voor Zceuwscli-Vlnanderai. [en familiegeschiedenis, No. 578. WOENSDAG 27 MAART 1901. 10e Jaargang. Abonnementsprijs: Advertentieprijs: Buitenland. EEPILLETON. Transvaal. HET NIEUWSBLAD Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België fO.G25 en voor Amerika /O.SiJ5. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag ééll ure. Dit blad verschijnt elkeu Dinsdag- cu Vrijdagavond bij den uitgever C. DIF.LEMAV te Itreskens. In Italië en Spanje heeft het hoogwater groote verwoestingen ver oorzaakt. Nabij Verona is een dijk doorgebroken en Culovigna en Ve- nela zijn geïnundeerd vele huizen staan onder water en vier zijn er weggespoeld. Men zegt, dat 15 personen ziju omgekomen en tal van anderen gewond. Eeltige duizenden soldaten zijn afgezonden om het gevaar te stui ten. De Guadalquivir is uit zijn oever» getreden en een deel van Malaga en het dal van Algesiras is overstroomd. Het verkeer is totaal in die streken gestremd, tal van gezinnen verkeeren in hun huizen in hoogen nood en kunnen niet vluchten. De gendarmerie verleent zooveel mogelijk hulp. De Cascina heeft Ponsaceo geheel overstroomdook Cologna staat gansoh onder water. 'l Is gelukkig, dat de Russen en Engelschen elkander ojj Tientsin niet meer kunnen aanzien, want zij zijn bijna aan hel vechten ge weest. De Russen trokken Woens dag met een paar houderd koelies aan het werk om een weg aan te leggen langs de rivier, tegenover hun concessie. Daarbij bereikten zij een punt, dat slechts twintig voet verwijderd was van den En gelschen schildwacht. Toeu liet generaal Campbell den Russen we len, dat hij als een daad van ge- 23. Maar ik had geld noodig om uit het land te komen, en ik had hem al den heelen dag opgewacht. Waarom heb ik hem opgewacht? Ik wist, dat hij van elke hoeve meer geld zou meebrengen, de vrouwen hadden het overal voor hem klaar liggen, dat wist ik en ontmoette hem aan de deur met een gullen lach en die 't soms niet hadden en een droevig gezicht zet ten, dan lachtte hij en ging zonder geld heen, maar dan vloekte ik omdat ik hem wilde dooden. Maar het was opgemerkt, dat ik hem volgde, dat was kwaad en dat moet de nieuwsgierigheid van den een of ander hebben gaande gemaakt want op de uitgeloofde belooning staat mijn duidelijk signalement. weid zou beschouwen elke poging der wegaanleggers om de plaats der Engelsche schildwachten aan te ra- keu ol te ondergraven. De Russen hielden toen op en de koelies wer den een paar honderd meter verder aan het werk gezet. Inmiddels had de Russische ge neraal bij het aanuiarcheeren der Engelsche matrozen naar Port Art hur en Nioet Sjwang oin verster kingen geseind; deze werden da delijk gezonden. Doch in den loop van den dag had generaal Wogack het berel overgedragen aan den chef van admiraal Ah'xejef's staf en zelf naar Peking vertrokken. Daar mee was tegelijk een deel der moei lijkheden overwonnen. Uit Wei Hai Wei was intusschen reeds het bericht ontvangen, dat de Engelsche vloot zich daar verzamelde met het doel een poging tegen Port Arthur te ondernemen. Amerika heeft een voorstel gedaan tot regeling van de schadeloosstel ling, van China te cisehen. Het verlangt dat het bedrag zal worden bepaald naar China's draag kracht. Men zou een ronde som Van 2U0 uiillioen dollar eischen, welk bedrag in achten verdeeld wordt de Vereenigde Staten zullen zich met een achtste tevreden stellen. Rusland moet dit plan goedkeuren om niet het onmogelijke van China te vragen doch niet alle Mogend heden zullen genoegen nemen met een achtste deel der 200 uiillioen dollar, omdat, zooals voor de hand ligt, de uitgaven van de eene Mo- Onze kapitein wist dit, toen hij het geld nam en beschuldigde mij van de misdaad. Maar hij durft mij nu niet verraden; want ik zou zeggeu, hoe ik een ontsnapt ge vangene zijn stilzwijgen had gekocht Maar waarom komt hij nu niet Het is nu al vijf dagen sinds hij mij verliet en beloofde den volgen den dag terug te zijn. Wat een spot steekt er in die uitdrukking, den volgenden dag 1 Den volgenden dag is van daag, het beduidt niets en ze bestaat niet. Wel iemand kan beloven, den volgenden dag te koinen en tot in de eeuwigheid wachten, eer bij zijn woord houdten zoo zal hij ook doen Hij weet, dat ik sterf van den honger. Ik heb mij al wijs willen maken, dat ik wel tien mij len zou kunnen loopenmaar het dient tot niets. Ik heb honger en er komt niemand bij mijik hoor niets anders als de weerklank mij ner eigene stem. Hij zag naar buiten over de eru- gindheid grooter zijn dan van de andere. Nader wordt uit New York ge seind De Russisch e-ChineSsche over - eenkomsl is door China verworpen. Er is alle reden om te geiooven, dat er thans nota's worden gewis seld tusschen de Mogendheden die oppositie voeren tegen Ruslands bezit var. Mandsjoerije, met het doel om Ruslands pogingen om zich met deze conventie met China te verzekeren tegen te gaan. Het is zeker dal het aandringen uit de Europeesche hoofdsteden de oorzaak was dat China weigerde. liet schijnt dat de pogingen om de werkstaking van het Tramper soneel te Marsaille in eene alge- mcene te doen ontaarden, slagen en tegelijkertijd nemen de ongeregeld heden een dreigender aanzien aan de marechaussees hebben reeds een paar malen moeten chargeeren eu een luitenant is gekwetst. Op de politie moet gevuurd zijn; deze hertt teruggeschoten of eigenlijk niet terug, maar in de lucht. De trams rijden hier en daar nog maar en dan nog slechts uiel cavallerie-escortesommige tram wagens zijn vermeld en de betoogers plaatsen zich, het geschiedde eenmaal zelfs onder aanvoering van een wethouder der stad bij voorkeur op de rails, om 't verkeer te stremmen. In den omtrek van de beurs zijn verschillende winkels gebombardeerd deuren en vensters stige grootschheid van de kleine wereld rond hem en de heldere blauwe lucht daar b oven en de machtige golven daar beneden. Het zal spoedig avond wor den want de zon is al een poosje onder, zeide hij luide. Nu ik ben er blij om want de verschroeiende stralen, maakten mij elk uur dors- tiger. Als ik maar wat water had, daar kon ik nog wel een dag op leven. Doch deze woorden waren ter nauwernood over zijne lippen of hij hoorde eene steiu daar boven. Hij herkende ze in een oogwenk. O kapitein ben je daar ein delijk riep hij en richtte zich in zijne volle lengte op aan den in gang zijner cel. Ja, eindelijk Het antwoord kwam van ongeveer zestig voet hooger en de spreker die zijn eenen arm rond een boom stam geslagen had, leunde over den top, om de man daar beueden te zien. zijn vernield. Haast alle magazijnen en cafés in de binnenstad zijn ge sloten. Daar da financiers en ree- ders geen oor hebben voor schik kingen of voor het verleener. van steun, zoolang de arbeid uiet i» hervat, wordt de toestand steeds gevaarlijker en de 1500 werklieden op de werven, die Donderdag weer aan den arbeid waren, hebben zich Vrijdag weder bij de stakers ge voegd, daartoe bij een aanplakbiljet dat tot de algemeene grève aan spoort, opgeroepen. Met het oog op dezen toestand zal President Loubet op zijn reis naar Nizza Marseille niet aan doen, maar over zee naar Toulon gaan. De uitvoer van vee naar België heeft van 16 tot en met 28 Pebr. bedragen 1093 runderen, 129 var kens, 1932 schapen en 684 lam meren, totaal 3838 stuks vee. Te Selzaete ^België) zijn in tegenwoordigheid van Belgische en buitenlandsche (ook Hollandsche) spoorw.-autoriteilen proeven genomen met een nieuwe rem, systeem-Luyrs. Treinen die met volle snelheid rijden komen daarmede in 12 se conden tol staan. Er is voor het oogenblik verba zend weinig nieuws van het oor logsterrein. En het weinige dat er Ik sterf van honger en dorst, kapitein Nu, ik heb eten en drinken genoeg voor je meegebracht God zegene je God zegene je! Vreemde woorden uit den mond van een man wiens voorhootd ge brandmerkt was met de misdaad van Kaïn en over wiens leven mis schien zelfs een barmhartige hemel bloosde. Geel ine wat 1 Spoedig schreeuwde hij. Ik zal den reiszak naar je toe laten zakken, door middel van dit touw Ja ja, kapitein maar beu je wel zeker, dat het sterk genoeg is, lom den reiszak te houden vraagde hij angstig. Sterk genoeg hoorHebt je het touw, waarmee je bent afgezakt, daar beneden 1 Ja hier naast me Maak het dan aan dit touw vast, ais ge den reiszak hebt leeg

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1