voor Zceuwscii-Ylaanderen. Overwonnen. Kruger te 's Hage. FEUILLETON. Ufo. 5-48. WOENSDAG 12 DECEM1IER 1000. 10e Jaargang. HET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België ƒ0.025 ell Voor Amerika ƒ0.825. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te 11 r e s k e n s. Advertenticprilstü Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Qroote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEMAV te Dreskens. Vrijdag had Kruger zich reeds -seven malen op het balcon van het Hotel des Indes vertoond. Maar diarmede was de menigte, die voortdurend voor het hotel post vittfi nog in het geheel niet te vreden. Allerlei pogingen werden Donderdagavond nog ill het werk gesteld om hem nogmaals naar buiten te l ikken. Men zong gods dienstige liederen, volksliederen van beide Republieken, de Marseillaise werd aangeheven eu kreten «arbi trage! arbitrage!" waren niet uit de lucht. Te ruim half negen richtte de politie, namens de heeren uit de omgeving van den President, tot hst volk de dringende uitnoodiging gezang en kreten Ie «taken, aange zien de President zich reeds ten 8 ore ter ruste had begeven en hij in zijn slaap gestoord werd. Een 400tal jongens van de Tee- keuacademie gaf hieraan gevolg door gezamenlijk al te trekken eu sleepte een aanhang mede. Even daarna echter kwam een ruiterstoet aan de eerewacht die Donderdag den President vergezel de van het station naar het hotel, echter niet gekleed in het Boeren- cosluuin. En daar had men 't lieve leventje weer gaande. Deze cavalcade werd nu het voorwerp ecner ovatie, maar de heeren reden onmiddellijk verder. Te vergeefs beproefde toen de 49.. Ivar stond op en ging naar het venster. Daar begon hij vergelijkin gen te maken tusschcn Alma en Constance, die niet in het voordeel der laatste uitvielen. Zij was al te stout geweest en had te veel ver trouwd op de macht, die zij bezat zij had hem een blik in hare ziel laten slaan, door het fraaie masker af te werpen, waarachter iets te voorschijn kwam, dat boosaardige trekken verried. Vroeger reeds meen de hij nu en dan in haar weinig deelneming in het lijden van ande ren noch bijzondere nauwgezetheid van geweten opgemerkt te hebben maar deze indrukken waren slechts vluchtig geweest eu even spoedig verdwenen als zij ontstaan waren en dewijl zij zich vervolgens in al hare politie nogmaals door zachten drang invloed Ie oefenen op de dichte volksmassa. Ten slotte begaf dr. Leyds, de gezant van Transvaal, zich onder de menigte en deed zelfs een beroep op het volk. Eerst daarna, het was kwartier voor tienen, ontbond zich de massa. Ook Zaterdagmorgen stonden reeds vroeg de mcnschen te wachten, totdat de President weer op het balcon zou verschijnen. Tegen elf uur was de menigte zoo aangegroeid en het gejuich zoo krachtig, dat men de balcoudeuren liet openen en daar verscheen de oude Kruger. Toen weer gejuich en geroep leve Kruger, leve do Boeren. Juist was de President naar bin nen, toen een groot toestel van de Cinematograaf-Mij kwam opdagen. Dat bleef toen wachten op een volgende gelegenheid en dio deed zich voor tegen hall een. Een zeer groot aanlal hoogere burgerscholieren, ook meisjes, riepen den President onstuimig op het balcon, geholpen door een meuigte, die op een flinke duizend kon ge rekend worden. De jongens en meisjes droegen allen de kleuren van den dag. Dat was een hartelijke ovatie. In den ochtend was een dienst meisje aan het hotel geweest, ge tooid met de kleuren van Transvaal en Oranje-Vrijstaat. Zij droeg een groot pak en vroeg of zij don President niet even mocht spreken. Zij had van haar mevrouw de lieftalligheid en beminnelijkheid ver toonde, had zij zichzelven beschul digd als haar onrecht te hebben aangedaan. Maar ditmaal hart de haat tegen Alina Constance verleid, verder te gaan dan ooitzij had het gewaagd, Alma aan te vallen, dio bij elke gelegenheid, dat Ivar en Constance haar bcleedigd hadden, zulk eene groote mate van edel moedigheid getoond had. Constance gunde Alma zelfs het behoud van de achting haars mans niet, nadal zij haar van dions liefde berooid had en dit kon Ivar niet verontschuldigen, hoe gaarne zijn zwakke hart dit ook gewild had. Hoe had Alma gehandeld P Zij had Constance nooit beschuldigd, nooit met een onkel woord de op lettendheid op hare gebreken goriebt en toch, hoe rechtmatig zou het geweest zijn, wanneer Alma het ge daan had. Hoe meer Alma over het verschillende gedrag van Alma en Constance nadacht, hoe meer de laatste in waarde daalde en voor opdracht oin persoonlijk af te geven, wat zij hij zich had. Haar werd echter beduid dat dit zoo maarniet ging. En inel een «nou afijn, als ais u dit dan maar aan den Presi dent wilt geven", ging zij heen, in handen van den hotelbediende ach terlatende het cadeau van haar mevrouw, een dame, wonende in het Prinse Vinkenpark te 's Hage. Het was een photografic in lijst, waarop, ook naar het meisje den bediende vertelde, Bijbelsche spreu ken stondeu. Ook werd van den President in de serre van het hotel een portret gemaakt door den photograaf Eb- ner. Oom Paul poseerde in zittende houding op den fraaien leunstoel, hem dezer dagen ten geschenke gegeven. Zaterdagmiddag te 3.15 u is President Kruger door II. M. de Koningin ontvangen. De President werd in een hof- tijtuig door een der hofdignitarissen afgehaald. Dr. Leyds volgde in een gewoon huurrijtuig. Er was een zeer talrijke meuigte verzameld voor het «Hotel des In- des" zoowel als voor het Paleis en natuurlijk groeide deze menigte voortdurend aan. Van alle zijden kwamen de menschen aanhollen. Precies te 3.15 kwamen de rij tuigen, begeleid door politie te paard, voor het paleis aan. Zooala gebruikelijk bij bezoeken vati hoofden van Staat, ontvingen de hh. der holhouding don Presi dent op het bordes. het eerst deed hij zich zeiven de vraag Van welk een gehalte is het hart, dat onder zulk een schoon uiterlijk verborgen ligt? En zijne rede waagde het niet, die vraag te beantwoorden. Toen de hoeren eene poos later het kabinet binnentraden, zeide do baron Daar is me Alfred in dien regen naar den ritmeester D. gere den waar hij zeker zoo nat als eene kat ia aangekomen. Maak u maar niet ongerust, antwoordde luitenant Q., hij had zijn regenmantel om. Is hij al lang weg vroeg Ivar onverschillig. Sedort Kronfeldt vertrokken is. Ivar richtte een koelen blik op Constance, die de lippen zarnen- drukte en het hoofd afwendde. Iloe is het met de kiespijn vroeg Ivar aan Alma met oene teedere uitdrukking ou boog zich Do begroeting van de jonge Ko- ningin door den ouden President moet zeer hartelijk geweest zijn. Om vier minuten over halfvier verschenen do heeren weer op het bordes om den President uitgeleide te doen. Toen daverde het door de lucht Leve Kruger en leve de Koningin, welke juichtonen langs den geheelen weg en vooral ook voor het hotel werden herhaald. II. M. de Koningin en H. M. de Koningin-Moeder ontvingen den President te zamen in het receptie salon. Bij het onderhoud tusschen de Vorstinnen en het Staatshoofd was niemand tegenwoordig. Dr. Leyds, in ambtsgewaad, had den President tot aan de Koninkl. appartementen geleid en trok zich toen terug totdat het gehoor was afgeloopen. Eenigcn tijd na den terugkeer van President Kruger in zijn hotel brachten de Min. van Financiën, de heer Pierson, en de Min. van Buitenl. Zaken, de heer De Beau fort, een bezoek aan den President. In de vestibule werden heide Minister» ontvangen door den heer Van Boeaohotrn, zaakgelastigde, die hen naar de vertrekken van den President begeleidde. Dr. Leyds stelde hen aan den President voor, die nog in ambtsgewaad was ge kleed. Ook dr. Leyds was nog in gala. Voor het Hotel des Indes zag het Zaterdagmiddag bij do terug- tot haar. Sedert ik hier ben, heb ik er niets meer van gevoeld, antwoordde Alma vriendelijk, maar zonder haar man aan te zien. Ivar beschouwde haar, terwijl hg met het bordunrgereedschap speelde, dat op de tafel lag en voor het eerst kwnm het hem voor, dat Al ma er goed uitzag. Dezen avond behaalde Alma de overwinning. Eenige dagen daarna trad de baron in de oraajerie, alwaar hij Alma geheel alleen vond. Ik zag u hier heen gaan en heb u dus hier opgezocht, zeide de baron en vatte Alma's hand, dewijl ik u wensehte te spreken. Gjj zet zulk een ernstig gt- laat, Guataaf, als had gij mij een groot ongeluk mede te deelen, ant woordde Alma en ging op eene van de sofa's zitten, terwijl zjj den baron met de hand uitnoodigde, eveneens plaats te nemen.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1