i t VARIA. Burgerlijke Stand. GEiV^NGD NiEUWS •nomen 8-tal lillende leden Issie en lereerst (ibilaris, hw nam floor de burg. I len. On- 1,bonden, [de vaar- hpuikom ld is en Idig was. H. M. In geluk- I de heer |irachtige den der de kleine Iers naar ook het 3eveland 13d leden vergade- Jursleden nimus en ■dbestuur Tjurg, en I de plaats kennen fcrking te feer W. O. heeft aan |ene bepa- de cala- wijzigen |1 zijn in- tot aan ver moest 12 uur de be ien zijn in melen mede [k van den lige maand IZeeuwsch- Imden 188 Ihtige vaar- em, IJzen- Gent 40 de grens bonden 821 ant vinden In een poli van Kaalte, gehouden, luisitoir te- trbij vooral pnd vernuft blijken uit s hem, over vaardigd te ïeel-onthou- lovy, achtte mot(!) ten y is in Am- Haag kui- ekende zeide ïspeling, dat ich thuis te geen geld uitstapje te art blijkbaar niet voort; naastgelegen waarvan zij elijk geweld ing niet; hij de kwade "orbij drijven, ollen roemer neer om de dijk, dat de luizen moest L die zich over oestand juist borstelde vol- as zelfs dan och hij moest ti ten de enge, ad, buiten de ws, buiten de ders. Iburg betreft, e vrouw wel ,s het slechts zij daar nabij n, gereed om isteland, haar vaarwel to t vervolgd.) Hij is, blijkens zijn wetenschappelijken titel, ook een ontwikkeld man. Rest thans de vraag, of hij ook een man van smaak en beschaving mag heetenf Centr. Socialistische L o g i c a. Toen er in de voorlaatste troonrede gesproken werd van „misdadige woelingen", ging er in heel het liberale en socialistische kamp een ge huil van verontwaardiging op: had Dr. Kuyper daardoor niet aan de Koningin in den mond gegeven, om de stakende spoor weg beambten „misdadigers" te noemen Te vergeefs werd van rechts betoogd, dat deze conclusie onlogisch waswie aan een „misdadige woeling'' deelneemt, is daardoor nogniet een „misdadiger". 'tMocht niet helpennog steeds blijven de socia listen ophef maken van die ontzettende beleediging, den „arbeiders aangedaan. "Welnu, wij zouden hun dan het volgende voor willen houden: In zijn brjchure Was die Sozial-demo- kraten sind und was sie wollen, schreef Liebknecht (op blz. 18 van de nieuwe uitgave, 1891 verschenen), dat de sociaal democraten o. a. eischen„Abschaffung des heutigen Handels, der nur Betrug ist!" in 't hollandsch „Afschaffing van den te- genwoordigen handel, die slechts bedrog is." Op de zelfde wijze redeneerende zouden wij dus mogen zeggen, dat de sociaal-de mocraten alle handelaars bedriegers noemen. Er valt aan te herinneren, wanneer zij in 1905 speculeeren op de stemmen van sommigen der bedriegers De Avondpost schrijft: Op de Markt heerscht een naargeestige stemming, 't Water lekt van de linnen kap van een tentje, waaronder een koopvrouw haar waren staat aan te prijzen: „Een el booreband voor éen cent! Kèk es julfröu, wat mooi band!" „Een el en-te-re-deu voor twee cente Een boerenvrouwtje schuiielt met haar dochter langs de kraam en blijft stilstaan. blij gelaat van de koopvrouw, die met dat miesgasserige weer, zooals zij het noemt, d'r staangeld nog niet heeft ver diend. „Een el voor 'n cent, da's 'n kooppie. Op 'tdurp betaal je grif twee centers." Het vrouwtje laat het band eens over en door haar handen gaan en hoewel ze zelf moet toegeven, dat 't een koopje is, probeert ze toch om af te dingen. „Daarvoor ben je op de mart; ik wil dertig el voor 'n kwartje hebben," waar in de koopvrouw eindelijk toestemt. Ze begint te meten op twee koperen spijker tjes, op eên ei afstands van ernaar in een der planken van de kraam geslagen. Eerst gaat 't langzaam, want de boerin dochter kijken haar op de vingers. Zo telt.een.twee.drie.vier en dan wordt het tempo iets vlugger genomen. Over de tien gaat 'tal gauwer eu gauwer en in een ommezientje zijn de dertig el uitgemeten. Rrt, rrt, gaat 't hand om de koopvrouw haar hand tot een soort kluwentje en de boerenvrouw staat net klaar om te be talen, als een man, die achter haar naar het meten heeft staan kijken, haar wat influistert. De uitgestoken hand wordt weer teruggetrokken en 't kwartje ver dwijnt weer in 't knipje. De koopvrouw wordt rood als een ge kookte kreeft en gooit 'tkluwentje hand weer op de uitstalling. Beide partijen kijken elkaar even aan en inmiddels komen er eenige menschen, belust op een standje, om de buitenlui heen staan. „Ze het d'r be.schreeuwt een straatbengel en smeert 'm meteen. „Da's gauw uitgemaakt," meent de man die de vrouw gewaarschuwd heeft: „na meten." Het rechtmatig verlangen vindt bijval hij de omstanders, maar allerminst hij de koopvrouw, die nou niet eens meer verk- koopen wil. Na-meten, wel zeker I Dat doet hij, die knappert (de man die de vrouw gewaarschuwd heeft) en z'n soort as ze 's avons dronken thuis komme. Waar bemoeit ie zich mee? Schiet nou gauw op! Ben je be De aandrang tot nameten wordt, ster ker, maar vruchteloos. De vrouw is er niet toe te bewegen en moeder en dochter gaan naar huis zonder boorband. Een juffrouw onder het publiek vond „dat daar de peliesje zich nou mee mos bemoeie." gr~a 9-11 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd C. A. Compeer, jm. 21 j. en M. de Wolffjd. 20 j. Bevallen: A. WielemakerLorierd. M. E. CornuKrijger d. W. S. Paar- dekooperBuijs d. Overleden: M. P. Moens 21 m. d. B. C. Th Rivière ongth. d. 35 j. Moord. Men meldt uit den Haag: Eene misdaad bracht gisterochtend de Zuilingstraat en omgeving in opschudding. Een 21-jarige jonge man heeft een ten huize van zijne moeder wonenden commensaal overhoop gestoken. Tusschen den dader Floris Koudijs en den verslagene den 34-jarigen kellner Jac. Scholten bestond reeds geruimen tijd een minder goede verstandhouding. Herhaalde lijk was 't tusschen beiden tot een woorden twist gekomen De zoon wensohte, dat zijn moeder haren commensaal uit het huis zou verwijderen. De moeder echter, wier man in eene Rijkswerkinrichting is opgenomen, stemde daarin niet toe, omdat zij de in komsten niet missen kon. Ook gisterochtend was 't tusschen de beide mannen weder tot een vechtpartij gekomen. Eerst hadden zij op een klein binnenplaatsje in een poortje naast de woning in de Zuilingstraat, met stokken op elkaar ingeslagen. Eensklaps was Koudijs op Scholten toegeloopen en had dezen met een mes een steek in de hartstreek toe gebracht. De verwonde strompelde nog het ongeveer 5 meter lange poortje uit, maar toen viel hij dood neer. De dader nam een kort afscheid van zijne moeder, die ooggetuige van het mis drijf was geweest en nog pogingen had aangewend om het te voorkomen, Daarop ging hij heen, zeggende zich zelf bij de politie te zullen aangeven. Buren, die de misdaad hadden zien plegen, hadden inmiddels geneeskundige hulp in geroepen. Dr. Noë, die spoedig ter plaatse was, kon echter slechts den dood consta- teeren. De hoofdcommissaris van politie, de heer Versteeg, en de afdeelings-commissaris, de heer Olivier, bevonden zich kort na het plegen van den moord op de plek van het misdrijf en stelden een voorloopig onder zoek in. Een alleidroevigst tafreel: de vrouw, reeds op leeftijd, zittend in het kleine woonvertrek naast het op den grond liggende lijk van den verslagene, aan de politiemannen vertellende, dat haar kind de moordenaar was. Snikkend kwamen haar de woorden over de lippen. Een klein uur later reeds kwamen de rechtercommissaris, mr. Van Rees en de subst.-officier van justitie mr. Van Geuns hetzelfde woonvertrekje binnen waar even later ook tusschen een paar politie-agenten de dader werd binnengeleid. Daarna had de confrontatie plaats. Met tranen in de oogen legde Floris Koudijs lene volledige bekentenis af en snikkend viel hij zijn moeder om den hals, uitroe pende, dat zij het had kunnen voorkomen, dat hij thans een moordenaar was geworden Na de confrontatie werd het lijk van den verslagene naar het Gemeente-zieken huis vervoerd, en werd de dader weggeleid naar het Huis van Bewaring. Het afscheid van den jongen man van zijne moeder was alleraandoenlijkst. Langzaam verspreidde zich op straat de menigte. Buren vertelden, dat de dader als een zeer oppassend persoon bekend staat. Na het plegen van zijne misdaad had Koudijs zich begeven naar de woning van zijn meisje, aan het Kortenbosch, waarde politie hem opspoorde. Zaterdagavond was er op het Slijkeinde in Den Haag een oploop van menschen voor het krankzinnigengesticht. Van boven het gegil van een vrouw, die zich vast klemde aan een raamkozijn en de menschen beneden toeriep„vang mij op, ik laat me vallen!" Het was een verpleegde, die zich door een klein raampje naar buiten had weten te werken Zoodra men haar had opgemerkt, was een der buren met een matras aangekomen, ieder wilde hulp ver- leenen, de portier van het gesticht werd gewaarschuwd en ook de de brandweer werd gealarmeerd. Een paar oppassers van het gesticht waren inmiddels naar boven gegaan, naar het raam waar de vrouw uit geklommen was en waar zij nog altijd hing. Met veel moeite slaagden zij er in de vrouw weer binnen te krijgen. Men meldt uit Zaandam: Zaterdagavond, op de markt aan de Ge dempte Gracht alhier, misten twee inge zetenen. terwijl zij bij den verkoop van zeevisch stonden te kijken, op een gegeven oogenblik hun horloge. Zij gaven daarvan onmiddellijk kennis aan de politie, die al spoedig twee verdacht uitziende vreemde lingen, op de markt rondloopende. in het oog kreeg. Op bloot vermoeden werden zij opgebracht en gefouilleerd, en op een hun ner werden twee horloges bevonden, door de verliezers als het huDne herkend. Deze persoon gaf op te zijn „professor" H. Ver- waijen, „specialiteit in horoscooplezen en kaartleggen". Volgens zijn beweren had hij beide horloges van een onbekende ge kocht en was van rollen in het minst geen sprake. De man werd echter, zeer begrij pelijk, in arrest gehouden, de ander werd vrijgelaten. Zij moeten uit Amsterdam her komstig zijn. De Amsterdamsche dievenbende schijnt nu de Galerij tot het terrein harer werk zaamheden te hebben uitgekozen. Kort geleden sloegen de heeren hun slag in den riet- en mandenwerkwinkel van De Ridder, en Maandagmiddag hebben zij hun kans waargenomen bij het filiaal van de Nederlandsche Gouden kettingenfabriek, den goud- en zilverwinkel van den heer Jacob B. Citroen, Galerij 40. Door een leegstaand belendend perceel hebben de inbrekers van uit den zolder daarvan door een gat in den muur te hak ken zich tot perc. 40 toegang verschaft. Daar de bewoners uit waren, hadden zij vrij spel. Om niet te worden betrapt sloten zij de winkeldeur van binnen met de knip pen. Alles werd nu doorzocht. Alle gouden en diamanten voorwerpen namen zij mede, terwijl de zilveren artikelen hun schijnbaar niet de moeite loonden, om mede te nemen. Des avonds tegen 11 uur, by de thuis komst van de bewoners, werd de diefstal ontdekt. Deze vonden alles gesloten en moesten bij een der buren op het dak klimmen en langs de goot gaande, konden zij slechts door het verbreken van een ruit der zolderkamer hun woning binnen komen. Het bedrag van het vermiste kon de heer Citroen ons hedenmiddag nog niet meedeelen, allerwaarschijnlijkst zal het echter zeer aanzienlijk zijn. Het vermiste is meer dan waarvoor de firma verzekerd was. Omtrent den diefstal met inbraak in de Galerij te Amsterdam meldt het H.blad nog: Globaal geschat bedraagt de waarde van het gestolene wel f20.000. Het gestolene is slechts laag verzekerd, voor niet meer dan f15.000. De dieven hadden niet alleen vooraf de knippen op de buitendeur van het perceel van de firma Citroen, maar ook de elec- trische schellen door verbreking buiten werking gesteld. Te Velp (G.) had Zondagavond het vol gend ongeluk plaats. Het dienstmeisje van den heer T., met de tram van tienen uit Arnhem komende, sprong, daar de tram reeds een eindje voorbij hare woning was gereden, van het voorbalkon, voordat vol komen gestopt was. Het meisje viel langs de tram en werd opgenomen met een ont zettende wonde over het aangezicht van het voorhoofd tot aan de kin, waarschijnlijk veroorzaakt door de treeplank. Bovendien was een schouderblad gebroken. De toestand van het meisje is zorgelijk. Te Haarle (gemeente Hellendoorn) was Zondag een zekere J. bezig met een geladen geweer. Plotseling ging het schot af en trof zijn 14-jarigen broer in het voorhoofd. De dood volgde onmiddellijk. Maandag stelde het gerecht een onderzoek ter plaatse in. Te Winschoten werd gisteren gevankelijk binnengebracht mej. F., van Nieuwepekela, verdacht van verduistering van effecten. De aanhouding geschiedde op aanklacht van een familielid. Mej F. zou n 1. binnenkort weder in het huwelijk treden en moet nu ten nadeele der erfgenamen eenige effecten verduisterd hebben. Men schrijft uit Veendam: Door de politie is de hand gelegd op twee vrouwen, die den laatsten tijd verschillende winkels binnenstapten en dan onopgemerkt allerlei voorwerpen, die voor de hand lagen, wegkaapten. Bij huiszoeking kwam eerst aan het licht, wat van hun gading geweest was, als sigaren, prentbriefkaarten, breiwol, manufacturen, schoenen, klompen, ja wat niet al De meeste dingen werden tegen alle prijzen van de hand gedaan. De politie heeft heel wat te doen om de respectieve eigenaars op te sporen. Een misdaad aan boord. Aan boord van het s.s. „Koningin Regentes", van de Maatschappij „Nederland", welk schip in het begin van 1.1. Dec. in den Indischen Oceaan was, is een paar dagen voor St. Nicolaas een treurige mis daad gepleegd; een paar Javaansche be dienden aan boord hebben getracht den administrateur van de „Koningin Regen tes" te vermoorden. Hij werd met messen vreeselijk toege takeld, maar is thans weer herstellende De booze toeleg is dus gelukkig niet ge heel gelukt. De vermoedelijke daders zitten achter slot en grendel, hoewel ze nog niet be kend hebben. Vooral onder de passagiers bracht dit voorval groote opschudding te weeg. De stemming was op St. Nicolaas, anders aan boord vaak een gezellige avond, ditmaal dan ook tamelijk gedrukt. De arbeider, die Zaterdag bij Arnhem met zijn rijwiel tegen een boom is gereden, van welk ongeval in ons vorig blad mel ding werd gemaakt, is gisterenmiddag te 4 uur, zonder tot bewustzijn te zijn ge komen, in het gemeente-ziekenhuis over leden. Onder Vorden is een kind van den heer G., dat dezer dagen tengevolge van het omvallen van den ketel een stroom heete koffie over zich kreeg, aan de bekomen brandwonden overleden. In verband met de treinen-botsing die Zaterdagnacht heeft plaats gehad tusschen blok F en het station IJselmonde, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen drie seinhuiswachters in dienst der S. S., Terwijl zij dienst hadden in seinhuis F in den varkenoordschen polder, zetten zij de seinen op veilig, waardoor convooi U passeerde, terwijl convooi P zich nog op hetzelfde baanvak bevond. Dit veroor zaakte de hotsing. Te Stadskanaal is gisteren een geacht ingezetene, zekere L., gearresteerd en zwaar geboeid door de marechaussees weggebracht. Deze arrestatie moet in verband staan met een onlangs aldaar ge- pleegden diefstal ten huize van mej. wed. M. Algemeen denkt men dat er een vergis sing heeft plaats gehad. Aan het postkantoor te Arnhem werd een brief ontvangen, als volgt geadres seerd Aan den Hoog Hag Béar Heeren Regen Bank Nijmegen Erol ven vina Gelderland Nijmegeng." De bedoeling is: Aan de Hoogedelacht- bare Heeren Rechtbank Nijmegen, Pro vincie Gelderland." De brief was aan 't bedoelde adres te Arnhem bezorgd. In vollen dag en onder de oogen van eene menigte wandelaars, die door het «hoone weer te been waren gelokt, heeft eene bende van een 30tal wildstroopers verleden Zondag een klopjacht gehou den in de bosschen van den heer van den Heek de Lembeke, burgemeester van Elene, hij Oudenaarde. De leider der bende was gemaskerd en droeg een langen overfrak. Toen de wachters, op het hooren der geweerschoten, toesnelden, werden zij door de stroopers op geweerschoten onthaald. De zoon van een der wachters werd licht gekwetst. De jacht duurde heel den namiddag voort en eindigde met een algemeen salvo. Men ziet, de stroopers van deze streek geneeren zich niet. („Hbl. v. A.") Een zware brand heeft de kapitale boerderij, bewoond door den landbouwer N. den Ouden aan den Sloterweg te Haarlemmermeer in asch gelegd. De nog ongedorschte oogst, bestaande uit tarwe, rogge, haver en boonen, bene vens een groote voorraad hooi, landbouw werktuigen en meubelen, zijn een prooi der vlammen geworden. Het hoornvee kon gered worden, maar van de paarden zijn 6 in de vlammen omgekomen. Alles was tegen brandschade verzekerd. Aangaande de arrestatie van den 36- jarigen coupeur F. te Leeuwarden meldt de Leeuw. Ct. De man, die gedurende 7 jaren tegen hoog salaris in betrekking was bij den heer Sij bouts, genoot het volste vertrouwen, en ontving daarvan bij verschillende gelegen heden de bewijzen. Tot October van het vorige jaar koesterde zijn patroon tegen hem niet de minste verdenking. Toen kwamen er van de politie te Amsterdam bij die te Leeuwarden mededeelingen, waardoor laatstgenoemde bij den heer S. informaties instelde. Er zouden n.l. te Amsterdam goederen (voering en zijde) te koop aangeboden zijn aan iemand, die op het aanbod niet inging, omdat hij ver moedde, dat de zaak niet zuiver was en van dit vermoeden kennis gaf aan de politie van zijn stad. De goederen te Amsterdam zouden zijn aangeboden door familieleden van den thans gearresteerden coupeur. De heer S. achtte de verdenking tegen dezen onge grond de zaak zelf was bovendien moeilijk te constateeren, zoo kwam er destijds niets meer van. Voor eenigen tijd meldde de politie te Amsterdam opnieuw eenzelfde vermoeden. Er werd een nauwkeuriger onderzoek in gesteld, met het gevolg, dat de coupeur werd gevangen genomen. Hij bekende on middellijk aan het bureau van politie. Het is den heer S. thans gebleken, dat de hem door zijn ontrouwen employé toe gebrachte schade over de laatste twee jaren een vrij aanzienlijk bedrag beloopt. De deelneming in het lot van het on gelukkige huisgezin van den schuldige vrouw met zes jonge kinderen is groot. Dezer dagen vond de controleur S., in dienst der H. IJ. S. M. aan het station D P., een portefeuille met f 300. Hij maakte van zijn vondst dadelijk rapport aan den chef, die kort daarop telegrafisch bericht ontving van een bewoner van Amsterdam, meldende dat deze zijn portefeuille hier verloren had. De eigenaar werd dus weder in het bezit van het verlorene gesteld, maar de eerlijke spoorwegman onving zelfs geen dankbetuiging, laat staan eenige belooning. Uit een trein, komende uit Westfalen en gaande via Winterswijk en Amersfoort, waar de wagons enkele nachten hebben overgestaan, bleek bii aankomst te Utrecht ontvreemd te zijn 29000 kilo nootjes-steen kool. Uit het onderzoek is nog niet gebleken op welk emplacement de brutale diefstal heeft plaats gehad. In het dorp Aracs in Hongarije heeft zich een liefdesdrama afgespeeld, dat drie slachtoffers heeft gemaakl. De onwille keurige oorzaak van de bloedige gebeur tenis was een dorpsschoone, Anitsa Dzsi- gity geheeten, wie verscheidene aanbid ders van mijlen ver uit den omtrek het hof maakte. Vooral een groote, eenigs- zins verlegen jongen, Lazard Vlojovanov, was smoorlijk op haar verliefd. De mooie Anitsa lachte wat om al haar vrijers, maar vooral Lazare vormde het mikpunt harer spotternijen. Langzamerhand ont stond zoodoende bij den boerenjongen een wrok tegen de dorpsschoone en toen deze zich op zekeren dag bij den waterput te zijnen koste vermaakte, was hij zijn woede niet langer meester en ging hij Anitsa te lijf. Op haar hulpgeroep scho ten haar vader en haar oudste broeder toe, maar Lazare gaf zoo gauw geen kamp. Hij haalde zijn mes te voorschijn en wierp zich op de beide mannen, wien hij met zijn scherp wapen doodelijke verwondin gen toebracht. Daarna sloeg hij op de vlucht. Maar een tweede broeder van ftev Jaofjisaqaorifio MJioY h>: 1 oH Anils'a sprong aanstonds te paard, gewa pend met een geladen geweer, en galop peerde den moordenaar na. Weldra had hij dezen ingehaald. Eén schot en de ongelukkige wentelde zich in zijn bloed: Den volgenden morgen vroeg verliet de schoone Anitsa in alle stilte het dorp, om veilig te zijn voor de familie van Lazare, want in dit deel van Hongarije bestaat de bloedwraak nog in al haar kracht. Een elftal personen te Parijs zijn ge vangen genomen op grond van ergerlij ke oplichterijen en valschheden. Een van hen, een arts, waarschuwde als hij een patiënt had die nog maar kort zou leven, een vriend, die dan den zieke bezocht en trachtte over te halen een levensverzekering te sluiten, zonder dat de premie hem iets zou kosten. Gelukte het aanzoek, dan nam die vriend op zich de papieren van den zieke en een door dezen onderteekende aanvraag af te geven. Met deze stukken ging dan een derde gezonde persoon die zich eerst in het namaken der handteekening had geoefend, bij de verzekeringmaatschappij, gaf zich uit voor den onderteekenaar, en kreeg de poiis in handen. Spoedig daar na stierf dan de zieke en werd de ver zekerde som opgevorderd. Aldus geluk te het de bende, waarbij een vrouw, in 1904 zich 250,000 francs te doen uitkee- ren en uit onderzoek is gebleken dat nog voor 800,000 francs uitstaan. Of behalve de arts en zijn tien medeplichtigen nog meer personen hebben medegedaan, wordt nog onderzocht De 11-jarige Marie Finfe, van Soyers- Lisogne, was Zondag rond half 5 naar het lof gegaan. Toen de ouders het kind na een uur nog niet zagen terugkeeren, gingen zij op zoek. En zij zochten heel den avond, heel den nacht vruchteloos. Eerst Maandagmorgen vond de vader het lijk van zijn dochterke op het erf van een en buur. Men vermoedde eerst dat het kind ver schalkt en gedood was door een reizenden leurder. Een man, die aan zijn signalement beantwoordde, werd opgezocht en onder vraagd, doch deze heeft een alibi kunnen bewijzen. Gister voormiddag, rond 11 ure, had een verschrikkelijk ongeluk plaats op den hoek der Korte Bril- en Hoornstraten te Ant werpen, waar het voetpad zeer smal is. Een voerman van de Noordstatie voerde eenen wagen, geladen met 5000 kil. boonen. Bij het omdraaien der straat, werd den ongelukkige tusschen het hoekhuis en zijnen wagen de borstkas ingedrukt. In zeer bedenkelijken toestand werd de voer man opgenomen en naar het Stuivenberg- gasthuis gevoerd. Hij heet Leopold Leysen, is 41 jaar oud en woont in de Jezusstraat. De aandacht van het Fransche publiek wordt plotseling sterk getrokken door de berichten over het verkoolde vtou- w e n 1 ij k, dat Zaterdag gevonden is te St. Ouen, in de nabijheid van Parijs. Het lijk is gevonden vlak bij een plan ken krot. Een jongen van vijftien jaar, die 's morgens naar het werk ging, ont dekte een pak, omwikkeld met aaneen- genaaide stukken goed. Toen hij het pak nader bekeek, bemerkte hij, dat het stuk ken van een vrouwenlijk bevatte, dat bijna geheel verkoold was. Aanstonds was het parket gewaarschuwd en begon men te onderzoeken, welke tragische geschie denis men hier op het spoor was gekomen. Het pak bevatte een hoold, het middel stuk van een romp, een been en een voet. Aan het hoofd bevonden zich nog eenige kantanjebruine haren. Verder eenige klee- dingstukken, een kous en een bottine, een met bloedvlekken overdekte rok, en een vrouwehemd, dat geheel schoon was gebleven. Blijkbaar was het lijk na do verminking weer aangekleed. In de Mor gue constateerde dokter Socquet, dat het de overblijfselen waren van een meisje van omstreeks 16 jaren. De politie van Sint-Jans-Molenbeek heeft Zondagavond een machinist. Van der Moeren genaamd, aangehouden, voor moordpoging op zijne vrouw. Deze laatste had haren man verlaten, omdat zij niet langer zijne mishandelingen wilde verduren. Zij had hem een 11-jarig zoontje gelaten en een 9-jarig dochtertje meegenomen. Zondagavond ontmoette hij de vrouw in den winkel van het huis, waar zij een boven kamer had betrokken, en vroeg haar, of zij ook het zoontje tot zich wilde nomen. Daar zij weigerde, bracht hij de vrouw twee messteken in den rug toe. Een persoon, die mede in den winkel aanwezig was, ont wapende hem en leverde hem aan de politie. De toestand der vrouw is erg. Te Brussel, in het slop Saint-Nicolas, bij de straat du Marché-aux-Herbes, is Zondag nacht de vrouw van een koffiehuishouder levend verbrand. Eerst hadden de buren hevig gekijf en geroep om hulp in 't cafeetje gehoordeenige minuten later stond het huisje in brand. De caféhouder droeg zijn 8-jarig dochtertje naar buiten, maar zijn vrouw is in de vlammen omgekomen Er wordt aan brandstichting gedacht. De man is in hechtenis genomen.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3