JINNENLANU. Van onze Eilanden. Vlaamsch-Belgische Brieven. GEMiNGD NIEUWS Tsaar, Deze rechtbank moet de maatregelen onderzoeken door den vestingcommandant getroffen ter verdediging en hiernaar beoor- deelen, of hij zijn plicht gedaan heeft, of dat de val van de vesting aan zijn schuld geweten moet worden." „Doch wees genadig bij uw oordeelen. Een onafgebroken strijd van bijna elf maan den heeft onze krachten vernietigd. Slechts een vierde gedeelte van de verdedigings troepen, waarvan de helft ziek is, houdt 27 werst van de vesting bezet, zonder hulp te verkrijgen, ja, zonder ook voor korten tijd afgelost te worden. „De mannen zien er uit als schaduwen." Von Stoessel moest capituleeren. Hij had gestreden tot het uiterste, gedaan hetgeen ten einde de vesting te behouden door menschen kracht te doen was, en hoe ook het vonnis der militaire rechtbank, waarvoor hij verschijnen zal, moge luiden, en of het oordeel van den Tsaar genadig of ongenadig moge zijn, de vox populi, de wereld zal aan de voeten van dezen roem rijken held en zijn dapperen eensgezind de betuiging neerleggen van haar diepen eer bied en geestdriftige bewondering voor zoo veel met hooge vaderlandsliefde gedragen ontberingen en betoonde dapperheid. De Russische pers sluit zich daarbij aan. Alle bladen brengen hulde aan de moedige ver dedigers van Port-Arthur. Generaal Nogi spreekt met grooten lof over Stoessel; hij is bepaald van meening dat de capitulatie der vesting niets aan den roem der verdedigers ontneemt. Nogi zelf, die bij het sneuvelen van zijn beide zoons een Spartaansche gelijkmoedigheid bewaarde, moet zich de ontzettende ver liezen van zijn leger zeer aangetrokken hebbenmen beschrijft hem als een snel verouderd, gebogen man, die zelfs zijn uiterlijk verwaarloost. Dat is zeker ten deele toe te schrijven aan zijn onophoudelijke zorgvolle werkzaamheid in het belang van zijn troepen. De buit die de Japanners te Port-Arthur vinden, moet, de erg versleten kanonnen daargelaten, tamelijk gering zijn en hoofd zakelijk bestaan uit het meel, den rijst en de steenkolen die 't garnizoen nog over had. Een te Tsjifoe aangekomen Russisch officier vertelt dat Stoessel, alvorens de onderhandelingen over de capitulatie aan te vangen, telegrafisch te Petersburg aan geboden heeft, zich tot den laatsten man te verdedigenmaar dat de Tsaar zelf hem daarop gelastte, te capituleeren zoodra alle kans op verder volhouden verloren was. Onder de vele trekjes van heldenmoed door de belegerden van Port-Arthur behaald, wordt ook het volgende, toegeschreven aan generaal Stoessel, geciteerd. Gedurende een van de woedendste aanvallen der Japanners, in Oct j 1., kwam men den generaal bood schappen, dat een Russisch detachement een vooruitgeschoven post niet langer kon houden. „Dan rest hun nog altijd het recht van te sterven," gaf de generaal ten ant woord. En het detachement, waaraan men die woorden overbracht, liet zich in de pan hakken tot den laatsten man. Want de generaal dat wist men spaarde zich-zelf allerminst. Dag en nacht zag men hem overal, schier tegelijkertijd en op de gevaarlijkste punten. De burgers van Port-Arthur noemden hem dan ook „den generaal, die nooit slaapt." Meermalen gelukte het Russischen boden Port-Arthur binnen te dringen. Zoo werd Stoessel onderricht van de nederlagen van Koeropatkine en van vertragingen in het vertrek van de Baltische Vloot. InOct.j.l. slaagde een Amerikaansch journalist erin door te dringen. Hij verhaalde aan Stoessel het verlies der veldslagen van Liao-Yang en het terugtrekken op Moekden. De generaal liet geen enkel woord van verwijt hooren, noch vertolkte zijn spijt door eenig gebaar. „In 's hemelsnaam", zei hij, „tot nu toe vochten wij voor de bevrijding.Nu gaan wij vechten voor den roem." De Daily Telegraph verneemt uit Petersburg, dat de regeering vast besloten is den oorlog voort te zetten, ondanks de toenemende vredesbeweging, thans gesteund door vele hooggeplaatsten, die vrede willen sluiten als Japan genoegen neemt met deze voorwaarden, dat het Korea krijgt en Mantsjoerije zonder meer aan China wordt teruggegeven. Stoessel heeft zijn woord van eer gegeven en keert over Nagasaki naar Rusland terug. De Daily Express vernam uit Tokio, dat het garnizoen van Port-Arthur de stad verlaten heeft en naar het oostelijke einde van Jahoetnoe getrokken is. DeJapansche troepen stonden langs den weg geschaard, en groetten de voornaamste Russische officieren en de standaarden. Reuter's correspondent bij het Japansche leger voor Port-Arthur bericht d.d. heden, dat slechts tachtig Russische officieren de vesting vandaag verlaten hebben en naar Dalni vertrokken zijn Een Japansche leger macht is gisteren de stad binnengetrokken om de orde te handhaven. Zij die niet aan den strijd hebben deelgenomen hebben verlof verkregen te kiezen of zij te Port- Arthur willen blijven. Japansche matrozen zijn in dienst gesteld om de mijnen in de haven en de tot zinken gebrachte Japan sche schuiten uit den ingang van het kanaal op te ruimen. De Japanners hebben alle forten overgenomen. BELGIE. De crisis onder de wethouders van de stad Brussel is daarmee geëindigd, dat alles bij het oude gebleven is. De progres- sistische en gematigde gemeenteraadsleden zijn Woensdagmiddag om 4 uur bijeenge komen in de burgemeesterskamer, waar de wethouders reeds aanwezig waren. De bur gemeester verklaarde, dat twee wethouders. Leurs en Steens hem hadden medegedeeld, dat zij bereid waren hun plaatsen in te ruimen voor twee progressisten, om zoo doende de eendracht onder de liberalen niet in gevaar te brengen, wat in den tegenwoordigen tijd de allereerste zorg moet zijn, volgens het gevoelen der beide heeren. De progressistische groep drong er toen op aan, dat een van de wethou dersplaatsen ter beschikking zou worden gesteld van de socialistische raadsleden. Als deze voorwaarde er niet bij werd aan genomen, zou geen progressist het ambt van wethouder thans kunnen aanvaarden. Maar deze voorwaarde is afgestemd met 13 tegen G stemmen. Nu op hun beurt van zins, dat de een dracht onder de liberalen niet mocht wor den verbroken, verklaarden de progressisten dat zij liever afzagen van de aangeboden twee zetels, zoodat de samenstelling van het college van wethouders geen verande ring ondergaat. (Zie verder onder onzen Vlaamsch-Belgischen brief.) CHINA. In de Engelsche bladen vindt men ge- ruchtsgewijs de belangrijke tijding, dat de keizerin-weduwe van China binnenkort tot het christendom zal overgaan. De Ameri- kaansche gezant zou dat bemerkt hebben. HONGARIJE. Twee en veertig leien van de Hongaar- sche Kamer zijn voor den strafrechter ge dagvaard om zich te verantwoorden voor de vernieling van de Kamer op 13 De cember. Twee van hen, die reeds voor den rechter van onderzoek verschenen, weiger den een verklaring afteleggen; ze zeiden dat ze als afgevaardigden voor hun gedrag slechts verantwoording schuldig zijn aan het Parlement. De staking der glasblazers. Donderdagmiddag heet'l te Rotterdam de vergadering plaats gehad, waarin de voor waarden der hervatting van den arbeid in de glasfabrieken ter sprake zouden ko men. Het resultaat daarvan was dat besloten werd de fabrieken zoo spoedig moge lijk weer aan het werk te stellen. Heden ochtend te G uur zouden de arbeiders in de fabriek der firma v. Deventer Co. weer het werk hervatten, terwijl in alle andere fabrieken dit zoo spoedig als mogelijk is zal geschieden. Het bemiddelings-comité zal toezicht houden op de naleving der conditiën, waarop de staking is geëindigd. Deze staking heeft juist 3 maanden ge duurd zij begon den ochtend van den 3en October en eindigt aan den avond van den 4en Januari. Haagsche briefschrijvers aan provinciale bladen, die vertellen van allerlei wijzigingen in het Kabinet, die weldra zouden te wachten zijn, worden door den „Nederlan der'op hun plaats gezet in dezer voege: Een dergelijke duimzuigerij, met onuit puttelijke variaties van .men mompelt", „men fluistert", „onbetwistbaar wordt ver zekerd", „namen worden genoemd", enz., duurt het geheele jaar voort Niet alleen in de „Arnh. Ct.", maar ook in de „N. Gron. Ct." en andere bladen De één dier schrijvers ontwikkelt al meer virtuositeit op dat gebied dan de ander. Het verwondert ons soms, dat de redacties dier bladen niet meenen een weinig het snoeimes te moeten aanzetten. Of zouden zij denkenhet borduursel ligt er zóó ongevaarlijk dik op, dat er weinig plaats voor ergernis is, terwijl het aan den anderen kant iets vermakelijks heeft S p o o r we g-v er bindingen op de Z e e u w s c h e 1 ij n. Men schrijft onsDe Bergen-op-Zoomsche Handelsreizigers-vereeniging heeft een adres aan den directeur-generaal der Staatsspoor wegen gericht, waarin verzocht wordt om de zoo zeer gewenschte verbeteringen te brengen in de dienstregeling op de lijn Rozendaal-Ylissingen. De vereeniging heeft steun voor haar pogen verzocht aan de leden der Tweede Kamer, de betrokken Kamers van Koophandel in Noord-Brabant en Zeeland, aan den raad van toezicht, aan de commissie van advies van spoor- wegdienstregelingszaken en aan diverse handelsreizigers-vereenigingen. In het adres wordt o. a gezegd: Tusschen 9 uur en 12 30 bestaat geen gelegenheid naar Vlissingen te vertrekken. De treinen van 9 uur en 12.30 zijn beide boemel- treinen. Om nu de te lange tijdsruimte op practische wijze aan te vullen, stelt de vereeniging voor om ten 10 08 van Vlissingen een sneltrein in te leggen, met stopplaatsen Middelburg, Goes en Bergen- op-Zooni, aankomende te Roozendaal om 11.25 en aldaar aansluiting gevende op de treinen resp. om 11.32, 11.42 en 11 55 naar Rotterdam vertrekkende, op den trein van 12 uur naar Breda en Antwerpen en 11.29 naar Antwerpen. Bij inwilliging van dit verzoek zou de prov. boot van den prov. stoombootdienst op de Wester Schelde, die thans de aansluiting op den trein van 9 uur uit Vlissingen mist, door iets vroeger af te varen en aan te komen, directe aansluiting op den aangestelden trein geven en reizigers van die boot niet meer, zooals thans, 2 uur moeten wachten. In aansluiting met trein 305 van Breda (Limbnrgi aankomende te Roozendaal om 11.59 en in aansluiting op treinen 104 en 422 H. aankomende te Rozen daal, resp. om 1049 en 11.18 van Esschen (Antwerpen) wordt met aandrang verzocht om een gewonen trein van Roosendaal om 1"2.05 naar Vlissingen stoppende aan alle tusschenstations. Niet alleen wordt deze trein gevraagd om de daarmede verkregen aansluitingen naar Limburg en België, doch ook en vooral om het verkeer voor de plaatsen aan de lijn Rozendaal-Vlissin- gen onderling, daar toch tusschen 9.37 en 1 21 slechts een sneltrein loopt in een tijdsruimte van bijna 4 uren ontegenzeg gelijk veel te lang is. Tusschen 12.30 en 5 uur, dus met een tijdsruimte van 41» uur loopt van Vlissin gen geen enkele trein, bovendien hebben reizigers die om 12,45 van Breskens te Vlissingen aankomen geen aansluiting vóór 5 uur, dus na ruim vier uur wachtens Het valt ook niet te ontkennen dat deze tijdruimte veel te lang is in verhouding tot het personenverkeer en in vergelijking met andere streken van het land. Ook het verkeer voor de plaatsen onderling heeft aan deze verbetering volstrekte be hoefte; tegelijkertijd wordt er te Rozendaal de aansluiting mede verkregen op trein 3.60 naar Rotterdam en Amsterdam en tusschenliggende plaatsen, terwijl daaren boven een zeer mooie aansluiting kon worden verkregen naar België, indien op trein 53 H. te Rozendaal de gelegenheid tot instappen zou worden opengesteld. Dit laatste zou zeer wel mogelijk zijn, daar trein 53 te Rozendaal reeds thans ge regeld stopt. Vooral op aansluiting van Zeeland naar Limburg en omgekeerd werd door de adresseerende vereeniging steeds in het bijzonder het oog gehouden, omdat daaraan groot belang verbonden is. Daarna wordt voorgesteld den bovenbedoelden trein naar Breda te laten doorrijden, waarmede daar een zeer mooie aansluiting zou verkregen zijn op trein 95 (RotterdamVenlo) die om 5.24 van Breda vertrekt. In het adres wordt er ieder op gewezen dat van af 4 uur tot 7.50 geen trein van Rozendaal naar Vlissingen loopt. Alleen van Rozendaal tot Bergen-op-Zoom. Tus schen 4 uur en 6.15 komen te Rozendaal van alle richtingen treinen aan, terwijl daarop de eenige aansluiting voor Zeeland eerst om 7.50 afrijdt. Dit langdurig wach ten was dan ook de rede waarom inder tijd werd besloten tot het inleggen van trein 371 tot Bergen-op-Zoom, om 6.20 van Rozendaal vertrekkende De reizigers van voor Zeeland waren hiermede echter niet geholpen. Vooral de plaatsen Krui- ningen, Ierseke, Goes, Middelburg en Vlis singen zien zeer verlangend uit naar ver betering. De vereeniging verzoekt dan ook met aandrang, dat aan het urenlange wachten te Rozendaal voor de reizigers naar Zeeland een einde zal komen, terwijl trein 3.70 van Bergen-op-Zoom naar Rozen daal in dat geval natuurlijk kan worden opgeheven. Verbetering der aansluiting van Limburg naar Zeeland 's avonds, waarnaar reeds jaren verlangend is uitgezien, zou thans zonder eenige kosten van de Maatschappij kunnen verkregen worden. Trein 112 van Venlo (Maastricht) komt te Lage-Zwaluwe om 9.34: trein 87 van Amsterdam via Gouda komt eveneens te Lage-Zwaluwe om 9.34. Wanneer nu trein 112 slechts 5 minuten eerder aan zou komen en trein 87 zou stoppen te Bergen-op-Zoom, Goes en Middelburg, dan zouden reizigers voor alle klassen niet meer, zooals nu, om 1.30 van Maastricht moeten vertrekken om 's avonds nog in Zeeland te komen, doch eerst om 5.50 van Maastricht behoeven af te reizen. De correspondentie ZeelandLimburg zou een groote schrede in de goede richting gaan en klachten die thans werkelijk bil lijk zijn, dan niet meer gehoord worden; want nu wordt er geklaagd en dat stiet zonder grond. Een vergelijking van het aantal treinen stoppende te Zevenbergen en Oudenbosch eenerzijds en Goes en Middelburg ander zijds valt, hoewel deze laatste plaatsen toch onbetwistbaar wel gowichtiger zijn voor de Maatschappij, in het nadeel van Goes en Middelburg uit. Zevenbergen en Oudenboseh hebben drie treinen per dag in beide richtingen méér dan Goes en Middelburg. Ook bij vergelijking met de hoofdstations in Limburg blijven Goes en Middelburg in de minderheid en dat alles, niettegenstaande zoowel personen als goe derenvervoer op de Zeeuwsche lijn bepaald druk te noemen is. MIDDELBURG. Voor de stemming van een lid van de Prov. Staten op Dinsdag a. s., heeft de Katholieke kiesvereeniging alhier, geen candidaat gesteld. Gandidaten zijn, zooals bekend, de heeren J. H. Blum (anti-rev.) en H. P. den Bouwmeester (lib.) VLISSINGEN. De Vereeniging „Vlis singen Vooruit' alhier, ondervindt veel medewerking voor de in Augustus te houden tentoonstelling van huisvlijt, en het mag verwacht worden, dat deze tentoonstelling de eerste van dien aard te Vlissingen een groot succes zal hebben. In de Donderdagavond gehouden ver gadering der Vereeniging „Zeevaartschool" aldaar, is de heer H. Suijver tot bestuurs lid benoemd De bevolking dezer gemeente is in het afgeloopen jaar verminderd met 28 personen en bestond op 1 Januari j. I. uit 8898 mannen en 10280 vrouwen of 19178 zielen In den loop van 1904 vestigden zich in de gemeente 565 m. en 626 vr. en werden geboren 225 m. en 206 vr., zoodat de bevolking vermeerderde met 1622 personen, terwijl zij daarentegen vermin derde door vertrek uit de gemeente van 631 m. en 721 vr. en door overlijden van 149 m. en 149 vr. met 1650 personen. Voor de anti-rev. kiesvereeniging alhier zal deze maand in een openbare vergadering als spreker optreden, de be kende propagandist, de heer mr. G. J. Sybrandy uit Almelo. Er zal gelegenheid worden gegeven tot debat. ZIERIKZEE. Voor de vacature van één lid van den gemeenteraad, wegens benoe ming van den heer J. A. Legemaat tot gemeente-ontvanger, zijn niet minder dan 4 candidaten gesteld, nl. de heeren jhr.R. R. L. de Muralt door de liberalen; J. de Vrieze door de vrijzinnig-democratische kiesvereeniging; A. Timmermans Az. dooi de anti-revolutionairen en J. Gloude door de burgerkiesvereen. „Gemeentebelang". HANSWEERD. Gedurende het afge loopen jaar werden alhier in het geheel 29217 schepen in- en uitgeklaard. NISSE. Donderdag 5 Jan. trad onze dokter, de WelEd. Heer A. Geill in het huwelijk. Eenige burgers meenden dat ze zulks niet ongemerkt voorbij mochten laten gaan en togen gewapend met een inteeken- lijst de gemeente rond met het doel geld te verzamelen om daarna over te gaan een geschenk aan te koopen. Deze inzameling is goed geslaagd, daar iedere ingezetene inteekende. Het geschenk dat bestond uit een massief eikenhouten tafel, 6 dito fijn besneden stoelen en een album bevattende de namen der gevers, werd door genoemde burgers den bruidegom overhandigd een daarvan hield een passende toespraak. Op den huwelijksdag prijkten een drietal poor ten, vervaardigd door de jongelui, n.l. voor zijn woning, gemeentehuis en kerk. 't Dorp was versierd met vlaggen. De armen wer den onthaald op krentenbrood. Van de schietvereeniging, waarvan Z.Edle voorzit ter is, werd hem een kapstok aangeboden. Voor een en ander was hij zeer erkentelijk. Daar zijn we thans een nieuw jaar in getreden. Bij den aanvang deszelfs mag de politieke toestand in België in 't al gemeen rustig geheeten worden. Er zijn immers geen brandende quaesties voor handen, en 1905 zal immers geen ver kiezingsjaar zijn, zooals in Nederland. Derhalve zijn de strijdkrachten, die bij u reeds kampvaardig schijnen te worden, hier nog doezelig ingesluimerd, of schijnen het ten minste; want is 't voor dit jaar niet, dan zal er toch in 't volgende jaar 1906, geweldig tegen de Katholieke vesting worden stormgeloopen. Op alle tonen immers zingen het de oppositie-partijen uit, dat het ministerie in 1906 vallen moet. Intusschen zeggen we met dezen, die 't erg betwijfelen durven„als 't maar waar i sen dat „m oeten dwang i s", hebben de stoere Vlamen vooral reeds meer dan eens bewezen. Edoch, alhoewel het invoeren der evenredige vertegenwoordiging, de E. V. la „Representation proportionnelle" of de R. P zooals we het doorgaans noemen het hevige, het geweldige van den strijd hard getemperd heeft, toch is het te voor zien, dat de verkiezingsperiode en de „struggle" voor 't bewind in 1906, heftig zullen doorgevoerd worden. Van evenredige vertegenwoordiging ge sproken: houdt dit kiesstelsel, hier sedert eenige jaren ingevoerd, veel goeds in zich, 't is niet min waar, dat het ook wondere en moeilijke toestanden verwekken kan. 't Zal volstaan hier aan te halen, wat zich in de gemeenteraden van twee der grootste Belgische steden komt voor te doenn. 1. te Brussel en te G e n t. De Brusselsche gemeenteraad door toe passing der evenredige vertegenwoordiging, is samengesteld uit liberalen, progressisten, sociaal-democraten en Katholieken, in zulke mate nochtans, dat geene der partijen over eene meerderheid beschikt. De liberalen, gesteund door het meerendeel der Katho lieken, hebben de samenstelling van het Schepenen-College (uw college van Burgemeester en Wethouders) aanvaard, met den eisch, dat het homogeen liberaal wezen zouzulks grootendeels voor het belang van goede orde in de hoofdstad en uit vrees voor het „roode gevaar" in het bestuur van een groot centrum als Brussel. Zoo komt men er toe, niettegenstaande evenredige vertegenwoordiging der partijen, eene enkele mindeïheidsfractie gansch alleen de schepenenbank te zien bezetten. Te laat heeft men het on logische dier handelwijze, dien „marché de dupes", dit boerenbedrog in 't groot ingezien: immers voor alles wat maar anti-cleriaal is, steunt het college op pro gressisten en socialen, zijne natuurlijke bondgenooten in papenvreterij en gods diensthaat, en voor alles wat naar goed beheer op sociaal gebied zweemt, hoeft het op de medewerking der Katholieken tegen „de rooden" te mogen rekenen. Zulke toestand is niet hecht, en sedert langen tjjd smeulde de ontevredenheid in de reien, zoo van progressisten en socialen als van Katholieken, aldus het vuur onder de asch. Die toestand nog, kon natuurlijk niet anders dan misstanden verwekken en op een gegeven oogenblik de coalitie van gansch, of toch een groot deel der oppositie, in de hand werken. Zoo is gebeurd. In zitting van 30en December 1.1. stelde de socialist Grimard eene dagorde voor, het College uitnood igende, de vereischte maatregelen te nemen, om de vernieuwing van gewichtige onlangs door de onderzoe kers der gemeenterekening b ekend ge maakte onregelmatigheden te voorkomen. Daarop zijn de poppen aan 't dansen ge gaan tot eindelijk na eene langdurige en vinnige bespreking de dagorde een rechtstreeksche blaam voor een paar leden van 't College dat zich nu ook geheel als „Toont je solidair" aanstelde met 21 tegen 15 stemmen aangenomen werd. Natuurlijk volgde eene verklaring van het Schepenen-College„dat het zou zien wat er hem te doen stond". Er is dus eene ernstige crisis in den raad der hoofdstad ontstaan, en men ver wacht zich aan het aftreden zoo niet van den geheelen, althans van een deel van den Schepenenraadeen gril der E. V. Te Gent zal de verwikkeling mogelijk nog verder reiken en heel het College treffen. De Gentsche stedelijke raad bestaat uit 14 radicaal socialisten, 13 liberalen en 12 Katholieken. Ook daar, evenals te Brussel en door de Katholieken om dezelfde redenen van „sociaal gevaar" gesteund, is 't Col lege homogeen liberaal. Bij gelijke toestan den komt er deze verregaande ergerlijkheid nog bij: Burgemeester Braun heeft het aangedurfd, ten aanzien van 't gansche land, in de Kamer van Volks vertegenwoordigers met ongelooflijke ver waandheid te verklaren, dat „de samen stelling van een liberaal college als dit van Gent, eenerzijds op de sociaal-demo craten om oorlog tegen de olericalen op godsdienstig gebied te voeren, en ander zijds op diezelfde gehate Katholieken steunende, uit vrees voor de roode omwen teling ook kon gelden, ja als voorbeeld dienen moest ter verwezenlijking van het anti-clericaal ministerie, dat moet geboren worden uit de verkiezingen van 1906. Eerst de Katholieken weg„on verra après" riep hij uit. Ja, dat was al goed, maarBur gemeester Braun had zonder zijne medeleden van den raad gerekend, en het heeft dezen beliefd hem eens een lesje te geven aangaande het moeilijke zijner gestie, indien zij het willen, door juist zijne schoonst-ingebeelde plannen in den wind te slaan. En zoo is t gebeurd. Voorjweinige dagen werd de stadsbegroo- ting, juist door de vijandelijke stemming van katholieken en socialisten bij het onder zoek in de commissie, verworpen. Eerstdaags komt de begrooting vóór den geheelen raad en werd zij ook daar, zooals 't te voorzien is, verworpen dan blijft er Burgemeester Braun in al zijn vermetelheid niet anders over dan met zijn College en zijn droomen te verhuizen immers, als 't schip aan 't zinken is En „quid post hoe?", dat zal ons de toe komst leeren. 't Bovenstaande schreef ik neer enkel om aan te toonen, dat óók uit een in allen schijn zeer rechtvaardig stelsel als dit der E. V. alle partijen vertegenwoordigd naar gelang van hun kiescijfer soms wondere, om niet te zeggen erg verwik kelde toestanden kunnen voortspruiten. L. H.D. S. Den 6en Januari 1905. Te Oldenzaal heeft een brandje gewoed in de R. K. kerk, waardoor een prachtig Mariabeeld zoodanig werd beschadigd dat

Nieuwe Zeeuwsche Courant | 1905 | | pagina 2