voor Zceuwsdi-Ylaanilcim Kuur ji_Era* Overwonnen. FEUILLETON. Ufo. 544. WOENSDAG 28 NOV EU 12 EU 1900. 10c Jaarg-ang*. NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België ƒ0.628 en voor Amerika ƒ0.825. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Bresken s. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag céll ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELUMAX te Dreskens. Omtrent het verblijf van Kruger te Marseille wordt door „Reuter" gemeld, dat de president die zeer vermoeid was, Donderdagavond om 8 uur al naar bed ging, na een dinar met rijn kleindochter mevrouw jbllolf en mejuffrouw Gutteman. Te half reven dion avond liet de heer Kruger zijn achterkleinkinderen Gerald en Annie roepen, die hij sinds den morgen nog niet had gezien. Hij omhelsde ze hartelijk, zeggende dat hij zooveel kleinkinde ren verloren bad, dat deze hem dubbel dierbaar waren geworden. De president stond Vrijdagmor gen zeer vroegtijdig op, hoewel hij nog vermoeid was door de aandoe ningen van den vongen dag. Omtrent de reis van Marseille naar Parijs meldt men het volgen de Was de president te Avignon, Tarascon en Valence sur Rhöne zeer hartelijk ontvangen, te Lyon sloeg de geestdrift, naar «Reuter" seint, haast ovsr tot waauziu Kruger verliet den trein en begaf zich naar een platform, waar hij namens de bevolking werd begroet. Het vaandel der Lyotiïcho studentenvereniging werd voor hem uitgedragen. De eerste secretaris der prefectuur hield tot Kruger een zeer hartelijke rede, vol sympathie en hulde die Frankrijk gevoelt voor den strijd der Boeren. Ra afloop dier rede werd onder daverende toejuichingen aan Kruger 45. Alma 1 riep Alfred geroerd en vatte hare handen, gij hebt dit briefje niet geschreven. Ik had het moeten begrijpen. De hand is echter de uwe hoe moeten wij dit ver klaren P Wie heeft het u gegeven Niemand. Ik vond het onver- zegeld op mijne tafel in een boek, waarin ik 's avonds pleeg te lezen. Maar ik heb het niet geschre ven noch hst daarin laten liggen. Kunt gij werkelijk van mij iets gelooven, dat zoo geheel in strijd met inijn karakter is Vergeet mij, Alma, wanneer mijne dwaze genegenheid voor u een oogenblik mijn verstand verblind heeft, zoodat ik aan een geluk geloofde, dat ik, bij nader inzien, een gouden medaille overhandigd. President Kruger bedankte in eenige gevoelvolle woorden en be tuigde zijn dank voor al de sym pathie, die hij ondervond. Na zijn redo ontstond er een hevig gedrang, daar iedareen hem wilde zienhij bereikte 9lechti mei moeite zijn coupë. Na Lyon hield de trein stil te Macon, waar Kruger toegejuicht werd door 2Ü00 persotien en hem vanwege het gemeentebestuur een groot bloemstuk werd overhandigd. Om 5.17 u. des avonds kwam de president te Dijon aan. Ook daar stond een ontzaglijke menigte aan het station en werd Kruger begroet door den burgemeester eu zijn ad juncten. De Burgemeester hield weer een rede en Kruger antwoorddo luide en geestdriftig weerklonken telkens opnieuw kreten van „Leve de Roe ren 1" en „Leve Kruger 1" Een banuoniekapel speelde het Transvaalscbe Volkslied, en bet kanon bulderde, toen Kruger het statiën verliet om de stad in te gaan. Ilet was een grootscli tooneel, naar men seint, en toen de heer Kruger, met professor Van Hamel, den burgemeester en den heer Fi scher in den eersten landauer plaats nam, verdubbelden de toejuichingen. De straat voor het station was verlicht door een guirlande van lampions. De menigte drong om 't rijtuig van president Kruger op; allen wilden naderen om den presi dent de hand te drukken, de gen- had moeten begrijpen, dat mij nim mer kon worden toegestaan. Alfred drukte Alma's band aan zijne lippen. Twee dagen verliepen, gedurende welke Ivar en Alma geen woord wisselden. Hij ontweek alle aanra king met baar en wanneer zij in de noodzakelijkheid kwamen, in bijzijn van anderen elkander een woord te zeggen, dan geschiedde het van zijn kant met koele afgemetenheid. Voor hare gaston bleet Alma zich zelve volkomen gelijk, en niemand, die zeer bijzonder acht op haar sloeg, bemerkte de minste verande ring in haar gedrag. De baron zag echter, wat niemand zag, namelijk, dat zij zorgvuldig wachtte, genood zaakt te zijn, Constance gezelschap te houdenmaar dit geschiedde op zulk eeue fijn berekende wijze, [dat niemand dan hy daarop lette. Op zekeren dag na den middag maaltijd zeide graaf Kroufeldt Mij dunkt nu, dat het tijd darmen die met de handhaving der orde waren belast, konden den landauer slechts met de grootste moeite vrijmaken. Ten slotte kwam echter de stoet in goede orde voor hel Hotel de la Cloche aan, waar do president afstapte. Nauwelijks was de president het hotel binnengetreden, ot de menigle barstte in zulke overweldigende juichkreten los, dat de president tot driemaal op het balkon moest Verschijnen. Daarop ontving de heer Kruger den burgemeester en zijn adjuncten en verschillende autoriteitende heer Kruger drukte allen bezoekers de hand. De prelect had zijn kaartje afgegeven. Na de receptie werd de eerewijn aangeboden. Voor deze laatste buide bad de president zicll laten veront schuldigen wegens vermoeidheid, maar zijn hoofdambtenaren waren allen aanwezig. In het geheel waren daarbij 500 personen. Nadat de „Marseillaise" was ge speeld, hield de burgemeester, de heer Fournier Fouchier, een toe spraak, aan het eind waarvan hij een dronk instelde op twee onge lukkige Republieken, ter eere van hun vertegenwoordiger. Dr. Leyds beantwoordde de toe spraak van deu burgemeester en schetste de ontroering van Kruger over zulk een ontvangst en zijn groote dankbaarheid aan het Fran- sche volk. Er volgden nog eenige andere toosten. Verscheidene straten in Dijon wordt, aan vertrekken te denken, en naar Vogelheim terug te keeren. Ik ten minste zal nog dezen namiddag Eikhof vaarwel zeggen. Maar ik blijf, viel Constance eensklaps in. Ik ben van plan tot na Alma's verjaardag te blijven Bovendien moet ik oom zeggen dat het verschrikkelijk vervelend op Vogelheim zal worden, wanneer ik nu mede ga. Mijn man is voorne mens naar de stad te gaan en daarom blijf ik, waar ik ben, totdat hij terugkomt. Da baron zag, hoe Alma's wenk brauwen zich lichtelijk fronsten, ofschoon hare trekken geen veran dering ondergingen. Het is tussehen Altna en Constance niet zooals het wezen moet, dacht de baron en zijn voor hoofd betrok. De schuld is onge twijfeld niet bij Alma te zoeken. Nu liet hij zijne oogen fop Ivar gaan en de donkere schaduw op zijn gelaat werd nog donkerder, toen hij de teedere en dankbare waren gcilllumineerder heerschte een buitengewone levendigheid. Zaterdagmorgen om kwart voor 7 vertrok president Kruger, zooals „Reuter" seint, van Dijon naar Parijs. Op de Place d'Arti en aan het station stonden bij zijn vertrek zeer vele belangstellenden. Voordat president Kruger in den trein steeg, zeide hij tot deu bur gemeester, dat hij verrukt was over de ontvangst. De (rein vertrok on der het gejuich „Leve Kruger", „leven de Boeren" der volksmenigte Kruger groette herhaaldelijk. Omtrent de aankomst van den president te Parijs leest men het volgende President Kruger kwam om elf uur aan het station Lyon te Parijs aan een ontzaggelijke menschen- menigte, waaronder verscheidene vereenigingen met haar vaandels, eenige houderden studenten met allerlei emblemen stonden geschaard langs deu trap die toegang geeft tot het station. De republikeinsche garde te paard en te voet was in groot aantal tegenwoordig met een massa politieagenten ter handhaving der orde. De vensters en zelfs de daken zagen swart van de mcnschen. De stoet trok door de Rue Rivoli naar het hotel Scribe bij de Opera. Overal weerklonken buitengewoon geestdriftige toejuichingen. De ont vangst van Kruger te Parijs, of schoon niet officieel, was schitterend, en kon van de zijde der bevolking blikken opving, die Ivar en Con stance wisselden. Ik zal nog eindigen met Constance te haten, dacht de baron. Om aan zijn wrevel lucht te gi ven en wellicht ook om jzieh op Constance te wreken, zeide hij Zeg eens, Constance, hoe is het toch met |het kind, dat gij eenige dagen geleden overreden hebt Ik hoop, dat gjj zult onder zocht hebben, wien het toebehoorde en dat gij door eene milde gift uwe lichtzinnigheid hebt trachten goed te maken? Constance werd donkerrood en wierp op baar man een blik, die alles behalve vriendschappelijke ge voelens uitdrukte. Al de aanwezigen richtten hunne oogen op de kleine barones. Nu, mijn beste, antwoordt gij niet Gij zult toch uwen plicht omtrent een arm kind niet vergeten hebben Een plieht, die op Constance niet rustte, aangezien het kiud aan

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1