Smederij BERICHT. ZITDAGEN Puike Sigaren J. A. P0IS80NNIBR. Schietveteeniging vande afd, Laatste berichten. Transvaal. De ko- China. De keizerlijke troepen hebben 18 dezer in het Yang-Tise-dal 1500 her vormers vermoord en 17 hunner aanvoerders ont hoofd. Ingezonden. Rechtzaken. Predikbeurten. BI au (i elsbciichten. Ad ver ten tien. uitgesteld. Opgevangen Een witte Jachthond Verkrijgbaar linGraalwateren Nieuwe gezouten Sclielviscli zonder koppen, 30 cent per E.G. - E. ROSS, Breskens. bandelaars firma t. Alphen, de le en 2de verdieping dienden tot bergplaat» van verfwaren van de jjrma A. J. Pontier, op de 3e ver dieping bevonden zich o. a. ver- jicringsartikelen der gemeente en op de 4e en 5e verdieping partijen g,,an beboorende aan verschillende firma's. De brand werd ontuekt door een politieagent die aan den uithoek der 3e verdieping aan den Schiedam- schendijk rook zag komen. Dadelijk werd getracht het pand binnen te treden doch door de zware deuren en luiken ging dal zoo gsmakkelijk niet. Inmiddels woedde op de 3e en 4e verdieping bet vuur voort, dat zich eindelijk om een uur zeil een uitweg naar buiten baande en toen fel begon uit te slaan. Op het alarm kwam de brandweer in grooten getale op en werd niet minder dan door 3 stoom spuiten door 2 drijvende stoomspui ten en een tiental handspuiten hulp verleend. Aan de zijde der Liuvc- haven werden de slangen gelegd door het tapjjtenmagazijn der firma D. Prins, de schilderswerkplaats van C. De Groot, het pand van de wed. A. N. Zoetmulder en het ijzerpak- buis van E. S. de Jonge die alle mede aanzienlijke waterschade be kwamen. Aan de zijde der Leuvehaven waar het 't felst scheen te branden, is ook een stuk van den hevel ingestort. Behalve hetgeen zich op den bsganen grond bevond, is alles wat zich in het pand bevond ver nield wat niet door het vuur ge troffen werd, leed door hét water. Vele der omwonenden brachten hun waarden in veiligheid. Omstreeks half drie kreeg de brandweer het vuur onder de knie en tegen 5 uur konden de meeste spuiten uitrukken, terwijl een paar reserveslangen den puinhoop blijft bewaken. De verwoesting is groot en de schade aanzienlijk. Te Amsterdam werd bij het uitbetalen der soldij van de milici ens twee en een halve cent (voor hoogeren meer) afgehouden voor een huldeblijk voor de Koningin. De Volksttrjjd bericht nu dat te Leeuwarden hetzelfde gebeurd is 6ii dat wie er tegen opkwam gestraft werd met een week politiekamer en toen zij daarover reclameerden met Yeertien dagen. lonne Methuen heeft giste ren morgen een hevig vuur doorstaan van de Boeren- verkenners te Zeerust en te Oltoshoop. Hoeveel dooden en ge wonden dit gekost heeft wordt niet gemeld. Men seint uit Peking dat 21 Katholieken levend door de Boxers verbrand zijn. De Japaneezen, die de omstreken bezetten waar die misdaad heeft plaats gehad, doen een onder zoek. Woensdag heeft in 'de nabijheid van Brest (Frank rijk) eene aardbeving plaats gehad, die veel verwoestin gen aan gebouwen en meu belen aanbracht. Geene per soonlijke ongelukken. Aan de leden der schietvereeni - ging le Breskens. Blijkens achterstaande adverten tie is het Bestuur der scliietveree- niging alhier er in geslaagd alle inoeielijkheden te overwinnen en zal 12 Januari 1901 begonnen worden met de voorbereiding van de leden voor de in den zomer te houden oefeningen. Voor dit doel zullen iederen Zaterdag een officier en twee onder-officieren aanwezig zijn. Het zal ieder duidelijk zijn, dat men voldoende met de behandeling van het geweer enz. op do hoogte moet zijn, alvorens aan de werke lijke oefeningen te kunnen deelne men. Van nabij ben ik bekend met de moeite, die het Bestuur der schiet vereniging zich getroost heeft om dit resultaat te bereiken. Than» staat het aan de leden te toonen, dat zij die deze bemoeiin gen ep prijs stellen en dat het hun ernst was toen zij tot de Vereni ging toetraden, door een getrouwe opkomst, ook bij de noodzakelijke voorbereiding. Waar de Regeering toont fe wil len medewerken tot liet vormen van een weerbaar volk door geheel kos teloos personeel en geweren be schikbaar te stellen, daar zullen de ledan zeker niet achterblijven om van hunne belangstelling in de goede zaak blijk te geven. De leiding en het toezicht zijn geheel in militaire handen dit geeft een waarborg voor de berei king van het doel, dat de vereeni- ging zich voor oogen stelt, maar tevens is het te verwachten, dat leden, die niet vrij geregeld aan de voorafgaande oefeninge hebben deel genomen, o»k niet als schutter tot de schietbaan zullen worden toege laten. De Secretaris van de afd. Bres- kens van Volksweerbaarheid J. K RUU FF. Arrondisseinent-Rechtb. Middelburg Zitting van Vrijdag 28 Decem ber. H. B., 22 j., boerenknecht te IJ- zendijke, gedetineerd te Middelburg is wegens feitelijke aanranding van de eerbaarheid veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf met inmin- deringbrenging der doorgebrachte hechtenis. D. D'H., 58 j., huisvr. van A L., te Sl. Anna ter Muiden, gem. Sluis is wegens mishandeling ver oordeeld tot /L0 of 10 dagen li.; P. IC. Jz., 25 j., schippersknecht te Breskens is wegens huisvrede breuk veroordeeld tot ƒ5 of 5 da gen. P. J. C., 42 j., herbergier te Sluis is wegens mishandeling vrij gesproken. Ned. Heiiv. Kerk. Zondag 30 Dec. 1900. Biervliet vin 9 u ds. Homburg. Breskens vin 9.30 ds.Meeuwenberg Groede viu 9 u ds. Krol. Hoofdplaat nm 2 u ds. Krol. Nieuwvliet vin 9 u ds. van Essen. Schoondijke vm 9 u ds. Beckeringh. Walerl.k. nut 2 u ds. Groenevrld. IJzetidijke vin 9.30 ds. Groenevld. Ev. Lijth. Gum. Groede vm. 9 u ds. Bleeker. Op Oudejaarsavond zuller, op de gewone uren godsdienstoefeningen plaats hebben in de Ned. Merv. kerken le Biervliet, Breskens, Groe de, Nieuwvliet, Schoondijke en IJ- zendijke. Dinsdag 1 Januari 1901. Biervliet vm. 9 u Js. Homburg. Breskens vm. 9.30ds.Meeuwenberg Groede vm. 9 u ds. Krol. Nieuwvl. vm. 9 u ds. van Essen. Schoondijke vm. 9 u ds. Beckeringh. IJzetidijke vui. 9.30 ds. Groeneveld. Ev. Lulh. Geiu. Groede. Oudejaarsavond 8 ure ds. van Dis, Nieuwjaarsmorgen Geen dienst' Hoogwatergetij Breskens. DAGE N. voorm. nam Zaterdag 29 Dec. Zondag 3(J Maaudag3l 6.41 8.02 9.32 7.05 8.26 9.56 Dordrecht, 27 Dec. Nieuwe puiise Zeeuwsche en VI. Tarwe f' 6.50 a f 7.00; goede f5.00 a f6.00; mindere f4.50 4 f5.00. Nieuwe Zeeuwsche en VI. Rogge fO.OO 4 f 0.00. Nieuwe Zeeuwsche en Viaamsche Wintergerst f 4.20 A f 4.80. Nieuwe dito Zomergerst 14.50 4 t 4.80. Jar. L. Haver 2.00 h f 3.50 dikke f4.00 a f4.60. Paardeboonen f6.a f 6.50. Duivenboonen 1 0.00 h 10.00. Witteboonen f II. 4 12.00 Bruinebooneti 18.50 it 19.00 Kookerw- ten f 84 tlO.OO. Mestingerwten f6.00 it t'7.50 Kanariczaad 16.50 it f7.50. Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.45 it ƒ47.90 Eng. 1 P. St. ƒ11.92 4 ƒ12.055 N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.45. Ondergeteekende maakt het ge achte publiek van GROEDE EN OMSTREKEN bekend, dat hij voornemens is, zijne met Januari te openen, belovende eene prompte en nette bediening. Aanbevelend, n j. t it o vi i*. De verkooping op ïa» terdag: 3® llecember te IJzetidijke van goede ren te Bouchaute en Asse nede wordt eenige dagen Notaris ZIJLSTRA. met bruine vlekken. Tegen betaling der kosten dezes trrug te bekomen bij Cl. THO- MAES te Hoofdplaat. tot V zullen door de firma J. Th. IIE\- DRIKSE te IJzendijke, worden ge houden lo. te SAS VAN GENT Maan dag 7 Januari 1901 van U/2 ure tot 41/2 ure namiddag in het kof fiehuis bij Feed. Db Vlkesciiauwer nabij het station Philippine; 2o. te AARDEN BURG Dins dag 8 Januari 1001 van 10 tot 2 uren in de herberg van Alpons Blondbkl aan de Kaaipoort 3o. te OOSTBURG alle Woens dagen iler maand Januari in het hotel der Kinderen Dü PuiJ van 9l/2 ure tot 12 uren véérmiddag 4o. te IJZENDIJKE dagelijks van 9 tot 9 uren (Zondagen uitge zonderd) ten kantore naast de Graanbeurs. KtóSSr** Inwisseling van bel- gisch geld aan den hoogslen koers. in verschillende prijzen. MEDE TE BEKOMEN: in soorten. Aanbevelend, Breskens. verzekert als Agent der Ned. Maatschappij van IJraiid-vcrzekeriug gevestigd te Tiel, Verstrekt alle mogelijke inlichtingen. TE BRE§HEX8. Het BESTUUR maakt bekend, dat de voorbereidende Schietoefeningen zullen plaats hebben iederen Zaterdag des namiddags van 14 uur in de Wilhelmina-Bewaarsehool. Aanvangende 13 Januari 1901. Trouwe op komst wordt dringend verzocht.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3