voor Zeeuwsch-Vlaanderen. Overwonnen. WOENSDAG 25 JULI 1900. 9e Jaargang. Abonnementsprijs: Advertentieprijs: Buitenland. FEUILLEÏON. Binnenland. NIEUWSBLAD Per 3 maanden 50 cents franco per post 55 cents. Voor België ƒ0.626 en voor Amerika ƒ0.826. Abonnementen worden aangenomen bij de Agenten, alle Boekbandelaren. Brievengaarders en bij de Administratie te Breskens. Van 1 tot en met 4 regels 20 centselke gewone regel meer 4 cents. Bij abonnement lager tarief. Groote letters en vignetten naar hunne plaatsruimte. Advertentiën worden franco ingewacht uiterlijk Dinsdag- en Vrijdagnamiddag één ure. Dit blad verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdagavond bij den uitgever C. DIELEMAX te Breskeus. ir. Het wordt nu weer hoe langer jc duisterder met de Chineesche «k. Nadat reeds geruimeu tijd is trrneld geworden, dat de buiten- ndsche gezanten te Peking ver- loord waren, worden nu verschil- ode gewisselde telegrammen oprii- ur gemaakt, waaruit op te maken lit, dat de gezanten tot op den Sen Juli nog veilig te Peking aren. Het is moeilijk na te gaan of it werkelijk de waarheid is, maar echtheid van den inhoud der legrammen wordt door het Ame- kaansche departement van buiten- ndsche zaken als echt erkend, oegen we daar aan toe, dat Li- lung-Tchang der. 17 JulileHong- ong is aangekomen hij stapte es morgens aan land. Waarbij hem s eerebewijzen werden gebracht oor een eerewacht. Hij deelde aan den gouverneur lede, dat hij het besliste bericht ntvangeu had, dat alle gezanten - met uitzondering van baron Von ietteler en alle vreemdelingen Peking den 8 Juli jiog veilig aren. Voorts verklaarde hij een besluit ntvangen te hebben, waarbij hij enoemd is lot onderkoning van 'si-li, geteckend door den Keizer n de Keizerin, niet door prins tan. Li heeft de gouverneur der stad [anion ten strengste bevelen gege- De wangunst 1 Zoudt gij den- ttn, oom 1 dat ik wangunstig ben? iroeg Alma verontwaaidigd. Wat soa ik Constance kunnen misgun nen Hare schoonheid, inijn kind. De generaal wierp een zijdeling- achen blik op het trotsehe, koele jelaat van de jonge gravin, hetwelk nu door een hoog purperrood over- togen werd. Oom 1 Een oogenblik, en gij zult mij begrijpen. Gij ziet zeer goed, dat Constance in uiterlijke bekoor lijkheden vetre boven u staat en dit kunt gij haar niet vergeven, dewijl niets ons ongunstiger omtrent een persoon stemt, dan wanneer deze een hooger graad van «choon- vcn om de orde en rust te handha ven, en sprak de hoop uit, dot hij in staat zal zijn de zaak met de mogendheden in het reine te bren gen en daardoor een oorlog te voorkomen. De oorlog in Zuid-Afrika levert voor ditmaal weinig op. De Boeren vertoonen zich hier en daar in hunne ware gedaante, veroorzaken den Engelschtn vrij wat last, en treden niet ongunstig op. Woensdag en Donderdag heeft de President der Pransche Republiek te Cherbourg een groote revue ge houden over de Pransche vloot. Door Krupp, de kanonnenkoniug, zal te Antwerpen eene afdeeling van zijne fabriek opgericht worden. Te Queensborough heeft Donder dag een hevige brand gewoed ter plaatse waar de mailbooten van de maatschappij .Zeeland" aanleggen. De daar aanwezige booten bekwa men geene schade, doch alle ge bouwen aan de aanlegplaats ver brandden, waardoor de niet onbe langrijke schade van 600 000 gul den is veroorzaakt. Blijkens ofHciëele berichten zijn in de maand Juni in Engelsch- Iudië niet minder dan 41000 inenschen aan de cholera gestorven. Het christelijke Engeland bemoeit zich blijkbaar meer inet het slijk der aarde, het goud, dan met de door zijne zorg ingepalmde on- lleid of geest heeft dan wij zeiven bezitten. En waarom niet Dewijl wfl inrl al ons geld ons dit voor recht niet kunnen koopen. Oom beleedigt mij. Bah, mijne lieve Alma I van wien zult gij de waarheid dulden, wanneer het niet is van uw ouden oom? Daarom zeg ik uin uw wangunst op Constance hebt gij haar voorrecht en de macht, die zij op de harten der mannen uitoefent, te hoog gesteld. Ivar en zij zijn als kinderen te zamen opgegroeid en gij hebt in de genegenheid, die zij voor elkander gekoesterd heb ben, de symptomen van liefde ge zien maar gij hebt u bedrogen. Bewijs mij dit 1 DadelijkConstance's verlo ving met baron Stjernburg zal aanstaanden Zondag plaats hebben. Gij schertst, oom 1 riep Al ma uit, die bij de woorden van den generaal van de plaats, waar zij zat, opsprong. Dat ik dit niet doe, zal eene derdanen. De werkstaking der bootwerkers te Rotterdam is als geheel geëin digd te beschouwen. Vrijdagmorgen, lang vóór de tijd, dat er gelegenheid was om volk aan te nemen, meldden zich zooveel bootwerkers, aan dat de vraag het aanbod overtrof. De bootwerkers in alle catego- riën hebben het werk hervat, zoodat allerwege een ongewone drukte heersehte. Het besluit der bootwerkers tot officiëele beëindiging van de staking zal natuurlijk ten zeerste worden toegejuicht. Berok keilde zij aan den handel belangrijke schade ook de stakers verbeurden volgens berichten een millioen gulden aan loon. Eeu der heftigste woordvoerders op de vergaderingen van de boot werkers kreeg het Vrijdag op de Beurs te kwaad met de bezoekers. Velen vormden zich lot een kring oin hem heen, terwijl hem niet anders werd toegeroepen dan „er uit, er uit I" tengevolge waarvan Muller zoo heete de agitator de heeren met zijn handen van zich moest afhouden. Vermoedelijk heeft hij daarbij iemand aangeraakt, want kort daarop regende het slagen op zijn hoofd en hals en werd hij onder een oorverdoovend geraas het beursge- uitnoodiging uwer tante, die u nog heden bereiken zal, bewijzen. Maar wat bewijst dit nu nog? Niets anders dan dat, ofschoon I- var Constance beminde, zij zijne gevoelens niet gedeeld heelt. Hoor eens Alma, in het wer kelijke leven sterft een jong man niet aan ongelukkige lielde, dit ziet men alleen iu romans. Overigens weet ik zeker, dat Ivar eene ar.dere liefde heett. Zóó maar op het bal, dat zijne moeder gaf, zag het er wer kelijk uit, dat die liefde, waarop oom zinspeelt, niet bijzonder sterk wasintegendeel, het was hem, in weerwil van alle pogingen, niet mogelijk zijne oogen van Constance af te wenden en ongetwijfeld was zijne treurigheid ontstaan uit de zekerheid, dat Constance den baron vóór hem getrokken had. Weder eene Tergissing, Al ma. Ivar had zeer treurige mede - deelingen van zijn homme d'affaires ontvangen en bovendieu eeu niet bouw uitgeranseld. Eerst geruiinen tijd na afwikke ling van dit spektakel keerde de rust en kalmte, die tot in alle hoeken verstoord was, terug. Wie blij zijn dat ze Rotter dam zullen verlaten, dat zijn de mannen van het 7e reg. inf., die vermoedelijk gisteren weer in de „Oranje Nassau" terug kwamen. Ze waren nl. in Rotterdam ge huisvest geweest in het hotel van de HollandAmerika-lijn, waar in gewone tijden de landverhuizer! ouder dak gebracht worden. De reinheid moet daar veel te wenschen hebben overgelaten. Intusschen is het leed geleden en de soldaten zullen zeker wel de laatsten zijn, die een herhaling van de bootwerkersbeweging in Rotter dam zullen wenschen. Een oplichter te Amsterdam die er zijn wsrk van maakt voor werpen van waarde op zicht te be stellen en ze dan later zelf terug haalt onder voorgeven dat zo ver keerd bezorgd zijn, gaat nog maar steeds met zijn praktijken voort. Verleden Woensdag bestelde hij bij een horlogemaker in de Sint Luciëusleeg eenige gouden en zil veren horloges, die bezorgd moesten worden op de Heerengracht. Toen de winkelier aan het op gegeven adres kwam, wist men daar nergens van en deelde den koopman mee, dat reeds vroeger iets dergelijks had plaats gehad. zeer aangenaam onderhoud met zijne moeder gehad. Een en ander was dus wel geschikt, hem afgetrokken en somber te maken. Alma zweeg eeue poos en begon toen over andere dingen te praten, waarna de generaal afscheid nam. Toen Alma alleen was, zat zij een geruiinen tijd onbewegelijk en als in ernstig gepeins verzonken daarna schelde zij en toen de be diende zich vertoonde, zeide zij Verzoek magister Rehu bij mij te komen. Eenige oogenblikken later trzd een bejaard man met sneeuwwitte lokken biuuen. Zijne gelaatstrekken verrieden echter geen hoogen ouder dom. Zijne gestalte was rijzig en ofschoon schraal, bezat ze iets krachtigs door zijne nog ongebogen bonding en de gemakkelijkheid, waarmede hij zich bewoog. De uitdrukking van de dieplig gende oogen was zacht eil ernstig en 9cheen van een helder verstand te getuigen. De mond met de witte,

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 1