BINNENLAND. Van onze Eilanden. wapens en ammunitie buit; zij verloren 1 doode en 2 gewonden. Kapitein Ivlado heeft zijn stem weer laten hooren en waarschuwt zijn land dat een der gevolgen van den val van Port Arthur weieens kan zijn een beleg van Wladiwostok. Het is volstrekt niet zeker, zegt Klado, of Nogi's leger maarschalk Ojauia zal gaan helpen of wel zal beproeven Wladiwostok te vermeesteren, dat een verleidelijke buit moet zijn voor de Japanners, wier doel het is de volledige heerschappij ter zee te krijgen- Het is daarom noodig geweldige krijgs voorraden naar Wladiwostok te sturen en er een groot personeel van scheepsbouwers samen te brengen, om het droogdok af te werken en er een maritieme basis van te maken ten gebruike van admiraal Rozjest wensky, voor 't geval deze de Japanners mocht verslaan. Wanneer de Russen deze toebereidselen niet treffen, kunnen de ge volgen noodlottig zijn. Een groot aantal benoodigdheden voor de maritieme basis van Wladiwostok liggen nu in het militaire district Odessa ter verscheping gerzed. De spoorweg echter moet voor de overbrenging daarvan worden gebruikt, hoe moeilijk dat werk ook zijen het leger in Mantsjoerije moet bedenken, als het zich dientengevolge opofferingen heeft te getroosten, dat wanneer de Japanners Wladiwostok belegeren en innemen, de Russische linkerflank op ge vaarlijke wijze zou worden bedreigd. De Japanners kennen Wladiwostok's beteekenis. Als zij er in zouden slagen de pesting te nemen, dan zal het onmogelijk zijn voor Rusland om haar te heroveren zonder dat het de volledige heerschappij ter zee bezit. De Petersburgsche correspondent van de Petit Parisien seint, dat de Tsaar elke ge dachte aan een terugroeping van Rozjestwensky heeft laten varen. Het ministerie van marine overlegt op 't oogenblik hoe de Oostzeevloot het best in den Indischen Oceaan de komst van een versterkingseskader kan afwachten Dat eskader zou einde Januari uit Libau ver trekken. De correspondent voegt er bij, dat de Russische admiraliteit bij haar over peinzingen Erankrijk's neutraliteit ernstig in 't oog houdt. DUITSCHL AND. Het machtsbesef dat de veelgeroemde Duitsche tucht den meerdere over den mindere geeft, kan tot verbijsterende buiten sporigheden leiden. Dit bewijst het optreden van sergeant Rehbock, van het 106de Saksische regiment infanterie. Deze liet zijne rekruten, nadat hij hen behoorlijk met zijne vuisten bewerkt had, op een goeden dag in een kring om zich neder- knielen, en zich door hen met gevouwen en omhoog geheven handen aanbidden, alsof hij geen soldatenbeul, maar van god delijk geslacht was. En dadelijk daarop moesten de arme bloodaards zich weer door hem laten trappen en slaan. Een rekruut, zekere Naumann, werd zoo toe getakeld dat hij verscheidene dagen als een blok op bed lag. Nu kwam de zaak echter uit en Rehbock werd tot vijf jaren gevangenisstraf en degradatie veroordeeld Vooral om de degradatie ging hij in hoo- ger beroep bij het Oberkriegsgericht. Dit verwierp niet alleen zijne bezwaren, maar beduide hem nog eens zwart op wit, dat hij in weerwil van al de aanbiddelijkheid die hij zichzelf toeschreef, een soldatenbeul van het geringste allooi was. Tn het Roerbekken. De alge- meene werkstaking is uitgebroken. Dat wil zeggen dat de 110,000 kolendelvers, die georganiseerd zijn in vakvereenigingen van verschillende politieke kleur, het werk nederleggen. Wat de overige 140,000 niet- georganiseerde werklieden zullen doen, is nog onzeker Velen zullen met de beweging meegaan, of gedwongen worden mee te gaan. Ter bescherming van de tot werken gezinde arbeiders zulle troepen afgezon den worden. VI. De geheime gerechtsdienaar. Een uur later vinden wij den markies d'Ambrelle, in tegenwoordigheid van den luitenant van den politie-commissaris der stad Brussel. De politie-commissaris, een der aanzien lijksten, doch daarom juist niet altijd de geschikte man van de stad iemand overladen met een dozijn titels en waardig heden, hetgeen juist de oorzaak was, dat hij zich eigenlijk met geen enkele waardig heid kon bezighouden en het werk aan zijne onderhoorigen moest overlaten was er niet. De luitenant was een man van een zestigtal jaren; zijn grijs haar was kort geknipt; hij had een meer rond dan lang werpig voorhoofd, beneden hetwelk kleine, roodachtige en scherp verstandelijke oogen flikkerden. De balken onder de oogen, de roode, gevulde wangen en de dubbele kin zeiden, dat de luitenant juist geen vijand van goeden sier zijn moest. Namens, en onder meer of minder toe zicht van den commissaris, die zooals wij zeiden,we! den titel maar niet de daad wilde, die liever in zijn rijtuig reed dan in een muf kabinet naar dieven- en moordenaars historiën te luisteren, wijdde de luitenant, meester Renunkel, zich aan de rust en de veiligheid van de goede stad Brussel toe, Men weet reeds dat de Pruisische regee ring besloten heeft tot uitzending van commissarissen, om een onderzoek naar de arbeids- en loonstoestanden in te stellen en middelerwijl verzoenend op te treden. Möller, de Pruisische minister van koop handel, heeft dit vandaag in het Huis van afgevaardigden meegedeeld en erbij ge voegd dat de vereenigde mijneigenaars de hun gestelde eischen beslist hadden ver worpen, onder opmerking dat de door de arbeiders begane contractbreuk boven dien aan het aanknoopen van onderhande lingen in den weg stond. Als de werklieden niet van alle kanten geld krijgen, is bet voor hen een hopelooze strijd. Groothertogin Carolina van Saksen- Wei mar wier overlijden gemeld wordt, is goed twintig jaar oud geworden en was pas sedert 30 April 1Ü03 met den groot hertog gehuwd. Zij was prinses van Reuss, oude linie, zuster van den in naam regeeren den vorst Hendrik XXIV van Reuss voor wien het regentschap gevoerd wordt door prins Hendrik XIV van Reuss jonge linie Onze Koningin is verleden jaar tegen woordig geweest op de bruiloft van de deerniswaardige jonge vorstin. FRANKRIJK. Zondagmiddag om 3 uur is de moeder van den president der republiek overleden. Zij was een bejaarde dame, zooals men kan nagaan, 91 jaar. President Loubet is 66. Voor den president is het een droevige gebeurtenis, en zijn gedachten zullen in deze veelbewogen dagen van politiek ge harrewar wel veel zijn in de stille hofstede bij Montélimar, waar de oude vrouw nog woonde, en waar Loubet geboren is. De president was altijd buitengewoon gehecht aan zijn moeder. President Loubet is naar Montélimar vertrokken, was een van de berichten, die regelmatig in de bladen voorkwamende zoon liet geen gelegenheid voorbijgaan, als hij maar eenige dagen bij zijn moeder vertoeven kon. Zij is een krasse, kranige vrouw geweest, landelijk, eenvoudig en huishoudelijk. Dat haar zoon Emile tot den eersten burger der republiek verkozen was, stemde haar destijds weemoedig. M. Loubet is gisteren avond ten 9 ure 20 naar Marsaune vertrokken, waar dezen mor gen de lijkdienst zijner moeder plaats heeft. Gezien den ernstigen politieken toestand zal M. Loubet onmiddellijk naden lijkdienst naar Parijs terugkeeren, waar bij morgen vroeg reeds zal zijn. De Kamer heeft gisteren, na eene aan- spraak van M. Doumer, waarbij M. Combes zich aansloot namens de regeering, de zitting opgeheven ten teeken van rouw ln vervanging van M Doumer is M. Geor ges Couchery bij eenparigheid gekozen tot voorzitter van de begrootingscoinmissie. De ministers zullen dezen morgen kabi netsraad houden in het ministerie van bin nenlandsche zaken onder voorzitterschap van M. Combes. M. Combes zal lezing geven van den brief, gisteren opgesteld en waarin hijen zijne collegas den President der re publiek hun ontslag aanbieden. In dit schrijven legt M. Combes de redenen uit, waarom 't kabinet aftreedt en zet hij zijne gedachten uiteen over de zuiver repu blikeinsche politiek die 't nieuwe kabinet moet volgen. Men verzekert dat de minister van oorlog generaal Peigni' verzocht heeft zijn ontslag te nemen. RUSLAND. Een aanslag te Moskou. In Moskou het brandpunt der progres- sistische beweging is een moordaanslag gepleegd op den voormaligen politie chef, generaal Trepnow. Het gebeurde op het Nikolaasstation. Een man, blijkbaar een student, loste op dezen generaal, die den naar Petersburg vertrekkenden grootvorst Sergius begeleidde, drie revolverschoten. De generaal werd niet getroffen, en het hierin geholpen door een leger geheime en bekende politie-beambten, die op hunne beurt hunne lagere spionnen hadden Het gebied van den commissaris was zeer uitgebreid, want het liep zelfs over alle soorten van wonderlijke reglementen: over bruiloften, tafelpracht, kinderdoopen, kerkgangen, begrafenissen, uitstallingen, samenzweringen en straatjongensstreken. Veel liet het werk te wenschen over, doch daar de commissaris er niet naar omzag, werd de toestand door zijne onder geschikten erg uitgebuit. De luitenant stond, in de meeste ge vallen, zoowel met de hand open als zijne mindere dienaren, en menig misdrijf, vooral door grooten bedreven, bleef ten gevolge der guldens verzwegen en verborgen. Terwijl diegenen welke niet konden be talen dikwijls op barbaarsche wijze, en volgens echt middeleeuwsche wetten, ge straft werden, liepen de groote scha vuiten vrij De luitenant zat, in volle waardigheid, voor eene met groen laken bekleedde tafel hij zat in den grooten leuningstoel van zijn meester, terwijl aan het venster een griffier een quartijn met perkamenten om slag doorbladerde en daaruit nota's nam De griffier scheen zich om de wonderlijke historie, die de fraDsche markies aangaande de gravin de Vertigneul meedeelde, niet te bekommerendoch ,.wat van katten komt, dat is gewoon te muizen", en de man had wel degelijk zijne ooren open. vertrek van den grootvorst had verder zonder eenig incident plaats. Dergelijke daden berokkenen aan de zaak van de hervormingsbeweging ongetwijfeld ernstig nadeel. Twaalfduizend werklieden der fabriek van Poetilof te St. Petersburg hebben het werk gestaakt, omdat de diiectie weigerde, een eisch in te willigen van het Russische Arbeiders Verbond, dat n. 1. vier werk lieden, die, omdat zij lid waren van het Verbond, waren ontslagen, weer zouden worden in dienst gesteld, terwijl ook werd aangedrongen op het ontslaan van een ge- haten baas. Het werk in de fabriek staat absoluut stil. De stakers gedragen zich kalm. CHINA. De houding van China in den Russisch- Japanschen oorlog schijnt aanleiding te geven tot ernstige moeilijkheden. De Re geering te Petersburg beweert n 1. de be wijzen in handen te hebben van herhaalde malen door China bedreven neuraliteits- schennis. Zij heeft, zooals men weet, dien aangaande tot de mogendheden een nota gericht met de verklaring dat China's on macht om zijn neutraliteit te handhaven tegenover den invloed van Japan, Rusland ertoe zal nopen zijn instemming met het bekende voorstel van den Amerikaanschen staatssecretaris Hay tot (beperking van het gebied der vijandelijkheden) in te trekken. De Japansche gezant te Washing ton heeft nu een langdurig onderhoud gehad met een der ambtenaren van Hay's departement, den heer Loomis, en daarop er op gewezen dat, mocht Rusland de neutraliteit van China schenden, liet voor Japan noodzakelijk zou zijn het voorbeeld van zijn tegenstander te volgen. Men acht het te Washington in diplomatieke kringen zeker, dat de mogendheden op Rusland drang zullen uitoefenen. Niet officieel mis schien, maar desniettemin met nadruk zal men, zoo heet 't, Rusland wijzen op het dreigend gevaar voor de geheele wereld, dat zou ontstaan, wanneer China opstond om partij te kiezen, wat stellig het gevolg zou zijn van een schending van de onzijdig heid van China door een der oorlogvoerende partijen. De (St. Ct.) no. 14 bevat de wet van den 31 Dec. tot bekrachtiging van provin ciale belastingen in Zeeland, nl. van acht en twintig opcenten op de hoofdsom van de grondbelasting op de gebouwde eigendommen en van zes en dertig opeenten op de hoofdsom van de grondbelasting op de ongebouwde eigendommen over 1905, en van een en twintig opcenten op de hoofd som van de belasting op het personeel over 1905. Een Japansche torpedoboot heeft het Nederlandsche stoomschip Wilhelmina dat Cardiff kolen naar Wladiwostok bracht, in de straat van Korea vermeesterd en het gisteren te Saseho binnengebracht. De Wilhelmina (ex Pilgrim) hoort thuis te Rotterdam als een van drie stoomschepen van de Holland Guif-maatschappij, directeur Jos. de Poorter. Zij meet bruto 4295 ton en was in 1898 gebouwdgezagvoerder is A. Wolkammer. KIM DEREN PAST OP! Het DagelijkschBestuur van den Algemee- nen Nederlandschen Wielrijders Bond (Toe ristenbond voor Nederland) wendt zich in een circulaire tot de hoofden van scholen in Nederland met het beleefd, doch dringend verzoek om den gewaardeerden en veel verinogenden steun in zake het navolgende. Bijna overal in ons vaderland schijnt de schooljeugd er groot behagen in te scheppen om bij de nadering van rijwielen, en voor al van motorrijwielen en automobielen, zich tot het allerlaatste oogenblik vóór het „A priori blijkt dat de graaf en de gravin de Vertigneul nog van niets dege lijks kunnen beschuldigd worden zeide meester Renunkel. Hij liet met een zekere statigheid, zooals de commissaris altijd deed, den elleboog op tafel, de kin op de hand en den wijs vinger lijnrecht in de hoogte tegen de bolle wang rusten. ,,Eene aanhouding a b hoe et ab liac s) is, volgens 's lands gewoonten hier geheel onmogelijk". „Ik wacht mij ook wel, heer luitenant", antwoordde de markies met een hoffelijken glimlach, „iets dergelijks te viagen. Ik wilde enkel uwe aandacht inroepen op den toestand dien ik u deed kennen, en u verzoeken een oog in 't zeil te houden, totdat graaf Raoul Dieu-le-Veut van zich zal hebben doen hooren. Heeft de vader geene aanmerkingen te maken, dan vervalt natuurlijk alle werking; doch heeft de graaf integendeel rechten te doen gelden, dan zal de zaak u des te gemakkelijker vallen, ten gevolge der reeds gedane nasporingen''. „Indien er een bepaald corpus delic ti 8) bestond „Ik kan mij daaromtrent niet uitlaten''. „Dat is aldus telum imbelle sine i c t u hervatte de luitenant, die gewis, om den vreemdeling een groot denkbeeld Uit liet voorgaande. 2) Kost wat kost. 3) Overtuigend bewijs. 4) Een pijl zonder kracht. passeeren dier voertuigen op den weg te wagen. Somtijds blijven een of meer kinderen bij wijze van een grapje sarrend op den weg staan dansen zelfs komt het dikwijls voor, dat zij languit dwars over de rijbaan gaan liggen, of en dit is wel het ergste van alles zich eerst behoorlijk ter zijde van den weg scharen om dan echter plotseling rakelings vóór het naderende voertuig heen, naar de overzijde te rennen. Het behoeft geen betoog, dat deze handelingen der schooljeugd in de hoogste mate afkeuring verdienen, omdat de kinderen zich en anderen daardoor onnadenkend aan de grootste gevaren blootstellen. De hebbelijkheid der kinderen echter om op het allerlaatste oogenblik nog over te steken, vormt uit den aard der zaak het meest roekelooze spel, dat men zich met mogelijkheid denken kan. De bestuurder toch, in dit geval den weg vrij ziende, rijdt door, om plotseling vlak voor zijn voertuig een of meer kinderen op den weg te zien. Gebeurt bierdoor een ongeluk, door vallen of een ondeelbaar kleine misrekening, dan krijgt vrijwel als regel de wielrijder en e.q. zeer zeker de inotorwielrijder of automobi list, de schuld terwijl het roekeloos spel der kinderen toch de eenige oorzaak is. Wij achten het noodzakelijk, zegt de circulaire, deze gevaarlijke praktijken der schooljeugd krachtig te keer te gaan, door den kinderen zooveel mogelijk het besef te doen inprenten der ernstige gevolgen, welke daaruit voor hen zeiven en ook zij het soms meer indirect, voor de bestuur ders van bovengenoemde voertuigen, zoo licht kunnen voortvloeien. Hiertoe doen wij een dringend beroep op alle hoofden van scholen in Nederland en op de in de scholen werkzame onder wijzers en onderwijzeressen. GOES. Dinsdagmorgen werd de eerste aarvergadering door de „Vereeniging van Ondleerlingen der Rijks-Landbouwwinter- school" te Goes waarvan de Directeur, de lieer I. G. J. Kakebeeke, eere-voorzitter is, in de Prins van Oranje gehouden. De voorzitter, de heer Jac. Welleman, leidde de vergadering en heette de 23 opgekomen leden welkom. Zeker, zei de voorzitter, heeft het ongunstige weer nog velen weer houden tegenwoordig te zijn. Maar het deed spreker genoegen dat hun eere-voor- zitter, de heer Kakebeeke, die de belangen der Vereeniging met raad en daad voorstaat, tegenwoordig is Ook de afgevaardigde der Noordhollandsche vereeniging, de heer Best, te 's Hage, was overgekomen om van zijne belangstelling blijk te geven. De voorzitter herinnerde in korte trekken aan de eerste oprichtings-vergadering des vorigen jaars. De jeugdige vereeniging heeft nog wel niet veel tot stand gebracht, maar heeft in geschrifte reeds blijk gege ven van vooruitgang en in overeenstemming met het genomen besluit, zal in Schouwen een proef genomen worden met 4 soorten chevalier-gerst. De plaats der te houden zomervergadering in Juni of Juli a.s werd vastgesteld om die op Kortgene te houden. Aldaar zal dan de rekening worden nagezien, waarvoor bereids in de commissie werden gekozen de heeren M. Zuidweg, J. van Oeveren en Iz. van der Weele. Vervolgens werden in het bestuur her kozen de heeren G. O. Sneep, vice-voor- zitter en A.C. J. Noteboom, penningmeester ieder met 22 stemmen. Voorts werd in plaats van commissaris, waarvoor de heer A. J. van Nieuwenhuijze aftrad en niet herkiesbaar was, gekozen de heer A. van Broekhuizen te Wemeldinge met 15 stemmen. Daarna kwam in behandeling het voor stel om een prijs van f 10 uit te loven aan hem die in eene kleine brochure aantoont „Het nut van het omwisselen van boe renzoons". De heer Kakebeeke stelt het nut hiervan in het licht, wat reeds bleek uit omwisse- van zijne rechtskennis te geven, al zijn aangeleerd latijn uitkraamde. „Maar", ging hij voort, „iemand in „suspicie" brengen „Ook dat verlang ik niet," onderbrak de markies, wiens toon eenigszins ongeduldig werd. Hem het leven ondragelijk maken," zeide meester Renunkel, zonder op de be merking van den markies acht te geven, „hem in al zijne bewegingen bespieden, terwijl onze gewoonten, en wij schatten de daarin geschreven vrijheden zeer hoog, tot den rustigen en vreedzamen vreemdeling zeggen vade in pace datU zegt, griffier?" „Niets, sinjeur Renunkel." „Mij dacht „Indien UEd. mij echter eene opmerking veroorlooft „Spreek, griffier." „Op het vade in pace zou ik echter antwoorden si vis paeem, para b e 11 u m 2). Meester Renunkel was eenigszins uit zijn lood geslagen hij vreesde altijd eene wor steling in het latijn, met dien duivelschen griffier. „Verklaar u, griffier." „In het feit, dat de heer markies ter tafel breDgt, schijnt mij de mogelijkheid van het een of ander strafbaar feit, een geval, in strijd met de gewoonten van Ga in vrede. Wilt gij den vrede, bereid den oorlog. ling van Zeeuwen met Groningers. Maar door een brochure wordt er meer bekend heid aan gegeven. Men moet speciale ken nissen hebben om dit toe te passen, want anders komt men het niet te weten wie er gebruik van zal maken, maar een brochure kan ook daarvoor de wegwijzer worden. Dit voorstel werd aangenomen. Eene com missie van onderzoek voor die brochure zal benoemd worden en als hoofd van die commissie zal fungeeren de heer I. G. J. Kakebeeke. Voorts komt in behandeling een voorstel van het bestuur om ter nadere kennis making met de bestaande vereenigingen van oud leerlingen der R. L. W. S. in de provinciën Friesland, Groningen, Z.-Holland en N.-Holiand jaarlijks afgevaardigden te zenden naar hare algemeene vergaderingen, en deze uit te noodigen tot vertegenwoor diging hunnerzijds op onze jaarvergade ringen. Hierbij tevens te besluiten de reis kosten onzer afgevaardigden uit de kas te vergoeden. De afgevaardigde uit N.-Holland leverde hierover een zaakrijk betoog en stelde in het licht dat gedurige aanraking van bestuursleden der genoemde vereeni gingen de samenwerking bevorderen en de zal practijk ten zeerste in de hand zal werken. Het zal er toe leiden, wat reeds werd ge opperd, dat er een landbouwbond tot stand komt, die voor den landbouw van groot belang kan worden. Met brochures en geschriften kan men ook veel goeds stichten meende de lieer Sneep en opperde bezwaar om des zomers voor eenige dagen het bedrijf te verlaten, om aan landbouwvergaderingen elders deel te nemen. De voorzitter meende te moeten opmer ken dat het er dan toe leidt, dat, als het voorstel aangenomen wordt, de heer Sneep moeilijk afgevaardigde zal kunnen zijn maar wellicht zullen er wel afgevaardigden ge"onden worden die hun tijd er voor kunnen geven. Na nog eenige besprekingen werd dit voorstel met 21 tegen 3 stemmen aangenomen. De eere voorzitter adviseert dat de be noeming van afgevaardigden en plaatsver vangers door het bestuur zal geschieden. Overeenkomstig werd alzoo besloten zonder hoofdelijke stemming. De heer Broekhuizen stelt voor de namen der leden op eene lijst te doen drukken, wat het voordeel geeft dat men elkander beter zal leeren kennen, wat samenwerking in de hand werkt. Eveneens zonder hoof delijke stemming aangenomen. De oproepingsbrieven zullen voor 't ver volg in overeenstemming met het reglement tijdig toegezonden worden. Hierna wordt door den Provincialen veearts te Kruiningen, den heer M. van der Vliet, eene lezing gehouden over het onderwerp: „Tuberculose bij het rundvee". Deze leerzame rede werd met de meeste aandacht gevolgd, ook nog door een jongere groep landbouwleerlingen die geïnviteerd waren. GOES. Heden werd op last van den Commissaris van politie naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht, de persoon van de W„ wegens landlooperij. Gisteren liep hij alhier met eenig post papier te leuren en om het medelijden op te wekken, had hij zijn ondergoed uitge trokken en in het logement achtergelaten. GOES. Op Zondag 22 dezer, des middags te 12 uur, zal door het Ned R. K. Secre tariaat van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël", in de bovenzaal van 't café „Maartense" eene propaganda vergadering worden gehouden Allfe R. K. spoorweg- mannen en belangstellenden worden ver zocht deze vergadering bij te wonen. De heeren Dogge uit Beek (N.-B.) en Diddens uit Tilburg zullen als sprekers optreden, tevens ig den Weleerw. heer Donders, kapelaan te Boxtel, ook als zoodanig ver zocht te komen. Zij, die eenig belang stellen in de goede en nuttige samenleving en vereeniging, verzuime deze vergadering niet te komen bijwonen. Brabant, te kunnen bestaan, en daarom zou het niet onnoodig zijn de handeling der beide vreemdelingen gade te slaan, zonder daarom de minste achterdocht te doen blijken De markies knikte. De griffier was een lang, mager man met grooten arendsneus, diep liggende oogen en zwarte lange wenkbrauwen een echt politiegezicht. Het bleek wel, hoe, is moeielijk te zeggen, dat de twee personen nu elkander verstaan hadden de een en ander begreep, dat er een ronden stuiver uit die zaak zou kunnen geklopt worden. De luitenant zweeg echter nog een oogen blik hij nam uit den breeden vestzak eene zilveren snuifdoos, stak er nadenkend duim en wijsvinger in, en scheen daarin nieuwe bewijsreden in deze moeilijke zaak te willen zoeken. „Wij zullen," zeide hij ten slotte, „de vraag van den heer markies in ernstige overweging nemen echter ben ik verplicht aan UEd. op te merken," en de man aar zelde, „dat de daarop loopende kosten. „Natuurlijk," luidde onmiddellijk het antwoord. „Graaf Raoul Dieu-le-Veut is een man van eer, een milddadig man en de diensten, hem bewezen bij het terug vinden zijner dochter, zal hij niet onvergoed laten." (Wordt Vervolgd).

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2