Jé dienstbode Zeer Munt rar KHplttrs! Dankbetuiging. Gebreide Kousen. Gemengd. Advertentiën. ImerikaansGh ipek, gevolge van de weigering te niet ging; betrof de aanvrage nu ƒ100 0f ƒ75 dan zou hij er tegen zijn, maar ƒ50 kon wel. De voorz. maakte de opmerking dat bij er enkel uit beginsel tegen was, terwijl het hein speet van die zijde een dergelijk argument te moeten hooren, immers het is de vraag of er nog niet meer kiemen van ontbinding zijn. Daarna werd met alg. st. ƒ50 subsidie toegestaan. Bij de aanbieding der begrooting voor 1901, deelde de voorzitter enkele cijfers mede, waarvan bij voorbaat nu reeds op voorstel van den heer Fremouw de jaarwedde van den gemeentebode van ƒ25 op ƒ40 gebracht werd. De pomp op de markt, die heel wat aan onderhoud vereischt, zal door een nieuwe ijzeren worden vtrvangenmen wil er zelfs iets monumentaals aan geven. In de maand October zal de begrooting worden vastgesteld. Eindelijk werd meegedeeld, dat in het archief is gevonden een vlag van de schutterij onder de Bataaf- sche Republiek. Goedgevonden werd deze te schenken aan het Zeeuwsch Genootschap van Kunst en Weten schappen te Middelburg. Daarna werd de zitting gesloten. Groetle, 28 Aug. De uitslag van de heden gehouden herstemming voor een lid van deu Gemeente raad is als volgt: Aautal kiezers 299 Uitgebrachte stemmen 258 Van onwaarde 5 Geldige stemmen 253 Stemmen verkregen de heeren J. Ph. Riseh 100 l. Risseeuw Johz. 82 L. J. Roggeband 71 zoodat gekozen is de heer J. Ph. RISCH. Sell ootid ij ke, 26 Aug. Onder leiding van den Heer G. A. \ors- terman van Oyen van Aardenburg had hedenavond alhier eene verga dering plaats van landbouwers, die bieten verbouwen, ten einde te trachten een bond op te richten, welke om kort te gaan een tegen wicht moet vormen tegen den bond van suikerfabrikanten, om dezen in hunne voorwaarden zachter te stem men op straffe dat anders geen bieten worden gezaaid. Wij hebben reeds een voorproef je gehad van de wijze hoe zoo'n landbouwers-vereeniging zou moeten werken, en om te kunnen begin nen, moeten zooveel landbouwers zich aansluiten, dat 5000 hectaren ot circa 12000 gemeten lands aan de. bietencultuur niet alleen kunnen maar moeten onttrokken worden, als de fabrikant niet wil, zooals de boer wil. De eerste vergadering om tot dat doel te geraken is sober bezocht geweest. Er waren niet meer dan een 25 landbouwers. Als de groote belangstelling in deze alles beheerschende kwestie zich moet afmeten naar de opkomst, dan ziet 't er met de resultaten van de pogingen om een zoodanige boerenbond op te richten droevig uit. 't Wil ons voorkomen dat de alscbildering van de bielenkwestie heel gaarne aangehoord, en dat de theorie beaamd wordt, maar dat de praktijk moeilijk uitgevoerd kan worden, getuige de verschillende omstandigheden en moeilijkheden, waarmede de totstandkoming im mer te kampen had. We zien de voorschotbank denzeltden weg opgaan. Er zal binnenkort weer eene ver gadering, en wel te IJzendijke, ge houden worden. Sedert twee dagen was te Venloo een vijfjarig dochtertje van den heer Max, dat naar hare groot moeder was gegaan, verdwenen eu alle nasporingen bleven vruchteloos. Een broeder van het meisje ging peï rijwiel naar het nabij gelegen Stralen, in Duitschland en trol daar zijn zusje aan met een Duit- scher, die het kind had meegeno men. De man werd terstond in hech tenis genomen. Even buiten Oosterhout is Zaterdagavond het voor eene kar gespannen paard van den landbou wer Meerens van de voorbijgaande stoomtram geschrokkenhet nam een zijsprong en viel met de kar van den dijk in het water, met het gevolg dat Meertens onder de kar geraakte en levenloos werd opge haald. Te Oosterbeek (N. H.) is de boerderij van S. Laan geheel afge brand hooibroei was de oorzaak. Sedert Woensdag was een lliarig dochtertje van den welbe kenden muziekhandelaar Kessels te Tilburg, toen het met een briet naar de post was gezonden, vermist. Alle mogelijke nasporingen leid den tot niets en dacht men aan eene ontvoering door twee Zwitser- sclie werklieden. Eindelijk is Vrijdag het raadsel opgelost en wel op vreeselijke wij ze het dochtertje van den heer Kessels is dood gevonden in de nabijzijnde kerk aldaar. De koster is in voorloopige hech tenis genomen, terwijl de Zwitser- sche werklieden, die men eerst ver dacht, van verdere vervolging zijn ontslagen. Nader meldt inen, dat de koster op aanduiding van zekeren Mus— schaert is gevangen genomen. Toen men in de kerk zoeken ging vond men eerst een pakje be bloede kleeren en spoedig daarna ook hel lijkje van bet arme kind. Het was geheel ontkleed op dn kousjes na. Om den hals bevond zich een zakdoek, waarmede de kleine vermoedelijk is geworgd. Een confrontatie van den ver- moedelijken moordenaar met zijn slachtoffer zou nog Vrijdagavond plaats hebben. Naar men meldt is behalve de koster der kerk, waarin het lijkje van het dochtertje des heeren Van Kessel is gevonden, ook een schil der gearresteerd, die daar werkzaam was. De justitie te Breda leidt het onderzoek. Eenige dagen geleden bevond zich in den nachttrein van Parijs naar Brussel eene dame, de vrouw vau een raadsheer in het hof van cassatie, met hare jonge kinderen. Allen waren ingeslapen. Te een uur 's nachts ontwaakte de moeder door een hevigen slag, waarmede het portier door den wind dicht sloeg. Met schrik bemerkte zij, dat haar oudste zoout.e, een jongen van 11 jaar, verdwenen was, blijkbaar uit liet rijtuig gevallen. Zij trok terstond aan de noodrem, ook aan die in het zijportaal, en ovenzoo deden de reizigers in de andere af- deeling, die door haar hulpge schreeuw waren ontwaakt. Maar de trein reed door en hield eerst 20 kilometer verder stil. Daar stapte de beangste moeder uit om pogingen te doen den knaap op te sporen. Gelukkig kwam kort daarna een bericht, dat deze gered was. Hij was door den val eerst verdoofd, doch kwam weldra bij, verbond zijn hoofd, dat bloedde, met ceu zakdoek en liep langs de spoorbaan naar een «achtersbuisje, dat op een kwartier afstand gelegen is en van waar de wachter terstond naar het nabijgelegen station sein de. Met een goederentrein vertrok de moeder daar heen, hoogst ge lukkig baar kind nog in leven te vinden. lil de nabijheid van Phila delphia (Vereenigde Staten) woonde op een villa het echtpaar Sinclair, in vermogende omstandigheden ver- keerend. Beiden, eenige jaren over de veertig oud, waren nog al drif tig van natuur, en hadden dan ook nog al eens ruzie. Dat gebeurde ook dezer dagen, en toen er al heel wat booze woorden gevallen waren, haalde mevr. Sinclair, die een eerste sport- liefhebster was, en zelfs in haar kleeding voor een deel de manne lijke navolgde, eensklaps een revol ver te voorschijn en riep uit„Ik zal voor jou een precies gelijk wa pen halen." Zij snelde in huis en kwam onmiddellijk daarna met een revolver terug. „Nu zijn we gelijk," zeide zij daarop, en nu daag ik je uit, als man tegen man met mij te vechten. De heer Sinclair, wiens bloed ook aan 't koken was ge bracht, plaatste zich op vijf meters afstands van zijn tegenpartij, com mandeerde „één, twee, drie 1" en voordat de dienstmeid, die met open mond toekeek, tusschen be.iden kon komen of om hulp kou roepen, knalden de schoten, en op hetzelf de oogenblik vielen de beide echt- genooten, de heer Sinclair in het rechteroog, ziju wederhelft in het voorhoold getroffen, dood lieer. Bewusteloos van schrik viel de dienstbode ook op den grond, en er moesten eenige voorbijgangers ko men om de lijken weg te voeren en de dienstbode weer bij te brengen. 364ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 21 Aug. 100 No 14729 'ƒ45. 375 805 9306 9356 9388 9445 9489 9985 14714 Trekking Woensdag 22 Aug. ƒ25000 No 366 45. 376 382 9353 9373 9437 9442 9453 Koers van het geld. België 100 fr. ƒ47.35 5 ƒ48.05 Eng. 1 P. St. ƒ12.01 4 ƒ12.08 N.-Amerika 1 Dollar ƒ2.44. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nam. Woensd. 29 Aug. Donderd. 80 Vrijdag 31 i 3.29 4.09 4.56 3.53 4.33 5.20 Handelsberichten. Rotterdam 27 Aug. Nieuwe puike Zeeusche en Vlaain- sche Tarwe, puike f 6.25 a f 7.30 goede f 5.75 4 16.25 Rogge f5.00 4 t 5.75 Gerst f 4.90 it f 5.60 Haver f3.00 4 13.25 Bruine boonen f 7.ii f 8.wittef a f Kookerwten f 7.50 i f 8.50 Voereruten f 7.50 it f 7.75. Koolz f10.50 fll.75pnike soort t 0.00 it f 0.00. Zeeuwsche Aardappelen ƒ1.50 per 100 K.Q. Veemarkt. Koeien le qual. 32 c. 2e qual. 30 c. 3e qual. 28 c. Ossen le 32 c. 2e 26 c 3e c Stiereu le c 2e c 3e c Kalveren le 42 c. 2e 37 c 3e 35 c Schapen le 29 c 2e 26 c. Lamm, le 31 c. 2e 25 c. 3e c. Varkens le 22 c 2e 21c 3e 20 ct. alles berekend per t/2 Kilogram. Ondergeteekende zegt bij deze dituk aan de Muziek vereeniging te Oostburg voor het bij hem gegeven concert en aan het talrijk aanwezi ge publiek voor zijne opkomst. Geokde, Buitenlust. J. J. ROFAK. Terstond in een net hotel een fatsoenlijke ^M|3^.benoodigdT hoog loon en veel verval. Zich te vervoegen aan het Bu reau van dit blad. MANSKOUSEN 85 cent het paar, V rouwenkottsen 45, 50, 75, 80 en 100 ct. het paar. KINDERKOUSEN, 20, 25, 30, 82l/2, 40, 45 en 55 cent het paar. Onder beleefde aanbeveling, P. J. WESDORP Cz., Breskeus. Het beste is altijd liet goedkoopste P. Sluis' ©chtendvoer is voor hoenders het beste en voordeeligste voedsel. ResultatenKrachtige gezonde hoendersGeen windeieren meer Altijd versche eieren, zelfs geduren de den ruitijd en den winter; Hooge voedingswaarde, dus minder kosten. P. SLUIS' Oclitendvoer beveelt in het gebruik zichzelf aan en wordt door de voornaamste hoenderfokkers en houders van hoenderparken aan bevolen. H. DE SMET, Winkelier, Oostburg. Heden Ontvangen: prachtig, dik en blank 4 53 cent per K.G. Onder beleefde aanbeveling, E. ROSS, Breskens.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3