voor Zeeuwsch-ïlaandeim Overwonnen. Buitenland. FEUILLETON. Binnenland. Ufo. 519. ZATERDAG 35 AUGUSTUS 1900. 9e Jaargang-. EET NIEUWSBLAD Abonnementsprijs: Per 3 maanden 50 centsfranco per post 55 cents. Voor België ƒ0.628 en voor Amerika ƒ0.828. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekhandelaren, Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Advertentieprijs: Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verscliijiit eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIEEEMAN te Breskens. We hebben geschreven dat het binnenrukken der verbondenen in P king nog volstrekt niet hi t einde der Chineesche kwestie is. Inder daad blijkt zulks ook waar te zijn. Niet waar, het is toch bevreem dend, dat nog maar steeds geen telegrammen komen van de gezanten en dat de berichten die aangaande de inneming van Peking nog vrij wel onduidelijk zijn. Uit het feit, dat de verbonden troepen verzoeken naar Taku richt ten om versterkingen, blijkt de toestand nog alles behalve rooskleu rig is. Ook moet het verkeer tusschen Peking en Tientsiu gestremd zijn, deels tengevolge van overstroomin- gen, deels ook door de gewapende benden Chineezen, die zelfs den spoorweg tusschen Tientsin en Ta ku bedreigen. Een zonderlinge toestand inder daad Zullen de overwinnaars van Peking daar misschien op hun beurt worden opgesloten Zoo heel on mogelijk is dat niet., want er is een groot Chineesoh leger in de nabij heid van Peking. Dan zou men dus opnieuw een ontzettingsexpeditie moeteu zenden om de omzetters der gezanten te hulp te komen I Maar zoo erg zal het wel niet loopen. Waar de gezanten met hun honderden krijgers het een paar maanden tegen de overmachtige 18. Nadat alle gasten, de bruidegom daaronder gereiend, zich verwijderd hadden, vinden wij Alma en Rehn in de ledige, maar nog geheel ver lichte zaal. Nti? zeide de gravin en zag haar ouden leermeester vragend aan. Wat belieft was het ant woord, waarna hij, volgens gewoonte, zijne snuifdoos aansprak. ik bid u, houd u niet, alsof gij mij niet begrijpt, zeide de gra vin op smeekenden loon en met matten glimlach, die haar bleeke gelaat flauw verhelderde, maar zeg inij open en oprecht uwe gedachte over mijne verloving. Ze was schitterend. Dat wil zeggen het (eest was brillant. Moeder en ooin van den bruide- Chineesche benden hebben uitge houden, zullen de duizenden gewa pende», die thans in Peking zijn, het nog wel langer kunnen volhar den. Maar wel blijkt uil alles, dat de strijd tegen de Chineezen, al gaan die ook, evenals de Boeren voor de Engelschen, steeds achter uit, nog niet zoo licht is zij ko men ook steeds, als de Boeren, weer te voorschijn, waar men hen ver dreven dacht. Intusschen zijn er weer teekenen aan de lucht, dat de mogendheden onderling elkander ten zeerste wan trouwen. Busland laat duidelijk merken, dat het uit deze troebelen zich het bezit van Mandsjoerije wil verwer ven, maar daarvan is Japan niet gediend. Japan vertrouwt even wei nig Ruslands plannen in China als de Duitsche, het wil, dat van Chi na geen buitensporige schadever goeding zal worden geëischt, het zal zich verzetten tegen elke poging om China te verbrokkelen. En nu wil Duitschland zijn ijze ren vuist laten gevoelen en zijn vermoorden gezant wreken, nu wil Rusland Mandsjoerijen hebben, en Engeland oppermachtig worden in het gebied van den Janlse-kiang, merkt men niet reeds de voortee kenen, dat uit deze troebelen in China licht een internationale oor log kan ontstaan De gezant van China te Londen overhandigde aan Lord Salisbury een telegram van Li-Hung-Tchang, van den 19den Augustus. goin waren in den zevenden hemel, de gasten amuseerden zich, waren zelfs zeer geanimeerd en Om Gods wil, herhaal toch niet, wat ik zelve weet, maar spreek tot mij als een vaderlijk vriend en zeg mij heb ik mijn toekomslig geluk op een al te onzekere» teer- lingworp gesteld, toen ik mijne hand aan Ivar beloofde Nu is het tamelijk laat, om mij daarnaar te vragen, antwoordde de magister langzaam. Wanneer gij mijn oordeel hadt willen vernemen, dan had die vraag vroeger moeten gedaan zijn. Nu heelt uwe verloving mij, even als alle anderen, verrast. Heeft mijne verloving werke lijk mijn ouden vriend verrast Dat kan ik haast niet geloove». Toch is het zoo. Sedert wij hst laatst over uwe neiging tot graaf spraken, heb ik voortdurend acht op u geslagen en heb ik u zoo bedaard, zoo eenzelvig bevon den, dat ik meende te gelooven, dat Daarin wordt gemeld, dat het doel der mogendheden, het ontzet ten der gezanten, bereikt was. Thans konden de vijandelijkheden gestaakt en onderhandelingen aan geknoopt worden, oin de moeilijk heden te regelen. Hij vraagt aan de Engelsche regeering een gevolmachtigde te benoemen, die naar Peking kan vertrekken, zoudra Engeland een beslissing heeft doen toekomen. Gelijkluidende nota's zijn aan de andere mogendheden verzonden. Ook de Amerikaansche regeering heeft besloten het voorstel van Li- Hnng Tchang om vredesonderhan delingen aan te knoopen niet aan te nemen, om dezeltde redenen. Sipido, de bedrijver van den aanslag op den Prins van Wales, is thans verhuisd naar Zwitserland, oindat de Belgische Regeering aan de Eransehe diens uitlevering had gevraagd. In Russisch Polen is een wijd vertakte samenzwering ontdekt, die niets meer of minder beoogde dan den gcheelen legenwoordigen staats vorm in Rusland het onderst boven te keeren, en iedereen te dooden, die een hinderpaal voor dat doel vormde. Uit Rome wordt gemeld, dat ko ning Victor Emmanuel en zijn ge malin binnenkort bezoeken zullen gaan afleggen aan de voornaamste hoven in Europa, te beginnen met gij besloten had, eene onbeantwoor de liefde in uw boezem te versmoren. Mijne oogen beginnen oud te wor den, merk ik ze zijn met meer in staat, goed waar te nemen, nu ze mij zoo bedrogen hebben, dat ik u volkomen genezen waande, terwijl gij meer dan ooit verbijsterd waart. Niet En toch hebt gij heden avond uwe verloving gevierd Ja. Welnu, graviu, dan hebt gij u toch in één opzicht vergist. In welk dan Daarin, dat gij meendet, dat Ivars vroegere neiging uitgedoofd was. Neen, ik heb mij in niets bedrogenwant ik weet, dat hij Constance nog bemint. Alma liet het hoofd op de leu ning der sofa zinken en zag er in derdaad lijdende uit. Maar, mijn hemel 1 wat deed u alzoo handelen P De liefde 1 Eene liefde, die niet beant- Berlijn. Dinsdagmorgen zijn te Vlis— singen met de „Hawarden Castle" teruggekeerd verwijderde ambtena ren van den Zuid-Afrik. Spoorweg. In de douanenloods vereenigden zich vele ambtenaren der Maat schappij, wien daar het welkom werd toegeroepen door den Heer Van den Wall Bake, directeur. Hij verzekerde hun, dat de band, welke tusschen de beide ambtena ren en de Directie bestaat, niet is verbroken en integendeel nog be slaat. Verder gaf hij hun de verze kering, dat zij, die soms een ande ren werkkring wenschen te zoeken, altijd op steun en medewerking der Maatschappij konden rekenen. Dank zij de welwillendheid van den Minister van Financiën mocht alle de door de ambtenaren mede gebrachte bagage ongevisiteerd wor den doorgevoerd. Onder de passagiers bevond zich ook een kleinzoon van Paul Kruger, de heer T. G. W. Kruger, met vrouw en twee kinderen. Hij was wegens ziekte van Rustenburg naar Pretoria gezonden, en nu kwam hij naar zijn familie in Kampen, die hem hier verwelkomde, voor herstel van gezondheid. Gednrende de reis zijn op de „Hawarden Castle" een hofmeester en een kind overleden. Ook hebben veel kinderen de woord wordt noch zal worden. Arm kind, welk eene doornekroon hebt gij voor uw eigen hoold ge vlochten I Hoe kon de begeerte, dengene te bezitten, dien gij be minde!, u zoo volkomen alle ge dachte aan de kwellingen en zorgen benemen, die |het gevolg worden van een huwelijk, waarin de eene echtgenoot het gansche hart geeft, zonder de minste liefde terug te bekomen Om u de waarheid te zeggen, moet gij weten, dat ik in het ge heel niet aan mij zelve gedacht, maar uitsluitend voor oogen gehad hek, hoe ik hem nattig of aan zijn geluk bevorderlijk kon zijn. Ten koste van uw eigen Wie weet? Misschien zal het eindelijk mijn loon ziju, dat ik be mind word door den man, voor wien ik mij nu opoffer. O, vrouw, vrouw, wanneer verloochendet gij u ooit I Zelfs de verstandige handelt als een dwaas, wanneer zij door deu hartstocht

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1