Rechtzaken. Laatste en Telegrafische berichten. BURGERLUI KTAND. I En alsof de verlangens en de wenschen van mevrouw de Vertigneul geruimen tijd met geweld onderdrukt waren gebleven, en eindelijk eensklaps ontploften, zeide zij op hartstochtelijken toon: Marktberichten. Openbare Verkoopingen. |en er- tan ran (ijk Pge toe bet verder onbruikbaar i& Ook is eender piiareu verbrokkeld en een zitbank vernield. De oorzaak van den brand wordt gezocht in baldadigheid vau eenige jongens, die geblusohte kaarsen weder hebben ontstoken, of aan het vallen van eenige vonken bij het blusschen der kaarsen. De 35-jarige A. de V., die Maandagavond naar het gasthuis te Dordrecht moest worden gebracht, omdat hij volgens eigen verklaring een groote hoeveelheid arsenicum had in genomen en alle verschijnselen daarvan vertoonde, is gisteren aan de gevolgen dier vergiftiging overleden Men schrijft uit Sloten (N.-H.): Tengevolge van het gebruik van z.g. door koking geconserveerd vleesch, naar beweerd wordt afkomstig van het abattoir te Amsterdam, zijn vijf personen ten huize van de familie B. ongesteld geworden. Ook drie hondjes, anders voor geen vuiltje vervaard, ondervonden de gevolgen. De baanwachter, wien door trein 916, tusschen Winschoten en Scheemda, de beide beenen zijn afgereden, is kort na het onge val overleden. De man had voor zyn vrouw dienst gedaan. Men maakt zich op Terschelling zeer ongerust over de sleepboot Titan, waarop zich ook eilanders bevinden. Genoemde sleepboot, bemand met 32 koppen en ge stationeerd te Nieuwediep, is Zaterdag jl. vertrokken van IJmuiden naar Ameland. Sedert heeft men er niets meer van ver nomen. Aangezien 't vermoeden bestond, dat ze de wijk heeft genomen naar de Oostzee tijdens den jongsten storm, heeft men geseind naar de kustplaatsen aldaar, doch zoover bekend is, zonder resultaat. Uit Oirschot wordt gemeld: Eenige dagen geleden brandde zich de bode S. alhier, vrij ernstig aan het been, doch bleef er mee loopen, en behandelde de wond met.gekookte aardappelen. Het been zwol op, gisteren werd bloedver giftiging geconstateerd en reeds heden is de patiënt overleden. Bij de nachtelijke strooperijen met den lichtbak werd tot heden altijd van vuur wapenen gebruik gemaakt. Thans passen, naar men ons schrijft, de stroopers een ander middel toe. Zij laten hun geweren thuis, maar gaan er met een riek of hooivork op uit en doorsteken daarmee de hazen. Men schijnt met kunstlicht deze r dieren al zeer dicht te kunnen naderen. I winningen t,e melden aan de geesten Apr*- genen, die hun aardsche leven hebben opgeofferd voor het bereiken van zulk een groote uitkomst. Dit verslag wordt allernederigst door mij in persoon gedaan: admiraal van de vereenigde vloten." Hoe dit te vereenigen met het berichtje, hetwelk onlangs in de buitenlandsche bla- heeft gecirculeerd over Togo's „katholici teit" Tijd. Bij bevelschrift der rechtbank te Mid delburg is A. F., veehouder, wonende te 't Zand, gem. Koudekerke, wegens verduis tering van vee, behoorende tot zijn faillieten boedel, naar de openbare terechtzitting dier rechtbank verwezen. Aan den beklaagde is mr. J F. van Deinse, advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Bij bevelschrift van de rechtbank te Middelburg is C. B., koopman te Hein- kenszand, gedetineerd te Middelburg, ter zake van medeplichtigheid aan een frau duleus bankroet, buiten vervolging gesteld, met bevel tot invrijheidstelling. Door de Middelburgsche rechtbank zijn veroordeeld wegens: diefstal: L. G. v. W., 37 jr., werkman, Oostcamp (België), en H. M., 25 j slachter, Assebrouck (België), beiden alhier in hech tenis, ieder tot 3 jaren gev. straf met ver mindering der doorgebrachte hechtenis. Ook van deze zaak is breedvoerig mel ding gemaakt in ons nommer van 24 Dec. 1.1.; mishandeling: P. F. v. D., 19 j., schil der, H, J. d. V., 19 j-, bakkersknecht, en A. R., 29 j werkman, allen Hontenisse, ieder tot 14 d. gev. straf; J. P. v. d. B„ 18 j., tuinier, Hulst, tot f10 b. s. 10 d. h.C. L. G. d. N., 38 j., schipper en bier huishouder, Sas vas Gent, tot t 10 b. s. 10 d. h.W. P. S., 41 j., koopman, Middel burg, tot f3 b. s. 3 d. h. huisvredebreuk en mishandeling: J. B., 19 j., werkman, Terneuzen, tot 14 d. gev. straf. Door bovengenoemd Kantongerecht werden in 1904 uitgesproken 1456 straf vonnissen, met 1507 beklaagden, waarvan 381 wegens enkelvoudige dronkenschap, 114 wegens dronkenschap bij herhaling, 12 wegens overtreding der drankwet, (>5, wegens overtreding der leerplichtwet en 37 wegens overtreding der leerplichtwet bij herhaling. Tegen 1305 beklaagden werd [verstek verleend, terwijl 11 beklaagden werden vrijgesproken en 7 ontslagen van rechts vervolging. In burgelijke zaken werden aangebracht 61 zakenafgedaan werden 59, waarvan 46 bij eindvonnis en 13 door afstand of door vervallen van de instantie. De rechtbank te Middelburg deed heden uitspraak in de bekende zaak tegen C. W., boerenknecht, gedetineerd te Middelburg, die in den avond van 29 October den landbouwer Abraham Stroo op zijn aan den Boschweg te Vlissingen gelegen erf zoodanig met een mes heeft gestoken dat Stroo kort daarop is overleden. Beklaagde tegen wien door het O. M. 1 jaar en 6 maanden gevangenistraf was geëischt we gens mishandeling, den dood tengevolge hebbende, werd ontslagen van rechtsver volging met bevel tot zijn invrijheidstelling. MIDDELBURG. De anti-revolutionaire kiesvereeniging „Nederland en Oranje" heeft in een gisterenavond gehouden ver gadering tot candidaat van den gemeen teraad gesteld den heer Mr. P. Dieleman, lid van de Prov. Staten. De heer Diele man heeft echter nog geen beslissing ge nomen, of hy deze candidatuur al of niet zal aanvaarden. 377ste STAATSLOTERIJ. Trekk. van 5 Jan. 4e kl, 4e trekking. Prijzen van f100 en hooger. Nos. 4338, 6919, 15356, 20878 f 100. Van 46 Januari. GOES. Geboren1 Jan., Hendrik, z. v. Hendrik Rejack en Neeltje Reijerse. Overleden 1, Tannetje Cornelia Glerura, 68 j weduwe van Boudewijn Paran 5, Jan Willem van de Weert, 57 j wednr. van Neeltje Scheele, gehuwd met Maria van Zweeden. Bij G. K., te Daarlerveen, viel de bran dende kachel om, waarop een pot met ji water stond te koken. Een tweejarig meisje van K., dat zich in de nabijheid bevond, bekwam zulke hevige brandwonden, dat het dientengevolge is overleden. De minister van oorlog heeft een ernstig onderzoek bevolen inzake het dezer dagen opleggen van een disciplinaire straf aan den luit.-kwartiermeester H. N. van R., te Arnhem, die kort daarna zelfmoord pleegde. Er toch nog in geloopen. Men schrijft aan de Tel.: In Oranjewoud, met veel mooi jachtveld, is een veldwachter gestationeerd, die de schrik is onder de stroopers. Hij is veel in het veld, kent de stroopersmanieren bij uitstek en is daarom voor hen een ge vaarlijk partnvr. -Sedert eenigen tijd heeft die veldwachter een kostganger, iemand die zegt van zijn renten te leven. Zondag betrapte de jachtopziener van den lieer Bieruma Oosting te Oranjewoud een persoon op heeterdaad met het be machtigen van een haas door middel van strikken. Die persoon was.des veldwachters kostganger 1 Hij had een voorsprong bij andere stroopers: hij ging uit als z'n kostbaas thuis was en bleef stiekum binnen als deze op surveillance was. In New-York is buitengewoon veel sneeuw gevallen. Er zijn 18.6000 mannen met 5000 wagens bezig de straten schoon te maken. Men denkt dat zij minstens wel een week werk zullen hebben. De gemeenteraad van Stuttgart heeft met groote meerderheid een voorstel ver worpen, om bij te dragen tot een huwe lijksgeschenk voor den Kroonprins „van Pruisen." Admiraal Togo heeft, naar gemeld wordt, een rouwdienst bijgewoond, die te Tokio ter eere van de nagedachtenis van een aan tal bij Port-Arthur gesneuvelde officieren en manschappen gehouden is. Daarbij sprak hij hunne geesten aldus toe: „Terwijl ik hier voor uwe geesten sta, kan ik nauwelijks aan mijne gevoelens uiting geven. Uw persoon ligt mij nog versch in het geheugen. Uw lichamelijk bestaan is geëindigd, maar uw scheiden uit deze wereld is geweest in dappere uitoefe- ning van uwen plicht, waardoor de vloot van den vijand hier op aarde geheel is ontredderd. Onze vereenigde vloot bezit de onbetwiste oppermacht ter zee. Ik vertrouw dat dit vrede en rust, aan uwen geest zal geven. Het is mijn aangename plicht om deze gelegenheid, waarbij ik in deze stad tegen woordig ben, aan te grypen, om onze over haar innerlijkste wezen met iederen waren godsdienst onvereenigbaar, of veel meer de loochening van iederen godsdienst is, dan zal daarmede de houding van het socialisme ten opzichte van den godsdienst voor ieder denkend mensch voldoende ge kenschetst zijn. Voor een doelbewust socialist, die de leer, welke hij belijdt, ook werkelijk be grepen heeft, moet het naïef toeschijnen, als men hem bewijzen wil, dat het socialisme met den godsdienst onvereenigbaar is. Zulks weet hij van zelf. Een geloovig aanhanger der materia listische geschiedenis-opvatting kan geen godsdienst meer hebben, en werden alle menschen socialisten, dan zou de godsdienst vanzelf wegsterven, zonder dat zijn af schaffing noodig was. Socialisme en godsdienst zijn onvereenig baar; zij sluiten elkander uit. Dr. Franz Heiner, hoogleeraar te Frei burg zegt dan ook, dat de sociale quaestie pas in de tweede plaats eene economi sche is. Het gaat niet eerst om stoffelijke ver betering, maar om eene nieuwe levens beschouwing. De sociaal-democratie echter let uitslui- Met eene onmiskenbare bevalligheid was zij echter de eetzaal binnengetreden, en had wel getoond dat het salet haar eigen was; met eene zekere ongedwon genheid bevochtigde zij, vóór het diner, hare fijne vingeren in het zilveren lampet met rozewater gevuld, en beantwoordde met onderscheiding de hoffelijkheid van den heer des huizes; doch later zag men een zweem van minachting op hare lip pen, als zij jonkers en joffers van de I mode hoorde spreken, van poeder en (reukwerken, van strikken en linten. I Het scheen dat. zij vluchtig den neus [optrok voor de confituren, marmeladen fen zoetigheden; doch zij liet zich het wildbraad en den wijn in ijs gekoeld, voortreffelijk smaken. Wat aan mevrouw dan toch wel bekoor de? had men gevraagd. Gewis, Brussel was Parijs niet: maar Parijs was toch wel het paradijs der aarde. „Wat mij aantrekt 't Zijn niet de prach- ;ige steden op het vasteland, neen! Ik vil leven in de maagdelijke bosschen, in de savanna's ter jacht gaan; leven in Gods vrije en grootsche natuur, op de bruisende zee; op het land de lans drillen, de pistool hanteeren. Twintig kreten van verwondering had zijn wij atheïst!" Met Heine laten beide leiders den heme over aan de engelen en de musschen. Zij beweren, dat de hemel hier op aardi is, en sterven gelijkluidend met in het nie verzinken. Schaffle heeft de socialistische lee teruggevoerd tot deze drie dogma's atheïsme in godsdienst, democratiscl republicanisme in den staat en colleeti visme in de staathuishoudkunde. Als socialisten, sprak Fontaine t< Gent, willen wij de vernietiging van der geheelen godsdienst en der geheele kerk, O h o 1 e i n riep uitwij moeten beslist God omverstooten, zoo wij de menschheid willen opheffen. En de „Travailleur Beige" (de Belgische werkman) schreefde idéé van God is onzedelijk, het katholicisme moet vallen Men moet het papisme in het slijk smoren De oorlog verklaard aan God, daarin steekt de vooruitgang! Wij willen de ooren onzer lezers niet langer kwetsen met deze monsterachtige taal, en daarom enkel nog aanhalen wat een landgenoot, de socialist van Kol schreef Aussichtslosigkeit der Socialdemokratie. den elkander opgevolgd; doch graaf de Vertigneul was bij die driftige taal zijner vrouw eenigszins bleek gewordenuit zijn blauw oog, door de gefronste wenk brauwen verdonkerd, schoot als een straal vuur. De graaf trachtte den oogslag zijner vrouw te ontmoeten, gewis om haar zijn misnoegen over haar driftigen uitval te doen kennen. Toen hij daarin echter niet gelukte, nam hij plotseling een gekscherenden toon aan en gaf weldra een andere wending aan het gesprek. Na den maaltijd waren de twee gasten te paard gestegen en mevrouw vooral had de bewondering van allen, in het berijden van het fiere paard des hoeren de Berlaymont opgewekt, zooals zij dit nu andermaal deed. En voorwaar, de mode-jonkers die daar hadden plaats genomen, waren zeker wel kenners De gepluimde hoeden, kleurige kleed sels, sneeuwwitte kragen, kostbare de gens en wandelstokken, gouden of zilve ren sporen kortom, geheel hun uiterlijk zeide, dat die heeren de toongevers van de baan waren. De stoute oogslag die zij in het ronde wierpen, het soms wat al te luidruchtige gelach, de hooge toon, dien zij aangaande minderen aannamen, de kennis, waarmee zij over de voorbijdravende paarden, koet sen, vrouwen en rennende hazewinden MIDDELBURG. Ondertrouwd; A, P. D. van de Putte, 56 j. wednr. en G. van Doornick, 42 j. jd. Getrouwd J. Poortvliet, 20 j. jm. en P. Bastiaanse, 21 j. jd. Bevallen J. C. v. Varik, geb. Meijers, d. Overleden: J. de Waard, 23 j., ongeh., d. Ij. M. Kest, vrouw van A. West dorp, 35 j. Van 31 Dec.7 Jan. VLISSINGEN. OndertrouwdW. Gijsel- man, 27 j. jm. en C. C. Frenks, 25 j. jd. A. H. van den Bovenkamp, 22 j. jm. en J. de Bree, 22 j. jd. L. Stroo, 40 j. jm. en S. Kodde, wed., 36 j. Bevallen C. Noijons geb. Koster, z. C. J. Stroo geb. Polderman, z. B. S. C. Ligthart Schenk geb. Van Rugge, z.P. Goedbloed geb. Luitwieler, d. M. Wiegel geb. Kokelaar, d.H. J. Bosselaar geb. Meertens, z. A. Jacobs geb. Geldhof, z.H. Propsma, geb Huser, z.A. Bogerd geb. van Stelten, z.E. T. W. Traas, geb. van de Putte, z. Overleden: A. Hage, wed. van J. Cal- jouw, 86 j B. G. Bleijswijk, ongeh. z., 23 j.;A. Bok, vvedr. van S. Slaakweg, 76 j.J. Louwerens, z., 2 mnd.D. Daane, d., 7 d. Van 30 Dec.5 Jan. IERSEKE. Ondertrouwd3, Willem van de Vrede, 21 j. jm. en Agatha de Jonge, 19 j. jd. Geboren: Anna, d. v. Pieter van Oost en Ida Sanderse. OverledenMartha Maria, 3 j., d. v. Johannes Willem Maghielse en Janna van de Vrede. Over de maand December. WAARDE. Geboren: 3, Janna Saartje, d. v. Pieter Klat en Pieternella Cornelia v. d. Brink 18, Pieternella d. v. Laurens Jacobus Overbeek en van Lena Verhulst. OVEZAND. Geboren29, Pieternella: d. v. Matthijs de Jonge en Catharina Franse; 31, Johanna, d. v. Pieter de Jonge en Jacomina Verdonk; 31, Hendrik, z. v. Iranciscus Koens en Adriana Polfliet. Overleden: 23, Maria Cornelia Verdonk, 2 maanden; 30, Pieternella de Jonge, 1 dag. DRIEWEGEN. Geboren 3, Jacob Leen- dert z. v. Jacob Leendert Mol en Helena Cornelia Nelisse; 30, Izaak, z. v. Ma- rinus de Dreu en Magdalena Christina van de VeldeJacob, z. v. Daniël v. Maris en Jacoba Krijger. Overleden7, Jacoba Maria de Vrieze, 8 mnd.Jacob Leendert Mol, 16 d. KRABBENDIJKE. Getrouwd: 22, Jan Dirk van Doorn, 29 j. jm. en Cornelia van Sabben, 28 j. jd. Geboren 1, Geertruida, d. v. Maarten Weststrate en Cornelia Hoogerheijde 2, Teuntje, d. v. Cornelis Leendert van Iwaarden en Jacoba Johanna Schuiling 8, Elizabeth, d. v. Eliza Huizen en Willemina van Houte; - 11, Neeltje He lena en Frederik (tweel.) d. en z. van Jan Kaat en Maatje Abrahamse 13, Pieter, z. v. Pieter Engelse en Jakoba Benou 17, Cornelia Pieternella d. v. Jacob Ver- meule en Janna Louwerina van der Maale 23, een onechte dochter24, Jacoba, d. v. Huibrecht de Kok en Neeltje Smit. Overleden 12, Cornelis Laurus, 2 we ken, z. v. Jacob Geene en Aaltje Wilhel- mina van de Velde; 17, een levenloos kind van Jacobus van Langevelde en Catha rina Smit; 20, Christiaan, 8 weken, z. v. Omer Schrier en Levina Dronkers 27, Pieternella Cornela, 9 j. d. v. Jan van Alten en Cornelia van Fraassen. RILLAND-BATH. Geboren30, Antho- nie Cornelis, z. v. Gommert Traas en Jo hanna Cornelia Maas. Overleden6, Adriaan, 3 mnd., z. v. Marinus Vermerris en Jacoba van der Hooft15, Jan Marinus 7 mnd z. v. Jan Vogel en Marie Nagelkerke. COLIJNSPLAAT. Geboren1, Pieter nella d. v. A. Breas en P. J. Israel 3, Maria Catharina, d. v. A. Karman en Cath. v. d. HovenPieternella, d. v. C. v. d. Weele en Neeltje Kunst18, Leendert, z. v. H. v. d. Weele en C. Cal- jouw20, Wilhelmina, d. v. L. Goulooze en H. Goulooze. Overleden: I. M. Verhulst, 81 j.,wednr. van JVersluis26, Maria Bouwense, wed. van Pieter Klein. HEINKENSZAND. Gehuwd W. Boo gaard, 37 j. jm. en C. E. Uijterschout, 32 j. jd. Geboren 2, Isaac, z. v. Marinus Paau- we en Laurina Maatje Uijterschout2, Norbertus z. v. Marinus de Jonge en Pie ternella van de Pas9, Jan z. v. Jaco bus Hoogenboom en Maria Margaretha Behage13, Adriana Jacoba d. v. Cor nelis Pieters en Stoffelina Vermeulen 16, Laurus z. v. Marinus Eversdijk en Janna Traas; 16, Janna Magdalena d. v. Jacobus de Meij en Janneke van Ha- neghem. Overleden Cornelis Jacobus van 't West einde, 2 j. kind van Pieter en van Maria van den Dries; 7, Marinus van Weele, 75 j. wedr. van Wilhelmina Glas28, Adriaan Witkam, 66 j., geh. met Anna Catharina van de Ven. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 3, Marinus, z. v. Jan de Baar en Pieter nella Koens11, Maria, d. v. Marinus Moerdijk en Pieternella Versluis14, Jan, z. v. Dirk Kloosterman en Catharina Verdonk; 17, Aagje, d. v. Anthonie van de Guchte en Maria Nagelkerke Adriaan z. v. Machiel Raas en Helena van de DoodJohannis z. v. Jacob de Kok en Maria Veveeke; 26, Philippus z. v. Philippus Pnilipse en Maria MolWil helmina Johanna, d. v. Abraham Kole en Adriana Hollestelle; Hubertus z. v.Jan van Iwaarden en Jozina Braamse. Overleden12, Catharina den Toonder, 81 j. wed van Cornelis Schipper; 13, Leen dert Welleman, 2 j. z. v. Joos en Elisabeth de Kok; 24, Albrecht van 't Westende, 17 j. z. v. Laurens en Johanna Voet28, Geer- truit Wiskerke, 48 j. vrouw van Adriaan Dommisse. MIDDELBURG, 5 Jan. 1905. Ter graanmarkt van heden was de aan voer uit Walcheren van granen en peul vruchten, gering. Witte boonen hooger overigens onveranderd. De noteering is als volgtnieuwe Walch. tarwe werd f 7.- i f7.10rogge en wintergerst niet ter markt; zomergerst bracht f4.75 op; haver f3,a f3,25, Walch. witteboonen f 14,50 a f 14,25 ronde bruine boonen f 10. lange dito f 11 paarden-tuinboonen f 6,75; tuinboonen f 6.75kroonerwten f 7.50 a f7.90. Opgaaf v. d. marktzetters, handelaren. Boter f 0.521/» f 0.57Vs Per Va kil<>- Eieren f 4.60 per 100 stuks. Opgaaf v. d. Zeeuwsche Landb. Mij. Boter f 1.10 a f 1.20 per kilo. Eieren f4.60 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 5 Jan. 1905. Boter f O.671/2 a f0.55 per pond. Kipeieren f 1.121/a a f 0.80. VLISSINGEN, 6 Jan. 1905. Boter f 1.25 a f 1.20 per kilo. Eieren f 5.20 a f 0.per 104 stuks. Dinsdag 10 Jan. MIDDELBURG, Notarishuis door not. Verhulst, inboedel, heeren- en kinderklee- dingstukken 10 uur. Inl. De Groot en Hondius. MIDDELBURG, voor het gemeentebe stuur door not. Hosang 65 olmen, enz. 10 uur aan de Singels, Molenwater, enz. En hakhout, oud ijzer, brandhout, mutsaards. GOES, een huis, Ossenhoofdstraat D 113 door not. Pilaar voor wed. Kuip, 8 uur in de Prins. Woensdag 11 Jan. OUDELANDE, 10 uur het hofsteedje van W. de Jager Gz. 87 A. en 5624 cA. en 73 A. bouwl. en zijkantweg door not. v. d. Kloes. SEROOSKERKE, 1 uur bij Willeboordse door not. Hioolen landbouwgereedschappen en huishoudelijke goederen. Donderdag 12 Jan. MIDDELBURG, 8 uur in de Vergenoe ging door not. Hosang lo. een winkelhuis, Lange Delft B 124 groot 62 cA.een dito enz. 375 cA. Vlissingsche straat3o. een huis en tuingrond Veersche Singel T 177 groot 187 cA.4o. id. T. 176 groot 205 cA.5o. een schuur enz. T 176 groot 217 cA.60. 225 cA. bouwterrein aldaar7o. 14o. huizen T194, T182 en 183 met bleekveld T 84, 85 en 86 met schuur en tuingrond, T 190 en 191, Vlissingsch Wagenplein G 7 (winkelhuis), Bellinkstraat G 161, Neder- straat O 195 en O 191, resp. groot 97, 187, 575, 130, 77, 104, 75 en 78 cA. Te zien 11 en 12 Jan. 1012 en 24 uur. 's-GRAVENPOLDER, bij den koster door not. Overman een huis 838 c.A. van Jan Polderman 10 uur. Vrijdag 13 Jan. HEINKENSZAND, door not. Pilaar bij Allemekinders half 11 voor erven Huige een huis 240 c.A. en een tuin 480 c.A. En om half 1 twee veeren bedden, antieke kleerkast, kastklok,oud porselein, glas en aar dewerk, arbeidersgereedschap, aardappelen. IERSEKE, half 3 in de Oesterbeurs door not. Mulock Houwer een huis 107 c.A. van F. Hoogesteger Zaterdag 14 Jan. KOUDEKERKE, 1 uur aan de lieht- wachterswoning door not. Loeff, 1 melkkoe, 2 varkens, 2 melkgeiten, 1 melkschaap, 60 kippen en hanen, meubels, zakken, maten en gereedschappen. Woensdag 18 Jan. BORSELE, voor erven Bakker bij Wa- beke 1 uur door not. Pilaar een huis 110 c.A. Maandag 23 Jan. 's-HEER ARENDSKERKE, 12 uur ver pachting bij wed. de Ruiter voor 7 jaar, door not. v. Campen 15 perc. bouw- en weiland, samen 9,8544 H. A. in 's Heer Arendskerke. Dinsdag 7 Fe'or. GOES, door not. Pilaar in de Prins 8 uur voor erven dhr. W. Duvekot 3 woon huizen Westsingel 94,75 en 72 c.A. En 2 woonhuizen en tuin 's-Heer Hendrikskin- derendijk samen 758 cA En een winkel huis Lange Kerkstraat van H. J. v. Riet. Woensdag 8 Febr. WEMELDINGE, half 2 bij Korstanje voor erven Duvekot door not. Pilaar 4,6973 H.A. bouw- en weiland in de Ruijssen. Dinsdag 22 Febr. BORSELE, inspan door deurw. Hollmann en Verhoek. Woensdag 1 Maart. BORSELE, door not. Overman, voor erven de Winter, inspan. NIEUW- EN ST. JOOSLAND, op hof stede Reigersberg door not. v. Nimwegen bij dhr. Kodde inspan. Vrijdag 10 Maart. OUDELANDE, Boereninspan door not. van der Kloes.

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 3