Gemengd. burgemeester alle samenscholingen van meer dan 5 personen heeft verboden. Zondagavond is uit Amsterdam aangekomen bet 3e bataljon van het 7e regiment infanterie, sterk 211 onderofficieren en manschappen, onder bevel van den majoor A. J. Vetter. Dadelijk na aankomst marcheerde het bataljon naar de Wilhelmina- kade, waar de onderofficieren en minderen zijn ondergebracht in het hotel en de barakken van de llol- land-Atnerika Lijn, terwijl do offil eieren logeeren aan boord van het stoomschip Rotterdam, liggende aan die kade. Omstreeks 8 uren kwam uit 's Gravenhage via Delft langs de Schie het 2e escadron cavalerie onder bevel van den ritmeester H. Ma- thon, sterk 100 man en 4 officie ren. Langs Coolsingel en Blaak ging het de stad door naar de Wilheltninakade, waar de paarden in loodsen van de Holland-Amerika Lijn, tot stallen ingericht, zijn ondergebracht. Ook deze officieren zijn aan boord van de Rotterdam ingekwartierd. Het garnizoen is me(. 300 mari niers uit Amsterdam en Nieuwediep versterkt.- Aan de Williehninakade is een detachement mariniers sterk 56 onderofficieren en manschappen on der bevel van den kapitein J. P. A. Termaat en den len luitenant J. C. Scliraver gedetacheerd. Gisteren morgen om 6 uur trok een detachement mariniers, sterk 100 man, naar de Boompjes tot het verrichten van patrouilledh-ns- ten. De Spoor- en Binnenhaven zijn door hoornen afgesloten. Vno- den mond dor Spoorhaven ligt de ka nonneerboot Dula en voor die der le Katendrechtsclie haven de ka nonneerboot Havik eenige gewa pende stoomsloepen der marine surveillecren op de rivier. Zondagnacht liet de burgemeester de navolgende kennisgeving in de stad aanplakken Het militair bewind treedt in en havens en kaden zullen afgezet, en bepatrouilleerd worden door infan terie en cavalerie, terwijl de politie haar gewone surveillance hervat. De garnizoenscommandant, over ste Cainbier, was Zondagavond aan de Wilhelminakade bij de regeling van de voorloopige maatregelen die genomen werden tot het onder dak altaar v5n den rijkdom te ontsteken, gelijk zij hel pas geleden op dat der schoonheid gedaan hadden. Maar Constance behoorde niet tot dezulken, die zich door anderen laten verdringen. Zij wist, dat Al ma in bevalligheden verre beneden haar stond zij wist ook, dat nie mand van de aanwezigen haar het recht konde betwisten, de schoonste te zijn en met een mengsel van smart en blijdschap gevoelde zij, dat al was Alma de rijkste, deze toch nimmer, inet al bare schatten, de schoonste konde worden. Ik kan even rijk worden als zij is, maar zij kan nimmer zoo schoon worden a's ik ben, dacht Constance. Haar geld heeft mij Ivar ontroofd, den eenigeu man, dien ik beminde. Welaan, mijne schoonheid zal haar zijne lietde ontrooven. Al wordt zij zijne echt - genoot, ik blijf degene, die hij bc- jnint. (Wordt vervolgd.) brengen der militairen, paarden enz. Infanterie en cavalerie zijn spe ciaal belast met het bewaken der kaden en havens aan den Linker Maasoever. Bij het vertrek uit Amsterdam van het 7de regiment infanterie heeft kolonel Buys een toespraak tot de manschappen gehouden, waarin hij wees op den ernst welke oorzaak was van dit vertrek. Ilij raadde den manschappen aan met beleid en kalmte, doch zoo noodig met kracht op le treden, maar voegde daaraan den wensch toe, dat de scherpe patronen die zij voor het eerst niedekregen niet gebruikt behoeven te wolden. Het bij de fabriek de Maas op eenige meters afstand van den wal in de rivier liggende rijnschip, dat lijdelijk is ingericht als logement schip voor werken willende boot werkers, is Zondagnacht van de rivierzijde door stakers geattaqueerd. Omstreeks 2 uren verschenen eon 150 tal hunner met twee sleep- boolen en trachtten het schip dat door een tweetal onderinspecteurs en 12 agenten, onder bevel van een inspecteur, bewaakt werd, te overrompelen met het doel het af te laten loopen. Hun toeleg mis lukte. He politiemacht aan boord riep meerdere hulp in omdat een menigte stakers, die zich aan wal bevonden, evenals de 150 aanval lers van de federatiebootjes een zeer dreigende houding aannamen. De commissaris van politie, de heer J. J. Soer, werd gewaarschuwd, en deze icquireerdc de hulp der mariniers. Met de electrische boot der rivierpolitie is toen een deta chement mariniers, 25 man steik, onder bevel van een officier, met versnelden pas uit de kazerne aan geraakt, waarop de aanvallers in haast wcgstooindeii op hun sleep- boolen. liet logeinenlsehip is vervolgens, met de mariniers aan boord, naai de Binnenhaven, die afgesloten is, verhaald. Nu is er, nadat de mariniers zijn ingerukt, alleen politiemacht aan boord. Zaterdag kwam bet (herhaaldelijk voor dat men de strengen der be spanningen lossneed, de lading op straat wierp en ook de wagens zelf onderstboven suieet. Geen enkel voertuig door paarden gelrokken was meer veilig. Zelfs groentenwa- gens werden tegengehouden en de bestuurders bedreigd, zoo ook melk wagens, de voertuigen van 't spoor en Van Gend en Loos. Ja, zelfs meende men ook maar de trams tc moeten stoppen, wat echter niet gelukte maar allien oponthoud gaf. Uit sommige winkelkasten vail de bakkers werd het brood weggehaald onder mededeeling, dal de politie het wel zou betalen. BRESKE.XS, 10 Juli 1000. Door een der straatkunstenaars, die hunne toeren op de kermis al hier vertoonden, is in een der volks- logeinenten van een muzikant een bedrag van 6 gulden ontvreemd, waarmee hij zich uit de voeten maakte en naar Middelburg vertrok. Vandaar kwam hij gisteren te 4. uur terug doch werd onmiddellijk in arrest genomen. Gisteren werd hij naar het huis van bewaring te Middelburg over gebracht. Gisterennacht is door het openbreken van de luiken nit de schuit van schipper i'enijn liggende in de haven alhier een 200-tal eieren ontvreemd. Een ingesteld onderzoek heeft omtrent de daders nog niets aan 't licht gebracht. IJzeiulijke. De. vorige week is door de politie alhier eene 22jari- ge dienstbode aangehouden, verdacht van diefstal in dienstbaarheid. Zij heeft wegens een zelfde feit reeds drie vonnissen acjiter den rug. Bovendien moet tegen haar nog een procesverbaal aanhangig zijn wegens oplichting. Hoofdplaat. Hoor de ingelanden van de Hoofdplaat- en Thomaes- polders is als no. 1 op de voor- dractit ter benoeming van een voor zitter van het Bestuur geplaatst de heer P. F. ïhoinaes alhier, aitr. voorz., als na. 2 en 3 de heeren J. Calon te Biervliet en J. Baars al hier. Hoofdplaat. De kermis die a. s. Vrijdag aanvangt, belooft heel wal. l)e prachtige draaimolen van den heer Van de Waeter uit Bergen op Zoom, een panorama, vischverinaak, schommel, benevens koek- en ga- lanteriekramen, zullen de kermis opsieren, terwijl ook voor de Schouwburgtent van dc Wed. Bak - ker plaats is aangevraagd. In tegenstelling met vroeger is door den Burgemeester verlof ge geven om op a. s Zondag nil de kerkdienst kermis te houden zonder dansmuziek, 't welk de verordening niet toelaat. Misseghers, door dc Middel- burgsche rechtbank veroordeeld we gens moord op vrouw Haack te Koewacht-, en in liooger beroep ge gaan, is Zaterdag onder sterk ge leide en zwaar geboeid naar Den Haag overgebracht. He behandeling van diens zaak voor liet Gerechtshof zal wel niet voor September a. s. aanvangen Ilij zal ook daar verdedigd worden door mr. J. J. Heijse van Middel burg. Vorige week sloeg de bliksem in een met naptha geladen Duilsch schip, de Helena, de lading vloog in branddrie mannen werden gedood, drie andere kregen zware brandwonden. Het vuur werd gcbluscht. Een zware brand wordt bericht uit Bayonne in den Amerikaanschen staat New-ïersey. 17 petroleum-tanks zijn in brand geraakt en ontploft. Vijftig schepen werden bijtijds door sleepbooten uit dc dokken gesleurd. ■De schade wordt geraamd op 5 millioen dollars ol ƒ12.500.000. In een dorp bij Zurich in Zwitserland sneed een werklooze Italiaan, Itiva genaamd, met een scheermes een 20jarige vrouw Brust- lii bet hoofd af en roofde baar contant geld tea bedrage van 50 francs. Hij werd echter dadelijk gevan gen genomen en bleek toen reeds een wegens moord veroordeelde misdadiger te zijn, die uit de ge vangenis was gevlucht. Een verbitterde volksmenigte wil de den moordenaar lynchen. Een zeer merkwaardige japon werd onlangs door een dame ge dragen op een gemaskerd bal te Baltimore in de Vereeuigdc Staten. liet costnum, dat door de draag, ster, iniss Antoinette Warlitz zelf was vervaardigd, bestond uit niet minder dan 3000 gestempelde post zegels uit bijna alle beschaafde landen der wereld. De postzegels waren op dun mousseline geplakt en naar kleur en teekening zeer smaakvol gerang schikt. Te Roggel, bij Roermond, is Vrijdagmiddag, tengevolge van het eten van gekleurd suikergoed, onder hevige krampen overleden hel tien jarig dochtertje van den landbou wer Klomp. liet suikergoed was in een ker miskraam gekocht. De politie heeft den nog voor bande i voorraad in beslaggenomen. Een ontzetlende hagelslag moet in Bulgarije, vooral in de districten Borissovgrad en Haskowo alle te veld staande vruchten ver meld hebben. Meer dun honderd personen zijn gekwetst en eenigen zelfs gedood de laatsten door den bliksem, die den hagelstorm vergezelde. Er komen berichten van eeni ge ongelukken uit de Vereenigde Staten. In dc Italiaanschc wijk te Phi ladelphia werden eenige kinderen gedood, door het onvoorzichtig spelen met vuurwerk. Te Parkenburg, in den Staat O- hio, is een locomotief op een pe troleum-reservoir geloopeu er bad een vreeselijke ontploffing plaats, waarbij zes spoorwegarbeiders en 2-1 personen gewond werden. Een botsing van electrische trams heeft plaats gehad te East-Webster, waarbij twee personen gedood en 26 gewond werden. Door een hevigen rukwind sloeg Vrijdagmiddag een met drie personen bemand pleziervaartuig (giek), komende van Haarlem, ia het Noordzeekanaal, ter hoogte van het Zaandarninergat, ouder Zaandam, om. He heeren jhr. A. v. P., J. v. H. en P. de L. uit Haarlem, die te water geraakten, bereikten al zwemmende het zinkende vaartuig en w isten zich, staande op de om gekeerde boot, boven water te houden. De kapitein J. H. Stetfens, van de Alkmaar Packet VI, zag bet gevaar en redde de drenkelingen. Op dezelfde plek had in den nacht van 31 Aug. op 1 Sept. 1899 het ongeluk plaats met de Willem, waarbij 10 personen ver dronken. Donderdagmiddag viel te Amsterdam een 3-jarig meisje van de trappen met het ongelukkig gevolg, dat bet aan de bekomen wonden is overleden. Een Amerikaan kocht dezer dagen te Amsterdam bij een win kelier in oudheden voor niet min der dan ƒ11600 aan antiquiteiten. Een dolle weddenschap werd aangegaan door den 20jarigen zoon van den landeigenaar Jerome te Sussey bij Ncustadt aan de [Russi sche grens. Hij wedde, dat bij met zijn paard onder de ronddraaiende wieken van een windmolen zon doorrijden. Haar de wieken tot dicht op den grond kwamen was het noodig dat hij in galop tus- sehen de twee wieken doorreed. Ongelukkig werd het paard schuw en wierp hem op den grond. Een der wieken greep hem aan en voerde hem mee in de hoogte;

Nieuwsblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1900 | | pagina 2