Gemengd. Ingezonden. booten, ilie in grootcn getale van boven koinen, worden weggesleept. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur rukte de brandweer, van drie zijden gealarmeerd uit, voor een brand, ontstaan in een berg plaats voor rijwielen en rijwielbe- noodigdhedeu, behoorende lot de City Sport Stores, voorheen K le venaar Co., aan bet Hofspui te 's Gravenhage. Deze bergplaats was gelegen aan het achtereinde van liet perceel en grensde aan de wielrijschool van deze onderneming, terwijl bet van alle kanten is ingebouwd. Men kan dus nagaan, welk eon moeilijke taak de brandweer had, wier eerste werk was, de achterge deelten van de aangrenzende wo ningen te beveiligen en het over slaan van de vlammen te voorkomen. Met drie stralen op de waterlei ding was het vuur betrekkelijk spoedig gedoold. De bergplaats met haar voorraad rijwielen en onderdeden enz. werd een prooi der vlammen. Men zag heel wat verkoolde fietsen. De rij- wielschool leed niets door het vuur. Omtrent de oorzaak weet men niets zekers. Men vermoedt dat rooken in het bergplaatsje de naaste aanleiding is. BRF.SKEXS, 37 Juli 1000. Bij Kon. besl. is benoemd tot dijkgraaf van het Waterschap «Groe de en Baanst", de heer H. G. Haramneher, te G roede en tot plaatsvervangend dijkgraaf van den Paulinapolder, de heer J. W. de Zwart te Zuidzande. De locomotief van de IJzen— dijksche stoomtram is Woensdag - avond tusschen IJzendijke en de grens weer eens koppig geweest, en bracht de dienst gedurende een paar uur later in de war. Dat alle aansluiting gemist werd is natuur lijk en onaangenaam tevens. Aan het fort de Nol te Vlis- singen is Woensdagmiddag een elf jarig zoontje van een loods bij het baden verdronken. in uw oom en tante Ja, geheel en al. En nu bevindt gij, dat zij, even als alle anderen uw rijkdom als uw grootste verdienste beschou wen. Dat zou nog het minste zijn, maar ik vermoed, dal uien door dwaze en onware voorspiegelingen mij vangen wii, om zoodoende aan mijn vermogen te komen. Dat vermoed ik niet. Niet? Neen, ik vermoed niet, maar ik ben ten volle verzekerd. Ik heb zelfs in dien zin inenigen wenk gegeven, maarDe magister nam weder een snuitje. Maar waarom vervolgt gij niet Alma zag hem scherp aan. Ik zeg geen enkele syllabe, als gij geen ander gezicht zet. Wat beteekent het, dal gij het air van eene gravin aanneemt tegenover den ouden Rehn, die de gravinnen voor geen greintje beter houdt dan andere vrouwen. Herin ner u, dat ik mij nimmer in een vertrouwelijk gesprek met gravin Stern inlaat, maar dat ik altijd de oude, getrouwe vriend ben, wanneer ik tot mijne kweekeling Alma spreek. (Wordt vervolgd.) Een schippeisknecht van Krui- ningen wilde in het kanaal, varen de naar Hans weert een bos stroo opvangen, met het ongelukkig ge volg, dat hij overboord sloeghij verdronk bijna onmiddellijk. Het stoomschip /-Arundel Castle", dat den 9cn dezer met. 762 passagiers van Kaapstad ver trok, wordt den 29sten dezer te* Vliss ngen verwacht; liet s s. vGer man", dat den llen dezer met 294 passagiers van Simonshaai ver trok, kan den len Augustus te Vlissingen zijn. IJzendijke. Alhoewel vallende buiten de rij der gewone Meikoop dagen en ondanks de drukke be zigheden op het veld, lokte de verkooping van den boereninspan van de erven Cortvriendt op Dins dag heel wat belangstellenden. De hofstede die sedert meer dan 200 jaren door dezelfde familie was bewoond geweest, was nu in te genstelling met vroeger veel ge makkelijker te bereiken daar de nieuwe bewoi.er een llinke brug over de Linie had aangelegd. De paarden gingen tot flinke prijzen van de hand, de 17 werk paarden, als 4 memeveulens, 1 jaarling hengst en 2 dito merriën, brachten gezamelijk ƒ8410 op. Het overige beestiaal beliep eveneens goed prijzen. Den volgenden dag werden de huismeubelen en liet landbouwge reedschap geveild, waaronder zéér antieke voorwerpen, en dagteekenende van de eersten dezer familie. Het scheen echter dat het, ondanks de oudheid, weinig waarde had, al thans hooge prijzen, die anders voor antiquiteiten worden besteed, konden deze exemplaren niet be dingen. Ds. W. Goed hu ijs, 'predikant bij de Geref. Gemeente te Oostburg is beroepen naar diezt lide. gemeente te Wtesp (Kerk B.) Middelburg, 26 Juli. Aan een groot gevaar ontsnapte heden namid dag een landbouwer uit 's Heer- Arendskrrke en zijn gezin. Van de markt alhier huiswaarts rijdende sloeg nabij de Kanaalbrug het paard op hol. Het dier rende in woeste vaart voort, achter zich een voertuig sleepend waarin de landbouwer, twee vrouwen en een kind. Nabij de Hooge brug sloeg de wagen tegen een ijzavii hek. Het paard holde voort en werd op den Nicuwlandschen weg gegre pen. De landbouwer en het kind kwaiuen met den schrik vrij, doch een der vrouwen was zoodanig ge kneusd, dat ze in de stationswacht kamer moest worden gebracht en onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, welke verleend werd door Dr. van Bcrle- koin. De andere vrouw was op verschillende plaatsen in het aan gezicht geblesseerd. Met den trein van kwart vóór acht vertrok het gezin huiswaarts. Te Warder is een 25jarige jonge man door de hitte bezweken. Te Luik stortte Maandag het plafond in van een vertrek, waarin vier meisjes speelden, drie zusjes en een vriendinnetje. Twee hunner werden gedood, Georgette Watbelet wist ongedeerd te ontsnappen, het vriendinnetje is gevaarlijk gewond. Woensdagmiddag is ter hoogte van het artiilerieschiettemin te 's Gravenhage bij hei baden in zee een 15-jarige jongen verdronken. Zijn lijk, dat vermoedelijk naai zee is gedreven, was des avonds nog niet gevonden. Te Achttien hoven is de vee houder v. B. in het hooiland door zonnesteek getroffen en aan de ge volgen overleden. Te Steen wijk is in een onbe waakt oogenblik een meisje van ruim 2 jaar, van den spoorweg wachter Botcrman, in de spoorsloot gevallen. Toen de huisgenooten het ont dekten was het te laathet kind was reeds bezweken. Om zonderlingheden moet men in Amerika komen, om zonder lingheden vooral op liet punt der huwelijksplechtigheid. Welke zonderlinge bruiloften heeft men daar al niet gehad te paard, op zee, in een luchtballon, in een boom, op het open tooneel, enz. Maar de Amerikanen zijn nooit uitgeput en het allernieuwste op dat gebied is nu voorgevallen te Williemantie in Conneetilut, daar heeft een trouwpartij plaats gehad, waarbij de ambtenaar van den bur gerlijken stand in een kamerjapon en de bruid ook in ochtendgewaad was gekleed. Daar beminde een zeken4 Byron Brown een jong meisje, Maggie Ryan, maar de vadei wilde er niets van weten [en verbood hem het buis. Het meisje liet zich echter overhalen, maar daar zij zeer streng bewaakt werd, kon zij dat alleen doen midden in den nacht en in haar ochtendjapon. En toen, 2 uur in den morgen, schelde Byron Brown Jd< n ambtenaar van den burgerlijken stand op, die wel eerst wat bromde en tegenstribbelde maar zich ten laatste toch liet overhalen het jonge paar te trouwen. Op ongeveer een uur afstand van Kuilenburg, aan de zoogenaam de ABradal", is het zesjarig zoontje van A. v. Z., dat op een blokwa gen meegereden was, met het hoofd onder een der wielen geraakt. Het ongelukkige kind is aan de gevolgen overleden. Een vreeselijk familiedrama heeft plaats gehad in Bucharest in Rurnenië Daar woonde een werkman aan de pyrotechnische fabriek, Ion Va- sileseo, die gehuwd was en vader van twee kinderen, waaronder een meisje van drie jaar. Zijn vrouw, die hem voor eeni- gen tijd had verlaten, was dezer dagen beiouwvol teruggekomen. De man nam haar in genade aan en de huisgenooten aten met hun jong meisje samen heel rustig. Wat er verder is gebeurd, weet men niet, maar gedurende den nacht is misschien de lust om zich le wreken bij den man opgekomen. Hij schijnt toen zijn revolv. r te hebben genomeu en eerst zijn v rouw en daarna zijn kind te h- bben doodgeschoten. Daarop joeg hij zichzelf een ho- gel door het hoofd. Daardoor schijnt hij echter nog niet gedood te zijn, want hij had later zich met een scheermes de keel afgesneden. Toen men den volgenden dag 't huisje openbrak, daar er ni-mand buiten kwaiu, vond men drie men- schen liggen in een grootcn bloed plas. Terwijl het 3jarig kind vau Clements, in de Haarlemmermeer Dinsdag een oogenblik onbewaakt was, viel het in het privaat. Het werd daaruit dood opgehaald. In den mist voeren in de nabijheid van Belfast (Ierland) twee niet pleizierreizigers volgeladen sloombooten tegen elkaar. Beiden werden zwaar beschadigdvijf per sonen werden gedood, ongeveer 50 gewond. Toen de landbouwer W Goes te Vinnen van hel hooiland terug keerde, is hij, tengevolge van de hitte, dood neergevallen. Te Constantinopel heeft een zwaren brand plaats gehad. Daar de meeste huizen in de Turksche hoofdstad uit licht brand baar materiaal bestaan, kan een brand daar gemakkelijk een grooten omvang aannemenen dat is nu ook gebeurd. Bijna zes stadswijken werden djor den brand vernield; honderdvijftig huizen, honderd win kels en magazijnen, een Armeni sche kerk, een school, en een po litiebureau zijn afgebrand. Talrijke personen zijn er bij om het leven gekomen. Vele vrouwen en kinderen liepen in de paniek in een open put en verdronken. Te Scheveningen is een mili cien van het regiment grenadiers en jagers van Den Haag bij het baden verdronken. Een 32-jarig weikman is door het instorten van een heistel ling te Leeuwarden op de straat dood gebleven. IJzendijke, 25/7 1900. Mijnheer l lk vertrouw U mij niet ten kwade zult duiden, dat ik uiij de vrijheid veroorloof U opmerkzaam te maken, op eene door U begane grove onwaarheid in de vermelding van liet verslag der op den 23 dezer alhier plaats gehad hebbende raadsvergadering, daar op de door den Heer Hendrikse gemaakte op merking botrrff'iide het klein batig slot der aangebodene gemeentereke ning Door den Voorzitter is gezegd dat dit ontstaan is door het aan de plaatselijke commissie voor de land- homofeesten verstrekt subsidieen niet zooals door U is gemeld het gevolg is der verhoogde jaarwedden van den Burgemeester en den Secretaris daar die verhoooing door het Rijk wordt gedragen. Aangenaam zou het uiij zijn als U dezt: rectificatie als nog in uw blad koudet opuemen. Met achting blijf ik Uw Dien. E. BEV1N. We hebben niet geaarzeld boven staande op te nemen, docli voegen daaraan het navolgende toe. Van een door ons vermelde gro ve onwaarheid kan geen sprake zijn, hoogstens is het een verkeerd ver stane mededeeling. Ieder die de raadszittingen bij woont ter plaatse voor het publiek bestemd, zal moeten erkennen, dat de wijze, waarop de voorzitter vaak de m<dedeelingen doel, werkelijk onverstaanbaar is. Indien onze mededeeling inder daad eene grove onwaarheid was,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2