voor Zeen wscli-Vliiii wieren. ten familiegeschiedenis. Buitenland. FEUILLETON. Transvaal. HTo. 564. WOE»i»A6 6 FKltRl'AIU 1001. 10c Jaargang-. A I» o ii n c in e n t s p r if s Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België ƒ0.G25 en voor Amerika ƒ0.825. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. I)it bind verschijnt clkctt Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DII.UDIVV te Breskens. Koningin Victoria's begrafenis. De kist met het stoffelijk over schot werd op een kanonaffuit dour de nauwe straten van Cowes ver voerd, waar de troepen stonden op gesteld, en ingescheept aan boord van het Koninklijk jacht Alberta. Daar staat het til een paviljoen van rood fluweel, dat op de brug is opgericht. De stoet van het kasteel Osborne tol d« kade was zeer eenvoudig en leer indrukwekkend. De kist, waarop de kroon, de schepter en de rijks appel lagen, werd gevolgd door twee groepen van vorst'n en vor stinnen te voet. De Koning, de Keizer en de Hertog van Connaught schreden aan het hoofd van de eerste groep; de Koningin, Prinses Cliristiaan en Prinses Louise aan liet hoofd van de tweede groep. De inscheping "had plaats onder het somber geroffel der trommen en het kanongebulder van de oor logsschepen, die geschaard liggen van Cowcs tot Portsmouth overeen afstand van 10 mijlen. De overtocht van de Albera lus- schen een dubbele rij van oorlogs schepen, waaronder teven vreemde, duurde ongeveer twee uren. De overtocht van het schip, dat het stoffelijk overschot vervoerde, was zeer pleclltig en indrukwek kend. Telkens als het jacht een pant serschip of kruiser naderde, stelde 9. Hoe jammer, dat pa zoo plotseling van huis geroepen werd, je hebt elkaar, sinds je laatste be zoek nog zoo weinig gezien. Misschien is hij alweer terug, Voor dat ik heen ga, lieveling maar toch ben ik ireuwsgierig, wat Voor zaken heiu naar Dublin rie pen. Natuurlijk zal hij mijn vader te Bray bezoeken en misschien De spreker zweeg en voegde er luchtigjes bij, alsof hij zjjne ge dachten wild» veranderen, en waar om zou hij ook 1 Waarom zou hij ook George? vraagde het schomie meisje, hem aanziende. Wel ik dacht misschien, om dat hij zoo weinig van uiijn vader weet, dat hij naar Ierland is gegaan de bemanning daarvan zich langs de brug op en presenteerde het geweer, terwijl de. muziek aan boord een doodeninarsch aanhief ril de kanonnen van minuut tot minuut salvo's losten, zoodat gedurende den gtheelen duur van den overtocht, het plechtige geluid van het ka nongebulder of van de treurmuziek weerklonk. Het weer en de toestand van de zee waren zoo gunslig mogelijk. Om 4.40 u. kwam de Alberta in het gezicht van Gosport, waar het stutlelijk overschot den nacht over bleef aan boord van het jacht, dat dooi sloepen van de oorlogssche pen werd bewaakt. De vraag waar De Wet is, is de meest interessante. Volgens Kitche ners berichten heeft hij een dag of acht geleden gevochten met Knox, in de buurt van Winburg. Nu zou hij opnieuw, den 29stcn Jan., met denzell'den generaal zijn slaags ge weest ten Z. van Welkom, dat zou dan nog maar een 50 K.M. ten N. van Bethulie zijn ën du» al vrij dicht bij de Oranjerivier. De Wet trekt hier door een streek die pas door de Engelschen is ontruimd. Eu zooveel is zeker dat Knox hein niet heeft kunnen tegenhouden op zijn tocht naar het zuiden, terwijl Bruce-llamilton te ver weg was om te helpen. Misschien staat deze onmacht voor zaken, betreffende ons huwelijk maar, voegde hij er vroolijk bij, ziende dat een droevige trek zich over het gelaat van het jonge meisje verspreidde, redenen, die er geen beletselen voor zullen zijn, liefste 1 Clara Baring keek op en de oogen der gelieven ontmoetten el kaar in een blik, die genoeg zeide hoezeer zij elkander lief hadden. Eén van hart, gedachten en ge voelens, was hunne verbintenis inet recht al» een liefdebond te beschou wen. Hét paar zal jn de bibliotheek- kamer van Clarence House, bij Glaucester Gate te Londen de woonplaats van Matthew Baring, die weduwnaar was, ongestoord door de drukte daar buiten, alleen met zich zeiven bezig, vertoevend in het land der droomen van de gelukkige toekomst, die zoo spoedig de hunne zoude zijn. Geen onweerswolken ver duisterden den horizon hunner jeugdige verbeelding; ajc» wasf vrede, vreugde lust en leven met wel in velband inet een hernieuw den aanval op de mijnen bij Jo hannesburg, van den kant van Be nam', waarvan een bericht spreekt. De rest van Kitchener's telegram de fSchoonvegerijmet een korreltje zout te aanvaarden. Uit de Kaapkolonie geen ander nieuws dan dat een prachtig uitge rust commando de Lambertsbaai zou hebben bereikt. En uit de Engelsche bladen, dat Botha, Kitchener met gelijke munt betalend, alle Engelschen uit hel Leydenburgsche, de Spelonken en Zoutuanberg-districten, naar Preto ria stuurt teneinde het daar te voeden aantal monden te vergroo- ten. Kitchener meldt uit Pretoria van 31 Jan.: Knox is den 29en niet de strijdmacht van De Wet ten Zuiden van Welkom slaags geweest. Na een gevecht dat verscheidene uren duurde, lieten do Boeren 5 dooden en 3 gevangenen achter. Tal van gewonden voerden zij mede. Onzi verliezen bedragen 1 luite nant eu 1 man dool, i majoor en 2 man gekwetst. Woensdagavond zijn de troepen van De Wet bij lsraëlspoort de linie van Bloinfontein overgetrok ken. De colonne-Bruce Hamilton, ge legerd bij de waterwerken, kon met den vijand niet in aanraking koinen. French veegt met cavalerie en bereden infanterie het land schoon ten O..sten van Pretoria en Joban- hen een onafgebroken leesldag van liefde. Clara, het eenige kind van Matthew Baring, was negentien jaar, een ouderdom, zoo vatbaar voor indrukken, slank gebouwd, hoewol vol en rond van vormen, lieltallig in elke beweging en waardig bij alles, wat zij deed. Zij had een schoon gelaat, net als eene aangekleede pop, maar vrouwelijk en sympatiek. Hare gelaatstrekken zoo al vol gens de meening barer sekse, strikt genomen niet onberispelijk, hadden door de kalme bleekte iets, dat de oplettendheid trok. Misschien was het de melancho lische schoonheid der groote zwarte oogen, die iemand boeide. Zij zag er uit als eene vrouw, die kon lijden en sterk zijneene heldin voor een dichter, eene koningin voor een kunstenaar. Zeker was zij evenzeer den man waardig, die haar zocht, als hij haar. nesburg, tusschen de lijnen van Delagoa en Natal. French is handgemeen geweest met 2000 Boeren in -liet dal van de Wilgenrivier. De vijand trok af tnet verlies van 4 dooden en 9 gewonden. Onze verliezen bedragen 1 doodo en 7 gekwetsten. Een telegram van lord Kitchener van 3 Febr., zonder ojigave van plaats van afzending, meldt, dat de post te Modderfonte;n aan den Gatsrand, (ten Zuidwesten van Kru- gersdorp) daor duizend Boeren is aangevallen. Üit Krugersdorp werd een ont zetcolonne algezonden, maar deze kon niet beletten, dat de post den Boeren in handen viel. Bijzonderheden ontbreken nog, maar de te Modderfontein gevan gen genomen officieren en man schappen zijn te Vereetiiging aan gekomen. In een gevecht inet de Boeren bij Koflieiontein chargeerde de Britsche bereden macht onder be dekking van geschutvuur. Zeventien Boereu sneuvelden, een aantal werden gewond en drie zijn krijgsgevangen gemaakt. De Wet's commando is gezien door de voorhoede van kolonel Mars hali's colonne. Zij trokken tusschen Banna's Post en Taba'Nchu naar het Zuiden met twee wagens en een aantal Kaapsche karren. Er wordt thans door 7 Britsche colonnes een gecombineerde bewe ging gemaakt met het doel oostelijk George O'Maille, was in zijn 22ste jaar ietwat boven de gewone lengte, uitnemend gezond en sterk. Zijn levensloop was inderdaad een kalender van volmaakte gezondheid geweest. Natuurlijk had hij te zijner lijd de mazelen gehad, was eens verkouden geweest en had wel eens geschreid van de kiespijnmaar thans, tot den mannelijken leeftijd gekomen, was hij vrij, gezond en gelukkig, onbedorven van hart en niet geplaagd door de zorgen, door zorgen ot stndeeren. Hij was een goed man, beter dan de meerderheid van zijn geslacht. De mensch is niet volmaakt; maar George O'Maille bereikte toch dat standpunt zoo nabij mogelijk. Hij stond nu eene portefeuille mat schetsen te bekijken, door Cla ra eenige jaren geleden, toen zij op de kostschool was, geteekend. Ik ben zoo blij, dat het zoo heel lieht niet is, zeide zij lachende, eenigszins verlegen over zijne nieuws» gierigheid,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 1