Binnenland. Gemengd. niet warmer zijn geweest, indien de Tsaar van Rusland zijn intocht had gehouden. Aan de Reutertelsgrammen om trent de ontvangst te Parijs ontleent men het volgende Op het perron van het station waren de bureaux van Gemeente raad en Conseil-General, tal van leden van het comité voor de on afhankelijkheid der Boeren samen gekomen. Onder het gejuich der menigte, terwijl alle hoofden ontbloot werden, stoomde de trein het station binnen doch door een vergisting hield de waggon van president Kruger niet voor de zaal van ontvangst stil. De toespraken werden daarom gehouden voor het portier. Daar de menschenmassa erg opdrong, kon de president niet op het perron komen, doch moest op de trede blijven staan. Met den hoed in de hand hoorde hij de toespraken aan. De directeur van het protocol, Crazier, heette Kruger namens pre sident Loubet en de Fransche re geering welkom. Nadat die toespraak was vertaald, boog Kruger en be dankte. Nadat nog Guérin uit naam van het Boereneomité, Grebauval namens den Gemeenteraad, Chaloux namens den Conseil General hadden gesproken, antwoordde de president in het Hollandsch. Hij verklaarde dat het heua hoogst aangenaam was weder ta Parijs te zyn, welke stad hij vroeger reeds besocht. „Ik ge voel mij diep geroerd door de ont vangst en zocht vergeefs naar woorden om te zeggen, hoezeer ik de sympathiebetuigingen voor mijn land waardeer. Zinspelende op het devies van het Parijsche wapen Fluctuat mer- gitur („het schip drijft op de baren en zinkt niet"), verklaarde hij ten slotte te vertrouwen in de toekomst van zijn land, dat geteisterd dooi den storm zal blijven drijven en niet zal zinken. Een aantal stationsbeambten waren op een glazen dak geklommen om van de ontvangst getuige te zijn. Dit bezweek en een hunner werd ernstig gekwetst. een mjjner onderhoorigen toebehoor de en voor hetwelk ik dus gezorgd heb, viel Ivar in. Neen, mijn vriend, nu vergist gij u, antwoordde de baron op iro- nischen toon. Ik ben beter onder richt dan gij. Het kind is niet dat van een uwer onderhoorigen en is ook niet betaald voor de lichame lijke schade, die het geledeu heeft. Zoo Ivar wierp een woes- ten blik op den baron, welke dien met een trotsch gebaar teruggaf. Het zou mij aangenaam zijn, te weten, wien het kind dan be hoort mij heeft inen gezegd, dat het van een mijner lieden was. De beide meisjes behooren aan eene omzwervende vrouw, die zich voor het oogenblik in ons dorp ophoudt en haar brood verdient met porselein te krammen en te lijmen. Het kind ia door uwe vrouw opgenomen en verzorgd met al die goedheid, die Alma's naam bij al hare ondergeschikten zoo geliefd en gracht maakt. De moeder heeft mij zelve gezegd, dat de gravin haar beloofd heeft, de beide schepseltjes op te voeden en de arme vrouw putte zich uit in lof over de be schermster barer kinderen. (Wordt vervolgd.) De Brussel „Soir" weet omtrent Krugers plannen mee te deelen, dat deze onmiddelijk 11a zijn aankomst in Nederland een verzoek om be middeling zal doen. Als hij op een weigering stnit, zal hij alle staats stukken dis hij bezit, openbaar maken, ten einde volledig licht te verspreiden over de geheime roer selen van den Zuid Afrikaansehen oorlog. De heer Kruger gelooft dat, zoodra Europa do volle waarheid zal kennen, zich een zoo krachtige strooming van de openbare meening zal doen gelden, dat Engeland zich minder hard zal moeten toonen. Als ook aan deze laatste hoop de bodem wordt ingeslagen, zou Kruger naar Transvaal terugkeeron om te midden van zijn dappere burgers te sterven. Bij gelegenheid van liet Sint Nicola,asfeest wordt de vergunning om meerdere pakketten aan het zslfde adres van slechts één adres kaart te doen vergezeld gaan, voor den lijd van 3 tot en met 6 Dec. ingetrokken en zal derhalve bij elk gedurende dat tijdvak ter verzending aangeboden pakket een adreskaart behooren gevoegd te «ijn. Voorts wordt met nadruk aanbevolen, ter verzekering van een goede over komst der pakketten.- lo. zorg te dragen voor een doelmatige en stevige verpakking van de te ver zenden voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen breken of beschadigen verzekerd zijn; 2o. zoo mogelijk de adressen op den omslag der pakketten te schrijven en, waar opplakking of aanhechting van een adres onver mijdelijk is, dit zoo vast te hechteu, dat voor het verloren gaan daarvan tijdens het vervoer geen vrees be hoeft te bestaan 3o. in de pakket ten een tweede, los adres te slui ten. De reden, dat de dag der voltrekking van het huwelijk der Koningin nog niet officieel is vast gesteld kunnen worden officieus wordt nog altijd genoemd Donder dag 81 Januari moet zijn, dat, zoolang de wet, waarbij de grond wettige goedkeuring op het huwelijk wordt gevraagd, nog niet door de Staten-Generaal is goedgekeurd, van een vaste datumbepaling nog geen sprake kan zijn. Bedoelde wet is in voorbereiding, j De Telegraaf heeft, met het oog op de feesten ter gelegenheid van het huwelijk van de Koningin, een prijsvraag uitgeschreven voor een populair lied, „dat zal moeten vervangen de onmogelijke dennen, waartoe de menigte gewoon is haar toevlucht te nemen." De prijsvraag is tweeledig; f 501) worden beschikbaar gesteld /oor hem, die naar het oordeel eener jury liet best geslaagde lied inzendt en eeu zeltd» bedrag zal de compo nist ontvangen, die, mede naar het oordeel eener jury, den tekst op zoodanige muziek brengt, dat het lied spoedig populair wordt. BRESKEYS, 27 November 1900. Op den tweeden Kerstdag zal door het muziekgezelschap „Uit het VolkVoor het Volk" de eerste openbare uitvoering iu het „Hotel van Alphen" gegeven worden. Aardenhurg. Als regent van het Burger-Gasthuis is door de gecom bineerde vergadering van deu ge meenteraad en de regenten van dat gesticht de heer S. W. Weisfeit herbenoemd. Men schrijft ons uit IJzen- dijke Zekere M. Bootsgezel, die van hier uit voor een tiental jaren naar O.-Indiü vertrok, is voor den mili tairen dienst afgekeurd, wegens verwonding door deu vijand, die hem zijn rechteroog uitschoot. Tengevolge daarvan is hem een pensioen lu gekend vsn ƒ250 's jaars. I11 Holland teruggekeerd, wilde hij zijne ouders komen opzoeken zonder vooraigaande kennisgeving ten einde hen te verrassen. Het ongeluk wilde dat hij de laatst vertrekkende boot van Vlis- singen miste, waardoor hij genood zaakt was te Vlissingen te vertoe ven. Des avonds langs de gasfabriek aldaar loopende is hij vermoedelijk door de duisternis misleid van den aan die fabriek staande 6 meter hooge muur gevallen en in de kade terecht gekomen. Reeds geruiuien tijd had hij in de diepte gelegen 't was juist laag water alvorens ziju hulp geroep werd gehoord. Na veel moeite en met behulp van lange touwen werd hjj eindelijk op deu wal gebracht. De inmiddels geroepen geneesheer constateerde seer zware verwondin- dingen en gelastte zijne overbren ging naar net gasthuis. Na enkele dagen verblijf aldaar is de toestand, die zich aanvanke lijk ernstig liet aanzien, eenigszins verbeterd. Een wagen geladen met meu bilaire goederen uit Qroede is door het breken van een der assen om gevallen. De goederen werden onmiddellijk gelost en de tramlijn vrijgemaakt. Over Tenessee (Amerika) heeft een hevige orkaan gewoed, waardoor vooral Me stad Columbia groote schade heeft geleden. Het Noordelijk en Westelijk ge deelte ivan de stad zijn geheel vernield. De eerste berichten spraken Jvan 15 dooden, doch men vreest, dat nadere berichten het getal slacht offers sterk zullen doen stijgen, o. a. wordt gemeld, dat 22 negers reeds omgekomen zouden zjjn. Reeds lang waren gedresseer de kraaien bij sommige Duitsehe legerkorpsen troetelkindjes. Men is wellicht daardoor op het idee gekomen, te trachten ol het niet mogelijk zou zijn, haar de postduiven te doen vervangen. Eenige proeven werden genomen in tegenwoordigheid van den Duit- schen Keizer. Deze slaagden echter slechts ge deeltelijk naar wensch, zoodat ze op grooter schaal moeten worden herhaald, wil blijken, dat ze (de kraaien) ouder alle omstandigheden aan de gestelde verwachtingen zul len beantwoorden. Te Oudcmirdum (Qaasterland) waagde een haas zich wat al te dicht bij de paarden ia het weiland vau de wed. L. aldaar. Eensklaps zet eeu der paardeu langoor na deze reut uit alle macht, doch wordt ingebaalden met ééu slag gedood. Het dier bracht ƒ1.50 op. Op eea der laatste dagen, van de nu gesloten tentoonstelling te Parijs waren de bezoekers van den Eiffeltoren geinige van een pijnlijke geschiedenis. Een agent van de Fransche re cherche hak al eenige uren een zeer elegant gekleede Auienkaansche dame, die hem verdacht voorkwam, achtervolgd. Hij volgde haar in een der liften van dan Etffeltoren en het gelukte heui haar arm juist op hot oogen blik te grijpen, dat zij hem in deu zak van haar buurvrouw wilde laten verdwijnen. Een seconde later was de lilt op het tweede platvorm. De omstanders, die van het geval bijna niets gemerkt hadden, zagen nu hoe de Auierikaanscho zich losrukte en naar den rand van het platvorm stormde, maar juist op het oogen- bitk, dat zij zich naar beneden zou storten, tegengehouden werd door een corpulente dame van middelba ren lecllyd. Buiten zichzelvo van woede beet de zakkenralster de dame 111 de hand en deze laatste ook niet voor een kleintje vervaard, ranselde er uset haar parapluie op los, terwijl zij haar tegenstandster slsvig vast hield. De strijd tutschcu beide vrouwen was zoo verbitterd, dat het eerst onmogelyk scheen tusschen beiden te kouieu. Het slot van de geschiedenis was dat de zakkenrolster, die een zeke re Eleuora Wack bleek te zijn, overmeesterd, gebonden, en naar het politiebureau werd gebracht. De Wolstraat te Brussel werd Yrddagiuiddag het tooueel vau een bloedig drama. Daar wonen in eau en hetzelfde huis de twee gezinnen X. en Z. welke sedert lang elkander haatten en meer dan eea» balailje leverden. Vrijdagmiddag geraakten de twee vrouwen andermaal aan hst twisten •n trokken elkander de hareu uit het hoold. Eensklaps nam vrouw X. eenrn vaagborstei eu bracht er haro tegen streefster twee zoo geweldige «lagen inse toe op het hoold, dat haar schedel werd verbrijzeld eu zij iu eenzakte. De dadetes werd aan de politie overgeleverd en de gekwetste over gebracht naar het Sint-Piet ersgast- hnis waar zij in behandeling is gebleven. Haar toestand is zelfs onrust wekkend. Eenige dagen geleden kwam een Russich hoofdofficier niet ziju vrouw eenige dagen voor dienst aangelegenheden naar Berlijn en nam in een hotel van het kwartier der Fredrichstsdt zijn intrek. Toen de officier op dsn 21sten dezer maand met zijne echtgenoote van eene wandeling in het hotel terugkeerde, bemerkte hij, dat het halssnoer zijner vrouw op hun ka - mer gestolen was. Men verdenkt een 30jarig Italiaan, die deel uit maakt van eeu internationale dieven bende, die er hun ambacht van maken de hotels te bestelen en in den laateten tijd iu vele groote steden van het vaste land met succes hun vak uitoefenen. Het gestolene halssnoer telt in twee rijen 47 paarlen en is met prachtige diamanten bezet. De waarde van het halssietaad wordt op 40.000 mark ot 50,000 fr. geschat. De dief wordt met zorg door de politie opgespoord.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2