlijksehe vergade ring. Er bleken bij de twee boekhouders ingeleverd te zijn 3417 musschen, n.l. 2126 musschen en 1556 eieren dezer vogels voorts mollen, eksters, kraaien en enkele duiven. Adr. Vermue van Hollestelle had 1063 m. bijeen gebracht, voor de derde maal de meeste boven het verplichte aan tal, waarom hem een fraai zilveren schild vereerd werd. De mollen zijn geschrapt en worden dus niet meer door de boek houders in ontvangst genomen. Met een groot aantal stemmen tot commissaris ge kozen P. Verdonk. Van de 51 leden waren er 46 aanwezig, terwijl er nog weer 2 toetraden. Het herziene reglement zal op nieuw gedrukt en aan de leden rondgedeeld worden. OVEZANDE. Vrijdag trokken de jonge lui, tenminste eenigeu hunner, die zich voor de loting aangegeven hadden, al zingende door het dorp en voorts herberg uit, herberg in. Het is te hopen, dat deze nieuwigheid geen opgang maakt 1 WBMELDINGE. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werden bij den land bouwer C. d. B. ruim een dertigtal eenden en ganzen gestolen. Omtrent de daders is eenig vermoeden gerezen. De politie doet onderzoek. WEMELDINGE. Vrijdagavond had ook in deze gemeente in de N. H. kerk een zang- en muziekuitvoering door de weezen uit Neerbosch plaats. Het kerkgebouw was overvol. De programma's waren uitverkocht voor den aanvang, zoodat vele bezoeken werden toegelaten tegen betaling dei- entree. Een negental nummers werden ten ge- hoore gebracht, die allen uitstekend slaag den. De ontvangst der weezen was zeer hartelijk. HEINKENSZAND. Door de leden der Schietvereeniging „Nimrod" alhier is ge kozen tot voorzitter de heer J. Tramper, zulks in plaats van den heer J. D. de Graaf, die als zoodanig ontslag had genomen. HEINKENSZAND. Door het bestuur der Afdeeling Heinkenszand van het „Groene Kruis" is tot tijdelijk magazijn meester-bode benoemd de heer Johs. Yzerman alhier. IERSEKE. Van 1219 Januari zijn alhier verzonden 670.000 leverbare oesters tegen de volgende prijzenimperialen fr. 95-100, 80-82 Kg. fr. 75—80, 68-70 Kg. fr. 50—55, 58—60 Kg. fr. 30—35, 48—50 Kg. fr. 18—20, 40-42 Kg. fr. 10—12. CORTGENE. Benoemd tot brigade commandant der rijksveldw. alhier C. Male- paard brig. tit. te Ierseke. OOSTBURG. De persoon, die zich, zooals gemeld, in den nacht van Woensdag op Donderdag door geweld toegang verschafte tot de onbewoonde schoenmakers werkplaats van J. A. R., alhier en daar schoenen ont vreemd heeft, is door den brigadier der marechaussee geknipt. Het is de oude bekende van de justitie Iz. P., die een volledige bekentenis aflegde. Twee paar schoenen zijn op den zolder zijner woning gevonden en werden dooi den eigenaar herkend. Met ingang van 11 Februari verplaatst J. Bakker, brig. tit. van Krabbendijke naar Ierseke, C. Huissoon brig. tit. van Rilland naar Krabbendijke en van Loon rijksveldw. van Sliedrecht naar Rilland. OOLTGENSPLAAT. Zaterdagochtend omstreeks vijf uur ontstond er ten gevolge van het omvallen van een petroleumlampje brand bij den heer J. W. Zorge, handelaar in boter, grutterswaren enz. In den beginne liet het zich zeer ernstig voor de belendende gebouwen aanzien. Het huis brandde geheel uit. Om 8 uur was men den brand geheel meester. Gebouw en inboedel zijn, naar wij vernemen, verzekerd. OOLTGENSPLAAT. Benoemd tot on derwijzeres aan school no. 2 alhier mej. E. Larooy te Scherpenisse. Men schrijft uit Ooltgensplaat. Woensdagavond kregen de leien der psalmvereeniging in de christelijk afge scheiden kerk alhier, terwijl het pauze was, oneenigheid over een sleutel. Deze twist liep zoo hoog, dat de een den ander met den klomp te lijf ging, zoodat zelfs geneeskundige hulp moest worden inge roepen. Eerst thans is uitgekomen dat bij de werken der E. S. M. langs den straatweg SloterdijkHalfweg, in Januari van het vorige jaar, door eenige grondarbeiders is gevonden een kistje met gouden en zilveren horloges, welks inhoud door hen is ver deeld. Door de nasporingen van een rijks veldwachter te Halfweg zijn thans reeds drie van do vier arbeiders opgespoord, terwijl nog eenige onverkochte horloges zijn in beslag genomen. Men meldt uit Utrecht: Zaterdagnacht is er in den, van onds bekenden drogistwinkel van de firma Van den Bergh aan den Heiligenweg, omstreeks kwart over drieën een felle, uitslaande brand uitgebroken, ontstaan achter in den winkel, in het magazijn. Door de gemakke lijk brandbare stoffen, in het magazijn aan wezig, was het niet mogelijk, tengevolge van ontploffingen en rook, het perceel binnen te dringen. Door een nooddeur, de verbin ding vormende tusscken dit perceel en het daarnaast gelegen manufacturenmagazijn van den heer Bergman, heeft de famielje v. d. Bergh zich in allerijl moeten redden. Naar men verneemt is het aan de ju stitie na een ijvervolle, onvermoeide in structie mogen gelukken den vader van het doodelijk mishandelde 8-jarig kind in den woonwagen te Ginneken tot de be kentenis te brengen, dat hij aan den dood de schuldige is. De ontaarde vader blijft alzoo voorloopig in het Huis van bewaring bewaard. Te Afferden is een loodgieter bij het doen van zijn werk door de gladheid uit de goot van een huis gevallen. Hij is kort na den val overleden. Te Wijk (Nbr.) is het 12-jarig zoontje van den heer W. Kentis bij het schaatsen rijden in een bijt gereden en verdronken. Alle pogingen om den knaap te redden waren vruchteloos. Na groote inspanning is later zijn lijk van onder het ijs uitgehaald. Uit Ambt-Almelo wordt gemeld Zondagavond tussehen 10 en 11 uur heeft op het Sluistersveld alhier een woeste vechtpartij plaats gehad. Van de 8 daarbij betrokken personen zijn er 7 meer of min der verwond. Toen 3 jongelui over den Rappersweg huiswaarts keerden, werden zij ter hoogte van de herberg van Bonke door een 4tal personen, gewapend met messen en stokken, aangevallen. Een hunner, G., ontving direct een slag over den arm, welke zoodanig aankwam, dat hij zijn werk niet kan verrichten. H., die ter zelfverdediging van zich afschopte, kreeg een snede over zijn hand; de derde, 't S., ontving een mes steek in den arm. Daarmede niet tevreden, volgden de aan randers hen tot binnen de omheining bij de woning van H. Diens vader, door het rumoer buitengelokt, ontving tot antwoord op zijn aanmaning om de plaats te verlaten een slag op zijn hoofd, waardoor ook deze bloedend verwond werd. Ter zelfverdediging ontrukte hij een der woestelingen een met spijkers beslagen lat, waarop het met ver eende krachten gelukte deze met bebloede koppen te doen afdeinzen. Een reden voor de aanranding bestond niet. Alleen de lust tot vechten schijnt voor de aanranders motief geweest te zijn om lieden, die rustig huiswaarts keerden en hun niets misdeden, op een dergelijke manier te overvallen. De daders, A. LG. H., A. v. d. B. en .J. G. staan zeer ongunstig bekend De meesten hunner kwamen reeds meer malen met de justitie in aanraking. Woensdag geraakte de landbouwer II. B., te Dinxperlo, bij de Kruiskapel aan de Pruisische grenzen in twist met eenige personen. Met messen ging men B. te lijf en werd daarbij zoodanig gestoken, dat hij in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Bocholt moest worden vervoerd. Te Oosterhout is uit het water opgehaald het lijk van den 36-jarige H. V., die reeds eenige dagen tevergeefs werd gezocht. De man leed aan zware toevallen. De ongelukkige verliet een viertal dagen geleden op een nacht, terwijl het lijk zijner moeder boven aarde stond, de ouderlijke woning en is, vermoedelijk door de duister nis misleid, te water geraakt. Eenige kinderen, die zich op het ijs ver maakten, ontdekten het lijk. Tien jassenmakers der firma Peek en Cloppenburg te Haarlem hebben een buiten kansje gehad, doordat zij op drie twintigjes de 100.000 hebben getrokken. Elk der gelukkigen krijgt f1275. De heer d. J. uit Leiden is te Waddinx- veen van zijn rijwiel gevallen. In bewuste- loozen toestand is hij binnengedragen bij den bakker v. d. Lwaar zoo spoedig mogelijk de hulp van een geneesheer werd ingeroepen. Deze achtte den toestand van den heer d. J. bedenkelijk. Per stoomboot Volharding is hij naar Leiden vervoerd. Ze waren overburen in de och, laten we de straat (in den Haag) maar onge noemd laten. Zij was jongen hij was jong, ze waren geen van beiden leelijk, geen wonder dus dat ze elkander genegen wer den en later verloofd geraakten. Zij kreeg zijn portret en hij hare, zij ging het portret op in de huiskamer, waar ze er eiken dag naar kon kijken. Toen kwam er een twist. En op een mooien dag schreef hij haar af. Zij was radeloos van mart en in een oogenblik van droefheid sneed ze met een scherp mes zich in den pols, Gelukkig werd dit bijtijds bemerkt. De wond werd ver bonden en ze verkeert thans buiten gevaar. De ouders van het meisje waren echter vertoornd op den wispelturigen jongeling en hedenmorgen haalden ze zijn portret uit de huiskamer en hingen het voor het raam aan de straat, versierd met het onderschrift „Dit is de grootsts lafaard en huichelaar, een tweede Veltman in zijn rol." En voor de woning keken hedenmorgen groepjes menschen, heftig bewegend en babbelend naar het portret aan het raam. Het nieuwste baantje voor mislukte menschen van goeden kom-af te Berlijn is r e c 1 a m e-g ast. In een advertentie in een Berlijnsch blad worden deze soorten van gasten gevraagd voor een nieuw te openen restaurant. Zulke reclamegasten moeten aan de vol gende eischen voldoenZij moeten goed gekleed zijn, voorname manieren en een „waardig" uiterlijk hebben, verder zoo mogelijk een indrukwekkenden titel of klankvollen naam voeren. Voldoen zij aan die eischen, dan hebben zij vrij eten en drinken, en willen zij zich nog gedragen als stamgasten dan kunnen zij op een extra bezoldiging rekenen. Vrijdag in de vroegte, even na halfdrie, ontspoorde dicht bij Darfield, in Yorkshire, een vischwagen, die aan den posttrein van Leeds naar Sheffield was vastgehaakt. Eenige minuten later is de Schotsche sneltrein van Glasgow naar St. Paneras met een vaart van 80 kilometer in 't uur op den posttrein geloopen. Er hing een dikke mist. Bijna dadelijk na de botsing raakten sommige wagens in brand, en hierdoor is vermoedelijk een nog grooter onheil voorkomen. Het schijnt namelijk, dat de machinist van een derden trein, een sneltrein van St. Paneras naar Schot land, op het zien van vlammen uit alle macht heeft geremd. Hij kon wel niet meer verhinderen, dat zijn trein op de beide andere treinen liep, maar deze botsing was niet van ernstigen aardde derde trein heeft maar weinig schade gekregen. Er zijn bij het ongeluk zes menschen omgekomen: twee schooljongens een han delsreiziger, een werkman, een stoker en een conducteur, en gewond werden er twintig, van wie zeven in een ziekenhuis te Sheffield zijn opgenomen. Onder de ernstige gewonden is de Londensche schil der Brough. Een bewoner van de Pierenstraat te Brussel, die dronken thuis kwam, was met een sigaar in den mond naar bed ge gaan. Zoo raakte zijn bed in brand en met wreede wonden overdekt, heeft men den ongelukkige naar het gasthuis moeten brengen. Men vreest dat hij het leven er bij zal inschieten. In de Koolmijn Bald, tussehen St-Helena en Warrington, in Engeland, is het hijscli- toestel onklaar geraakt en is een ophaal- bak met 18 man naar beneden gestort. Vijf zijn op den slag gedood en de andere zijn erg gekwetst. Dinsdag avond ontstond er tussehen eenige verbruikers in eene herberg, op den weg van Rodange naar Mont St-Martin in Luxemburg eenen hevigen twist. Een Italiaan, Vleggi, bracht talrijke slagen toe aan zekeren Reisen. De patroon, door eenige verbruikers geholpen, zette de ruziemakers aan de deur, waar den twist voortging. Gisteren morgen vonden voorbijgangers twee mannen in eene gracht liggen, het waren Reissen en Richard, die gansch ver steven geen teeken van leven meer gaven. Richard heeft talrijke ribben ingeslagen en eene diepe wonde aan 't hoofd, zijn gezel heeft een messteek in de rechterzij gekregen. Hun toestand is zeer erg. De dader is verdwenen. Vrijdagmorgen is te Herenthals, België, een trein, die van Antwerpen kwam, in botsing geweest met een trein van Gladbach. De twee locomotieven zijn zwaar be schadigd en de machinisten erg gekwetst. Twee rijtuigen, die achter een der loco motieven volgden, werden omgeworpen en vijf reizigers, die in een van deze rijtuigen zaten, werden eveneens gekwetst, doch minder erg dan de machinisten. De Zweedsche stoomboot „Adolfwas in de Skagerrak getuige van eene vreeselijke gebeurtenis. Den onbekende driemaster zonk. Op 't laatste oogenblik gelukte de bemanning er in eene boot uit te zetten en het wrak te verlaten. De Adolf'1 maakte zich gereed om de schipbreukelingen te redden. Daar kwam een zware golf op het bootje aangestormd en deed het kenteren. Vruchteloos zocht de „Adolf" de plaats des onheils af. Geen der ongelukkigen werd teruggezien. Engelsche zeden. Binnenkort komt een zekere John Lee uit de gevangenis. Hij werd indertijd wegens moord tot de galg veroordeeld. Maar bij de terechtstelling weigerde het toestel driemaal te werken. De uitvoering van het vonnis werd toen verschoven en ten slotte de doodstraf ver anderd in twintig jaar gevangenisstraf. En nu kondigt men aan, dat John Lee, zoodra hij vrij is, zich op de planken zal vertoonen. Hussener, de gewezen vaandrig, die een beschonken soldaat met zijn ponjaard neerstak, is in de vesting Wcichselmünde aangekomen, om daar de rest van zijn straf uit te zitten. Hij zit daar midden in het ijs en zal er kennis maken met een verscherpt régime. Als stamgast vindt hij er den hekenden heerenboer Falkenhagen, die zes jaar gevangenisstraf moet onder gaan, omdat hij den landraad Bennigsen, na diens vrouw verleid te hebben, in een tweegevecht doodschoot. In Hongarije beginnen de gevol gen der a. s. verkiezingen zich reeds te doen gevoelen. In het consulaat Maros- Torda is herhaaldelijk tussehen voor- en tegenstanders der regeering gevochten. Met de revolver wordt druk gewerkt. Een her bergier werd neergeschoten en op een andere plaats werd een boer gedood. Ook worden steenen dikwijls als argumenten gebruikt. Verschillende plaatsen zijn mili tair bezet. PETERSBURG, 23 Jan. De officieele cij fers tot hedenochtend 7 uur, zijn: 76 dooden, 233 gewonden. De arsenalen en werven te Sebastopol staan in brand. PETERSBURG, 23 Jan. 11 uur. (Speciaal telegram van het dagblad „De Telegraaf"): Volgens officieuse berichten, zijn er twee duizend gewonden. De stakers trachten de poort van het paleis te forceeren. Het gerucht loopt, dat de Tsaar naar Peterhof is vertrokken. De arbeiders maken zich meester van het ammunitiedepót, en een dynamietfabriek. Zij werpen barricaden op en vervaardigen bommen. De verkoop van petroleum is verboden. De pope Gapon is met een kogel in de borst gewond. Moskou en Petersburg zijn in staat van beleg verklaard. PETERSBURG, 1 uur 15. (Speciaal tele gram van „De Telegraaf"): Er is één al- gemeene kreet om wraak. De wassiliewijk is gebarricadeerd met ladders, wagens en vaten. De arbeiders plunderden het politie bureau. De menigte plunderde de winkels. Groote branden woeden bij het Marsam- station. Bij de Moskoupoort zijn zes salvo's gelost, waardoor meer dan duizend ge dood en 1500 gewond werden. In semmige straten is 'teen gevecht van man tegen man. Stakers hebben de sigarettenfabriek, waar de arbeiders weigerden te staken, in brand gestoken. De Keizerin-Weduwe kwam met haar kozakkenregiment van Gatchina naar het Anitaehofpaleis. Van 21—23 Jan. 1905. GOES. 1ste huw. afkondiging: 22, Cor- nelis Boogerd, 24 j.,jm., Goes, en Jannetje Helena Everdina Goethals, 31 j., jd,, Mid delburg. Geboren 22, Pieternella d. v. Leendert Vermeule en Willemina Vermeulen. Overleden 21, Jannetje, 7 dagen, d. v. Cornelis van Strien en Adriana Weststrate; Adriaan, z. v. Pieter Adriaan Le Coq en Jannetje van Zweden. Van 2123 Jan. 1905. MIDDELBURG. BevallenB. Leijnse- Ilanseveldt, z.C. P. Romijn-deMuynck, d; M. Sloover-Borger, z. OverledenC. Verbert, 2 m., z.J. J. Kamperman. 10 j., d. Levenloos aangegeven: een d. v. J. de Klerk en J. Koets. Rotterdam, 23 Jan. 1905. Buitenlandsche granen, Meel onver anderd, stil, prima f 11.50 a f 12.25; le kwal f 10.75 a f 11.25 Tarwe f8.25 a f9.25 Rogge f 5.a f 5*25N. Wintergerst*) 0. a f0.Zomergerst f 0.afO. Chevalier*) f0.afO.Haver*) f7. a f 7.25Witte Boonen f 14.50 a f 15.50 N. Bruine Boonen f9.50 af 10.60; Erwten f6.60 a f7.25; Kookerwten f7.75 a f8. Kroonerwten f7.a f7.50; Kanariezaad f0.a f0.Lijnzaad f0.a f0. Mais fl.17 a f 1.18; Stroomend f 1.16 a Per 100 kilo. Aardappelen: Zeemvscke blauwe f2.40 a f 2.60; Bonte f2.30 a f 2.40; Elakkeesche blauwe f0.a f 0.Gel- dersche blauwe f 0.a f O.Poters f 0.— a f 0.Watte fO.a f 0. Eigenheimers f180 a f 2.10; Brielsche Kralen 3.20 a f 3.50. Ajuin: 5000 Groote bruine f3.75; Kleine f 0.— Stroogele f 3.75 per 60 kilo. Zeeuwsche Eieren: f5.a f5.20. Lijnzaad weinig zaken, prijshoudend.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3