Hier kwam lie winkelier er dus goed af. Slechter verging het echter een een winkelier in goud en zilver op de Haarlemmerstraat, die Vrij dagmiddag op de Keizersgracht 7 gouden heerenringen ter waarde van ongeveer ƒ150 bezorgde aangezien de bewoner niet thuis was, had de koopman de ringen achtergelaten, waarop de besteller ze was komen terughalen en ze meegenomen had. Veel voorzichtiger was een ander winkelier in goud en zilver op de Haarlemmerstraat, die eveneens op de Heerengracht een pakje gouden ringen, ter waarde van ƒ000 moest beïorgen, waar de besteller ze zou in ontvangst neuicn. Een rechercheur begaf zich naar het opgegeven adres, waar de man, die de ringen besteld had, echter niet woonde, hij kwam ook niet opdagen en de rin, en werden na tuurlijk niot afgeleverd. Het lijdt nu bijna geen twijlel meer, of men heeft hier met een en denzelfden oplichter te doen. De Drankwet. De voorgestelde wijziging in de drankwet, waarop we reeds in den breede wezen, is in de afdeelingen der Tweede Kamer onderzocht, en naar luid het verslag daarvan, is de Kamer bijna eenstemmig van oor deel dal de regelen, in dit wets ontwerp gesteld, niet bruikbaar zijn. De regeering zal in deze voorloo- pige uitspraak wel reden hebben om wijziging te brengen in haar voorstel. Maar hoe. De tijd ontbreekt ei genlijk eene nieuwe regeling te maken en op tijd in werking te doen stellen. In de gegeven om standigheden was het 't best, het voorstel terug te nemen en een ontwerpje in te dienen oin de ter mijn van 1 Mei 1901 te verlengen tot 1901 opdat in dien lusschentijd op het gemak de zaak kan overwo gen worden. BRESKEVS, 24 Juli 1900. Door de politie is procesverbaal opgemaakt tegen een tweetal jon gens die aan het vechten geweest zijn met een grintschipper. De heer J. 7.. de Buisonjé hoofd der school te Nieuwesluis, onder deze gemeente, verzoekt ons andermaal te w ijzen op de bede om hulp vervat in het dour ons reeds opgenomene in het vorig nummer. Dankbaar voor het reeds voor dat goede doel ontvangene, wijst hij er op dat er nog meer noodig is en zullen gaven nog gaarne worden ingewacht. ongeschonden tanden, had een goedmoedig, vaak humorislischen glimlach en gaf aan het aangezicht iets aantrekkelijks. Alma reikte hein de hand, terw ijl zij zeide Kom mij toch met uw raad te hulp, want ik bevind mij in een uiterst neteligen toestand. Dat klinkt verontrustend; dan is er zeker weer eene dwaas heid begaan, die de oude Rehn in eene verstandige daad zal moeten herscheppen. O, neen, ditmaal heb ik geen schuld, maar het is mij, alsof ik geheel in een net verward ben geraakt, op dezellde wijze als de vlieg in het spinneweb. (Wordt vervolgd.) Den 21 Mei is een Konink lijk besluit in werking getreden, waarbij premie» worden toegekend voor het dooden van zeehonden,en wel ƒ3.voor een van het vrou welijk en ƒ2.51) voor een van het mannelijk geslacht. Tot het verkrijgen van die pre mie» moet de belanghebbende zich met den gedooden zeehond wenden o a. ter secretarie dezer gemeente. In tegenwoordigheid van den persoon, ten wiens overstaan de vertooning moet geschieden, moeten de voorvimmen van den gedooden zeehond worden afgesneden. Indien de vertoonde zeehond bij het vertoonen de vuorviinmen of een dezer mist, wordt geene uit- keering gedaan. We willen er nog op wijzen, dat indien blijkt bedriegelijke mid delen zijn aangewend ter verkrij ging van de premie, deze niet wordt uitgekeerd en een strafver volging, zoo mogelijk, zal worden ingesteld. Groede, 23 Juli. De dcelgenoo- ten der Onderlinge Brandwaarborg- Maatschappij hielden heden middag in hun gewoon lokaal de algemee- ne jaarlijksche vergadering, die met het oog op de belangrijke agenda zeer druk bezocht was. 1*1 iet minder dan 257 personen waren aanwezig, te samen nis gevolmachtigden 442 stemmen uitbrengende. Het verslag van den toestand der maatschappij waarin met waar deering de werkzaamheid van den overleden secretaris ontvanger, wij len de heer A. de Roo Pz., werd herdacht, doch overigens een terug slag was op de rekening en ver antwoording, werd jvoor kennisge ving aangenomen. De rekening en verantwoording, waarvan de bescheiden werden on derzocht door de herren D. A. Risseeuw en H. de IIullu, werd goedgekeurd in ontvang op ƒ5607.43 en in uitgaaf op 4441.6/. Door den heer Temmerman van Schoondijke werd gevraagd of van wege de Maatschappij een architect is aangesteld, welke vraag door den voorzitter, de heer J. Cappon, ont kennen.) werd beantwoord. Bovendien stond z. i. deze vraag buiten het beheer, en stelde hij de gelegenheid om hierover nader te spreken open, na de punten van behandeling. De heer Temm-rman achtte zich niet tevreden. Er is door den waarnemende» ontvanger aun den eigenaar van de hofstede,- bewoond door den landbuuwer P. B. Modde, kennis gegeven dat hij architect der Maatschappij was, en daar de di rectie ontkent dat aan deze die bevoegdheid toekomt, vroeg hij wat het Bestuur zou doen ten opzichte van deze handelwijze, die zich de minste kroeghouder uit het vierde district niet zon veroorloven. Deze woorden deden eene oor- verdoovende beweging in de zaal ontstaan. De lieer A. van Male bevestigde ten volle de zaak, als door Tem merman voorgesteld. De heer ALombaard Jr. veront schuldigde zich door mêe te ileelen, dat de voorstelling van deze zaak onjuist is, want dat hij aan Baron de Nève geschieven had als waar nemend Secretaris-Ontvanger, en zich mede geteekend had, „archi tect te Graede", doch deze toelich ting werd door het rumoer overstemd. De voorzitter verklaarde het in cident gesloten onder de herhaalde mededeeling dat het Bestuur buiten deze kwestie staat. Ter bepaling der jaarwedde en de borgtocht voor den nieuw te benoe men Secretaris-Ontvanger, stelde de Directie voor, de eerste te stellen op ƒ250 en de tweede gelijk die voor den vorige» titularis, lil. een persoonlijke borgtocht tot een be drag van ƒ1000 ot wel zoodanig bedrag als mocht blijken eventueel in de administratie te kort te zijn. Het eerste punt werd zonder beraadslaging en zonder stemming aangenomen. Ten opzichte van het tweede stelde de heer A. Zunnevijlle van Sluis voor eene inschrijving op het Grootboek tot een bedrag van 3000 te eischen, of het in pand geven van een partij land als an- derzints. Mocht blijken dat dit voor de sollicitanten te bezwarend mocht zijn, dan is er nog gelegenheid zich terug te trekken, terwijl des noods de jaarwedde zoude kur.nen verhoogd worden uiet ƒ25 of ƒ50. De heer I. H. Snijders van Middelburg vroeg wie de verant woordelijkheid voor de borgtocht draagt. De heer J. Cappon deelde mede dat de borg is onderworpen aan de goedkeuring van de Directie, even als zulks altijd geschiedde. De heer J. van de Sande van Groede wenschte dit te regelen zooals vroeger. De heer Joh. Risseeuw achtte, een persoonlijke borgtocht voldoende, nu dat meer algemeen wordt. Het voorstel van het Bestuua werd daarop aangenomen. Daarna werd tol stemming over gegaan van een Secretaris-Ontvan ger. Van de 437 uitgebrachte slem- men verkreeg J. Lutoijn er 333, A. Lombaard Sr. 94, J. C. du Mez 6, F. J. Duste 2 en C. Die- leman 1, zoadat de heer Luteijn was verkozen, die de benoeming, onder dankzegging voor het in hem gestelde vertrouwen, aannam. Voor de periodieke aftreding van den heer A. Lombaard Sr. als di recteur werden uitgebracht 3S9 St., waarvan 290 op Iz. Becu, 56 op A. Lombaard Sr., 89 op Corn. Brakman, 3 op Joh. Risseeuw en 1 op D. A. Risseeuw. De heer Becu, benoemd zijnde nam de benoeming eveneens met dank aan. Door deu heer J. G. Meijer Jr. van Groede weid voorgesteld om de jaarwedde van den bode G de Meijer te brengen van ƒ60 op ƒ75. De voorzitter gal te kennen, dat de bode niet is een ambtenaar der maatschappij maar feitelijk in dienst staat van den ontvangerzijne verschotten worden wel uit de kas betaald. Niettemin wil het Bestuur dit vuorstel overnemen en op de vol gende vergadering in behandeling stellen. lil gelijken geest werd gehandeld met een voorstel van den heer C. Freinouw te Groede om de bode aan te stellen als een ambt- naar en hein niet meer alhankelijk doen zijn van den ontvanger. Mede werden twee voorst, tien van den heer P. J. de Vlieger Ie Zuid- zande overgenomen strekkende a. om de hernieuwde inleg te doen vervallen van de deelgenootcn, die door verbranding van hun reeds verzekerd perceel een nieuwe ver zekering sluiten, en b. om de af haling van de benoodigde materi alen te neinen voor rekening van de maatschappij voor den aanbouw van die perceelen, wier bouw min-fl der bedraagt dan de verzekerde som I was van het afgebraude perceel. T Daarna werd de vergadering ge. I sloten. I.lzeiidijke, 23 Juli. Na een zeer I lange lusschenruimte, welke in te- I geustelling met vroeger, opvallend I is, kwam hedenmorgen de raad bij. een tot het afdoen van een zeer korte en weinig beteekenende agen da, die nog niet eens de algeineene belangstelling had gewekt, immers de heeren Carpreau en Leenhouts waren afwezig. Na lezing en onveranderde goed keuring van de notulen, werd de gemeente-rekening aangeboden met een batig saldo van ruiui ƒ153, bij een totale ontvang van ^90UU. Dat van de zijde van deu heer Heiidnkse eene opmerking zoo volgen aangaande het kleine goed slot, was te voorzien, en dat de voorzitter als verontschuldiging wees op de verhoogde jaarwedden van den Burgemeester en den Secreta ris, werd met schouderophalen out- vangen. De heeren De Jaeger en Hen- drikse werden aangewezen als leden der 'commissie van onderzoek. Van A. J. de Witte was inge komen een verzoek om de hij hem in erfpacht in gebruik zijnde ge meentegrond in eigendom over te nemen. De heer Hendrikse kon zich in beginsel niet met dit verzoek ver- eemgeu. Wordt er aan voldaan dan zullen er verschillende aanvragen inkomen en zal de gemeente zoo doende een blijvende bron van inkomsten moeien missen. Ook de voorzitter zou liever het rentegevend goed behouden, ducll als de raad anders mocht beslissen, dan kwam hem een koopsom van 25 maal de erfpachtsprijs een ge- uensckt bedrag voor. De heer Hendrikse verdedigde nogmaals het door hem ingenomen standpunt, door op het verkeerds systeem te wijzen, dat de eigen dommen worden opgegeten om dt tekorten te dekken. Ondanks de bewering van den voorzitter dat ds algetneene koopregel slechts 21) maal de pachtprijs is, vond de heer Hendrikse 25 maal die suin toch te gering. Ten slotte werd het verzoek nog- tans met 3 tegen 2 stemmen inge willigd; de heeren Doeus en Hen drikse stemden tegen. De voorwaarden van den verkoop die ƒ271.25 zal bedragen zullen nader worden vastgesteld. Van het bestuur der scherpsehut- tersvereeniging „IJzendijke" als onderdeel van „Volksweerbaarheid" was cell verzoek ingekomen tot liet afslaan van de Graanbeurs voor de te houden ueleniiige» in den wa penhandel. De in het adres voorkomend! zinsnede dat deze ueieningeu eta aangename ontspanning zijn, ga den heer Hendrikse aanleiding vuol te stellen de beurs, die jauriijlc heel wat aan onderhoud enz. kust vuur het pretje ai te slaan tegel de zeer billijke vergoeding vau ƒ10 's jaars. Dit vooistel viel terstond ii goede aarde en wertl met algemee- ue stemmen aangenomen Nadat de agenda was afgehan deld deelde de heer Hendrikse uie- de, dat hij had hooien klagen ovt het naar beneden hangen van i> takken der buomen langs den pro vincialen weg, die elk oogcnUli naar beneden Kunnen vallen en oo

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2