Gemengd. Uit zijn papieren bleek hij een SUjarige Rus te zijn, alkoinstig uit Warschau. Hij kwam met denzelfden trein van den Hoek van Holland, alwaar hij Zondagochtend via Harwich uit Londen arriveerde. Hij had slechts 25 francs bij zich. Vtrmoedelijk heeft men hier met een brutalen spoorweg-zakkenroller Ie doen. De heer S. vervolgde in het bezit van zijn eigendom, met den Expresstrein zijn reis. URESKE.\S, 31 Juli iooo. Woensdag 1 Augustus hoopt heer W. C. Goeman, den dag herdenken, waarop hij vóór 40 ja ren als gemeente-veldwachter alhier in dienst trad. Nu in onze 'gemeente het verbod om te schuren weder voor eenigen tijd is uitgevaardigd, willen we ten geuiakke van hen, die het of trach'en te ontduiken en die zijn er nog al wat, als men do oogen maar overal wil laten gaan. bf niet ten volle op de hoogte zijn van het verbod, nog eens her halen wal te dien aanzien ten vori ge jare in de gemeenteraadszitting van Dinsdag 1 Augustus '99 door den Burgemeester is gezegd. Op eene desbetreffende vraag oi het verbod niet zoodanig kon ge wijzigd worden dat hel schuren eenmaal 's inaands kon toegelaten worden, antwoordde de voorzitter, dat het verbod was in gesteld, ti n gevolge van de langdur'ge droogte en het ontstane watergebrek, en dat de bedoeling wel is om het vermor- een van water tegen te gaan, doch dat het reinigen van een sloep of van de ramen met een vochtige doek niet in de geest van het ver bod ligt. Met het oog op deze verklaring, die ten opzichte van een zelfde zaak, nog wel van gelijke kracht zal zijn, komt het ons voor, dat het besprenkelen met cntele drop pels water van de straat, die aan geveegd wordt, wel evenmin een bezwaar zal zijn, indien dit maar niet. ontaardt in waterinisbruik. Gisteren morgtn hield de gemeenteraad eene openbare zitting, waarbij de beeren Weijkman en Risseeuw afwezig waren. Na lezing en goedkeuring der notulen werd medcdeeüng gedaan dat Qed. Staten het kohier van den Hoofdelijken Omslag en het raads besluit tot af- en overschrijving van een bijdrage ƒ289 voor het dok- terslraktement hebben goedgekeurd. Het kohier van de hondenbelas ting werd vastgesteld. Een staat van oninbare posten op het kohier var, den hootdclijken omslag werd goedgekeurd waarbij van dat kohier werden afgevoerd C. de Vos en A. van Akker, en de aanslagen van J. van de Luijster, zamen, maar Nu, waarom houdt gij op? Omdat ik nu weder iels moet zeggen, dat u smarten zal. De magister zag de gravin met een blik van vaderlijke teederheid aan. Gij kunt mij niets zeggen, wat ik niet reeds weet en al kondet gij dit, dan weet mijn vroegere leermeester toch wel, dat Alina niet lot de zwakke karakters behoort, die door de smart ter nedergedrukt worden. God heelt mij een sterk lichaam en dito ziel gegeven. (Wordt vervolgd.) •L C. de Gelleke, A. Korporaal, P. A. Hendriks, A. Burgers en J. de Masier, wegens woonplaats-verande ring werden geremitteerd, tot een gezamelijk bedrag van ƒ11.785 Wegens periodieke aftreding van de hoeren P. Monjé en A. du Burck als zetters bij 's rijks directe belastingen, werden de beide altre- denden me' de herren J. P. W. Besemer als 3e en P. de Hullu als 4e candidaat op de voordracht geplaatst. De rekening van het algemeen burgerlijk armbestuur werd goedge keurd in ontvang op ƒ204.07 en in uitgaaf op ƒ142.84. Aangeboden werd de gemeente rekening sluitende met een batig slot van ƒ901 .Ü55, Het aandeel der begrooting voor de rustende schutterij werd voor deze gemeente vastgesteld opƒ16.91). Daarna werd de zitting gesloten. Oostburg;. Vrijdagavond hield de gemeenteraad eene voltallige zitting. Na lezing en goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van de navolgende ingekomen stuk ken, als a eenige Staats- en Pro vinciale bladen b missive van Ged. Staten houdende goedkeuring van het gewijzigd plan der geld leen ing; c kennisgeving van J. D. U LebeJ te 's Gravenhage van de aanvaar ding der voorwaarden, waaronder de gemeenteraad met alg. stemmen de aangeboden som van ƒ000, heeft aangenomen tot bestrijding der kosten van het onderhoud van het monument op het graf van wijlen kapitein Lebel. goedkeuring door Ged. Sta ten van het besluit bedoeld onder rekening van het beheer voor de grindwegen Oost burgGroede, en Oostburg-Waterlandkerkje, waar uit bleek het aandeel der gemeente Oostburg voor de eerste ƒ299 84 en voor de tweede ƒ623 bedraagt. De rekening v«n het burgerlijk armbestuur werd aangeboden met een goed slot van ƒ30.58 en de begrooting van dat bestuur in ont vang en uitgaat op ƒ610.50, met een gemeentelijk subsidie van ƒ510. De gemeenterekening werd even eens aangeboden met een batig saldo van ƒ314.515. In de begrooting der rustende schutterij werd het aandeel der gemeente Oostbuig goedgekeurd op ƒ18.09. Ingevolge enkele administratieve handelingen moest de begrooting voor 1900 eene w ijziging ondergaan als volgt Door het geschenk van Lebel is in de ontvangsten ƒ500 gebracht en ook in do uitgaven ƒ500, door eene inschrijving op het Grootboek. Door de geheelc plaatsing van de geldleening moet de rente ver hoogd worden van ƒ140, aanvan kelijk geraamd ïl :il/2 tot 160, wegens de wijziging 4 Tengevolge van de tegemoetko ming van rijkswege in de kosten der volkstelling werd in den ont vang een bedrag van ƒ95.665 gebracht als 4.5 cent van de 2117 zielen, welk bedrag eveneens in de uitgaven koint. Aangenomen met algemeene stem men. Daar met Maart jl. enkele erf pachten zijn vervallen stelden Burg. en Weth. voor deze weder opnieuw te doen ingaan en thans tot 1929 en alzoo gelijk te stellen met an deren opdat het passeeren der akte door meerderen gedragen wordt, dan voor elk ininder kost. Goedgevonden werd de erfpacht van Johanna Eversdijk en Jac. Baas tegen 2 ct. per c.A. te her nieuwen, en tevens den eri'pachts- prijs van de Wed. Lansue oninbaar te verklaren. Ingevolge op een vroeger besluit genomen gunstige beslissing door de Provinciale Staten om te kunnen beschikken over den afval van de klinkers van den provincialen straat weg, hebben 3. en W. geineend een gedeelte van den Zuidzandschen straatweg te laten beklinkeren en daartoe een begroeting laten opma ken, waaruit bleek dat «lit per M2 30 ct. zou kosten. Het ligt in de bedoeling 460 M2 te beklinkeren, en tot 1 M. afstand van de boo- men. Dit wordt goedgevonden en de verdere regeling aan B. en W. overgelaten. Een paar reclames betreffende den aanslag in den Hoofdelijken Omslhg werdeu in besloten zitting behandeld. IJzeildijke. Bij liet felle onvveder van Vrijdagavond werd een tweetal inenschen, die in de geopende deur stonden te praten door een bliksem straal getroffen, doch met geen noemenswaardig nadeelig gevolg. Den man werd de pijp, waaruit hij stond te rookui uit den mond geslagen en de vrouw rukte de bliksem de bril van voor haar oogen af. Dat het echtpaar erg schrikte, behoeft wel geen nader betoog. .Meuw vliet, 29 Juli. Alhoewel het weder minder aanlokkend was, en zich te half zes een flinke regen bui ontlastte, was niettemin een talrijk publiek op ons dorp samen gestroomd ter bijwoning van het zomerconcert dat op het ruime en zich daartoe uitstekend leenende plein van den heer A. Luteijn Pz., gegeven werd door de muziekgezel schappen //Veronica" van Zuidzande en //Ons Genoegen" alhier. De uitvoering van het program ma liet niets te weiischen over en zoowel //Veronica" als het sjrmpho- nie-gezelschap //Ons Genoegen' handhaafden hunnen ouden roem. Het publiek toonde zich zeer te vreden door het applaudissemeut, dat het op elk stuk liet volgen. En al kunnen we niet zeggen dat het nu juist oorverdoovend was, ieder die weet hoe karig men daar mee op het platteland is, zal elke instemming en elk blijk van dank baarheid op zijn goede waarde weten te stellen. Als tolk der aanwezigen, zeggen we den deel nemers dank voor de aangename wijze waarop ze zich van hun taak hebben gekweten, en roepen de beide gezelschappen in hun optreden een //tol weerziens" toe. Zuidzande. De lieer H. de Hul lu te Nieuw-Beijerland slaagde voor de akte Engelsch (I. o.). Groede, 31 Juli. De hedenmor gen gehouden zitting van den Gemeenteraad werd slechts door 4 leden bijgewoond de heeren J. A. Risseeuw en A. Lombaard waren afwezig, terwijl er éme vacature bestaat. Medegedeeld werd dat Ged. Sta ten hebben goedgekeurd a. het gemeenschappelijk raadsbesluit in zake de grindweg GroedeOost burg en b dat tot toekenuing ee- ner gratificatie aan M. J. Slraub. Het aandeel der begrooting voor de rustende schutterij werd voor deze gemeente goedgekeurd tot eeu bedrag van ƒ21.01. De gemeente-rekening over 1899 werd aangeboden met een got «J slot van ƒ1296.97. De voorzitter gaf den leden m overweging de rekening na te ko- inen zien, daar dit voorheen altijd speciaal en punctueel door wijlen de heer De Roo werd gedaan. Op het kohier van de honden belasting werd een drietal posten tot ten bedrag van ƒ6 oninbaar verklaard. Eveneens werd gehandeld met enkele geheele en gedeeltelijke aanslagen in den hoofdelijken om slag, als van A. Burgers, B. Wandel, J. Faas, C. Koenen, Kerkhove, J. Steinz, J. A. Rijns dijk, J. A. van de Bande, Wed. Becu, Wed. Chr. Lauret, ds. J. Rust en doz. Risseeuw tot een gezamelijk bedrag van ƒ120.86. Ingekomen was een verzoek van het muziekgezelschap //Eendracht maakt Macht" onder overlegging van de rekening en de begrooting, tot toekenning van een subsidie van ƒ50- De voorzitter deelde mede, dat dit verzoek is behandeld in de vergadering van Burg. en Weth doch met het oog op do afwezig heid van een der wethouders, en de domineerende stein van den aanwezigen wethouder, tevens voor zitter van die vereeniging, het Dag. Bestuur «lit voorstel in den raad brengt zonder praeadvies. Dij voegde er tevens aan toe dat hij als voorzitter niet mag ad viseeren het verzoek toe te staan omdat het hier niet geldt, een zaak van algemeen behing, zöoals een bewaarschool, te steunen, terwijl zulke vereenigingen trachten moe ten zich zelf te bedruipen. In aanmerking genomen de niet- tegenwoordigheid van twee leden stelde hij voor dit verzoek aan te houden lot een volgende zitting opdat de leden gelegenheid hebben deze zaak nog eens nader te be zien. Aldus werd besloten. Een verzoek van den molenaar P. de Hullu, om vermindering van zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, op grond van een lagere basis van aanslag in de bedrijlsbe- lasting werd op voorstel van B. en W. van do hand gewezen, wijl overwegingen als adressant aangeeft hen niet hebben overtuigd van een te hooge aanslag, doch eerder lei den zouden tut een hoogere dan een lagere aanslag. Niets meer te behandelen zijnde, werd de zitting gesloten. Hoofdplaat, 36 Juli. In de he den gehouJen raadszitttng is aan den onderwijzer C. Duinker te .Nominer Eén, met ingang van 15 Bept. a. s. eervol ontslag verleend wegens zijne benoeming te Huiber gen. Tengevolge van het vertrek van den heer C. B. Temmerman naar IJzeildijke heeft deze ontslag ge nomen als lid van den Gemeente raad, zuodat weldra twee vacaturen zullen moeten vervuld worden. Ecu Amerikaan, zekere Cro- ker, die het er op gezet had, de twee mooiste bullionden van de wereld te hebben, heeft er een paar gekocht, de een voorƒ91300, den auJele voor ƒ10.800. Naar uit Tiflis VPrluidt, stort- tengevolge van een lievige aardbe ving in verscheidene dorpen van den Kaukasus verscheidene gebou wen in.

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2