Gemengd. over den toestand ran den Presi dent bestaat. Tlians is officieel bevestigd dat het huwelijk der Koningin, behoudens onvoorziene omstandig heden, op 7 Eebr. voltrokken zal worden. De Hooge Raad is, naar men meent, Zaterdag in raadkamer bij een geweest tot behandeling van een groot aantal zaken betreffende het toekennen van gratie, die bij gelegenheid van Hr. Ms. huwelijk op ruime schaal aan veroordeelden zou verleend worden. Dinsdag verleenden fl. H. M. M. da Koningin en de Koning in-Moeder tegen 1 uur 's nam. ter gelegenheid van het Nieuwjaar receptie aan de Ministers, hooiden der Departementen van algemeen bestuur, aan de presidenten van beide Kamers der Staten-Generaal en aan den directeur van het Kabinet, der Koningin en daarna audiëntie van gelukwensching houdende voor de leden van het civiele en militaire Huis. Er heeft zich een comité ge vormd, dat namens de Ned. nijver heid, handel, landbouw, scheepvaart, scheepsbouw en visscherij, een huldeblijk wenscht aan te bieden aan den Hertog van Mecklenburg, bg gelegenheid van zijn huwelijk met do Kouingin. Dit huldeblijk zal bestaan uit een prachtalbuin. Op het eerste blad zullen in teekening worden gebracht emblemata van nijverheid enz., terwijl de andere bladen af beeldingen (aquarellen of teekenin- gen) zulleu bevatten van de voor naamste in Nederland bestaande fabrieken, met bijvoeging vau korte beschrijvingen. BRESKENS, 1 Januari 1901. Aan het postkantoor Breskens en de, daaronder ressorteercnde hulpkantoren, werd gedurende de maand Dec. ingelegd ƒ8086.94. terugbetaald ƒ5601.16. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het no. 3320. De heer A. 3. Mulder alhier Constance's huwelijk werd een van die duizenden, waarin de man, eerst verliefd, vervolgens jaloersch en eindelijk onverschillig, in zijne vrouw een kwelgeest bezit, die slechts in ijdelheid en dwaasheid vreugde vindt en omdat zij om het geld gehuwd is, nimmer hare ge dachten en gevoelens aan den man of het huiselijk geluk kan verbin den. Het gevolg daarvan werd, dat hij zich een „te huis" en eene vrouw buiten 's huis verschafte, terwijl mevrouw zich in het salon- leven liet bewonderen. Alma daarentegen maakte, dat haar man haar met iederen dag meer beminde en bewonderdezij sloot hem steeds met vaster banden aan zich. Zij werd aan zijne zijde zoo gelukkig als zij het verdiende. En nu vaarwel, lezer. Wanneer gij uit mijn verhaal een sens moral wilt trekken, dan zou het deze moeten zijn eene edele vrouw, die door eene reine liefde geleid wordt, kan een huweiyk, ook al wordt het van den kant des mans uit eigen belang gesloten, maken tot wat het behoort te zijn een zegen op aarde. EINDE, is met ingang van 1 Januari 1901 door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid benoemd als buitengewoon opzichter bij het ka naal door Zuid-Beveland te Goes. Groede, 31 Dec. De Collecte voor de oude- en nieuwjaarsbedee- ling heeft hier ƒ390.90 opgebracht, terwijl voor het Huldeblijk aan de Koningin bij Haar huwelijk ƒ63.60 is bijgedragen. J. 1. Zaterdagavond 10 uur werd te Vlissingen een begin van brand ontdekt in het Kolenpakhuis van de wed. J. G. H. D. naar men verneemt door broeien. Toegesnelde burgers wisten spoe dig met emmers water, de uitslaan de vlammen te bedwingen, maar toch bleven de kolen onder den hoop smeulen, waarom de Gemeen te Bouwmeester het beste oordeelde de stoombrandspuit in werking te brengen hetwelk echter nadat men het ongeveer een uur had beproefd, niet gelukte, waarna een slang op de brandkraan werd gezet en zoo water gegeven. Het bleek wenschelijk de kolen te verplaatsen. Van Zaterdagavond 10 uur tot Zondagnamiddag aan 't werk geweest ten einde deze brand geheel te blusschen. Groede. De heer W. Schoo, comm. der post- en tel. 4e kl. te Arnhem, is 24 Dec. jl. overgeplaatst naar het Spoorwegpostkantoor te Rotterdam. De heer G. A. Crince te 1J- zendijke heeft het laatst gehouden examen voor het telegraaf-radieaal met gunstig gevolg afgelegd. Hoofdplaat. Dinsdag 1 Jan. jl. is eene oeverafschuiving ontstaan tusschen de peilraaien 9 en 11 van den Calamitenzen Thomaespolder onder de gemeente Biervliet, ter grootte van 160 inster lang en 90 meter breed. Een stuk van den ouden verlaten zeedijk, is door deze alschuiving mede in de divpte verdwenen ge vaar bestaat er echter voor dit oogenblik nog niet. Hoofdplaat. Alhier lieètt zich een commissie gevormd ter inza meling van gelden voor een huwe lijksgeschenk aan H. M. de Konin gin, en bestaat uit de hëeren H. S. Gratama, burgemeester, etre- voorzitier, J. J. Pateer, wethouder, voorzitter, E. A. Pateer, secretaris- penningmeester en J. B. Brauwers, pastoor en A. J. Verplanke, presi dent-kerkvoogd, beiden leden. Hoofdplaat. Ter voorziening in de vacature als raadslid door het vertrek van den heer C. B. Tem merman naar IJzendijke, zal de verkiezing plaats hebben op 10 Jan. a. s., de stemming zoo noo- dig op 22 en de herstemming op 29 Jan. a. s. Door den Geineeuteraad van St. Maartensdijk is met 6 tegen 1 slem afwijzend beschikt op een verzoek van den heer H. Nieveen om subsidie te w illen verleenen aan dc ontworpen stoointramljjn Stave- nisseOud-Vosmeer. Op de lijn Rozendaal-Breda is een 12jarige jongen door een trein gedood. Het ventje, dat in gezelschap van zijn vader was, liep dezen vooruit en klom over den afsluitboom en een juist passee - rende treiu doodde hem onmiddel lijk. Op een drijfjacht, dezer da gen bij Katwijk gehouden zijn met 11 geweren den eenen dag 125 en den volgenden dag 137 hazen ge schoten. Onder Lage Zwaluwe is een schipper van een tjalk overboord geslagen en verdronken. Te Hoorn is de 60jarige O. door den storm te water geraakt cn verdronken. Maandagmorgen omstreeks 6 nur ontstond te Heusden brand in de cichoreifabriek der lieeren Ver hoeven. De geheele fabriek en de kantoren brandden uit. De schade, die aanzienlijk is, wordt door assu rantie gedekt. Te Nieuwenhoorn waren kin deren aan het boogschoten. Een negenjarig meisje dat er bij stond te kyken kreeg een pijl in het rechteroog, dat waarschijnlijk verloren zal zijn. Ta Zwolle ontdekte des mor gens vroeg een schipper, dat een schnifwagen op zijn schuit was ge vallen en dat een vrouw tusschen het schip en den walkant in het. water lag. De vrouw werd dood opgehaald. Een vuurstoker van de „Zee*, hond", van verlof naar Nieuwedicp terugkeerende, is op de hoogte van Scliagcn uit den in volle vaart zijnden trein gesprongen. Hij kwam in een sloot neer en verdronk. Zijn lijk is later gevonden. Zaterdagavond heeft een amb tenaar der S. S. op surveillance zijnde op het emplacement te Arn hem, in een goederenwagen die een kwartier geleden nog geplombeerd gevonden was, den stationschef C. Mekking aangetroffen, bezig met het altappen uit, een fust met ster ken drank, dat de sporen van braak vertoonde. Een wisselwachter, die zich bij hrm bevond, maakte zich bijtijds uit dc voelen. Mekking bevindt zich thans in verzekerde bewaring. Waarschijnlijk staat deze diefstal in verband met tallooze andere, die vroeger reeds plaats vonden op dit station, van boter en dergelijke waren. Aan de Asser Crt. wordt uit Einmen geschreven Te Zuid-Barge moet het, naar men vertelt, dezer dagen erg ka- nibaals zijn toegegaan. Men wilde zoogenaamd een jonk man trouwen wat dat zegt, behoeft in de Drontsche geen nader betoog. Een gansche schare trok daartoe op de wnuiug van den jongen man aan, maar deze en zijn liuisgenooten stelden zich in staal van verdedi ging, wat aanleiding gaf tot een formeel gevecht. Dit verbitterde de menigte, en weldra werden de ruiten gebom bardeerd. Een der huisgenooten bekwam een wonde, die direct heelkundige hulp vereischte. Mocht het nu ook nog waar zijn, dat, naar min niet zekerheid meedeelt, de wrekers van het meisje bij zooge naamd bonbriefje waren opgeroepen, dan mag men hier met recht van oorlogstoestanden spreken. Door het omslaan van een bootje, wrarmoe 34 werklieden bij Esurog (Hongarije) de Theisz over staken, ztju er zes verdronken. Te Lichte is in een koffie huis door eene acetyleen-oiitplotfing groots schade aangericht. De koffiohuishoudrr werd gedood en vijt bezoekers werden zwaar ge kwetst. Terwijl zeven werklieden in het boseh van Tliaba hun potje kookten, ontplofte een buiten hun weten in de nabijheid zich bevin dende hoeveelheid dynamiet. Zes van de werklui zijn daardoor omgekomen. Nabij Holy Head (Wales) is het stoomschip „Primrose Hill" naar den grond gegaan. Van de 35 op varenden is maar een gered. In dc Koningin Louise-mijuen bij Gleiwitz is eene ontzettende misdaad gepleegd De mijnwerker Mastuila is in zijn slaap door zijne kameraden met petreleuui begoten en levend ver brand. D.' daders jzijn gevat.gen geno men. Bij den jongsten storm stond het water in het Hollandsch Diep zoo hoog, dat de golven over de spoorwegbrug sloegen. Het land in den omtrek staat geheel blank. Een paar gezinnen hebben hun huisraad op zolder moeten bergen, om daarna met een booeje een goed heeu komen te zoeken. Toen Maandagmorgen trein 106 te Vogelenzang stilhield werden als ii;,ar gewoonte, de portieren der derde klasrijtuigen haastig geopend, en zoodra de reizigers maar even waren ingestapt, met donderend geweld weer dicht geslagen. Een bejaard inari uit Bcnnebroek, een voormalig landbouwer uit de Haarlemmermeer, die zich nog aan de deurpost vasthield, geraakte mat den duiin tusschen post en portier bekneld Hij riep kalm „Hei, bei en de conducteur die reeds was doorgeloopnn, kwam een oogenblik lator voorbij en opende het portier weer. Van den duim was een stuk tot boven den nagel, nagenoeg alge slagen. De oude man bield zicb even kahn als Kruger toen deze zijn eigen duim afsneedlip gaf geen kik, vertrok geen spier, ver bleekte niet eens cn trok zelfs am per een leelijk gezicht. Zonder iets te zeggen In t hij zich door zijn medereizigers verbinden en te Haar lem was zijn eerste gang niet naar den dokter maar naar bet klach ten boek. JLaatstc berichten. CHINA. Een bom is Woensdag te Pet-Tang ge barsten bij bet afschieten van salvo's 5 Duitschers werden da delijk gedood, 14 man wer den gewond, waaronder 3 niet ernstig. De veldtocht is op 't oogenblik gestaakt. TRANSVAAL. l)e En- gelsche troepen hebben Ja gersfontein en Portsmyth ontruimd 0111 hunne samen trekking te bewerken. De bewoners dezer twee plaatsen worden in 't kamp geleid te Hedelburg. De Boeren die onder de bevelen stonden van Her zog, Wessels, Pretorius en Nieuwenbacli, rukken op

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1901 | | pagina 2