Kippen- en Eendeneieren Bakkersknecht Lucern 2e Snede LUCERN 2de Snede. land- en Tuinbouw. Rechtzaken. Burgerl. Stand. Predikbeurten. Mandelsbericliteii. BERICHT. Advertentiën. een aankomende YERKOOPING nail kunnen meenemen. De sneltrein naar Weenen ging twaalf uur te laat weg. Er wordt melding gemaakt van de twisten tusschen Belgische en Russische arbeiders in Zuid- Rusland. De Belgische arbeiders, die daar in menigte werkzaam zijn in de glas- en ijzerfabrieken, bevinden zich thans in een hoogst liachelij- ken toestand. Er heerscht tusschen hen en de Russen een spanning, die reeds vaak de tusschenkoinst van politie en militairen noodzakelijk heeft gemaakt. Zooals gewoonlijk moeten allen hier de schuld dragen van hetgeen éèn hunner gedaan heeft. Onlangs had in de Belgische kolonie aan den Donetz een brui loft plaats. Een Kus mengde zich, zonder iets kwaads in den zin te hebben, onder het gezelschap, al leen om te zien, hoe het er toeging. Een Belg werd daarover echter zoo vertuornd, dat hij den Rus met een flesch op het hoofd sloeg, met het gevolg, dat de man twee uren later overleed. Als een loopend vuurtje verbreid de zich het bericht van den dood slag in den geheelen omtrek. De geheele inlandsche bevolking verhief zich tegen de, Belgen, hun ne huizen werden verbrand, zij zelf konden slechts het naakte leven redden en ook dat zou hun niet zijn gelukt, als zij niet door de Kozakken waren beschermd. Van de wreedheid, waarmee de Russen handelden, kan men zich een staaltje vormen, als men hoort, dat zij een Belg, die hun in handen viel, met petruleuin overgoten en daarna in brand staken. De Kozakken herstelden de orde en namen veel personen gevangen, waaronder verscheidene Belgen. De Belgische werklieden willen nu 'gaarne weer naar huil land terugkeeien, maar de Russische overheid weigert aan velen hunner een pas, totdat het onderzoek is geëindigd en de schuldigen gevon- nisd zijn. Thans zijn reeds negen Russen tot 12 jaren dwangarbeid in de Siberische mijnen veroordeeld. i. Graanmaaier-Zelfbinder Ook op ons landbouw-gebied komen wij, Nederlanders, in uieer dan één opzicht achteraan. Om nu één ding te noemen 't is nu reeds een halve eeuw gele den, dat men in Amerika met maaimachines begon te werken en uok in Duitscbland en Frankrijk bracht inen zoodanige machines reeds lang in werking, véér men er hier aan dacht ot van droomde. Nu lag liet voor de hand, dat men in de Nieuwe Wereld met haar zeer uitgestrekte graanvelden eerder ging zinnen op werktuigen, die het moeilijke werk der maaiers konden overnemen dan hier. In den loop der jaren werden deze machines zeer verbeterd en vergroot. Had men in Californië al voor jaren machines, gedreven door een 20tal muilezels, waarmee men op één dag een graanveld van 25 bunder kon maaieu niet alleen, maar ook de afgesneden aren kon dorschen, het zaad kon reinigen en in zakken bergen, thans heeft men er veel grootere, getrokken door een machine van OU paardenkrach ten, die iedere 20 seconden een zak koren van 52 kilo, geschikt ten verkoop, aflevert. Niemand hier zal aan een dus danige mabhine behoefte gevoelen en de Amerikanen om het bezit daarvan benijden. Toch, dunkt me, zullen er onder de laudbouwers maar weinigen zijn, die niet met groote belangstelling hebben vernomen, dat de Deering- maaimachinc thans ook in ons land verkrijgbaar is en reeds door velen wordt gebruikt. Kom dan ook in dezen tijd, waar ge wilt, overal hoort ge in onze korenstreken den boer over hetzelfde onderwerp spre ken, namelijk over een nieuwe ma chine, Ideal geheeten, welke in werkelijkheid haar naam geen on eer aandoet en bij gedane proefne mingen werkelijk bleek te zijn een ideale, onovertrefbare machine voor den landman. Deze machine maait, maakt zelf de schooven ot garven op verschil lende dikten, geheel naar keuze van den persoon, die er mede werkt, en knoopt er tevens een touw oin, snijdt dit al en wcipt de gemaakte schoof weg, ver buiten het bereik. 't ls op een' afstand, ot de ma chine korenschooven spuwt. Het gelijkt voor ons op een sprookje, niet waar, en toch is het zoo. Ieder zal begrijpen, van welke beteekcuis zulk een machine is, wanneer men weet, dat in zeer vele streken gebrek aar. werkkrach ten heerscht of de arbeiders hun eischen zoo hoog stellen, dat men wel een groot geduld moet hebben om er mede te werken. 't Blijkt dan ook, dat de Deering- niaaimachine zeer van pas komt, want reeds hebben verscheidene landbouwers ill Gelderland en Twen te vooral ze in gebruik genomen. Arrondissement-Rechtb. Middelburg Op Vrijdag 17 Augustus a. s. zal voor bovengenoemde rechtbank behandeld worden de zaak tegen L. D., oud 36 j., boerenknecht, gebo ren te Waterland-Oudemau (België) wonende te IJzendijke, thans te Middelburg in hechtenis, ter zake: dat hij op 22 April 1900 een koopcontract voor beetwortelen val- sc he lijk heelt onderteekend met den naam van Kamiel Dussche, zijnde deze een zoon van zekere weduwe Dossche, wonende te Waterland- Oudeman, met het oogmerk om dit contract als echt en onvervalscht te gebruiken en op 20 April jl. eene quitantie, welke moest dienen als bewijs dat door hem, beklaagde, van den peeënagent Eduardus Ceu- lenare handelende namens den fa brikant Wittouck een som van fr. 600 was ontvangen als voorschot voor te leveren beetwortelen, val- schelijk heeft onderteekend met den naam van voornoemden Dossche en de tr. 000 van genoemden Cuele- naere heeft in ontvangst genomen. Negen getuigen zullen in deze zaak worden gehoord, terwijl de lieer Jlir. Mr. J. A. Schorer, ambts halve als verdediger aan den be klaagde is toegevoegd. Breskens. Huwelijks-Voltr. 9 Aug. Jacob van Male, 29 j., jm. en Henrietta Adriana Maria Coui- inelin, 26 j., wed. 9 id, Jacob de le Lijs, 26 j., jin. en Magdalena Provoost, 23 j., jd. Overlijden. 27 Juli. Jeannette Jacoba van de Sande, 5 mud., d. van Albrecht Nicolaas en Elisabeth Kobus. 1 Aug. Catholina Maria Besemer, 32 j., d. van Jacob Pie- ter Willem en Catholina Authoinet- ta Hollestelle (overl.) 7 id. Maria Suzanna Maas, 3 mod., d. van Leendert en Dina Willemina de Lange. 8 id. Cornelia Sara Mook- hoek, 36 j., eclitg. van Abraham van den Bxöeckc. 8 id. Pieternella van Haneghem, 2 mud., d. van Hendrik en Sara Aalbregtse. Groede. Huwelijks-Voltr. 19 Juli. Izaak van Aalst, 20 j., jm. en Jaiineke llaak, 28 j., jd. 26 id. Izaak Jansen, 31 j., jm. en Dina Eenijn, 47 jd. Geboorten. 13 Juli. Anna Sara, d. van Abr. Verkeij en M. J. Nee- le. 17 id. Adriaan Daniël, z. van J, Lagasse en E. W. du Mcz. 23 id. Jaiinis en Izaak, tweel. zonen van P. Vermeulen en A. P. van Haneghem. 28 id. Cornelia, d. v. Abr. Deij en C. de Neef. Overlijden. 6 Juli. Levina Su zanna de Gardeijn, 20 j., d. van Abraham en Levina van der Lin de. 18 id. Adriaan Daniël, 1 dag, z. van J. Lagasse en E. W. du Mez. Xieurvvliet. Geboorten. 10 Juli. Janueke, d. van Jannis Datthijn en Maria Pieternella Eaas. 10 id. A- driaan Izaak, z. van Jannis de Maillie en Adriana Paulina Ticrsen. 14 id. Jannis, z. van Jannis de Visser en Maria llosle. 27 id. Willem, z. van Pieter Goosseu en Jacomina van der Linde. Hoogwatergetij Breskens. DAGEN. voorm. nain. Zaterdag 11 Aug. 1.13 1.37 Zondag 12 1.55 2.19 Maandagl3 2.37 3.UI Dinsdag 14 3.18 3.42 Ned. Hebv. Keek. Zondag 12 Aug. 1900. Biervliet nin 2 u ds. Schutte. Breskens vm 9.30 ds.Meeuwenberg Groede nm 2 u ds. Krol. Hoofdplaat nm 2 u ds. Krol. Nieuwvliet vm 9 u ds. van Essen. Sclioondiikc vm 9 u ds. Beckeringh. Waterl.k. nm 2 u ds. Beckeringh. IJzendijke nul 2 u ds. Meeuwenberg Ev. Luth. Gkm. Groede. vm. 9 u ds. Scant te. Dordrecht, 9 Aug. Nituwe puise Zeeuwsche en VI. Tarwe f6.50 517.00; goede f C.ÜO a 1 6.50; mindere 15.50 a 1 6.00. Nieuwe Zeeuwsche en Vl. Rogge f5.50 it 16.00. Nieuwe Zeeuwsche en Vlaamsche Wintergerst fO.OO 5 1' 0.00. Nieuwe dito Zomergerst f4.50 5 14.80. Jarige lange Haver 13.50 dikke 14.00 5 14.50. Paardebuonen f at Duivenbooueu 1 0.00 5f0.00. Witteboonen f 5 Bruinebooueii 10.00 510.00 Kookerw- ten 1 7.50 5 t 8.00. Mestingerwten fO.OO 5 f.0.00 Kanariezaad 16.50 a f7,50. Koers van liet geld. België 100 fr. ƒ47.35 a ƒ48.05 Eng. 1 P. St. ƒ12.01 5 ƒ12.08 N.-Amerika 1 Dullar ƒ2.44. 364ste Staatsloterij. Collecte Zeeland. Trekking van Dinsdag 7 Aug. ƒ30. 810 9359 9457 9475 9496 9924 9978 14712 Trekking van Woensdag 8 Aug. ƒ30. 351 781 9351 9466 9897 9913 9932 9982 14711 Trekking van Donderdag 9 Aug. ƒ30. 9S84j Voor de Abonné3 op ons blad is tegen betaling van 30 cents aan ons bureau te ontbieden een prach tig uitgevoerde in kleuren gedrukte kaart van Zuid-Afrika, groot 71 bij 84 cM. en bevattende de Kaapko - lonic, Oranje-Vrijstaat, Transvaal, Natal, Britsch Bechuanaland, Rho desia, Portugcesch Oost-Afrika, ter wijl de bekende Kopjes zeer duide lijk zijn aangegeven. Franco per post kost de kaart 40 cents. Breskens. C. DIELEMAN. 'ifrgAflR*** Bij zijn vertrek naar Middelboro roept on- dergetccKende een vaarwel toe aan vrienden en begunstigers en zegt allen hartelijk dank voor de ge noten gunst in deze gemeente en omstreken ondervonden. J. C. DEN DECKER. bij groote en kleine partijen (onge sorteerd) tc koop gevraagd. Brieven met opgave van prijs en leveringstal aan J. P. WEEGEN WIJS, in Boter en Kaas, Gouveriie- straal. 86, Rotterdam. TEGEN SEPTEMBER gevraagd bij Iz. BRAKMAN-De Smit, te Breskens. van te WATERL AN ÜKERKJE. De Notaris W. C. de Smidt te Sthooudjjkc zal op Woensdag 15 Augustus 1900, des namiddags te 3 ure, ten ver zoeke van de Heeren lUSöEEUW te Groede en Zuidiande, in de gemeente Waterla.ndkerkjk en al daar op hunne landen langs den grintweg naar Oostburg in het openbaar verkoopen 6 licct. zeer goede Vergaderplaats aan den Tul bij Vebmeule.n,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 3