Binnenland. Gemengd. Ingezonden. Land- en Tuinbouw dat een patrouille van 20 man van het derde bataljon zeesoldaten on der de luitenants von Rettberg en Dziobek dien dag b'j Lautsum door 4. h 500 Boksers aangevallen werd. De Boksers verloren 30 tot 40 dooden. De Duitschers leden geen verliezen. Bij de Dinsdagmorgen gchou den manoeuvres, nabij het station te Wouw, heeft zich een droevig ongeluk voorgedaan. Een kleine Iroepenafdeeliug moest retireeren voor een talrijken vijand, die zich in hinderlaag op gesteld had. Bij het vluchten liep een der soldaten in volle vaart op de ba jonet van een zijner makkers, die zich achter een boom wilde ver schuilen, met het noodlottig gevolg, dat de militair een levensgevaarlij ke wonde aan het onderlijf opdeed. Na zoo goed mogelijk door een der militaire dokters verbonden te zijn, werd de gekwetste per bran card naar Bergen op Zoom vervoerd, terwijl bij het vervoer de grootst mogelijke voorzichtigheid moest in acht genomen worden. BRESKEYS, 7 September l'JOO. Oostburg'. Ter vervulling der vacature aan de Rijksnormaallessen, ontstaan door het vertrek van den heer Hack naar Middelburg, zijn aan die inrichting tot onderwijzers benoemd de hecren Den Toom, hoofd der openbare school te Sluis en De Meijer, hoofd der openbare school te Radzand, de eerste voor Hanriteekenen, de laatste voor ken nis der Natuur. Mzendijkc. De Eerw. Heer E. K. Groeueveld, alhier tot predikant beroepen, hoopt Zondag 16 Septem ber zijn intreerede te houden na bevestigd te zijn door den Consu lent ds. S. G. Geertsema Becke- ringh van Schoondijke. Aanvang bevestiging 's morgens negen uur intrede 's namiddags half drie. (Instiling. De heer W. Goed huis, pred. bij de Geref. Gemeente alhier, die het beroep naar die gemeente te Weesp aannam, zal Zondag 28 October zijn afscheids rede houden. Te Middelburg wordt sedert ecnige dagen vermist de heer T. J. P., onderwijzer aan eene openbare school aldaar. De vermiste is in zijn woon plaats hel laatst gezien Vrijdag der vorige week. dat ik opgehouden heb, met metvriendschap en deelneming aan u te denkengij weet maar al te wel, dat gij mij onrecht aandoet; zeg, o zeg mij, dat gij het weet. Hoe zou ik dat weten fluis terde Constance. Hebt gij getracht, mij met een enkel woord te nade ren Neen. De opgeofferde geliefde werd voor de rijke vrouw vergeten. Zij werd zoo geheel vergeten, dat gij haar zelfs niet als vriendin een plaatsje toestond in uw hart. Eenzaam, verlaten en vergeten, werd zij aan hare smart en aan haar lot overgelaten. Geen enkel troostwoord van van den deel nemer aan de vermaken mijner kindsheid zocht de martelingen te verzachten, die mijn arme hart Zaterdag- en Zondagavond was de Hagestraat te Haaarlem vrijwel in staat van beleg. Drie beruchte personen, de ge broeders M. B., en J. Snijders had den aan de Melkkrug met een land bouwer uit Velzen een ruiling aan gegaan. Het drietal zou krijgen den hit van den boer en daarvoor in ruil geven hun hit en ƒ30. De af rekening zou geschieden in een verdacht café in de Hagesttaat, en werkelijk kreeg daar de buer zijn ƒ30, waarop het op een drinken werd gezet. Maar toen daarop de boer den geruilden hit vroeg, heette het dat daarvan geen sprake kon wezen. Hij had eenvoudig den zijnen .voor ƒ30 verkocht en daarmede uit. De boer ging daarop de politie halen, en toen bleek dat deze aan de zaak niets kon doen, trok het publiek partij voor den landbouwer en begon er een schelpartij tegen de gebroeders, die echter binnen in de kroeg bleven, totdat op eens een ruit verbrijzeld werd. Toon begon een gegooi met bier- flesschen, dakpannen en steeneu, zoodat er spoedig geen ruit heel bleef. Er ontstond een hevig tumult, dat nog vermeerderde, toen een der broeders, gewapend met een groot mes en gezeten op zijn hit, op 't publiek aanvloog. De politie, intusschen tot 28 agenten en drie inspecteurs aange groeid, wist den woesteling van den hit te krijgen en met een bloe dende hoofdwonde naar het bureau te brengen. Tot één uur 's nachts was de straat onveilig. Zondagavond her haalden zich de ongeregeldheden in mindere inate. Het drietal is nog in het koffiehuis, en de .boer dwaalt telkens in den omtrek rond. Een pleiziertrein kwam Zon dag bij Hatfield (V. S.) in botsing met een melktrein. 11 personen werden gedood. Men schrijft uit Tilburg aan „De Tijd" „Nog altijd heeft geen der twee verdachten in zake den afschuwe lijken kindermoord, beiden zijn nog in hechtenis te Breda be kend, de gruwelijke misdaad te hebben gepleegd. Het wordt echter door getuigenissen, die verkregen zijn, meer en meer waarschijnlijk, dat de koster, J. van Isterdael, de hoofdschuldige is. De vermoedens, die tegen hem reeds bestonden, zijn in de laatste dagen zeer verzwaard meer dan die tegen den schilder. vervulden. O, gij zijl meer dan wreed tegen mij geweestConstan ce was niet in staat, meer te spre ken. Nu was het gedaan met Ivar's fraaie voornemensAlma, alles was vergeten. Hij zag alleen Constance en de tranen, die zij stortte. Maar waarom langer bij dit too- neel vertoefd? Allen, die hoofd en verstand hij een schoone vrouw verloren hebben, bezigen dezelfde woorden en gedragen zich even bespottelijk dat wil zeggenzij beginnen met een knieval en heili ge verzekeringen van eene getrouw heid, die nimmer houdt, wat ze belooft en het slot is het begin waardig. (Wordt vervolgd.) Zoo hebben zich de heer S. uit Bergen op Zoom en v. D. uit Til burg bij de justitie aangemeld, met de verklaring dat zij op den bewus- ten Woensdagochtend, toen Maria Kessels vermist is, vanaf even na elf tot kwart voor twaalf uur, zich bevonden in de kerk van het H. Hart te Tilburg om deze te bezich tigen. De hoofddeur was gesloten en zij waren door een zijdeur het gebouw binnengegaan. Daar hebben zij niemand aangetroffen, ook niet den koster en niet den schilder, die er wel hadden behooren te zijn. Vermoedelijk bevonden beiden zich toen oji dc torentrap of in de gewelven. Ook een zekere J., een geper.si- onueerd brievenbesteller alhier, heeft zich bij de justitie aangemeld met een ander getuigenis, meer bijzonder bezwarend voor den koster en wel in hooge mate. J. is even véor el ven in de Noorderhoeksche kerk binnengegaan en heeft toen het klagend gekerm van een kind ge hoord. Even later zag hij den .kos ter, zeer ontredderd, met verwilderd gelaat van het koor komen. Zooals men weet, kon de koster na half twaalf tot twaalf uur zijn alibi bewijzen, J. heelt aan het geschrei niet dadelijk veel waarde gehecht, omdat hij het op een af stand had vernomen, en kinderge- klaag geen zeldzaamheid is. Zijn getuigenis heeft hij aan de justitie afgelegd reeds vóór ver scheidene dagen, aangespoord door de bekende afkondiging van den pastoor in de kerk van het H. Hart. Een bekentenis zou, natuurlijk, gaarne worden ontvangen om aan de onzekerheid een einde te maken. De aanwijzingen en getuigenissen moeten echter voldoende zijn voor een vervolging; in elk geval is de voorloopige hechtenis voor beide beklaagden verlengd". De metselaarsknecht Hemmen te Dongen, Dinsdagavond te onge veer half zeven door de stoomtram van Oosterhout komende en daaraf willende springen, viel en werd overreden. Met verbrijzelden schedel werd hij opgenomen. De 35jarige man laat een vtonw en vier kinderen na. Uit Deventer meldt men Een meisje van 16 jaar, dat Zaterdagochtend door hare ouders om een boodschap werd gezonden, wordt van af dien tijd nog altijd vermist. In de vetsmelterij van de fir ma Kater aan het Zuiderdiep te Groningen, is Dinsdagmorgen te 11 uur brand ontstaan. Vier mannen zijn daarbij gewond, van wie twee gedood. Sedert zijn veroordeeling blijft Bresci, de moordenaar van koning Humbert, steeds kalm. Hij koestert de verwachting, dat hij binnen niet te langen tijd in vrijheid zal wor den gesteld. Een revolutie zal spoedig uitbre ken en het volk zal hein verlossen. Intusschen informeert hij telkens met gejaagdheid, naar welke plaats hij gezonden zal worden. Men wil weten, dat hij naar Por- tolonga zal worden gebracht, een der verschrikkelijkste bagno's, en dat dit oinnen 14 dagen zal ge schieden. De douane-ambtenaren te 01- denzaal hebben Zaterdag een be zending tooneelcostumes in beslag genomen ter waarde van ƒ5000. Tegen den reiziger, die dezt goederen als gebruikte tooneelklee. ding wilde binnensluiken, is proces, verbaal opgemaakt. In een villa in 't Wilhelmiua- park te Apeldoorn, sedert een dag gesloten en bewoond door den lieer Zack heeft de politie zich Dinsdag avond door verbreking toegang ver schaft. Men vond in de slaapkamer te bed de lijken van den .bewoner en diens vrouw naast elkander liggend. Het vermoeden bestaat dat Z. eerst zijn vrouw met een revolver schot in den slaap heeft gedood en daarna den hond doodgeschoten en toen zichzelf een kogel door 't hoofd heett gejaagd. Financieele achteruitgang moet de aanleiding tot deze treurige daad zijn. De Gazette van Luik bevat een artikel dat wijst op verschil lende aantrekkelijkheden, die een zeebadplaats aanbiedt, en waarin gemeld wordt dat onderscheidene dames onder verdichte namen de aandacht trekken. Verder verzekert het blad, dat in alle speelholen dergelijke lokvinken aanwezig zijn, die zich door den houder goed doen betalen en een dubbele taak hebben le spelers te lokken£e hen te doen „opdok ken", wanneer zij winnen. Zoo had zekere X. op een avond 350.060 tr. gewonnen. Hij meende er mee henen te gaan maar dit was volstrekt niet naar den zin van den speelhuis houder en op een teekeu van hem werd de winner omringd door een zwerm lokvinken. Welnu, geeft ge niets te drinken vroegen zijzelfs geen glas champagne Wie kan er wei geren, wanneer men 350.000 fr. wint Er werd dan ook in een klein salon op de eerste verdieping dapper champagne gedronken. Een uur later was X geheel beschonken, keerde terug in de speelzaal, ver loor de gewonnen 350.000 fr. en nog 60.000 fr. daarbij. liet blad waarborgt de echtheid van dit verhaal en houdt de namen van personen en plaats ter beschik king van het publiek. Cadzand, 7 Sept. 1900. Mijnheer de Redacteur! Ik ben zoo vrij uw correspondent tc Cadzand opmerkzaam te maken, dat hij het kleine ongeval, dat mij Vrijdagmiddag overkwam op zijn minst zeer overdreven heeft voorge steld. Ik ben niet in de sloot terecht gekomen, heb mijn hand niet noe menswaard bezeerd en had mijn verlof reeds aangevraagd véór t ongeval mij overkwam. Met opname zult u mij ten zeers te verplichten. UEd. Dienaar, I. LAGASSE, Postbode. Een wandeling door den tuin. II. Het aardbeibed daar ginds zie' er ook niet fleurig uit. Op on» vraag vernemen wij, dat er „vretfr rij" aan de wortels zit. Wie doen dat hier

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2