Binnenland. Gemengd. Kitchener Dinsdagmorgen van Hec- torspruit aankwam. De spoorweg van Johannesburg naar Delagoabaai zon waarschijnlijk Woensdag geopend worden. Ian Hamilton vond bij de Kro kodilrivier een dertiental kanonnen, die voor het grootste deel vernield waren. Daaronder waren eenige ka nonnen, die de Engelschen verloren haddenhij vond eveneens een groote hoeveelheid overblijfselen van wagens en ook van eenige andere kanonnen. Gelijk men weet volgt van elke Kamer der Statcn-Generaal op de door de Koningin gehouden troon rede een adres van antwoord aan H. M. Dat van de Eerste Kamer is reeds lang bij de ^Koningin inge komen, maar van dat van de Tweede Kamer is pas Dinsdag de redactie behandeld. Gelijk te verwachten was, werd, betrekkelijk de ongevallenwet ge wezen op de beslissing der Eerste Kamer, en drong de heer Schaper aan op afschaffing derzelve. Veel plezier heeft de voorsteller van het door hem daartoe inge diende amendement niet gehad, want het werd verworpen met al- gemeene stemmen op 1 na, die van hem zelf natuurlijk. Het hoofdbestuur van den Volksbond, Verceniging tegen drank misbruik, heeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres, waarin het verklaart met belang stelling de indiening te hebben begroet van het Ontwerp tot her ziening der Drankwet, waarin het een aantal beginselen vindt neerge legd, welker verwezenlijking de Vereeniging sedert een reeks van jaren tracht te bevorderen. Het hoofdbestuur verzoekt der Kamer het Ontwerp zooveel mogelijk gewijzigd in den geesl eener bij het adres gevoegde bro chure, getiteld „De aanhangige Drankwetsherziening" en ondertee kend door een zevental drankbe strijders van verschillende richting aan te nemen. BRESKE.VS, 28 September l'JOO. Naar wij vernemen wordt de heer A. Vreugdenhil, opzichter bij den Rijks-Waterstaat alhier, met ingang van 1 November a. s. over geplaatst naar Maassluis. Cadzand, 26 Sept. Hedenavond werd ton raadhuize door den Bur gemeester, in tegenwoordigheid van den gemeenteraad de aan den heer J. de Vriend, Waterbouwkundig ambtenaar van den Tienhonderd- en Zwartepolder, geschonken medaille, Zeer gaarne, antwoordde Ivar en reikte hem den brief toemaar Constance heeft aan mijne vrouw, niet aan mij geschreven. De brief hervatte slechts deze regelen Lieve Alma Ik hoop, dat gij uw woord houdt en den dag van morgen bij mij doorbrengt, dan zullen wij het plan voor het lief hebberij-stukje opmaken. Uwe vriendin, Constance". (Wordt vervolgd.) uitgereikt, waarbij het natuurlijk aan hartelijke toespraken niet out-, brak. Het muziekgezelschap „Geduld overwint" bracht den gedecoreerde eene serenade, bij welke gelegenheid de heer J. de Meijer, de heer De Vriend geluk wenschte, die voorde attentie en de bewijzen van be langstelling hartelijk dank zegde. Woensdagavond werd de land bouwersknecht R v. C. te Retran- chement door een wagen, beladen met Suikerbieten, overreden, tenge volge waarvan hij ernstig gekneusd werd. Ebii later bericht meldt, dat de ongelukkige gisterenavond aan de gevolgen is overleden. Een andere boerenknecht, een zekere v. G. had het ongeluk bij het aftrekken van een geweer het schot door de pols te krijgen zijn toestand moet echter vrij wel zijn. Een droevig ongeluk. Gelijk men weet rijdt sedert een drietal jaten tusschen de personen treinen in, de tram die het zand vervoert voor de Werken van Brug- ge-Zeehaven. Wanneer die tram Bresktns ver laat, staan de machinist en de sto ker, beide aan de Voorzijde van de locomotief, waar zich bet vuur be vindt, doch als hij naar Breskens komt dan is de machinist voorop, en de stoker achteraan Zoo ook geschiedde hedenmiddag, met de zaudtram, die te ongeveer kwart vóór den te Breskens arri veert. Nadat die tram het station Schoondijke begon te naderen, waarschuwde de stoker den machi nist Kouwe, die vooraan stond eenigszins te remmen, doch de waar schuwing bleef zonder gevolg, zoo dat de trein met dezelfde snelheid bleef loopen, zeer ter verwondering van den stoker die even naar voren liep doch tot zijne ontsteltenis den machinist niet zag. De machine zooveel mogelijk stoppende werd langzaam terugge reden, waarbij de stoker tot de treurige ontdekking kwam dat het verminkte lijk van den machinist langs den weg lag. Wat de oorzaak van dit ongeluk is, zal wel niet upgehelderd worden, want het slachtoffer, dat inlichtin gen zou kunnen geven, is niet meer. Of hij door een duizeling is be vangen, dan wel of hij, willende uitzien, het evenwicht heeft verlo- loren, ligt in het duister. Zondagnacht heeft men te Middelburg getracht de vrachtgoe deren-stoomboot „Annie", varende tusschen Middelburg en Amsterdam en liggende aan de kade aldaar, te doen zinken. Ut gezagvoerder had des avonds halftien de boot verlaten toen di s morgens halfzeven de machinist aan boord kwam, ontdekte hij. dat er ruim een meter water in het schip stond. Bij onderzoek bleek dat een kraan in de machinekamer open stond, waardoor het water uit de kade naar binnen stroomde. In plaat3 van te kunnen ver trekken moest eerst het water uit het schip gepompt en de lading gelost worden, waarbij o. a. ongeveer 109 balen bloem, die natuurlijk bedorven waren. Met aanmerkelijke vertraging kon de reis naar Am sterdam worden ondernomen. De dader of daders zijn onbekend. Maandagavond is de mailtrein van Hannover naar Vlissingen, na bij Mil in Noord-Brabant door een goederentrein aangereden, waardoor een salonrijtuig zwaar werd bescha digd. De kok werd tegen zjn for nuis geworpen, waardoor bij een ernstige verwonding aan het hoofd bekwam. Na 7oorloopig verbonden te zijn, is hij bij aankomst te Vlisingen, door een dokter behan deld. De trein kwam door het on geval ruim een uur te laat aan. Toen de manschappen der 5e comp. 4e reg. vestingartillerie, te Hellevoetsluis in garnizoen, Dinsdag in de duinen bezig waren met ont steken van seinkardoezen, vatte een der kardoezen onverwacht vuur. De milicien P. d. K. verwondde zich daarduor dermate aan de uogen, dat hij onmiddellijk naar het ma- riue-hospitaal moest worden ver voerd. Woensdagavond te ongeveer half negen is nabij Utreebt een ernstig spoorwegongeluk gebenrd. De Jeremiabrug aldaar ondergaat eenige herstellingen. Daarom zjjn de treinen genoodzaakt een eind ver over enkel spoor te loupen en alle in- en uitgaande treinen in de richting Bokstel en Arnhem moeten dat eukei spour volgen. Woensdagavond toeu de trein van Bokstel in aantocht was, kwam van de andere 2 ij Je een locaaltrein, voor Zeist-Driebergen bestemd, en op den wissel bulsten de locomotie ven tegen elkaar of liever ze raakten elkaar langs zijde. De botsing was zeer lievig. Ver in den omtrek werd de slag ge hoord. In een oogeublik was de weg bezaaid met omgevallen wagens waaronder ook tte beide locomotie ven. Een 3e klasse waggon van den locaailrein werd geheel inge drukt en zes daarin zittende passa giers zoo ernstig gewond, dat zij naar het stedelijk ziekenhuis moes ten gebracht wolden. Alleen een paar achterste wagens bleven staan. Van het personeel van den Bok- stelschen trein werden gewond de hoofdcondncteur D. J. Van Kuyk (hoofdwonde en hersenschudding) J. Peusclier, machinist (been gebroken) en J. Dekker, stoker. Van de reizigers werden gewond de heereu De lieer uil Vechten en G. de Vreede, schipper te Bunnik. De machinist van den locaaltrein was niet ie vinden. Vermoedelijk is de man door schrik zoodanig be vangen, dat hij het op een loopen heelt gezet. Den volgenden morgen was hij nog niet terecht. Vermelding verdient, dat sommi ge reizigers van den locaaltrein het ongeluk zagen aankomen en er uit gesprongen zijn. Dat is verklaar baar als men weet, dat de weg al daar een bocht maakt en zij den Bokstelschen trein konden zien. De justitie was spoedig ter plaat se en leidde zelf, door flambouwen voorgelicht, het onderzoek of onder en in de wagens nog mcnschun waren. De machinist van den Bokstel schen trein moet verklaard hebben, dat het eerste sein veilig stond, 't tweede onveilig. Door dit laatste is hij gereden. Hij zou zich dus uaii onoplet tendheid hebben schuldig gemaakt. Aan liet Hbld. werd echter ver zekerd dat hij minder schuldig is dan oppervlakkig lijkt; waren de seinen in orde geweest, dan had eerst een groen licht moeten ver toond worden, waardoor de machi nist wist, dat hij langzaam moest verder gaan, om dan op een tweede sein, dat onveilig aangaf, te stop pen. Vindt de machinist het eerste sein als veilig aangegeven, dan kan het tweede, dat op 1000 M. verder geplaatst is, niet onveilig staan. Dgn ganschen nacht is men in de weer geweest den weg vrij te maken. De machines zijn reeds op zijde gezet en men hoopt spoedig weder den weg vrij te hebben. Een groote diefstal is de vo rige week te Berlijn gepleegd. Een bewoner van de millionairs- buurt bij den Thiergarten bemerkte 's morgens, dat des nachts in zijn studeerkamer dieven geweest waren en vermiste uit zijn gesloten brand kast 20.000 mark aan effecten en 3 milliorn aan deposito-bewijzen. Het slot was geheel gaaf en ook "een enkele deur toonde sporen van braak. De diefstal moet dus zijn gepleegd met valsche sleutels en door personen, die met het huis bekend waren. Een vroegere huis knecht en een portier uit de buurt zijn als daders of medeplichtigeu aangehouden doch ontkennen alle schuld. Daar terstond van de nummers der effecten bericht werd rondge zonden, kunnen de dieven van het gestolene geen voordeel hebben. Van de effecten is reeds een be drag van 5000 mark in een spoor- wegwaggon teruggevonden. Te Wahnland in Duitsohland is de bliksem geslagen in een dy- nainietfabriek. Er volgde een ontploffing, waar door drie arbeiders het leven verlo ren. Te Silvolde is de arbeider Kraan bij het tegenhouden van een hollend paard, onder het dier ge raakt, met het treurig gevolg, dat hem de schedel werd verbrijzeld. De ongelukkige was terstond dood. Te Kerkerade is in de steen kolenmijn Vockart de arbeider P. Paffen onder een neerstortende mas sa steenkolen bedorven geraakt. De man was dadelijk dood. Een andere werkman werd gewond. Maandagnacht zijn te -Brakel 22 huizen door brand vernield. Het vuur ontstond te half 4 in de woning van G. van der Linden. De Zuidenwind werkle het ver- - spreiden der vlammen zeer in de hand. Nader wordt bericht, dat de af gebrande 20 perceelen meest ar beiderswoningen zijn, en verder een herberg, een manufactuurwinkel, een bakkerij, een timmerzaak en een petroleuinaffaire. De perceelen waren bewoond door 22 gezinnen en zijn allen huurhui zen. De brand is ontstaan bij la. v. d. Linden, den petioleuinverkooper, des morgens te halt 5 en duurde een uur, dus tot half zes. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Wel verbrandden 4 varkens, 4 geiten, eenige kippen en konijnen. De panden en inboedels waren allen pp 1 »a verzekerd bij verschillende maatschappijen. De schade wordt bij benadering geschat

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2