m ÜNMBÜOII, Blame worMoleo Vloerzeil 113 cl. Breed, Vloerzeil 136 cl. ïrenfl, T BE ROODE CO., Weder to Monei: Oleïne en Loog, SMETPOEEER, Veikooping BIERVLIET, Advertentiën. zonder ^discussie of aanmerkingen vastgesteld in ontvang en uitgaaf op ƒ115711.13». Aan het eind der zitting vroeg de heer Lombaard of de pomp te Kruisdijk niet voldeed, wijl ze bui ten gebruik is eesteld. De voorz. gaf in antwoord hierop te kennen, dat, nadat de pomp bevroren was, een proef wordt ge nomen met het putten van het water. Aanvankelijk schijnt dit goed te voldoen want men vindt het gemakkelijker. Slaagt de proef, dan blijft de pomp weg, in het tegen overgestelde geval, zal ze er wêer gepla»tst worden. Daarna werd de zitting gesloten. Aarileilburg, 15 October. Heden morgen kwam de raad in voltalli ge zitting bijeen, waarin, na lezing en goedkeuring der notulen, werd medegedeeld, dat a. het bestuur der Afd. Oostburg van den Bond van Ned. Onderwijzers kennis gaf geen adres aau den raad te hebben gezonden tot betere regeling van de jaarwedden, wij! deze in deze gemeente meer overeenkomstig de eischen geregeld zijn b. aan P. Omou op zijn daartoe gedaan ver zoek door Burg. en Weth. servol ontslag is verleend als ouderbrand- meester; c. door den Comm. der Koningin de heeren J. A. Boogaard Sr. en J. J. Eekhout als zetters zijn benoemdd. dat de straatver lichting door midJel van gaslicht is aangevangen en goed voldoete. door den Comm. der Koningin ver gunning is gegeven tot plaatsing van 2 lantaarn» op rijksgrond, doch waarvoor als erkenning eigendoms recht 25 ets. 's jaars zal verschut - digd zijn f. dat bij gedane kas- opneining ƒ657.075 aanwezig bleek te zijn. Naar aanleiding van een inge komen verzoek van een vijftal be woners v*n de wijk „Steenwijk" werd overeenkomstig het vooTstel van den voorzitter liet Dag. Bestuur gemachtigd een nader onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid van de uitbreiding der straatverlichting, nadat ook door den heer De Glop- per gewezen was op de wensche- lijkheid van de plaatsing van een lantaarn bij do Marree. Ten opzich te van het bovenbedoeld adres wees de voorz. echter op de groote kos ten (ƒ1.50 per meter) van don aanleg, dat als een groot bezwaar voor de inwilliging van het verzoek gold. Het was hem voorts niet duidelijk, dat de gasfabriek vbor de afsluiting van het contract de aanleg voor eigen rekening naui, terwijl nik de afsluiting daarvan de aanlegkoston komen voer die van hem, die zich aansluit. Na onderzoek zullen B. en W. met een plan en een voorstel in den raad komen. De rekening van het alg. burg. armbestuur werd goedgekeurd met een goed slot van ƒ1.55. Die van het Burger-Gasthuis even eens in ontvang op ƒ9761.74 en in uitgaat op ƒ8379.84. De voorzitter gaf te kennen, dat het aan het College van B. en W. niet ontgaan was, dat de leveran- tiën ten behoeve der instelling wel wat eenzijdig gedaan worden. Al hoewel het tuczicht van den raad zich slechts uitstrekt tot de ouder- deelen van de administratie, zal toch op voorstel van den heer Van den Hemel gewezen worden op de wensohelijkheid van meerzijdigheid der leveringen. Op verzoek van den heer Do Glopper zal gevraagd worden voorl aan bij de leveringen bons uit te reiken. De artikelsgewijze behandeling van de gem.-begrooting voor 1901, die een bedrag van ƒ15.713.19 in ontvang en uitgaat aanwijst, gaf tot geene noemenswaardige opmerkingen aanleiding. In dc ontvangsten is een post geraamd voor den verkoop van te rooien hoornen, als in dc weide na bij Murijn, enkele populieren aan de Gasfabriek, de nog restende lin den in de Lindestraat, enkele beu ken in het Verloren kostje en die nabij de Katholieke school. De heer Eokhout zou gaarne zien dat ook werd tegemoet gekomen aan het verlangen van de mole naars tot rooiïng van voor hun be drijf nadeelige hoornen. Het is meer malen voorgekomen dat waar ande ren wel kunnen malen, zij dit niet kunnen en zoodoende hunne clien tele niet konden helpen, die zich verlegden naar die van andere ge meenten dat was toch te erg. De voorz. wenschte oek dit te onderzoeken, doch voegde er aan toe, dat molenaars inenscheu zijn d.ie altijd klagen en dat de voor stelling misschien wel wat overdre ven was. De noodzakelijkheid der uitbrei ding der begraafplaats, zal B. en W. een nauwkeurig onderzoek doen instellen naar de mogelijkheid van de uitbreiding van de oude be graafplaats in verband met de be paling der begravingwet, dat men 50 meters van de woningen moet verwijderd blijven. Op een gedaan verzoek van de nachtwachts om eene kleine ver- hooging van hunne jaarwedde we gens do duurte der steenkolen, zal nader overwogen worden. Nu een toelichting van den voorz. vereenigde de raad zich met de verhooging ad ƒ25 van de jaar wedde van den gemeente-geneesheer, wrelke strekt tot vergoeding van de behandeling van aan epileptic lij dende personen. Naar aanleiding van het minder bevredigende onderhoud van het Ruiterkwartier hadden B. en W. eene inschrijving geopend, waarvoor zich drie personen hadden aange meld, nl. A. Suwijn Voor ƒ60, J. Hollebraud voor ƒ68 en A. Con tant voor ƒ70. Aan eerstgenoemde werd het onderhoud gegund. In zake het adres van Burg. en Weill, van IJzendijke verzoekende adhaesie aan eon aan don Min. van W. H. en N. te richten verzoek tot gelijktijdige openstelling van de telegraaf- en telegraafkantoren in W. Z. Vlaanderen nl. van 812 vm. en 27 nin. gaf de voorz. te kennen, dat de betrokken minister daaraan slechts ten deele zal kun nen voldoen, wijl de openstelling der telefoonkantoren door de gemeente besturen geschiedt. Verder zeide hij, dat de opening van het kantoor te Aardenburg vrij wel met de aan gegeven uren overeenkomt en dat er dus hier geen roden bestaat om daarin verandering aan te brengen, doch gai eerder in overweging den raad te geven, sluit u bij ons aan. Ingevolge het in de vorige zit ting door den heer Van den Berg gedaan voorstel tot benoeming ee- ner commissie van 3 leden, ter verdediging van de houding van de meerderheid van den raad, nopens de niet-goedkeuring van de wijzi ging in de begrooting van het Gasthuis, in zake den aan- en ver koop van huizen, deelde de voorz. mede, dat, overeenkomstig het re glement van orde de nict-vasie commiisiën uit den raad door hem benoemd worden, doch het in dit geval aan den raad overliet. N'ogtans zijn B. en W. van oor deel dat deze commissie niet noo- dig is, en ook niet gewenscht en vooral daarom niet, omdat de ver goeding van de reiskosten naar Den Haag zeer bezwaarlijk ten laste van de gemeentekas kan geschieden. Niet noedig, omdat door de Ko ningin aan den voorzitter van de regenten, in verband met art. 1506 van het Burgerlijk Wetboek de vereisohie toestemming is verleend tot den aankoop van het aan dat gesticht behoorende doktershuis. Dhr. Van den Berg deelde me de, dat er geen sprake van is, de kosten voor rekening der gemeente te doen nemen. Bij hem blijlt het bezwaar be staan, dat een zoodanige waarde vermindering van pandeu niet is in het belang van het gesticht, noch in dat der gemeente. Bovendien koopt dit jaar de voorzitter hel huis, een volgend jaar een regent wat anders en zoo kan men voortgaan. Ten slutte neemt hij een amende ment, voorgesteld door den heer de Glopper, om de commissie uit 4 leden te doen beitaan, voor het geval deze of gene verhinderd mocht zjjn, over. Met 4 tegen 3 stemmen, die van de heeren Reepmaker, de Bruijue en Wijffels, besloot de Raad eene commissie te benoemen, waartoe aangewezen werden de heeren de Glopper en van den Hemel elk met 5 stemmen en de heeren van den Berg en Eekhout elk met 4 stemmen. Bij elke stemming waren 2 briefjes in blanco ingeleverd. Daarna werd eene gecombineerde zitting gehouden van den raad met de regenten van het gasthuis ter benoeming van een regent, in plaats van wijlen den heer C. L. van Acker. Benoemd werd de heer C. J. B. Wijffels. De raad had geen gebruik gemaakt van de bevoegdheid destijds beli chaamd in een voorstel van den heer De Vries om eerst de candi- daten voor die benoeming in comi té generaal te bespreken. Oosthui'ff. Zondagmorgen is door eene deputatie namens de Stoom tram Maatschappij Sluis Brugge, een krans gelegd op het graf van wijlen den machinist Kouwer. Kwartjesvinders in den trein. Aan 't Hollani'sche station te 's Gravenhage zijn Zaterdag een paar kwartjesvinders uit Amsterdam gearresteerd, die een reiziger ƒ25 en een ander diens gouden horloge hadden afgewonnen met valsch kaartspel. Geld en hurloge zijn in beslag genomen, ondanks de verzekering van 't beruchte paar eerlijk gespeeld te hebben. Later zijn te Rotterdam nog een drietal vrienden van de kwartjes vinders aangehouden. Uit den Haag meldt men dat de nieuwe gulden naar het ont werp van Pier Pander thans gereed is. Handelsberichten. Rotterdam 15 Oct. Nieuwe puike Zeeusche en Vlaain- sche Tarwe, puike f 5.25 a f 7.10 oude f 6.75 ik (7.75 Rogge f5.00 a f 5.75 Gerst f 4.90^:1 f 5.50 Haver 12.00 h 13.25 Bruine boonen f 8.50 it t 10.25 witte 1 11.— a f 12,50 Kookerwten f8.00 f 9 40 Voererwten f 7.00 ik f 7.75. Koolz f10.25 i f11.00 puike soort 1 0.00 it f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen ƒ2.70 it ƒ2.90 de H. L. Veemarkt. Koeien le qual. 33 c. 2e qual. 31 c. 3e qual. 30 c. Ossen le 32 c. 2e 26 c 3e c Stieren le c 2e o 3e c Kalveren le 48 c. 2e 45 e 3e 42 c Schapen le 27 c 2e 24 c. Lamm, le 31 c. 2e 25 c. 3e c. Varkens le 23 c 2e 22 c 3e 21 ct. alles berekend per i/2 Kilogram. Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.35 il ƒ48.05 Eng. 1 P. St. ƒ12.01 it ƒ12.08 N.-Ainerika 1 Dollar ƒ2.44. Hoogwatergetij Breskens. DAGE N. voorin. nam. Woensd.17 Oct. 6.48 7.12 Honderd. 18 7.60 8-14 Vrijdag 19 8.59 9.23 De Notaris I*. Zijlsint te IJzen dijke is voornemens Zaterdag 10 November 1900, des namiddags 2 uur stipt, inede ten verzueke van den heer A. J. v. d. LI.XOE te Biervliet, publiek te verkoopen voer de erven BLIEK 98 gave en lange waaronder zware, was sende op het hofsleedje bewoond door A. Bliek te Biervliet, Beukelspolder, alwaar te verga deren. 80 cent. 60 cent per el. 70 cent per el. Aanbevelend, P, J. WESDORP, Breskens. Schiedam (Opgericht 1878.) Fabrikanten van Zeeppoeder en Vetloogntcel. Prima qunliteiten. Concurreereiule prijzen. in pakjes van 20 cent. J. C. CORNELIS, Breskens.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3