voor Vlaanderen. [en familiegeschiedenis, FEUILLETON. Ho. 5*3. KATERS) AO 9 MAART <901. 10c Jaargang-. Abonnementsprijs: Pit 'i maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België ƒ0.02s en voor Amerika ƒ0.825. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte, Advertenliën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Bit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEHAX te Brcskcits. De intocht van het Koninklijk Echtpaar te Amsterdam. De- dag der //blijde incoinste" van Koningin Willnjmina en haar Gemaal, Prins der Nederlanden, in de hoofdstad lang, met onge duld veroeid, met een ongeduld zolls, dat, naar men beweert, op de algemeene feeststemming van in vloed is gebleken, wijl men Konin gin en Prins reeds vroeger zelfs voir bet huwelijk gaarne bad wil len begroeten de groote dag werd door klokkenspel en vlaggeu- tooi van alle buizen, van torens en schepen, met feesttooi op aller barst, met opgewekte stemming in aller harten verwelkomd. Kil de hoop dat ditmaal bel Oranj.'Zonnetje niet zou uitblijven werd beschaamd. Bij vrij sterkeu wind bleef het den ganschen dag regenen, zoodat men door plussen en modder moest waden. De vroo- lijke stemming ging er niet door verloren. Reeds in den vroegen morgen wemelde het van de menschel), overal in de nu zoo vruolijk ver sierde stad, waarheen bij duizenden «buitenlui" en //provincialen", zoo als de hoofdstedelingen liefst ieder niet-Amsterdammer doopen, toe stroomden. Vooral in den omtrek vau het station Weesperpoort. verdrong men zich al uren voor het uur van den intocht. Maar ook aan het Centr. Station en op den weg daarheen was het zeer druk. Een groot deel 18. Misschien is hij een vriend 'an hem, zeide Pete met eene ze kere zelfvoldoening de fraaie lande lijke herberg rondziende, tenminste zouver zulks kon door de keuken- wanden, totdat zijn oog op Terry viel en uitermate verbaasd bleef lnj naar hem staren. Nu, hij kan toch wel geen vijand zijn, zou ik zoo denken, merkte de herbergiersche op. Ik durf er op te wedden, dat sir George geen vijanden heeft, Mide zij tot den lakei. Wel 1 zeide Thomson, zijn lippen erg geleerd op een drukkend e" de oogen sluitende als iemand die wil nadenken, en zijn rechter been over 't linker slingerende, als of iu dat been een heel register van van het publiek, dat er alles van wilde hebben en bovendien gaarne H. M. de Koningin-Moeder zijn hulde wou brengen, zorgde tegen hal fel f d aar te zijn, om getuige te wezen van de aankomst van II. M. de Koningin-Moeder en Z. II. den Hertog-Regent van Mecklenburg- Schwerin, wiens aanwezigheid, ook bij dezen feeslelijken intocht, een zeer aangenamen indruk maakte, omdat ze wijst op een recht harte lijke verhouding van het Mecklcn- burgschc Huis voor onze Dynastie en op de blijvende genegenheid van die zijde voor den Gemaal der Koningin, thans Piins der Neder landen, liet volk, dat diep ge voelt en scherp opmerkt, heeft daarom niet enkel de gevierde Ko ningin-Moeder, maar ook den Her tog-Regent met veel opgewektheid, met ware geestdrift begroet. Op het vastgestelde uur kwam de cxtratreiii uit Den Haag aan. Koningin Emma en Hertog Re gent werden er namens de Konin gin gecomplimenteerd door den oppercereinoniemeester. H. M. in paarsch-satijnen robe met bruin fluweelen, bont omzetten mantel, en zwarte hoed met witte vceren, stelde den Hertog, die de Meoklenburgsche generaalsunilorm droeg aan de autoriteiten voor. Een dochter van den burgemees ter bood een ruiker aan. De Ko- ningïn-Moeder bejammerde het on gunstige weder. Het duurde derhalve niet lang of H. M. Koningin Emma en Z. de kennissen zijns meesters Zat. Zoov.er ik weet heelt hij er geen maar, ging hij voort, toen hij de huisvrouw uit de provisie kast zag komen met eeu halven eendvogel, omdat sir George heeft gelast, dat zijn avondmaal klaar moest zijn als hij terugkwam en hij nu al langer dan een halt uur weg is D,t hoorende, stootte Pete Terry van zijn zitplaats, waarip de jon gen begon te huilen en riep, dat hij het eten in de kamer, op de tafel bij het venster had gezet, zooals de heeren hadden gezegd en dat zijn moeder de sleutel van de provisiekast hield en hij niet, en dat vader haar had moeten slaan en niet hem, op welk verwijt de moeder een verontwaardigenden blik op Pete wierp en dezen vraagde, waarom hij zijn zoon sloeg, eene beschuldiging, die Pete oogcnblikke lijk ontkende, waarop ook de zoon verontwaardigd wees naar den om gevallen turlstapel eu zich toen op H. de Hertog-Regent verschenen buiten, waar het a la Daumout bespannen hofiijtuig met 4 paarden hen op het (Kor een eskadron hu zaren afgezette plein wachtte. Onder uitbundig gejuich werden zij door de menigte begroet en met hun gevolg reden zij over liet keu rig versierde Damrak, door cavale rie geëscorteerd, naar bet Kuniukl. Paleis. De aanblik van den Dam met de fraaie inonuiiientversieriiig en de kleurige gevels aan alle zijden maakte blijkbaar op de Vorstelijke bezoekers vee! indruk. Aan het paleis was het. zwart van de mensohen, die jubelden en wuifden en het Yvilhelinus mede aanhieven, dat door de stafmuziek der Kon. Ned. zeemacht werd in gezet zoodra de hooge bezoekers aanreden. De mariniers hadden voor hel paleis de eerewacht be trokken. Z. II. de Hertog-Regent inspec teerde de eerewacht, terwijl zijn nationale hymne weerklonk met groot welgevallen. Toen H. M., in het paleis ont vangen was, moest zij, op het luid geroep der menigte, naar oud ge bruik al wilde zij zich ditmaal misschien ook liever bescheiden lijk er aan omtrekken, op hel bat kon verschijnen, om de warme huldebetuigingen van eeu haar zoo-, zeer vereerende volksmenigte in ontvangst te nemen. Inmiddels was de trein met de leden van het Civiele en Militaire Thomson heriep, die het gezien had, welke laatste echter niets zeide dan, doelende op do schaal die vrouw Tegan in de hand hield koude eendvogel en ham 1 Het avondmaal werd dus opge dragen en toen sir George thuis kwam, riep hij Thomson hij ziuli en deze ging dus ook naar het open venster, waar sir George en zijn neef zaten. Sluit de deur en kom eens hij ons zitten, zeide YVesterbury want sir George was bezig met eeui- ge documeuten, die over de tatel verspreid lagen, in te zien. Zoo Thomson I zeide hij op ziende en zijn lakei bemerkend, een oogen blik hoor, trek maar vast die fleseh eens open. Neem nog wat van dien eendvogel Maurits. Jij bent al verscheidene jaren bij uiij in dienst Thomson en ik heb gemerkt, dat je een betrouwbaar en eerlijk man bent. Uitstekende hoedanigheden, merkte Westerbury op, zijn servet Huis der Koningin en met de au torit. iten, die Koningin Emma en den Hertog-Regent hadden begroet, naar de Weesperpoort gestoomd en te 11.81) uur kwamen daar Konin gin Wilhelmina en de Prins-Gemaal met gevolg per extratreiu van Het Loo aan. Carrillonspel en klokgelui van alle torens, een Koninklijk saluut van 101 schoten, zoowel van de artillerie als van de ter reede lig gende oorlogsschepen, kondigden dit schootie oogenblik aan en builen klonk het Wilhelmus eu het geju bel der menigte. lil een crême-zijden toilet met bouten kraag en tailleve.rsiering van donkerbruin, met een wit hoedje, stapte de Koningin het eerst uit. Daarna de Prins, in uniform van vice-admiraal, met het Grootkruis van den Ned. Leeuw en écliarpe, eu de fraaie keten der Mecklenb. orde om de schouders. Nog voor het binnentreden, dooi de fraaie met roodfluweele porlières versierde baldakijn, van de smaak volle, rijk gemeubileerde en met een schat van bloemen en planten gedecoreerde ontvangzaal, werden H. M. en Z. K. H. door den eere voorzitter van het feestcomité, Am sterdam's burgemeester, omringd door de wethouders, deu secretaris der stad en de leden van den Ge meenteraad, gecomplimenteerd. De Burgemeester sprak Mevrouw I Het Gemeentebestuur van Am - afnemend. Sir George 1 stamelde de lakei, blozend, of een kleur krijgende van de krachtsinspanning, aangewend bij het ontkurken der fleseh zeer dubbelzinnige St. Julien. Ik hoop niet, dat u behoeft te twijfelen Neen 1 volstrekt met 1 Ik gebruik deze inleidende woorden maar als verzekering voor ons zei— ven ten opzichte van een geheim, dat ik u wil toevertrouwen kort om eeue zaak, waarbij wij uwe hulp vragen. Thomson kuchte een paar malen, sloeg zijne lippen op een, keek zoo onnoozel als hij maar kon en schonk inmiddels den wijn in, Je hebt immers alles klaar voor de reis morgen Ja, sir George, alles; en de trein gaat morgen ochtend acht uur. Trein "welke trein? vraagde Westerbury, die aan den vogel be gon. De trein naar Dublin, me neer.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1