J ÏEUWS Rechtzaken. Landbouw en Veeteelt. KERKNIEUWS. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Laatste en Telegrafische berichten. Afloop Verkoopingen enz. Aanbestedingen. Openbare Verkoopingen. Nagekomen advertentie. TE HUUR: ■vorige week psselen ver- F rankrijk, 1 f2.50 tot de vorige gewoonlijk. lordraeht, ge %g, door prof. lit, wat de be- liveland eene tusschen de gezichten en I korte gezich- J de schoonste lopa, dan toch |der de licht- o. a. een af- L'oon schoone luw met eene Jende uitdruk- Voorts stel- har het fiere, Ipe van den 1 het gedrukte, Ibancier, Pzen der bieten lirai naar boven, len gesloten zijn per 1000 K.G. Iiouwers een af- laar zij meenen prijzen zullen Iteerden tegen lechter de voor- 1 zij zullen deelen bslag, indien de de Chilisalpeter tijd zóó sterk I zelfs van onge- I dat ook de be- Imeer geldelijke Ikenen van een Iroote schaal zijn ■vnmige landbou- Jinterkoren zullen ïemeld pil buiten de kom ging 's morgens en liet zijn huis llags thuis kwam, fide in zijn kamer. kast en nit een len vermist. Twee |>p tafel laten lig- leeggemaakt en |1 gelaten. de woning waren |e lamp en (le kast bloedvlekken op- lle iemand, die to lan het tweede per- llde oversteken, met lóó vastgeklemd in lij slechts door liet J>n en dan nog met ■den benarden toe- 1> was op dat oogen- In in aantocht, wal |k station een zeld- achten wij mede ral gewenscht, als Inderen om hij het voorzichtig tc zijn. vervoegde zich tor ■ge jonge man, die li rijven voor de nali- 1906. De loleling, vader van twee kin- derde eerstdaags le I Tiel beval zijn hond, llr dier eene soort been, waarmede hij te leggen. De hond blijkbaar mol legen- laar zich uit de kamer 1 vloog het dier hem teel. De huisbewanr- de nabijheid was, Jh kon den hond niet lens opnieuw op zijn ldezen op verschillon- lceel, borst en armen, kracht. Nadat men den Sn alleen had gelaten, pi geworden en kwam I er kwispelstaartend te-. 1 met den rijksveearts |n den hond te dooden, door middel van een peh. Reeds vroeger had zoon van den huisbe- ■n. Ie gevangenneming van Iweduwe van den land- Inmes, te Muntendam, kei. nu wijlen den graan- iiuder Feunekes aldaar, luistering van effecten, 'tmeester van Munten- onderzoek bij familie- lam ingesteld en naar pd resultaat. Is 4 getuigen voor den Ictie te Winschoten ge- >gen de wed. F. is inge- rliend door den heer de Grooth, architect le Winschoten, wiens echtgenoote een dochter is uit het eerste huwelijk van den heer Feunekes, en dus een .stiefdoch ter van do verdachte. De effecten moeten te Stadskanaal ver zilverd zijn en het verduisterd bedrag moet eenige duizenden guldens bedragen. De gearresteerde zou binnenkort huwen met den weduwnaar Blauw te Kropswolde, waar zij hij haar arrestatie verblijf hield. De rijksveldwacht te Maastricht is op het spoor gekomen van een diefstal van aardewerk, gepleegd langen tijd en op uit gebreide schaal, ten naaeele der glas- en aardewerkfabriek De Spliinx, voorheen Petrus Regout. De dieveggen, allen ar beidsters, hadden bij het verlaten der fa briek allerlei kostbare voorwerpen onder haar kleeding medegenomen en ten eigen bate aangewend. Reeds zijn twee van haar aangehouden, terwijl de hoofddaderes voort vluchtig is. Te Voorburg had een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. De bakkersvrouw, mej. K„ die in het Oosteinde der gemeente klanten had be zocht. wilde per stoomtram huiswaarts keeren, werd echter door een meikkar, welke juist naderde, gegrepen en overreden. De dood trad onmiddellijk in. Neder land's neutraliteit. Men meldt uit 's-Gravenhage Omtrent de nadere maatregelen tot stren ge handhaving van de neutraliteit in onze Oost-Indische bezittingen met het oog op den oorlog ter zee in het Oosten,[vernemen wij, dat het panterschip Kortenaer, gesta- tionneerd te Curasao, order heeft bekomen naar de Bermudah eilanden te stoomen en aldaar te wachten op nadere bevelen. Het panterschip de Ruyter, moet 14 dezer hier te lande gereed zijn voor vertrek naar Oost-Indië. Aan de oorlogvoerende en andere mogend heden zijn bij nota de voor Indië geldende ueutraliteits-hepalingen nader in herinnering gebracht. Zekere Emiel Lootens, 34 jaar oud, die heL inzicht te kennen gegeven had naar Amerika te vertrekken en met dit doel Maandag al zijne meubelen had ver kocht, is Dinsdagavond ten 7 ure 23, tus schen de statie en de brug te Landegem hij Gent, door den trein uit Brugge ver rast en letterlijk het hoofd afgereden. De man was weduwnaar en laat drie kin deren na. Te Voorburg had een droevig ongeval met doodelijken afloop plaats. Do bakkersvrouw, mej. K., die in het Oosleinde der gemeente klanten had be zocht, wilde por stoomtram huiswaarts keeren, werd echter door een meikkar, welke juist naderde, gegrepen en over reden. De (lood trad onmiddelijk in. Een huisvader in de gemeente Recuwijk (hij Gouda) deed aangifte van de geboorte van zijn twintigste kind. Van dit twintigtal (allen uit één huwelijk) zijn er nog zes tien in loven. Te Heerewaarden is het 8-jarig doch tertje van G. II. V. op straal uitgegleden. Door dien val kreeg zij hersenschudding, waaraan zij een dag lalev overleed. Gisteravond zijn de schipper v. d. Heide en zijn zoon bij de Wedderklap te Oude Pekela in het kanaal geraakt. De vader wist zich le redden, doch do zoon ver dronk. Omtrent het bericht betreffende een juwelier uit Tilburg, die te Antwerpen aangevallen en beroofd werd, verneemt hot „N. v. d. D." hot volgende: Bedoelde juwelier is de heer P. v. E., aldaar, die zich Woensdag der vorige week den ganschen dag op de diamant markt had opgehouden. Des avonds, komende van een bezoek aan een zijner vrienden aldaar, werd hij op straat door twee hem onbekende personen aangeval- len. Een hunner greep zijn linkerhand vast, terwijl de ander in een oogwenk de portefeuille bemachtigde, die de heer v. E. in zijn vestzak droeg. Tusschen den aangevallene en zijn beide aanranders ontstond nu een worsteling. De heer v. E. moest zijn pogen, om althans een der boeven vast te houden, al spoedig opgeven. Middelerwijl kwam de politie opdagen, doch de twee man nen hadden intusschen het hazenpad ge kozen. Alle pogingen zijn tot nu toe vruch teloos gebleven. In de portefeuille was ongeveer f 250 aan papierongeld. Ook had de heer v. E. voor f 1200 aan diamanten bij zich. Deze zijn hem echter niet ont vreemd. Uit Neede meldt men Gistermiddag had de voerman G. J. B.. die werkzaam was op de steen- en pan- nenfabriek 'tKisveld, van de wed. S ten Bokkel Huinink alhier, het ongeluk' van een met leem beladen kipkar te vallen. De paarden kwamen met de kar zonder voerman aan de fabriek. Toen men hem ging zoeken, vond men hem dood op den weg liggen. Te Beverwijk heeft een tweejarig kind in een onbewaakt oogenblik kokende kof fie gedronken uit den te vuur staanden ketel. Na het gebeurde speelde het kind nog eenige uren rustig door, totdat de gevolgen van de inwendige verbranding zich plot seling voordeden en het voor hulp te laat was. Op weg naar het station, wijl men het kind naar het ziekenhuis te Haarlem wilde brengen, is de kleine in vaders armen helaas bezweken. Men meldt uit den Haag: Twee jongens van 12 en 14 jaar raakten 's avonds in het Westeinde, dicht bij de Lijnbaan, aan het kibbelen, Maar daarbij bleef 't niet. Zij werden ten slotte handgemeen en de 12-jarige vechtersbaas greep zelfs naar het mes. Nog erger, hij gebruikte het om zijn 14 jarigen tegenstander een steek toe te brengen. Gelukkig liep 'tnog vrij goed af. De 14- jarige werd, aan de linkerzijde verwond, naar het roomsch-katholieke ziekenhuis ver voerd, dat hij, na verbonden te zyn, spoedig kon verlaten. Tegen den jeugdigen dader is procesverbaal opgemaakt. Gisteren is te Meppel het treurig bericht ontvangen, dat het vaartnig van D. Schuur man, van Dedemsvaart, tijdens den jongsten storm in de nabijheid van Elburg gezonken is. De opvarenden: man, vrouw, kindje en knecht, zijn allen in de golven omge- gekomen. Uit Amersfoort meldt men: Gisterenmiddag omstreeks half twee brak een zware brand uit in het tabakspakhuis van den heer A. Herschel Bzn., staande op 'tZand. De meesterknecht, een reeds bejaard man, was den geheelen morgen bezig geweest tabak klaar te maken, welke 's morgensmoest verzonden worden. Op het oogenblik dat de brand uitbrak, kwam hij geheel ontdaan naar buiten en verklaarde hij juist de kachel te hebben aangemaakt. De man was blijkbaar zoo geschrikt, dat hij niet wist te verklaren wat er eigenlijk gebeurd was. Vermoedelijk is er vuur uit de kachel in de tabak terecht gekomen, waardoor de brand is ontstaan. In een oogenblik tijds stond alles in lichtelaaie en liepen de aangrenzende ge bouwen, o.m. een pakhuis van den heer Azijnman, waarin vaten petroleum geborgen waren, en het gebouw van den Christelij- ken Nationalen Werkmansbond gevaar ook in brand te geraken. Maar weldra kwamen van verschillende kanten de spuiten aan rukken, zoodat het vuur, aan alle zijden krachtig aangepakt, in een paar uren tijds bedwongen was. Gelukkig dat de brand overdag is uitgebroken, anders zouden de gevolgen zeker veel erger zijn geweest. Naar wij vernemen is alles verzekerd. Te Hilvarenbeek zoo schrijft men uit Tilburg doet zich het volgend geval voor: Bij het kasteel Groenendaal behoort een heerlijk jachtrecht van circa 5000 H.A. De boeren, eigenaars dezer gronden, togen immer, voorzien van een permissie lot delging van het schadelijk wild, ter ko nijnenjacht, tot in 1900 de rechtbank te Breda besliste, dat de hoeren daartoe geen recht hadden. Van dien tijd waren de vruchten des landmails meedoogenloos aan dezen vijand van het akkerbedrijf over geleverd. Ten spijt van de rechterlijke uit spraak trachtten intusschen de boeren nog zooveel mogelijk den verwoester van hun erf te houden, al liepen zij dan ook gevaar zich een vonnis op den hals te halen. Even wel, de strijd was hopeloos. Gansche rogge- akkers werden kaalgevreten. Van eene aanplanting van 60,000 mastplanten op het landgoed van den heer N. v. Dijk te Diessen is bijna geen enkele meer te vin den. Sommigen, wien het bedrijf daar ter plaatse onmogelijk werd gemaakt, brach ten dit naar elders over. Op 24 Dec. des vorigen jaars, besliste de Ilooge Raad evenwel, in een dergelijke zaak, die voor de rechtbank te Zierikzee voorkwam, ten gunste der boeren. Nau welijks was dit besluit bekend, of de eige naars der gronden, behoorende tot het heerlijk jachtrecht, trokken uit ter ver delging van het schadelijk wild. Tegen de jagende boeren, schoon in 't bezit van eene permissie, is nu echter proces-verbaal opgemaakt, en men wacht met belang stelling den afloop af. De Russische regeering heeft een circu laire aan de mogendheden gezonden in verband met de schending der neutrali teit gedurende het afgeloopen tijdvak van den Russisch-Japanschen oorlog door China. In dit schrijven wordt China voor on bekwaam verklaard om zijn verplichtingen na te komen. Dan wordt een reeks bekend geworden schendingen der onzijdigheid opgesomd en wordt het voor waarschijnlijk verklaard dat deze manier van doen op dezelfde wijze zal voortgaan. Dit kan het land op gevaarlijke wegen leiden. De door de Europeesche mogendheden terstond bij het begin van den oorlog gedane pogingen om China's onzijdigheid te verzekeren heb ben geen succes gehad, maar de ophitsing tegen de Europeanen heeft een ernstigen toestand in 't leven geroepen, die Rusland genoopt heeft de algemeene aandacht daar op te vestigen. Aan het slot van den omzendbrief maakt Rusland voor zich aanspraak op het recht, zich in de kwestie van China's onzijdigheid te laten leiden door zijn eigen belangen. Z. H. de Paus heeft verleden Maandag den hertog en de hertogin van Genua in gehoor ontvangen. Het zeer nartelijke gesprek duurde meer dan een half uur. Do Paus heeft zijne bezoekers vergezeld tot aan de deur van zijne vertrekken. Deze gebeurtenis is van het allerhoogste gewicht. Het is de eerste maal seder.ti den val der tijdelijke macht des Pausen, dat een prins van het huis van Savoye den voet zette in het Vaticaan. Ook woonden de hertog en de hertogin van Genua en hun zoon de plechtigheid der heiligverklaring van den pastoor van Ars bij. Het was ook de eerste maal sedert den val der tijdelijke macht, dat prinsen van het liuis van Savoye eene plechtigheid in Sint Pieter bijwoonden. Lord Milner heeft generaal Louis Botha, in zake deKaapscheballingen, me degedeeld dat deze laatsten mogen lerug- keeren mits zij een verklaring van hun schuld teekenen. Daarop zal dan een for meel vonnis over hen uitgesproken wor den, waarbij hun voor vijf jaar het parle mentaire kiesrecht ontnomen wordt. Te Rixdorf, bij Berlijn, heeft een man zijne drie kinderen, van wie het oudste ruim drie jaar oud was, opgehangen. Ver volgens heeft hij getracht zichzelf van kant te maken, maar deze poging is door de komst van een politieagent mislukt. De man heet Arthur Merdersky en is 28 jaar oud. Vroeger was hij draaier van beroep, later kellner, en in den allerlaatsten tijd liep hij met negotie. Hij was aan den drank en mishandelde soms zijn vrouw, die dan wel eens wegliep. Donderdag j.l. had zij ook weer een goed heenkomen bij haar familie gezocht. De man moet toen een walg van zichzelf hebben ge kregen. Voor 't overige schijnt hij vaak geklaagd te hebben, dat zijn vrouw het huishouden verwaarloosde. Gistermorgen halfelf kwam hij in een tapperij in zijn huurt en gaf aan den kastelein twee pakjes met het verzoek, ze later twee kennis sen ter hand te willen stellen. In het eene pakje zat zijn trouwring. Verder zei hij, als in een droom, tegen den kastelein „De kinderen hangen al; nu zal ik het zelf ook niet lang meer maken". Toen hij kort daarop heenging, riep de kaste lein een agent, die zich, door met de sabel een ruit in te slaan, toegang tot zijn woning verschafte en de poging van Merdersky, ook zichzelf door ophanging van het leven te berooven, nog juist kon verijdelen. De kindertjes, twee jongens en een meisje, hingen naast elkaar aan een ijzeren ledikant. De jongste twee waren reeds dood, het oudste gaf nog zwakke teekens van leven en werd naar een zie kenhuis overgebracht, maar toen het daar aankwam, was het reeds overleden. De moordenaar is natuurlijk in hechtenis ge nomen. De hoeren Van der Bilt, Pierpont Mor gan en andere amerikaansehe geldkonin- gen gaan een bank stichten, die dag en nacht geopend zal zijn. Op alle uren van den nacht zal men dus beursorders kun nen geven, effecten kunnen realiseoren enz., zonder iets meer te betalen dan overdag. Deze bank zal een dubbel stel personeel hebben en evenmin als de zon ooit onderging in hot oude spaansche, koloniale rijk, zal het licht ooit verdwij nen uit (1e nieuwe bank der amerikaan sehe milliardairs. Voor laat-lhuiskomers levens een mooi voorwendsel om te zeg gen „ik hen naar de bank geweest." Te Washington is een mislukte poging gedaan om het door keizer Wilhelm ge schonken standbeeld van Frederik den Groote te doen springen. Een ontplofbare stof met een brandende lont was aan het beeld bevestigd, maar werd bijtijds ontdekt en verwijderd. De daders zijn nog niet gevonden. Ter griffie der arr.-rechtbank te Middel burg is door den officier van justitie bij genoemde rechtbank hooger beroep aange- teekend tegen het op den 6en dezer door voornoemde rechtbank, gewezen vonnis, waarbij C. W., oud 28 jaar, boerenknecht te O.- en W .-Souburg, destijds alhier in hechtenis, ter zake van „mishandeling den dood tengevolge hebbende", is schuldig verklaard, doch niet strafbaar en ontslagen van rechtsvervolging met bevel zijner in vrijheidstelling. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage stond gisteren in hooger beroep terecht een herbergier uit Vlissingen, die bij vonnis van den 9en December j.l. door de Mid- delburgsche rechtbank was veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, wegens het opkoopen van gestolen postal orders. Beklaagde beweerde niet geweten te hebben dat de door hem gekochte stukken van diefstal afkomstig waren. De verdediger vroeg vrijspraak. Nadat de proc.-generaal bevestiging van het veroordeel end vonnis had gevorderd, werd de uitspraak bepaald op heden over Suikerbieten op zandgrond. Het is te bezien, dat de landbouwers, die in het bezit zijn van goeden zandgrond, die zich maar eenigszins leent tot den ver bouw van suikerbieten dit jaar zeker niet zullen nalaten daarvan partij te trekken en dat land ook zooveel mogelijk met bieten zullen bezaaien. Om aan te toonen, dat het inderdaad mogelijk is van eenigszins goe den grond, al is het ook zandgrond, een goeden bietenoogst te verkrijgen, geef ik hierbij een kort 'verslag van een bieten- proefveld, aangelegd in 1901. Het was een proefveld te Halsteren, in 'tHalster- sche Laag en werd aangelegd door den heer L. C. Jacobs aldaar, onder toezicht van den betrokken rijkslandbouwleeraar. Het had tot doel de werking van een kalibemesting op dien bodem te onder zoeken. Tevens zou worden nagegaan, in welken vorm een kalibemesting het best werkte. (Het is natuurlijk bekend, dat bemesting met kalizouten onontbeerlijk is, bij suikerbieten, op zandgrond). Het ge bruikte perceel had een oppervlakte van 34 Aren en was verdeeld in 4 veldjes van gelijke grootte. Het geheele proefveld kreeg per Hectare 55 karren stalmest, 500 K.G. superphosphaat van 4 pCt. 'en 450 K.G. chilisalpeter. Behalve deze bemesting kreeg het eerste perceel geen kalibemes ting; het tweede perceel 700 K.G. kaïniet per Hectare; het derde perceel 160 K.G. chloorkali per H.A.; het vierde perceel 300 K.G. patentkali per Hectare. De kalimeststoffen werden in den herfst van 1900 uitgestrooid, de overige meststof fen in het voorjaar van 1901. Den 15n Mei 1901 werd het proefveld met bieten zaad variëteit Klein Wanzleben be zaaid. Op het eerste perceel bleven de bieten gedurende het geheele jaar zeer achterlijk. Ook was het aantal planten te gering. Er is reden om aan te nemen, dat deze slechte stand in de eerste plaats een gevolg is van de afwezigheid van kali. Er lag n.l. op denzelfden akker nog een strook grond, buiten het proefveld, dat evenals het eerste perceel behandeld was en waar de bieten zich ongeveer even slecht ontwikkelden. Den 31n October wer den de bieten gerooid. Als opbrengsten werden verkregen van perceel I 1,037 kg. met 15,8 °/o suiker. II 2,199 15,9 o/0 III 2,296 16,2 IV 2,482 16,9 Kosten van de kalibemesting per per ceel II pl.m. f 1.50. III pl.m. £1.70. IV pl.m. f 1.85. Zonder verdere berekening blijkt dus naar aanleiding van deze proefneming, dat le. eene kalibemesting do opbrengst be langrijk heeit verhoogd, 2e. dat de kali magnesia (patent-kali) de gunstigste uit komsten heeft opgeleverd, daarna de chloorkali, dan kaïniet. Verder deelt het verslag mede, dat het vorige jaar dezelfde uitkomsten verkre gen werden. Uit deze proef blijkt, dat het zeer goed mogelijk is, dat men op goeden zand grond suikerbieten verbouwt, als men daarbij tevens een oordeelkundige bemes ting geeft. Daar het nu hoog tijd is de kalimeststoffen op den grond te brengen, als men het nog niet gedaan heeft, zij deze beschrijving een aansporing daartoe. Uit Rome wordt aan den „Univers" gemeld, dat op verzoek van Z. E. kardinaal Couillié, aartsbisschop van Lyon, de H. Vader zich gewaardigd heeft den zaligen Johannes Vianney, pastoor van Ars, den pastoors van Frankrijk als patroon en be schermer te schenken. 1113 Jan. GOES. Geboren: 13, Izaak Cornelis, z. v. Abraham Izaak Behage en Elizabeth Adriana BruijsschaartPieternella Wil- helmina, d. v. Mattheus Paulus Schrijver en Leuntje Brand. Huw.-aangiften11, Johannes Petrus van Sprang, 66 j., weduwnaar van Adriana Geldof en Elizabeth Johanna Dhont, 70 j., weduwe van Willem de Pagter, beiden te Goes. Overleden11, Marinus, 16 mnd., z. v. Jo hannes Kooien en Maria Johanna de Busscher12, Cornelis Rombouts 75 j., gehuwd met Maria Theresia Schik. 6 13 Jan. IERSEKE. Gehuwd: 12, Huibrecht Gle- rum jm. 22 j., en Dina Bom jd. 20 j. 13 Januari. MIDDELBURG. Bevallen F. Bassie— v. Leerzum, z. MIDDELBURG, 12 Jan. 1905. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren grooter dan voorgaande week. Tarwe en zomergerst werden het meest gepresenteerd en daarnaar bestond een goede vraag. Peulvruchten werden minder aangaboden. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe f6.90 a f7.10; rogge en wintergerst niet getoond zomergerst f 4.65 haver f3,a, f3,25, Waleh. witteboonen f 14,50 a f 15,ronde bruineboonen f 10.!; lange dito f 11 paardeboonen f 6,60; tuinboonen f6.60 a f6.75; kroonerwten f7.50 f7.60. Boter f 1.01 a £1.11 per kilo. Eieren f 4.60 per 100 stuks, MIDDELBURG. In den laatsten tijd werd niet van inbreken gehoord. Heden nacht is nu weder een brutale diefstal ge pleegd. In de Lange Noordstraat ia bij den geweermaker v. O. een glasruit stuk geslagen, waarbij de nog onbekend gebleven daders van de daar uitgestalde wapens enkele jachtgeweren hebben gestolen. Het O. M. bij de rechtbank te Middel burg heeft heden 9 maanden gevangenis straf geëischt tegen een 20-jarigen kan toorbediende uit Vlissingen, gedetineerd te Middelburg, die zich te Vlissingen op het bookmakei'skantoor der firma Topping en Spindler heeft schuldig gemaakt aan diefstal van Engelsche bankbiljetten. Bekl. legde een volledige bekentènis af. MIDDELBURG. Aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland werd heden aanbesteedhet onderhouden van en het doen van herstellingen en vernieuwingen aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Goes, van den dag der goedkeuring van de aan besteding tot J en met 31 December 1906. Raming f1860. Inschrijversfirma W. J. van de Weert Zonen, voor f 1854 en M. Buitendijk voor f2074, beiden te Goes. HBINKENSZAND. Ten overstaan van den notaris F. van Cleef alhier, is geveild en verkocht voor C. de Baar Cz. te 'S-Heer- Arendskerkeeen woonhuis en erf te 's-Heer- Arendskerke, kadaster sectie H no. 1333, gedeeltelijk groot 3 A., toegewezen aan dhr. J. J. Witkam q. q. te Goes, voor f830 twee huizen met erf, aldaar, kadaster sectie H nos. 1334 en 1335, groot 2 A. 31 cA., aan dhr. Frans de Ruiter te 's Heer Arends kerke, voor f 525een schuur met tuin, aldaar, sectie H no. 1333, gedeeltelijk groot 11 A. 70 cA. aan dhr. A. Kloosterman te 's:Heer Arendskerke, voor f 610. Alles be halve 81/a pet. veilingskosten. Voor de erven Jan en Maatje Huige alhier, is ten overstaan van not. Joh, Pilaar te Goes, geveild en verkochteen woonhuis en erf op het dorp Heinkenszand, groot 3 A. 80 e.A. en een perceel tuin aldaar, groot 2 A. 80 c.A., te samen gevoegd, aan dhr. Danker Rijk te Heinkenszand, voor f610, behalve fÜ/j pet. veilingskosten. Woensdag 18 Jan. RILLAND, half 12 door het bestuur van den Zimmermanspolder, zinkwerk en steenbestorting Raming f8161. Bestek bij dhr .W. Kakebeeke te Goes. Donderdag 12 Jan. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe- ging door not. Hosang lo. een winkelhuis, Lange Delft B 124 groot 62 cA.een dito enz 375 cA. Vlissingsche straat3o. een huis en tuingrond Veersche Singel T 177 groot 187 cA.4o. id. T. 176 groot 205 cA.5o. een schuur enz. T 176 groot 217 cA.6o. 225 oA. bouwterrein aldaar 7o. 14o. huizen T194, T182 en 183 met bleekveld T 84, 85 en 86 met schuur en tuingrond, T 190 en 191, Vlissingsch Wagenplein G 7 (winkelhuis), Bellinkstraat G 161, Neder- straat O 195 en O 194, resp. groot 97, 187, 575, 130, 77, 104, 75 en 78 cA. Te zien 11 en 12 Jan. 1012 en 24 uur. 's-GRAVENPOLDER, bij den koster door not. Overman een huis 838 c.A. van Jan Polderman 10 uur. Vrijdag 13 Jan. HEINKENSZAND, door not. Pilaar bij Allemekinders half 11 voor erven Huige een huis 240 e.A. en een tuin 480 c.A. En om half 1 twee veeren bedden, antieke kleerkast, kastklok,oud porselein, glas en aar dewerk, arbeidersgereedschap, aardappelen. IERSEKE, half 3 in de Oesterbeurs door not. Mulock Houwer een huis 107 c.A. van F. Hoogesteger. Zaterdag 14 Jan. KOUDEKERKE, 1 uur aan de licht- wachterswoning door not. Loeff, 1 melkkoe, 2 varkens, 2 melkgeiten, 1 melkschaap, 60 kippen en hanen, meubels, zakken, maten en gereedschappen. Woensdag 18 Jan. BORSELE, voor erven Bakker bjj Wa- beke 1 uur door not. Pilaar een huis 110 c.A. Maandag 23 Jan. 's-HEER ARENDSKERKE, 12 uur ver pachting bij wed. de Ruiter voor 7 jaar, door not. v. Campen 15 perc. bouw- en weiland, samen 9,8544 H. A. in 's Heer Arendskerke. in DE hoofdstraat van Vlissingen, hoekhuis, vrije opgang, in te richten voor iedere zaak, voor latere uitbreiding ge schikt. Huurprijs f35 per maand. Inlichtingen verstrekt C. SANDERSE, Hobeinstraat, Vlissingen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3