BUITENLAND. 38NNENIAND. Van onze Eilanden. GEMENGD NiEUWS De boeken, geschriften en blaadjes die dat vergif verbergen, worden overal ver spreid en voor eene kleinigheid te koop geboden. Men ontziet zich niet daarbij zelfs misbruik te maken van een naam die voor elk Katholiek nog steeds een eerenaam is: do laatste dagen hebben een brochure gebracht waar de naam van een afvallig R.K. Priester het socialisme ver dedigt. Die pers moeten wij Katholieken tegenwerken. Doe? Door onze eigene pers te steunen, zooveel wij maar kunnen. Zoo ooit dan is thans het uur gekomen om de handen aan den ploeg (o slaan. Ja „de oude Katholieke geest moot weder herle ven en ons geheel doordringen." Wij moe ten komen tol de organisatie van alle strijdbare krachten en die organisatie moet Katholiek zijn, omdat, zooals prof. Kenller het zoide op den Gen Limburgschon katholieken dag, omdat Katholiek zijn do beste waarborg is der duurzaamheid. Ver- ecnigingen zijn menschelijke instellingen en als zoodanig zijn ze vergankelijk. Maar, iioe nauwer eene instelling zich aansluit bij de Kerk, hoe katholicker ze is, hoe meer kans ze beeft van duurzaam te zijn. En wanneer wij ons afvragen, waardoor zal meestal eene vereeniging ten gronde gaan? dan is liet antwoord: door zelfzucht en eigenzin. Daardoor ontslaat verschil van meening en volgt twist en oneenigheid; daardoor wordt hijlegging van een geschil onmogelijk, de samenwer king met anderen ondoeij lijk en dan is de overwinning voor de andere partij, welke men besloten had gezamenlijk to be strijden. Welnu het zijn de woorden van paus Leo XIII „wanneer het oog des geesles niet meer opziet, naar don hemel, maar zich uitsluitend richt naar de aarde, dan vermindert de liefde die vereenigt, dan heersclit zelfzucht die ver deelt." En daarom moeten wij ook in onze vereenigingen de Kerk erkennen, die met goddelijk gezag ons doet opzien (en hemel, daarom moeten wij Katholiek zijn, geheel en al. Moge dan, wanneer onze medewerking wordt gevraagd tol, het oprichten van Kathol, vereenigingen, moge dan het voor beeld van de Katholieke spoormannen van Zuid-Beveland, allen ter navolging prikke len, gedachtig de ondc spreuk: Goed voor gaan doet goed volgen. Laten wij alles doen, wat onze krachten, onze middelen en de omstandigheden ons veroorloven. J. v. W. DE OORLOC. De Russische admiraal Doebasof, het lid van de internationale commissie van onder zoek, is door de „Echo de Paris" onder vraagd over de kansen van den oorlog. Alvorens Rusland te verlaten heeft de admiraal, naar hij zeide, aan den Tsaar een volledig program tot wederopbouw dei- Russische vloot voorgelegd, een vloot, die hij machte zou wezen de heerschappij ter zee aan Rusland terug te bezorgen. Het is noodig dat Rusland daarvoor groote offers brengt, wil het in een nieuwen oorlog met Japan de zege behalen. Voor het oogenblik is daarvan geen sprake; zelfs inet bet derde eskader, dat men nog uit Libau moet afzenden, is Rozjestwenski niet in staat een zegepralen- den slag te leveren tegen de Japansche vloot. Wij hebben, vervolgde de admiraal, twintig maanden noodig om ons vlootpro- gram ten uitvoer te leggen. kies?" had de Vertigueul tot IJenry d'Ambrelle gezegd, op het oogenblik dat bij in '1 voorbijgaan de bleekheid van den edelman bemerkle. „Neem eenige ververschingen als ik u verzoeken mag," hervatte de gastheer en wenkte den knecht, die met kroezen, be kers en roemers, en een tweede die mei den keurigsten wijn, welken de kelder der „Gouden Ster" bevatte, binnentrad. Een onverwacht gezelschap is niet zel den een alleraangenaamst gezelschap, en dit, was hier ook hel geval. Men redeneerde, lachte, schertste en dronk den geurigen alicante, museaal- of rijnwijn, en dewijl men een gullen gast heer, eene hoffelijke gastvrouw, eene wel geschikte kamer had, waarin hot noch aan stoelen met fluweelen kussens, noch aan rustbank en buffet met zilveren drink- gcrief ontbrak, kou men wanen zich iu een voornaam salet der hoofdstad te be vinden. Bij den wijn behoort het spel, en hel duurde niet lang of men stelde een partij kaart voor. De kaarten verschenen, het goud rin kelde op de lafel on de Verligneul deed blijken, dat hij een speler, zells een grof speler was. Twee of drie personen hadden mevrouw de gravin omringd; de markies d' Ambrelle speelde niet; hij stond achter den sloel van den gastheer en scheen de kansen van liet spel na te gaan. Intusschen kan Koeropatkin nog wel een beweging ondernemen tegen Korea, maar wij moeten den toestand nemen zooals hij is en hem oplossen, hoezeer het ook onze nationale eigenliefde moge kwetsen, in het belang des vaderlands. „Onder deze omstandigheden aarzel ik niet te zeggen, dat wij een aanstaanden vrede tegemoet gaan. Wij zullen Port- Arthur en Mantsjoerije overlaten aan Japan, om ons dan aan het werk te begeven want die vrede kan maar tijdelijk zijn; wanneer Rusland eenmaal krachtig en on overwinnelijk zal zijn, zullen wij de tweede manche spelen, maar dan met alle troeven in onze hand". De „Echo de Paris" voegt er bij dat admiraal Doebasof de voorzitter is van de technische commissie vaii de Russische marine en zich in den oorlog met Turkije onderscheiden beeft. Hij is ook in 1898 bevelhebber over bet Russische smaldeel te Port-Arthur geweest. Sprekende over de vredesgeruebten zegt het Nowoje Wremja, dat het zou kunnen begrijpen dat men, na een schitterende Russische overwinning, sprak over vrede. Na de nederlaag van Port-Artlmr is dat on mogelijk. Rusland moet na een reeks be slissende zegepralen zijne voorwaarden kun nen stellen; want de eervolste vrede zou op dit oogenblik slechts een overeenkomst zijn, gesloten tusschen een verslagen Rus land en een zegepralend Japan. Het sluiten van den vrede, in een naaste toekomst, alvorens Rusland een volledige revanche heeft behaald, is volkomen onmogelijk. Berichten uit Petersburg gewagen van de koortsachtige haast, waarmede het aan vullingseskader voor de Russische Oostzee- vloot te Libau in gereedheid gebracht wordt. Tal van ingenieurs, opzichters en werklieden zijn uit Petersburg naar Libau vertrokken; ook de werven te Nikolajef en Sewastopol verleenen hulp. De geruchten dat Rozjestwenski terug geroepen zou worden, beginnen ook reeds te verminderen. FRANKRIJK. t'lémonce Louise Michel, do befaamde revolulionnaire en pétroleuse, is Maan dag le Marseille aan longontsteking, op gedaan na een spreekbeurt te Sisteron, overleden. Tot het laatste toe bleef zij vechten voor haar omwentelingslbeoriën. Zij is gestorven terwijl zij iu de Alpen-dis tricten propageerde voor de revolutie, daartoe als aanleiding nemende de gru welen van den oorlog in hel verre Oosten. Louise Michel was meer dan een Kenau, zij was een furie. Toen zij in 1871, na het beleg van Parijs, na den brand der stad, waartoe zij op zoo satanische wijze had medegewerkt, veroordeeld werd tol deportatie naar Nieuw-Caledonië, eischic zij uit zuiver fa natisme voor haar denkbelden, den dood. Dien tijd van haar vermaardheid, toen zij zich kleedde in het uniform der Com mune, heeft de „roode maagd" zoo als men haar noemde lang overleefd. Louise, die een geheel Voltairiaansche op voeding had ontvangen, was eerst onder wijzeres te Parijs. Toen de Duitschers de slad belegerden, trok zij geregeld naar de wallen, trachtte den moed van de nationale garde te verlevendigen door de mannen met woeste welsprekendheid wraak en ze gepraal voor te spiegelen en keerde som wijlen zonder schoenen on kousen naar huis terug, omdat zij die had afgestaan aan een armen drommel, dien zij, van koude bibberend, had ontmoet. De Commune, de „bevrijding van het proletariaat uit de slavernij", gaven haar doldriftig idea lisme rijkelijk voedsel. De woeste kerels en wijven, die met helschen wellust de prachtige gebouwen met petroleum drenk ten en in vlammen lieten opgaan, waren haar broeders en zusters. Van andere leiders onderscheidde zij zich echter in zooverre, dat zij, bij do afrekening, zich niet uit de voelen trachtte te maken, doch dood of verbanning durfde trotseeren. Zij werd naar Nieuw-Caledonië gedeporteerd. Op liet oogenblik dat de hofmakers de gravin ceiiigszins vrij lieten, naderde haar do markies d'Ambrelle; het was alsof de gelegenheid liem begunstigde, want hij bevond zich weldra alleen bij de gravin, welke nu aan het open venster do frissche koelte inademde. Do twee personen slonden tegenover elkander en de markies liet zijn strakken blik op de dame rusten. „Anne!" mompelde hij schier onwillens'. De toegesprokene scheen op dien aan val voorbereidzij deed alsof zij dat woord niet gehoord had en zeide op zeer na tuurlijken loon „Ge zijt Franschman, mijnheer de mar kies?" „Zou de gravin Anne Diou-le-Veul die bijzonderheid soms niet kennen?" luidde het antwoord mol eene deels ingehouden stem, terwijl hij de gastvrouw in de oogen staarde. „Mijnheer de markies geeft mij daar een naam die do mijne niet is." „Niet meer isverbeterde Ilonry d' Ambrelle. „Ik ben de gravin do Verligneul, mijnheer." De toon, dien do jonge, vrouw aan sloeg, wierp don markies uit het zadel; (och zeide hij nog „Er waren oogenblikken in uw leven, mevrouw, dat gij mij niet zoo koel loe- spraakt als gij vandaag doet." (wordt vervolgd.) DUITSCHLAND. De toestand in het Ruhrkolenbekken blijft zeer dreigend. Een groot deel der ar beiders weigert aan de leiders der vak bonden te gehoorzamen en legt hel werk neer. Een groot aantal mijnen zijn reeds getroffen door gedeeltelijke of algeheele werkstaking, in weerwil van de slechte vooruitzichten op succes. Aan do eene zijde is dit een bewijs dat de ontevredenheid zeer hoog geklommen moet zijn; aan de andere zijde dal de organisaties lang niet zoo invloedrijk waren als men meende. De leiders zijn machteloos; sommigen van hen hebben verklaard dal zij er niets meer mee le doen willen hebben. ZUID-AFRIKA. De „Daily Chronicle" verneemt uit Jo hannesburg Milner's verklaring, dal Hij een democratisch zelfbestuur in Transvaal voorstaat met een stemrecht, dat ruimer voor de Boeren is dan voor Engelschen, die nog geen twee jaar in Transvaal wonen, wekt algemeen verbazing. Men ziet er hot streven van de mijneigenaars in om den steun der Boeren te zoeken. Ook leest men in Milner's uitlatingen dat er oneenigheid is tusschen hem en de Engcl- sohe regeering. H. M. de Koningin bereidde met Nieuw jaar aan verschillende ambtenaren en be ambten van het Paleis liet Loo een blijde verrassing, door de modedeeling, dat zij de huizen enz., door dit personeel bewoond en aan H. M. toebekoorend, op zekere voor waarden in eigendom wenscht af te staan. Daar bedoelde voorwaarden van Koninklijke mildheid getuigen, werden deze natuurlijk gaarne aanvaard. Het personeel ontving tevens ongevraagd salarisverhooging ten bedrage van f500, f 400, enz., naar verhouding van bet vaste inkomen. Een J ap a n ner I o l'a d ang ge- arrest oord. Den 9en December werd, volgons een telegram aan liet „Indische Nieuws v. it. DagfV le I'adang gearres teerd een Japanner, die o[i punt stond naar Singapore te vertrekken. De man werd in liet bezit bevonden van (rekeningen van de Emmahaven en van de plaatselijke verdedigingswerken. Hij was reeds een tijdje te Padang en had de aandacht der politie getrokken. GOES. Op het laatst van November des vorigen jaars diende vooi liet kanton gerecht alhier een zaak, die den heer S. van der Peijl, directeur der stoomhout- zagerij, betrof. Door den adj.-inspecteur der veiligheids wet, werden in en om zijn fabriek een vijftal overtredingen geconstateerd. Br werden een gelijk getal boeten ad f25, te zamen f 125, geëisclit. De uitspraak vaD den kantonrechter was, dat maar twee geldboeten ad f 5 werden toegepast. De ambtenaar van het O. M. was met die uitspraak niet tevreden en kwam in liooger beroep, welke zaak nu Vrijdag 3 Februari a. s. voor de rechtbank te Middelburg zal behandeld worden. Men is benieuwd hoe die zaak zal loopen, want in zijn eisch was de ambtenaar van bet O. M. nogal streDg en dit zal er niet op verbeterd zijn, nu bekend geworden is, dat fabrikanten en werkgevers uit Zeeland en ook van elders, met elkander beraad slaagden wat te doen tegen de huns inziens overdreven optreding van inspecteurs der veiligheidswet. In de alhier gisteravond gehouden vergadering der centrale a.-r. Kiesvereeni- ging, werd besloten tot voorloopige candi- daatstelling van liet Kamerlid Lobman. MIDDELBURG. Do beer W. Groene- woud, deurwaarder der directe belastingen voor het kantoor Middelburg en Vlissingen, is, op zijn verzoek, met I Februari als zoo danig overgeplaatst naar Dordrecht. VLISSINGEN. Het Duitsche s.s. „Hugo en Clara" van Antwerpen naar Middlesbro bestemd, met een lading machinerie, pas seerde gistermorgen alhier,) doc.li keerde 's middags weer uit zee terug met los gewerkte lading, waardoor liet stoomschip zwaar op slagzijde lag, en stoomde weder naar Antwerpen op, om de lading opnieuw te doen stuwen. Het Duitsche s.s. „Kronprinz", het welk verleden Donderdag alhier passagiers en mail landde, komende van Zuid-Afrika, heeft op de reis van hier naar Hamburg, veel slecht weer ondervonden. Het heeft ongeveer 14 uur op de zee gelegen, voortdurend overhellende naar stuurboord en naar bakboord, zoodat het schip in 't geheel niet vooruit kwam. Het bad de 100 ton kolen opgebruikt, welke liet in Vlissingen bad ingenomen. Verder be kwam het nog veel schade aan dek, brug en sloepen. De bevolking alhier bestond op 31 December 1903 uit9340 mannen en 9799 vrouwen, dus 19139 personen. Vermeerdering had plaats door vestiging met 89G mannen en 722 vrouwen, dus 1018 en door geboorte met 295 mannen en 307 vrouwen is 'G02, of met 1191 mannen en 1029 vrouwen, totaal 2220 personen. Vermindering hau plaats door vertrek met 728 mannen en 649 vrouwen, dus 1377 en door overlijden met 141 mannen en 122 vrouwen is 263, of met 869 mannen en 771 vrouwen samen 1640 personen, blijft dus vermeerdering van S'2l mannen en 258 vrouwen of 580 personen of 3 3 pCt. Der halve bestond de bevolking op 31 December 1904 uit 9662 mannen en 10057 vrouwen, totaal 19719 personen. In liet geheel overtreft liet aantal ge borenen dat der overledenen met 339 per sonen, het aantal ingekomenen overtreft dat van lien die de gemeente verlieten met 241 personen. Eene vermeerdering dus van 580 personen. KRABBENDIJKE. De Iandbouwver- eenigmg „Eendracht maakt macht" liet in openbare verg. Woensdag 1.1. dhr. J. P. M. Camman, rijkslandbouwleeraar, optreden met het onderwerp: vruchtencultuur. De vereeniging smaakte het genoegen, dat de zaal propvol was en de opgekomenen hadden een leerzamen, aangenamen avond, daar het gesprokene door het vertoonen van lichtbeelden werd opgehelderd. Spreker wees er op, dat de vruchten cultuur bij den landbouw achterstaat en eerst sedert enkele jaren de belangstelling aan liet komen is. Met name in Zeeland kan heel wat gedaan worden. Te veel fruit is er niet spoedig, mits men ga arbeiden voor de wereldmarkt. Amerika b.v. kan zijn fruit grif kwijt en tegen liooger prijs dan in Europa wordt besteed, omdat de kwaliteit goed en de sorteering uitstekend is. De prijzen zijn nu iets minder, maar over 't geheel betei dan enkele jaren terug. Toen 80 cent a f 1,nu minstens f 2 tot f 4. Vervolgens wees spreker of vele fouten bij het aanleggen van boomgaarden, oor zaken van ziekten en wat gedaan moet worden om de boomen elk jaar goed te doen dragen. Een boomgaard moet aangelegd worden in bouwland, de bovengrond moet los blijven. Eerst moet de kniklaag door diep spitten of door den moordploeg gebroken zijn en dan moet de grond goed afwateren (greppels of draineerbuizen). De boomen moeten goed uit elkaar staan, liefst 12 M. van elkaar. Als men éèn rij heeft geplant en men maakt dan van panlatten een ge- lijkzijdigen driehoek, dan wijst de top telkens de plaats van den boom in de volgenden rij aan en staan de boomen keurig mooi, 80 boomen is meer dan vol doende op de H.A. De boom moet flink boog staan, een handbreed boven den grond. De wortels worden met een scherp mes plat afgesneden en dan in hetplantgat plat op de aarde gezet. De droge, losse grond wordt tusschen de wortels gestrooid en mid delerwijl de stam geschud. Als de wortels bedekt zijn, kome er een laagje oude stal mest en eindelijk de overige grond. Een gegalvaniseerd ijzerdraadje met kurken gaat om den stam en daaraan komen drie of vier draden aan paaltjes vast en de boom staat recht en blijft recht staan. Spreker gaf nog vele wenken en liet na de pauze enkele aanplantingen en kweekwijzen op het doek zien. Ook bracht spreker de verg. in het Westland, te Broek op Langendijk en zelfs in Engeland, om de vergadering er diep van te doordringen, dat verbetering en vermeerdering van teelt en vooruitgang in den handel moeten saamgaan. Spreker achtte het voor groot belang de groenten en vruchtenveiling te Goes, tot meerderen bloei te brengen. Door J. W. alhier is hooger beroep aangeteekend tegen liet vonnis van liet kan tongerecht te Goes, van 31 December 1901, waarbij hij wegens het als stationchef niet aan de wachters de komst van een trein seinen is veroordeeld tot f 10 b. sub. 3 d. h. SCHORE. Opgave der bevolking dezer gemeente op 1 Jan. 1905 Geboren 14 m. en 11 vr. totaal 25, overleden 7 m. en 6 vr. totaal 13. Er werden 11 huwelijken vol trokken. In de gemeente gekomen 32 m. en 34 vr. totaal 66, uit de gemeente ver trokken 37 m en 33 vr. totaal 70. In liet geheel 382 in. en 398 vr. of 780 personen. Er waren 2 levenloos aangegevenen. De voordracht voor een hoofd der openbare school alhier, bestaat uitde heeren P. Molhoek, Scbore; J. Smit, Krabbendijke en UI. E. Pruijssen, Kruiningen. RILLAND. Deze week werden eenige waggons uien verzonden tegen den buiten gewonen Imogen prijs van ruim f6 per baaltje van 60 K. G. NIEUWDORP. Gisteren vergaderden eenige groote en kleine bietenverbonwers alhier, om te beraadslagen en zich aaneen te sluiten, teneinde een bond te vormen en aan de fabrikanten de voorwaarden voor te stellen, waarop ze hunne suikerbieten, ongeveer 60 H. A. willen verkoopen Uit hun midden is een bestuur gekozen, be staande uit de heeren Jac. de Jager, G. de Jager, B. de Jager, P. Blok en N. A. Remijn. BIEZELINGK. Woensdagavond hield liet in Juni j 1. opgericht musscliengilde alhier, zijn eerste jaarvergadering in de zaal van dhr. P. A. Vervaat. Uit het ver slag van den secretaris bleek, dat over het afgeloopen halve jaar waren ingeleverd 3377 musschen enz en wel door C. Slab- bekoorn Az. 1135. J. Bravenboer 527, A. Beenakker 520 en Abr. Bierens] 312, die hierdoor elk een premie verwierven. Tevens werden tot bestuursleden be noemd de heeren P. Nijssen,president; E Vervaat, secretaris; Abr. Bierens, penning meester; C. Slabbekoorn Az. en F.deRoo, commissarissen en tot bode E. Paauwe. BRUINISSE. Gedurende de vorige week werden maar 730 tonnen mosselen ver zonden naar Holland, België, Frankrijk, Engeland en Duilschland ad f 2.50 tot f 1.50 per ton naar kwaliteit. Dok de oesterhandel was de vorige week weer veel minder dan gewoonlijk. In eene natuurkundige voordracht, ge houden in Diligentia, Den Haag, door prol'. Louis Bolle, wordt gezegd, dat, wat de be volking betreft op Zuid-Beveland eene menging heeft plaats gehad tusschen de blonde Germanen met lange gezichten en de bruinoogige Alpinen met korte gezich ten, waardoor ontslaan zijn de schoonste menschen, zoo niet van Europa, dan toch zeker van Nederland, ünder de licht beelden vertoonde Z.II.E.G. o. a. een af beelding van een buitengewoon schoone jonge Zuid-Bevelandsche vrouw met eene aristocratische, zichzelf voelende uitdruk king over het. geheele wezen. Voorts stel de de professor naast elkaar het fiere, opgewekte, zelfbewuste type van den Zeouwschen boer tegenover hel gedrukte, onderworpene van den Brabander, Zou het waar zijn? Nog steeds gaan de prijzen der bieten in Oostelijk-Zeeuwsch- Vlaanderen naar boven, zoodat thans reeds contracten gesloten zijn tegen den prijs van f 12,75 per 1000 K.G. Toch nemen sommige landbouwers een af wachtende houding aan, daar zij uieeiien overtuigd te zijn, dat de prijzen zullen loopen tot f13. Zij die reeds contracteerden tegen mindere prijzen, hebben echter de voor waarden bedongen, dat ook zij zullen deelen in de voorrechten van opslag, indien de prijzen stijgen. De prijs van de Ohilisalpeter gaat echter in den laatsten tijd zóó sterk naar omhoog, men spreekt zelfs van onge veer f 14.50 de 100 K.G., dat ook de be mesting het a. s. seizoen meer geldelijke offers vraagt. De voorteekenen van een uitzaaiing van bieten op groote schaal zijn reeds aanwezig, terwijl sommige landbou wers een deel van hun winterkoren zullen omploegen om bieten te zaaien. Uit Maasland wordt gemeld: Een bakker, tien minuten buiten de kom van het dorp wonende, ging 's morgens om 9 uur brood venten en liet zijn huis alleen. Toen hij 's middags thuis kwam, vond hij de lamp brandende in zijn kamer. Zijn kleeren lagen uit de kast en uit. een kistje werd honderd gulden vermist. Twee rijksdaalders had men op tafel laten lig gen, één kistje sigaren leeggemaakt en een ander onaangeroerd gelaten. Aan de achterzijde van de woning waren ruilen ingedrukt; aan de lamp en de kast werden door de politie bloedvlekken op gemerkt. Dezer dagen geraakte iemand, die te Haarlem aangekomen van het tweede per ron naar hel eerste wilde oversteken, met een zijner schoenen zóó vastgeklemd in een der sporen, dat hij slechts door hel losrijgen van den schoen en dan nog met moeite den voet uit den benarden toe stand kon verlossen. Er was op dat oogen blik gelukkig geen trein in aantocht, wal echter in zulk een druk station een zeld zaamheid is. Daarom achten wij mede- deeling van het geval gewenscht, als waarschuwing voor anderen om bij bet oversteken der sporen voorzichtig te zijn. Te Muntendam (Gr.) vervoegde zich lei- secretarie een 18-jarige jonge man, die zich moest laten inschrijven voor de nati onale militie, lichting 1906. De loteling, gehuwd, bleek reeds vader van twee kin deren te zijn en een derde eerstdaags le wachten te hebben. Een ingezetene van Tiet beval zijn hond, eon groot on kostbaar dier - eene soort herdershond -- een been, waarmede Hij in huis kwam, neer le leggen. Do hond gehoorzaamde, doch blijkbaar met tegen zin; en toen de eigenaar zich uil do kamer wilde verwijderen, vloog hel dier hem eensklaps naar de keel. De huisbewaar der, die toevallig in de nabijheid was, schoot ter hulpe, doch kon den hond niet verwijderen, die telkens opnieuw op zijn meester aanviel en dezen op verschillen de plaatsen, o.a. aan keel, borst en armen, ernstige wonden toebracht. Nadat men den hond eenige minuien alleen had gelaten, was bij weder kalm geworden en kwam bij den huisbewaarder kwispelstaartend te gemoet. Na overleg met den rijksveearls werd echter besloten den hond te dooden, hetgeen geschiedde door middel van een stuk vergiftigd vleesch. Reeds vroeger had hij ook eens een zoon van den huisbe waarder aangevallen. In verband met. de gevangenneming van Alida H. M., eerst weduwe van den land bouwer Harm Hommes, te Muntendam, en laatst gehuwd met nu wijlen don graan handelaar en wethouder Feunekes aldaar, verdacht van verduistering van effecten, is door den wachtmeester van Munten dam een uitgebreid onderzoek bij familie- loden te Muntendam ingesteld en naar men zegt, met goed resultaat. lieden zijn reeds 4 getuigen voor ileu rechter van instructie te Winschoten ge hoord. De aanklacht tegen de wed. F. is inge

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2