JifvNtiNLANu. Van unze Eilanden. zulk een vernielingswerk. Het fort is niets meer dan een hoop van puin en allerlei overblijfselen, te midden waarvan de ver dedigers deels begraven, deels aan stukken gescheurd.' waren. In de caponnière lagen dozijnen reeds in ontbinding overgegane lijken, en wat verderop een afschuwelijke hoop van wat eenmaal menschen geweest waren soldaten, op hun post gevallen, verscheiden dagen geleden. l'e geheele wereld zal, met de Russen en de Japanners, een zucht van verlichting slaken, nu deze slachting afgeloopen is. Ook de andere versterkingen zien er uit alsof een aardbeving alles dooreengeschud heeft. Wang tai bleek wel de sleutel van de geheele stelling te zijn; de stad althans wordt van die hoogte volkomen bestreken Deze correspondent spreekt ten slotte ook van het betrekkelijk goede voorkomen van Port Arthur en van de bevolking, die er allesbehalve verhongerd uitzag. Het spreekt van zelf dat deze indruk niets te maken heeft met den ellendigen toestand, waarin zich de eigenlijke verdedigers van Port Arthur, de militairen, bevonden. De „Lokal-Anzeiger" verneemt uit Moek- den, dat maarschalk Ojama generaal Koero- patkin, in een brief den val van Port Arthur heeft medegedeeldtevens gaf hij zijn bewondering voor de verdedigers te kennen. Verder moet men uit het bericht opmaken, dat het leger van Koeropatkin op een of andere wijze doordien brief van de overgave van de vesting kennis heeft gekregen, en dat het door het nieuws verrast en ontmoedigd is. De Japanners zijn van plan een marine station te Port Arthur te vestigen. "Waar schijnlijk wordt vice-admiraal Sjibajama aan het hoofd ervan geplaatst. Admiraal Togo zal de haven van zee uit bewaken, maar schalk Ojama in het noorden. Voor het militair bestuur wordt er slechts een kleine bezetting gelaten, zoodra de krijgsgevan genen vertrokken zijn en de orde hersteld is. De vloot is druk bezig de mijnen op te ruimen, maar er zijn er zoo ontzaglijk veel, dat de scheepvaart nog lang onveilig zai wezen. Alleen staatsschepen zullen voors hands in de haven mogen komen. De „Echo de Paris" verneemt uit Peters burg, dat de Russische regeering er over denkt, Rozjestwenski bevel te geven met zijn eskader tusschen Madagascar en Dzji- boeti te kruisen tot, over twee maanden, het derde eskader zich bij hem voegt. Gaat dat niet, dan zou Rozjestwenski terug geroepen worden. DUITSCHLAND. Het huwelijk van den Duitschen kroon prins met hertogin Cecile van Mecklen- burg-Schwerin, zal den 24eu Alei te Berlijn worden voltrokken. Den '22en doet de her togin in de hoofdstad van het Deutsche Rijk haar plechtigen intocht. Een telegram, dat de KölnischeZeitung uit Langendreeër, in het Roer-gebied, ontving, meldt dat vanochtend een groot deel der mijnwerkers van de mijn Bruchstrasse weigerden, in de mijn af te dalen. Gisteren moet in een vergadering van mijnwerkers de Rijksdags-atgevaardigde Sachse, voorzitter van den Duitschen nnjn- werkersbond, gezegd hebben, dat een alge- meene werkstaking niet te verwachten was. Eene fideele gevangenis. On der dien titel wordt sedert eeuige dagen in de Duitsche pers veel gesproken over de gevangenis van Ehreubreitsteiu, waar de bekende vaandrig Hüsseuer, die op zoo walgelijk cynische manier een soldaat dood stak, welke hem niet had gt groet, zijne vestingstraf uitzit. Een blad heeft namelijk onlangs eene plaat meegedeeld, gemaakt naar eene toto grafie, waarop men Hussener zien kon met twee andere gevangenen, zittende aan een drinkgelag, bij eene tafel vol met tiesschen wijn, sigaren rookend en schijnbaar vol plezier. Men dacht eerst te doen te hebben met eene vervalsching, maar meer en meer schijnt te blijken dat de fotografie wel degelijk echt en naar de natuur genomen is. Thans deelt ook de Vorwarts" het beeld den bezaten onderscheiding. De naam der Verligneul's was herhaal de malen in het bijzijn van den markies genoemd, doch die naam was hem wel is waar niet vreemd, doch de personen die hem droegen, waren hem geheel onbekend. Men had hem echter, sedert zijn kort stondig verblijf te Brussel, zoo dikwijls de schoonheid van mevrouw de Vertigneul geroemd, dal ook hij op de teenen ging staan om het paar te zien, toen men het door een uitroep van verrukking aankon digde. Pas had de markies echter de gravin ontwaard, ot hij ontstelde hevig; hij ge voelde dat hij bleek, doodsbleek moest geworden zijn. Gelukkig had men het rond hem te druk met de aansnellende ama zone. „Anne," mompelde hij, „is het moge lijk! Anne!" Er zakte hem als het ware een nevel voor de oogen, en hij strekte de hand uit om tegen den stam van een boom te kun nen leunen. Toen hij tot bezinning kwam, bemerkte hij niets meer dan eene stolwolk, in welke die plotselinge verschijning verdwenen was. Hij volgde zijne makkers niet op den wal om het paar na te staren, en toen zijne mee; na zich van de echtheid overtuigd te hebben. De ernstige bladen in Duitschland eischen een streng onderzoek over het gebeurde. OOSTENRIJK. I'e te Weenen verschijnende en tot het Oostenrijkscke ministerie van Buitenl. Zaken in betrekking staande „Politische Korrespondenz" bevestigt het bericht van de uitvaardiging eener Apostolische Con stitutie over de vraag van het Veto (het recht van eenige mogendheden om zich tegen de verkiezing van dezen of genen kardinaal tot Paus te verzetten) bij Con claven. Een der romeinsche correspondenten van det Weener-blad verzekertjechter, dat het de bedoeling van denH Stoel geweest is, enkel en alleen op te heffen de uit oefening van het „Veto" gedurende het Conclave, wanneer de de stemmingen voor de Pauskeuze reeds zijn begonnen." De Weener-correspondent der „Germania" be strijdt deze opvatting met de meeste be slistheid en zegt, dat de pauselijke Con stitutie |gericht is niet tegen den vorm van het „Veto", maar tegen het „Veto"- zelf in welken vorm ook. SPANJE. De Gaceta maakt een koninklijke ordon nantie openbaar, waarbij tot den gouverneui van M a d r i d het verzoek gericht wordt, aan de patroons en de werklieden in ge schil de bemiddeling aan te bieden van het Instituut der sociale hervormingen. Het geschil te Madrid dreigt uit te loopen op eeu lock-out in het groot, en aangezien er dezer dagen wanhopig veel gebrek heersoht in de hoofdstad en de dreigende uitsluiting ongeveer 25,1)00 werklui buiten werk zou stellen, is het wel te begrijpen, dat de overheid van land en stad de toekomst met bezorgdheid tegemoet ziet. De minister van binnenlandsche zaken schijnt vooral bang te zijn, dat de werkstaking van de met selaars te Madrid alle arbeiders in het bouwvak en alle aanverwante bedrijven zal noodzaken tot werkloosheid. De minister heeft een vergadering bijeen geroepen, waar generaal Azcarraga het voorzitterschap zal bekleeden, waar ver tegenwoordigd zullen zijn alle werklieden- vereenigingen, vereenigmgen van patroons, de vereemging van kooplieden, de Earner van koophandel. In deze vergadering zal de toestand worden besprokener zal tevens een poging worden gewaagd, de patroons te bewegen, af te zien van al te hooge eischen. ZUID-AFRIKA. Volgens een bericht uit Pretoria zou Lord M 11 n e r iu Augustus Zuid-Afnka verlaten; dat wil dan zeggen voor goed. Dun hoopt hij, zoo zeggen zijn vrienden, zijn groote werk ginds voltooid te hebben. Is het bericht juist, dan valt er o. a. uit af te leiden, dat Müner, en dan ingelicht door de Engelsche regeering, de algemeene ver kiezing in Engeland althans niet voor dien tijd verwacht, want hij lieeft reeds te keu- nen gegeven, dat hij heen zou gaau, zoodra een liberaal ministerie aan het bewind komt. De storm. Het Engelsche stoomschip Emma van Galveston naar Rotterdam, is Zondagochtend om halt zeven, tijdens zwaar stormweder, op den trekdam van de zuidpier van den Waterweg gekomen. Het schip ligt met den kop om de N. W. en schoof dicht langs den lichtopstand, die echter vermoe delijk onbeschadigd gebleven is. Sleep- booten konden het vaartuig niet naderen, evenmin als de stoomreddingsboot, die te vergeefs trachtte langs zijde te komen, zooaat de bemanning nog aan boord is. De positie van het vaartuig is ongunstig. De zeeën slaan voortdurend over het schip. Men meldt nader: Zondagavond om tien uur is het gelukt met de reddingsboot van de Zuidpier een lijn over het schip de Emma heen te schieten en de bemanning te redden. Een der matrozen was echter door een laadboom getroffen en overleden. Zijn lij It is aan i i ii nieuwe vrienden van daar terugkeerden, dacht hij andermaal volkomen meester over zich zeiven te zijn. „Welnu, heer markies," voegde een der terugkeerenden hem toe, „gij snelt den wal niet op om uwe laudgeuoote na te staren?" Henry d' Ambrelle glimlachte. „Hoe, ge bewondert haar niet?" vroeg een der heeren. „Hoe is 'tmogelijk dit te vragen? Ik was zóó in bewondering, dat ik hier als aan den grond genageld hleei' staan." „Markies, gij zegt dit op een recht zon derlingen toon!" at bedoelt ge?" ,,'t Is inderdaad moeielijlc om te zeggen, welk gevoel mij bij het hooren van uw koud, onverschillig, misschien minachtend antwoord, beheerscht." „Koud, onverschillig, minachtend?.... „Heb ik dien loon aangeslagen?" „Dat was de indruk, die mij van uwe woorden achterbleef." De markies wisl inderdaad niet welken toon hij aangeslagen had, doch gaarne wilde hij aannemen, dat dezen een ongun- tigen indruk had teweeg gebracht. „Hebt gij de gravin de Vertigneul meer gezien?" vroeg de jonge graaf de boord gelaten. De kapitein brak een arm, en van den loods werden beide beenen ge kneusd. Om elf uur waren alle 22 aan wal. De gedenknaald te Scheveningen heeft kans bij een volgenden vloed in zee te storten. De nieuwe trap van de strand- batterij is wederom weggeslagen, evenals de loods onder het wandelhoofd. Men meldt uit Delfzijl Gisteravond zou de Delfzijlster sleepboot Borkum twee ijzeren zeetjalken, geladen met haver, ophalen van Norden en brengen naar Munster; het waren de Navigation, schipper de Vries en Maria, schipper Bakker. Door den hevigen storm sloegen de beide schepen op de De Hond, een zandbank in de Eems. Alle opvarenden, ook die van de sleepboot, verkeerden in levensgevaar. Het gelukte aan de Borkum, met achterlaten van de schepen, de vijftien opvarenden, waaronder acht kinderen, hier hedennacht om twaalf uur binnen te brengen. De Navigation bleek vanmorgen verdwenen, vermoedelijk gezonken nabij Kampen (Oostfriesche Wad). De Maria dreef nog op de Eems, aan de golven ter prooi. De Delfzijlster sleepbooten Anna Sophia, Luctor et Emergo en Actief be proefden uren lang door middel van werp ankers de Maria op te slepen, doch telkens braken de trossen, tot eindelijk achter Oterdum, nabij Delfzijl, de Maria zonk. De schepen zijn verzekerd. Tijdens den storm is Zondagmorgen op het Hollandsch Diep ter hoogte van Willemstad de schippersknecht A. P. door het stagzeil, dat oversloeg, over boord ge slagen. Hij verdronk. Bij Enkhuizeu zit een tjalksehip in nood Drie flink bemande vletten gaan hulp bieden Uit Egmond aan zee seint men De storm en de hooge vloei hebben groote schade aangericht De zee heeft de villa van den heer Boelmans ter Spill ge heel weggenomen, het Hotel Welgelegen brokkelt in zee en wordt ontruimd, het Hotel Zeerust eveneens en het Hotel Zee zicht loopt groot gevaar. Men meldt uit Gorknm: Talrijk waren de schepen die zich Zater dagnacht op de Waal nabij Brakel be vonden. De geweldige storm had hun overvallen en de schepen drongen dicht op elkander om een veilige rede te vinden. Een motor-schip uit Lobith kreeg averij en een lek; de schipper sprong op een naastbijzijnd schip en liet zich door zijn vrouw hun kind aangeven, toen gaf hij zijn vrouw een hand om ook over te springen, doch zij stapte mis en viel. Te gelijkertijd sloegen beide schepen tegen elkander en werd deze 26-jarige vrouw verpletterd. De dood trad onmiddelijk in Kort daarop zonk het motor-schip. De gezondheidstoestand van president Steyn is thans van dien aard, dat de ge neeskundigen hem hebben toegestaan naar Zuid-Afnka terug te keeren Vermoedelijk verlaat de president den 'disten dezer Parijs en brengt vervolgens eenige dagen te Antwerpen door als gast van de Ant- werpsche eomite's, waarna hij per Duitsche mail naar Zuid-Afrika zal vertrekken. Met hem gaan daarheen mevrouw Steyn en zijn beide dochters alsook de dochters van generaal Botha. De toestand van president Steyn is zeer bevredigend; ook met zijn gezicht gaat het bijzonder goed, al zijn de oogspieren nog niet normaal. GOES. Gisterenavond vergaderde de Werklieden-Vereeniging „St. Jozel". Toen de vergadering met gebed was ge opend, deed de Secretaris, J. Wolfaerts, voorlezing van de notulen der vorige ver- gadeung, die werden goedgekeurd. Ver volgens bracht de Penningmeester D. van 't Westeinde, verslag uit van de financiën in 1904, als volgt: De staat der kas 31 December 1903, f557.86'1,'2. Wekelijksche contributie ge wone leden 1386.36. Jaarlijksche bijdrage van begunstigers f 56.0J. Opbrengst in 1904, Oommissie van bijstand f 161.75. Berlaymont. „Mij dunkt dat hel de eerste maal niet is dat ik haar zie," luidde het antwoord. Ook de toon waarop die woorden wer den uitgesproken, werkte onvoordeelig op de gemoederenhet scheen aan de j e u- nessedoreé bepaald zeker, dat de mar kies meer wist, aangaande de schoone rijderes, dan hij zeggen wilde en dal het geen hij wist juist niet ten haren gunste was. De markies begreep dit alles; doch hij had zich erg bedrogen toen hij dacht de ontroering, bij hem opgewekt, overmees terd te hebben; hij was nog te diep ge schokt om met de vereischte natuurlijk heid te kunnen antwoorden. Henry d'Ambrelle wenschle de groep jongelingen letterlijk naar de maan, en had veel gegeven indien hij eenige oogen- blikken alleen, geheel alleen had kunnen zijn. Zijn stilzwijgen onder het roortwan- delen verergerde den toestand, en wierp inderdaad meer en meer schaduwen op de schitterende figuur die Brussel in opschud ding bracht. „Het ware heter die geheimzinnige houding te laten varen en ons behoorlijk over haar in te lichten," morde men hier. Opbrengst Tooneel Opvoering f6 75. Cou pons f10 50 Totaal f 621.36. Uitgaven aan zieke leden f245.20. Uit- keering 1 lid wegens overlijden f 15.00. Drukloon f38.851 ',2. Restitutie f 1.40. Totaal f300.451 2. Batig saldo 1904 f320 90V3. Op 31 December 1904 staat de kas f878.7f. De Penningmeester sprak den dank der Vereeniging uit aan de Begunstigers en aan de Commissie van bijstand. Daarna werd door den Weleerw. Kapelaan voorlezing gedaan van een nieuw reglement, dat door de Vergadering artikelsgewijze werd goedgekeurd. Volgens dit reglement kunnen lid der Vereeniging worden alle Katholieke mannen uit den werkenden stand van Goes, die nog geen 40 jaar oud, maar tenminste den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt, enz De ondersteuning in de gevallen die daarvoor in aanmerking komen, bedraagt f 1 per dag. De Vereeniging wordt bijgestaan door den ZeerEerw. Pastoor van Goes als Adviseur. Vervolgens was aan de orde de verkie zing van een Voorzitter in de vacature J. PukkeD, die niet meer in aanmerking wenschte te komen. In zijn plaats werd gekozen tot Voor zitter C. Bookelaar. Daarna nam de Z.Ew. Deken het woord om den heer C. Bookelaar geluk te wen- schen met zijne benoeming en den heer J. Fukken te bedanken voor de diensten aan de Vereeniging bewezen. Tot Vice-Voorzitter werd benoemd de heer Karei Bruel, terwijl de 2e Secretaris de heer van Marcke bij acclamatie als zoo danig werd herkozen. In de plaats van den heer I. G. J. Kakebeeke is tot brandmeester benoemd de heer J Adriaanse, thans onder-brand meester, terwijl als zoodanig is benoemd de heer D. Dekker. De Scheepvaartbeweging over 1904 door het Goesche Sas is geweest als volgt Opvaart 1058 schepen met een tonnen inhoud van 80068, en afvaart 1055 schepen met een tonneninhoud van 80050. Het vorig jaar waren de cijfers respectievelijk 1165 82188 en 1152—81850. De landbouwer Maarten Verdonk van 's Heer-Hendrikskinderen, viel zooeven op den 's Heer-Hendrikskinderendijk achter over. Spoedig schoten eenige personen toe, doch de man stierf in hun armen. Dr. Coenen, spoedig er bij gehaald, kon slechts den dood constateeren. MIDDELBURG. De Sociaal-democraten zullen in naam a. s. Dinsdag bij de ver kiezing van één lid voor de Prov. Staten den liberalen candidaat, den heer H. P. den Bouwmeester, niet steunen. Althans zij besloten gisterenmorgen zich bij deze verkiezing te onthouden. Zaterdagavond werden door de politie twee personen naar het bureau gebracht in veroand met een plaats gehad hebbenden diefstal van een ham ten nadeele van den slager C. in de Lange Delft. De dader, zekere B., legde een volledige bekentenis af. Tegen hem werd proces-verbaal opge maakt, waarna hij op vrije voeten werd gelaten. De politie heeft eveneens proces verbaal opgemaakt tegen zekere S ver dacht van diefstal van zeildoek ten nadeele van den heer de G. THOLEN. De gemeenteraad alhier heeft verworpen een voorstel van een zijner leden aat geen gemeente-gebouwen mogen worden beschikbaar gesteld voor politieke doeleinden, ais het houden van lezingen 7 leden waren tegen het voorstel en 4 er vóór. RILLAND-BATH. De heeren J. Kouman en O. Akkerman, gekozen tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim te Rilland, in de plaats der heeren W Griep en M. v. den Boomgaard, die als zoodanig hadden bedankt, hebben hunne benoeming aangenomen. In het Oosten van Zuid-Beveland wordt gecontracteerd voor de levering van suikerbieten aan de fabriek voorheen Van der Linden Oo. te Bergen op Zoom tegen f 11 per 1UUU K.G. Voor de levering 14— 16 „Wat geeft dat!" antwoordde men gin der luchtig: „zij is eene vrouw van hooge onderscheiding!" „Ja, maar beken met ons dat zij tamelijk wonderlijk handelt, en men geen rechten draad aan haar verblijf alhier vindt." „Nu, mij ook bevalt de houding van den markies d'Ambrelle niet!" merkte een derde, een vierde op. „Als men be schuldigt, dient men reden te geven." De gezantschap-secretaris had eenige dier woorden, rechts en links uitgesproken, opgevangen. „Ik denk," antwoordde hij op het laatste gezegde, „dat ik niemand, en vooral geene vrouw beschuldigd heb." „Neen, niet juist beschuldigd, maar. „Gij ontleedt mijne woorden en mijn stilzwijgen geheel verkeerd, mijneheerenl Het is geenszins mijn inzicht mevrouw de Vertigneul, zooals zij genoemd wordt, te misprijzen. Zij is, ik herhaal het, eene vrouw; zij draagt daarenboven een adelij- ken tilel en is eene Franse he, en van dit oogenblik ben ik bereid hare eer ridder lijk, des noods met den degen, te verde digen." Dat was eene eerherstelling, maar ook tevens eene waarschuwing voor den laat- sten spreker, die dan ook zeer gelukkig Sept. wordt f25D; 182,3 Sept. f2. 25-30 Sept fl.— en 2—7 Oct. f0.75 meer betaald. De Spaanscbe stoomboot „Sollube" welke hier reeds eenige dagen op de slikken vastzit heeft men nog niet in het vaar water kunnen brengen. Dikwijls gebeurt het, dat groote stoom schepen hierin ,,'t nauw van Bath" omhoog varen, maar regel is het, dat zij met den eerstkomenden vloed weer vlot komen. Over het algemeen neemt men daarvan dan ook weinig of geen notitie. Deze boot is nu echter zoo in den grond gezakt, dat zij alleen met bijzondere hulpmiddelen weer vlot te krijgen zal zijn Men hoort zelfs reeds spreken van uitgraven. OVEZANDE. Zaterdag 7 Januari had alhier de jaarlijksche algemeene vergade ring plaats van de landbouwvereeniging „Helpt u zelven". welke vergadering door 81 leden werd bijgewoond. Door den See. Penningmeester werd een verslag omtrent den toestand der vereeni ging uitgebracht, en rekening en verant woording gedaan over het afgeloopen dienst jaar. Uit het een en ander bleek dat bet ledental met 7 was vermeerderd, en thans 281 leden telt, dat 4 aankoopen van mest stoffen werden gedaan, en voor de vier aankoopen samen werden gekocht 593600 K.G.Superphosphaat, 37ü6U0 K.G. am. superphospfiaat, 9601)0 K.G. Chilisalpeter, 48UO K.G. Thomasslakkenmeel, 1200 K.G. kainiet en 1300 K.G. laudbouwkalk, voor een gezainentlijk bedrag van f51588,995. De heer C. M. Nijsten te Borsele, werd met groote meerderheid van stemmen als be stuurslid der vereeniging herkozen, ter wijl dhr. L. Goense te Ovezande als be stuurslid, in plaats van dhr. P, van den Dries te Heinkenszand, die niet meer wenschte in aanmerking te komen, gekozen werd. IERSEKE. Vrijdag 6 dezer were in het stations-koffiehuis door den heer Johs. Boone aanbesteed het bouwen van een woon huis met schuur. InschrijversW. Goeman, lerseke f 3949, J. Burggraaf, Wemeldinge f3945, J. J. Dronkers Kapelle f3698, A. Marteijn ler seke f3682, J. P. Pannij Krabbendijke f3559, M. Baveko Kruiningen f3450. Ge gund aan Baveko. BERGEN OP ZOOM. Op den 18 Jan. a.s. hopen twee algemeen geachte ingeze tenen onzer gemeente te Nieuw-Borgvliet, M. Dekkers en Adr. Groffen den dag te herdenken, waarop zij vóór vijftig jaren door het huwelijk werden verbonden. Van wege de zeldzaamheid van dit feest en hetleit vooral dat dit paar mede-op richters zijn dezer parochie zal dit tijdstip niet onopgemerkt voorbijgaan. Zaterdagmorgen half acht werd aan den weg naar Nieuwland in een sloot gevonden het lijk van K. van B., te Arnemiuden woonachtig. Of de man verdronken is, valt niet met zekerheid te zegen. De toestand van het lichaam wees daarop niet. De persoon, die het lijk ontdekte, ver zekert, dat een gedeelte van het bovenlijf niet in het water lag. Omtrent de oorzaken van het ongeluk is niets bekend. Wel wordt beweerd, dat de man erg leed onder droevige familieom standigheden. De verongelukte was teruggekeerd van Viissmgen met een handkar, waarmee hij eemg huishouden van zijn dochter, die naar Vlissingen verhuisd is, had weggebracht. Op Nieuwjaarsdag zat iemand in eene herberg te Yzendijke zoo dronken, dat hij van de wereld niets meer afwist. Eenige aanwezigen ook niet nuchter wilden daar een lolletje jij mee hebben. In hun Onverstand wie is er verstandig, als hij zat is dragen zij hem naar buiten en leggen hem daar neer. Toen werd de drink partij voortgezet, zoodat weldra niemand meer aan den buitenliggende dacht. Eenige uren later zag een voorbijganger hem daar liggenhij droeg hem naar binnen, maar de ongelukkige was zoo stijf als een stok, zoodat men daeht, dat hij bevroren was. Met wrijven en wassehen gelukte het was toen hij onder het algemeen geroep „tlink gesproken!" vergelen werd. „Ben ik," zoo sprak de markies kalm voort, „zoo luidruchtig niet in mijn lof over de gravin do Vertigneul als velen van u, dan toch vereer ik haar niet min der, en om dit te bewijzen, slel ik u voor de schoone Fransche dezen avond, vol gens de mode in de Spaanscbe Neder landen, met eene prachtige serenade te vereeren." „Bravissimo I" „AangenomenWij zullen allen daar zijn!" De markies was nu weêr wat hij altijd wasde kalme, voorzichtige en scherp zinnige diplomaat. De groep keerde naar de stad terug; de muzikanten moesten gevonden, de bloemwinkel letterlijk leèg geplunderd worden. De avond viel, de wandelaars, rijtuigen en ruiters verlieten allengs de lommer rijke dreven, en iu hunne plaats dansten er nu, in het laatste zonnestraaltje dat over den zandweg schoot, een leger van muggen. (wordt vervolgd.)

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2